FHSAA 3A District 9 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 10.89 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.1
2 Andrews Powley, Derrick JR Tampa Bay Tech 10.90 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.1
3 Odom Walker, Brandon JR Tampa Bay Tech 10.91 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.5
4 Boone, Jahbril JR Tampa Bay Tech 10.96 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 Brown, Jeremiah SR Tampa Bay Tech 11.01 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.4
6 Wallace, Adrian JR King 11.12 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.8
7 Hall, Agiye SO Armwood 11.14 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
8 Walker Iii, Edward SR Blake 11.15 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -1.1
9 Robinson, Rictarious SR Tampa Bay Tech 11.22 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.5
10 Brown, Jordan SR Hillsborough 11.25 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.4
11 Jones, Christian JR Jesuit (Tampa) 11.26 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.4
12 Paulk, Zahsir SR King 11.27 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.4
13 Parks, Ricky SO Jesuit (Tampa) 11.30 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
14 Moses, Malachi SR Brandon 11.35 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.4
15 Lende, Timothy SR King 11.36 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
16 Delva, Stepen FR Lennard 11.37 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.8
16 Morrison, Robert SR Jesuit (Tampa) 11.37 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.5
18 Johnson, Rashaad JR Armwood 11.42 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
19 Gant, Elijah SO Lennard 11.47 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
20 Castlebery, John-Al SR Robinson 11.48 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
21 Carter, Quatrell SR Lennard 11.50 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
22 Capitano, Lex JR Jesuit (Tampa) 11.51 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
23 Mckenzie, Ajani SR Freedom (Tampa) 11.54 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
24 Simmons, Joseph SR Chamberlain 11.56 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
25 Jackson, Derrick JR Gaither 11.60 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.5
26 Philpart, Jantavis SR Lennard 11.62 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.3
26 Rainey, Darius FR Hillsborough 11.62 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
28 Hopkins, Demarion SO Hillsborough 11.65 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
28 Lomeli, Damian SR Gaither 11.65 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
30 Lynn Jr, Dennis JR Robinson 11.68 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -0.5
31 Daway, John SR Blake 11.70 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -2.2
32 Hodges, Larry SR Jesuit (Tampa) 11.71 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
33 Joseph, Alin SO Tampa Bay Tech 11.75 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.8
34 Charles, Roosevelt SO Leto 11.76 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.5
35 Stewart, KJ JR Chamberlain 11.77 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
36 Pittman, Drelin FR Gaither 11.78 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
36 Tolbert, Darius SR King 11.78 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
38 Reid, Jeremy SR Gaither 11.82 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
39 Bond, James SR Jesuit (Tampa) 11.83 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
39 Freeman, Corey SR Lennard 11.83 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
41 Hopkins, Micheal JR Tampa Bay Tech 11.88 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.2
42 Shabazz, Nurideen SR Tampa Bay Tech 11.92 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.3
43 Hardy Jr, Brian SR Lennard 11.97 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
43 Jacobs, Fa'Zion SO Jesuit (Tampa) 11.97 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
45 Walker, Johnny SR Chamberlain 11.99 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
46 Stahley, Ian SR Jesuit (Tampa) 12.00 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
47 Mayberry, Trevor JR Jesuit (Tampa) 12.01 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
47 Samuels Jr, Sylvester SR Blake 12.01 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.3
49 Rooney, Nico FR Jesuit (Tampa) 12.05 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
50 Coates, Myles SO Jesuit (Tampa) 12.06 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
51 Pizzio, Coltin FR Leto 12.07 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
51 Young, Alvin JR Leto 12.07 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
53 Billingsley, Kade SR Freedom (Tampa) 12.08 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
54 Choyce, Quinton FR Lennard 12.10 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
55 Brown, Keontae JR Hillsborough 12.11 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
56 Wells, D'Wayne SR Armwood 12.12 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
57 Young, Kenneth SR Chamberlain 12.14 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
58 O'Neal, Ah'xaviaus JR Hillsborough 12.15 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
59 Robinson, Dylan SO Tampa Bay Tech 12.20 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
59 Thomas, Tavaris JR Armwood 12.20 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
61 King, Nick JR Jesuit (Tampa) 12.23 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
61 Williams, Antonio JR Chamberlain 12.23 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
63 Alcin, Jaquez FR Lennard 12.26 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.3
63 Groom, Jamal JR Tampa Bay Tech 12.26 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
65 Smith, Duke JR Chamberlain 12.27 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
66 Santiago, Denny JR Leto 12.32 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
67 Young, Jordan SO Jesuit (Tampa) 12.34 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
68 Harrison, Robert JR Chamberlain 12.35 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.1
69 Holland, Matthew JR Jesuit (Tampa) 12.38 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
70 Dayan, Jacob SR Robinson 12.40 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
71 Harlon, Milo SR Hillsborough 12.43 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.4
72 Kelly, Kiael SO Jesuit (Tampa) 12.44 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
73 Pettway, Elijah FR Chamberlain 12.48 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
74 Johnson, Juluan FR Robinson 12.63 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.7
74 Knighton, Zacc SR Chamberlain 12.63 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
74 Waites, Rodney JR Tampa Bay Tech 12.63 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
77 Cox, Micah SR Freedom (Tampa) 12.65 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
78 Evans IV, James FR Tampa Bay Tech 12.73 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
78 Gambrell, Artis SO Hillsborough 12.73 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 +0.0
80 Rhyu, Geeyeol SR Freedom (Tampa) 12.82 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
81 Johnson, Juluan FR Robinson 12.83 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -1.4
82 Rodriguez, Tyrese SO Blake 12.87 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.2
83 Jackson, Jonathan FR Leto 12.91 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.5
84 Chan, Martin SO Leto 12.92 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
85 Lee, Ma'at SR Hillsborough 12.97 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
86 Higuera, Brian SO Freedom (Tampa) 13.08 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.8
87 Broughton, Demaury SO Leto 13.16 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
88 Cobb, Markel SR Tampa Bay Tech 13.17 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
89 Pressley, Gregory SR Armwood 13.47 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.2
90 LLERAS-LOPEZ, OSCAR SR Leto 13.53 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
91 Whittaker, Ro'Al SR Armwood 14.40 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 2.3
92 Bartholumew, David JR King 14.48 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.2
93 Renfroe, Jayshaun JR King 15.62 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
94 Brown, Aamaris JR Armwood 19:08:19.20 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
95 Hampton, Kairon JR Tampa Bay Tech 19:08:19.70 Gaither Five Guys Mar 6, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Hargrove, LaSarah SR Gaither 11.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 +0.0
2 Wells, Ani SR Armwood 11.70 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
3 Daniel, Leah SR King 11.94 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
4 King, Janee JR Lennard 12.32 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
5 Love, Gariona SO Armwood 12.53 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
6 Parker, Sydney SR Brandon 12.60 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.7
7 Gosa, Kailah JR Tampa Bay Tech 12.62 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
8 Johnson, Kaylah SO Lennard 12.67 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
9 Johnson, Tyjai JR Tampa Bay Tech 12.70 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
9 Martin, Ashliona JR Tampa Bay Tech 12.70 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 +0.0
11 Murphy, Justyce FR Hillsborough 12.90 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
11 Ramsey, Deshah SO Lennard 12.90 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
13 Kerr, Natasha SR Tampa Bay Tech 12.92 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 3.7
14 Ransom, Sharielle JR Tampa Bay Tech 12.93 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
15 Wilson, Chaze SO Chamberlain 12.94 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.3
16 Love, Gariona SO Armwood 12.97 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.0
17 HOWARD, JALEXIS SR Hillsborough 13.06 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.0
17 Wilson, Chian SO Chamberlain 13.06 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
19 Takeli, Amsy SO Tampa Bay Tech 13.13 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
20 James, Avriel JR Robinson 13.24 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -0.6
20 Myers, Clineshia JR Chamberlain 13.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.9
22 Peterson, Janiya SO Lennard 13.26 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.3
23 Bell, Durnecia FR Hillsborough 13.34 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
24 Fitzgerald, N'Dea SO Robinson 13.38 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -0.5
25 Campbell, Chelsey SR Robinson 13.40 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.6
26 Love, Tonija SO Armwood 13.54 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
27 Richardson, Jalyssa SR Robinson 13.61 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
28 Stephens, Meagan SO King 13.67 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 3.7
29 Durr, Ciarra FR King 13.69 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.6
30 Brown, Christian SR King 13.71 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
31 Apple, Riley JR Gaither 13.72 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
32 Jacobs, Tatiana SR Armwood 13.73 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
32 Simmons, Janiyah JR King 13.73 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
32 Woodall, Shawna SO Hillsborough 13.73 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
35 Andujar, Jamaist SR Chamberlain 13.75 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.3
36 Collins, Morgan SO Blake 13.80 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -0.6
37 Robinson, Venessa SO Brandon 13.83 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.6
38 Peterson, Renae FR Lennard 13.85 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
39 Watson, Kenya FR King 14.02 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
40 Brightful, D'Nysha SO King 14.05 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
41 Harrell, Jasmine SO Robinson 14.14 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.1
42 Davis, Tyara SR King 14.23 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
43 TROUPE, JAYLA SO Hillsborough 14.32 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
44 Starks, Amaiya JR King 14.39 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.2
45 McClean, Sherecia FR Armwood 14.47 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
46 Dean, Niabi SO Blake 14.60 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 3.7
47 Wright, Janeaja SR King 14.74 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
48 Smalls, Jasmine SO Chamberlain 14.79 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
49 Cooper, Taliyah FR Chamberlain 14.84 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
50 Magloire, Jessica FR Freedom (Tampa) 14.91 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
51 Higginbotham, Karissa SR Hillsborough 15.05 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.2
52 McCrimmon, Chanel SR Tampa Bay Tech 15.08 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
53 King, Mariah SO Tampa Bay Tech 15.52 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.9
54 Bowen, Micah SO King 15.97 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.1
55 Rosell, Gabriela FR Leto 16.35 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
56 Andrews, Sole SR Hillsborough 16.37 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
57 Graham, Brianna FR Chamberlain 18.36 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 21.67 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 +0.0
2 Doston, Terence SR Hillsborough 21.86 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
3 Brown, Jeremiah SR Tampa Bay Tech 22.08 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.5
4 Hall, Agiye SO Armwood 22.22 Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
5 Whyms, Jahari JR Brandon 22.27 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
6 Odom Walker, Brandon JR Tampa Bay Tech 22.36 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.7
7 Gant, Elijah SO Lennard 22.58 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
8 Lende, Timothy SR King 22.61 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
8 Robinson, Rictarious SR Tampa Bay Tech 22.61 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
10 Andrews Powley, Derrick JR Tampa Bay Tech 22.64 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 3.3
11 Dixon, Jaden SR Hillsborough 22.66 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
12 Morrison, Robert SR Jesuit (Tampa) 22.93 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
13 Moses, Malachi SR Brandon 22.95 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
14 Ware, Trenton SR Tampa Bay Tech 22.96 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
15 Mack, Ronde SR Brandon 22.97 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
16 Delva, Stepen FR Lennard 23.01 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
17 Mckenzie, Ajani SR Freedom (Tampa) 23.03 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
18 Brown, Jordan SR Hillsborough 23.05 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.0
19 Joyce, Keyon JR King 23.10 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
20 Castlebery, John-Al SR Robinson 23.13 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 3.3
20 Hopkins, Demarion SO Hillsborough 23.13 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.0
22 Paulk, Zahsir SR King 23.28 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.6
23 Capitano, Lex JR Jesuit (Tampa) 23.50 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
24 Parks, Ricky SO Jesuit (Tampa) 23.59 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
25 Joseph, Alin SO Tampa Bay Tech 23.63 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.3
26 Chatman, Joey JR Blake 23.70 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.6
27 Reynolds, Donte SR Brandon 23.80 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
28 Rainey, Darius FR Hillsborough 23.84 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
29 Goff, Justice SR King 23.87 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
30 Jackson, Derrick JR Gaither 23.88 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.6
31 Lomeli, Damian SR Gaither 23.89 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -1.0
32 Simmons, Joseph SR Chamberlain 23.92 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.5
33 Lynn Jr, Dennis JR Robinson 23.93 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.5
34 Choyce, Quinton FR Lennard 23.94 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
34 Wallace, Adrian JR King 23.94 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.6
36 Langlois, Joe JR Armwood 23.99 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.8
37 Campos, Dylan SR Leto 24.05 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.6
38 Sawyer, Jariyah FR Robinson 24.09 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.6
39 Jacobs, Fa'Zion SO Jesuit (Tampa) 24.10 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.7
40 Billingsley, Kade SR Freedom (Tampa) 24.19 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
41 Hampton, Kairon JR Tampa Bay Tech 24.23 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 +0.0
42 Jones, Amarie SO Lennard 24.25 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.0
43 Gardiner, Jaylon SO Gaither 24.36 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.2
44 Fuqua, Christopher JR Leto 24.50 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
45 Chery, Jamaal JR Leto 24.60 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
46 Dayan, Jacob SR Robinson 24.61 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.2
47 King, Nick JR Jesuit (Tampa) 24.69 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
48 Lende, Nicolas SO King 24.76 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
49 Callwood, DeJuan SO Leto 24.79 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.6
50 Belzi, Jean Pierre JR Freedom (Tampa) 24.82 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
51 Stahley, Ian SR Jesuit (Tampa) 24.85 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
52 CROICHY, Travis FR Leto 24.97 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
53 Garcia, Mario FR Jesuit (Tampa) 24.99 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
54 Sawyer, Jariyah FR Robinson 25.09 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
55 Santiago, Denny JR Leto 25.19 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
55 Young, Kenneth SR Chamberlain 25.19 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.4
57 Long, Malachi FR Lennard 25.22 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
58 Telfair, KenAndrae JR Blake 25.23 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -2.2
59 Howell, Colis JR Jesuit (Tampa) 25.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.0
59 Scott, Emanuel JR Armwood 25.24 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
61 Dixon, John SR Chamberlain 25.27 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.2
62 Wells, Antwan SO Armwood 25.33 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
63 Hunter, Giovanni SO Freedom (Tampa) 25.42 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.8
64 James, Herman SO Hillsborough 25.52 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
65 Samuels Jr, Sylvester SR Blake 25.69 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.2
66 Alcin, Jaquez FR Lennard 25.77 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.2
67 Cobb, Markel SR Tampa Bay Tech 25.80 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
68 Dorsey, Kiewe JR Freedom (Tampa) 25.86 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
69 Cox, Micah SR Freedom (Tampa) 25.87 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
70 Williams, Caleb FR Jesuit (Tampa) 25.93 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
71 Robinson, Dylan SO Tampa Bay Tech 26.04 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
72 Conroy, Liam FR Jesuit (Tampa) 26.05 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
73 Martiniez, MIGDONIO SR Leto 26.06 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.0
74 Parks, Monroe SR Freedom (Tampa) 26.17 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
75 Coates, Myles SO Jesuit (Tampa) 26.22 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
76 Pizzio, Coltin FR Leto 26.34 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.2
77 Daway, John SR Blake 26.52 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
78 Quick, Carson SO Jesuit (Tampa) 26.57 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
79 Semackor, Kwame FR Jesuit (Tampa) 26.58 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
80 Jackson, Dion FR Armwood 26.67 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
81 Autry, Derryl SO Robinson 26.70 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
82 Autry, Derryl SO Robinson 26.71 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 -0.5
83 Chan, Martin SO Leto 26.75 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
84 Palasti, Cooper JR Gaither 26.85 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
85 Floyd, Elijah JR Tampa Bay Tech 27.15 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
86 Rodriguez, Tyrese SO Blake 27.55 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.2
87 Diaz, Ishmael JR Chamberlain 27.79 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 -1.3
88 LLERAS-LOPEZ, OSCAR SR Leto 27.80 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
89 Harlon, Milo SR Hillsborough 28.35 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
90 Higuera, Brian SO Freedom (Tampa) 28.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.6
91 Diaz, Ziad FR Leto 29.38 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
92 Renfroe, Jayshaun JR King 31.05 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.4
93 Morgan, Vernon SR Leto 33.01 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Hargrove, LaSarah SR Gaither 24.17 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
2 Wells, Ani SR Armwood 24.55 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.8
3 Love, Gariona SO Armwood 25.38 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 -0.3
4 King, Janee JR Lennard 25.45 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
5 Johnson, Tyjai JR Tampa Bay Tech 25.73 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.6
6 Woodall, Alexis SR Hillsborough 25.86 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.1
7 Love, Gariona SO Armwood 25.97 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.4
8 Johnson, Kaylah SO Lennard 26.33 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
9 Daniel, Leah SR King 26.47 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.2
10 Wilson, Chaze SO Chamberlain 26.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.6
11 James, Avriel JR Robinson 26.59 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
12 Parker, Sydney SR Brandon 26.70 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.1
13 Woodall, Shawna SO Hillsborough 26.83 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
14 Takeli, Amsy SO Tampa Bay Tech 27.01 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
15 Murphy, Justyce FR Hillsborough 27.02 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.1
16 Ransom, Sharielle JR Tampa Bay Tech 27.04 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
17 Wilson, Chian SO Chamberlain 27.23 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.8
18 Peterson, Janiya SO Lennard 27.27 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.6
19 Kerr, Natasha SR Tampa Bay Tech 27.29 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.1
20 Durr, Ciarra FR King 27.40 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
21 Gosa, Kailah JR Tampa Bay Tech 27.42 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
22 Luke, Shanya SO Lennard 27.49 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.4
23 Martin, Ashliona JR Tampa Bay Tech 27.81 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.2
24 Flake, Brianna SO Armwood 27.95 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
25 Love, Tonija SO Armwood 28.00 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
26 Ramsey, Deshah SO Lennard 28.02 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
27 Campbell, Chelsey SR Robinson 28.18 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 0.6
28 Rolack, Christal FR Robinson 28.27 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
29 Watson, Kenya FR King 28.54 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.4
30 Richardson, Jalyssa SR Robinson 28.66 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
31 Webb, Azriel FR Hillsborough 28.70 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
32 Bell, Durnecia FR Hillsborough 28.80 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.2
33 Jacobs, Tatiana SR Armwood 28.83 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.4
34 Myers, Clineshia JR Chamberlain 28.84 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
35 Stephens, Meagan SO King 28.90 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.5
36 Apple, Riley JR Gaither 29.12 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
37 Poindexter, Amara JR Hillsborough 29.21 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.6
38 Harrell, Jasmine SO Robinson 29.41 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.4
39 Simmons, Janiyah JR King 29.47 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.4
40 Limehouse, J'Mi JR Armwood 29.48 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
41 Andujar, Jamaist SR Chamberlain 29.85 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
42 McClean, Sherecia FR Armwood 30.19 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
43 Brightful, D'Nysha SO King 30.39 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
44 Gutcher, Carley SO Gaither 30.46 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
45 Milbry, Nakeivia FR Chamberlain 30.52 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
46 Escobar- Santos, Natalie JR Chamberlain 30.67 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
47 Dean, Niabi SO Blake 30.71 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.4
48 Smith, Alexis SO Blake 30.72 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.6
49 Gadson, Taylor FR Brandon 30.92 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.4
50 Randolf, Taya SO Blake 31.21 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.4
51 Schoonmaker, Shelby SO Robinson 31.36 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 0.2
52 Clay, Issa SO Gaither 31.68 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
53 Cooper, Taliyah FR Chamberlain 32.40 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
54 Smalls, Jasmine SO Chamberlain 32.72 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
55 Jones, Syriah SO Blake 32.76 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.9
56 King, Mariah SO Tampa Bay Tech 33.38 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
57 Higginbotham, Karissa SR Hillsborough 33.61 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 -0.1
58 Dike, Somotchi SO Brandon 34.71 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.4
59 Andrews, Sole SR Hillsborough 34.80 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.4
60 Bowen, Micah SO King 45.26 Gaither Five Guys Mar 6, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Joyce, Keyon JR King 49.12 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Ware, Trenton SR Tampa Bay Tech 49.55 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Gant, Elijah SO Lennard 50.21 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Mendoza-Bayron, Angel SO Hillsborough 51.39 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 Arano, Adrian SR Hillsborough 51.60 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
6 Brown, Sean SR Armwood 51.61 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
7 Walker Iii, Edward SR Blake 51.97 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
8 Bond, James SR Jesuit (Tampa) 52.09 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
9 Mckenzie, Ajani SR Freedom (Tampa) 52.54 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
10 Lende, Nicolas SO King 52.69 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
11 Velasquez, Ernesto SR Chamberlain 52.86 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
12 Doston, Terence SR Hillsborough 52.95 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
13 James, Herman SO Hillsborough 53.00 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
14 Sawyer, Jariyah FR Robinson 53.35 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
15 Capitano, Lex JR Jesuit (Tampa) 53.88 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
16 Hampton, Kairon JR Tampa Bay Tech 53.89 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
17 Williams, Spencer JR Jesuit (Tampa) 54.09 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
18 Brown, Jeremiah SR Tampa Bay Tech 54.23 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
19 Hunter, Giovanni SO Freedom (Tampa) 54.44 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
20 Pizzio, Coltin FR Leto 54.49 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
21 Davis, Bruce JR Lennard 54.50 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
22 King, Nick JR Jesuit (Tampa) 54.55 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
23 Morrison, Robert SR Jesuit (Tampa) 54.63 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
24 Harden, Kaleb SR Hillsborough 54.74 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
24 White, Walter JR Lennard 54.74 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
26 Goff, Justice SR King 54.87 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
27 Chery, Jamaal JR Leto 54.99 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
28 Thomas, Tavaris JR Armwood 55.06 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
29 Chatman, Joey JR Blake 55.08 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
30 Ashley, Javon SR Blake 55.20 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
31 Dayan, Jacob SR Robinson 55.29 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
32 Muhammad, Khalil SO Tampa Bay Tech 55.31 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
33 Parks, Monroe SR Freedom (Tampa) 55.34 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
34 Jacobs, Fa'Zion SO Jesuit (Tampa) 55.42 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
35 Knighton, Zacc SR Chamberlain 55.46 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
36 Lewis, Kiezavion JR Armwood 55.48 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
37 Belzi, Jean Pierre JR Freedom (Tampa) 55.52 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
38 Joseph, Alin SO Tampa Bay Tech 55.55 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
39 Nies, Aidan SR Jesuit (Tampa) 55.94 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
40 Rooney, Nico FR Jesuit (Tampa) 56.38 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
41 Wallace, Adrian JR King 56.45 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
42 McClendon, Jalen SO Blake 56.46 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
43 Lynch, Austin JR Leto 56.72 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
43 Rodriguez, Cristian JR King 56.72 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
45 Sawyer, Jariyah FR Robinson 56.75 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
46 Callwood, DeJuan SO Leto 56.80 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
47 Hughes, Henry SO Tampa Bay Tech 56.84 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
48 Lende, Timothy SR King 56.89 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
49 Garcia, Mario FR Jesuit (Tampa) 57.03 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
49 Stahley, Ian SR Jesuit (Tampa) 57.03 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
51 Robinson, Dylan SO Tampa Bay Tech 57.04 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
52 McLeod, Lawson FR Jesuit (Tampa) 57.11 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
53 Shoemak Jr, Adrian SO Lennard 57.14 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
54 Leandre, McYvens SR Lennard 57.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
55 Simmons, Joseph SR Chamberlain 57.44 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
56 Martin, Tyson SO Gaither 57.50 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
57 Harrison, Robert JR Chamberlain 57.59 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
58 Palasti, Cooper JR Gaither 57.61 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
59 Santiago, Denny JR Leto 57.69 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
60 Aponte, Luis JR Armwood 57.91 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
61 Smith, Owen SO Freedom (Tampa) 58.07 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
62 Smith-Davis, Keon SR Blake 58.20 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
63 Brown, Ulysses JR Blake 58.35 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
64 Jones, Antonio JR Brandon 58.63 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
65 Telfair, KenAndrae JR Blake 58.73 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
66 Floyd, Elijah JR Tampa Bay Tech 58.89 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
67 Summers, Tyler FR Gaither 59.20 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
68 Newman, Dylan SR Lennard 59.24 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
69 Campos, Dylan SR Leto 59.41 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
70 Bostick, Darius SO Hillsborough 59.69 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
71 Vazquez, Javiel JR Leto 59.84 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
72 Autry, Derryl SO Robinson 59.95 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
73 Holland, Matthew JR Jesuit (Tampa) 59.98 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
74 Rodriguez, Jacob FR King 1:00.06 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
75 Dorsey, Kiewe JR Freedom (Tampa) 1:00.13 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
76 Lewis, Demetrious SO Lennard 1:00.20 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
77 Selk, Liam FR Robinson 1:00.30 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
78 Tia, Joshin SR Jesuit (Tampa) 1:01.24 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
79 Waller, Kenneth SO Jesuit (Tampa) 1:01.62 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
80 Higuera, Brian SO Freedom (Tampa) 1:01.98 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
81 Claude, Samuel FR Tampa Bay Tech 1:02.62 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
82 Groom, Jamal JR Tampa Bay Tech 1:02.96 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
83 De Silva, Hirun FR Freedom (Tampa) 1:03.57 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
84 Burks, Gentry SR Jesuit (Tampa) 1:03.88 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
85 Waites, Rodney JR Tampa Bay Tech 1:05.95 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
86 Lee, Ma'at SR Hillsborough 1:05.99 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
87 Diaz, Ishmael JR Chamberlain 1:06.64 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
88 Wilson, Brendan SO Freedom (Tampa) 1:08.24 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
89 Diaz, Ziad FR Leto 1:09.51 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
90 Colson, Ashton FR Hillsborough 1:09.54 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
91 Onyebueke, Austin SO Hillsborough 1:46.32 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Murphy, Justyce FR Hillsborough 59.78 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Flake, Brianna SO Armwood 1:00.24 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Ransom, Sharielle JR Tampa Bay Tech 1:00.91 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
4 Zavala, Lycia SR Hillsborough 1:01.39 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
5 Collins, Morgan SO Blake 1:02.90 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
6 Durr, Ciarra FR King 1:03.62 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
7 Woodall, Shawna SO Hillsborough 1:03.96 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
8 Turner, Stazia SR Lennard 1:04.10 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
9 King, Janee JR Lennard 1:04.30 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
10 Bell, Durnecia FR Hillsborough 1:04.83 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
11 Oliver, Victoria JR Lennard 1:04.95 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
12 Rolack, Christal FR Robinson 1:06.16 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
13 Richardson, Jalyssa SR Robinson 1:06.79 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
14 Hall, Rreyanna SO Lennard 1:06.80 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
15 Webb, Azriel FR Hillsborough 1:07.33 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
16 Wright, Janeaja SR King 1:08.28 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Armstrong, Asha SO Brandon 1:08.99 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
18 Hall, Kayla SO Lennard 1:09.19 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
19 Gutcher, Carley SO Gaither 1:09.25 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
20 Milbry, Nakeivia FR Chamberlain 1:09.96 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
21 Gosa, Kailah JR Tampa Bay Tech 1:10.04 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
22 Armstrong, Arion SO Brandon 1:10.05 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
23 Myers, Clineshia JR Chamberlain 1:10.30 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
24 JOHNSON, ALEXCIS SO Hillsborough 1:10.50 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
25 Apple, Riley JR Gaither 1:11.28 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
26 Andujar, Jamaist SR Chamberlain 1:11.55 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
27 Clay, Issa SO Gaither 1:12.10 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
28 Martin, Ashliona JR Tampa Bay Tech 1:12.31 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
29 Schoonmaker, Shelby SO Robinson 1:12.38 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
30 King, Mariah SO Tampa Bay Tech 1:13.21 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
31 Dean, Niabi SO Blake 1:13.52 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
32 Brooks, Brittany SR Lennard 1:14.87 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
33 Cooper, Taliyah FR Chamberlain 1:14.95 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
34 Poindexter, Amara JR Hillsborough 1:15.25 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
35 Solak, Jorja FR Hillsborough 1:16.29 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
36 Ammons, Hailey FR Lennard 1:16.43 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
37 Stebbins, Katelyn FR Tampa Bay Tech 1:16.89 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
38 Young, Jeannine JR King 1:17.62 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
39 Simmons, Janiyah JR King 1:17.71 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
40 Caldwell, Tabatha SO Brandon 1:18.13 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
41 Alderman, Brianna JR Brandon 1:18.64 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
42 Limehouse, J'Mi JR Armwood 1:19.11 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
43 Smith, Keziah SO Blake 1:22.10 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rainey, Darius FR Hillsborough 1:54.67 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Velasquez, Ernesto SR Chamberlain 1:56.15 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Geiger, Ethan JR Robinson 1:59.69 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
4 Turner, Jake JR Armwood 2:01.68 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
5 Arano, Adrian SR Hillsborough 2:04.24 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
6 Hutmacher, MacLean SR Robinson 2:04.55 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
7 Vu, Chi SR Chamberlain 2:04.71 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
8 Lende, Nicolas SO King 2:04.76 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
9 Joyce, Keyon JR King 2:05.30 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
10 Doherty, Sean JR Jesuit (Tampa) 2:05.87 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Quesada, Alex SR Gaither 2:06.42 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
12 McLeod, Lawson FR Jesuit (Tampa) 2:06.55 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
13 James, Herman SO Hillsborough 2:08.68 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
14 Addison, Isaac FR Jesuit (Tampa) 2:09.26 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
15 Bond, James SR Jesuit (Tampa) 2:09.28 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
16 Maddox, Parker JR Jesuit (Tampa) 2:09.73 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Dieck, Adam SO Jesuit (Tampa) 2:09.78 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
18 O'Leary, Danny FR Jesuit (Tampa) 2:09.95 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
19 Damato, AJ JR Gaither 2:10.31 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
20 Boston, Jaquez FR Blake 2:10.37 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
21 Summers, Tyler FR Gaither 2:11.08 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
22 Rahming, Cantia JR Hillsborough 2:11.63 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
23 Rodriguez, Cristian JR King 2:11.74 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
24 Louk, Wolfgang SO Jesuit (Tampa) 2:11.92 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
25 Korloch, Christopher SR Gaither 2:12.29 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
26 Chery, Jamaal JR Leto 2:13.39 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
27 Fogg, Harrison SO Chamberlain 2:14.22 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
28 Davis, Jockyll FR Chamberlain 2:14.67 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
29 Prozer, Austin SR Gaither 2:15.64 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
30 Smith, Owen SO Freedom (Tampa) 2:15.65 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
31 Benitez, Andre JR Freedom (Tampa) 2:16.20 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
32 Garcia, Mario FR Jesuit (Tampa) 2:16.66 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
33 Hunter, Giovanni SO Freedom (Tampa) 2:17.79 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
34 Bostick, Darius SO Hillsborough 2:18.07 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
35 Galenez, David FR Lennard 2:18.60 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
36 Rodriguez, Jacob FR King 2:19.41 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
36 Williams, David JR King 2:19.41 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
38 Buyak, Jeff SO Jesuit (Tampa) 2:19.52 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
39 Teller, Nick JR Jesuit (Tampa) 2:19.61 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
40 Yambo, Hector JR Leto 2:20.09 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
41 Hermidas Otero, Adrian FR Chamberlain 2:20.45 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
42 Bryant, Lamar SR Armwood 2:20.46 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
43 Rooney, Nico FR Jesuit (Tampa) 2:20.59 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
44 Muhammad, Khalil SO Tampa Bay Tech 2:20.60 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
45 Pettway, Elijah FR Chamberlain 2:20.69 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
46 Serduik, David FR Jesuit (Tampa) 2:21.13 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
47 Floyd, Elijah JR Tampa Bay Tech 2:21.69 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
48 Rouge-Hearnendez, Christian SO Tampa Bay Tech 2:22.71 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
49 Flynn, Connor JR Jesuit (Tampa) 2:23.17 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
50 Noel, Frank FR Lennard 2:23.69 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
51 Jeffries, Matthew SO Freedom (Tampa) 2:23.80 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
52 Diaz, Charles JR Hillsborough 2:24.32 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
53 Onyebueke, Austin SO Hillsborough 2:24.56 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
54 Martinez, Lorenzo SO Gaither 2:25.07 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
55 Lynch, Austin JR Leto 2:26.15 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
56 Reyes, Vincent SO Lennard 2:26.52 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
57 O'Neal, Ah'xaviaus JR Hillsborough 2:27.55 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
58 Brown, Keontae JR Hillsborough 2:27.64 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
59 Lee, Hao SO Tampa Bay Tech 2:27.93 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
60 Ngo, Bryan SO Tampa Bay Tech 2:28.19 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
61 Ramirez, Carlos JR Armwood 2:29.33 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
62 Clark, Brian FR Tampa Bay Tech 2:29.60 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
63 LaChance, Jack SO Blake 2:32.81 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
64 Mcbride, Samuel SO Leto 2:34.09 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
65 Higuera, Brian SO Freedom (Tampa) 2:34.51 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
66 Shabazz, Nurideen SR Tampa Bay Tech 2:39.14 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
67 Carranza, Walter SO Armwood 2:40.32 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
68 De Silva, Hirun FR Freedom (Tampa) 2:44.90 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
69 Groom, Jamal JR Tampa Bay Tech 2:45.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
70 Andrews Powley, Derrick JR Tampa Bay Tech 2:50.04 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Zavala, Lycia SR Hillsborough 2:25.21 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Gordon, Ciana SO Armwood 2:25.24 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Chummar, Nithya JR Brandon 2:25.87 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Warren, Kourtney SO King 2:29.50 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 Stoltzfoos, Sydney SR Gaither 2:31.82 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
6 Baileys, Abigail SO Robinson 2:32.51 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
7 Detjen, Skylar SR King 2:34.65 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
8 Farnell, Carlyn JR Lennard 2:40.84 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
9 Hayes, Ronnique SO King 2:41.60 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
10 Allison, Grace JR Tampa Bay Tech 2:41.95 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
11 Flake, Brianna SO Armwood 2:42.52 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
12 Webb, Azriel FR Hillsborough 2:43.85 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
13 Lydon, Elizabeth SO Gaither 2:44.82 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
14 Abdullah, Ruh JR King 2:47.53 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
15 Taylor, Christiana JR Brandon 2:48.41 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Bell, Durnecia FR Hillsborough 2:49.33 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
17 Dietrich, Abby SO Gaither 2:49.73 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
18 Gutcher, Carley SO Gaither 2:52.74 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
19 Marshall, Gabrielle JR Gaither 2:53.73 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
20 Jayaraj, Michelle JR King 2:53.79 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
21 Kompella, Amulya FR King 2:57.47 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
22 JOHNSON, ALEXCIS SO Hillsborough 2:57.95 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
23 King, Mariah SO Tampa Bay Tech 3:01.04 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
24 Ellingsworth, Jessica SO Gaither 3:08.27 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
25 Diaz, Ashanti SO Brandon 3:09.62 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
26 Young, Jeannine JR King 3:10.54 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
27 Alderman, Brianna JR Brandon 3:16.76 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
28 Castro, Daniela FR Armwood 3:17.25 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
29 Rivera, Sofia SO Brandon 3:18.26 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
30 Stebbins, Katelyn FR Tampa Bay Tech 3:18.36 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
31 John-Charles, Amalia FR Blake 3:25.15 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
32 Jones, Maliah SR Armwood 3:28.41 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
33 Cruz, Angelina SR Chamberlain 3:36.15 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
34 Goldberg, Gita JR Brandon 3:36.35 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
35 Hoban, Megan SO Gaither 3:37.36 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
36 Wilson, Aakilah SR Chamberlain 4:20.15 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Turner, Jake JR Armwood 4:20.37 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
2 Geiger, Ethan JR Robinson 4:26.49 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
3 McLeod, Lawson FR Jesuit (Tampa) 4:31.05 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
4 Quesada, Alex SR Gaither 4:33.21 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 Dieck, Adam SO Jesuit (Tampa) 4:33.52 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
6 Martinez, Seth SO Lennard 4:37.35 Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
7 Hunter, Matthew JR Robinson 4:39.82 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
8 Bennett, Richard JR Robinson 4:40.79 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
9 Hunter, Ethan JR Robinson 4:42.09 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
10 Hutmacher, MacLean SR Robinson 4:42.88 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
11 Maddox, Parker JR Jesuit (Tampa) 4:45.54 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
12 Doherty, Sean JR Jesuit (Tampa) 4:51.94 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 Teller, Nick JR Jesuit (Tampa) 4:53.93 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
14 O'Leary, Danny FR Jesuit (Tampa) 4:54.01 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
15 Brazzeal, Charles SO Jesuit (Tampa) 4:54.07 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
16 Flynn, Connor JR Jesuit (Tampa) 4:55.32 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
17 Lende, Nicolas SO King 4:55.98 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
18 Fogg, Harrison SO Chamberlain 4:56.04 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
19 Buyak, Jeff SO Jesuit (Tampa) 4:56.85 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
20 Louk, Wolfgang SO Jesuit (Tampa) 4:57.13 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
21 Davis, Jockyll FR Chamberlain 4:57.88 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
22 Addison, Isaac FR Jesuit (Tampa) 4:58.37 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
23 Summers, Tyler FR Gaither 4:58.79 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
24 Martinez, Lorenzo SO Gaither 5:02.01 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
25 Benitez, Andre JR Freedom (Tampa) 5:03.18 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
26 Rodriguez, Cristian JR King 5:04.00 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
27 Galenez, David FR Lennard 5:05.67 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
28 Whinter, Benjamin SO Freedom (Tampa) 5:05.69 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
29 Grandoff, Philip SR Robinson 5:06.00 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
30 Cory, Andrew SO Freedom (Tampa) 5:06.98 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
31 Smith, Owen SO Freedom (Tampa) 5:07.48 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
32 Thomas, Xavier SR Lennard 5:09.11 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
33 Serduik, David FR Jesuit (Tampa) 5:09.66 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
34 Marrero, Christian JR Leto 5:09.98 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
35 Vu, Chi SR Chamberlain 5:11.76 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
36 Mason, Michael FR Jesuit (Tampa) 5:13.34 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
37 Mcbride, Samuel SO Leto 5:14.44 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
38 King, Timothy SO King 5:15.00 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
39 Hermidas Otero, Adrian FR Chamberlain 5:15.35 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
40 Rouge-Hearnendez, Christian SO Tampa Bay Tech 5:15.45 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
41 Fermin, Elias SO Robinson 5:15.95 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
42 Danzi, Will SO Jesuit (Tampa) 5:17.55 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
43 Damato, AJ JR Gaither 5:17.89 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
44 Prozer, Austin SR Gaither 5:20.09 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
45 Dunn, Shawn FR Gaither 5:22.07 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
46 Fuhrmeister, Ethan JR Freedom (Tampa) 5:23.45 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
47 Star, Camari SO Armwood 5:25.92 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
48 Clark, Brian FR Tampa Bay Tech 5:25.93 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
49 Calderon-Martin, Max SO Gaither 5:26.30 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
50 LaChance, Jack SO Blake 5:27.10 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
51 Rodriguez, Jacob FR King 5:27.14 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
52 Maddina, Nikhil SR King 5:27.79 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
53 Fogg, Jacob SR Chamberlain 5:28.99 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
54 Payne, Caden SO Gaither 5:29.18 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
55 Catalano, Paul JR Freedom (Tampa) 5:29.95 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
56 Reyes, Vincent SO Lennard 5:30.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
57 Alvare, Ethan FR Jesuit (Tampa) 5:30.60 Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
58 Ngo, Bryan SO Tampa Bay Tech 5:30.64 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
59 Cruz, Alex SO Chamberlain 5:30.69 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
60 Williams, David JR King 5:33.58 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
61 Palasti, Cooper JR Gaither 5:35.28 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
62 Keith, George FR Gaither 5:38.72 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
63 Onyebueke, Austin SO Hillsborough 5:42.20 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
64 Barry, Issay SR King 5:43.42 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
65 Diaz, Charles JR Hillsborough 5:43.84 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
66 Bostick, Darius SO Hillsborough 5:44.94 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
67 Broughton, Demaury SO Leto 5:49.45 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
68 Martiniez, MIGDONIO SR Leto 5:50.88 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
69 Douglass, William FR Freedom (Tampa) 5:51.38 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
70 Jeffries, Matthew SO Freedom (Tampa) 5:54.47 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
71 Copeland, MacQuannae FR Hillsborough 5:54.53 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
72 Kreuger, Patrick JR Jesuit (Tampa) 5:58.74 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
73 Tatum, Bennie SO Hillsborough 5:59.00 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
74 Torres, Jesse JR King 6:00.20 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
75 Lee, Hao SO Tampa Bay Tech 6:05.06 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
76 Chan, Santos SR Leto 6:07.06 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
77 Muhammad, Khalil SO Tampa Bay Tech 6:14.96 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
78 Giron, Gian FR Leto 6:23.86 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
79 Cermak, Joseph SR Leto 6:45.20 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
80 Morgan, Vernon SR Leto 8:20.52 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Baileys, Abigail SO Robinson 5:34.99 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
2 Dann, Sarah SR Robinson 5:37.87 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
2 Davidson, Samantha SR Robinson 5:37.87 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
4 Detjen, Skylar SR King 5:38.77 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
5 Stoltzfoos, Sydney SR Gaither 5:39.46 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
6 Heath, Juliana SR Robinson 5:46.34 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
7 Jayaraj, Michelle JR King 5:48.22 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
8 Dingle, Shea SO Robinson 5:54.48 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
9 Trlak, Jessica JR Brandon 6:07.94 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
10 Marshall, Gabrielle JR Gaither 6:10.89 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
11 Allison, Grace JR Tampa Bay Tech 6:11.46 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
12 Solak, Jorja FR Hillsborough 6:11.74 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
13 Hayes, Ronnique SO King 6:12.43 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
14 Claudio, Marielis FR Brandon 6:13.47 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
15 Kompella, Amulya FR King 6:17.53 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
16 Barraza, Valentina SO Robinson 6:18.25 Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
17 Evans, Shayla SR Lennard 6:19.53 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
18 Rodriguez, Cyan JR Lennard 6:21.69 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
19 Abdullah, Ruh JR King 6:41.26 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
20 Harshe, Isha SR King 6:45.16 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
21 Ellingsworth, Jessica SO Gaither 6:46.96 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
22 Sarsenova, Aida FR Gaither 7:05.80 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
23 Stebbins, Katelyn FR Tampa Bay Tech 7:06.31 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
24 Patel, Isha JR Gaither 7:45.78 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
25 Goldberg, Gita JR Brandon 8:04.96 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
26 Jones, Maliah SR Armwood 8:08.18 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
27 Hoban, Megan SO Gaither 8:16.82 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
28 Twinamaani, Faith SR King 8:29.06 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Geiger, Ethan JR Robinson 9:13.46 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Turner, Jake JR Armwood 9:19.56 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Martinez, Seth SO Lennard 9:49.72 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
4 Quesada, Alex SR Gaither 9:50.61 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Bennett, Richard JR Robinson 9:53.07 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
6 McLeod, Lawson FR Jesuit (Tampa) 9:58.81 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
7 Dieck, Adam SO Jesuit (Tampa) 10:04.76 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
8 Hunter, Matthew JR Robinson 10:18.09 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
9 Hunter, Ethan JR Robinson 10:21.44 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
10 Gonzalez, Esteban SR Lennard 10:31.13 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
11 Louk, Wolfgang SO Jesuit (Tampa) 10:33.00 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
12 Maddox, Parker JR Jesuit (Tampa) 10:33.74 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
13 Velasquez, Ernesto SR Chamberlain 10:36.82 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
14 Fogg, Harrison SO Chamberlain 10:44.87 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
15 Grandoff, Philip SR Robinson 10:47.95 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Addison, Isaac FR Jesuit (Tampa) 10:57.40 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
17 Brazzeal, Charles SO Jesuit (Tampa) 11:05.25 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
18 Martinez, Lorenzo SO Gaither 11:19.01 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
19 Davis, Jockyll FR Chamberlain 11:23.03 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
20 Cruz, Alex SO Chamberlain 11:34.15 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
21 Cory, Andrew SO Freedom (Tampa) 11:37.06 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
22 Flynn, Connor JR Jesuit (Tampa) 11:38.60 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
23 Teller, Nick JR Jesuit (Tampa) 11:42.75 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
24 O'Leary, Danny FR Jesuit (Tampa) 11:44.81 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
25 Hermidas Otero, Adrian FR Chamberlain 11:50.73 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
26 Whinter, Benjamin SO Freedom (Tampa) 11:54.02 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
27 Kreuger, Patrick JR Jesuit (Tampa) 11:55.69 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
28 King, Timothy SO King 11:57.48 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
29 Buyak, Jeff SO Jesuit (Tampa) 11:59.93 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
30 Fogg, Jacob SR Chamberlain 12:04.32 Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
31 Danzi, Will SO Jesuit (Tampa) 12:10.25 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
32 Fuhrmeister, Ethan JR Freedom (Tampa) 12:10.69 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
33 Patrick, Cole SO Jesuit (Tampa) 12:14.05 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
34 Radley, Dylan SR Lennard 12:15.40 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
35 Doherty, Sean JR Jesuit (Tampa) 12:24.33 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
36 Rumsey, Mark JR Jesuit (Tampa) 12:24.55 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
37 Mcbride, Samuel SO Leto 12:29.29 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
38 Williams, David JR King 12:33.25 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
39 Catalano, Paul JR Freedom (Tampa) 12:36.45 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
40 Keith, George FR Gaither 12:40.23 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
41 Reyes, Vincent SO Lennard 12:44.05 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
42 Broughton, Demaury SO Leto 12:59.99 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
43 Douglass, William FR Freedom (Tampa) 13:06.81 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
44 Barry, Issay SR King 13:21.71 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
45 Payne, Caden SO Gaither 13:23.52 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
46 Dunn, Shawn FR Gaither 13:29.40 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
47 Diaz, Charles JR Hillsborough 13:52.21 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
48 Summers, Tyler FR Gaither 14:00.04 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
49 Cermak, Joseph SR Leto 15:26.39 Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Wajd, Qadiir SR Hillsborough 14.37 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
2 Dixon, Jaden SR Hillsborough 14.56 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
3 Driskell, Daniel SR Hillsborough 15.77 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
4 Parilo, Jackson SO Jesuit (Tampa) 16.10 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 1.1
5 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 16.78 Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
6 Agliano, Keller JR Jesuit (Tampa) 16.99 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
7 Smith-Davis, Keon SR Blake 17.09 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 -1.6
8 Tate, Aaron SR Gaither 17.28 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 1.7
9 Binns, Nishant SR Armwood 17.46 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
10 Buhler, Cam JR Jesuit (Tampa) 17.68 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
11 Halme, Morgan JR Jesuit (Tampa) 17.88 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.1
12 Lovett, Bryce JR Lennard 18.62 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
13 Paman, Milo JR Jesuit (Tampa) 19.02 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
14 Pratt, Jake JR Jesuit (Tampa) 19.06 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
15 Yambo, Hector JR Leto 19.51 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 0.6
16 Arron, Nicholas JR Lennard 19.54 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 2.7
17 Desir, Vinnie SR Hillsborough 19.62 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
18 Marrero, Christian JR Leto 19.63 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019 0.8
19 Fuqua, Christopher JR Leto 20.08 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.1
20 Leandre, McYvens SR Lennard 20.45 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
21 Cagle, Adrien SR Lennard 20.48 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.1
22 Charles, Roosevelt SO Leto 21.51 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 0.6
23 Bogon, Sergio SO Hillsborough 21.82 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
24 Hyde, Nathan FR Jesuit (Tampa) 21.86 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.9

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Dixon, Jaden SR Hillsborough 38.89 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Wajd, Qadiir SR Hillsborough 39.35 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Driskell, Daniel SR Hillsborough 40.41 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 41.68 Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
5 Andersen, Bennett JR Jesuit (Tampa) 41.88 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
6 Buhler, Cam JR Jesuit (Tampa) 41.92 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
7 Parilo, Jackson SO Jesuit (Tampa) 43.18 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
8 Pratt, Jake JR Jesuit (Tampa) 43.69 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
9 Agliano, Keller JR Jesuit (Tampa) 44.84 Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
10 Binns, Nishant SR Armwood 45.59 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
11 Smith-Davis, Keon SR Blake 45.64 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
12 Moss, Christopher FR Lennard 46.05 Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
13 Desir, Vinnie SR Hillsborough 46.07 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
14 Whittaker, Ro'Al SR Armwood 46.15 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
15 Yambo, Hector JR Leto 46.44 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Lovett, Bryce JR Lennard 46.96 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Marrero, Christian JR Leto 47.76 Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
18 Charles, Roosevelt SO Leto 48.05 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
19 Oden, Patrick JR Armwood 48.06 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Halme, Morgan JR Jesuit (Tampa) 48.22 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
21 Flynn, Connor JR Jesuit (Tampa) 49.37 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
22 Bogon, Sergio SO Hillsborough 49.90 Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
23 Paman, Milo JR Jesuit (Tampa) 50.69 Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
24 Hyde, Nathan FR Jesuit (Tampa) 50.71 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
25 Tatum, Bennie SO Hillsborough 51.14 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
26 Rodriguez, Jacob FR King 51.59 Gaither Five Guys Mar 6, 2019
27 Arron, Nicholas JR Lennard 51.74 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
28 Copeland, MacQuannae FR Hillsborough 52.22 Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tampa Bay Tech 49.08 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Robinson 49.78 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Armwood 49.84 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
4 Lennard 50.28 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
5 Hillsborough 50.39 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
6 King 50.99 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
7 Brandon 52.18 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019

Pole Vault (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Lydon, Elizabeth SO Gaither 3.53m 11' 7" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
2 Sandusky, Kendal JR Gaither 3.15m 10' 4" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Brightful, D'Nysha SO King 3.00m 9' 10" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Zavala, Natalya SO Hillsborough 3.00m 9' 10" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Doston, Terence SR Hillsborough 6.80m 22' 3.75" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
2 Freeman, Corey SR Lennard 6.45m 21' 2" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
3 Lockwood, Xavion SR Hillsborough 6.42m 21' 0.75" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Harrison, Jordyn JR Lennard 6.37m 20' 10.75" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
5 Lomeli, Damian SR Gaither 6.30m 20' 8" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
6 Rainey, Darius FR Hillsborough 6.21m 20' 4.5" Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
7 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 6.14m 20' 1.75" Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
8 Jones, Christian JR Jesuit (Tampa) 6.04m 19' 9.75" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
9 Hopkins, Micheal JR Tampa Bay Tech 5.95m 19' 6.25" Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
10 Langlois, Joe JR Armwood 5.93m 19' 5.5" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
11 Shabazz, Nurideen SR Tampa Bay Tech 5.89m 19' 4" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
12 Ware, Trenton SR Tampa Bay Tech 5.86m 19' 2.75" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
13 Young, Alvin JR Leto 5.85m 19' 2.5" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
14 Agliano, Keller JR Jesuit (Tampa) 5.81m 19' 0.75" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
15 Chatman, Joey JR Blake 5.74m 18' 10" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Pratt, Jake JR Jesuit (Tampa) 5.73m 18' 9.75" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
17 Gant, Elijah SO Lennard 5.72m 18' 9.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
18 Williams, Caleb FR Jesuit (Tampa) 5.67m 18' 7.25" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
19 Austin, Michael SR Hillsborough 5.62m 18' 5.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Holland, Matthew JR Jesuit (Tampa) 5.58m 18' 3.75" Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
21 Andersen, Bennett JR Jesuit (Tampa) 5.57m 18' 3.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
21 Simmons, Joseph SR Chamberlain 5.57m 18' 3.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
23 Castlebery, John-Al SR Robinson 5.55m 18' 2.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
24 Young, Kenneth SR Chamberlain 5.54m 18' 2.25" Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
25 Caldwell, Dexter JR Robinson 5.49m 18' 0.25" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
26 Autry, Derryl SO Robinson 5.47m 17' 11.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
27 Rooney, Nico FR Jesuit (Tampa) 5.36m 17' 7" Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
28 Harrison, Robert JR Chamberlain 5.29m 17' 4.25" Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
29 Scott, Emanuel JR Armwood 5.26m 17' 3.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
30 Pratt, Jake JR Jesuit (Tampa) 5.25m 17' 2.75" 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
31 Copeland, MacQuannae FR Hillsborough 5.22m 17' 1.5" Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
31 De Leon, Christian SR Hillsborough 5.22m 17' 1.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
33 Floyd, Elijah JR Tampa Bay Tech 5.18m 17' 0" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
34 Capitano, Lex JR Jesuit (Tampa) 5.17m 16' 11.5" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
35 Conroy, Liam FR Jesuit (Tampa) 5.15m 16' 10.75" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
35 Lester, De'Anthony SR Armwood 5.15m 16' 10.75" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
37 Walker, JayDunn SO Jesuit (Tampa) 5.09m 16' 8.5" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
38 Johnson, Juluan FR Robinson 5.06m 16' 7.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
39 McClendon, Jalen SO Blake 5.01m 16' 5.25" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
40 Blanchard, Lucas SO Brandon 4.93m 16' 2.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
41 Alexis, Bruce JR Brandon 4.91m 16' 1.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
42 Johnson, Juluan FR Robinson 4.84m 15' 10.5" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
43 Kelly, Kiael SO Jesuit (Tampa) 4.82m 15' 9.75" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
44 Bryant, Lamar SR Armwood 4.75m 15' 7" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
44 Tia, Joshin SR Jesuit (Tampa) 4.75m 15' 7" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
46 Fuqua, Christopher JR Leto 4.74m 15' 6.75" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
47 Cox, Micah SR Freedom (Tampa) 4.67m 15' 4" Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
47 Telfair, KenAndrae JR Blake 4.67m 15' 4" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
49 Long, Malachi FR Lennard 4.62m 15' 2" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
50 Quick, Carson SO Jesuit (Tampa) 4.61m 15' 1.5" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
51 Hall, Agiye SO Armwood 4.53m 14' 10.5" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
52 Long, Ezekiel JR Lennard 4.46m 14' 7.75" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
53 Clark, Brian FR Tampa Bay Tech 4.38m 14' 4.5" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
54 Brown, Jordan SR Hillsborough 4.23m 13' 10.5" Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
55 Dayan, Jacob SR Robinson 4.20m 13' 9.5" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
56 Semackor, Kwame FR Jesuit (Tampa) 3.95m 12' 11.5" Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Wells, Ani SR Armwood 5.49m 18' 0.25" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Campbell, Chelsey SR Robinson 5.37m 17' 7.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
3 Love, Gariona SO Armwood 5.14m 16' 10.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
4 Love, Gariona SO Armwood 5.12m 16' 9.75" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 HOWARD, JALEXIS SR Hillsborough 5.00m 16' 5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
6 Love, Tonija SO Armwood 4.94m 16' 2.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
7 Thomas, Tiana SO Blake 4.86m 15' 11.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
8 King, Janee JR Lennard 4.85m 15' 11" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
9 Ramsey, Deshah SO Lennard 4.77m 15' 7.75" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
10 Kerr, Natasha SR Tampa Bay Tech 4.74m 15' 6.75" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
11 Limehouse, J'Mi JR Armwood 4.72m 15' 6" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
12 Peterson, Janiya SO Lennard 4.61m 15' 1.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
13 Johnson, Kaylah SO Lennard 4.57m 15' 0" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
14 James, Avriel JR Robinson 4.55m 14' 11.25" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
15 Myers, Clineshia JR Chamberlain 4.45m 14' 7.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Milbry, Nakeivia FR Chamberlain 4.42m 14' 6" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Smith, Alexis SO Blake 4.34m 14' 3" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
18 Woodall, Alexis SR Hillsborough 4.30m 14' 1.25" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
19 Cooper, Taliyah FR Chamberlain 4.22m 13' 10.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Woodall, Shawna SO Hillsborough 4.20m 13' 9.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
21 DAVIS, TIE'QUE JR Hillsborough 4.17m 13' 8.25" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
22 Escobar- Santos, Natalie JR Chamberlain 4.15m 13' 7.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
23 Apple, Riley JR Gaither 4.14m 13' 7" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
24 Martin, Ashliona JR Tampa Bay Tech 4.11m 13' 6" Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019
25 Edwards, Ameeriah FR Brandon 3.89m 12' 9.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
26 King, Mariah SO Tampa Bay Tech 3.84m 12' 7.25" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
27 Armstrong, Asha SO Brandon 3.30m 10' 10" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
28 Graham, Brianna FR Chamberlain 3.02m 9' 11" Tampa Catholic Tri-Meet 2/20/19 Feb 20, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Lockwood, Xavion SR Hillsborough 13.65m 44' 9.5" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Doston, Terence SR Hillsborough 13.17m 43' 2.5" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
3 Wajd, Qadiir SR Hillsborough 12.83m 42' 1.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
4 Freeman, Corey SR Lennard 12.64m 41' 5.75" Hillsborough County Championship Apr 2, 2019
5 Andersen, Bennett JR Jesuit (Tampa) 11.95m 39' 2.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
6 Harrison, Jordyn JR Lennard 11.89m 39' 0.25" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
7 Williams, Caleb FR Jesuit (Tampa) 11.27m 36' 11.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
8 Agliano, Keller JR Jesuit (Tampa) 11.26m 36' 11.5" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
9 Evans IV, James FR Tampa Bay Tech 11.22m 36' 9.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
10 Pratt, Jake JR Jesuit (Tampa) 11.18m 36' 8.25" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Holland, Matthew JR Jesuit (Tampa) 10.97m 36' 0" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 O'Neal, Ah'xaviaus JR Hillsborough 10.80m 35' 5.25" Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
13 Binns, Nishant SR Armwood 10.71m 35' 1.75" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
14 Jones, Amarie SO Lennard 10.38m 34' 0.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
15 Gregoire, Greg JR Brandon 10.05m 32' 11.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
16 Alexis, Bruce JR Brandon 9.70m 31' 10" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 McCray, Laudrey SR Lennard 16.53m 54' 2.75" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Lewis, Jake SR Jesuit (Tampa) 12.78m 41' 11.25" Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
3 Watson, Desmond SO Armwood 12.71m 41' 8.5" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Myers, Hunter JR Lennard 12.63m 41' 5.25" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
5 Ramirez, Edwin SR Leto 12.58m 41' 3.25" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
6 Dixon, Jaden SR Hillsborough 12.45m 40' 10.25" Spoto Quad Meet #2 Results Feb 20, 2019
7 Odom, Jonathon JR Jesuit (Tampa) 12.23m 40' 1.5" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
8 Hodges, Larry SR Jesuit (Tampa) 12.17m 39' 11.25" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
9 Gainer, Destin JR Robinson 12.13m 39' 9.75" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
10 Nash, Malik SR Armwood 12.09m 39' 8" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
11 Ash, James JR Chamberlain 12.04m 39' 6" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
12 Pittman, Matthew SR Jesuit (Tampa) 11.63m 38' 2" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
13 Warren, Ronde SR Brandon 11.52m 37' 9.5" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
14 Oxedine, Raleigh JR Jesuit (Tampa) 11.40m 37' 5" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
15 Bulleit, Raleigh JR Jesuit (Tampa) 11.32m 37' 1.75" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
16 Zanders, Robert SR Gaither 11.30m 37' 1" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
17 Myles, Matthew SO Tampa Bay Tech 11.25m 36' 11" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Evans IV, James FR Tampa Bay Tech 10.96m 35' 11.5" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
19 Harden, Kaleb SR Hillsborough 10.92m 35' 10" Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
20 Miller, Paul JR Robinson 10.90m 35' 9.25" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
21 Muffalletto, Joseph SR Robinson 10.88m 35' 8.5" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
22 Hunt-Cruz, Mario SO Armwood 10.83m 35' 6.5" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
23 McLaughlin, Connor JR Jesuit (Tampa) 10.77m 35' 4" Jesuit Tri-Meet 2-27-19 Feb 27, 2019
24 Bell, Adam SR Hillsborough 10.65m 34' 11.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
25 Dezar, Chris SR King 10.40m 34' 1.5" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
25 Kinsey, Rahki FR Tampa Bay Tech 10.40m 34' 1.5" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
27 White, Victure JR Hillsborough 10.39m 34' 1.25" Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
28 Crawford, Shane SO Jesuit (Tampa) 10.32m 33' 10.25" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
29 Uzdavinis, Thomas SO Jesuit (Tampa) 10.28m 33' 8.75" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
30 Beck-Perez, Kevin SO Jesuit (Tampa) 10.16m 33' 4" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
31 Torres, Julio FR Leto 9.78m 32' 1" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
32 Lopez-Reyes, Cesar JR Chamberlain 9.49m 31' 1.75" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
33 Porter, Henry SO Lennard 9.48m 31' 1.25" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
34 Waites, Rodney JR Tampa Bay Tech 9.30m 30' 6.25" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
35 Greenberg, Sebastian JR Jesuit (Tampa) 9.16m 30' 0.75" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
36 Hayden, Tahj SO Robinson 9.05m 29' 8.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
37 Garzaro, Humberto SO Robinson 8.96m 29' 4.75" Steinbrenner Tri-Meet 3-6-19 Mar 6, 2019
38 Tyler, Marlon JR Hillsborough 8.81m 28' 11" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
39 Banks, Johnnie SR Gaither 8.61m 28' 3" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
40 Lewis, Demetrious SO Lennard 8.11m 26' 7.25" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
41 Machado, Nico SO Jesuit (Tampa) 8.10m 26' 7" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
42 Mosley, Stephon SR Chamberlain 8.09m 26' 6.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
43 Smith, Patrick FR Jesuit (Tampa) 7.72m 25' 4" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
44 Brooker, William SO Jesuit (Tampa) 7.68m 25' 2.5" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
45 Morgan, Vernon SR Leto 7.63m 25' 0.5" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
46 Diaz, Ziad FR Leto 7.26m 23' 10" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
47 Sams, Xavier FR Brandon 6.85m 22' 5.75" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
48 Diaz, Austin SO Jesuit (Tampa) 6.63m 21' 9" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Isaac, Akari FR Tampa Bay Tech 11.47m 37' 7.75" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Thomas, Destiny SR Robinson 10.98m 36' 0.25" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
3 McCrimmon, Chanel SR Tampa Bay Tech 10.86m 35' 7.75" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
4 Whipple, Winter JR Gaither 10.68m 35' 0.5" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
5 TROUPE, JAYLA SO Hillsborough 9.67m 31' 8.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
6 SIPP, JANIYA SR Hillsborough 9.37m 30' 9" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
7 Cassius, Markisha SR Leto 8.81m 28' 11" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
8 Gilbert, Destiny SR Chamberlain 8.71m 28' 7" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
9 JONES, AILEEN SR Hillsborough 8.29m 27' 2.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
10 Castleberry, Lydia SR Robinson 7.96m 26' 1.5" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
11 Ripine, Camryn JR Robinson 7.90m 25' 11" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
12 Noriega, Gabrielle SR Chamberlain 7.81m 25' 7.5" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
13 Browne, Keyana SO Lennard 7.61m 24' 11.75" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
14 Reid, Joliene SO Lennard 7.56m 24' 9.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
15 Wilson, Aakilah SR Chamberlain 7.39m 24' 3" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
16 Daway, Breana FR Blake 7.16m 23' 6" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
17 Magloire, Jessica FR Freedom (Tampa) 7.14m 23' 5.25" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
18 Ackerman, Hannah SR Chamberlain 6.95m 22' 9.75" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
18 Gant, Amari SO Lennard 6.95m 22' 9.75" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Steele, Jana SR Gaither 6.88m 22' 7" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
21 Burton, Giana JR Lennard 6.56m 21' 6.25" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
22 Duahrt, La'Keya FR Blake 6.26m 20' 6.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
23 Jones, Maliah SR Armwood 6.21m 20' 4.5" Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
24 Pierce, Briance FR Freedom (Tampa) 6.14m 20' 1.75" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
25 Dykstra, Addison JR Chamberlain 6.12m 20' 1" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
26 Mackenzie, Cayla SO Lennard 5.78m 18' 11.75" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
27 Douglas, Anastasia JR Gaither 5.76m 18' 10.75" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
28 Santiago, Karin FR Brandon 5.50m 18' 0.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
29 Resto, Ruthie SR Leto 5.42m 17' 9.5" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
30 Lessane, Shamaniqua JR Brandon 5.27m 17' 3.5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
31 Dozier, Ajani JR Robinson 4.14m 13' 7" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
32 Santos, Ashley SO Brandon 3.66m 12' 0.25" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Myers, Hunter JR Lennard 52.24m 171' 5" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
2 Gainer, Destin JR Robinson 39.79m 130' 6" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
3 Lewis, Jake SR Jesuit (Tampa) 38.06m 124' 10" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Bell, Adam SR Hillsborough 37.86m 124' 2" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
5 Mayberry, Trevor JR Jesuit (Tampa) 37.31m 122' 5" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
6 Ramirez, Edwin SR Leto 36.90m 121' 1" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
7 Pittman, Matthew SR Jesuit (Tampa) 36.60m 120' 1" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
8 Evans IV, James FR Tampa Bay Tech 35.09m 115' 1" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
9 Odom, Jonathon JR Jesuit (Tampa) 35.03m 114' 11" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
10 Miller, Paul JR Robinson 31.74m 104' 2" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
11 Garzaro, Humberto SO Robinson 31.20m 102' 4" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
12 Myles, Matthew SO Tampa Bay Tech 28.71m 94' 2" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
13 Lewis, Demetrious SO Lennard 27.67m 90' 9" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
14 Crawford, Shane SO Jesuit (Tampa) 26.83m 88' 0" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
15 Oates, Jared JR Jesuit (Tampa) 26.64m 87' 5" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
16 White, Victure JR Hillsborough 26.34m 86' 5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Oden, Patrick JR Armwood 26.10m 85' 7" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
18 Kinsey, Rahki FR Tampa Bay Tech 25.94m 85' 1" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
19 Torres, Julio FR Leto 25.72m 84' 4" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Nash, Jamaal SR Armwood 25.10m 82' 4" Gaither Five Guys Mar 6, 2019
21 Mosley, Stephon SR Chamberlain 24.97m 81' 11" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
22 Greenberg, Sebastian JR Jesuit (Tampa) 24.79m 81' 4" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
23 Rausch, Andy JR Jesuit (Tampa) 24.33m 79' 10" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
24 Porter, Henry SO Lennard 24.05m 78' 11" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
25 Hayden, Tahj SO Robinson 23.69m 77' 9" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
26 Hodges, Larry SR Jesuit (Tampa) 23.63m 77' 6" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
27 Muffalletto, Joseph SR Robinson 23.58m 77' 4" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
28 Uzdavinis, Marcos JR Jesuit (Tampa) 23.00m 75' 5" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
29 Smith, Patrick FR Jesuit (Tampa) 22.90m 75' 1" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
30 Morgan, Vernon SR Leto 22.64m 74' 3" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
31 Machado, Nico SO Jesuit (Tampa) 22.11m 72' 6" Jesuit Tri-Meet 2-12-19 Feb 12, 2019
32 Tyler, Marlon JR Hillsborough 21.53m 70' 8" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
33 Uzdavinis, Thomas SO Jesuit (Tampa) 20.80m 68' 3" Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
34 Diaz, Ziad FR Leto 19.30m 63' 4" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
35 Bryant, Lamar SR Armwood 12.45m 40' 10" Gaither Five Guys Mar 6, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Isaac, Akari FR Tampa Bay Tech 39.38m 129' 2" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
2 Thomas, Destiny SR Robinson 35.61m 116' 10" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
3 Ripine, Camryn JR Robinson 29.86m 97' 11" FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019
4 Whipple, Winter JR Gaither 28.56m 93' 8" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
5 McCrimmon, Chanel SR Tampa Bay Tech 28.49m 93' 6" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
6 Tirado-Maldonado, Britney SR Leto 28.47m 93' 5" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
7 SIPP, JANIYA SR Hillsborough 23.42m 76' 10" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
8 TROUPE, JAYLA SO Hillsborough 21.58m 70' 10" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
9 Ackerman, Hannah SR Chamberlain 20.80m 68' 3" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
10 JONES, AILEEN SR Hillsborough 19.80m 64' 11" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
11 Castleberry, Lydia SR Robinson 18.85m 61' 10" Tampa Catholic Tri-Meet 3-20-19 Mar 20, 2019
12 Wilson, Aakilah SR Chamberlain 18.05m 59' 3" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
13 Resto, Ruthie SR Leto 17.46m 57' 3" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
14 Dykstra, Addison JR Chamberlain 17.06m 56' 0" Jesuit Tri-Meet 3-5-19 Mar 5, 2019
15 Cassius, Markisha SR Leto 16.83m 55' 2" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
15 Lessane, Shamaniqua JR Brandon 16.83m 55' 2" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
17 Steele, Jana SR Gaither 15.71m 51' 6" Steinbrenner Quad-Meet 3-13 Mar 13, 2019
18 Santiago, Karin FR Brandon 14.83m 48' 8" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
19 Drigo, Rayna SR Brandon 14.26m 46' 9" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
20 Douglas, Anastasia JR Gaither 14.15m 46' 5" Western Conference American Division Championship 2019 Mar 27, 2019
21 Jones, Maliah SR Armwood 13.98m 45' 10" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
22 Estinvil, Edmaelle JR Lennard 13.17m 43' 2" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
23 Browne, Keyana SO Lennard 12.56m 41' 2" FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019
24 Deal, Schelbi JR Lennard 12.10m 39' 8" Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
25 Reid, Joliene SO Lennard 11.75m 38' 6" Sarasota Riverview Ram Invite Feb 22, 2019
26 Dozier, Ajani JR Robinson 11.32m 37' 2" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
27 Bowles, Alexis SR Lennard 11.25m 36' 11" 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
28 Pierce, Briance FR Freedom (Tampa) 10.90m 35' 9" Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
29 Castro, Daniela FR Armwood 8.70m 28' 6" Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019