FHSAA 4A District 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Tirado Bocanegra, Jadon SR Winter Park 10.90 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.8
2 Tate, Demorie JR Freedom (Orlando) 10.91 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
2 Ward, Jayden SO University (Orlando) 10.91 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
4 Roberts, Christian JR Boone 10.93 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 0.2
5 Pierre, Emmanuel FR Dr. Phillips 10.95 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
6 Estephere, Ishma SO Freedom (Orlando) 11.02 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.5
7 Bailey-Vice, Karlis Micheal SO Timber Creek 11.14 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
7 Holland, Nivon JR Dr. Phillips 11.14 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
9 Decosta, Sayeed SR Colonial 11.17 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.7
10 Edwards, Daniel SO Winter Park 11.19 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
11 Campos, Andrew SR Dr. Phillips 11.20 Florida Relays Mar 28, 2019 1.4
12 King, Dortez FR Winter Park 11.27 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
13 Campbell, Ryan FR Timber Creek 11.32 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 0.6
14 Baron, Kenyon SR Boone 11.33 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
15 Fisher, Barrington SR Lake Nona 11.34 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.3
16 Jones, Jacquez JR Dr. Phillips 11.37 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.9
17 Jean-Baptiste, Dylan SR Winter Park 11.39 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
18 Fine, Ketson SR University (Orlando) 11.44 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
19 Burris, Mekhi SR Lake Nona 11.49 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.9
19 Diaz, Alexander SO Colonial 11.49 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
21 Khan, Mahin SR Cypress Creek 11.52 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
22 Micher, Rovard SR Lake Nona 11.55 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
23 Keiths, Terrail SO University (Orlando) 11.58 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.1
24 Elmahmoud, Mustafa JR Timber Creek 11.61 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
24 Severe, Felando SR Timber Creek 11.61 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.4
26 Tirado Bocanegra, Ian SR Winter Park 11.63 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 0.2
27 McClain, Jarion FR Lake Nona 11.64 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.7
28 Williams, Corey SO Lake Nona 11.71 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.7
29 Smith, Tramari SO Cypress Creek 11.72 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
30 Arroyo, Emmanuel SR Cypress Creek 11.73 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
30 Barkley, Daxton SO Lake Nona 11.73 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.4
32 Santos, Joshua FR Cypress Creek 11.74 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
33 Capretti, Jael JR Timber Creek 11.76 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
33 Hall, Cameron JR Timber Creek 11.76 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.7
35 Alexander, Anson SR Boone 11.77 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.8
35 Sinophat, Stevenson SO Cypress Creek 11.77 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.8
37 Ward, Javis SO University (Orlando) 11.79 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.4
38 Rettio, Alex FR Freedom (Orlando) 11.81 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
39 Ridoy, Alauddin JR Freedom (Orlando) 11.85 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 2.7
39 Ughulu, Leslie JR Cypress Creek 11.85 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.8
41 Basabanda, Diego JR Colonial 11.89 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.9
42 Sparrow, Stephen FR Colonial 11.92 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.1
43 Gaither, Joseph JR Oak Ridge 11.96 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.4
44 Denis-McCormick, Amari FR Lake Nona 12.01 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
44 Stewart, Paul FR Boone 12.01 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.4
46 Bello, Daniel SO Timber Creek 12.04 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
47 Diaz, Gabriel SR Boone 12.07 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.8
48 Cintron, Isaiah SO Timber Creek 12.08 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
49 Pringle, Ja Marii JR Winter Park 12.09 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
50 Cain, Blake JR Winter Park 12.10 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.3
51 Gately, Patrick SO Boone 12.11 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
51 Stubbs, Willie JR University (Orlando) 12.11 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.6
53 Tolliver, Isaiah SR Lake Nona 12.12 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.6
53 Walker, Zachary SO Oak Ridge 12.12 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 1.2
55 Tannis-Harris, Kemani FR Dr. Phillips 12.15 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
56 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 12.17 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.1
56 Nembhora, Andre SO Freedom (Orlando) 12.17 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.7
58 Mcglocking, Caleb JR Cypress Creek 12.18 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
59 Maugoa, Justin SR Freedom (Orlando) 12.19 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
59 Sims, Cameron SO Freedom (Orlando) 12.19 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 0.5
61 Philippe, Beloveson JR Oak Ridge 12.22 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.7
62 Irizarry, Reneiro JR Colonial 12.24 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
62 Vertilus, Neil FR Cypress Creek 12.24 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
64 Andino, Noel SO Colonial 12.26 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -1.5
65 Buie, Keshawn JR Boone 12.29 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.8
66 Jimenez-Abreu, Joshua FR Cypress Creek 12.31 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
67 Riley, Kran SO University (Orlando) 12.32 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.3
68 Wiley, Myles SO Dr. Phillips 12.34 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -1.6
69 Williams, Rahim JR Cypress Creek 12.39 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 4.0
70 Hill, Daven SO Timber Creek 12.42 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
71 Collazo, Angel FR Oak Ridge 12.45 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.1
72 Wade, Nicholas SR Winter Park 12.47 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.5
73 Thompson, Jalen SO Dr. Phillips 12.49 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
74 Marrero, Noah FR Cypress Creek 12.50 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
75 Saintizaire, Ryan SR Cypress Creek 12.53 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
76 Garcia, Nelson FR University (Orlando) 12.61 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -0.2
77 Jimenez-Abreu, Jeremy JR Cypress Creek 12.63 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
78 Campbell, Justin SO University (Orlando) 12.66 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -1.5
79 Mathieu, Jaden SO Cypress Creek 12.67 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
79 McCullough, Semaj SR Timber Creek 12.67 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.8
81 Exume, Duraldo SO Oak Ridge 12.74 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.7
82 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 12.79 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
83 Labordeaux, Omarion SO Boone 12.84 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.7
84 Riley, Kendrick SO University (Orlando) 12.85 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.1
85 Natel-Carmona, Alexander FR Timber Creek 13.01 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
86 Thompson, Emmanuel FR University (Orlando) 13.04 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -3.2
87 Amervil, Christopher FR Oak Ridge 13.06 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.8
88 Clay, Cedric SR Lake Nona 13.30 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.2
89 Sinophat, Alandy FR Cypress Creek 13.38 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
90 Davis, Jaelin FR Timber Creek 13.51 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
91 Elkins, Donovan FR Boone 13.67 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.7
92 Alexander, Cameron FR Timber Creek 13.97 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
93 Martinez Delgado, Derek SR Cypress Creek 14.06 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
94 Figueroa, Oscar SR Cypress Creek 14.63 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Patrice, Shenya SO Timber Creek 12.16 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
2 Dore, Shakaeja SO Dr. Phillips 12.23 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
3 Mathis, Rayanna FR Dr. Phillips 12.30 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
4 Gordon, Jhanel SR Oak Ridge 12.43 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.9
5 Fortilien, Ebone SR Dr. Phillips 12.53 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.6
6 Cambell, Davine SR Colonial 12.61 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.4
6 Jordan, Sophia SO Boone 12.61 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 0.3
8 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 12.69 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
9 Nix, Elizabeth SR Winter Park 12.71 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.8
10 Devlin, Alexis JR Winter Park 12.77 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 0.1
11 Carr, Jarvia FR Dr. Phillips 12.94 Florida Relays Mar 28, 2019 0.9
12 Lee, Javia SO Boone 12.96 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
12 Saffird, Lourdes FR Dr. Phillips 12.96 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.4
14 Frazer, Ariana SR Cypress Creek 12.98 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
15 Slater, Arianna FR Lake Nona 13.10 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
16 Mendez, Irmiris SO Dr. Phillips 13.11 Storm Relays Mar 12, 2019
17 Jacobs, Brianna SR Lake Nona 13.13 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.8
18 Sims, Treazure FR University (Orlando) 13.17 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 +0.0
19 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 13.22 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -0.6
20 Eutsey, Paquisha SR Oak Ridge 13.27 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 1.9
21 Cirino, Ariana SO University (Orlando) 13.33 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -0.6
21 Outler, Reathasia JR Boone 13.33 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.6
23 Scott, Raina FR Dr. Phillips 13.37 Storm Relays Mar 12, 2019
24 Sawyer, Reyna SO Freedom (Orlando) 13.38 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.4
25 Gibson, Anaya SO University (Orlando) 13.44 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
26 Gibson, Diamond JR Colonial 13.46 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.4
27 Reid, Bryanna JR Freedom (Orlando) 13.55 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.1
28 Howard, Dezmi SO Cypress Creek 13.59 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
29 Paolicelli, Daniella JR Boone 13.60 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -0.3
29 Smallwood, Nicole SO Freedom (Orlando) 13.60 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 0.5
29 Williams, Jadera FR Timber Creek 13.60 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.6
32 Estrella, Emily JR Timber Creek 13.61 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
33 Parrish, Emily JR Winter Park 13.63 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
34 Lewis, Nyteceya SR Timber Creek 13.71 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -1.1
35 Ojeda, Vianney FR Lake Nona 13.72 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
36 Strange, Sarah FR Boone 13.73 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -0.3
37 Bailey, Zaria SO Colonial 13.74 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
38 Bernbaum, Georgia SO Winter Park 13.75 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
39 Hunt, Kaelyn FR University (Orlando) 13.80 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
40 Brown, Theana SO Oak Ridge 13.82 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
40 Formey, Zanea FR Dr. Phillips 13.82 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.3
42 Galvan, Leann FR Cypress Creek 13.85 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
43 Metellus, Naika JR Oak Ridge 13.86 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 1.9
44 Bailey, Arianna SO Colonial 13.95 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.4
44 Georges, Deborah SO Oak Ridge 13.95 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.3
46 Dryden, Haiven FR Boone 13.96 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.3
47 Fine, Scharmensey SO University (Orlando) 14.00 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -1.0
48 Perez, Nadia FR Timber Creek 14.03 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
49 Powell, Kaydria FR University (Orlando) 14.11 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
50 Moore, Payton SR Winter Park 14.12 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
51 DeJesus, Jayline FR Colonial 14.14 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.4
52 Lewless, Isabella JR Winter Park 14.26 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.9
53 Mena, Brithany FR Freedom (Orlando) 14.34 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.8
54 Lorde, Lateaka JR Oak Ridge 14.36 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.4
55 Wallman, Arden JR Winter Park 14.44 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.8
56 Burgos, Alesandra JR Colonial 14.47 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.5
56 Ellis, Kathleen JR Lake Nona 14.47 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.4
56 Latouche, Loody FR Oak Ridge 14.47 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
59 Glass, Haley SO Timber Creek 14.53 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.3
60 Solomon, Claire FR Cypress Creek 14.56 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
61 Celestin, Amindie FR Oak Ridge 14.60 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
62 Rhodes, Yisenya JR Winter Park 14.64 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.5
63 Henry, Neveah JR Lake Nona 14.73 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.6
64 Gabbai, Samatha JR Winter Park 14.74 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
64 Rhoades, Caitlin SO Winter Park 14.74 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
66 Carroll, Katherine SO Winter Park 14.80 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
67 Duplan, Brianna SO Lake Nona 14.81 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.0
68 McIntyre, Jordan FR Freedom (Orlando) 14.87 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.3
69 Arenas, Mia FR Cypress Creek 14.93 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.4
69 Daniels, Danisha FR Cypress Creek 14.93 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
69 Roberts, Brooke JR Winter Park 14.93 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 0.9
72 Bussey, Danielle SO Winter Park 15.01 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.3
73 Gonzalez, Sophia SO Winter Park 15.10 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.5
74 Rosales, Maria FR Lake Nona 15.29 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.2
75 Gunter, N'Asia JR Colonial 15.42 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.1
76 Pierce, Kyara JR Timber Creek 15.46 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.3
76 Santiago Balsalo, Rocio JR Winter Park 15.46 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
78 Montilla, Isabella JR Freedom (Orlando) 15.48 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.2
79 Nesmith, Nyjah FR University (Orlando) 15.60 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -1.8
80 Matos, Lyani SO Winter Park 15.63 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
81 Dear, Nicole SO Winter Park 16.18 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -1.0
82 Devis, Ariadna JR Freedom (Orlando) 17.08 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 -0.3
83 Dirkes, Alexandra SR Timber Creek 17.13 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -2.3

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Tirado Bocanegra, Jadon SR Winter Park 21.87 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.6
2 Ward, Jayden SO University (Orlando) 21.96 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
3 Pierre, Emmanuel FR Dr. Phillips 22.12 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.3
4 Martin, Damarre SR University (Orlando) 22.44 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -2.3
5 Holland, Nivon JR Dr. Phillips 22.49 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 2.6
6 Campos, Andrew SR Dr. Phillips 22.51 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.6
7 Burris, Mekhi SR Lake Nona 22.52 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.6
8 Sink, Joshua SO Timber Creek 22.61 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
9 Tirado Bocanegra, Ian SR Winter Park 22.65 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
10 Jones, Jacquez JR Dr. Phillips 22.68 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
11 Baron, Kenyon SR Boone 22.88 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -2.9
12 Van De Meene, Mark JR Winter Park 23.05 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.7
13 Andino, Noel SO Colonial 23.09 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.7
14 Decosta, Sayeed SR Colonial 23.13 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.3
15 Fine, Ketson SR University (Orlando) 23.14 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 1.1
16 Bailey-Vice, Karlis Micheal SO Timber Creek 23.21 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.5
17 Campbell, Ryan FR Timber Creek 23.26 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.8
18 Latouche, Chase JR Colonial 23.30 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 0.4
18 Williams, Corey SO Lake Nona 23.30 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
20 Edwards, Daniel SO Winter Park 23.34 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.7
20 Flores, Miguel SR Freedom (Orlando) 23.34 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.6
22 Khan, Mahin SR Cypress Creek 23.37 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
23 Galang, Kyle SR University (Orlando) 23.40 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
24 Capretti, Jael JR Timber Creek 23.46 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.9
25 Ayala, Josias SO Colonial 23.51 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.7
26 Alexander, Anson SR Boone 23.52 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
27 Gilbert, Devante SR Timber Creek 23.58 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.5
27 Keiths, Terrail SO University (Orlando) 23.58 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Smith, Tramari SO Cypress Creek 23.72 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.7
30 Maugoa, Justin SR Freedom (Orlando) 23.81 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 -0.2
31 Diaz, Alexander SO Colonial 23.86 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 2.6
32 Roberts, Aaron SR Boone 23.97 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.1
33 McKinley, Daniel FR Lake Nona 24.02 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.3
34 Ridoy, Alauddin JR Freedom (Orlando) 24.11 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 0.8
35 McClain, Jarion FR Lake Nona 24.18 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
36 Ward, Javis SO University (Orlando) 24.19 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.5
37 Hill, Daven SO Timber Creek 24.26 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
38 Jimenez-Abreu, Joshua FR Cypress Creek 24.32 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.7
39 Micher, Rovard SR Lake Nona 24.38 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
40 Nembhora, Andre SO Freedom (Orlando) 24.40 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 0.8
41 Stewart, Paul FR Boone 24.46 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
42 King, Dortez FR Winter Park 24.49 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.4
43 Ezeobinwa, Arthur JR Lake Nona 24.52 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
44 Venatucci, Thomas FR Oak Ridge 24.53 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.7
45 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 24.60 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.5
46 Bello, Daniel SO Timber Creek 24.63 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.9
46 Sparrow, Stephen FR Colonial 24.63 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.3
48 Marrero, Noah FR Cypress Creek 24.68 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
49 Cintron, Isaiah SO Timber Creek 24.69 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
50 Marrero, Steven FR Lake Nona 24.72 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
50 Williams, Jacarrio FR Oak Ridge 24.72 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 0.7
52 Campbell, Ben SO Timber Creek 24.73 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.4
53 Colon, Chris SO Freedom (Orlando) 24.80 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 2.9
54 Walker, Zachary SO Oak Ridge 24.86 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 1.3
55 Barkley, Daxton SO Lake Nona 24.87 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
56 Vertilus, Neil FR Cypress Creek 24.88 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.3
57 Torres, Eydan SO Lake Nona 24.91 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.7
58 Spence, Cody JR Boone 24.93 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
59 Arroyo, Emmanuel SR Cypress Creek 24.94 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
60 St Jean, Ivedson SR Cypress Creek 25.00 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
61 Irizarry, Reneiro JR Colonial 25.02 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 2.6
62 Hernandez, Javier FR Cypress Creek 25.03 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
63 Esters, Torin SR Oak Ridge 25.07 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.8
64 Alomar, Rayshaad SO Oak Ridge 25.09 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 0.7
65 Coutain, Jalen FR Oak Ridge 25.10 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
66 Gately, Patrick SO Boone 25.14 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.3
67 Basabanda, Diego JR Colonial 25.19 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.6
68 Vincent, Rodney JR Lake Nona 25.21 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
69 Denis-McCormick, Amari FR Lake Nona 25.25 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.8
70 Buie, Keshawn JR Boone 25.28 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.4
70 Tolliver, Isaiah SR Lake Nona 25.28 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
72 Goyita, Victor JR Lake Nona 25.30 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
73 Boniface, Acheley SO Cypress Creek 25.33 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
74 Mcglocking, Caleb JR Cypress Creek 25.34 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
74 Sims, Cameron SO Freedom (Orlando) 25.34 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
76 Pantoja, Adrian FR Lake Nona 25.37 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
76 Riley, Kendrick SO University (Orlando) 25.37 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -2.0
78 Santos, Joshua FR Cypress Creek 25.47 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
79 Labordeaux, Omarion SO Boone 25.59 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
80 Valencia-Ponce, Jose SR Boone 25.87 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.7
81 Sinophat, Stevenson SO Cypress Creek 25.88 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
82 Mallory, Kalead SO Timber Creek 26.00 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
83 Jones, Timothy FR Timber Creek 26.05 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
84 Jimenez-Abreu, Jeremy JR Cypress Creek 26.18 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
85 Duval, Jamesly FR Freedom (Orlando) 26.20 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.2
86 Ganem, Sebastian SO Cypress Creek 26.27 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
87 Kimmons, Curtis FR Lake Nona 26.38 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
88 Amervil, Christopher FR Oak Ridge 26.40 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.8
89 McKinley, Jordan SO Boone 26.48 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
90 Sinophat, Alandy FR Cypress Creek 26.67 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
91 Garcia, Nelson FR University (Orlando) 26.68 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.3
92 Hamby, Dylan JR Lake Nona 26.70 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
93 Love, Daniel FR Lake Nona 26.86 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
94 McCullough, Semaj SR Timber Creek 26.99 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
95 Martinez, Jacob FR Lake Nona 27.34 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
96 Alexander, Cameron FR Timber Creek 27.56 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5
97 Alvarez, Angelo FR Timber Creek 27.60 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.5
98 Munoz, Derek SO Colonial 27.80 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.3
99 Baldera, Sebastian SR Lake Nona 28.62 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
100 Kaufman, Anthony FR Timber Creek 29.83 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.5

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Dore, Shakaeja SO Dr. Phillips 25.46 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.4
2 Devlin, Alexis JR Winter Park 25.77 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.5
2 Mathis, Rayanna FR Dr. Phillips 25.77 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 2.1
4 Patrice, Shenya SO Timber Creek 25.98 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.7
5 Nix, Elizabeth SR Winter Park 26.07 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.7
6 Lee, Javia SO Boone 26.38 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.6
7 Carr, Jarvia FR Dr. Phillips 26.49 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.6
8 Eutsey, Paquisha SR Oak Ridge 26.60 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.6
8 Sims, Treazure FR University (Orlando) 26.60 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
10 Gordon, Jhanel SR Oak Ridge 26.73 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.7
11 Cambell, Davine SR Colonial 26.79 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
12 Arroyo, Leyshka FR Colonial 27.05 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.5
13 Fortilien, Ebone SR Dr. Phillips 27.06 Charger Invitational Mar 23, 2019
14 Jordan, Sophia SO Boone 27.08 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -0.6
15 Sawyer, Reyna SO Freedom (Orlando) 27.15 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 3.3
16 Gunn, Michelle SO Boone 27.20 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
17 Mendez, Irmiris SO Dr. Phillips 27.31 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
18 Henderson, Savannah FR Timber Creek 27.32 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.4
19 Jacobs, Brianna SR Lake Nona 27.34 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
20 Frazer, Ariana SR Cypress Creek 27.44 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.6
21 Day, Jani FR Winter Park 27.61 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.5
22 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 27.75 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
23 Paolicelli, Daniella JR Boone 27.96 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.2
24 Parrish, Emily JR Winter Park 28.01 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.4
25 Michel , Bensdjadini JR Oak Ridge 28.06 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.6
26 Reid, Bryanna JR Freedom (Orlando) 28.09 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 3.3
27 Joseph, Ruth JR Freedom (Orlando) 28.13 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 0.3
28 Scott, Raina FR Dr. Phillips 28.18 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.9
29 Estrella, Emily JR Timber Creek 28.19 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.5
30 Formey, Zanea FR Dr. Phillips 28.29 Charger Invitational Mar 23, 2019
31 Bailey, Zaria SO Colonial 28.34 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.5
32 Slater, Arianna FR Lake Nona 28.40 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
33 Gibson, Anaya SO University (Orlando) 28.41 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.3
33 Howell, Khalia SO Freedom (Orlando) 28.41 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
35 Gibson, Diamond JR Colonial 28.54 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.1
36 Bernbaum, Georgia SO Winter Park 28.56 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.2
37 Smith, Justyn SO Lake Nona 28.62 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.3
38 Hunt, Kaelyn FR University (Orlando) 28.63 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.2
39 Fine, Scharmensey SO University (Orlando) 28.72 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.3
40 Bailey, Arianna SO Colonial 29.02 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.5
41 Georges, Deborah SO Oak Ridge 29.07 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 +0.0
42 Wilson, Maya FR Lake Nona 29.10 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
43 Bryant-Berry, Zaniyah JR Winter Park 29.13 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
44 Perez, Jexsamarie SO Lake Nona 29.22 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.6
45 Alexander, Aasha JR Dr. Phillips 29.23 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -1.7
45 Chinn, Zora FR Timber Creek 29.23 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 2.5
47 Howard, Dezmi SO Cypress Creek 29.28 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
48 Gourdet, Carine JR Cypress Creek 29.36 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -2.2
49 Dryden, Haiven FR Boone 29.39 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.5
50 Brown, Theana SO Oak Ridge 29.44 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 +0.0
51 Daniels, Danisha FR Cypress Creek 29.51 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
52 Perez, Nadia FR Timber Creek 29.62 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.0
53 Williams, Jadera FR Timber Creek 29.65 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.2
54 Schultz, Anamaria FR Winter Park 29.67 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.1
55 Moore, Payton SR Winter Park 29.73 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.2
56 Morgan, Jeleicia SO Cypress Creek 29.82 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
57 Galvan, Leann FR Cypress Creek 29.85 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.8
58 Forester, Kisha SO Lake Nona 29.88 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
59 Powell, Kaydria FR University (Orlando) 30.10 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.5
60 Glass, Haley SO Timber Creek 30.14 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
61 Golding-Bailey, Shania SO Timber Creek 30.19 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
61 Hoyos, Valerie FR Lake Nona 30.19 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
63 Lorde, Lateaka JR Oak Ridge 30.35 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.4
64 Celestin, Amindie FR Oak Ridge 30.39 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.5
65 Metellus, Naika JR Oak Ridge 30.70 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.6
66 Henry, Ann Joe FR Oak Ridge 30.94 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.3
67 Ruiz, Kendall SR Lake Nona 30.95 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 1.4
68 Bolden, Adrianna SO Timber Creek 31.19 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 -0.4
69 DeJesus, Jayline FR Colonial 31.44 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.0
70 Arenas, Mia FR Cypress Creek 31.50 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
71 Reed, Lia FR Timber Creek 31.63 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
72 Watts, Alathia JR Lake Nona 31.66 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
73 Carroll, Katherine SO Winter Park 31.72 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.1
74 Henry, Neveah JR Lake Nona 31.75 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.5
75 Huguenin, Tristan JR Lake Nona 31.98 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
76 Gill, Alanys FR Lake Nona 32.48 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 +0.0
77 Chen, Jia Yi SO Timber Creek 32.56 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
78 Solomon, Claire FR Cypress Creek 32.63 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
79 Pierce, Kyara JR Timber Creek 32.67 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.7
80 Smallwood, Nicole SO Freedom (Orlando) 32.79 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 2.6
81 Ghirardi, Giula JR Boone 32.87 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.0
82 Montilla, Isabella JR Freedom (Orlando) 33.42 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 0.3
83 Cruz, Sarai FR Boone 34.44 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -1.1
84 Dreval, Anastasia JR Lake Nona 35.00 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
85 Alas Hernandez, Alejandra FR Cypress Creek 35.20 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.6
86 Gunter, N'Asia JR Colonial 41.89 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.4

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Martin, Damarre SR University (Orlando) 49.60 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Baron, Kenyon SR Boone 49.90 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Alexander, Anson SR Boone 50.13 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
4 Wiley, Myles SO Dr. Phillips 50.16 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Williams, Corey SO Lake Nona 50.57 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
6 Andino, Noel SO Colonial 51.00 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
7 Latouche, Chase JR Colonial 51.13 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
8 Smith, Tramari SO Cypress Creek 51.30 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
9 Freed, Samuel SR Winter Park 52.00 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
10 Stubbs, Willie JR University (Orlando) 52.10 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
11 Van De Meene, Mark JR Winter Park 52.24 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 Meredith, Matthew SR Cypress Creek 52.51 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
13 Burris, Mekhi SR Lake Nona 52.60 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
14 Diaz, Gabriel SR Boone 52.65 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
14 Rivera, Diego SR Timber Creek 52.65 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
16 Tirado Bocanegra, Ian SR Winter Park 52.68 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
17 Blanc, Wesley JR Freedom (Orlando) 52.70 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
18 Urrego, David JR Freedom (Orlando) 52.73 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
19 Johnson, Javarious SR Dr. Phillips 52.75 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
20 Tannis-Harris, Kemani FR Dr. Phillips 53.08 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
21 Varnedore, Ethan FR Timber Creek 53.17 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Perez-Camacho, Harris JR Freedom (Orlando) 53.22 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
23 Pierre, Emmanuel FR Dr. Phillips 53.34 Charger Invitational Mar 23, 2019
24 Marrero, Steven FR Lake Nona 53.47 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
25 Christie, Justin SR Timber Creek 54.22 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
26 Spence, Cody JR Boone 54.31 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
27 Venatucci, Thomas FR Oak Ridge 54.52 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
28 Brown, Christian SO University (Orlando) 54.53 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
29 Cipion, Misael JR Timber Creek 54.56 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
30 Garip, Yousef SR Lake Nona 54.59 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
31 Hernandez, Javier FR Cypress Creek 54.63 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
32 Joachim, Lawens FR Winter Park 54.65 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
33 McClure, Justin SR Timber Creek 54.69 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
34 Williams, Jacarrio SO Oak Ridge 54.73 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
35 Turner, James FR Timber Creek 54.84 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
36 Philippe, Beloveson JR Oak Ridge 54.85 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
36 Scott, Robert SO Dr. Phillips 54.85 Charger Invitational Mar 23, 2019
38 Arnold, Aiden SO Lake Nona 55.01 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
39 Khan, Mahin SR Cypress Creek 55.04 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
40 Gonzalez, Stephen SR Freedom (Orlando) 55.21 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
41 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 55.34 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
42 Wright, Donald JR Timber Creek 55.43 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
43 Horton, Roderick FR Boone 55.53 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
44 Pringle, Ja Marii JR Winter Park 55.62 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
45 McKinley, Daniel FR Lake Nona 55.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
46 Thompson, Jalen SO Dr. Phillips 55.74 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
47 Rosado, Larry JR Colonial 56.05 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
48 Alomar, Rayshaad SO Oak Ridge 56.11 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
49 Fortilien, Joanes FR Dr. Phillips 56.18 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
50 Perez Ponce De Leon, Rayfraniel SO University (Orlando) 56.22 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
51 Richardson, Marco SO Timber Creek 56.24 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
52 Roth, Garrett SR Timber Creek 56.45 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
53 Phillips, Omarion FR Boone 56.56 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
54 Al Hilali, Khalid JR Timber Creek 56.60 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
55 Cubas, Xavier JR Timber Creek 56.63 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
56 Jimenez-Abreu, Joshua FR Cypress Creek 56.90 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
57 Williams, Kenneth SR Lake Nona 57.00 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
58 Hamby, Dylan JR Lake Nona 57.10 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
59 Clark, Erin JR Oak Ridge 57.33 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
60 Riley, Kendrick SO University (Orlando) 57.51 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
61 Ramos, Manuel JR Lake Nona 57.69 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
62 Torres, Eydan SO Lake Nona 57.70 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
63 Dean, Jacquel JR Dr. Phillips 58.34 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
64 Coutain, Jalen FR Oak Ridge 58.47 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
65 Valencia-Ponce, Jose SR Boone 58.56 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
66 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 58.60 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
67 Riley, Kran SO University (Orlando) 58.70 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
68 Sinophat, Stevenson SO Cypress Creek 58.83 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
69 Andrews, Isaiah SO Oak Ridge 58.90 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
70 Johnson, Daylen SO Dr. Phillips 58.99 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
71 Holland, Nivon JR Dr. Phillips 59.05 Charger Invitational Mar 23, 2019
72 Goyita, Victor JR Lake Nona 59.42 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
73 Amezquita, Juan JR Colonial 59.61 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
74 Collazo, Angel FR Oak Ridge 59.73 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
75 Rodriguez, Agustin JR Colonial 59.79 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
76 Pineda Garcia, Michael FR Freedom (Orlando) 59.95 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
77 Bancey, Davy FR Dr. Phillips 1:00.34 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
78 Saintizaire, Ryan SR Cypress Creek 1:00.41 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
79 Amervil, Christopher FR Oak Ridge 1:00.58 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
80 Colon, Chris SO Freedom (Orlando) 1:00.60 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
81 Labordeaux, Omarion SO Boone 1:00.81 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
82 Velez, Christian SO Freedom (Orlando) 1:00.83 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
83 Exume, Duraldo FR Oak Ridge 1:01.54 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
84 Paige, Byron SR Colonial 1:01.59 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
85 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 1:01.63 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
86 Galiber, Antonio SR Timber Creek 1:01.86 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
87 Ridoy, Alauddin JR Freedom (Orlando) 1:02.22 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
88 Evans, Jordan JR Timber Creek 1:02.23 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
89 Gonzalez, Samuel FR Cypress Creek 1:02.37 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
90 Lovinsky, Marc JR Freedom (Orlando) 1:03.45 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
91 Thompson, Emmanuel FR University (Orlando) 1:03.52 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
92 Tsui, Jonathon JR Freedom (Orlando) 1:05.04 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
93 Martinez, Jacob FR Lake Nona 1:08.81 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
94 Duval, Jamesly FR Freedom (Orlando) 1:15.43 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Carolyn JR Boone 57.69 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
2 Alexander, Zoe SR Dr. Phillips 58.07 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
3 Gill, Xiomara JR Lake Nona 58.68 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
4 Arroyo, Leyshka FR Colonial 1:00.52 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
4 Brown, Sydni FR Lake Nona 1:00.52 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Mathis, Rayanna FR Dr. Phillips 1:00.54 Charger Invitational Mar 23, 2019
7 Eutsey, Paquisha SR Oak Ridge 1:00.59 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
8 Douglas, Domanique JR Dr. Phillips 1:00.71 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
9 Hutchinson, Zniah SR Timber Creek 1:01.52 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Gunn, Michelle SO Boone 1:02.01 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
10 Wolfberg, Alana SR Timber Creek 1:02.01 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
12 Carr, Jarvia FR Dr. Phillips 1:02.14 Charger Invitational Mar 23, 2019
13 Day, Jani FR Winter Park 1:02.23 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
14 Johnson , Gabrielle SO Winter Park 1:02.31 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
15 Rodriguez, Julia JR Timber Creek 1:02.58 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
16 Sims, Treazure FR University (Orlando) 1:02.63 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
17 Saffird, Lourdes FR Dr. Phillips 1:02.66 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
18 Smith, Justyn SO Lake Nona 1:03.01 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
19 Joseph, Ruth JR Freedom (Orlando) 1:03.20 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
20 Francis, Abagail FR Winter Park 1:03.51 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
21 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 1:03.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
22 He, Amber FR Dr. Phillips 1:04.11 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
23 Scott, Raina FR Dr. Phillips 1:04.61 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
24 King, Bryanna SO Colonial 1:04.69 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
25 Paolicelli, Daniella JR Boone 1:04.81 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
26 Fine, Scharmensey SO University (Orlando) 1:05.26 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
27 Belizaire, Naika SO Dr. Phillips 1:05.52 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
28 Schultz, Anamaria FR Winter Park 1:05.99 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
29 Mlodzinski, Karissa SR Cypress Creek 1:06.48 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
30 Alexander, Aasha JR Dr. Phillips 1:07.17 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
31 Metellus, Naika JR Oak Ridge 1:08.17 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
32 Jeffrey, Jessica SO Freedom (Orlando) 1:08.45 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
32 Morgan, Jeleicia SO Cypress Creek 1:08.45 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
34 Marston, Marlia SR Lake Nona 1:08.51 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
35 Palomino, Camila SO Freedom (Orlando) 1:08.70 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
36 Towle, Stephanie JR Lake Nona 1:08.82 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
37 Michel , Bensdjadini JR Oak Ridge 1:09.01 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
38 Schuchart, Elicia JR Winter Park 1:09.16 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
39 Campesino, Viana SR Timber Creek 1:09.30 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
40 Forester, Kisha SO Lake Nona 1:09.40 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
41 Bailey, Zaria SO Colonial 1:09.46 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
42 Parladore, Mia SR University (Orlando) 1:09.75 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
43 Deshotel, Kaitlin SO Colonial 1:09.78 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
44 Gourdet, Carine JR Cypress Creek 1:09.79 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
45 Johansson, Nina SO Winter Park 1:09.95 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
46 Georges, Deborah SO Oak Ridge 1:10.86 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
47 Doghor, Lilian SO University (Orlando) 1:10.93 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
48 Serna, Isabella JR Freedom (Orlando) 1:11.04 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
49 Gonzalez, Alexis SO Timber Creek 1:11.39 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
50 Cruz, Sarai FR Boone 1:11.66 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
51 Torres Zapata, Tayra FR Lake Nona 1:11.92 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
52 Philips, Cele FR Boone 1:12.06 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
53 Henry, Ann Joe FR Oak Ridge 1:12.67 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
54 Formey, Zanea FR Dr. Phillips 1:13.08 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
55 Witt, Danielle FR Colonial 1:13.61 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
56 Bautista, Adara FR Colonial 1:13.72 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
57 Wangui, Tiffany SO Cypress Creek 1:15.01 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
58 Gonzalez, Tairalys FR Colonial 1:15.76 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
59 Latouche, Loody FR Oak Ridge 1:17.58 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
60 Reid, Bryanna JR Freedom (Orlando) 1:17.90 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
61 Alas Hernandez, Alejandra FR Cypress Creek 1:19.98 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
62 Ferreria, Julia FR Dr. Phillips 1:20.81 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
63 Maurancy, Stacey FR Oak Ridge 1:31.63 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, Diego SR Timber Creek 1:57.97 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Arnold, Aiden SO Lake Nona 1:58.17 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Anderson, Benton SR Winter Park 2:00.11 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
4 Afanador, Nicolas JR University (Orlando) 2:01.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Clemente, Jesus JR Lake Nona 2:02.77 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
6 McClure, Justin SR Timber Creek 2:02.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Williams, Kenneth SR Lake Nona 2:05.75 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
8 Berriz, Adam SO Dr. Phillips 2:05.94 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
9 Ismael, Omar SR Freedom (Orlando) 2:06.31 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
10 Freed, Samuel SR Winter Park 2:06.63 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
11 Blanc, Wesley JR Freedom (Orlando) 2:06.69 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
12 Varnedore, Lucas FR Timber Creek 2:07.45 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
13 Gonzalez, Stephen SR Freedom (Orlando) 2:07.70 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 2:08.57 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
15 Yche, Adam SO Dr. Phillips 2:08.79 Charger Invitational Mar 23, 2019
16 Ramos, Manuel JR Lake Nona 2:09.11 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 Richardson, Marco SO Timber Creek 2:09.29 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
18 Barron, Pierce JR Timber Creek 2:09.52 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
19 Phillips, Omarion FR Boone 2:09.68 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
20 Burgos, Izaiah JR Timber Creek 2:09.90 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
21 Mahant, Justin SR Winter Park 2:09.91 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
22 Spence, Cody JR Boone 2:10.17 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
23 Santiago, Fernando FR Winter Park 2:10.46 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
24 Andino, Noel SO Colonial 2:10.79 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
25 Estrada, Rodrigo SR Colonial 2:11.64 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
26 Martin, Damarre SR University (Orlando) 2:11.81 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
27 Cunningham, Cody FR Boone 2:11.93 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
28 Latouche, Chase JR Colonial 2:12.09 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
29 Dean, Jacquel JR Dr. Phillips 2:12.30 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
30 Schmitt, Charles SO Winter Park 2:12.65 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
31 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 2:12.69 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
32 Finfrock, Davis SR Winter Park 2:12.83 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
33 Soll, David SO Winter Park 2:13.77 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
34 Jimenez-Abreu, Joshua FR Cypress Creek 2:13.82 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
35 Sangmeister, Jack SO Lake Nona 2:14.29 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
36 Passman, Levi SO University (Orlando) 2:14.34 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
37 Williams, Jacarrio SO Oak Ridge 2:14.98 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
38 Deming, Edgar SR Winter Park 2:15.01 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
39 Smith, Tramari SO Cypress Creek 2:15.32 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
40 Shin, Tae-Yang JR Freedom (Orlando) 2:15.87 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
41 Goyita, Victor JR Lake Nona 2:16.14 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
42 Hornbeck, Ethan FR Boone 2:16.34 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
43 Carruego, Carlos SR Colonial 2:16.42 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
43 Giron, Rudy JR Colonial 2:16.42 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
45 Roth, Garrett SR Timber Creek 2:16.55 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
46 Perez, Damon JR Dr. Phillips 2:16.95 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
47 Cipion, Misael JR Timber Creek 2:17.69 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
48 Aparicio, Alexander SO Lake Nona 2:18.09 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
49 Scott, Nicholas SO Lake Nona 2:18.40 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
50 Correa, Brayan FR Boone 2:18.43 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
51 Rosado, Larry JR Colonial 2:18.46 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
52 Ridoy, Alauddin JR Freedom (Orlando) 2:18.81 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
53 Arroyo, Emmanuel SR Cypress Creek 2:18.83 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
54 Flores, Jose FR University (Orlando) 2:19.01 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
55 Esters, Torin SR Oak Ridge 2:19.08 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
56 Alomar, Rayshaad SO Oak Ridge 2:19.14 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
57 Torres Plaza, Miguel FR Cypress Creek 2:19.36 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
58 Rocha, Daniel SO Freedom (Orlando) 2:19.51 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
59 Thomas, Ammir SO University (Orlando) 2:19.54 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
60 Portillo, Erick JR Cypress Creek 2:19.88 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
61 O'Donnell, Nicholas JR Freedom (Orlando) 2:20.11 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
62 Manzella, Daniel FR Dr. Phillips 2:21.08 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
63 King, Branndan FR Colonial 2:21.21 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
64 Rodriguez, Derek JR Cypress Creek 2:21.33 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
65 Hamby, Dylan JR Lake Nona 2:21.70 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
66 Basma, Nabeel JR Timber Creek 2:21.93 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
67 Teelucksingh, Reuel SR Colonial 2:21.94 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
68 McCain, Maxwell JR Dr. Phillips 2:22.62 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
69 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 2:22.86 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
70 Andrews, Isaiah SO Oak Ridge 2:23.15 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
71 Abdulahi, Samir SO University (Orlando) 2:23.75 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
72 Tran, Khoa SO Colonial 2:24.43 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
73 Ortiz, Justin FR Timber Creek 2:24.82 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
74 Rodriguez-Soto, Lester SR University (Orlando) 2:26.16 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
75 Gonzalez, Samuel FR Cypress Creek 2:28.43 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
76 Quintana, Xael SO Colonial 2:28.65 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
77 Carpousis, Gregory FR Dr. Phillips 2:28.85 Charger Invitational Mar 23, 2019
78 Fisher-Crawford, Zeb SR Boone 2:28.91 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
79 Davis, Tae'Zain FR Oak Ridge 2:29.10 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
80 Lee, John Carlo SO Dr. Phillips 2:29.78 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
81 Saney, Ibrahim JR Cypress Creek 2:30.20 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
82 Berriz, Ayoub FR Dr. Phillips 2:33.20 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
83 Schneeberger, Bobby FR Boone 2:33.45 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
84 Bernal, Dylan SO Freedom (Orlando) 2:36.95 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
85 McClure, Aaron SO Colonial 2:37.95 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
86 Crabill, Jack SO Winter Park 2:38.08 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
87 Pineda Garcia, Michael FR Freedom (Orlando) 2:38.12 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
88 Walker, Zachary SO Oak Ridge 2:39.34 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
89 Exume, Duraldo FR Oak Ridge 2:41.44 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
90 Maloy, Alexander FR Cypress Creek 2:43.88 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
91 Barrera, Zaid SO Colonial 2:44.38 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
92 Gonzalez, Isaiah FR University (Orlando) 2:55.55 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Carolyn JR Boone 2:15.18 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Johnson , Gabrielle SO Winter Park 2:18.86 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Groff, Clarisa FR Winter Park 2:21.78 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Gill, Xiomara JR Lake Nona 2:22.31 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
5 Dailey, Jazlin FR Winter Park 2:22.32 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
6 Little, Jasmine FR Dr. Phillips 2:23.05 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Wolfberg, Alana SR Timber Creek 2:26.09 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
8 He, Amber FR Dr. Phillips 2:28.29 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
9 Deisseroth, Roxanne JR Dr. Phillips 2:30.25 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
10 Rivera, Nyasia JR Cypress Creek 2:31.47 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Brown, Sydni FR Lake Nona 2:32.26 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
12 Coddington, Courtney SR Winter Park 2:33.20 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
13 Rodriguez, Julia JR Timber Creek 2:34.17 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
14 Damewood , Peyton SO Winter Park 2:34.64 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
15 Roman, Yenilitza JR Freedom (Orlando) 2:34.72 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
16 Orie, Sierra SO Timber Creek 2:36.00 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Jeffrey, Jessica SO Freedom (Orlando) 2:36.17 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
18 Michel , Bensdjadini JR Oak Ridge 2:36.35 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
19 Byrnes, Vivian FR Timber Creek 2:36.38 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
20 Kolb, Annesley JR Winter Park 2:37.64 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
21 Ivey, Charis SR Winter Park 2:37.75 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
22 Eutsey, Paquisha SR Oak Ridge 2:37.95 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
23 Santeufemio, Isabella SO Boone 2:38.63 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
24 Nemcik, Isabella SR Dr. Phillips 2:39.18 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
25 Ojeda, Dejah JR University (Orlando) 2:40.97 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
26 Deshotel, Kristin SO Colonial 2:41.18 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
27 Connolly, Teaghan SO Dr. Phillips 2:41.23 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
28 Hoyos, Valerie FR Lake Nona 2:41.37 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
29 Cuevas, Yarianna JR Cypress Creek 2:41.56 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
30 Caceres, Victoria JR University (Orlando) 2:42.65 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
31 Georges, Deborah SO Oak Ridge 2:43.25 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
32 Campesino, Viana SR Timber Creek 2:43.85 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
33 King, Bryanna SO Colonial 2:44.07 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
34 Snead, Natalie SR Boone 2:44.30 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
35 Towle, Stephanie JR Lake Nona 2:46.10 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
36 Gomez, Ana FR Winter Park 2:46.33 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
37 Philips, Cele FR Boone 2:48.70 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
38 Blake, Natalia JR Dr. Phillips 2:48.95 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
39 Bautista, Adara FR Colonial 2:49.46 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
40 Nitzachon, Shiraz SO University (Orlando) 2:49.58 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
41 Palomino, Camila SO Freedom (Orlando) 2:50.67 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
42 Torres Zapata, Tayra FR Lake Nona 2:51.08 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
43 Metellus, Naika JR Oak Ridge 2:51.57 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
44 Ferrentino, Grace JR Freedom (Orlando) 2:51.78 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
45 Wangui, Tiffany SO Cypress Creek 2:52.15 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
46 Dyer, Anna SO Lake Nona 2:53.30 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
47 Negron, Ylannis SO Boone 2:54.11 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
48 Georges, Rebecca SO Oak Ridge 2:54.39 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
49 Cannella, Jessica SO Boone 2:54.92 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
50 Celestin, Amindie FR Oak Ridge 2:55.65 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
51 Takei, Ayaka SO Freedom (Orlando) 2:56.20 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
52 DeCoster , Justine FR Winter Park 2:57.14 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
53 Ghirardi, Giula JR Boone 2:58.84 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
54 Olsen, Amelie FR Dr. Phillips 3:00.47 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
55 Watts, Alathia JR Lake Nona 3:00.63 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
56 Mlodzinski, Karissa SR Cypress Creek 3:01.03 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
57 Briceno, Nicole FR Lake Nona 3:03.35 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
58 Sarro, Jessica JR University (Orlando) 3:04.65 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
59 Figueroa, Ashley FR Freedom (Orlando) 3:06.03 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
60 Gourdet, Carine JR Cypress Creek 3:08.44 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
61 Ekhator, Zarah JR Dr. Phillips 3:13.92 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
62 Carter, Jade SO Oak Ridge 3:14.84 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
63 Witt, Danielle FR Colonial 3:19.30 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
64 Toussaint, Tanesha SO Oak Ridge 3:20.69 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
65 Kutscha, Sophie SO Boone 3:21.89 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
66 Mercedes Diaz, Adneiry FR Dr. Phillips 3:31.54 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
67 Castro, Juliana SR Cypress Creek 3:52.90 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
68 Dorcely, Fisnerline JR Oak Ridge 3:54.97 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rivera, Diego SR Timber Creek 4:26.06 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Anderson, Benton SR Winter Park 4:26.14 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Clemente, Jesus JR Lake Nona 4:32.01 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Scartz, Dominick SR Winter Park 4:35.95 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
5 Berriz, Adam SO Dr. Phillips 4:36.47 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
6 Arnold, Aiden SO Lake Nona 4:37.73 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Estrada, Rodrigo SR Colonial 4:38.56 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
8 Barron, Pierce JR Timber Creek 4:40.51 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
9 Afanador, Nicolas JR University (Orlando) 4:41.59 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
10 Krantz, Jack SO Boone 4:47.31 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Burgos, Izaiah JR Timber Creek 4:47.64 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
12 Williams, Kenneth SR Lake Nona 4:47.90 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
13 Carlin, Matthew SR Winter Park 4:51.15 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
14 Matzner, Joshua JR Dr. Phillips 4:51.45 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
15 Soll, David SO Winter Park 4:52.02 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
16 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 4:55.63 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
17 Schmitt, Charles SO Winter Park 4:56.87 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
18 Aparicio, Alexander SO Lake Nona 4:57.58 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
19 Carruego, Carlos SR Colonial 4:57.59 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
20 Richardson, Marco SO Timber Creek 4:57.81 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 Correa, Brayan FR Boone 4:58.02 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
22 Yche, Adam SO Dr. Phillips 4:58.17 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
23 Brady, Caleb FR Timber Creek 4:58.35 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
24 Daniel, William SR Boone 4:58.82 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
25 Ramos, Manuel JR Lake Nona 4:58.94 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
26 Semlali, Ilyas SO Dr. Phillips 4:59.15 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
27 Finfrock, Davis SR Winter Park 5:00.58 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
28 Stella, Kyle JR Timber Creek 5:00.92 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
29 Isham, Jacob SO Timber Creek 5:01.03 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
30 Davich, Milan SO Winter Park 5:03.26 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
31 Azor, Kervenster JR Dr. Phillips 5:04.17 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
32 O'Donnell, Nicholas JR Freedom (Orlando) 5:04.39 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
33 Perez, Damon JR Dr. Phillips 5:04.93 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
34 Romich, Derek FR Winter Park 5:04.98 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
35 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 5:05.41 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
36 Brendaro, Ninort SO Timber Creek 5:05.44 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Rodriguez, Derek JR Cypress Creek 5:05.84 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
38 Quintana, Xael SO Colonial 5:07.94 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
39 Cunningham, Cody FR Boone 5:08.07 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
40 Ismael, Omar SR Freedom (Orlando) 5:09.72 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
41 Sangmeister, Jack SO Lake Nona 5:09.94 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
42 Fletcher, Owen JR Lake Nona 5:10.10 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
43 Gonzalez, Stephen SR Freedom (Orlando) 5:10.17 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
44 Passman, Levi SO University (Orlando) 5:10.48 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
45 Mahant, Justin SR Winter Park 5:11.06 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
46 Jensen, Jayson JR Boone 5:13.20 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
47 Vongraff, Nicholas SO University (Orlando) 5:14.52 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
48 Al Hilali, Khalid JR Timber Creek 5:15.51 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
49 Santiago, Fernando FR Winter Park 5:18.68 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
50 Rocha, Daniel SO Freedom (Orlando) 5:19.18 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
51 Andrews, Isaiah SO Oak Ridge 5:21.38 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
52 van Gelder, Karl FR Boone 5:21.40 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
53 Samrajit, Kyle JR University (Orlando) 5:21.95 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
54 Schneeberger, Bobby FR Boone 5:22.03 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
55 Goyita, Victor JR Lake Nona 5:22.25 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
56 Hornbeck, Ethan FR Boone 5:23.95 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
57 Flores, Jose FR University (Orlando) 5:24.43 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
58 Mujica, Ricardo SR Cypress Creek 5:25.20 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
59 Giron, Rudy JR Colonial 5:25.37 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
60 Ocasio, Joshua SO University (Orlando) 5:27.30 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
61 Manzella, Daniel FR Dr. Phillips 5:28.62 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
62 Pham, Spenser SO Dr. Phillips 5:28.99 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
63 Varela, Juan FR Winter Park 5:30.12 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
64 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 5:30.15 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
65 Saldarriaga, Luis JR Colonial 5:32.39 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
66 Mercado Maldonado, Cesar SO Lake Nona 5:32.74 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
67 McClure, Aaron SO Colonial 5:34.26 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
68 Zemliansky, Nikolai FR Winter Park 5:37.03 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
69 Barbaran, Diego SO Freedom (Orlando) 5:40.52 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
70 Pack, Joshua SO Lake Nona 5:42.74 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
71 Mock Yen, Joshua SO University (Orlando) 5:42.98 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
72 Berriz, Ayoub FR Dr. Phillips 5:43.07 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
73 Payne, Logan JR Timber Creek 5:43.13 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
74 Ruiz, Mattias FR Timber Creek 5:43.37 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
75 Lake, Maxwell SO Timber Creek 5:43.65 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
76 Colon, Sebastian FR Lake Nona 5:46.10 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
77 Philippe, Beloveson JR Oak Ridge 5:46.45 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
78 Lee, John Carlo SO Dr. Phillips 5:46.84 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
79 Herrera, Juan Daniel JR Timber Creek 5:48.33 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
80 Pullum, Mason SO Boone 5:48.46 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
81 Lespire, Jason SO Freedom (Orlando) 5:49.10 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
82 Moldenhauer, Samuel JR University (Orlando) 5:49.67 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
83 Pineda Garcia, Michael FR Freedom (Orlando) 5:52.31 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
84 Rhoads, Hector SR Winter Park 5:53.84 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
85 Fisher-Crawford, Zeb SR Boone 5:55.28 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
86 Maldonado , Javier SO University (Orlando) 5:56.96 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
87 Barrera, Zaid SO Colonial 6:00.51 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
88 Aranibar, Matthew FR University (Orlando) 6:01.69 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
89 Maloy, Alexander FR Cypress Creek 6:02.60 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
90 Pack, Elias FR Lake Nona 6:02.68 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
91 Hallemeier, Griffin FR Winter Park 6:06.13 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
92 Tran, Khoa SO Colonial 6:06.50 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
93 Eckhardt, Luke FR Timber Creek 6:06.86 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
94 Candelaria, Miguel SR Timber Creek 6:07.66 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
95 Bowyers, Evans FR Boone 6:09.32 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
96 Crumbaker, Kyle SO University (Orlando) 6:14.24 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
97 Gonzalez, Angel SR Colonial 6:17.61 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
98 Teelucksingh, Reuel SR Colonial 6:44.61 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Schulz, Amber FR Timber Creek 5:08.23 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Coddington, Jennifer SR Winter Park 5:20.41 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
3 Noel, Emma SO Winter Park 5:20.83 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
4 Groff, Clarisa FR Winter Park 5:21.41 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Dailey, Jazlin FR Winter Park 5:22.72 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
6 Brown, Carolyn JR Boone 5:26.44 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
7 Little, Jasmine FR Dr. Phillips 5:35.08 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
8 Byrnes, Vivian FR Timber Creek 5:41.22 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
9 Coddington, Courtney SR Winter Park 5:41.70 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
10 He, Amber FR Dr. Phillips 5:42.38 Charger Invitational Mar 23, 2019
11 Ivey, Charis SR Winter Park 5:42.89 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
12 Cuellar Hernandez, Daria SO Timber Creek 5:43.27 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
13 Roman, Yenilitza JR Freedom (Orlando) 5:43.79 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
14 Johnson , Gabrielle SO Winter Park 5:43.93 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
15 Deisseroth, Roxanne JR Dr. Phillips 5:44.83 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
16 Connolly, Teaghan SO Dr. Phillips 5:48.85 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 Johansson, Nina SO Winter Park 5:54.13 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
18 Nemcik, Isabella SR Dr. Phillips 5:54.29 Charger Invitational Mar 23, 2019
19 Thomas, Zoey FR Winter Park 5:54.31 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
20 Santeufemio, Isabella SO Boone 5:56.52 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
21 Dietz, Stephanie JR Winter Park 5:56.77 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Rosario, Araceliz FR Colonial 5:57.54 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
23 Grez, Brenda FR Timber Creek 5:57.58 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
24 Caceres, Victoria JR University (Orlando) 5:59.85 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Thompson, Emily JR Lake Nona 6:02.47 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
26 Cuevas, Yarianna JR Cypress Creek 6:05.11 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
27 Petersen, Esa JR Boone 6:05.89 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
28 Matzner, Shannon FR Dr. Phillips 6:06.95 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
29 Kaufman, Sydney JR Dr. Phillips 6:10.26 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
30 Schneeberger, Hannah SR Boone 6:14.20 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
31 Snead, Natalie SR Boone 6:14.41 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
32 Cirineo, Sophie SO Dr. Phillips 6:18.24 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
33 Cannella, Jessica SO Boone 6:22.05 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
34 Nitzachon, Shiraz SO University (Orlando) 6:23.63 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
35 Armstrong, Lauren FR Lake Nona 6:29.71 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
36 Takei, Ayaka SO Freedom (Orlando) 6:33.32 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
37 Jean Simon, Shernika SO Cypress Creek 6:34.38 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
38 Martinez, Kayla FR Colonial 6:35.71 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
39 Georges, Rebecca SO Oak Ridge 6:37.66 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
40 Kirby, Taylor SO Winter Park 6:43.00 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
41 Shier, Isabel JR Timber Creek 6:46.81 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
42 Negron, Ylannis SO Boone 6:47.20 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
43 Caceres, Valeria FR Timber Creek 6:52.95 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
44 Santiago, Sasha JR Timber Creek 6:54.23 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
45 Sarro, Jessica JR University (Orlando) 7:02.65 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
46 Amorim, Laura JR Timber Creek 7:04.72 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
47 Kutscha, Sophie SO Boone 7:07.38 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
48 Olsen, Amelie FR Dr. Phillips 7:09.67 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
49 Torres, Paola SO Cypress Creek 7:09.75 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
50 Toussaint, Tanesha SO Oak Ridge 7:09.76 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
51 Bautista, Adara FR Colonial 7:13.15 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
52 Georges, Deborah SO Oak Ridge 7:22.65 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
53 Chiok, Stacy SO Timber Creek 7:28.09 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
54 Diaz, Keilani SO Colonial 7:33.22 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
55 Aramburu-Perkins, Spencer FR Boone 7:41.44 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
56 Renda, Lily JR Boone 7:51.12 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
57 Castro, Juliana SR Cypress Creek 8:19.46 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Scartz, Dominick SR Winter Park 9:39.44 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Estrada, Rodrigo SR Colonial 10:07.30 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Matzner, Joshua JR Dr. Phillips 10:13.54 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Krantz, Jack SO Boone 10:14.94 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
5 Afanador, Nicolas JR University (Orlando) 10:19.38 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
6 Berriz, Adam SO Dr. Phillips 10:19.45 Charger Invitational Mar 23, 2019
7 Semlali, Ilyas SO Dr. Phillips 10:26.14 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
8 Stella, Kyle JR Timber Creek 10:33.20 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
9 Arnold, Aiden SO Lake Nona 10:34.74 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
10 Carlin, Matthew SR Winter Park 10:35.01 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
11 Williams, Kenneth SR Lake Nona 10:42.23 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 Correa, Brayan FR Boone 10:47.49 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
13 Callahan, Connor SR Winter Park 10:47.81 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Stella, Austin JR Timber Creek 10:49.87 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
15 Aparicio, Alexander SO Lake Nona 10:59.36 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
16 Brady, Caleb FR Timber Creek 11:02.66 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
17 Soll, David SO Winter Park 11:07.01 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Romich, Derek FR Winter Park 11:09.35 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
19 Davich, Milan SO Winter Park 11:15.35 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
20 Schneeberger, Bobby FR Boone 11:16.75 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
21 Carruego, Carlos SR Colonial 11:23.73 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
22 Vongraff, Nicholas SO University (Orlando) 11:29.60 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
23 Passman, Levi SO University (Orlando) 11:30.07 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
24 Pham, Spenser SO Dr. Phillips 11:31.59 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
25 Barrera, Zaid SO Colonial 11:33.82 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
26 Jensen, Jayson JR Boone 11:34.64 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
27 Isham, Jacob SO Timber Creek 11:35.05 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
28 Pullum, Mason SO Boone 11:38.41 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
29 Kruger-Lagomarsino, Sebastian FR Timber Creek 11:43.17 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
30 O'Donnell, Nicholas JR Freedom (Orlando) 11:43.27 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
31 Mercado Maldonado, Cesar SO Lake Nona 11:55.48 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
32 Daniel, William SR Boone 11:59.60 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
33 Quintana, Xael SO Colonial 12:00.13 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
34 Peralta, Maximo FR Cypress Creek 12:00.46 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
35 Varela, Juan FR Winter Park 12:01.86 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
36 Manzella, Daniel FR Dr. Phillips 12:02.81 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
37 Brendaro, Ninort SO Timber Creek 12:07.15 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
38 Samrajit, Kyle JR University (Orlando) 12:12.35 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
39 Fletcher, Owen JR Lake Nona 12:14.43 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
40 Scott, Nicholas SO Lake Nona 12:16.80 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
41 Barbaran, Diego SO Freedom (Orlando) 12:16.84 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
42 Lee, John Carlo SO Dr. Phillips 12:33.53 Charger Invitational Mar 23, 2019
43 Gauthier, Noah FR Timber Creek 12:36.72 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
44 Hernandez, Adams JR Cypress Creek 12:37.54 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
45 Mock Yen, Joshua SO University (Orlando) 12:38.34 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
46 Rocha, Daniel SO Freedom (Orlando) 12:40.69 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
47 Yarbrough, Najee JR Dr. Phillips 12:42.27 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
48 Teelucksingh, Reuel SR Colonial 12:44.91 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
49 Tran, Khoa SO Colonial 12:48.80 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
50 Lespire, Jason SO Freedom (Orlando) 12:49.42 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
51 Ravindran, Genesh FR Timber Creek 13:06.46 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
52 Moldenhauer, Samuel JR University (Orlando) 13:10.98 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
53 Acosta, William SO Boone 13:25.50 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
54 van Gelder, Karl FR Boone 13:36.49 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
55 Aranibar, Matthew FR University (Orlando) 15:31.20 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Schulz, Amber FR Timber Creek 11:04.98 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Noel, Emma SO Winter Park 11:25.11 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
3 Coddington, Jennifer SR Winter Park 11:43.67 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
4 Coddington, Courtney SR Winter Park 11:54.89 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Ivey, Charis SR Winter Park 11:59.20 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Cuellar Hernandez, Daria SO Timber Creek 12:23.14 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
7 Brown, Carolyn JR Boone 12:32.31 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
8 Thomas, Zoey FR Winter Park 12:39.42 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
9 Castro, Melanie JR Winter Park 12:44.38 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Grez, Brenda FR Timber Creek 12:53.45 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
11 Deisseroth, Roxanne JR Dr. Phillips 12:54.70 Charger Invitational Mar 23, 2019
12 Johansson, Nina SO Winter Park 12:56.34 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
13 Matzner, Shannon FR Dr. Phillips 13:01.40 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
14 Snead, Natalie SR Boone 13:07.89 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
15 Schneeberger, Hannah SR Boone 13:10.23 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
16 Byrnes, Vivian FR Timber Creek 13:17.14 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
17 Rosario, Araceliz FR Colonial 13:19.56 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
18 Cirineo, Sophie SO Dr. Phillips 13:20.38 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
19 Connolly, Teaghan SO Dr. Phillips 13:23.35 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
20 Petersen, Esa JR Boone 13:34.04 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 Kaufman, Sydney JR Dr. Phillips 13:38.60 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
22 Santeufemio, Isabella SO Boone 13:43.99 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
23 Harris, Jordan SR Winter Park 14:03.59 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
24 Cannella, Jessica SO Boone 14:06.42 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
25 Martinez, Kayla FR Colonial 15:02.45 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
26 Olsen, Amelie FR Dr. Phillips 15:49.30 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
27 Renda, Lily JR Boone 17:00.39 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Malone, Xiomara JR Timber Creek 14.67 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.5
2 Archibald-Bowers, Giselle SO Timber Creek 15.64 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
3 Oliantus, Armelle SO Dr. Phillips 15.76 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.1
4 Mendez, Irmiris SO Dr. Phillips 15.96 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.4
5 Matthews, Gabriele JR Dr. Phillips 15.97 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
6 Wiley, Imani JR Dr. Phillips 16.06 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.4
7 Nix, Elizabeth SR Winter Park 16.24 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 2.1
8 Jones, Jayla FR Dr. Phillips 16.56 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.1
9 Vasquez, Aaliyah JR Colonial 16.97 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
10 Moore, Payton SR Winter Park 17.53 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
11 Michel , Falonne SO Oak Ridge 17.79 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
12 Marston, Marlia SR Lake Nona 18.20 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
13 White, Mallory SO Winter Park 18.80 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.1
14 Colon, Stephanie SR University (Orlando) 18.87 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
15 Martino, Chelsee SR Lake Nona 18.88 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.0
16 Nieves, Alexys SR Oak Ridge 18.89 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -2.0
16 Rodriguez, Yessmary SO Colonial 18.89 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.1
18 Jones, Jordan JR Dr. Phillips 19.49 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 +0.0
19 Ojeda, Vianney FR Lake Nona 19.84 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
20 Huguenin, Tristan JR Lake Nona 20.03 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
21 Hormazabal, Karla SO Colonial 20.41 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.3
22 Deshotel, Kaitlin SO Colonial 20.83 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -0.5
23 David, Jennay SR Lake Nona 20.86 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.3
24 Haywood, Kaylah JR Lake Nona 20.90 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -2.0
25 Alvarado, Aliana JR Colonial 21.03 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -1.7
26 Rawlins, Taylor SO Freedom (Orlando) 21.07 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.5
27 Antonetti Solla, Paola FR Dr. Phillips 21.13 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.1
28 Briceno, Nicole FR Lake Nona 21.68 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
29 Deshotel, Kristin SO Colonial 21.90 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.4
30 Dorcely, Fisnerline JR Oak Ridge 21.96 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.4
31 Estrella, Kiara JR Timber Creek 22.08 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
32 Hoyos, Valerie FR Lake Nona 24.36 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 0.1

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Dix, Avion SR Colonial 14.64 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 0.3
2 Bertran, Sage SR Winter Park 14.74 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.8
3 Thomas, Malik SR Timber Creek 14.84 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.2
4 Hanson, Jacob JR Boone 15.80 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.8
5 Horton, Roderick FR Boone 15.89 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.1
6 Bess, Donaven SR Cypress Creek 15.91 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.1
7 Ezeobinwa, Arthur JR Lake Nona 15.92 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.8
8 Keys, Brandon SR University (Orlando) 16.25 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.2
9 Sink, Joshua SO Timber Creek 16.43 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.8
10 Lubin, Louis SO Timber Creek 17.20 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
11 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 17.90 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
12 Wade, Nicholas SR Winter Park 18.28 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.7
13 Manzoor, Ashhad JR Winter Park 18.79 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -0.8
14 Washington, Jalen SO Dr. Phillips 18.83 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.9
15 Vincent, Rodney JR Lake Nona 19.38 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.8
16 Gonzalez, Angel SR Colonial 19.44 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.8
17 Bartimus, Matthew SR Winter Park 19.48 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.5
18 Tolliver, Isaiah SR Lake Nona 19.76 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 1.2
19 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 19.82 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 +0.0
20 Charles, Andrew SO Freedom (Orlando) 20.15 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.5
21 Aviles Perez, Angel JR Lake Nona 20.51 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
22 Skage, John SO Winter Park 20.98 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -1.9
23 Suvak, Seth SO Colonial 21.32 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 -0.7
24 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 21.40 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -3.5
25 Baldera, Sebastian SR Lake Nona 21.58 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
26 Kassem, Ethan SO Lake Nona 21.63 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
27 Fortilien, Joanes FR Dr. Phillips 21.69 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019 -0.5
28 Sepulveda, Jalberto JR Oak Ridge 22.27 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019 -3.5
29 Saintizaire, Ryan SR Cypress Creek 23.07 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bertran, Sage SR Winter Park 37.95 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Dix, Avion SR Colonial 38.99 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Thomas, Malik SR Timber Creek 40.02 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
4 Keys, Brandon SR University (Orlando) 40.36 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
5 Edwards, Arron SR Dr. Phillips 40.48 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
6 Hanson, Jacob JR Boone 41.13 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Horton, Roderick FR Boone 41.70 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
8 Ezeobinwa, Arthur JR Lake Nona 41.93 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
9 Thompson, Jalen SO Dr. Phillips 42.17 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
10 Manzoor, Ashhad JR Winter Park 43.46 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
11 Bess, Donaven SR Cypress Creek 44.20 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
12 Brown, Jammion SR Boone 44.42 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
13 Wade, Nicholas SR Winter Park 44.68 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Williams, Jacarrio SO Oak Ridge 45.33 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
15 Breeze, Parker JR Boone 45.85 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
16 Fortilien, Joanes FR Dr. Phillips 45.99 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
17 Vincent, Rodney JR Lake Nona 46.23 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
18 Washington, Jalen SO Dr. Phillips 46.30 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
19 Tolliver, Isaiah SR Lake Nona 46.35 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
20 Suvak, Seth SO Colonial 46.52 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 46.66 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
22 Lubin, Louis SO Timber Creek 47.11 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
23 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 48.18 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
24 Gonzalez, Angel SR Colonial 48.25 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Timberlake, Aiden JR Dr. Phillips 48.82 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
26 Walker, Zachary SO Oak Ridge 48.84 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
27 Kassem, Ethan SO Lake Nona 49.24 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
28 Phillips, Omarion FR Boone 50.12 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
29 Estrada, Rodrigo SR Colonial 50.84 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
30 Sepulveda, Jalberto JR Oak Ridge 51.72 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
31 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 51.83 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
32 McKinley, Jordan SO Boone 54.67 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
33 Baldera, Sebastian SR Lake Nona 57.90 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Devlin, Alexis JR Winter Park 46.27 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Mendez, Irmiris SO Dr. Phillips 46.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Wiley, Imani JR Dr. Phillips 47.74 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Matthews, Gabriele JR Dr. Phillips 47.92 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
5 Vasquez, Aaliyah JR Colonial 49.60 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
6 Archibald-Bowers, Giselle SO Timber Creek 49.89 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Marston, Marlia SR Lake Nona 50.59 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
8 Rodriguez, Yessmary SO Colonial 51.46 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
9 Bryant-Berry, Zaniyah JR Winter Park 51.81 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
10 Jordan, Sophia SO Boone 51.94 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
11 Colon, Stephanie SR University (Orlando) 52.51 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
12 Nieves, Alexys SR Oak Ridge 52.58 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
13 Forester, Kisha SO Lake Nona 52.73 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Martino, Chelsee SR Lake Nona 52.96 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
15 Oliantus, Armelle SO Dr. Phillips 52.97 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
16 Smith, Jalaea FR Boone 53.03 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
17 Damon, Britney JR Dr. Phillips 53.24 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
18 Moore, Payton SR Winter Park 53.67 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
19 Smith, Kaela SO University (Orlando) 54.70 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
20 Doghor, Lilian SO University (Orlando) 55.77 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 David, Jennay SR Lake Nona 56.12 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
22 Hoyos, Valerie FR Lake Nona 56.15 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
23 Lewless, Isabella JR Winter Park 56.26 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
24 Dryden, Haiven FR Boone 56.48 Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Jones, Jayla FR Dr. Phillips 56.79 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
26 Deshotel, Kaitlin SO Colonial 57.45 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
27 Goodlate, Madison JR Dr. Phillips 58.32 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
28 Towle, Stephanie JR Lake Nona 58.48 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
29 Ghirardi, Giula JR Boone 58.79 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
30 White, Mallory SO Winter Park 58.80 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
31 Antonetti Solla, Paola FR Dr. Phillips 1:00.72 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
32 Haywood, Kaylah JR Lake Nona 1:01.61 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
33 Dorcely, Fisnerline JR Oak Ridge 1:01.82 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
34 Michel , Falonne SO Oak Ridge 1:02.51 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
35 Bonilla, Destiny FR Colonial 1:09.58 Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Lubin, Louis SO Timber Creek 2.00m 6' 6.75" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
2 Fisher, Barrington SR Lake Nona 1.97m 6' 5.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Sink, Joshua SO Timber Creek 1.95m 6' 4.75" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
4 Mathieu, Jaden SO Cypress Creek 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Johnson, Javarious SR Dr. Phillips 1.85m 6' 0.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
6 Horton, Roderick FR Boone 1.84m 6' 0.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
6 Laguerre, Kevin SR Timber Creek 1.84m 6' 0.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
8 Demontagnac, Daniel FR Dr. Phillips 1.80m 5' 10.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
8 Hatch, Ledger SO Dr. Phillips 1.80m 5' 10.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
8 Micher, Rovard SR Lake Nona 1.80m 5' 10.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
11 Rodriguez, Derek JR Cypress Creek 1.75m 5' 8.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
12 Scott, Robert SO Dr. Phillips 1.74m 5' 8.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
13 Barnette, Ethan JR Boone 1.73m 5' 8" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Marks, Jacob JR Winter Park 1.70m 5' 7" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
15 Gately, Patrick SO Boone 1.69m 5' 6.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
16 Sharma, Ram JR University (Orlando) 1.67m 5' 5.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
17 Mallory, Kalead SO Timber Creek 1.65m 5' 5" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
17 McKenzie-Holder, Le Andre SR Boone 1.65m 5' 5" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
19 Poorman, Kelvin SO Cypress Creek 1.62m 5' 3.75" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
19 Sito, Andrew SO Colonial 1.62m 5' 3.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
21 Lugo, Christopher SR Lake Nona 1.60m 5' 3" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
21 Skinner, Zeroun JR Timber Creek 1.60m 5' 3" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
23 Blanc, Wesley JR Freedom (Orlando) 1.55m 5' 1" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
23 Galiber, Antonio SR Timber Creek 1.55m 5' 1" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
23 Mays, Hamilton JR Colonial 1.55m 5' 1" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
26 Boniface, Acheley SO Cypress Creek 1.52m 4' 11.75" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
27 Jacks, Dynasty JR Colonial 1.50m 4' 11" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Malone, Xiomara JR Timber Creek 1.60m 5' 3" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
2 Hutchinson, Zniah SR Timber Creek 1.57m 5' 1.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
3 Towle, Stephanie JR Lake Nona 1.55m 5' 1" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
4 Hormazabal, Karla SO Colonial 1.52m 4' 11.75" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
5 Damon, Britney JR Dr. Phillips 1.50m 4' 11" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
5 Jernigan, Kyra JR Freedom (Orlando) 1.50m 4' 11" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
7 Wright, Destinee SR Cypress Creek 1.48m 4' 10.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 Eutsey, Paquisha SR Oak Ridge 1.47m 4' 9.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
9 Day, Jani FR Winter Park 1.45m 4' 9" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Vasquez, Aaliyah JR Colonial 1.44m 4' 8.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
11 Williams, Jadera FR Timber Creek 1.42m 4' 7.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
12 Henry, Neveah JR Lake Nona 1.40m 4' 7" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
13 Demorcy, Laury SO Dr. Phillips 1.37m 4' 6" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
13 Jones, Jayla FR Dr. Phillips 1.37m 4' 6" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
13 Ojeda, Vianney FR Lake Nona 1.37m 4' 6" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
13 Smith, Jabri JR Freedom (Orlando) 1.37m 4' 6" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
17 Archibald-Bowers, Giselle SO Timber Creek 1.35m 4' 5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
17 Dyer, Anna SO Lake Nona 1.35m 4' 5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
17 Rivera, Lexi SO Timber Creek 1.35m 4' 5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
20 Goodlate, Madison JR Dr. Phillips 1.32m 4' 4" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 Ghirardi, Giula JR Boone 1.30m 4' 3.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Rawlins, Taylor SO Freedom (Orlando) 1.27m 4' 2" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
23 Le, Josephine FR Boone 1.25m 4' 1.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
24 Rayna, Janecia SO Dr. Phillips 1.23m 4' 0.5" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
25 Costin, Kayla JR Boone 1.22m 4' 0" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Formey, Zanea FR Dr. Phillips 1.22m 4' 0" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
25 Martino, Chelsee SR Lake Nona 1.22m 4' 0" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
25 Underwood, Tierney SO University (Orlando) 1.22m 4' 0" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Fisher, Barrington SR Lake Nona 6.99m 22' 11.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
2 Pascal, Duclemy SR Freedom (Orlando) 6.93m 22' 9" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
3 Campbell, Justin SO University (Orlando) 6.81m 22' 4.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
4 Brown, Jammion SR Boone 6.80m 22' 3.75" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Weaver, Xavier SR Freedom (Orlando) 6.75m 22' 1.75" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
6 Mays, Hamilton JR Colonial 6.56m 21' 6.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
7 Keys, Brandon SR University (Orlando) 6.42m 21' 0.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 Laguerre, Kevin SR Timber Creek 6.36m 20' 10.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
9 Burris, Mekhi SR Lake Nona 6.35m 20' 10" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
10 Demontagnac, Daniel FR Dr. Phillips 6.26m 20' 6.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
11 Bertran, Sage SR Winter Park 6.24m 20' 5.75" Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
12 Philippe, Beloveson JR Oak Ridge 6.19m 20' 3.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
13 Cain, Blake JR Winter Park 6.17m 20' 3" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Brown, Christian SO University (Orlando) 6.10m 20' 0.25" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
15 Alexander, Antone SR Dr. Phillips 6.01m 19' 8.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
15 Cintron, Isaiah SO Timber Creek 6.01m 19' 8.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
15 Gately, Patrick SO Boone 6.01m 19' 8.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
18 Perez-Camacho, Harris JR Freedom (Orlando) 6.00m 19' 8.25" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
18 Sito, Andrew SO Colonial 6.00m 19' 8.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
20 Hatch, Ledger SO Dr. Phillips 5.97m 19' 7" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
20 Marrero, Steven FR Lake Nona 5.97m 19' 7" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
22 Gaither, Joseph JR Oak Ridge 5.95m 19' 6.25" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
22 St Jean, Ivedson SR Cypress Creek 5.95m 19' 6.25" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
24 Sharma, Ram JR University (Orlando) 5.91m 19' 4.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
25 Amervil, Christopher FR Oak Ridge 5.84m 19' 2" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
26 Reynolds, Nikkem JR Dr. Phillips 5.83m 19' 1.5" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
27 Capretti, Jael JR Timber Creek 5.82m 19' 1.25" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
27 Horton, Roderick FR Boone 5.82m 19' 1.25" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
29 Keiths, Terrail SO University (Orlando) 5.80m 19' 0.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
29 Roberts, Aaron SR Boone 5.80m 19' 0.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
31 Wiley, Myles SO Dr. Phillips 5.79m 19' 0" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
32 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 5.78m 18' 11.75" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
33 McClain, Jarion FR Lake Nona 5.75m 18' 10.5" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
34 Young, Tarvon SR Dr. Phillips 5.69m 18' 8" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
35 King, Dortez FR Winter Park 5.68m 18' 7.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
36 Arroyo, Emmanuel SR Cypress Creek 5.61m 18' 5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
37 Nembhora, Andre SO Freedom (Orlando) 5.60m 18' 4.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
38 Leger, Oshny JR Dr. Phillips 5.59m 18' 4.25" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
39 Marks, Jacob JR Winter Park 5.56m 18' 3" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
39 Pantoja, Adrian FR Lake Nona 5.56m 18' 3" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
41 Cubas, Xavier JR Timber Creek 5.54m 18' 2.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
42 Espeso, Gilberto FR Colonial 5.49m 18' 0.25" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
43 Joachim, Lawens FR Winter Park 5.44m 17' 10.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
44 Mathieu, Jaden SO Cypress Creek 5.42m 17' 9.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
45 Garcia, Alex JR Cypress Creek 5.37m 17' 7.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
46 Campbell, Ryan FR Timber Creek 5.36m 17' 7" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
47 Exume, Duraldo FR Oak Ridge 5.23m 17' 2" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
48 Johnson, Daylen SO Dr. Phillips 5.21m 17' 1.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
49 Rivera, Diego SO Boone 5.19m 17' 0.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
50 Poorman, Kelvin SO Cypress Creek 5.06m 16' 7.25" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
51 Sinophat, Stevenson SO Cypress Creek 5.04m 16' 6.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
52 Natel-Carmona, Alexander FR Timber Creek 5.03m 16' 6" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
53 Bello, Daniel SO Timber Creek 4.99m 16' 4.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
54 Quinzy, Dante SR Lake Nona 4.98m 16' 4.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
54 Vertilus, Neil FR Cypress Creek 4.98m 16' 4.25" 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
54 Wade, Nicholas SR Winter Park 4.98m 16' 4.25" Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
57 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 4.96m 16' 3.25" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
58 Rodriguez, Derek JR Cypress Creek 4.90m 16' 1" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
58 Scott, Robert SO Dr. Phillips 4.90m 16' 1" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
60 Matus, Jahim FR Winter Park 4.76m 15' 7.5" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
61 Rushin, Keith SR Freedom (Orlando) 4.74m 15' 6.75" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
62 Meredith, Matthew SR Cypress Creek 4.73m 15' 6.25" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
63 Hernandez, Javier FR Cypress Creek 4.59m 15' 0.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
64 Urquhart, Rohan SR Cypress Creek 4.36m 14' 3.75" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
65 Jimenez-Abreu, Jeremy JR Cypress Creek 4.24m 13' 11" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
66 Jacks, Dynasty JR Colonial 4.23m 13' 10.5" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
67 Martinez Delgado, Derek SR Cypress Creek 3.58m 11' 9" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
68 Ott, Kevin FR Colonial 3.44m 11' 3.5" Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Alexander, Zoe SR Dr. Phillips 5.47m 17' 11.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Malone, Xiomara JR Timber Creek 5.45m 17' 10.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
3 Fortilien, Ebone SR Dr. Phillips 5.43m 17' 9.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
4 McIntyre, Jordan FR Freedom (Orlando) 5.12m 16' 9.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
5 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 5.06m 16' 7.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
6 Bryant-Berry, Zaniyah JR Winter Park 5.05m 16' 7" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Nix, Elizabeth SR Winter Park 4.92m 16' 1.75" Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
8 Douglas, Domanique JR Dr. Phillips 4.90m 16' 1" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
9 Hormazabal, Karla SO Colonial 4.84m 15' 10.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
10 Gunn, Michelle SO Boone 4.82m 15' 9.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
10 Matthews, Gabriele JR Dr. Phillips 4.82m 15' 9.75" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
12 Brown, Theana SO Oak Ridge 4.79m 15' 8.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
13 Prek, Paula SO Colonial 4.73m 15' 6.25" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Ojeda, Vianney FR Lake Nona 4.72m 15' 6" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
15 Wright, Destinee SR Cypress Creek 4.71m 15' 5.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
16 Howard, Dezmi SO Cypress Creek 4.70m 15' 5" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
16 Jones, Jordan JR Dr. Phillips 4.70m 15' 5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
18 Arroyo, Leyshka FR Colonial 4.69m 15' 4.75" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
19 Lee, Javia SO Boone 4.66m 15' 3.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
20 Archibald-Bowers, Giselle SO Timber Creek 4.65m 15' 3.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
20 Formey, Zanea FR Dr. Phillips 4.65m 15' 3.25" Charger Invitational Mar 23, 2019
20 Underwood, Tierney SO University (Orlando) 4.65m 15' 3.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
23 Wiley, Imani JR Dr. Phillips 4.61m 15' 1.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
24 Alexander, Aasha JR Dr. Phillips 4.60m 15' 1.25" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
25 Dryden, Haiven FR Boone 4.59m 15' 0.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
26 Frazer, Ariana SR Cypress Creek 4.58m 15' 0.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
27 Smith, Jalaea FR Boone 4.53m 14' 10.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
28 Sims, Treazure FR University (Orlando) 4.43m 14' 6.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
29 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 4.41m 14' 5.75" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
30 Scarborough, Khamil FR Freedom (Orlando) 4.40m 14' 5.25" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
31 Estrella, Kiara JR Timber Creek 4.39m 14' 5" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
31 Mlodzinski, Karissa SR Cypress Creek 4.39m 14' 5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
33 St. Cyr, Zamora SO Dr. Phillips 4.35m 14' 3.25" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
34 Belizaire, Naika SO Dr. Phillips 4.31m 14' 1.75" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
35 Perez, Jexsamarie SO Lake Nona 4.29m 14' 1" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
36 Santiago Balsalo, Rocio JR Winter Park 4.19m 13' 9" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
37 Solomon, Claire FR Cypress Creek 4.15m 13' 7.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
37 Williams, Jadera FR Timber Creek 4.15m 13' 7.5" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
39 Roberts, Brooke JR Winter Park 4.10m 13' 5.5" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
40 Smith, Jabri JR Freedom (Orlando) 4.05m 13' 3.5" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
41 Michel , Falonne SO Oak Ridge 4.04m 13' 3.25" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
42 Galvan, Leann FR Cypress Creek 3.96m 13' 0" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
43 Jernigan, Kyra JR Freedom (Orlando) 3.93m 12' 10.75" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
44 Bernbaum, Georgia SO Winter Park 3.91m 12' 10" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
45 Day, Jani FR Winter Park 3.87m 12' 8.5" Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019
46 Vazquez, Hannah FR Timber Creek 3.84m 12' 7.25" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
47 Jones, Jayla FR Dr. Phillips 3.80m 12' 5.75" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
48 Wallman, Arden JR Winter Park 3.73m 12' 3" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
49 Schuchart, Elicia Winter Park 3.68m 12' 1" Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
50 Latouche, Loody FR Oak Ridge 3.36m 11' 0.25" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
51 Celestin, Amindie FR Oak Ridge 3.33m 10' 11.25" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
52 Moore, Payton SR Winter Park 3.10m 10' 2" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
53 Williamson, Piper FR Winter Park 2.83m 9' 3.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
54 Paul, Jurnee FR Dr. Phillips 2.39m 7' 10.25" Royal Open 2019 Feb 22, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Demontagnac, Daniel FR Dr. Phillips 13.60m 44' 7.5" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
2 Sink, Joshua SO Timber Creek 13.46m 44' 2" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
3 Brown, Jammion SR Boone 13.40m 43' 11.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
4 Campbell, Justin SO University (Orlando) 13.10m 42' 11.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
5 Keys, Brandon SR University (Orlando) 12.93m 42' 5.25" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Washington, Jalen SO Dr. Phillips 12.49m 40' 11.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
7 Young, Tarvon SR Dr. Phillips 12.39m 40' 7.75" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
8 Lubin, Louis SO Timber Creek 12.38m 40' 7.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
9 Hatch, Ledger SO Dr. Phillips 12.33m 40' 5.5" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
10 Philippe, Beloveson JR Oak Ridge 12.23m 40' 1.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
11 Brown, Christian SO University (Orlando) 12.14m 39' 10" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 Sharma, Ram JR University (Orlando) 12.08m 39' 7.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
13 Bess, Donaven SR Cypress Creek 11.96m 39' 3" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Cain, Blake JR Winter Park 11.83m 38' 9.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Scott, Robert SO Dr. Phillips 11.83m 38' 9.75" Charger Invitational Mar 23, 2019
16 Arroyo, Emmanuel SR Cypress Creek 11.79m 38' 8.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 Pantoja, Adrian FR Lake Nona 11.61m 38' 1.25" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
18 Johnson, Daylen SO Dr. Phillips 11.59m 38' 0.25" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
19 Estrada, Rodrigo SR Colonial 11.44m 37' 6.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
19 Evans, Jordan JR Timber Creek 11.44m 37' 6.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
21 Wiley, Myles SO Dr. Phillips 11.43m 37' 6" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
22 Sito, Andrew SO Colonial 11.37m 37' 3.75" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
23 Quinzy, Dante SR Lake Nona 11.30m 37' 1" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
24 Lugo, Christopher SR Lake Nona 11.26m 36' 11.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Amervil, Christopher FR Oak Ridge 11.09m 36' 4.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
26 Gately, Patrick SO Boone 10.98m 36' 0.25" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
27 Aligwekwe, Amadeus SO Dr. Phillips 10.91m 35' 9.5" Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
28 Sepulveda, Jalberto JR Oak Ridge 10.59m 34' 9" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
29 Galang, Kyle SR University (Orlando) 10.38m 34' 0.75" Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
30 Trimboli, Zion FR Dr. Phillips 9.83m 32' 3" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
31 Matus, Jahim FR Winter Park 9.66m 31' 8.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
32 Espeso, Gilberto FR Colonial 9.28m 30' 5.5" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
33 Ott, Kevin FR Colonial 8.72m 28' 7.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bivens, Trent SR Boone 14.69m 48' 2.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
2 Durant, Zane FR Lake Nona 14.49m 47' 6.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
3 Varavong, Antonio SR Colonial 13.77m 45' 2.25" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
4 Thomas, Justin SR Boone 13.15m 43' 1.75" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Omosebi, Joshua SR Lake Nona 12.97m 42' 6.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
6 Jones, Jahim FR Winter Park 12.91m 42' 4.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Williams, Shemar JR Dr. Phillips 12.84m 42' 1.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
8 Figueroa, Oscar SR Cypress Creek 12.54m 41' 1.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
9 Sutton, Tivon SR Colonial 12.27m 40' 3.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
10 Soto, Christian SO Lake Nona 12.12m 39' 9.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Akoon, Demark SR Cypress Creek 11.87m 38' 11.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
11 Gratacos, Javier JR Lake Nona 11.87m 38' 11.5" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
13 Maisonet, Micheal FR Dr. Phillips 11.46m 37' 7.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
14 Okonkwo, Alfred SO University (Orlando) 11.07m 36' 4" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
15 Jean-Baptiste, Dylan SR Winter Park 11.03m 36' 2.25" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
16 Suvak, Seth SO Colonial 10.99m 36' 0.75" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 Bryant, Kade JR Lake Nona 10.96m 35' 11.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
18 Dumezil, Berry SO Oak Ridge 10.88m 35' 8.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
19 Farquharson, Justin SO Timber Creek 10.86m 35' 7.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
20 Mitchell, Romeo SR Lake Nona 10.78m 35' 4.5" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
21 Reek, Hunter SR Boone 10.70m 35' 1.25" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
22 Alexander, Jaden FR Boone 10.68m 35' 0.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
23 Alvarado, Axel JR University (Orlando) 10.67m 35' 0.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
24 Wright, Donald JR Timber Creek 10.58m 34' 8.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
25 Garcon, Jefferson SO Dr. Phillips 10.49m 34' 5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
25 Nunnally, Tyrese SR Boone 10.49m 34' 5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
27 Martinez Delgado, Derek SR Cypress Creek 10.32m 33' 10.25" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
28 Wade, Nicholas SR Winter Park 10.23m 33' 6.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Hills, Devon FR Dr. Phillips 10.22m 33' 6.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
30 Elaidy, Ahmed SR Timber Creek 10.17m 33' 4.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
31 Duval, Jamesly FR Freedom (Orlando) 9.80m 32' 2" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
32 Michelce, Hendrix FR Oak Ridge 9.49m 31' 1.75" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
33 Lafontant, Alexandre SR Cypress Creek 9.14m 30' 0" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
34 Gonzalez, Josiah SO Freedom (Orlando) 8.97m 29' 5.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
35 Larez, Dylan SO Freedom (Orlando) 8.96m 29' 4.75" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
36 Nunez, Alex FR Winter Park 8.95m 29' 4.5" Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
37 Shepherd, Eric SO University (Orlando) 8.91m 29' 2.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
38 Elkins, Donovan FR Boone 8.76m 28' 9" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
39 Horace, Widely JR Oak Ridge 8.72m 28' 7.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
40 DeLoach , Ameer JR Timber Creek 8.69m 28' 6.25" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
41 Taylor, Kenneth SO Cypress Creek 8.05m 26' 5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
42 Sainfils, Leo JR Freedom (Orlando) 7.89m 25' 10.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
43 Dylan, Colton JR Freedom (Orlando) 7.79m 25' 6.75" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
44 Rivera, Diego SO Boone 7.66m 25' 1.75" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
45 Johnson, Andrew FR Lake Nona 6.88m 22' 7" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
46 Cesar, Ryan FR Dr. Phillips 5.75m 18' 10.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Perez, Keila JR Colonial 12.13m 39' 9.75" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Wright, Amber JR Timber Creek 10.59m 34' 9" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
3 Strange, Sarah FR Boone 9.99m 32' 9.5" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
4 Shanahan, Colleen SO Timber Creek 9.71m 31' 10.25" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
5 St. Cyr, Zamora SO Dr. Phillips 9.63m 31' 7.25" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Taylor, Ariana SR Colonial 9.42m 30' 11" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
7 Howard, Dezmi SO Cypress Creek 9.36m 30' 8.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Lake, Sydney SO Timber Creek 9.36m 30' 8.5" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
9 Carter, Jade SO Oak Ridge 9.28m 30' 5.5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
10 Nix, Elizabeth SR Winter Park 9.24m 30' 3.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Francis, Kerry-Ann SO Cypress Creek 9.02m 29' 7.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 Etienne, Germanie SR Oak Ridge 8.75m 28' 8.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
13 Grohowski, Maddie SR Freedom (Orlando) 8.72m 28' 7.5" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
14 Gonzalez, Miah JR Winter Park 8.68m 28' 5.75" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
15 Ekhator, Zarah JR Dr. Phillips 8.57m 28' 1.5" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
15 Ruth, Shepherd SR Lake Nona 8.57m 28' 1.5" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
17 Seegert, Allana SO Boone 8.51m 27' 11" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
18 Padillo, Clara JR Freedom (Orlando) 8.40m 27' 6.75" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
19 Roman, Rosa FR Colonial 8.36m 27' 5.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
20 Jones, Kori Onna SO Lake Nona 8.32m 27' 3.75" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
21 Moore, Payton SR Winter Park 7.93m 26' 0.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Castro, Samantha FR Timber Creek 7.92m 26' 0" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
23 Cox, Isabel FR Dr. Phillips 7.73m 25' 4.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
24 Latouche, Loody FR Oak Ridge 7.63m 25' 0.5" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
25 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 7.57m 24' 10" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
26 Joseph, Zaria FR Dr. Phillips 7.30m 23' 11.5" Charger Invitational Mar 23, 2019
27 Becker, Dayna SO Cypress Creek 7.25m 23' 9.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
28 Dotson, Hannah SR Lake Nona 7.20m 23' 7.5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
29 Charles, Samatha FR Oak Ridge 7.04m 23' 1.25" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
30 Joseph, Abigail FR Cypress Creek 7.03m 23' 0.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
31 Pimentel, Natalie FR Colonial 7.01m 23' 0" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
32 Thomas, Mariah JR Cypress Creek 6.99m 22' 11.25" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
33 Desir, Caline SO Boone 6.79m 22' 3.5" Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019
34 Oquendo, Andrea JR University (Orlando) 6.76m 22' 2.25" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
35 Charles, Judline JR Dr. Phillips 6.73m 22' 1" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
36 Constant, Shelby SR Timber Creek 6.60m 21' 8" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
36 Lorde, Lateaka JR Oak Ridge 6.60m 21' 8" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
36 May, Brianna FR Boone 6.60m 21' 8" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
39 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 6.54m 21' 5.5" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
40 Gill, Alanys FR Lake Nona 6.42m 21' 0.75" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
41 Ellis, Kathleen JR Lake Nona 6.19m 20' 3.75" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
42 Arias Correa, Maria JR Cypress Creek 6.09m 19' 11.75" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
43 Cruz Hernandez, Suzette SO Timber Creek 5.70m 18' 8.5" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
43 King, Alexandrina SO Boone 5.70m 18' 8.5" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
45 Paul, Jurnee FR Dr. Phillips 5.69m 18' 8" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
46 Bazin, Bettyna SO Cypress Creek 5.04m 16' 6.5" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Thomas, Justin SR Boone 46.39m 152' 2" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Bivens, Trent SR Boone 43.37m 142' 3" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
3 Akoon, Demark SR Cypress Creek 41.13m 134' 11" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
4 Suvak, Seth SO Colonial 39.83m 130' 8" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
5 Reek, Hunter SR Boone 39.07m 128' 2" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
6 Omosebi, Joshua SR Lake Nona 38.90m 127' 7" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
7 Figueroa, Oscar SR Cypress Creek 37.33m 122' 6" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 Wright, Donald JR Timber Creek 34.54m 113' 4" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
9 Soto, Christian SO Lake Nona 34.05m 111' 8" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
10 Mitchell, Romeo SR Lake Nona 33.60m 110' 3" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
11 Alexander, Jaden FR Boone 33.04m 108' 5" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
12 Martinez Delgado, Derek SR Cypress Creek 32.93m 108' 0" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
13 Bartimus, Matthew SR Winter Park 31.62m 103' 9" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
14 Alexander, Anson SR Boone 31.50m 103' 4" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
14 Elaidy, Ahmed SR Timber Creek 31.50m 103' 4" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
14 Nunez, Donovan SR Winter Park 31.50m 103' 4" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 McKinley, Jordan SO Boone 31.34m 102' 10" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Sutton, Tivon SR Colonial 31.03m 101' 10" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
19 Farquharson, Justin SO Timber Creek 30.72m 100' 9" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
20 Alvarado, Axel JR University (Orlando) 28.94m 94' 11" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
21 Dumezil, Berry SO Oak Ridge 28.09m 92' 2" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
22 Gonzalez, Josiah SO Freedom (Orlando) 27.83m 91' 4" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
23 Williams, Shemar JR Dr. Phillips 26.82m 88' 0" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
24 Duval, Jamesly FR Freedom (Orlando) 26.59m 87' 3" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
25 Maisonet, Micheal FR Dr. Phillips 26.25m 86' 1" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
26 Jones, Jahim FR Winter Park 25.88m 84' 11" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
27 Fombellida, Miguel SR Lake Nona 25.58m 83' 11" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
28 Nunez, Alex FR Winter Park 25.39m 83' 4" Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
29 Sainfils, Leo JR Freedom (Orlando) 24.33m 79' 10" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
30 Cenescar, Joel SR Cypress Creek 23.90m 78' 5" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
31 Gratacos, Javier JR Lake Nona 23.13m 75' 11" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
32 Wexler, Jack JR Lake Nona 23.12m 75' 10" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
33 Wade, Nicholas SR Winter Park 22.92m 75' 2" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
34 Ganem, Sebastian SO Cypress Creek 22.89m 75' 1" Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
35 Shepherd, Eric SO University (Orlando) 22.77m 74' 8" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
36 Dylan, Colton JR Freedom (Orlando) 22.56m 74' 0" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
37 Cherian, Delvis SR Lake Nona 22.09m 72' 6" Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
38 Okonkwo, Alfred SO University (Orlando) 21.81m 71' 7" Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
39 Garcon, Jefferson SO Dr. Phillips 21.65m 71' 0" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
40 Larez, Dylan SO Freedom (Orlando) 21.23m 69' 8" Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
41 Taylor, Kenneth SO Cypress Creek 20.87m 68' 6" St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
42 Horace, Widely JR Oak Ridge 20.62m 67' 8" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
43 Michelce, Hendrix FR Oak Ridge 20.04m 65' 9" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
44 Lafontant, Alexandre SR Cypress Creek 19.80m 64' 11" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
45 Hills, Devon FR Dr. Phillips 18.77m 61' 7" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
46 Johnson, Andrew FR Lake Nona 18.28m 60' 0" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
47 Ward, Michael JR Lake Nona 17.59m 57' 8" Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
48 Johnson, Andrew FR Lake Nona 17.52m 57' 6" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
49 Valencia-Ponce, Jose SR Boone 17.44m 57' 3" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
50 DeLoach , Ameer JR Timber Creek 17.41m 57' 1" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
51 Cesar, Ryan FR Dr. Phillips 15.56m 51' 0" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Perez, Keila JR Colonial 39.08m 128' 2" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
2 Lake, Sydney SO Timber Creek 38.18m 125' 3" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
3 Wright, Amber JR Timber Creek 34.82m 114' 3" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
4 Strange, Kristen SR Boone 32.06m 105' 2" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
5 Francis, Kerry-Ann SO Cypress Creek 28.38m 93' 1" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
6 Taylor, Ariana SR Colonial 27.90m 91' 6" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
7 Padillo, Clara JR Freedom (Orlando) 27.40m 89' 11" Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
8 Shanahan, Colleen SO Timber Creek 27.10m 88' 11" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
9 Strange, Sarah FR Boone 25.19m 82' 8" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
10 Roman, Rosa FR Colonial 23.78m 78' 0" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
11 Ekhator, Zarah JR Dr. Phillips 23.54m 77' 3" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
12 Dotson, Hannah SR Lake Nona 23.48m 77' 0" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
13 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 23.47m 77' 0" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
14 Gonzalez, Miah JR Winter Park 22.82m 74' 10" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
15 Carter, Jade SO Oak Ridge 22.59m 74' 1" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
16 Ellis, Kathleen JR Lake Nona 22.22m 72' 11" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
17 Noel , Wildlyne JR Oak Ridge 22.18m 72' 9" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
18 Arias Correa, Maria JR Cypress Creek 21.99m 72' 2" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
19 Cox, Isabel FR Dr. Phillips 21.42m 70' 3" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
20 Ruth, Shepherd SR Lake Nona 21.32m 69' 11" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
21 Castro, Samantha FR Timber Creek 21.14m 69' 4" Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Becker, Dayna SO Cypress Creek 21.05m 69' 1" Metro East Championship 2019 Apr 4, 2019
23 Jones, Kori Onna SO Lake Nona 20.63m 67' 8" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
24 Etienne, Germanie SR Oak Ridge 20.20m 66' 3" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
25 Constant, Shelby SR Timber Creek 20.04m 65' 9" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
26 Seegert, Allana SO Boone 19.84m 65' 1" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
27 Desir, Caline SO Boone 19.77m 64' 10" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
28 Gill, Alanys FR Lake Nona 19.58m 64' 3" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
29 Oquendo, Andrea JR University (Orlando) 19.06m 62' 6" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
30 Thomas, Mariah JR Cypress Creek 18.60m 61' 0" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
31 Lorde, Lateaka JR Oak Ridge 18.50m 60' 8" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
32 Pimentel, Natalie FR Colonial 18.31m 60' 1" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
33 Grohowski, Maddie SR Freedom (Orlando) 18.28m 60' 0" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
34 May, Brianna FR Boone 17.63m 57' 10" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
35 Charles, Samatha FR Oak Ridge 17.47m 57' 4" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
36 Joseph, Abigail FR Cypress Creek 17.46m 57' 3" St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
37 Joseph, Zaria FR Dr. Phillips 17.19m 56' 5" Metro Conference Freshman - Sophomore Championship 2019 Mar 6, 2019
38 King, Alexandrina SO Boone 17.11m 56' 2" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
39 St. Cyr, Zamora SO Dr. Phillips 16.76m 55' 0" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
40 Charles, Judline JR Dr. Phillips 15.70m 51' 6" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
41 Philips, Cele FR Boone 15.43m 50' 7" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019
42 Rivera Nieves, Mineily SO University (Orlando) 15.22m 49' 11" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
43 Latouche, Loody FR Oak Ridge 14.31m 46' 11" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
44 Cruz Hernandez, Suzette SO Timber Creek 13.08m 42' 11" Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
45 Paul, Jurnee FR Dr. Phillips 12.35m 40' 6" FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019