FHSAA 4A District 16 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wright, Jermaine SR South Dade 10.68 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.2
2 Shippy, Brenton JR Homestead 10.78 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.7
3 Walton, Darius SR South Dade 10.82 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.6
4 Strong, Marvin SR Miami Southridge 11.18 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.4
5 Bullard-Terry, Kameron JR Southwest Miami 11.22 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
6 Marti, Isaiah SR Homestead 11.44 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.6
6 Nieves, Aaron SR South Dade 11.44 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.4
8 FLOYD, NYHEIM JR Miami Palmetto 11.45 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.6
9 Lopez, Antonio JR Braddock 11.47 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
10 Brice, Christopher SO Southwest Miami 11.49 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 1.4
11 Marshall, Anthony SO Southwest Miami 11.50 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.4
12 Wingard, Quentin JR Coral Reef 11.55 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
13 Clark, Dajon SR Coral Reef 11.61 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
14 Deive, Christopher JR Southwest Miami 11.62 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
15 Cuvilly, Ryan SO Ferguson 11.70 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.3
15 Williams, Lebron FR Miami Southridge 11.70 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.9
17 Pierre, Brandon SR Homestead 11.72 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.2
18 Ancrum, Asaiah FR South Dade 11.75 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.4
18 Vega, Marc SR Ferguson 11.75 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.2
18 White, Sno SR Miami Sunset 11.75 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.4
21 Williams, Raymond SO Miami Sunset 11.79 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.6
22 Wright, Lamont JR South Dade 11.80 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
23 Crockett, Christian SO Miami Killian 11.82 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.6
24 Caldwell, Jacquez JR Homestead 11.86 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.6
25 NELSON, JOSHUA SO Miami Palmetto 11.88 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.6
26 Ramirez, Daniel SO Braddock 11.95 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 -0.5
27 Collier-McCray, Jaedin JR Miami Southridge 12.00 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -2.2
28 Cannon, Sean JR Miami Killian 12.03 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.6
29 Alvares, Johnny SO Varela 12.04 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -1.5
30 Melvin, Akira JR South Dade 12.05 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
31 Riley, Ariyon JR Miami Killian 12.06 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.7
32 Castano, Bryan JR Braddock 12.08 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.0
33 Griffin, Paul JR Homestead 12.18 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.6
34 Ferguson, Donold SO Coral Reef 12.22 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.7
35 Rivera, Kaniel JR Varela 12.23 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.7
36 Jerry, Jaheim SR Miami Southridge 12.24 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.7
36 Ruffin, Marcus SO South Dade 12.24 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
38 CONCEPCION, MATTHEW SO Miami Palmetto 12.25 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.1
39 Saputro, Devin FR Coral Reef 12.27 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
40 Henry, Jaden FR South Dade 12.28 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
40 Lee, Dedrick SR Miami Southridge 12.28 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.2
42 Gonzalez, Damian FR Braddock 12.29 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
43 Jiron, David SR Braddock 12.30 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.4
44 Govea, Jordan JR Braddock 12.33 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.7
45 Bryant, Donovan SO Coral Reef 12.34 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.2
45 Morgan, Alex JR Coral Reef 12.34 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.8
47 Larkins, Jordan JR Homestead 12.38 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.6
48 Canada, Joshua FR Miami Sunset 12.39 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.1
48 Leondre, Isaiah SR Coral Reef 12.39 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.7
50 McCrea, R'mani SO Miami Sunset 12.44 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
51 Rodriguez, Daniel SO Braddock 12.50 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.6
52 MOSCOSO, DANIEL SO Miami Palmetto 12.54 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.1
53 Paige, Pernell FR Miami Killian 12.59 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
54 Richardson, Johnny JR Miami Sunset 12.63 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
55 Fernandez, Jorge FR Ferguson 12.70 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
56 GONZAGA, RICHARD FR Miami Palmetto 12.71 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.6
57 Johnson, Kedrick SO Miami Sunset 12.80 Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
58 Rodriguez, Diego FR Miami Southridge 12.83 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -1.5
59 Ziade, Michael FR Miami Sunset 12.86 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
60 Brian, Alonzo FR Varela 12.89 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
60 Jiron, Danny SO Braddock 12.89 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.2
62 Hines, Keelan SO Miami Sunset 13.02 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.3
63 Dominguez, Cesar FR Ferguson 13.09 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
64 Dominguez, Carlos FR Ferguson 13.11 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
65 Allen, Cyrus FR Miami Sunset 13.18 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.4
66 Ramirez, Tyler SR Ferguson 13.19 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
67 FARADJI, ETHAN SO Miami Palmetto 13.24 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.2
68 Lynch, Joshua FR Ferguson 13.40 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
69 Bonilla, Charles JR Coral Reef 13.68 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
70 Truong, Phuoc JR Homestead 13.71 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -1.5
71 Fernandez, Orel FR Braddock 13.82 Falcon Invitational Feb 22, 2019
72 Mayorga, Emanuel SO Braddock 13.94 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.5
73 Lopez, Adam FR Miami Sunset 13.96 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
74 Cheng, Anthony FR Ferguson 13.99 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
75 Machado, Kevin SO Miami Sunset 14.04 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
76 Salina, Jose JR Braddock 14.10 Falcon Invitational Feb 22, 2019
77 Khatri, Zeshan JR Ferguson 14.21 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
78 Fonticiella, Lucas SO Miami Sunset 24.00 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, De'aria JR Miami Killian 11.90 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 1.3
2 Sanders, M'kynzi SO Miami Killian 11.99 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
3 Jones, Alyssa FR Miami Southridge 12.04 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.4
4 Karr, Victoria JR Coral Reef 12.16 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
5 West, Anylah SO Coral Reef 12.21 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 3.3
6 Farinas, Victoria SO Ferguson 12.22 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
6 Hagley, Nicola SR Coral Reef 12.22 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
8 Williams, Shakell JR Miami Southridge 12.36 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
9 Lordeus, D'aja JR Miami Southridge 12.61 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
10 Edwards, Derreka SR Miami Southridge 12.65 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
11 Ford, Dominique SO Coral Reef 12.79 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.8
12 Baxter, Ke'Niyah JR Miami Southridge 12.84 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
13 Brown, Ishanteria SR Homestead 12.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.7
14 West, Dymond SR Miami Killian 13.09 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
15 Hardy, Darrina JR Homestead 13.16 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.6
15 Lucas, Sade SO Miami Southridge 13.16 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 +0.0
17 Crawford, Jaelyn SO South Dade 13.34 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.9
18 GARDNER, MAKAYLA SO Miami Palmetto 13.51 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.7
19 GILMORE, NASHANTE FR Miami Palmetto 13.63 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.2
20 Morales, Samantha SO Braddock 13.64 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
21 GILMORE, NASHANTE FR Miami Palmetto 13.69 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.1
21 Gousse, Shade JR Coral Reef 13.69 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 1.9
23 CHONG, LAUREN FR Miami Palmetto 13.72 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.0
24 Pestaina, Kandace SO South Dade 13.76 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.6
25 Nelson, Laneisha JR Homestead 13.91 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.2
26 Poveda, Carole JR Braddock 14.32 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 1.3
27 DIAAB, JANIA SR Miami Palmetto 14.34 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.2
28 Phipps, Samarri SO Homestead 14.48 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.5
29 Monzon, Isabella JR Braddock 14.50 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.1
30 Little, Daphne JR Miami Southridge 14.63 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.7
30 Whittick, Tianyika FR Miami Southridge 14.63 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
32 Hudson, Kaniya SO Coral Reef 14.77 Falcon Invitational Feb 22, 2019
32 Hudson, Khayla SO Varela 14.77 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.5
34 Moore, Sydni JR Coral Reef 14.85 Falcon Invitational Feb 22, 2019
35 Cotanda, Claudia JR Braddock 15.00 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 1.3
36 Davila, Brianna JR Varela 15.13 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.2
37 Briales, Kailani SO Coral Reef 15.18 Falcon Invitational Feb 22, 2019
38 Evans, Caberatha FR Homestead 15.21 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 +0.0
39 Solomon, Skye FR Ferguson 15.36 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
40 Rojas, Daniella JR Braddock 15.38 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.3
41 Dematas, Emily JR Southwest Miami 15.40 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.6
42 Capote, Lauren FR Ferguson 15.45 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.1
42 Price, Claire FR Braddock 15.45 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.5
44 Moreno, Genesis SO Coral Reef 15.64 Falcon Invitational Feb 22, 2019
45 Blandin, Trinity FR Homestead 15.79 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 -1.2
45 Irfan, Muskan SO Ferguson 15.79 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.2
47 Chacon, Emily FR Coral Reef 15.80 Falcon Invitational Feb 22, 2019
48 Rodriguez, Abigail FR Ferguson 15.86 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
49 Richardson, Jasmine FR Homestead 15.92 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 -1.2
50 MUNOZ, VICTORIA SR Miami Palmetto 15.94 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
51 Chanlueng, Langley JR Coral Reef 16.00 Falcon Invitational Feb 22, 2019
52 Arellano, Paola JR Braddock 16.18 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
53 Montero, Lauren FR Southwest Miami 16.52 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 1.3
54 Nino, Isabella SO Braddock 16.90 Falcon Invitational Feb 22, 2019
55 Gonzalez, Maria SR Braddock 17.32 Falcon Invitational Feb 22, 2019
56 Rodriguez, Esperanza SO Varela 17.41 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.2
57 REYES, ISABELLA FR Miami Palmetto 17.43 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
58 Rodriguez, Maria JR Braddock 18.96 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.4
59 Lopez, Ashley FR Braddock 19.57 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.2
60 Perez, Mia SO South Miami 22.03 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.2

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Shippy, Brenton JR Homestead 21.63 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
2 Walton, Darius SR South Dade 21.97 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
3 Wright, Jermaine SR South Dade 22.11 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 1.1
4 Strong, Marvin SR Miami Southridge 22.35 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
5 Quinn, Vernon SR Miami Southridge 22.56 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.0
6 Marti, Isaiah SR Homestead 22.82 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
7 Wingard, Quentin JR Coral Reef 22.86 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
8 Nieves, Aaron SR South Dade 22.87 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
9 Kendrick, Jaylen JR Miami Southridge 23.04 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.8
10 Bullard-Terry, Kameron JR Southwest Miami 23.07 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.7
11 Agim, Godswill JR South Dade 23.31 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.8
11 Brice, Christopher SO Southwest Miami 23.31 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
13 Collier-McCray, Jaedin JR Miami Southridge 23.35 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
14 Lopez, Antonio JR Braddock 23.40 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
15 Pierre, Brandon SR Homestead 23.54 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.7
16 NELSON, JOSHUA SO Miami Palmetto 23.62 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.8
17 Clark, Dajon SR Coral Reef 23.63 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.3
17 Lane, Jimel FR Coral Reef 23.63 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.3
19 Ancrum, Asaiah FR South Dade 23.69 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.4
19 Marshall, Anthony SO Southwest Miami 23.69 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.6
21 FLOYD, NYHEIM JR Miami Palmetto 23.70 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
22 Crockett, Christian SO Miami Killian 23.71 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
23 Deive, Christopher JR Southwest Miami 23.80 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
24 Alvares, Johnny SO Varela 23.81 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
25 Knapper, Rashaud SO Miami Southridge 23.84 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.3
26 Fox, De'Andre SR Miami Southridge 23.87 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.2
27 Williams, Lebron FR Miami Southridge 23.96 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.8
28 Vega, Marc SR Ferguson 23.97 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 +0.0
29 Ford, Dillon SR Coral Reef 24.01 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
30 Melvin, Akira JR South Dade 24.16 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -2.0
31 Hawkins, Kannan SR Miami Southridge 24.18 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -2.4
32 Walker, Kennedy FR Varela 24.22 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.6
33 Morgan, Alex JR Coral Reef 24.36 Falcon Invitational Feb 22, 2019
34 Caldwell, Jacquez JR Homestead 24.44 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
35 Cuvilly, Ryan SO Ferguson 24.59 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.9
35 Ramirez, Daniel SO Braddock 24.59 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.6
35 White, Sno SR Miami Sunset 24.59 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.6
38 Wamble, Raynard JR Homestead 24.63 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.3
39 Mercado, Fernando JR Ferguson 24.64 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 +0.0
40 Matthews, Andrew SO Coral Reef 24.66 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.1
41 Ferguson, Donold SO Coral Reef 24.68 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
42 Castano, Bryan JR Braddock 24.70 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.3
42 Williams, Raymond SO Miami Sunset 24.70 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.0
44 CONCEPCION, MATTHEW SO Miami Palmetto 24.77 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.4
45 Leondre, Isaiah SR Coral Reef 24.89 Falcon Invitational Feb 22, 2019
46 Neblett, Tyler SO South Dade 24.92 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.1
46 Rogers, Keith SO Homestead 24.92 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.4
48 Smith, Raja JR Miami Killian 24.95 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.2
49 Cannon, Sean JR Miami Killian 24.99 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
50 Riley, Ariyon JR Miami Killian 25.05 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.6
51 Paige, Pernell FR Miami Killian 25.08 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.2
52 Gonzalez, Damian FR Braddock 25.17 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.9
53 RYAN, JACOB SR Miami Palmetto 25.20 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.4
54 Witherspoon, Jermaine JR Miami Killian 25.22 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.5
55 Larkins, Jordan JR Homestead 25.38 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
56 Govea, Jordan JR Braddock 25.39 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.8
57 Guzman, Christian SO Ferguson 25.45 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 +0.0
57 Harris, Dante SR Miami Killian 25.45 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
59 Canada, Joshua FR Miami Sunset 25.66 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.3
60 Hamilton, Tyler SO Coral Reef 25.73 Falcon Invitational Feb 22, 2019
61 Ruffin, Marcus SO South Dade 25.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -1.4
62 Jiron, Danny SO Braddock 25.97 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.3
63 Hines, Keelan SO Miami Sunset 26.00 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
64 Richardson, Johnny JR Miami Sunset 26.02 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
65 Bryant, Donovan SO Coral Reef 26.19 Falcon Invitational Feb 22, 2019
66 Aguero, Samuel JR Braddock 26.22 Falcon Invitational Feb 22, 2019
67 GONZAGA, RICHARD FR Miami Palmetto 26.29 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.3
68 Fernandez, Jorge FR Ferguson 26.39 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019 0.3
69 Brian, Alonzo FR Varela 26.44 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.4
70 Rodriguez, Ethan FR Ferguson 26.46 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.3
71 Jimenez, Daniel SO Coral Reef 26.49 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
72 Saputro, Devin FR Coral Reef 26.68 Falcon Invitational Feb 22, 2019
73 Johnson, Kedrick SO Miami Sunset 26.70 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
74 Ziade, Michael FR Miami Sunset 26.77 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -2.5
75 Dominguez, Cesar FR Ferguson 26.79 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019 0.5
76 GUDERSON, JAKOB SO Miami Palmetto 26.91 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.6
77 Saurez, Russell FR Varela 27.49 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
78 Fernandez, Orel FR Braddock 27.50 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
79 Martinez, Michael FR Braddock 27.53 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.8
80 Jiron, David SR Braddock 27.54 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
81 Singleton, Kamal FR Miami Sunset 27.66 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
82 Green, Jonathan JR Braddock 27.80 Falcon Invitational Feb 22, 2019
83 Allen, Cyrus FR Miami Sunset 28.12 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
84 Lin, Taylor SO Ferguson 29.25 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.1
85 Machado, Kevin SO Miami Sunset 29.33 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
86 ALEXANDER, MARUS FR Miami Palmetto 29.40 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -1.2
87 Dawkins, Syrus SO Homestead 49.53 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.9

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bushay, Jayda FR South Dade 24.27 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.2
2 Jones, Alyssa FR Miami Southridge 24.35 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.0
3 Edwards, Derreka SR Miami Southridge 24.60 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 1.2
4 Sanders, M'kynzi SO Miami Killian 24.64 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 -1.3
5 Hagley, Nicola SR Coral Reef 25.28 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
6 Williams, Shakell JR Miami Southridge 25.43 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
7 Smith, De'aria JR Miami Killian 25.52 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.1
8 Karr, Victoria JR Coral Reef 25.63 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 0.7
9 West, Anylah SO Coral Reef 25.76 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.2
10 Lordeus, D'aja JR Miami Southridge 25.96 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.5
11 Williams, Jada JR South Dade 26.00 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
12 Bridgeforth, Tkai JR South Dade 26.17 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -2.0
13 Ford, Dominique SO Coral Reef 26.61 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.8
14 Wood, Jessica FR Coral Reef 26.95 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.0
15 Baxter, Ke'Niyah JR Miami Southridge 26.96 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
16 West, Dymond SR Miami Killian 27.17 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.8
17 Hardy, Darrina JR Homestead 27.27 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.1
18 Brown, Ishanteria SR Homestead 27.46 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.9
19 Abel, Eunice JR Miami Southridge 27.49 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
20 Phipps, Samarri SO Homestead 27.56 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 1.1
21 Lucas, Sade SO Miami Southridge 27.58 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 -0.1
22 Crawford, Jaelyn SO South Dade 27.89 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.3
23 McKoy, Deantha SR Ferguson 27.90 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
23 Morales, Samantha SO Braddock 27.90 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
25 Gousse, Shade JR Coral Reef 27.95 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.1
26 Scott, Makayla FR Miami Southridge 27.96 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 -0.1
27 GARDNER, MAKAYLA SO Miami Palmetto 28.04 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
28 CHONG, LAUREN FR Miami Palmetto 28.60 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.2
29 GILMORE, NASHANTE FR Miami Palmetto 28.76 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.2
30 Pestaina, Kandace SO South Dade 29.15 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
31 Silva, Olivia FR Coral Reef 29.22 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.0
32 Rojas, Vanessa SR Ferguson 29.29 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.3
33 Tomlin, Aaliyah JR Coral Reef 29.39 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 0.8
34 Cruz, Anticia FR Miami Southridge 29.54 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.3
35 GILMORE, NASHANTE FR Miami Palmetto 29.59 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.4
36 Gissendaner, Tavaria FR Homestead 29.80 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 0.4
37 Banks, Jordan SO Homestead 29.95 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
38 Hudson, Khayla SO Varela 30.06 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 -0.2
39 Whittick, Tianyika FR Miami Southridge 30.07 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 0.8
40 Nelson, Laneisha JR Homestead 30.21 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.8
41 DIAAB, JANIA SR Miami Palmetto 30.26 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.1
42 Poveda, Carole JR Braddock 30.34 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
43 Rojas, Daniella JR Braddock 30.54 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.8
44 Monzon, Isabella JR Braddock 30.56 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.4
45 Price, Claire FR Braddock 30.92 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
46 Hudson, Kaniya SO Coral Reef 31.03 Falcon Invitational Feb 22, 2019
47 MUNOZ, VICTORIA SR Miami Palmetto 31.15 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.8
48 Moore, Sydni JR Coral Reef 31.19 Falcon Invitational Feb 22, 2019
49 Davila, Brianna JR Varela 31.24 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.8
50 Cotanda, Claudia JR Braddock 31.30 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.7
51 Briales, Kailani SO Coral Reef 31.36 Falcon Invitational Feb 22, 2019
52 Little, Daphne JR Miami Southridge 31.50 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
53 Capote, Lauren FR Ferguson 31.62 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
54 Saloman, Jada FR Homestead 31.78 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.1
55 Dematas, Emily JR Southwest Miami 32.12 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.3
56 MUNOZ, VICTORIA SR Miami Palmetto 32.26 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
57 Chacon, Emily FR Coral Reef 32.53 Falcon Invitational Feb 22, 2019
58 Moreno, Genesis SO Coral Reef 32.64 Falcon Invitational Feb 22, 2019
59 Chanlueng, Langley JR Coral Reef 32.68 Falcon Invitational Feb 22, 2019
60 Evans, Caberatha FR Homestead 32.75 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 1.1
61 Rodriguez, Abigail FR Ferguson 33.44 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.5
62 Richardson, Jasmine FR Homestead 33.88 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 1.1
63 Irfan, Muskan SO Ferguson 34.02 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.0
64 Arellano, Paola JR Braddock 34.04 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.1
65 Montero, Lauren FR Southwest Miami 34.27 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.4
66 Gonzalez, Maria SR Braddock 36.81 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 2.0
67 Rodriguez, Esperanza SO Varela 37.08 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.1
68 Nino, Isabella SO Braddock 37.65 Falcon Invitational Feb 22, 2019
69 Lopez, Ashley FR Braddock 44.75 Falcon Invitational Feb 22, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Marcus SR South Dade 50.52 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
2 Agim, Godswill JR South Dade 50.66 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
3 Mercado, Fernando JR Ferguson 50.89 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
4 Ferguson, Donovan SR Coral Reef 51.09 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
5 Bullard-Terry, Kameron JR Southwest Miami 51.27 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
6 Strong, Marvin SR Miami Southridge 51.47 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
7 Fox, De'Andre SR Miami Southridge 51.57 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
8 Ford, Dillon SR Coral Reef 51.60 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
9 Eloissaint, Andrew SR Homestead 52.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
10 Ancrum, Asaiah FR South Dade 52.11 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
11 Kendrick, Jaylen JR Miami Southridge 52.15 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Hughley, Johnny FR South Dade 52.19 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
13 Lane, Jimel FR Coral Reef 52.40 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
14 Williams, Richard JR Homestead 52.50 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
15 Wright, Jermaine SR South Dade 53.02 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
16 Smith, Raja JR Miami Killian 53.14 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
17 Talley , Joel FR Southwest Miami 53.32 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
18 Morgan, Alex JR Coral Reef 53.40 Falcon Invitational Feb 22, 2019
19 Wamble, Raynard JR Homestead 53.92 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
20 Ferguson, Donold SO Coral Reef 53.93 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
21 Oton, Imoh SR Braddock 54.00 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
22 Jerry, Jaheim SR Miami Southridge 54.02 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
23 Lovette, Imagine SR Miami Southridge 54.66 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
24 Walker, Kennedy FR Varela 54.97 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
25 Matthews, Andrew SO Coral Reef 55.00 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
26 Mincey, James SR Miami Southridge 55.03 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
27 Marshall, Anthony SO Southwest Miami 55.17 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
28 Rivas, Nicholas SR Southwest Miami 55.23 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 MOSCOSO, DANIEL SO Miami Palmetto 55.39 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
30 Rivera, Kaniel JR Varela 55.55 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
31 Caballe, Alejandro SR Braddock 55.74 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
32 Moreno, Disner SR Miami Sunset 56.22 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
33 Ruiz, Alexander JR Miami Sunset 56.29 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
34 Ellison, Anthony FR Miami Sunset 56.45 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
35 Hawkins, Kannan SR Miami Southridge 56.51 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
36 Delva, Cardale JR Homestead 56.53 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
37 Morse, Norman JR Coral Reef 57.10 Falcon Invitational Feb 22, 2019
38 Dominguez, Carlos FR Ferguson 57.13 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
39 Revere, Reese JR South Dade 57.28 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
40 Vigo, Justin SO Braddock 57.34 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
41 RYAN, JACOB SR Miami Palmetto 57.36 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
42 Quinn, Vernon SR Miami Southridge 57.40 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
43 Rojas, Eduardo FR Braddock 57.67 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
44 Joseph, Darnelle SO Homestead 57.80 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
45 Hamilton, Tyler SO Coral Reef 57.88 Falcon Invitational Feb 22, 2019
46 Paredes, Alonso JR Ferguson 58.10 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
47 Vincent, Alex JR Homestead 58.23 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
48 FLOYD, NYHEIM JR Miami Palmetto 58.27 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
49 Aguero, Samuel JR Braddock 58.35 Falcon Invitational Feb 22, 2019
50 Dominguez, Cesar FR Ferguson 58.53 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
51 Johnson, Kedrick SO Miami Sunset 58.73 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
52 ALEXANDER, MARUS FR Miami Palmetto 58.75 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
53 Castillo, Angel SO Miami Killian 59.02 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
54 Vassor-Loza, Chris SO Miami Killian 59.50 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
55 Baez, Alexander SO Miami Killian 59.52 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
56 Henry, Jaden FR South Dade 59.55 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
57 Fernandez, Carlos JR Varela 59.59 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
58 Jimenez, Daniel SO Coral Reef 59.81 Falcon Invitational Feb 22, 2019
59 Caceres-Wright, James SR Southwest Miami 59.87 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
60 Romaguera, Andre FR Braddock 1:00.14 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
61 Cannon, Sean JR Miami Killian 1:00.30 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
62 Ziade, Michael FR Miami Sunset 1:00.37 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
63 Canada, Joshua FR Miami Sunset 1:01.30 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
64 Buly, Marvens JR Homestead 1:01.45 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
65 Hoang, Long SO Braddock 1:01.46 Falcon Invitational Feb 22, 2019
66 Ramirez, Tyler SR Ferguson 1:01.53 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
67 Green, Jonathan JR Braddock 1:01.84 Falcon Invitational Feb 22, 2019
68 Pedroso, Daniel SO Miami Killian 1:01.94 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
69 Singleton, Kamal FR Miami Sunset 1:02.69 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
70 Larkins, Jordan JR Homestead 1:02.70 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
71 Johnson, Ryan FR Braddock 1:03.02 Falcon Invitational Feb 22, 2019
72 Martinez, Michael FR Braddock 1:03.06 Falcon Invitational Feb 22, 2019
73 Garcia, Manuel JR Ferguson 1:04.82 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
74 GONZAGA, RICHARD FR Miami Palmetto 1:05.08 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
75 Khatri, Zeshan JR Ferguson 1:06.51 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
76 Lin, Taylor SO Ferguson 1:07.57 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
77 LOUIS, JAHRI FR Miami Palmetto 1:09.11 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
78 Duenas, Dominic FR Miami Killian 1:09.13 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
79 Fonticiella, Lucas SO Miami Sunset 1:11.03 Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
80 Arias, Daniel FR Ferguson 1:19.21 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bushay, Jayda FR South Dade 55.59 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
2 Cooper, Kasia JR Miami Southridge 57.31 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
3 Williams, Jada JR South Dade 58.51 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
4 Rodriguez, Krystal SO Coral Reef 1:00.86 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
5 Ford, Dominique SO Coral Reef 1:01.03 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
6 Williams, Jasmin FR Miami Southridge 1:01.60 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
7 Harris, Lamiyah SO South Dade 1:02.25 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
8 White, Charity FR Miami Southridge 1:02.59 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
9 William, Leanna JR Miami Southridge 1:02.70 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
10 GARDNER, MAKAYLA SO Miami Palmetto 1:02.83 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
11 Howard, Dakyra FR Homestead 1:02.93 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
12 Sandifer, Ahlia SO Homestead 1:03.18 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
13 West, Anylah SO Coral Reef 1:03.30 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
14 Ortega, Jazlen SR Coral Reef 1:03.81 Falcon Invitational Feb 22, 2019
15 Plumer, Rikicha JR South Dade 1:04.48 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
16 Hernando, Maya SR Miami Palmetto 1:04.54 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 Abel, Eunice JR Miami Southridge 1:04.61 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
18 Pestaina, Kandace SO South Dade 1:04.99 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
19 Silva, Olivia FR Coral Reef 1:05.09 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
20 Scott, Makayla FR Miami Southridge 1:05.32 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
21 Gissendaner, Tavaria FR Homestead 1:06.44 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
22 Morgan, Shenia FR South Dade 1:06.75 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
23 Gomez, Sabrina FR Miami Sunset 1:06.95 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
24 Tomlin, Aaliyah JR Coral Reef 1:07.11 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
25 McIntyre, Paulnesha SO South Dade 1:07.14 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
26 Lucas, Sade SO Miami Southridge 1:07.15 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
27 Rojas, Vanessa SR Ferguson 1:07.18 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
28 Pornell, Kortney FR Miami Southridge 1:07.73 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
29 McKoy, Deantha SR Ferguson 1:07.74 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
30 Arguello, Sylvia FR Coral Reef 1:09.50 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
31 DIAAB, JANIA SR Miami Palmetto 1:10.33 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
32 Phipps, Samarri SO Homestead 1:10.93 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
33 Dematas, Emily JR Southwest Miami 1:11.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
34 Astorga, Katie SO Braddock 1:12.12 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
35 GIL, GINEVRA SO Miami Palmetto 1:12.18 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
36 Walker, Taylor-Dae JR Miami Southridge 1:12.34 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
37 Santiago, Natalie SR Miami Sunset 1:12.51 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
38 Moreno, Genesis SO Coral Reef 1:13.56 Falcon Invitational Feb 22, 2019
39 Harris, Marilyn JR Homestead 1:13.69 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
40 Fauntry, Naomi FR Miami Killian 1:13.77 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
41 Montero, Rochelle JR Southwest Miami 1:14.59 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
42 Irfan, Muskan SO Ferguson 1:15.29 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
43 Montero, Lauren FR Southwest Miami 1:15.45 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
44 Saloman, Jada FR Homestead 1:16.91 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
45 Reyes, Emily SO Ferguson 1:19.30 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
46 Melo, Caylin FR Ferguson 1:20.03 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
47 BERNARD, JUANITA SO Miami Palmetto 1:27.63 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rigaba, Musa SR South Dade 1:54.38 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
2 Simms, Keegan SR Miami Southridge 1:54.90 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
3 Moreno, Disner SR Miami Sunset 2:00.47 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
4 Davis, Jason SR Miami Southridge 2:01.95 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
5 Garcia, Pedro JR Braddock 2:04.59 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
6 McDonald, Shain SO Miami Southridge 2:04.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
7 Williams, Deiondre SR Homestead 2:05.03 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
8 Watson, Dorian SR Miami Killian 2:06.77 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
9 Monteagudo , Nicholas JR Miami Killian 2:07.44 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
10 Little, Damurri SR Coral Reef 2:07.61 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
11 Rios, Anthony FR Ferguson 2:07.80 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Hall, Isaiah SO Miami Killian 2:10.44 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
13 Murphy, Marquise SR Homestead 2:10.55 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
14 Ferguson, Donovan SR Coral Reef 2:11.02 Falcon Invitational Feb 22, 2019
15 Revere, Reese JR South Dade 2:11.13 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 FARADJI, ETHAN SO Miami Palmetto 2:11.15 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
17 Rodriguez, Marco SR Varela 2:11.58 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
18 Elliton, Quinton JR Miami Southridge 2:12.14 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
19 Talley , Joel FR Southwest Miami 2:12.18 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
20 Hernandez, Zachary JR Ferguson 2:12.30 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
21 Grasso, Raul FR Coral Reef 2:13.01 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
22 Portocarrero, Yader SR Ferguson 2:13.54 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
23 Ford, Dillon SR Coral Reef 2:13.69 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
24 Gonzalez, Joshua JR Varela 2:14.12 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
25 Ferguson, Donold SO Coral Reef 2:14.45 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
26 Bullard-Terry, Kameron JR Southwest Miami 2:14.64 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
27 Gutierrezjr, David SO Braddock 2:14.89 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
28 DeJesus, William SR South Dade 2:15.64 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
29 Tovar, Joshua SO Coral Reef 2:15.81 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
30 Aziz, Mohammed SR Miami Sunset 2:16.05 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
31 Better, Kevin JR Varela 2:16.54 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
32 Joseph, Darnelle SO Homestead 2:16.59 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
33 Monterreychanc, Damian SO South Dade 2:16.93 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
34 Murillo, Bryce SR Coral Reef 2:17.29 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
35 Orlandi, Francesco SR Southwest Miami 2:18.12 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
36 Santiago, Carlos SO Ferguson 2:18.19 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
37 Rivas, Nicholas SR Southwest Miami 2:18.35 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
38 Ruiz, Adrian FR Ferguson 2:18.47 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
39 Carter, Tyler SO Miami Southridge 2:19.56 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
40 Meyerson, Connor FR Coral Reef 2:19.79 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
41 LEE, ADAM FR Miami Palmetto 2:20.45 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
42 Cain, Hundson JR Miami Palmetto 2:21.97 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
43 Steward, Isiah FR Miami Southridge 2:22.38 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
44 Vigo, Justin SO Braddock 2:22.67 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
45 Aguero, Samuel JR Braddock 2:22.74 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
46 Baserio, Julian FR Southwest Miami 2:23.11 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
47 Arias, Ismel JR Miami Sunset 2:23.31 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
48 MOSCOSO, DANIEL SO Miami Palmetto 2:23.70 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
49 Grey, Patrick JR Braddock 2:23.75 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
50 Calderon, Alexander SO Miami Sunset 2:24.87 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
51 Baez, Alexander SO Miami Killian 2:25.03 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
52 Cuervo, Arturo SO Varela 2:25.81 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
53 Rolle, Evans SO South Dade 2:26.80 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
54 Bamieh, Youssef FR Ferguson 2:27.99 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
55 GUDERSON, JAKOB SO Miami Palmetto 2:29.19 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
56 Quinones, Dakota SO Coral Reef 2:29.73 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
57 ENFIELD, LUKE SO Miami Palmetto 2:30.12 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
58 Maldonada, Jason FR Ferguson 2:31.10 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
59 Alegre, David SO South Dade 2:31.91 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
59 Velasquez, Jason FR Southwest Miami 2:31.91 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
61 Lopez, Jordan JR Ferguson 2:32.45 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
62 Inshanally, Ahmad SO Miami Killian 2:32.62 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
63 Vincent, Alex JR Homestead 2:33.70 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
64 Barrantes, Mateo JR Ferguson 2:33.83 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
65 LESMAN, MATTHEW FR Miami Palmetto 2:33.98 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
66 Tejera, Bryan JR Braddock 2:35.44 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
67 TAMARGO, MARCOS FR Miami Palmetto 2:36.48 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
68 Chebbi, Khalil SO Coral Reef 2:36.92 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
69 Buly, Marvens JR Homestead 2:42.38 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
70 LOUIS, JAHRI FR Miami Palmetto 2:44.02 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
71 DROUILLARD, ETHAN SO Miami Palmetto 2:44.32 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
72 Estay, Christian SR Ferguson 2:48.57 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
73 Leon, Brandon FR Miami Sunset 2:49.59 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
74 ALVAREZ, MATTHEW FR Miami Palmetto 2:51.39 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
75 Dawkins, Syrus SO Homestead 4:06.83 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rodriguez, Krystal SO Coral Reef 2:14.17 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
2 Bencosme, Paola SO Braddock 2:18.43 Florida Relays Mar 28, 2019
3 SHAPIRO, JORDAN JR Miami Palmetto 2:21.99 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
4 Williams, Jamesha JR Miami Southridge 2:26.44 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
5 Astorga, Allison SO Braddock 2:26.47 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
6 Hunt, Ji'Mesha SO Miami Southridge 2:26.72 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
7 Rodriguez, Ana SO Ferguson 2:30.29 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
8 Adjouadi, Lina FR Braddock 2:31.07 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
9 Villafane, Vanishka JR Ferguson 2:34.49 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
10 Amos, Gianna FR Miami Southridge 2:34.58 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
11 Sinclair, Brianna SR Coral Reef 2:34.73 Falcon Invitational Feb 22, 2019
12 Sanchez, Maria-Antonela SR Braddock 2:35.84 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
13 Harris, Lamiyah SO South Dade 2:36.09 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
14 Gomez, Sabrina FR Miami Sunset 2:36.22 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
15 Sandifer, Ahlia SO Homestead 2:36.46 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
16 Banato, Bianca JR Ferguson 2:37.74 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
17 Rodriguez, Jennine SO South Dade 2:38.93 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
18 Spikes, Harmoni SO Homestead 2:40.54 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
19 Hernando, Maya SR Miami Palmetto 2:40.95 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
20 Arguello, Sylvia FR Coral Reef 2:41.08 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
21 Simms, Lauran FR Miami Southridge 2:42.27 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
22 Plumer, Rikicha JR South Dade 2:42.46 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
23 Silva, Olivia FR Coral Reef 2:42.74 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
24 Jean-Louis, Melani FR Miami Southridge 2:42.84 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
25 Deveaux, Hilda SO Coral Reef 2:43.60 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
26 Davis, Bradkia SO South Dade 2:44.52 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
27 Astorga, Katie SO Braddock 2:45.80 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
28 Ortega, Jazlen SR Coral Reef 2:46.07 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
29 MUNOZ, VICTORIA SR Miami Palmetto 2:46.42 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
30 Ziga, Isaura JR Ferguson 2:47.34 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
31 Santiago, Natalie SR Miami Sunset 2:48.39 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
32 Medina, Maria FR Miami Sunset 2:49.62 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
33 Howard, Dakyra FR Homestead 2:50.01 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
34 Melendez, Kayla SO South Dade 2:50.58 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
35 Montero, Rochelle JR Southwest Miami 2:51.11 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
36 Williams, Katelyn FR Coral Reef 2:51.78 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
37 Betancourt, Kiara FR Ferguson 2:52.46 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
38 Gonzalez, Jennifer JR Ferguson 2:52.59 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
39 Lara, Sofia FR Ferguson 2:52.61 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
40 GIL, GINEVRA SO Miami Palmetto 2:53.66 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
41 Lemoine, Racquel JR Coral Reef 2:53.81 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
42 Saloman, Jada FR Homestead 2:54.25 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
43 WERRY, AALIYAH SO Miami Palmetto 2:55.01 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
44 Moreno, Genesis SO Coral Reef 2:55.11 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
45 Borda, Ariana FR Coral Reef 2:56.53 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
46 Fauntry, Naomi FR Miami Killian 2:57.26 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
47 Alvarenga, Lascella SR Miami Southridge 2:58.69 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
48 Askew, Jazmine JR Miami Southridge 2:58.85 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
49 Moore, Janiyah FR South Dade 2:58.94 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
50 Nivar, Emily JR Varela 3:01.36 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
51 Melo, Caylin FR Ferguson 3:06.57 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
52 Harris, Marilyn JR Homestead 3:06.60 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
53 Fleites, Sara FR Ferguson 3:09.35 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
54 Rojo, Marianne FR Ferguson 3:09.65 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
55 LOPEZ, ISABEL SO Miami Palmetto 3:09.88 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
56 LOPEZ, ISABEL SO Miami Palmetto 3:10.19 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
57 Garcia, Vanessa JR Varela 3:11.21 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
58 Smith-Cramer, Jazmyn SO Miami Sunset 3:12.76 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
59 Montero, Lauren FR Southwest Miami 3:15.60 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
60 Labanino, Jaimee JR South Dade 3:17.84 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
61 Gomez, Scarlet FR Ferguson 3:18.33 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
62 CARMONA, CAITLIN FR Miami Palmetto 3:20.91 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
63 Torres, Sabina SO Braddock 3:21.94 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
64 Macias, Olivia FR Miami Sunset 3:30.38 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
65 Gomez, Samantha JR Miami Sunset 3:45.01 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
66 Torres, Geraldine SO Ferguson 3:50.45 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
67 Guevara, Valeria JR Miami Sunset 4:03.11 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Watson, Dorian SR Miami Killian 4:31.24 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
2 Williams, Deiondre SR Homestead 4:35.25 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
3 Simms, Keegan SR Miami Southridge 4:36.37 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
4 Garcia, Pedro JR Braddock 4:36.90 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
5 DeJesus, William SR South Dade 4:38.39 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
6 Mercado, Andoni JR Miami Sunset 4:38.46 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Monteagudo , Nicholas JR Miami Killian 4:39.24 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
8 Little, Damurri SR Coral Reef 4:39.27 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
9 Rivera, Luke SR Miami Sunset 4:40.16 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
10 BELLEFLEUR, DAVID SO Miami Palmetto 4:40.51 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
11 Stallings, Joenathan SR Braddock 4:40.75 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
12 BICHARA, ADRIAN SO Miami Palmetto 4:40.89 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
13 Rigaba, Musa SR South Dade 4:42.65 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
14 Rios, Anthony FR Ferguson 4:44.62 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
15 Morillo, Alejandro SO Ferguson 4:46.01 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
16 McDonald, Shain SO Miami Southridge 4:47.31 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
17 Hernandez, Zachary JR Ferguson 4:48.44 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
18 Grasso, Raul FR Coral Reef 4:48.70 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
19 Portocarrero, Yader SR Ferguson 4:51.25 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
20 Moreno, Disner SR Miami Sunset 4:51.94 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
21 FARADJI, ETHAN SO Miami Palmetto 4:53.16 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
22 Jimenez, Caleb FR Miami Sunset 4:53.68 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
23 Moreno, Dennis FR Miami Sunset 4:55.88 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
24 Monterreychanc, Damian SO South Dade 4:56.32 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
25 Davis, Jason SR Miami Southridge 4:57.46 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
26 Garcia, Gabriel FR Braddock 4:58.30 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
27 Garcia, William JR Coral Reef 4:59.92 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
28 Santana, Lukas FR Coral Reef 5:01.06 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
29 Meyerson, Connor FR Coral Reef 5:01.68 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
30 DEBRITO, GABRIEL FR Miami Palmetto 5:01.89 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
31 Murphy, Marquise SR Homestead 5:02.24 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
32 Orlandi, Francesco SR Southwest Miami 5:03.04 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
33 Aziz, Mohammed SR Miami Sunset 5:03.49 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
34 Rodriguez, Christian FR Miami Sunset 5:03.90 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
35 Linares, Branndon JR Braddock 5:06.74 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
36 Clarington, Damian SO Varela 5:09.65 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
37 Salas, Noel SO Varela 5:13.84 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
38 Tovar, Joshua SO Coral Reef 5:13.96 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
39 Carter, Tyler SO Miami Southridge 5:14.12 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
40 Inshanally, Ahmad SO Miami Killian 5:14.18 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
41 Acosta, Servando SO Miami Sunset 5:15.29 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
42 Baserio, Julian FR Southwest Miami 5:15.55 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
43 Hall, Isaiah SO Miami Killian 5:15.99 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
44 Bamieh, Youssef FR Ferguson 5:16.42 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
45 Lopez, Jordan JR Ferguson 5:17.61 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
46 Elliton, Quinton JR Miami Southridge 5:18.23 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
47 Grey, Patrick JR Braddock 5:19.72 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
48 DEL-TORO, ANTONIO JR Miami Palmetto 5:20.06 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
49 Bermudez, Alain FR Varela 5:20.19 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
50 Baez, Alexander SO Miami Killian 5:20.26 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
51 Velasquez, Jason FR Southwest Miami 5:22.22 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
52 Steward, Isiah FR Miami Southridge 5:23.69 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
53 Calderon, Alexander SO Miami Sunset 5:24.46 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
54 Ewell, Andrew FR Miami Southridge 5:25.58 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
55 Santiago, Carlos SO Ferguson 5:26.77 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
56 Arias, Ismel JR Miami Sunset 5:27.80 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
57 Dominguez, Raul SR Miami Sunset 5:29.21 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
58 Quinones, Dakota SO Coral Reef 5:29.94 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
59 LESMAN, MATTHEW FR Miami Palmetto 5:33.23 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
60 Diaz, Heidel SO South Dade 5:34.21 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
61 Carmenate, Cristopher JR Miami Sunset 5:36.73 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
62 Rivero, Christian JR Southwest Miami 5:37.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
63 Cain, Hundson JR Miami Palmetto 5:38.37 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
64 Chebbi, Khalil SO Coral Reef 5:38.39 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
65 TAMARGO, MARCOS FR Miami Palmetto 5:39.59 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
66 Dardon, Kevin SR Miami Sunset 5:41.15 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
67 Duenas, Dominic FR Miami Killian 5:43.94 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
68 Barrantes, Mateo JR Ferguson 5:47.94 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
69 Lebron, Matthew SO Miami Sunset 5:47.97 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
70 Dupre, James SO Miami Sunset 5:49.13 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
71 Rojas, Jorge JR Miami Southridge 5:49.47 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
72 Tejera, Bryan JR Braddock 5:58.40 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
73 Potoy, Guillermo SO Miami Sunset 5:58.51 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
74 Johnson, Keyshun JR Miami Southridge 6:10.52 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
75 Cortes, Immanuel SR Miami Sunset 6:24.49 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
76 Leon, Brandon FR Miami Sunset 6:28.50 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
77 Estay, Christian SR Ferguson 6:28.87 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 SHAPIRO, JORDAN JR Miami Palmetto 4:58.47 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
2 Rodriguez, Krystal SO Coral Reef 5:02.05 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
3 Adjouadi, Lisa JR Braddock 5:10.16 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
4 Moore, Cayla FR Varela 5:22.53 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
5 Bencosme, Paola SO Braddock 5:28.56 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
6 Banato, Bianca JR Ferguson 5:28.94 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
7 Ford, Jordan SO Braddock 5:30.70 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
8 Rodriguez, Ana SO Ferguson 5:34.75 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
9 Adjouadi, Lina FR Braddock 5:40.82 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
10 Sanchez, Maria-Antonela SR Braddock 5:43.11 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
11 Rosado, Lia SR Braddock 5:43.72 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Astorga, Allison SO Braddock 5:45.26 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
13 Villafane, Vanishka JR Ferguson 5:46.56 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
14 Alvarez, Julia FR Coral Reef 5:48.91 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
15 Gibbs, Kalyn FR Coral Reef 5:49.80 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 Simms, Lauran FR Miami Southridge 5:55.40 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 Gomez, Sabrina FR Miami Sunset 5:55.92 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
18 Roeynstrand, Judith SR Miami Sunset 5:57.92 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
19 Lara, Sofia FR Ferguson 5:59.55 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
20 Lazar, Sarah SO Coral Reef 6:03.05 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
21 Arguello, Sylvia FR Coral Reef 6:07.18 Falcon Invitational Feb 22, 2019
22 Spikes, Harmoni SO Homestead 6:12.24 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Moore, Janiyah FR South Dade 6:12.31 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
24 Williams, Katelyn FR Coral Reef 6:13.85 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
25 Medina, Maria FR Miami Sunset 6:15.72 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
26 Whalen, Josephine FR Miami Southridge 6:19.08 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
27 Ziga, Isaura JR Ferguson 6:20.42 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
28 Holzer, Emily JR Varela 6:22.26 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
29 Montero, Rochelle JR Southwest Miami 6:23.01 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
30 Labanino, Jaimee JR South Dade 6:24.67 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
31 Borda, Ariana FR Coral Reef 6:30.23 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
32 Santiago, Natalie SR Miami Sunset 6:31.34 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
33 GUAN, MICHELLE SO Miami Palmetto 6:37.35 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
34 Deleon , Brianna SO South Dade 6:39.91 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
35 Lemoine, Racquel JR Coral Reef 6:44.89 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
36 Fleites, Sara FR Ferguson 6:49.84 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
37 Melo, Caylin FR Ferguson 6:53.56 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
38 Munoz, Angela JR Varela 6:54.56 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
39 Castillo, Franchesca SO Miami Sunset 7:20.43 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
40 Gomez, Scarlet FR Ferguson 7:21.15 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
41 Betancourt, Kiara FR Ferguson 7:21.27 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
42 Smith-Cramer, Jazmyn SO Miami Sunset 7:24.06 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
43 Askew, Jazmine JR Miami Southridge 7:24.29 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
44 Dematas, Emily JR Southwest Miami 7:30.00 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
45 Torres, Sabina SO Braddock 7:32.00 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
46 Montero, Lauren FR Southwest Miami 7:32.80 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
47 Rojo, Marianne FR Ferguson 7:35.21 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
48 Gomez, Samantha JR Miami Sunset 7:38.48 Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
49 Macias, Olivia FR Miami Sunset 7:38.65 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
50 SLEEMAN, ELLA SO Miami Palmetto 7:53.77 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
51 Rodriguez, Maria FR Miami Sunset 7:59.38 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
52 Guevara, Valeria JR Miami Sunset 8:07.81 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
53 Lascano, Yamila SO Miami Sunset 8:19.52 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
54 Macias, Catalina SO Miami Sunset 8:59.21 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
55 Torres, Geraldine SO Ferguson 9:00.63 Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
56 Valdes, Nicole JR Braddock 9:06.99 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Stallings, Joenathan SR Braddock 9:50.25 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Little, Damurri SR Coral Reef 9:52.99 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
3 Williams, Deiondre SR Homestead 9:53.30 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
4 Mercado, Andoni JR Miami Sunset 9:54.58 Florida Relays Mar 28, 2019
5 BELLEFLEUR, DAVID SO Miami Palmetto 10:13.12 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
6 DeJesus, William SR South Dade 10:16.36 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
7 Figueroa, Giomar SO Braddock 10:21.65 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 BICHARA, ADRIAN SO Miami Palmetto 10:24.79 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
9 Garcia, William JR Coral Reef 10:26.45 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
10 Garcia, Gabriel FR Braddock 10:28.63 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
11 Rios, Anthony FR Ferguson 10:30.15 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
12 Morillo, Alejandro SO Ferguson 10:38.32 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
13 Portocarrero, Yader SR Ferguson 10:58.76 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
14 Meyerson, Connor FR Coral Reef 11:03.23 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
15 Monteagudo , Nicholas JR Miami Killian 11:10.98 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 Grasso, Raul FR Coral Reef 11:21.61 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
17 Santana, Lukas FR Coral Reef 11:23.80 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
18 CORRERA, SANTIAGO JR Miami Palmetto 11:31.91 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
19 LESMAN, MATTHEW FR Miami Palmetto 11:39.08 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
20 Moreno, Dennis FR Miami Sunset 11:42.15 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
21 Acosta, Servando SO Miami Sunset 11:42.42 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
22 Lopez, Jordan JR Ferguson 11:43.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Grey, Patrick JR Braddock 11:45.74 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
24 Carter, Tyler SO Miami Southridge 11:50.57 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
25 Elliton, Quinton JR Miami Southridge 11:53.95 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
26 Steward, Isiah FR Miami Southridge 11:54.26 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
27 Ewell, Andrew FR Miami Southridge 12:07.29 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
28 Diaz, Heidel SO South Dade 12:20.51 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 Baserio, Julian FR Southwest Miami 12:20.66 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
30 TAMARGO, MARCOS FR Miami Palmetto 12:22.95 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
31 Dominguez, Raul SR Miami Sunset 12:26.69 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
32 Rivero, Christian JR Southwest Miami 12:38.53 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
33 Suarez, Ryan JR Varela 12:40.21 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
34 Linares, Branndon JR Braddock 12:49.95 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
35 Dupre, James SO Miami Sunset 13:28.36 Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
36 Garcia, Aiden JR South Dade 13:50.93 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
37 Potoy, Guillermo SO Miami Sunset 14:23.83 Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mercado, Fernando JR Ferguson 6.74m 22' 1.5" Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
2 Clark, Dajon SR Coral Reef 6.69m 21' 11.5" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
2 Victor , Junior SR Homestead 6.69m 21' 11.5" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
4 Martin, Austin SR South Dade 6.58m 21' 7.25" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
5 Brice, Christopher SO Southwest Miami 6.44m 21' 1.5" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
6 Mincey, James SR Miami Southridge 6.41m 21' 0.5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
7 Marshall, Anthony SO Southwest Miami 6.38m 20' 11.25" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
8 Caldwell, Jacquez JR Homestead 6.09m 19' 11.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
9 Witherspoon, Jermaine JR Miami Killian 6.06m 19' 10.75" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
10 Bitter, Ethan SR Braddock 6.00m 19' 8.25" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
11 Bullard-Terry, Kameron JR Southwest Miami 5.97m 19' 7" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
12 Wright, Jermaine SR South Dade 5.94m 19' 6" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
13 Bivens, James SR Miami Southridge 5.87m 19' 3.25" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
14 Cuvilly, Ryan SO Ferguson 5.85m 19' 2.5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
15 Hamilton, Tyler SO Coral Reef 5.82m 19' 1.25" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
16 Eloissaint, Andrew SR Homestead 5.81m 19' 0.75" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
17 DeArmas, Cameron SR South Dade 5.80m 19' 0.5" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 McIntyre, Paul SR South Dade 5.80m 19' 0.5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
19 Roland, Joshua SR South Dade 5.79m 19' 0" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
20 Matthews, Andrew SO Coral Reef 5.73m 18' 9.75" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
21 Schmid, Kenneth SO Miami Sunset 5.65m 18' 6.5" Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
22 Marti, Isaiah SR Homestead 5.62m 18' 5.25" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
23 Canada, Joshua FR Miami Sunset 5.58m 18' 3.75" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
24 Gonzalez, Damian FR Braddock 5.51m 18' 1" Falcon Invitational Feb 22, 2019
25 Burns, Benny SR South Dade 5.45m 17' 10.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
26 Williams, Raymond SO Miami Sunset 5.41m 17' 9" Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
27 Castano, Bryan JR Braddock 5.36m 17' 7" Falcon Invitational Feb 22, 2019
28 Emile, Shemar SR Miami Southridge 5.33m 17' 6" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
29 McCrea, R'mani SO Miami Sunset 5.30m 17' 4.75" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
29 Vega, Marc SR Ferguson 5.30m 17' 4.75" Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
31 Govea, Jordan JR Braddock 5.24m 17' 2.25" Falcon Invitational Feb 22, 2019
32 Ford, Dillon SR Coral Reef 5.20m 17' 0.75" IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
33 Walker, Brady JR Varela 5.18m 17' 0" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
34 Johnson, Kedrick SO Miami Sunset 5.01m 16' 5.25" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
35 Garcia, Angel FR Braddock 4.98m 16' 4.25" Falcon Invitational Feb 22, 2019
36 Romaguera, Andre FR Braddock 4.87m 15' 11.75" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
37 Rodriguez, Diego FR Miami Southridge 4.82m 15' 9.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
38 Talley , Joel FR Southwest Miami 4.75m 15' 7" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
39 Machado, Kevin SO Miami Sunset 4.68m 15' 4.25" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
39 Martinez, Andres SO Varela 4.68m 15' 4.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
41 Williams, Lebron FR Miami Southridge 4.49m 14' 8.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
42 Dominguez, Nicholas FR Varela 4.32m 14' 2.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
43 Singleton, Kamal FR Miami Sunset 3.89m 12' 9.25" Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mincey, James SR Miami Southridge 13.58m 44' 6.75" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
2 Victor , Junior SR Homestead 13.37m 43' 10.5" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
3 Jerry, Jaheim SR Miami Southridge 12.80m 42' 0" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
4 Witherspoon, Jermaine JR Miami Killian 12.73m 41' 9.25" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
5 Emile, Shemar SR Miami Southridge 12.54m 41' 1.75" GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
6 Martin, Austin SR South Dade 12.38m 40' 7.5" Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
7 Clark, Dajon SR Coral Reef 12.26m 40' 2.75" GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
8 Ellison, Anthony FR Miami Sunset 12.14m 39' 10" Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
9 Caldwell, Jacquez JR Homestead 12.07m 39' 7.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
10 Miller, James JR Homestead 11.90m 39' 0.5" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
11 Paredes, Alonso JR Ferguson 11.80m 38' 8.75" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Matthews, Andrew SO Coral Reef 11.68m 38' 4" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
13 DeArmas, Cameron SR South Dade 11.23m 36' 10.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
14 Schmid, Kenneth SO Miami Sunset 11.14m 36' 6.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
15 Murphy, Marquise SR Homestead 11.03m 36' 2.25" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
16 Walker, Brady JR Varela 10.70m 35' 1.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 Vigo, Justin SO Braddock 10.34m 33' 11.25" Falcon Invitational Feb 22, 2019
18 Bitter, Ethan SR Braddock 10.24m 33' 7.25" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
19 Romaguera, Andre FR Braddock 10.14m 33' 3.25" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
20 Dominguez, Nicholas FR Varela 9.27m 30' 5" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Collins, Savion SO Southwest Miami 14.21m 46' 7.5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
2 Johnson, Joshua SR Miami Southridge 13.30m 43' 7.75" GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019
3 Spivey, Willie SR Miami Southridge 13.26m 43' 6" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
4 Nunez, Lazaro SR South Dade 13.24m 43' 5.25" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
5 Moulton, Mathew SR Miami Southridge 13.18m 43' 3" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
6 Garcia, Roberto SR Homestead 12.98m 42' 7" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
7 Telleson, Derrick SR Southwest Miami 12.35m 40' 6.25" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
8 Lucas, Christopher JR Homestead 12.32m 40' 5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
9 Enriquez, Ruben SR South Dade 12.24m 40' 2" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
10 Griffin, Paul JR Homestead 11.54m 37' 10.5" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
11 Avila, Paul SR Braddock 11.31m 37' 1.25" Falcon Invitational Feb 22, 2019
12 Machado, Bryan SR Miami Sunset 11.05m 36' 3" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
13 Schmid, Nicholas SR Miami Sunset 10.66m 34' 11.75" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
14 Lampkins, Kevin SR Coral Reef 10.57m 34' 8.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
15 Sam, Ryan SR Varela 10.55m 34' 7.5" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 Bennett, Isaiah SO Homestead 10.46m 34' 4" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 Lopez, Daniel SR Braddock 10.36m 34' 0" Falcon Invitational Feb 22, 2019
18 Serrano, Nicholas SR Southwest Miami 10.29m 33' 9.25" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
19 Lewis, Jonathan SR Coral Reef 10.16m 33' 4" Falcon Invitational Feb 22, 2019
20 Aguilar, Alfredo FR Varela 10.09m 33' 1.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
21 Morrison, Miles SO Miami Sunset 10.04m 32' 11.25" Miami Sunset Dual Meet #5: South Miami SHS Mar 12, 2019
22 Castro, Helphys SR Braddock 9.99m 32' 9.5" Falcon Invitational Feb 22, 2019
23 Corbit, Tavarius JR South Dade 9.69m 31' 9.5" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
24 Nickle, Marcus SR Miami Sunset 9.30m 30' 6.25" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
25 Washington, James JR Miami Southridge 9.28m 30' 5.5" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
26 Allen, Latrell JR Miami Sunset 8.82m 28' 11.25" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
26 Saurez, Russell FR Varela 8.82m 28' 11.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
28 Ward, Evan SR Ferguson 8.75m 28' 8.5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
29 Cabrerra, Luis SR Braddock 8.69m 28' 6.25" Falcon Invitational Feb 22, 2019
30 Trista, Jonathan JR Southwest Miami 8.23m 27' 0" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
31 Garcia, Orlando JR Varela 7.36m 24' 1.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
32 Dawkins, Syrus SO Homestead 4.34m 14' 3" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Largins, Janae JR Miami Southridge 11.89m 39' 0.25" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
2 Cox, Briana JR Miami Southridge 11.19m 36' 8.5" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
3 Rolle, Kirsten SO Miami Southridge 10.80m 35' 5.25" FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019
4 Benjamin, Yesenia FR Miami Southridge 10.30m 33' 9.5" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
5 Blandin, Trinity FR Homestead 8.46m 27' 9.25" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
5 Henderson, Ariana SO Miami Southridge 8.46m 27' 9.25" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
7 Cure, Anaija FR Coral Reef 7.92m 26' 0" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
8 Amitage, Heaven JR Homestead 7.62m 25' 0" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
9 Rodriguz, Savanah FR Coral Reef 7.26m 23' 10" Falcon Invitational Feb 22, 2019
10 Richardson, Jasmine FR Homestead 6.68m 21' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
11 BERNARD, JUANITA SO Miami Palmetto 6.52m 21' 4.75" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
12 Burnette, Jayla JR Miami Palmetto 5.84m 19' 2" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
13 Castaneda, Emily FR Braddock 5.73m 18' 9.75" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
14 Perez, Mia SO South Miami 5.59m 18' 4.25" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
15 Saintill, Esther SO South Dade 5.50m 18' 0.5" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
16 Castro, Sharon FR Southwest Miami 4.50m 14' 9.25" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
17 Rodriguez, Maria FR Miami Sunset 3.95m 12' 11.5" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
18 Williams, Katelyn JR Southwest Miami 3.74m 12' 3.25" GMAC Qualifier Mar 20, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Griffin, Paul JR Homestead 41.00m 134' 6" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
2 Schmid, Nicholas SR Miami Sunset 39.45m 129' 5" Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
3 Collins, Savion SO Southwest Miami 36.76m 120' 7" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
4 Lampkins, Kevin SR Coral Reef 36.75m 120' 7" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
5 Nunez, Lazaro SR South Dade 36.69m 120' 4" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
6 Johnson, Joshua SR Miami Southridge 34.13m 112' 0" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
7 Garcia, Roberto SR Homestead 33.96m 111' 5" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
8 Lucas, Christopher JR Homestead 33.40m 109' 7" Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
9 Telleson, Derrick SR Southwest Miami 32.87m 107' 10" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
10 Lewis, Jonathan SR Coral Reef 31.24m 102' 6" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
11 Serrano, Nicholas SR Southwest Miami 28.91m 94' 10" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
12 Sanchez-Sarmiento, Carlos SR Ferguson 27.86m 91' 5" Westminster Christian MS/HS Invitational Feb 15, 2019
13 Bennett, Isaiah SO Homestead 27.72m 90' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
14 Corbit, Tavarius JR South Dade 25.73m 84' 5" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
15 Spivey, Willie SR Miami Southridge 25.28m 82' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 Nickle, Marcus SR Miami Sunset 24.83m 81' 5" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
17 Lopez, Daniel SR Braddock 24.50m 80' 4" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
18 Moulton, Mathew SR Miami Southridge 24.44m 80' 2" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
19 Avila, Paul SR Braddock 22.28m 73' 1" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
20 Machado, Bryan SR Miami Sunset 21.80m 71' 6" Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
21 Washington, James JR Miami Southridge 21.70m 71' 2" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
22 Cabrerra, Luis SR Braddock 21.11m 69' 3" Falcon Invitational Feb 22, 2019
23 Trista, Jonathan JR Southwest Miami 20.47m 67' 2" City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019
24 Murray, Tyler SR Miami Southridge 20.41m 66' 11" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
25 Allen, Latrell JR Miami Sunset 18.88m 61' 11" Miami Sunset Dual Meet #2: Coral Park Feb 26, 2019
26 Castro, Helphys SR Braddock 18.56m 60' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Martel, Natalie SR Miami Southridge 32.89m 107' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
2 Largins, Janae JR Miami Southridge 31.44m 103' 2" Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
3 Benjamin, Yesenia FR Miami Southridge 27.05m 88' 9" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
4 Ward, Chloe JR Ferguson 26.12m 85' 8" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
5 Curry, Armani JR Miami Southridge 25.91m 85' 0" Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
6 Cure, Anaija FR Coral Reef 22.57m 74' 0" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
7 Henderson, Ariana SO Miami Southridge 21.66m 71' 1" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
8 Rolle, Kirsten SO Miami Southridge 20.74m 68' 0" Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019
9 Blandin, Trinity FR Homestead 19.49m 63' 11" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
10 Bennett, Ajaelah SR Miami Killian 18.77m 61' 7" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
11 Rodriguz, Savanah FR Coral Reef 17.48m 57' 4" Falcon Invitational Feb 22, 2019
12 Saintill, Esther SO South Dade 16.80m 55' 1" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
13 BERNARD, JUANITA SO Miami Palmetto 16.13m 52' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
14 Richardson, Jasmine FR Homestead 15.78m 51' 9" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
15 Castaneda, Emily FR Braddock 15.69m 51' 6" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
16 Castro, Sharon FR Southwest Miami 15.25m 50' 0" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
17 Evans, Caberatha FR Homestead 15.21m 49' 11" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019
18 Williams, Katelyn JR Southwest Miami 14.68m 48' 2" Miami Sunset Dual Meet #4 Southwest Mar 8, 2019
19 Burnette, Jayla JR Miami Palmetto 11.51m 37' 9" GMAC Qualifier Mar 20, 2019
20 Perez, Mia SO South Miami 10.39m 34' 1" FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019