FHSAA 4A District 8 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Fordham, Keyon SR Manatee 10.45 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
2 Collins, Keandre Sarasota 10.75 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.4
3 Williams, Shemar JR Manatee 10.97 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
4 Williams, Malik SO St. Petersburg 11.10 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.9
5 Pugh, Phillip SR Lakewood Ranch 11.16 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.7
6 Davis, Bryan SO Manatee 11.23 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 2.1
6 Hayes, Johnnie SR Sarasota 11.23 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.5
8 Sabo, Teagen SO North Port 11.27 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.1
9 Cooney, Julian SR Countryside 11.29 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.9
9 Fortune, Tyrese SR Countryside 11.29 Mustang Invitational Mar 21, 2019
9 Kelley, Derrel JR St. Petersburg 11.29 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
12 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 11.30 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.8
13 Dudley, Robert SR St. Petersburg 11.35 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
14 Sabur, Ash’shfi JR Sarasota 11.37 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
15 Fordham, Jakir SR Countryside 11.40 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
16 Washington-Davis, Earec SR Manatee 11.44 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.2
17 Service, Richard SO North Port 11.48 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
18 Evans, Demoundre SR Manatee 11.49 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019 -1.3
19 Bonney, Draysun SO Palm Harbor University 11.50 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 3.9
20 Lopez, Leroy SO Countryside 11.51 Mustang Invitational Mar 21, 2019
21 Breaziel, Joshua SO Seminole 11.55 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
22 Alexis, Jordan JR Manatee 11.56 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
23 Reynolds, Arkevias SR Countryside 11.65 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.5
23 Tafesse, Dawit JR Sarasota 11.65 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
25 Hendrickson, Michael FR Sarasota 11.68 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
26 Holmes, Rico SR Pinellas Park 11.69 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
27 Brown, Aumhryaun SO St. Petersburg 11.70 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
28 Roberts, Harrison FR Sarasota 11.71 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
28 Troupe, Ja’Kobe SO Manatee 11.71 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.0
30 Mann, Ty'sean FR Riverview (Sarasota) 11.76 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 3.9
31 Williams, De'quan SO Seminole 11.77 Mustang Invitational Mar 21, 2019
32 Austin, Trey SR Riverview (Sarasota) 11.80 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -0.8
32 Margaris, Kosmas JR Palm Harbor University 11.80 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
34 Augustin, Bradley SO North Port 11.81 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
35 Saimprevil, Barvensky SR North Port 11.86 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
36 Anderson, Eric SO Countryside 11.91 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
37 Harrison, Isaiah JR Lakewood Ranch 11.92 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 1.2
38 Henkel, Bailey SR Seminole 11.93 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
39 Solomon, Mohamad JR Lakewood Ranch 11.96 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
40 Zipperer, Trevyn SR Lakewood Ranch 11.97 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
41 Duncan, Jaleel FR Manatee 11.98 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
41 Hayes, Omari FR Riverview (Sarasota) 11.98 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
41 Pompei, Alexander SR Palm Harbor University 11.98 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
44 Simpson, Kellian SO Seminole 11.99 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
45 Toomin, Justin SR Sarasota 12.00 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
46 Hannon, Christian JR Riverview (Sarasota) 12.01 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
47 Patten, Travis SO Lakewood Ranch 12.03 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
48 Purcell, Bailey SO Seminole 12.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
49 Cody, Ryan JR Lakewood Ranch 12.17 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
50 Anderson, Matthew FR Palm Harbor University 12.24 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 4.3
51 Ewert, Blake SO St. Petersburg 12.25 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
51 Gladden, Nasir JR North Port 12.25 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.2
53 Nwokeji, John-Paul JR Riverview (Sarasota) 12.37 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
53 Ortiz, Ishmyle SR North Port 12.37 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 0.8
55 Ruslan, Salimov JR St. Petersburg 12.39 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.4
56 Poole, Savon FR Pinellas Park 12.40 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.4
57 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 12.44 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
58 Essa, Mohammed SO St. Petersburg 12.50 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.4
59 Clermont, Malik SR Manatee 12.57 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
60 Lear, Elijah SO North Port 12.58 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.2
61 Smoaks, David FR Pinellas Park 12.59 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
62 Wilson, Jakin Lakewood Ranch 12.68 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
63 Moreland, Braion SO Pinellas Park 12.82 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
64 Garcia, Nathaniel FR Lakewood Ranch 12.83 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
65 Childs, Cameron FR North Port 12.92 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.2
66 Naar, Henrichy JR Manatee 12.93 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
67 Cummings, Noah FR Lakewood Ranch 12.95 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
68 Thomas, Ethan SO Lakewood Ranch 12.96 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
69 Haywood, Chaz SO North Port 13.06 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.2
70 Carpenter, Nolan SO Lakewood Ranch 13.47 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
71 Worthman, John JR Lakewood Ranch 13.54 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
72 Barney, Jalen SR St. Petersburg 13.58 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
73 Tan, Vynce JR St. Petersburg 13.66 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
74 St. Lawrence, Aulden SO Lakewood Ranch 13.67 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
75 Dubendorf, Alex JR Lakewood Ranch 13.89 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
76 Vickery, Ryan SR Lakewood Ranch 13.91 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
77 Donato, Matthew SO Lakewood Ranch 14.08 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
78 Norman, Hudson JR Lakewood Ranch 14.42 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
79 Fizzell, Jacob FR Lakewood Ranch 14.98 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
80 Siegel, Joshua SO Lakewood Ranch 15.37 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
81 Payne, Chandler SO Lakewood Ranch 16.89 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Tah'trhea SR St. Petersburg 12.37 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.1
2 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 12.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
3 Jean, Daham-Shel JR North Port 12.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.8
4 Buckle, kylah FR North Port 12.63 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
5 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 12.67 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
6 Klein, Ava JR Lakewood Ranch 12.69 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
7 Davis-Gainer, Janaya FR St. Petersburg 12.80 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.1
8 Wiggins, Kalyn SO Manatee 12.84 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
9 Mathis, Nyah SR Pinellas Park 12.87 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.2
10 Scott, Madison SR Riverview (Sarasota) 12.94 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.1
11 Blair, Dilynn FR Palm Harbor University 13.05 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.4
12 Horger, Jin-ah SO Lakewood Ranch 13.06 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.7
13 Wheeler, Shamyra JR Riverview (Sarasota) 13.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
14 Swearing, Deanndra SR North Port 13.12 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
15 Wiggins, Shalyn SO Manatee 13.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.7
16 Collins, Mercedes JR North Port 13.16 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
17 Kennon, Anyia FR Manatee 13.18 Charlotte Invitational Mar 8, 2019 0.2
18 Williams, Eleasha SO Manatee 13.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.8
19 Denson, Marquiciona SO Countryside 13.24 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.1
19 Graham, Andreana SO Pinellas Park 13.24 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
21 Collins, Deshanti JR Manatee 13.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.2
22 Schwied, Maren SO Sarasota 13.29 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.0
23 Kent, Jessica FR St. Petersburg 13.33 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.8
24 Sweigart, Alexa SR St. Petersburg 13.35 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.1
25 Delapara, Mia SR North Port 13.36 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 -1.1
26 Brantley, Katie SR Seminole 13.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.7
27 Early, Kimora JR St. Petersburg 13.43 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.3
28 Cimillo, Kylie FR Palm Harbor University 13.44 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 3.8
29 Watson, Tavionne SR Manatee 13.45 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
30 Oliver, Olivia SO Sarasota 13.48 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
31 Brantley, Katie SR Seminole 13.56 Chargers Invitational Feb 21, 2019
32 Gehrke, Fallon SO Lakewood Ranch 13.66 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 1.9
33 Person, Kya JR Seminole 13.67 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
34 Butler, Taylor FR Pinellas Park 13.70 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
35 Dixon, Faith JR Countryside 13.79 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.3
35 White, Artika JR Sarasota 13.79 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -0.1
37 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 13.81 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
38 Bergeron, Mariah FR Seminole 13.83 Mustang Invitational Mar 21, 2019
39 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 13.89 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
39 Engram, Larissa SO Manatee 13.89 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
41 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 13.94 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 0.2
42 Isom, India FR Manatee 13.96 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
43 Bess, Ashley SO Sarasota 13.99 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 1.9
44 Troupe, Resinia SO Manatee 14.14 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
45 Smith, Tauvolissia SO North Port 14.17 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
46 Smith, Antoiniya JR Countryside 14.22 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.7
47 Evans, Taylor FR Manatee 14.25 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
47 Fegan, Michelle FR Riverview (Sarasota) 14.25 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
49 Clausen, Ariana FR Seminole 14.30 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
50 Frank, Giselle SO Manatee 14.37 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.0
51 Blaszak, Asia SO North Port 14.38 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
52 Windsor, Morgan SR Riverview (Sarasota) 14.40 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.8
53 Jones, Lauren JR Seminole 14.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.2
54 Gallow, Alyssa SO Lakewood Ranch 14.46 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
55 Langlois, Ashlie FR Lakewood Ranch 14.50 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
56 Everson, Katherine FR Seminole 14.52 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
57 Keng, Makayla SO Lakewood Ranch 14.55 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
58 Koomen, Rhiannon FR Riverview (Sarasota) 14.57 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 0.9
59 St. Jean, Wildyana SO North Port 14.58 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.8
60 Reyes Gipson, Alexis SR Riverview (Sarasota) 14.69 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 4.1
61 Harrison, Carolyn SO Seminole 14.70 Chargers Invitational Feb 21, 2019
62 Golden, Taylor FR Lakewood Ranch 14.78 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
63 Huszar, Anna SO Lakewood Ranch 15.06 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
64 Moore, Carly SR Seminole 15.10 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 Tapp, Emma SO St. Petersburg 15.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
66 Hunter, Emylee JR Riverview (Sarasota) 15.14 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 0.9
67 Yore, Grace JR Seminole 15.27 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
68 Capron, Sofia SO Sarasota 15.33 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
69 Harold, Cristina FR Lakewood Ranch 15.37 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
70 Riesbeck, Taylor FR North Port 15.51 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
71 Hicks, Alexandria FR Seminole 15.52 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
72 Wargo, Haley SO Countryside 15.53 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
73 ODell, Keile FR Manatee 15.55 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
74 Canete, Marianne SO Countryside 15.82 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 3.2
75 Saenka, Vongpachan SR St. Petersburg 15.88 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
76 Abusurd, Sara FR St. Petersburg 16.06 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
77 Hardy, Key'Avyonna FR North Port 16.09 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
78 Schmittendorf, Brynn FR Seminole 16.20 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
79 Scalera, Sophia SO Lakewood Ranch 16.32 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
80 Elsayed, Rugena FR St. Petersburg 16.69 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
81 Rodriguez, Sarah JR Countryside 16.70 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.1
82 Santiago, Alexis FR North Port 16.90 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
83 Buckley, London FR North Port 17.01 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
84 Sawyer, Elizabeth FR North Port 17.27 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.7
85 Clark, Kathryn FR Lakewood Ranch 17.48 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
86 Bhatt, Darshna JR St. Petersburg 17.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
87 Collins, Olivia SO Seminole 18.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Collins, Keandre JR Sarasota 21.94 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
2 Sabo, Teagen SO North Port 22.15 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.1
3 Fordham, Jakir SR Countryside 22.38 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
3 Fordham, Keyon SR Manatee 22.38 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
5 Williams, Malik SO St. Petersburg 22.59 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
6 Washington-Davis, Earec SR Manatee 22.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
7 Fortune, Tyrese SR Countryside 22.69 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.8
8 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 22.75 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.4
9 Hayes, Johnnie SR Sarasota 22.78 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
10 Dudley, Robert SR St. Petersburg 22.92 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.8
11 Pugh, Phillip SR Lakewood Ranch 22.95 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
12 Holmes, Rico SR Pinellas Park 22.97 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
13 Davis, Bryan SO Manatee 22.98 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
14 Sabur, Ash’shfi JR Sarasota 23.03 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
15 Jackson, Irone SO Manatee 23.05 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
16 Knight, Gage JR Palm Harbor University 23.15 East Lake Early Bird Invitational Feb 14, 2019
17 Garcia, Hanser JR Riverview (Sarasota) 23.26 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
18 Cray, Jayden JR Riverview (Sarasota) 23.40 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 -0.5
19 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 23.48 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.0
19 Bonney, Draysun SO Palm Harbor University 23.48 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
21 Cooney, Julian SR Countryside 23.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
22 Byrnes-Mitchell, Damon JR Countryside 23.59 Mustang Invitational Mar 21, 2019
23 Hendrickson, Michael FR Sarasota 23.65 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
24 Breaziel, Joshua SO Seminole 23.74 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
25 Kelley, Derrel JR St. Petersburg 23.75 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
25 Williams, De'quan SO Seminole 23.75 Mustang Invitational Mar 21, 2019
27 Tafesse, Dawit JR Sarasota 23.76 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 0.2
28 Lopez, Leroy SO Countryside 23.93 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.4
29 Augustin, Bradley SO North Port 24.01 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.1
30 Walser, Connor SO Palm Harbor University 24.12 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.5
31 Bernitt, Donovan SR Countryside 24.22 Mustang Invitational Mar 21, 2019
32 Reynolds, Arkevias SR Countryside 24.32 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
33 Meegan, Chris SO Lakewood Ranch 24.34 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
33 Nwokeji, John-Paul JR Riverview (Sarasota) 24.34 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.1
35 Hannon, Christian JR Riverview (Sarasota) 24.41 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
36 Zipperer, Trevyn SR Lakewood Ranch 24.42 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 -0.4
37 Solomon, Mohamad JR Lakewood Ranch 24.51 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
38 Duncan, Jaleel FR Manatee 24.54 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.7
38 Solomon, Javon SO North Port 24.54 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
40 Timmons, Derrick FR Riverview (Sarasota) 24.59 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.8
41 Brearley, Brandon SO Pinellas Park 24.64 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
42 Margaris, Kosmas JR Palm Harbor University 24.68 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
43 Hagarty-Eplin, Robbi SO North Port 24.73 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.4
44 Patten, Travis SO Lakewood Ranch 25.03 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.5
45 Vickery, Ryan SR Lakewood Ranch 25.09 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
46 Pompei, Alexander SR Palm Harbor University 25.20 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
46 Robinson Jr, Norvell SO North Port 25.20 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
48 Ruslan, Salimov JR St. Petersburg 25.27 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
49 Kittrell, Kyle JR Seminole 25.28 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
50 Anderson, Matthew FR Palm Harbor University 25.39 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.7
51 Hayes, Omari FR Riverview (Sarasota) 25.40 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 -0.4
52 Lear, Elijah SO North Port 25.43 Charlotte Quad Feb 22, 2019 +0.0
53 Austin, Trey SR Riverview (Sarasota) 25.50 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -1.2
54 Siegel, Joshua SO Lakewood Ranch 25.57 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
55 Evans, Demoundre SR Manatee 25.70 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
56 Essa, Mohammed SO St. Petersburg 25.71 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
57 Bush, Brett SO Seminole 25.73 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
58 Refuse, Carl JR North Port 26.00 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
59 Smoaks, David FR Pinellas Park 26.11 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
60 Pouliot, Nate SO Pinellas Park 26.20 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
60 Yore, Zackary SR Seminole 26.20 Mustang Invitational Mar 21, 2019
62 Garcia, Nathaniel FR Lakewood Ranch 26.22 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
63 Thomas, Ethan SO Lakewood Ranch 26.80 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
63 Wilson, Jakin Lakewood Ranch 26.80 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
65 Cummings, Noah FR Lakewood Ranch 26.94 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
66 Warrington, Crispin SO Seminole 27.03 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
67 Pollard, Alexander SR Seminole 27.48 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
68 Childs, Cameron FR North Port 27.72 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.9
69 St. Lawrence, Aulden SO Lakewood Ranch 27.80 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
70 Haywood, Chaz SO North Port 27.85 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.9
71 Worthman, John JR Lakewood Ranch 28.11 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
72 Wright, Ashton FR North Port 28.58 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.9
73 Donato, Matthew SO Lakewood Ranch 28.60 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
74 Barney, Jalen SR St. Petersburg 28.69 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
75 Dubendorf, Alex JR Lakewood Ranch 28.88 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
76 Daly, Lucas FR Sarasota 29.01 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019 -2.6
77 Grego, Merric SO Seminole 29.44 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
78 Cody, Ryan JR Lakewood Ranch 30.97 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
79 Fizzell, Jacob FR Lakewood Ranch 31.58 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
80 Payne, Chandler SO Lakewood Ranch 38.00 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 25.24 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.5
2 Buckle, kylah FR North Port 25.46 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
3 Brown, Tah'trhea SR St. Petersburg 25.53 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
4 Davis-Gainer, Janaya FR St. Petersburg 25.94 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.3
5 Wiggins, Kalyn SO Manatee 26.29 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
6 Jean, Daham-Shel JR North Port 26.34 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
7 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 26.71 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
8 Wheeler, Shamyra JR Riverview (Sarasota) 26.73 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.2
9 Kennon, Anyia FR Manatee 26.87 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
10 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 27.02 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.4
11 Procopio, Capri JR Sarasota 27.08 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
12 Early, Kimora JR St. Petersburg 27.22 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
13 Sweigart, Alexa SR St. Petersburg 27.30 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.2
14 Graham, Andreana SO Pinellas Park 27.32 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.6
15 Mathis, Nyah SR Pinellas Park 27.39 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.1
16 Collins, Mercedes JR North Port 27.48 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.1
17 Schwied, Maren SO Sarasota 27.57 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.4
18 Newby, Arion FR Palm Harbor University 27.59 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.1
19 Horger, Jin-ah SO Lakewood Ranch 27.62 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.2
20 Swearing, Deanndra SR North Port 27.66 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
21 Williams, Eleasha SO Manatee 27.69 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.4
22 Watson, Tavionne SR Manatee 27.75 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
23 Shriver, Tessa SO Riverview (Sarasota) 27.85 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 -0.6
24 Wiggins, Shalyn SO Manatee 27.89 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
25 Gehrke, Fallon SO Lakewood Ranch 27.97 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 0.2
26 Blair, Dilynn FR Palm Harbor University 28.05 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
27 Kent, Jessica FR St. Petersburg 28.16 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.6
28 White, Artika JR Sarasota 28.21 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 2.2
29 Oliver, Olivia SO Sarasota 28.38 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -3.0
30 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 28.61 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
31 Gibbs, Leona JR Manatee 28.62 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.4
31 Mitchell, Janel FR Sarasota 28.62 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 -0.8
33 Bauer, Daveela SO Palm Harbor University 28.64 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.2
34 Brantley, Katie SR Seminole 28.69 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.1
35 Collins, Deshanti JR Manatee 28.71 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
36 Engram, Larissa SO Manatee 28.78 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019 -0.1
37 Reagan, Rachael FR Palm Harbor University 28.81 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -3.0
38 Butler, Taylor FR Pinellas Park 29.14 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
39 Delapara, Mia SR North Port 29.17 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
40 Dixon, Faith JR Countryside 29.18 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.1
41 St. Jean, Wildyana SO North Port 29.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.4
42 Bess, Ashley SO Sarasota 29.48 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -2.2
43 Nelson, Charlotte SO Riverview (Sarasota) 29.53 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.1
44 Isom, India FR Manatee 29.61 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
45 Dhaiti, Lenchy SO North Port 29.65 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
46 Jones, Lauren JR Seminole 29.82 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -1.1
47 Windsor, Morgan SR Riverview (Sarasota) 29.89 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
48 Golden, Taylor FR Lakewood Ranch 30.17 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
49 Langlois, Ashlie FR Lakewood Ranch 30.32 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
50 Everson, Katherine FR Seminole 30.47 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.5
51 Doerrfeld, Emma SO North Port 30.63 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -0.9
52 Smith, Antoiniya JR Countryside 30.83 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.6
53 Wilburn, Katarina FR North Port 30.88 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
54 Prichard, Nicole SO Lakewood Ranch 30.96 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
55 Gallow, Alyssa SO Lakewood Ranch 31.03 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -2.0
56 Davis, Anna JR Palm Harbor University 31.05 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
57 Huszar, Anna SO Lakewood Ranch 31.21 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
58 Evans, Taylor FR Manatee 31.31 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.3
59 Pederson, Skyler JR Lakewood Ranch 31.41 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
60 Reyes Gipson, Alexis SR Riverview (Sarasota) 31.44 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.5
61 Hargrave, Kyla SO Countryside 31.61 Mustang Invitational Mar 21, 2019
62 Koomen, Rhiannon FR Riverview (Sarasota) 31.72 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.0
63 Hicks, Alexandria FR Seminole 31.83 Mustang Invitational Mar 21, 2019
64 Tapp, Emma SO St. Petersburg 31.96 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 ODell, Keile FR Manatee 31.99 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
66 Shuler, Asaiya JR Countryside 32.15 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.4
67 Scott, Madison SR Riverview (Sarasota) 32.21 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -0.1
68 Harold, Cristina FR Lakewood Ranch 32.29 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
69 Smith, Tauvolissia SO North Port 32.49 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.1
70 Capron, Sofia SO Sarasota 32.60 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -3.0
71 Riesbeck, Taylor FR North Port 32.72 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.1
72 Yore, Grace JR Seminole 33.10 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
73 Coleman, Amanda SO Countryside 33.74 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.2
74 Lowe, Kaitlyn FR Seminole 33.98 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
75 Ahmed, Ahmira FR Countryside 34.15 Mustang Invitational Mar 21, 2019
76 Saenka, Vongpachan SR St. Petersburg 34.23 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
77 Abusurd, Sara FR St. Petersburg 35.11 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
78 Hardy, Key'Avyonna FR North Port 35.49 Charlotte Quad Feb 22, 2019 -1.1
79 Clark, Kathryn FR Lakewood Ranch 36.40 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
80 Symonette, Athena SO St. Petersburg 36.97 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
81 Ivory, Tabitha JR Countryside 43.29 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 +0.0

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 50.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Fordham, Jakir SR Countryside 50.87 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
3 Jackson, Irone SO Manatee 51.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Knight, Gage JR Palm Harbor University 51.65 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
5 Rivera, James SR Lakewood Ranch 51.83 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
6 Clemons, Jacquez JR Manatee 52.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Holmes, Rico SR Pinellas Park 52.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Hulsebosch, Sheldon SR Seminole 52.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Washington-Davis, Earec SR Manatee 52.28 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
10 Walser, Connor SO Palm Harbor University 52.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Labossiere, Nicard SO North Port 52.56 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
12 Hinton, Jervon FR St. Petersburg 52.69 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Schwinne, John FR North Port 52.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Newsome, Malik JR Seminole 52.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Williams, Malik SO St. Petersburg 53.11 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
16 Tafesse, Dawit JR Sarasota 53.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Lopez, Leroy SO Countryside 53.27 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Griffin, Jaden FR Countryside 53.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Swanson, Matthew JR Manatee 53.62 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
20 Oconnor, Noah JR Sarasota 53.85 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
21 Turnberger, Cameron SO North Port 53.89 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
22 Ramirez, Justin SO North Port 53.93 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
23 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 54.06 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
24 Amaya, Alvaro JR North Port 54.32 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
25 Guendjoian, Ryan JR Sarasota 54.53 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
26 Hayes, Johnnie SR Sarasota 54.66 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
27 Ozit, Jean SR Lakewood Ranch 54.68 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 54.72 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
29 Roberts, Damien SR Countryside 54.83 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
30 Naar, Henrichy JR Manatee 54.90 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
30 Simmons, James FR Riverview (Sarasota) 54.90 Tarpon Classic Mar 29, 2019
32 Purcell, Bailey SO Seminole 54.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 55.05 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
34 Bush, Brett SO Seminole 55.18 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
35 Zambaux, Adrien JR Sarasota 55.31 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
36 Steele, Savion SR Countryside 55.43 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
37 Huckleberry, John JR Sarasota 55.63 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
38 Pugh, Phillip SR Lakewood Ranch 55.67 Charlotte Quad Feb 22, 2019
39 Bathgate, Lucian SO Riverview (Sarasota) 56.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Burke, Aidan SO Riverview (Sarasota) 56.14 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
41 Wilson, Jakin SO Lakewood Ranch 56.42 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
42 Garcia, Nathaniel FR Lakewood Ranch 56.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Troupe, Ja’Kobe SO Manatee 56.87 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
44 Rich, Nicholas FR Sarasota 56.88 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Guendjoian, Steven SO Sarasota 57.19 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
46 Kovendy, Sebastian JR Riverview (Sarasota) 57.49 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
47 Hendrickson, Michael FR Sarasota 57.53 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
48 Timmons, Derrick FR Riverview (Sarasota) 57.80 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
49 Cicilioni, Orlando SO Sarasota 57.81 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
50 Gonzalez, Joseph SR Countryside 57.82 Mustang Invitational Mar 21, 2019
51 Scales, Brian SO St. Petersburg 57.86 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
52 Ewert, Blake SO St. Petersburg 58.09 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
53 Brown, Aumhryaun SO St. Petersburg 58.34 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
54 Crisp, Evan FR Sarasota 58.47 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
55 Davis, Zane FR Riverview (Sarasota) 58.54 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
56 Mariani, Paul JR Pinellas Park 58.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
57 Bruce, Tyrell SO North Port 58.63 Charlotte Quad Feb 22, 2019
58 Joseph, Migioy SO North Port 58.70 Tarpon Classic Mar 29, 2019
59 Worthman, John JR Lakewood Ranch 58.73 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
60 Williams, Leon SO Countryside 59.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Robinson, Richard JR North Port 59.11 Charlotte Quad Feb 22, 2019
62 Fleece, Colin SO Manatee 59.31 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
63 Pouliot, Nate SO Pinellas Park 59.37 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
64 Comingore, Zane JR Riverview (Sarasota) 59.52 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
65 Hannah, Cyrus SO Sarasota 59.75 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
66 Boyer, Dalton SR Seminole 59.84 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
67 Daly, Lucas FR Sarasota 59.89 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
68 Nisperly, Christian FR Palm Harbor University 1:00.19 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
69 Lespasio, Paul FR Manatee 1:00.24 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
70 Essa, Mohammed SO St. Petersburg 1:00.26 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
71 Stiff, Robert SO Sarasota 1:00.68 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
72 Bailey, Richard SR St. Petersburg 1:00.90 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
73 Lachance-Perez, John JR Sarasota 1:00.91 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
74 Bauer Jr., John SO Pinellas Park 1:01.13 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
75 Quinn, Cannon JR St. Petersburg 1:01.28 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
76 Powers, Nicholas SO Sarasota 1:01.67 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
77 Zanga, Aidan SR Seminole 1:01.79 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
78 Mushrush, Aaron FR Sarasota 1:02.00 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
79 Warwick, Hunter JR Sarasota 1:02.02 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
80 Hoang, Heiu FR Sarasota 1:02.29 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
81 Pollard, Alexander SR Seminole 1:02.87 Mustang Invitational Mar 21, 2019
82 Sims, Colton FR Riverview (Sarasota) 1:03.61 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
83 Goetz, Nathaniel FR Sarasota 1:04.36 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
84 Barney, Jalen SR St. Petersburg 1:04.96 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
85 Smith, Sheppard SO St. Petersburg 1:05.16 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
86 Vickery, Ryan SR Lakewood Ranch 1:05.33 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
87 Norman, Hudson JR Lakewood Ranch 1:05.95 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
88 Sorke, Joseph JR North Port 1:06.70 Charlotte Quad Feb 22, 2019
89 Donato, Matthew SO Lakewood Ranch 1:08.49 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
90 Cody, Ryan JR Lakewood Ranch 1:10.70 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
91 Rodney, Prentis JR North Port 1:11.74 Charlotte Quad Feb 22, 2019
92 Fizzell, Jacob FR Lakewood Ranch 1:18.10 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
93 Payne, Chandler SO Lakewood Ranch 1:29.06 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Buckle, kylah FR North Port 56.50 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Newby, Arion FR Palm Harbor University 1:01.21 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
3 Procopio, Capri JR Sarasota 1:01.24 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Mitchell, Janel FR Sarasota 1:01.59 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
5 Watson, Tavionne SR Manatee 1:01.71 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
6 Gibbs, Leona JR Manatee 1:01.78 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Bauer, Daveela SO Palm Harbor University 1:01.98 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
8 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 1:02.87 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
9 Abrahams, Ava FR St. Petersburg 1:02.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Mendez, Sarah JR North Port 1:02.93 Tarpon Classic Mar 29, 2019
11 Early, Kimora JR St. Petersburg 1:03.25 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
12 Gray, Taylor JR North Port 1:03.67 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
13 Small, Reese FR Palm Harbor University 1:03.94 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
14 Donato, Emma SR Lakewood Ranch 1:04.59 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
15 Reagan, Rachael FR Palm Harbor University 1:04.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Sablan, Camilla FR Lakewood Ranch 1:05.04 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
17 Myrick, Makenna SO St. Petersburg 1:05.07 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Rigalli, Kira FR Seminole 1:05.20 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
19 Kennon, Anyia FR Manatee 1:05.38 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
20 Troupe, Resinia SO Manatee 1:05.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Titus, Carolina JR Sarasota 1:05.46 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
22 Barucci, Madison FR Seminole 1:06.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Bradley, Meagan SR Seminole 1:06.42 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
24 Newton, Daja SO Pinellas Park 1:06.69 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
25 Symonette, Athena SO St. Petersburg 1:06.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
26 Langlois, Ashlie FR Lakewood Ranch 1:06.92 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
27 Jackson, Nicole JR Countryside 1:07.18 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
28 Kempf, Marissa SO Sarasota 1:07.40 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
29 Prichard, Nicole SO Lakewood Ranch 1:07.44 Charlotte Quad Feb 22, 2019
30 Derylo, Diana FR Palm Harbor University 1:07.54 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
31 Priovolos, Olivia SR Riverview (Sarasota) 1:07.69 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
32 Davis, Anna JR Palm Harbor University 1:07.83 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
33 Bradley, Meagan SR Seminole 1:07.87 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
34 Borer, Charleze SO North Port 1:07.94 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
35 Pederson, Skyler JR Lakewood Ranch 1:08.72 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
36 Wade, Kasumi SO Sarasota 1:09.25 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
37 Racine, Allison JR Riverview (Sarasota) 1:09.29 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
38 Gehrke, Fallon SO Lakewood Ranch 1:09.45 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
39 White, Artika JR Sarasota 1:09.60 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
40 Metcalf, Laila JR St. Petersburg 1:09.70 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
41 Waldecker, Alysha FR Manatee 1:09.89 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
42 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 1:10.07 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
43 Gallow, Alyssa SO Lakewood Ranch 1:10.32 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
44 Huszar, Anna SO Lakewood Ranch 1:10.40 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
45 Schwied, Maren SO Sarasota 1:10.60 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
46 Cromartie, Noel JR Countryside 1:10.65 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
47 Kent, Jessica FR St. Petersburg 1:10.72 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
48 Smith, Hailey SO Seminole 1:10.85 Mustang Invitational Mar 21, 2019
49 Borer, Yanique SO North Port 1:10.88 Charlotte Quad Feb 22, 2019
50 Wilburn, Katarina FR North Port 1:11.75 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
51 Ho, Christina JR St. Petersburg 1:12.12 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
52 Lewis, Caitlynn SO Seminole 1:12.21 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
53 Wigglesworth, Camryn JR Sarasota 1:12.60 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
54 Bricker, Catherine SO Sarasota 1:12.73 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
55 Hargrave, Kyla SO Countryside 1:13.30 Mustang Invitational Mar 21, 2019
56 Noser, Sydney JR Seminole 1:14.61 Chargers Invitational Feb 21, 2019
57 Oxley, Lauren SO Lakewood Ranch 1:14.88 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
58 Tapp, Emma SO St. Petersburg 1:15.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
59 Sikorski, Lily SO Sarasota 1:15.49 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
60 Turner, Alexa JR Countryside 1:15.80 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
61 Wargo, Haley SO Countryside 1:15.85 Mustang Invitational Mar 21, 2019
62 Harold, Cristina FR Lakewood Ranch 1:16.39 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
63 Montidoro, Abigail SO Sarasota 1:16.52 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
64 Capron, Sofia SO Sarasota 1:16.79 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
65 Oliver, Olivia SO Sarasota 1:18.30 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
66 Ippolito, Lauren FR Sarasota 1:18.98 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
67 Grimmer, Annalise SO Sarasota 1:19.49 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
68 Janetos, Mckayla SO Seminole 1:19.75 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
69 Saenka, Vongpachan SR St. Petersburg 1:21.41 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
70 Patel, Anerri FR Countryside 1:22.37 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
71 Lenz, Ashlee FR Riverview (Sarasota) 1:22.87 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
72 Fruit, Cassidy SO Seminole 1:23.76 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
73 Bhatt, Darshna JR St. Petersburg 1:24.06 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reid, Jonathan SR Lakewood Ranch 1:56.16 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Caragiulo, Lucas JR Riverview (Sarasota) 1:56.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 1:58.13 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
4 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 1:58.28 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Latzke, Alec SR Countryside 2:00.91 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
6 Zambaux, Adrien JR Sarasota 2:01.99 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Smith, Joseph SO North Port 2:02.80 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
8 Khoroshenko, Ayvel FR North Port 2:04.28 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Labossiere, Nicard SO North Port 2:04.52 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
10 Oconnor, Noah JR Sarasota 2:04.69 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
11 Amaya, Alvaro JR North Port 2:05.36 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
12 Rodriguez, Ruben SO North Port 2:05.87 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
13 Swanson, Matthew JR Manatee 2:07.65 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
14 Vega, Chris FR Riverview (Sarasota) 2:08.67 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
15 Haywood, John JR Seminole 2:09.33 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
16 Clemons, Jacquez JR Manatee 2:09.99 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
17 Gates, Dakota SR Countryside 2:10.24 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
18 Laielli, Gavin SO Lakewood Ranch 2:10.65 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
19 Hannah, Cyrus SO Sarasota 2:11.21 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
20 Huckleberry, John JR Sarasota 2:11.40 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
21 Gonzalez, Joseph SR Countryside 2:11.48 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Crisp, Evan FR Sarasota 2:11.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Lespasio, Paul FR Manatee 2:12.04 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
24 McCormack, Shane SO St. Petersburg 2:12.33 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
25 Davis, Zane FR Riverview (Sarasota) 2:13.37 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
26 Hom, Matthew SR Palm Harbor University 2:13.79 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
27 Hinton, Jervon FR St. Petersburg 2:14.11 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 Rich, Nicholas FR Sarasota 2:14.20 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
29 Minor, James JR Riverview (Sarasota) 2:14.38 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
30 Irwin, Kevin JR Lakewood Ranch 2:15.90 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
31 Unbehagen, Luke SO Palm Harbor University 2:16.04 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
32 Fleece, Colin SO Manatee 2:16.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Ewert, Blake SO St. Petersburg 2:17.48 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
34 Lachance-Perez, John JR Sarasota 2:17.62 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
35 Stiff, Robert SO Sarasota 2:17.83 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
36 Sims, Colton FR Riverview (Sarasota) 2:18.63 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
37 Boyer, Dalton SR Seminole 2:19.04 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
38 Goethe, Michael SO Manatee 2:19.05 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
39 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 2:19.15 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
40 Fiorese, Ludovico JR Lakewood Ranch 2:19.62 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
41 Warwick, Hunter JR Sarasota 2:19.84 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
42 Johnson, Trenton FR Manatee 2:20.39 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
42 Tenore, Frank FR St. Petersburg 2:20.39 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
44 Caragiulo, Roman SO Riverview (Sarasota) 2:20.52 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
45 Goetz, Nathaniel FR Sarasota 2:21.94 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
46 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 2:22.10 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
47 Guenther, Aaron SO Palm Harbor University 2:22.45 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
48 Karuppiah, Ethan SO Countryside 2:22.78 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
49 Covert, Ben JR Riverview (Sarasota) 2:23.27 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
50 Kreidler, Kole FR North Port 2:23.42 Tarpon Classic Mar 29, 2019
51 Kovendy, Sebastian JR Riverview (Sarasota) 2:23.84 Tarpon Classic Mar 29, 2019
52 Burke, Aidan SO Riverview (Sarasota) 2:24.16 Tarpon Classic Mar 29, 2019
52 Mushrush, Aaron FR Sarasota 2:24.16 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
54 Washington-Davis, Earec SR Manatee 2:25.62 Charlotte Quad Feb 22, 2019
55 Colaco, Michael FR Manatee 2:26.10 Charlotte Quad Feb 22, 2019
56 Torris, Robert SO St. Petersburg 2:26.66 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
57 LaChapelle, Jackson FR St. Petersburg 2:27.34 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
58 Laue, Conor SO Seminole 2:28.84 Mustang Invitational Mar 21, 2019
59 Gregory, Logan FR Countryside 2:29.47 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
60 Halfacre, Charlie SO Manatee 2:32.81 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
61 Joyner, Alex SR Seminole 2:32.86 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
62 Schmid, Grant JR Lakewood Ranch 2:34.61 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
63 Cataldo, Shane FR Seminole 2:35.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
64 Mouser, Reid FR St. Petersburg 2:36.30 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
65 Dunham, Thomas JR St. Petersburg 2:36.96 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
66 Wooten, Lucas SR Seminole 2:36.98 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
67 Boudreau, Matthew FR Lakewood Ranch 2:37.32 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
68 Hall, Lucas SO Lakewood Ranch 2:38.31 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
69 Powers, Nicholas SO Sarasota 2:39.61 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
70 Timberlake, Samuel JR Seminole 2:43.13 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
71 Thiel, Zack FR St. Petersburg 2:43.29 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
72 Thiel, Kyle FR St. Petersburg 2:43.35 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
73 Samuels, Anthony FR Manatee 2:46.33 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
74 McClure, Nicholas SO Seminole 2:49.74 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
75 Fisichella, Peter SO Lakewood Ranch 2:57.46 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
76 Olson, Brandon SO Lakewood Ranch 3:31.29 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mitchell, Janel FR Sarasota 2:21.66 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Lehman, Caroline FR Manatee 2:21.75 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
3 Titus, Carolina JR Sarasota 2:24.87 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
4 Jester, Isabelle SR Sarasota 2:25.41 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Repka, Katherine FR Seminole 2:27.30 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
6 Wietecha, Ellison JR Lakewood Ranch 2:28.18 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
7 Haraminac, Emma SR St. Petersburg 2:28.68 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
8 Granack, Sydney SO Lakewood Ranch 2:29.99 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
9 Abrahams, Ava St. Petersburg 2:31.00 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
10 Bradshaw, Riley SO Lakewood Ranch 2:31.30 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
11 Wade, Kasumi SO Sarasota 2:32.15 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
12 Kempf, Marissa SO Sarasota 2:35.12 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
13 Sosa, Chantille FR Palm Harbor University 2:35.55 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
14 Philipson, Zeda JR Palm Harbor University 2:36.35 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
15 Small, Reese FR Palm Harbor University 2:36.42 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
16 Weber, Melissa FR Manatee 2:36.65 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
17 Idoyaga, Emily SO North Port 2:38.15 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
18 Gray, Taylor JR North Port 2:38.38 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
19 Brierley, Victoria SO Countryside 2:38.78 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
20 Paliotta, Emma SO Lakewood Ranch 2:39.97 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
21 Ranson, Gretchen SO Countryside 2:41.30 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
22 Smith, Hailey SO Seminole 2:41.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Cooper, Taylor SR North Port 2:42.18 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
24 Waldecker, Alysha FR Manatee 2:42.36 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
25 Wigglesworth, Camryn JR Sarasota 2:42.91 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
26 Doyle, Julia SR Seminole 2:43.38 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
27 Curry, Kaela SO Palm Harbor University 2:43.66 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
28 Derylo, Diana FR Palm Harbor University 2:43.83 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Dunn, Elise FR Lakewood Ranch 2:44.12 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
30 Bowers, Lilah SO Manatee 2:44.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 Pemberton, Kelsey JR Seminole 2:44.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Eagan, Ashley FR St. Petersburg 2:45.31 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 2:45.59 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
34 Skoumal, Amelia SO Lakewood Ranch 2:45.99 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
35 Thompson, Jessica SO Lakewood Ranch 2:46.14 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
36 Myrick, Makenna SO St. Petersburg 2:46.18 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
37 Mahurin, Tessa SO Manatee 2:46.59 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
38 Chambers, Juliana JR Riverview (Sarasota) 2:47.17 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
39 Sikorski, Lily SO Sarasota 2:47.33 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
40 Portwood, Madelyn FR Lakewood Ranch 2:48.62 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
41 Troupe, Resinia SO Manatee 2:48.93 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
42 Behne Sharma, Allison JR Riverview (Sarasota) 2:50.78 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
43 Vo, Amy JR St. Petersburg 2:50.89 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
44 Guinagh, Avery FR St. Petersburg 2:53.42 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
45 Bricker, Catherine SO Sarasota 2:53.62 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
46 Strobhar, Rachel SR Seminole 2:53.79 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
47 Verano, Maya FR St. Petersburg 2:53.94 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
48 Procopio, Capri JR Sarasota 2:53.99 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
49 Brown, Alyssa JR Riverview (Sarasota) 2:54.49 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
50 Lenz, Ashlee FR Riverview (Sarasota) 2:54.71 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
51 Hurley, Elizabeth JR Countryside 2:55.87 Mustang Invitational Mar 21, 2019
52 Edelsbacher, Nina JR Riverview (Sarasota) 2:57.49 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
53 Montidoro, Abigail SO Sarasota 2:57.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
54 Nichols, Beatrice FR Manatee 2:57.79 Charlotte Quad Feb 22, 2019
55 Patterson, Katlyn JR Countryside 2:58.04 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
56 Wilburn, Tatiana JR North Port 2:58.86 Charlotte Quad Feb 22, 2019
57 Aleman, Maya JR Riverview (Sarasota) 2:59.96 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
58 Ippolito, Lauren FR Sarasota 3:02.27 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
59 Weiskopf, Kaylin FR Manatee 3:02.61 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
60 Ahmed, Ahmira FR Countryside 3:07.57 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
61 Sikes, Zoey FR Pinellas Park 3:09.71 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
62 Jones, Shaiel FR Riverview (Sarasota) 3:10.02 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
63 Lewis, Renn JR Sarasota 3:13.44 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
64 Patel, Anerri FR Countryside 3:22.16 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
65 Grimmer, Annalise SO Sarasota 3:26.96 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
66 Woodring, Angelina SO Countryside 3:29.55 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
67 Grant, Sierra FR North Port 3:33.99 Charlotte Quad Feb 22, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reid, Jonathan SR Lakewood Ranch 4:15.59 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 4:17.49 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Latzke, Alec SR Countryside 4:24.10 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 4:35.97 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
5 Guendjoian, Ryan JR Sarasota 4:38.52 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Cicilioni, Orlando SO Sarasota 4:39.75 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
7 Lyons, Matthew SR Manatee 4:43.05 Charlotte Quad Feb 22, 2019
8 Sabodski, Charles SR St. Petersburg 4:46.06 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
9 Ufitimana, Dieumerci JR St. Petersburg 4:46.58 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
10 Laielli, Gavin SO Lakewood Ranch 4:47.53 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
11 Lespasio, Paul FR Manatee 4:47.74 Charlotte Quad Feb 22, 2019
12 Hannah, Cyrus SO Sarasota 4:51.31 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
13 Hom, Matthew SR Palm Harbor University 4:52.03 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
14 Stone, Dylan SO Riverview (Sarasota) 4:55.58 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
15 Elsey, Teage FR Riverview (Sarasota) 4:56.14 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
16 Beckler, John SR Countryside 4:57.39 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
17 Catlett, Owen SO Lakewood Ranch 4:57.81 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
18 Johnson, Trenton FR Manatee 4:58.07 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
19 Swanson, Matthew JR Manatee 4:58.43 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
20 Tenore, Frank FR St. Petersburg 4:59.56 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
21 Caragiulo, Lucas JR Riverview (Sarasota) 5:00.20 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
22 Rathburn, Zachary SO North Port 5:00.47 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
23 Goetz, Nathaniel FR Sarasota 5:00.80 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
24 Duffy, James SR Lakewood Ranch 5:00.98 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
25 Huckleberry, John JR Sarasota 5:01.38 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
26 Lachance-Perez, John JR Sarasota 5:01.66 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
27 Mead, Dylan SO Pinellas Park 5:01.74 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
28 Unbehagen, Luke SO Palm Harbor University 5:01.80 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Guenther, Aaron SO Palm Harbor University 5:01.85 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
30 Stiff, Robert SO Sarasota 5:02.50 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
31 Colaco, Michael FR Manatee 5:03.71 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Shumskyi, Andrii SR Riverview (Sarasota) 5:05.18 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
33 Warwick, Hunter JR Sarasota 5:05.27 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
34 Crisp, Evan FR Sarasota 5:10.31 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
35 Rich, Nicholas FR Sarasota 5:11.49 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
36 Jones, Zachary SO Sarasota 5:12.54 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
37 Laue, Conor SO Seminole 5:12.79 Chargers Invitational Feb 21, 2019
38 Kodberg, Matthew SO North Port 5:12.96 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
39 Mushrush, Aaron FR Sarasota 5:14.20 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
40 Mclellen, Bryent FR North Port 5:14.40 Charlotte Quad Feb 22, 2019
41 Caragiulo, Roman SO Riverview (Sarasota) 5:14.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
42 Sims, Colton FR Riverview (Sarasota) 5:14.66 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Dittmar, Bryce SR Palm Harbor University 5:16.80 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Bridgewater, Gavin JR Pinellas Park 5:17.65 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
45 Torris, Robert SO St. Petersburg 5:17.91 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
46 Llorente, James FR North Port 5:18.65 Tarpon Classic Mar 29, 2019
47 Gates, Dakota SR Countryside 5:23.38 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
48 Roell, Collin SR Riverview (Sarasota) 5:30.24 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
49 Goethe, Michael SO Manatee 5:30.39 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
50 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 5:31.62 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
51 LaChapelle, Jackson FR St. Petersburg 5:33.30 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
52 Gregory, Logan FR Countryside 5:33.53 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
53 Halfacre, Charlie SO Manatee 5:34.08 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
54 Fleece, Colin SO Manatee 5:35.35 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
55 Dickenson, Aiden FR St. Petersburg 5:39.24 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
56 Joyner, Alex SR Seminole 5:40.47 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
57 DiAngelo, Jacob SO St. Petersburg 5:41.23 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
58 Karuppiah, Ethan SO Countryside 5:43.06 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
59 Sourini, Joshua FR Countryside 5:44.51 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
60 Wooten, Lucas SR Seminole 5:45.11 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
61 Boudreau, Matthew FR Lakewood Ranch 5:45.36 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
62 Passaro, Erasmo SO St. Petersburg 5:45.71 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
63 Rhoades, Austin JR Riverview (Sarasota) 5:49.33 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
64 Hoang, Heiu FR Sarasota 5:50.65 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
65 Kirsch, Anson FR North Port 5:50.84 Charlotte Quad Feb 22, 2019
66 Powers, Nicholas SO Sarasota 5:51.97 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
67 Cadzow, Liam SR Seminole 5:57.75 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
68 Quinn, Cannon JR St. Petersburg 6:02.94 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
69 McClure, Nicholas SO Seminole 6:06.01 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
70 Thiel, Kyle FR St. Petersburg 6:06.92 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
71 Timberlake, Samuel JR Seminole 6:13.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
72 Samuels, Anthony FR Manatee 6:13.67 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
73 Thiel, Zack FR St. Petersburg 6:15.99 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
74 Fisichella, Peter SO Lakewood Ranch 6:18.39 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
75 Cox, Justin SO Pinellas Park 6:25.87 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
76 Orchard, Jack FR St. Petersburg 7:06.60 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lehman, Caroline FR Manatee 5:05.39 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
2 Kempf, Marissa SO Sarasota 5:20.10 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Jester, Isabelle SR Sarasota 5:25.72 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
4 Bradshaw, Riley SO Lakewood Ranch 5:29.05 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Wade, Kasumi SO Sarasota 5:31.19 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
6 Ehrhart, Terra JR Riverview (Sarasota) 5:31.43 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
7 Ingallinera, Mason JR Lakewood Ranch 5:35.65 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
8 Paliotta, Emma SO Lakewood Ranch 5:38.80 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
9 Haywood, Angelina FR Seminole 5:40.68 Mustang Invitational Mar 21, 2019
10 Titus, Carolina JR Sarasota 5:46.71 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
11 Melzer, Aurora FR Lakewood Ranch 5:47.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Weber, Melissa FR Manatee 5:48.14 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
13 Wietecha, Ellison JR Lakewood Ranch 5:48.86 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
14 Ranson, Gretchen SO Countryside 5:51.96 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
15 Davis, Hannah SO St. Petersburg 5:53.39 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Philipson, Zeda JR Palm Harbor University 5:56.06 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
17 Wigglesworth, Camryn JR Sarasota 5:57.47 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
18 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 5:58.97 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
19 Chasovskykh, Mariia FR Palm Harbor University 5:59.06 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
20 Petrah, Jette SO St. Petersburg 6:02.21 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
21 Flint, Georgia FR Riverview (Sarasota) 6:02.66 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
22 Sosa, Chantille FR Palm Harbor University 6:03.17 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
23 Curry, Kaela SO Palm Harbor University 6:05.64 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
24 Smith, Alexis JR North Port 6:06.73 Charlotte Quad Feb 22, 2019
25 Dunn, Elise FR Lakewood Ranch 6:08.52 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
26 Vo, Amy JR St. Petersburg 6:09.94 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Betancourt, Aura SR St. Petersburg 6:13.07 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
28 Sikorski, Lily SO Sarasota 6:13.57 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
29 Creevy, Caroline SO Riverview (Sarasota) 6:16.35 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
30 Brierley, Victoria SO Countryside 6:18.50 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
31 Mahurin, Tessa SO Manatee 6:19.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
32 Verano, Maya FR St. Petersburg 6:19.80 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
33 Thompson, Jessica SO Lakewood Ranch 6:20.10 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
34 Fox, Lauryn JR Seminole 6:21.70 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
35 Kleinbart, Raya JR Palm Harbor University 6:21.76 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
36 Eagan, Ashley FR St. Petersburg 6:23.24 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
37 Booth, Delaney FR St. Petersburg 6:24.12 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
38 Strobhar, Rachel SR Seminole 6:24.20 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
39 Bowers, Lilah SO Manatee 6:24.80 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
40 Pemberton, Kelsey JR Seminole 6:27.03 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
41 Chambers, Juliana JR Riverview (Sarasota) 6:29.44 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
42 Repka, Katherine FR Seminole 6:30.19 Chargers Invitational Feb 21, 2019
43 Brown, Alyssa JR Riverview (Sarasota) 6:32.69 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
44 Nichols, Beatrice FR Manatee 6:34.24 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
45 Shackton, Samantha FR Countryside 6:34.95 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
46 Sorrentino, Camila SO North Port 6:34.99 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
47 Bricker, Catherine SO Sarasota 6:36.07 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
48 Vidal, Briana SR North Port 6:41.97 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
49 Joyner, Erin JR Seminole 6:46.68 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
50 Ippolito, Lauren FR Sarasota 6:55.17 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
51 Bruneman, Olivia JR Riverview (Sarasota) 6:56.53 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
52 Aleman, Maya JR Riverview (Sarasota) 7:00.26 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
53 Ganio, Cecelia JR Seminole 7:00.37 Mustang Invitational Mar 21, 2019
54 Waldecker, Alysha FR Manatee 7:01.06 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
55 Montidoro, Abigail SO Sarasota 7:02.23 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
56 Cano, Joanna JR Pinellas Park 7:08.67 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
57 Nguygen, Tiffany FR St. Petersburg 7:10.63 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
58 Jones, Shaiel FR Riverview (Sarasota) 7:11.96 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
59 Ahmed, Ahmira FR Countryside 7:29.21 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
60 Lewis, Renn JR Sarasota 7:47.74 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
61 Blauer, Ariel FR Pinellas Park 7:49.56 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
62 Woodring, Angelina SO Countryside 7:51.32 Mustang Invitational Mar 21, 2019
63 Lowe, Kaitlyn FR Seminole 7:52.52 Mustang Invitational Mar 21, 2019
64 Perez, Ayshaly SO Pinellas Park 8:08.60 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
65 Grimmer, Annalise SO Sarasota 8:31.94 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hartvigsen, Benjamin SR Sarasota 9:19.48 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Reid, Jonathan SR Lakewood Ranch 9:24.45 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Latzke, Alec SR Countryside 9:40.20 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Galicia-Romero, Alan SR Sarasota 9:52.02 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Cicilioni, Orlando SO Sarasota 9:55.90 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
6 Guendjoian, Ryan JR Sarasota 9:58.40 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
7 Ufitimana, Dieumerci JR St. Petersburg 10:31.19 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
8 Olsen, Hunter SO Seminole 10:32.43 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
9 Lespasio, Paul FR Manatee 10:33.12 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
10 Stone, Dylan SO Riverview (Sarasota) 10:42.51 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
11 Shumskyi, Andrii SR Riverview (Sarasota) 10:42.81 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
12 Stiff, Robert SO Sarasota 10:46.12 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
13 Jones, Zachary SO Sarasota 10:47.91 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
14 Beckler, John SR Countryside 10:51.81 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
15 Duffy, James SR Lakewood Ranch 10:52.50 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
16 Sabodski, Charles SR St. Petersburg 10:54.38 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
17 Mead, Dylan SO Pinellas Park 10:57.85 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Laielli, Gavin SO Lakewood Ranch 11:01.44 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
19 Warwick, Hunter JR Sarasota 11:03.87 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
20 Hannah, Cyrus SO Sarasota 11:05.79 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
21 Lachance-Perez, John JR Sarasota 11:05.97 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
22 Goetz, Nathaniel FR Sarasota 11:07.70 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
23 Tenore, Frank FR St. Petersburg 11:10.55 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
24 Catlett, Owen SO Lakewood Ranch 11:14.91 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
25 Maglio, Domenic SO Riverview (Sarasota) 11:19.24 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
26 Dittmar, Bryce SR Palm Harbor University 11:20.90 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
27 Laue, Conor SO Seminole 11:25.45 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
28 Bodolay, James JR Palm Harbor University 11:30.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Kodberg, Matthew SO North Port 11:34.79 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
30 Johnson, Trenton FR Manatee 11:44.78 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
31 Rathburn, Zachary SO North Port 11:46.69 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
32 Bridgewater, Gavin JR Pinellas Park 11:49.51 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
33 Karuppiah, Ethan SO Countryside 11:56.23 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
34 Goethe, Michael SO Manatee 12:03.96 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
35 LaChapelle, Jackson FR St. Petersburg 12:15.77 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
36 Rhoades, Austin JR Riverview (Sarasota) 12:16.47 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
37 Roell, Collin SR Riverview (Sarasota) 12:17.21 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
38 Torris, Robert SO St. Petersburg 12:24.92 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
39 Kirsch, Anson FR North Port 12:35.95 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
40 Joyner, Alex SR Seminole 12:40.50 Chargers Invitational Feb 21, 2019
41 Barrantes, Carlos JR Riverview (Sarasota) 12:44.07 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
42 Passaro, Erasmo SO St. Petersburg 12:53.83 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
43 Valverde, Jeremiah SO North Port 13:02.98 Charlotte Quad Feb 22, 2019
44 Dickenson, Aiden FR St. Petersburg 13:07.76 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
45 Dunham, Thomas JR St. Petersburg 13:29.42 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
46 Mesen, Simon JR St. Petersburg 13:51.10 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lehman, Caroline FR Manatee 10:49.99 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Wade, Kasumi SO Sarasota 11:44.99 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Ingallinera, Mason JR Lakewood Ranch 11:50.83 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Melzer, Aurora FR Lakewood Ranch 11:51.40 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Paliotta, Emma SO Lakewood Ranch 11:55.52 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Jester, Isabelle SR Sarasota 12:00.57 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
7 Kempf, Marissa SO Sarasota 12:15.97 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
8 Weber, Melissa FR Manatee 12:31.42 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
9 Haywood, Angelina FR Seminole 12:40.33 Mustang Invitational Mar 21, 2019
10 Ranson, Gretchen SO Countryside 12:41.94 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
11 Wietecha, Ellison JR Lakewood Ranch 13:04.91 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
12 Petrah, Jette SO St. Petersburg 13:06.24 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Wigglesworth, Camryn JR Sarasota 13:07.35 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
14 Davis, Hannah SO St. Petersburg 13:21.77 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
15 Wyatt, Jade JR St. Petersburg 13:21.81 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
16 Sikorski, Lily SO Sarasota 13:30.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Mahurin, Tessa SO Manatee 13:31.34 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Smith, Alexis JR North Port 13:44.75 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
19 Booth, Delaney FR St. Petersburg 13:47.53 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
20 Vo, Amy JR St. Petersburg 13:48.55 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
21 Pemberton, Kelsey JR Seminole 13:59.04 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Benjamin, Yuanna SO Palm Harbor University 14:00.89 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
23 Joyner, Erin JR Seminole 14:27.09 Chargers Invitational Feb 21, 2019
24 Shackton, Samantha FR Countryside 14:27.14 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
25 Guinagh, Avery FR St. Petersburg 14:28.93 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
26 Kowalski, Meira JR St. Petersburg 15:08.44 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
27 Fox, Lauryn JR Seminole 15:09.89 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
28 Nguygen, Tiffany FR St. Petersburg 15:17.54 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
29 Cano, Joanna JR Pinellas Park 15:17.55 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
30 Ganio, Cecelia JR Seminole 15:19.54 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
31 Betancourt, Aura SR St. Petersburg 15:20.12 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
32 Jones, Shaiel FR Riverview (Sarasota) 15:24.74 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
33 Aleman, Maya JR Riverview (Sarasota) 15:44.77 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 15.57 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.3
2 Granack, Sydney SO Lakewood Ranch 16.68 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.3
3 Budslick, Elisabeth SR Manatee 16.90 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 2.0
4 Manitz, Haliey SO Riverview (Sarasota) 17.30 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 2.0
5 Oxley, Lauren SO Lakewood Ranch 17.32 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
6 Ferguson, Mya SO Countryside 17.69 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
7 Oliver, Olivia SO Sarasota 18.09 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
8 Bess, Ashley SO Sarasota 18.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.5
9 Van der Sommen, Samantha JR Lakewood Ranch 18.39 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 -0.8
10 Blaszak, Asia SO North Port 18.79 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
11 Anderson, Eleanor JR St. Petersburg 19.10 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
12 Weintraub, Caroline JR St. Petersburg 19.26 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.2
13 White, Artika JR Sarasota 19.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.3
14 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 19.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 2.0
15 Lewis, Gabrielle SR North Port 20.13 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.2
16 Evans, Taylor FR Manatee 20.47 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019 -1.3
17 Harrison, Carolyn SO Seminole 20.49 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.3
18 Diago, Mady FR Riverview (Sarasota) 20.54 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.2
19 Soler, Kayleigh FR North Port 21.05 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 0.3
20 Ruchhoeft, Thea JR St. Petersburg 21.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
21 Dhaiti, Lenchy SO North Port 21.25 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.2
22 Wade, Anna JR St. Petersburg 21.42 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
23 Marsicano, Hannah SR St. Petersburg 21.98 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
24 Carr, Julia FR Seminole 22.01 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
25 Lowe, Kaitlyn FR Seminole 22.25 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
26 Ho, Christina JR St. Petersburg 22.37 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
27 Lowe, Courtney FR Seminole 22.77 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 0.9
28 Mills, Mikell FR St. Petersburg 23.30 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
29 Gentile, Samantha JR Riverview (Sarasota) 25.46 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -1.2

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Rivera, James SR Lakewood Ranch 14.12 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 1.2
2 Sabur, Ash’shfi JR Sarasota 15.02 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
3 Collins, Keandre Sarasota 15.05 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 1.3
4 Knight, Gage JR Palm Harbor University 15.06 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.9
5 King, Luke JR Riverview (Sarasota) 15.85 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
6 Refuse, Carl JR North Port 17.63 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 1.8
7 Fezza, Tyler SR Riverview (Sarasota) 17.90 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 1.8
8 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 18.12 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
9 Lear, Elijah SO North Port 18.56 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
10 Yore, Zackary SR Seminole 18.61 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -2.0
11 McClure, Peter JR Seminole 19.03 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.7
12 Robinson Jr, Norvell SO North Port 19.11 Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
13 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 19.36 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
14 Reed, Conall SO Seminole 19.59 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
15 Ly, William SO St. Petersburg 19.65 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.7
16 Thornton, Sean FR Seminole 19.84 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 1.8
17 Ruslan, Salimov JR St. Petersburg 20.70 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
18 Robinson, Dante FR North Port 21.16 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 1.8
19 Smith, Sheppard SO St. Petersburg 24.45 Warhawk Invitational Feb 15, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, James SR Lakewood Ranch 37.20 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Collins, Keandre JR Sarasota 38.27 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
3 Knight, Gage JR Palm Harbor University 39.29 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Sabur, Ash’shfi JR Sarasota 40.10 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
5 Byrnes-Mitchell, Damon JR Countryside 43.07 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Peterson, Robbie SR Sarasota 43.39 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
7 Hendrickson, Michael FR Sarasota 43.52 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
8 King, Luke JR Riverview (Sarasota) 43.74 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
9 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 44.93 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
10 Bernitt, Donovan SR Countryside 45.10 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
11 Brearley, Brandon SO Pinellas Park 45.19 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Refuse, Carl JR North Port 45.68 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Fezza, Tyler SR Riverview (Sarasota) 45.88 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
14 Toomin, Justin SR Sarasota 46.22 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
15 Anderson, Eric SO Countryside 46.43 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
16 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 46.54 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Simonelli, Rocco FR Countryside 47.01 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
18 Ruslan, Salimov JR St. Petersburg 47.37 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
19 Lear, Elijah SO North Port 47.69 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
20 Warwick, Hunter JR Sarasota 48.26 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
21 Robinson, Dante FR North Port 48.38 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 48.40 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
23 Robinson Jr, Norvell SO North Port 48.43 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
24 Yore, Zackary SR Seminole 49.77 Mustang Invitational Mar 21, 2019
25 Bauer Jr., John SO Pinellas Park 49.81 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
26 Reed, Conall SO Seminole 50.33 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
27 Warrington, Crispin SO Seminole 50.49 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 McClure, Peter JR Seminole 50.94 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
29 Ly, William SO St. Petersburg 51.36 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Thornton, Sean FR Seminole 51.48 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Klein, Ava JR Lakewood Ranch 42.74 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Granack, Sydney SO Lakewood Ranch 46.96 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Mitchell, Janel FR Sarasota 47.90 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
4 Jackson, Nicole JR Countryside 48.57 Mustang Invitational Mar 21, 2019
5 Jester, Isabelle SR Sarasota 48.71 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
6 Kelty, Tara JR Riverview (Sarasota) 49.43 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 49.66 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 Manitz, Haliey SO Riverview (Sarasota) 51.24 Tarpon Classic Mar 29, 2019
9 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 51.33 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Bess, Ashley SO Sarasota 51.40 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Ferguson, Mya SO Countryside 51.44 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
12 Budslick, Elisabeth SR Manatee 51.81 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
13 Diago, Mady FR Riverview (Sarasota) 52.03 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
14 Titus, Carolina JR Sarasota 52.57 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
15 Schwied, Maren SO Sarasota 53.79 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
16 White, Artika JR Sarasota 53.81 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
17 Oxley, Lauren SO Lakewood Ranch 54.25 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
18 Blaszak, Asia SO North Port 54.40 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
19 Van der Sommen, Samantha JR Lakewood Ranch 55.98 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
20 Anderson, Eleanor JR St. Petersburg 56.08 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
21 Marsicano, Hannah SR St. Petersburg 56.11 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
22 Weintraub, Caroline JR St. Petersburg 56.22 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
23 Lewis, Gabrielle SR North Port 56.40 Charlotte Quad Feb 22, 2019
24 Harrison, Carolyn SO Seminole 56.44 Mustang Invitational Mar 21, 2019
25 Steele, Georgian JR Palm Harbor University 58.59 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
26 Mills, Mikell FR St. Petersburg 59.93 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
27 Lowe, Courtney FR Seminole 1:00.32 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
28 Ruchhoeft, Thea JR St. Petersburg 1:00.72 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
29 Wade, Anna JR St. Petersburg 1:01.11 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
30 Ho, Christina JR St. Petersburg 1:01.31 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
31 Soler, Kayleigh FR North Port 1:02.10 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
32 Dhaiti, Lenchy SO North Port 1:03.88 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
33 Lowe, Kaitlyn FR Seminole 1:06.15 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Oliver, Olivia SO Sarasota 1:13.82 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Peterson, Robbie SR Sarasota 1.99m 6' 6.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
2 Bjelland, Jackson SR Palm Harbor University 1.92m 6' 3.5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
3 Patten, Travis SO Lakewood Ranch 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Cooney, Julian SR Countryside 1.82m 5' 11.5" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
5 Anderson, Eric SO Countryside 1.77m 5' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Henkel, Bailey SR Seminole 1.77m 5' 9.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
5 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 1.77m 5' 9.75" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
8 Joyner, Alex SR Seminole 1.72m 5' 7.75" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
9 Lopez, Leroy SO Countryside 1.67m 5' 5.75" Mustang Invitational Mar 21, 2019
9 Pierre-Louis, Keon JR North Port 1.67m 5' 5.75" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
9 Pouliot, Nate SO Pinellas Park 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
9 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 1.67m 5' 5.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Faudoas, Yardley JR North Port 1.63m 5' 4.25" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
13 Saimprevil, Barvensky SR North Port 1.63m 5' 4.25" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
13 Wilson, Brandon SO Lakewood Ranch 1.63m 5' 4.25" Charlotte Quad Feb 22, 2019
16 Brown, Aumhryaun SO St. Petersburg 1.62m 5' 3.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
16 Thomas, Ethan SO Lakewood Ranch 1.62m 5' 3.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
18 Everett, Tre'son FR Seminole 1.57m 5' 1.75" Chargers Invitational Feb 21, 2019
18 Nwokeji, John-Paul JR Riverview (Sarasota) 1.57m 5' 1.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
20 Corbett, Jayden SO Manatee 1.52m 4' 11.75" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
20 Gladden, Nasir JR North Port 1.52m 4' 11.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
20 Roberts, Harrison FR Sarasota 1.52m 4' 11.75" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
20 Smith, Sheppard SO St. Petersburg 1.52m 4' 11.75" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
20 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 1.52m 4' 11.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Van der Sommen, Samantha JR Lakewood Ranch 1.63m 5' 4.25" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
2 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 1.62m 5' 3.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
2 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 1.62m 5' 3.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
4 Aquil, Aminah SR St. Petersburg 1.52m 4' 11.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
4 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 1.52m 4' 11.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
4 Doerrfeld, Emma SO North Port 1.52m 4' 11.75" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
7 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 1.47m 4' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
7 Lewis, Gabrielle SR North Port 1.47m 4' 9.75" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
7 Mills, Mikell FR St. Petersburg 1.47m 4' 9.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
7 Robinson, Jalanza JR Riverview (Sarasota) 1.47m 4' 9.75" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
11 Garrett, Chelsey SR Seminole 1.42m 4' 7.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 Gehrke, Fallon SO Lakewood Ranch 1.42m 4' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
11 Keng, Makayla SO Lakewood Ranch 1.42m 4' 7.75" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
14 Carr, Julia FR Seminole 1.37m 4' 6" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
14 Person, Kya JR Seminole 1.37m 4' 6" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
16 Bess, Ashley SO Sarasota 1.32m 4' 4" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
16 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 1.32m 4' 4" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
16 St. Jean, Wildyana SO North Port 1.32m 4' 4" Charlotte Quad Feb 22, 2019
19 Fruit, Cassidy SO Seminole 1.27m 4' 2" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Bernitt, Donovan SR Countryside 6.89m 22' 7.25" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Knight, Gage JR Palm Harbor University 6.57m 21' 6.75" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
3 Lear, Elijah SO North Port 6.31m 20' 8.5" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Peterson, Robbie SR Sarasota 6.30m 20' 8" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
5 Brantley, Charles SO Riverview (Sarasota) 6.20m 20' 4.25" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
6 Hayes, Johnnie SR Sarasota 6.05m 19' 10.25" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
7 Harrison, Isaiah JR Lakewood Ranch 5.89m 19' 4" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
8 Cray, Jayden JR Riverview (Sarasota) 5.87m 19' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
8 Saimprevil, Barvensky SR North Port 5.87m 19' 3.25" Tarpon Classic Mar 29, 2019
10 Service, Richard SO North Port 5.81m 19' 0.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
11 Stafford, Adrian FR Countryside 5.80m 19' 0.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
11 Williams, De'quan SO Seminole 5.80m 19' 0.5" Chargers Invitational Feb 21, 2019
13 Troupe, Ja’Kobe SO Manatee 5.70m 18' 8.5" Charlotte Quad Feb 22, 2019
14 Meadows, Noah JR Palm Harbor University 5.67m 18' 7.25" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
15 Augustin, Bradley SO North Port 5.58m 18' 3.75" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
16 Gladden, Nasir JR North Port 5.56m 18' 3" Charlotte Quad Feb 22, 2019
16 Hagarty-Eplin, Robbi SO North Port 5.56m 18' 3" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
18 Corbett, Jayden SO Manatee 5.53m 18' 1.75" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
19 Fortune, Tyrese SR Countryside 5.49m 18' 0.25" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
20 Toomin, Justin SR Sarasota 5.46m 17' 11" Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
21 Wright, Christopher SR Countryside 5.42m 17' 9.5" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
22 Breaziel, Joshua SO Seminole 5.38m 17' 8" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
23 Roberts, Harrison FR Sarasota 5.36m 17' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
24 Gonzalez, Joseph SR Countryside 5.33m 17' 6" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
25 Mann, Ty'sean FR Riverview (Sarasota) 5.28m 17' 4" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
26 Newman, Eli SO Lakewood Ranch 5.22m 17' 1.5" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
27 Purcell, Bailey SO Seminole 5.19m 17' 0.5" Chargers Invitational Feb 21, 2019
28 Refuse, Carl JR North Port 5.16m 16' 11.25" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
29 Toler, Tanner SO Lakewood Ranch 5.15m 16' 10.75" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
30 Clermont, Malik SR Manatee 5.12m 16' 9.75" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
31 Wilson, Brandon SO Lakewood Ranch 4.84m 15' 10.5" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
32 Pellenz, Alexander JR North Port 4.60m 15' 1.25" Charlotte Quad Feb 22, 2019
33 Mouser, Reid FR St. Petersburg 4.57m 15' 0" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
34 Anderson, Shadrach SR St. Petersburg 4.29m 14' 1" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
35 Boudreau, Matthew FR Lakewood Ranch 4.07m 13' 4.25" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
36 Barney, Jalen SR St. Petersburg 3.80m 12' 5.75" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
37 Vo, Andy FR St. Petersburg 3.36m 11' 0.25" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 5.34m 17' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Jean, Daham-Shel JR North Port 5.18m 17' 0" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
3 Chambliss, Breyanna SO Pinellas Park 5.14m 16' 10.5" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Aquil, Aaliyah SR St. Petersburg 4.97m 16' 3.75" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Blair, Dilynn FR Palm Harbor University 4.96m 16' 3.25" 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
6 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 4.75m 15' 7" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
7 Gray, Taylor JR North Port 4.69m 15' 4.75" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
8 Buck, Lauren JR Lakewood Ranch 4.68m 15' 4.25" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
9 Wilburn, Katarina FR North Port 4.65m 15' 3.25" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
10 Graham, Andreana SO Pinellas Park 4.63m 15' 2.25" Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
11 Aquil, Akilah SR St. Petersburg 4.62m 15' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
12 Person, Kya JR Seminole 4.60m 15' 1.25" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
13 Kent, Jessica FR St. Petersburg 4.55m 14' 11.25" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
14 Frank, Giselle SO Manatee 4.54m 14' 10.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
14 Hunter, Emylee JR Riverview (Sarasota) 4.54m 14' 10.75" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
16 Cimillo, Kylie FR Palm Harbor University 4.53m 14' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
17 Keng, Makayla SO Lakewood Ranch 4.46m 14' 7.75" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
18 St. Jean, Wildyana SO North Port 4.39m 14' 5" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
19 Schwied, Maren SO Sarasota 4.37m 14' 4" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
20 Aquil, Aminah SR St. Petersburg 4.34m 14' 3" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
21 Procopio, Capri JR Sarasota 4.32m 14' 2.25" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
22 Mohamed, Aysha SR Riverview (Sarasota) 4.28m 14' 0.5" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
23 Isom, India FR Manatee 4.18m 13' 8.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
24 Turner, Alexa JR Countryside 4.10m 13' 5.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
25 Delapara, Mia SR North Port 4.03m 13' 2.75" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
26 Moore, Carly SR Seminole 3.96m 13' 0" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
27 Moore, Carly SR Seminole 3.85m 12' 7.75" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
28 Langlois, Ashlie FR Lakewood Ranch 3.81m 12' 6" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
29 Doane, Star FR Countryside 3.79m 12' 5.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Scully, Megan FR Lakewood Ranch 3.78m 12' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
31 ODell, Keile FR Manatee 3.75m 12' 3.75" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
32 Coclio, Kayli FR Countryside 3.48m 11' 5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
33 Scalera, Sophia SO Lakewood Ranch 2.99m 9' 9.75" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Peterson, Robbie SR Sarasota 14.16m 46' 5.5" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Bernitt, Donovan SR Countryside 13.71m 44' 11.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
3 Fortune, Tyrese SR Countryside 13.06m 42' 10.25" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Skinner, Carson JR Countryside 12.73m 41' 9.25" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
5 Nwokeji, John-Paul JR Riverview (Sarasota) 12.42m 40' 9" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Robinson Jr, Norvell SO North Port 12.10m 39' 8.5" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
7 Cray, Jayden JR Riverview (Sarasota) 12.01m 39' 5" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
8 Ozit, Jean SR Lakewood Ranch 12.00m 39' 4.5" Charlotte Quad Feb 22, 2019
9 Saimprevil, Barvensky SR North Port 11.85m 38' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Corbett, Jayden SO Manatee 11.78m 38' 7.75" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
11 Brantley, Charles SO Riverview (Sarasota) 11.75m 38' 6.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
12 Faudoas, Yardley JR North Port 11.63m 38' 2" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
13 Simonelli, Rocco FR Countryside 11.13m 36' 6.25" Mustang Invitational Mar 21, 2019
14 Reynolds, Arkevias SR Countryside 11.12m 36' 5.75" 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
15 Roberts, Harrison FR Sarasota 11.08m 36' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Harrison, Isaiah JR Lakewood Ranch 10.77m 35' 4" Charlotte Quad Feb 22, 2019
17 Hagarty-Eplin, Robbi SO North Port 10.60m 34' 9.5" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
18 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 10.31m 33' 10" Tarpon Classic Mar 29, 2019
19 Daly, Lucas FR Sarasota 8.74m 28' 8.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Rivera, Antonio JR Seminole 14.19m 46' 6.75" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 Molketin, Austin JR Sarasota 13.84m 45' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
3 Pratt, Paris SR Lakewood Ranch 13.74m 45' 1" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
4 Syms, Nicholas JR Pinellas Park 13.40m 43' 11.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
5 Linkogle, Alexander JR St. Petersburg 12.88m 42' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Milleman, Jason SR Palm Harbor University 12.73m 41' 9.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 12.59m 41' 3.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
8 Metheney, Reece SR Countryside 12.14m 39' 10" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
9 Satcher, Tariq SR Countryside 12.05m 39' 6.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
10 Dossey, Brandon SR Manatee 11.96m 39' 3" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
11 Toole, Luke SO Lakewood Ranch 11.91m 39' 1" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
12 Augustin, Bradley SO North Port 11.77m 38' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Brown, Dwauneario SR St. Petersburg 11.49m 37' 8.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
14 Boyd, Matthias SR St. Petersburg 11.48m 37' 8" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
15 Morales, Matthew SO North Port 11.35m 37' 3" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
16 Eugene, Eddie SR North Port 11.24m 36' 10.5" Tarpon Classic Mar 29, 2019
17 Mitchell, Joseph JR Sarasota 11.16m 36' 7.5" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
18 Jenkins, Dylan SO Riverview (Sarasota) 11.15m 36' 7" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
19 Larimet-Picciani, Gian FR North Port 11.07m 36' 4" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
20 Rodriguez , Gabriel SO North Port 10.86m 35' 7.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
21 Lagarde, Omar SR Manatee 10.58m 34' 8.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Venuto, Parker JR Lakewood Ranch 10.50m 34' 5.5" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
23 Miller, Jacob SO Seminole 10.36m 34' 0" Mustang Invitational Mar 21, 2019
24 Luebking, Tyler JR Seminole 10.20m 33' 5.75" Chargers Invitational Feb 21, 2019
25 Grego, Merric SO Seminole 10.03m 32' 11" Chargers Invitational Feb 21, 2019
26 Macavaddi, Declan SO Seminole 9.94m 32' 7.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Hawthorne, Kewan JR Manatee 9.92m 32' 6.5" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
28 Seyss, Hunter FR Palm Harbor University 9.84m 32' 3.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Troupe, Ja’Kobe SO Manatee 9.82m 32' 2.75" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
30 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 9.65m 31' 8" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
31 Rodriguez , Gabriel SO North Port 9.59m 31' 5.75" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
32 Blair, Tunney SO North Port 9.52m 31' 3" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
33 Bramley, Jack FR Riverview (Sarasota) 9.15m 30' 0.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Kobetitsch, Ryan SO Lakewood Ranch 9.14m 30' 0" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
35 Owsiany-Suarez, Isaac SR Riverview (Sarasota) 9.09m 29' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
36 Hersey, Gerrod JR Countryside 8.99m 29' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Curtin, Jacob JR Countryside 8.88m 29' 1.75" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
38 Poplin, Steven SO North Port 8.41m 27' 7.25" Charlotte Quad Feb 22, 2019
39 Hyatt, Zachary JR Countryside 8.17m 26' 9.75" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
40 Legere, Zachary FR Countryside 8.12m 26' 7.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
41 Oneell, Jaylen SO Manatee 7.20m 23' 7.5" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
42 Meyer, Joshua SO Manatee 6.77m 22' 2.5" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
43 Crawford, Corbin FR Pinellas Park 6.69m 21' 11.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
44 Vo, Andy FR St. Petersburg 6.49m 21' 3.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
45 Stiffler, Benjamin FR North Port 6.32m 20' 9" Charlotte Quad Feb 22, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Simmons, Riley SO Lakewood Ranch 11.38m 37' 4" FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Daniels, Zoey JR North Port 11.21m 36' 9.5" Charlotte Quad Feb 22, 2019
3 Barclay, Tyniece FR Manatee 11.08m 36' 4.25" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
4 Walter, Victoria SR Manatee 10.40m 34' 1.5" Charlotte Quad Feb 22, 2019
5 Tarohocker, Alexa JR Riverview (Sarasota) 10.26m 33' 8" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
6 Hall, I'riel JR Palm Harbor University 10.02m 32' 10.5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Armer, Marisa SO Manatee 9.61m 31' 6.5" Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
8 Sawyer, Brooke SO North Port 9.49m 31' 1.75" Charlotte Quad Feb 22, 2019
9 Walter, Anna SR Manatee 9.41m 30' 10.5" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
10 Garrett, Chelsey SR Seminole 9.18m 30' 1.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 McCracken, Hannah SR Manatee 9.08m 29' 9.5" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
12 Hogan, Megan SR Riverview (Sarasota) 8.92m 29' 3.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
13 Attwill, Breanna SO Pinellas Park 8.84m 29' 0" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
14 Allen, Kelsey FR Palm Harbor University 8.50m 27' 10.75" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
15 Davenport, Brianna SO Riverview (Sarasota) 8.45m 27' 8.75" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
16 Schwied, Maren SO Sarasota 8.41m 27' 7.25" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
17 Burrows, Lauren JR St. Petersburg 8.02m 26' 3.75" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
18 Diaz, Juanita JR Lakewood Ranch 7.92m 26' 0" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
19 Dumoulin, Sylvie SR Lakewood Ranch 7.87m 25' 10" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
20 Bondanza, Bianca SR Seminole 7.84m 25' 8.75" Chargers Invitational Feb 21, 2019
21 Thame, Jacqueline FR North Port 7.82m 25' 8" Tarpon Classic Mar 29, 2019
22 Brannan, Emily SO Manatee 7.40m 24' 3.5" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
23 Noah, Arielle JR St. Petersburg 7.32m 24' 0.25" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
24 Soto-Arroyo, Andrea JR Manatee 6.78m 22' 3" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
25 Loefgren, Hannah FR Lakewood Ranch 6.69m 21' 11.5" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
26 Pemberton, Amelia SO Seminole 6.56m 21' 6.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Wyatt, Jordan JR North Port 6.49m 21' 3.5" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
28 Soler, Kayleigh FR North Port 6.27m 20' 7" Charlotte Quad Feb 22, 2019
29 Perez, Ayshaly SO Pinellas Park 5.86m 19' 2.75" Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
30 Grego, Seanna SO Seminole 5.68m 18' 7.75" Mustang Invitational Mar 21, 2019
31 Jackson, Tatiana SO St. Petersburg 5.57m 18' 3.25" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
32 Woodring, Angelina SO Countryside 5.46m 17' 11" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
33 Gooden, Jasmanae SO Riverview (Sarasota) 5.43m 17' 9.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Parmentier, Kalee SR St. Petersburg 5.39m 17' 8.25" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
35 Aminirad, Courtney JR Countryside 5.29m 17' 4.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
36 Rodriguez, Sarah JR Countryside 5.20m 17' 0.75" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
37 Hyer, Shyann SO Seminole 4.99m 16' 4.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
38 DePual, Emma FR Countryside 4.98m 16' 4.25" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
39 Moleon, Celina SO North Port 4.78m 15' 8.25" Charlotte Quad Feb 22, 2019
40 Perry, Christina JR Countryside 3.78m 12' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Rivera, Antonio JR Seminole 42.68m 140' 0" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
2 Pratt, Paris SR Lakewood Ranch 42.08m 138' 1" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
3 Fordham, Keyon SR Manatee 41.52m 136' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
4 Morales, Matthew SO North Port 40.09m 131' 6" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
5 Uhatafe, Falisi SR St. Petersburg 38.78m 127' 3" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
6 Metheney, Reece SR Countryside 37.77m 123' 11" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
7 Boyd, Matthias SR St. Petersburg 36.78m 120' 8" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
8 Milleman, Jason SR Palm Harbor University 36.67m 120' 4" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
9 Lange, Daniel SO Riverview (Sarasota) 34.88m 114' 5" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
10 Molketin, Austin JR Sarasota 34.64m 113' 8" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
11 Toole, Luke SO Lakewood Ranch 34.03m 111' 8" Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
12 Satcher, Tariq SR Countryside 33.85m 111' 1" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
13 Jenkins, Dylan SO Riverview (Sarasota) 32.50m 106' 7" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
14 Larimet-Picciani, Gian FR North Port 31.90m 104' 8" Charlotte Invitational Mar 8, 2019
15 Kobetitsch, Ryan SO Lakewood Ranch 31.11m 102' 1" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
16 Linkogle, Alexander JR St. Petersburg 30.65m 100' 7" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
17 Macavaddi, Declan SO Seminole 28.65m 94' 0" Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019
18 Lagarde, Omar SR Manatee 28.39m 93' 2" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
19 Roland, Carson FR Riverview (Sarasota) 28.11m 92' 3" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
20 Mitchell, Joseph JR Sarasota 27.79m 91' 2" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
21 Hatfield, Alex JR Palm Harbor University 27.49m 90' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
22 Owsiany-Suarez, Isaac SR Riverview (Sarasota) 27.17m 89' 2" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
23 Grego, Merric SO Seminole 26.24m 86' 1" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
24 Venuto, Parker JR Lakewood Ranch 26.08m 85' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
25 Solomon, Javon SO North Port 25.75m 84' 6" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
26 Legere, Zachary FR Countryside 25.68m 84' 3" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
27 Luebking, Tyler JR Seminole 25.54m 83' 9" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
28 Novell, Luke SR Countryside 25.05m 82' 2" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
29 Hersey, Gerrod JR Countryside 24.52m 80' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
30 Brown, Dwauneario SR St. Petersburg 23.67m 77' 8" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
31 Miller, Jacob SO Seminole 23.17m 76' 0" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
32 Stiffler, Benjamin FR North Port 22.20m 72' 10" Charlotte Quad Feb 22, 2019
33 Bramley, Jack FR Riverview (Sarasota) 22.07m 72' 5" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
34 Rodriguez , Gabriel SO North Port 21.84m 71' 8" Charlotte Quad Feb 22, 2019
35 Vo, Andy FR St. Petersburg 18.70m 61' 4" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
36 Poplin, Steven SO North Port 18.08m 59' 4" Charlotte Quad Feb 22, 2019
37 Meyer, Joshua SO Manatee 14.75m 48' 5" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
38 Oneell, Jaylen SO Manatee 14.70m 48' 3" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Dumoulin, Sylvie SR Lakewood Ranch 29.40m 96' 5" FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019
2 ODell, Elizabeth SR Manatee 27.50m 90' 3" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
3 Simmons, Riley SO Lakewood Ranch 27.32m 89' 7" Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
4 Hogan, Megan SR Riverview (Sarasota) 25.65m 84' 2" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
5 Garrett, Chelsey SR Seminole 23.90m 78' 5" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
6 Moleon, Celina SO North Port 23.28m 76' 4" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
7 Thame, Jacqueline FR North Port 23.23m 76' 2" Sarasota County Championships Apr 5, 2019
8 Wyatt, Jordan JR North Port 23.16m 76' 0" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
9 Steele, Georgian JR Palm Harbor University 22.34m 73' 3" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
10 Soto-Arroyo, Andrea JR Manatee 21.80m 71' 6" Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
11 Davenport, Brianna SO Riverview (Sarasota) 21.54m 70' 8" Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019
12 Diaz, Juanita JR Lakewood Ranch 21.18m 69' 6" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
13 Attwill, Breanna SO Pinellas Park 21.06m 69' 1" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
14 Barclay, Tyniece FR Manatee 20.63m 67' 8" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
15 Armer, Marisa SO Manatee 20.08m 65' 10" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
16 Pemberton, Amelia SO Seminole 19.87m 65' 2" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
17 Sanchez, Isabella JR Manatee 19.24m 63' 1" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
18 Paynter, Carly JR Manatee 17.58m 57' 8" Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
19 Perez, Ayshaly SO Pinellas Park 17.54m 57' 6" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
20 Bondanza, Bianca SR Seminole 17.30m 56' 9" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
21 Grego, Seanna SO Seminole 16.68m 54' 9" Warhawk Invitational Feb 15, 2019
22 Neeley, Makennan FR Seminole 15.96m 52' 4" Mustang Invitational Mar 21, 2019
23 Loefgren, Hannah FR Lakewood Ranch 15.55m 51' 0" Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
24 Brannan, Emily SO Manatee 14.94m 49' 0" Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
25 Gooden, Jasmanae SO Riverview (Sarasota) 13.85m 45' 5" Tarpon Classic Mar 29, 2019
26 Parmentier, Kalee SR St. Petersburg 13.66m 44' 10" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
27 Aminirad, Courtney JR Countryside 12.98m 42' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
28 DePual, Emma FR Countryside 12.97m 42' 7" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
29 Rodriguez, Sarah JR Countryside 12.82m 42' 1" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
30 McCracken, Hannah SR Manatee 12.18m 39' 11" Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
31 Jackson, Tatiana SO St. Petersburg 12.03m 39' 6" St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
32 Schmittendorf, Brynn FR Seminole 11.18m 36' 8" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
33 Perry, Christina JR Countryside 10.00m 32' 10" FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019
34 Burrows, Lauren JR St. Petersburg 0.17m 0' 7" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019