FHSAA 3A District 1 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Murphy, Christian SR Gulf Breeze 10.93 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 1.5
2 Craig, Eddie SO Pace 11.03 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 McWilliams, Dacarrion JR Pine Forest 11.10 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Strain, Tyler SO Pace 11.17 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
5 Clardy, Ladarius JR Pine Forest 11.21 Tiger Invitational Feb 16, 2019
6 Zayszly, Joseph SR Tate 11.26 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Witherspoon, Devon SR Pine Forest 11.29 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Wallace, A Darius JR Escambia 11.50 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Werner, Liam SR Gulf Breeze 11.50 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Grice, Gavin FR Tate 11.55 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
11 Weaden, Rondale JR Pine Forest 11.62 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Dwight, Dayshon JR Escambia 11.74 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Christopher, Valerio JR Tate 11.75 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Brewer, Kolby SR Washington (Pensacola) 11.77 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Wright, Jackson FR Pace 11.84 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
16 Harrison, Javarous SO Washington (Pensacola) 11.86 TRM #1 Mar 7, 2019
17 Parries, London SR Gulf Breeze 11.92 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 King, Carlin SR Pace 11.94 Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Cunningham, La Monte SO Milton 12.06 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
20 Anderson, Andrien SO Milton 12.11 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
20 Blackwell, Shawnqraus SO Escambia 12.11 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 McRoy, Marquise SR Milton 12.12 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 +0.0
23 Madden, Kenneth SO Pine Forest 12.15 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
24 Burnett, Maurice SO Pace 12.20 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
25 Bivins, Damean SR Pace 12.21 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Wheeler, Shaun FR Tate 12.37 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Davis, Jael SR Gulf Breeze 12.40 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.4
28 Hall, Kobe FR Washington (Pensacola) 12.50 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
29 Bascomb, Angelo SR Pensacola 12.58 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
30 Hines, Gary SR Pine Forest 12.71 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
31 Daniels , Payton SO Washington (Pensacola) 12.72 Tiger Invitational Feb 16, 2019
32 Laxton, De'Jon SO Escambia 12.73 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
33 Brown, Deontrey SR Tate 13.01 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -2.7
34 Dortch, Steven SO Pensacola 13.05 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
35 Lam, Richard SR Tate 13.89 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
36 Johnson, Jayln FR Pensacola 15.67 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.4

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Williams-Gould, Autaliah SO Pine Forest 12.03 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Johnson, Deaundra SO Pine Forest 12.51 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Laster, Nyla JR Pine Forest 13.05 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Williams, Maliyah FR Pine Forest 13.06 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Harris, Mariah SO Washington (Pensacola) 13.12 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
6 Mowe, Sarafina JR Gulf Breeze 13.34 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Campbell, Sa'Nora FR Washington (Pensacola) 13.38 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -0.4
8 Byrd, Cyla JR Pace 13.45 Seahawk Open Feb 16, 2019
9 Moses, Alexis JR Pensacola 13.53 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Holley, Cortnie SR Milton 13.86 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
11 Benjamin, Courtney SO Washington (Pensacola) 14.12 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019 -0.8
12 Skipworth, Violette SO Pace 14.13 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
13 Alden, Akiyah SR Washington (Pensacola) 14.17 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Reeves, Akelah SO Pensacola 14.24 Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Mayes, Jasmine FR Washington (Pensacola) 14.28 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019 -0.3
16 Claxton, Caroline SO Pace 14.36 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Hill, Mathaya SR Gulf Breeze 14.45 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Eisner, Breanne JR Pace 14.48 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
19 Lee, Asia FR Tate 14.68 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -1.3
20 Matthews, Mya JR Escambia 14.70 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -0.3
20 Wheeler, Caitlin SO Pensacola 14.70 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Mims, Grace FR Pensacola 14.71 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Keebler, Emily FR Pace 14.77 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Grossheim, Carys FR Pace 14.85 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
25 Moore, Jimaya JR Pace 14.93 Seahawk Open Feb 16, 2019
25 Moulds, Anna JR Tate 14.93 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
27 Sligh, Janiya FR Pensacola 15.06 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Baker, Nala JR Pensacola 15.50 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
29 Williams, Natiya FR Pine Forest 15.51 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -1.1
30 Clark, Zanya SO Washington (Pensacola) 15.64 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
31 Hargrove, Makayla SR Pensacola 15.94 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
32 Colinet, Britney FR Pensacola 15.98 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
33 Jenkins, Aaliyah FR Pine Forest 15.99 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -1.1
34 Washington, Jada FR Washington (Pensacola) 16.08 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Murphy, Christian SR Gulf Breeze 22.12 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.2
2 Clardy, Ladarius JR Pine Forest 22.16 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Zayszly, Joseph SR Tate 22.31 Aggie Invitational Mar 9, 2019
4 Strain, Tyler SO Pace 22.62 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Banks, Jaylan JR Pine Forest 22.91 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
6 Craig, Eddie SO Pace 22.95 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
7 Grice, Gavin FR Tate 23.00 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
8 Green, Jayden SO Pine Forest 23.24 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Wallace, A Darius JR Escambia 23.35 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 King, Reginald SO Washington (Pensacola) 23.68 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
11 Matias Ramirez, Iran SR Pace 23.82 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
12 Dahn, G Neh-Kewon SR Pensacola 23.84 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Cunningham, La Monte SO Milton 24.12 Aggie Invitational Mar 9, 2019
14 King, Austin JR Pace 24.13 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Brewer, Kolby SR Washington (Pensacola) 24.15 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
16 Anderson, Andrien SO Milton 24.20 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 McRoy, Marquise SR Milton 24.26 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 1.0
18 Smith, Jonah SO Tate 24.31 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Dwight, Dayshon JR Escambia 24.34 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 King, Carlin SR Pace 24.34 Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Weaden, Rondale JR Pine Forest 24.34 Tiger Invitational Feb 16, 2019
22 Madden, Kenneth SO Pine Forest 24.43 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Davis, Jael SR Gulf Breeze 24.57 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Adams, Jay SR Tate 24.60 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 1.0
24 Coleman, San Tonio SO Washington (Pensacola) 24.60 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
26 Beinhart, Blake JR Gulf Breeze 24.70 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Vidal Lopez, Eduardo FR Washington (Pensacola) 24.79 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Blackwell, Shawnqraus SO Escambia 24.83 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
29 Wheeler, Shaun FR Tate 24.92 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
30 Burnett, Maurice SO Pace 25.07 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
31 Hedden, Mason SO Gulf Breeze 25.20 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
32 Lett, Clarence FR Escambia 25.43 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
33 Dortch, Steven SO Pensacola 25.97 Aggie Invitational Mar 9, 2019
34 McKnight, Nathan JR Pace 26.12 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
35 Daniels , Payton SO Washington (Pensacola) 26.43 Tiger Invitational Feb 16, 2019
36 Chicco, Kyle JR Washington (Pensacola) 26.61 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
37 Harrison, Javarous SO Washington (Pensacola) 26.75 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
38 Thomas, Tywann SO Pensacola 26.86 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.0

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Johnson, Deaundra SO Pine Forest 25.00 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Williams-Gould, Autaliah SO Pine Forest 25.20 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
3 Harris, Mariah SO Washington (Pensacola) 25.96 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Campbell, Sa'Nora FR Washington (Pensacola) 26.29 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 McCants, Desirae FR Pine Forest 26.82 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
5 Williams, Maliyah FR Pine Forest 26.82 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Laster, Nyla JR Pine Forest 27.08 Tiger Invitational Feb 16, 2019
8 Holley, Cortnie SR Milton 27.86 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -0.7
9 Byrd, Cyla JR Pace 28.09 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
10 Davis, Jamison SO Gulf Breeze 28.23 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Durant, Elaysha SR Pine Forest 28.23 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
12 Skipworth, Violette SO Pace 28.51 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Fraser, Za'isha JR Pine Forest 28.60 Tiger Invitational Feb 16, 2019
14 Chambers, Sonyae SO Tate 28.61 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Reeves, Akelah SO Pensacola 28.99 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -2.6
16 Greenfield, Karrin SR Pace 29.11 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Matthews, Mya JR Escambia 29.74 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Madison, Jenascia FR Tate 30.16 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -1.1
19 Wiggs, Alanna FR Escambia 30.28 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
20 Mims, Grace FR Pensacola 30.43 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Grossheim, Carys FR Pace 30.45 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 Bevil, Bryanna FR Gulf Breeze 30.47 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Knight, Aniya FR Pensacola 30.53 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Eisner, Breanne JR Pace 30.57 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
25 Jones, Davia SO Tate 30.83 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -2.7
26 Grainger, Kantaria FR Pine Forest 30.98 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -0.2
27 Moulds, Anna JR Tate 31.03 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
28 Moore, Jimaya JR Pace 31.11 Seahawk Open Feb 16, 2019
29 Claxton, Caroline SO Pace 31.28 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -2.6
30 Sligh, Janiya FR Pensacola 31.60 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
31 Hargrove, Mya JR Pensacola 32.30 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
32 Hargrove, Makayla SR Pensacola 32.77 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
33 Jenkins, Aaliyah FR Pine Forest 32.97 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -0.2
34 Colinet, Britney FR Pensacola 32.99 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Zayszly, Joseph SR Tate 48.52 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Edwards, Marquis JR Escambia 50.46 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Dahn, G Neh-Kewon SR Pensacola 51.38 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Cunningham, La Monte SO Milton 51.71 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Green, Jayden SO Pine Forest 51.74 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Whatley, Richard JR Pine Forest 52.20 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 King, Reginald SO Washington (Pensacola) 52.69 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
8 Creel, Connor SR Gulf Breeze 52.72 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Adams, Jay SR Tate 53.30 Aggie Invitational Mar 9, 2019
10 Avant, Kerry SR Tate 53.40 Andrews Invitational Mar 29, 2019
11 Maxwell, Alyjah SO Escambia 53.73 Andrews Invitational Mar 29, 2019
12 Walker, Adrian SR Milton 53.78 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
13 Phifer, Jalen SR Escambia 54.02 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Davis, Samuel JR Milton 54.12 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
15 Williams, Damonte JR Pine Forest 54.13 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
16 Trawick, John SO Washington (Pensacola) 54.23 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
17 Daniels , Payton SO Washington (Pensacola) 54.66 Andrews Invitational Mar 29, 2019
18 Shepherd, Jaylen SO Gulf Breeze 54.69 Andrews Invitational Mar 29, 2019
19 Nicholson, Brandon JR Milton 55.50 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
20 Clardy, Ladarius JR Pine Forest 55.59 Tiger Invitational Feb 16, 2019
20 Weaden, Rondale JR Pine Forest 55.59 Aggie Invitational Mar 9, 2019
22 Passmore, Caleb SR Gulf Breeze 55.90 Andrews Invitational Mar 29, 2019
23 Vidal Lopez, Eduardo FR Washington (Pensacola) 55.94 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Jackson, Lyle FR Tate 55.95 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
25 Lett, Clarence FR Escambia 56.15 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Slattery , Joe SR Washington (Pensacola) 56.35 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
27 Hall, Kobe FR Washington (Pensacola) 56.57 Tiger Invitational Feb 16, 2019
28 Johnson, Trentist JR Tate 56.72 Aggie Invitational Mar 9, 2019
29 Boykin, Aza JR Pace 56.90 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
30 McRoy, Mikelle SO Pine Forest 57.08 Andrews Invitational Mar 29, 2019
31 Johnson, Hayden FR Pace 57.26 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
32 Vaughn, Nathaniel SO Tate 57.69 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
33 McKnight, Nathan JR Pace 57.72 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
34 Shelby, Caleb SO Tate 58.22 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
35 Chicco, Kyle JR Washington (Pensacola) 58.26 TRM #1 Mar 7, 2019
36 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 58.35 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
37 Rabold, Joshua FR Pace 58.98 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
38 Nowling, Jonathan JR Pace 59.69 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
39 Walton, Harlem SO Pine Forest 59.73 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
40 Durant, Malik JR Pensacola 1:00.04 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
41 Dortch, Steven SO Pensacola 1:00.35 Tiger Invitational Feb 16, 2019
42 Henry, Denzel JR Pensacola 1:00.46 Andrews Invitational Mar 29, 2019
43 Schrenker, Jayden JR Pace 1:01.01 Seahawk Open Feb 16, 2019
44 Gedeon, Logan SR Pace 1:01.62 Seahawk Open Feb 16, 2019
45 Zhang, Jett Pensacola 1:02.64 Andrews Invitational Mar 29, 2019
46 Johnson, Jayln FR Pensacola 1:24.89 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harris, Mariah SO Washington (Pensacola) 1:00.03 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 McCants, Desirae FR Pine Forest 1:01.01 Tiger Invitational Feb 16, 2019
3 Campbell, Sa'Nora FR Washington (Pensacola) 1:01.59 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
4 Irby, Keiyana SR Washington (Pensacola) 1:02.42 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Davis, Jamison SO Gulf Breeze 1:03.24 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Thomas, Dejolei SO Pensacola 1:03.51 Tiger Invitational Feb 16, 2019
7 Fountain, Jazmyn JR Pine Forest 1:04.00 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
8 Reeves, Akelah SO Pensacola 1:04.26 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
9 Matthews, Mya JR Escambia 1:04.31 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Baker, Nala JR Pensacola 1:05.55 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
11 Fraser, Za'isha JR Pine Forest 1:05.71 Tiger Invitational Feb 16, 2019
12 Mayes, Jasmine FR Washington (Pensacola) 1:05.77 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Chambers, Sonyae SO Tate 1:06.29 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Knight, Aniya FR Pensacola 1:06.67 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Charlery, Dylainie FR Tate 1:07.20 Aggie Invitational Mar 9, 2019
16 Dietrich, Augustine SO Pace 1:07.63 Andrews Invitational Mar 29, 2019
17 O'Brien, Taylor SO Tate 1:07.92 Andrews Invitational Mar 29, 2019
18 Martin, Makayla JR Milton 1:08.18 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Greenfield, Karrin SR Pace 1:09.54 Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Wiggs, Alanna FR Escambia 1:10.01 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Benjamin, Courtney SO Washington (Pensacola) 1:10.03 TRM #1 Mar 7, 2019
22 Wheeler, Chloe SO Pace 1:10.31 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Williams, Natiya FR Pine Forest 1:10.60 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Williams, Courtney JR Tate 1:10.97 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
25 Bastien, Megan FR Milton 1:11.53 Andrews Invitational Mar 29, 2019
26 Bennett-Carter, Brooklynn SO Pace 1:11.64 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Helms, Alexandra SO Gulf Breeze 1:11.84 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Spaar, Hannah SO Pace 1:11.95 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
29 McLaughlin, Sofia JR Milton 1:13.71 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
30 Sligh, Janiya FR Pensacola 1:14.08 Aggie Invitational Mar 9, 2019
31 MONICA, MOSLEY SO Milton 1:14.21 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
32 Wilks, Mackenzie JR Milton 1:14.39 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
33 Hargrove, Mya JR Pensacola 1:14.73 Tiger Invitational Feb 16, 2019
34 Kennedy, Amanda FR Pace 1:16.06 Seahawk Open Feb 16, 2019
35 Mims, Grace FR Pensacola 1:16.46 Andrews Invitational Mar 29, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Youberg, Finn SO Gulf Breeze 2:01.02 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Knieja, Brandon SO Tate 2:01.88 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Whatley, Richard JR Pine Forest 2:01.96 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
4 Avant, Kerry SR Tate 2:02.81 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Milburn, David SR Washington (Pensacola) 2:03.76 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Williams, Damonte JR Pine Forest 2:06.57 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
7 Quilligan, Gary SR Gulf Breeze 2:07.46 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Williams, Kelton SR Washington (Pensacola) 2:07.77 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
9 Boykin, Aza Pace 2:08.86 Andrews Invitational Mar 29, 2019
10 Wyrick, Lord SR Washington (Pensacola) 2:09.24 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
11 Wright, Jhakeariyon SR Escambia 2:10.64 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Creel, Connor SR Gulf Breeze 2:10.93 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Durant, Malik JR Pensacola 2:11.62 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Simkins, James SO Pensacola 2:12.10 Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Trawick, John SO Washington (Pensacola) 2:12.18 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Barnes, Garrett SR Pace 2:12.19 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Shinnick, Samuel JR Tate 2:13.57 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Foles, Cameron SO Pace 2:14.38 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Johnson, Trentist JR Tate 2:14.98 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
20 Coyle, Nathan FR Pace 2:15.33 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 McRoy, Mikelle SO Pine Forest 2:15.62 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Mefford, Jeremiah SR Milton 2:17.12 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Hamilton, Leundrae JR Milton 2:17.36 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Friday , Turner SO Washington (Pensacola) 2:17.43 Tiger Invitational Feb 16, 2019
25 Lecoq, Hayden FR Tate 2:17.46 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Daye, Aidan SO Pine Forest 2:20.49 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Nakasone, Nazareth SO Milton 2:20.57 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Johnson, Deandre FR Milton 2:20.81 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
29 McWilliams, Jeremiah FR Pensacola 2:21.11 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
30 Smith, James JR Milton 2:21.14 Aggie Invitational Mar 9, 2019
31 Heggdal, Chris JR Washington (Pensacola) 2:23.17 Tiger Invitational Feb 16, 2019
32 Sanders, Jacob SO Pine Forest 2:23.33 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
33 Tracey, Tyler JR Pace 2:25.81 Seahawk Open Feb 16, 2019
34 Johnson, Hayden FR Pace 2:27.85 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
35 Bullock, Blake JR Pace 2:28.58 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
36 Sidner-Palafox, Aidan FR Pensacola 2:29.90 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
37 Pomareno, Andrew SR Pensacola 2:33.32 Tiger Invitational Feb 16, 2019
38 Day, Andrew SO Escambia 2:37.08 Andrews Invitational Mar 29, 2019
39 Heggdal, Timothy FR Washington (Pensacola) 2:38.91 Tiger Invitational Feb 16, 2019
40 Bustillo, Jonathan SO Escambia 2:39.43 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
41 Tsubooka, Ian FR Pensacola 2:46.34 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
42 Simpkins, Jobe JR Pensacola 3:04.84 Andrews Invitational Mar 29, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fountain, Jazmyn JR Pine Forest 2:32.51 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
2 Jacobi, Savannah FR Gulf Breeze 2:32.78 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Jorgensen, Libbie SR Gulf Breeze 2:33.74 Andrews Invitational Mar 29, 2019
4 Royer, Mckenna SR Tate 2:34.31 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Dietrich, Augustine SO Pace 2:34.76 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
6 Phillips, Ella JR Pensacola 2:41.58 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
7 Craig, Nya JR Tate 2:41.80 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
8 Bastien, Megan FR Milton 2:43.66 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Thomas, Dejolei SO Pensacola 2:45.26 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
10 Salvator, Ashlinn JR Gulf Breeze 2:47.36 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Anderson, Sarinah JR Milton 2:48.56 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Lambeth, Olivia FR Tate 2:49.62 Andrews Invitational Mar 29, 2019
13 Mayes, Jasmine FR Washington (Pensacola) 2:50.41 Andrews Invitational Mar 29, 2019
14 Hitpas, Ann FR Gulf Breeze 2:50.92 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Scott, Bailey FR Pace 2:51.27 Andrews Invitational Mar 29, 2019
16 Bonilla, Annais FR Pine Forest 2:54.58 Aggie Invitational Mar 9, 2019
17 Knoblock, Rosiline FR Pine Forest 2:55.13 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
18 Clark, Zanya SO Washington (Pensacola) 2:56.11 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Benjamin, Courtney SO Washington (Pensacola) 2:56.29 Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Thomas, Essence SR Pensacola 2:59.00 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
21 Kennedy, Amanda FR Pace 3:00.42 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 Lett, Kaila SO Washington (Pensacola) 3:00.46 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
23 Inglett, Tiffany FR Tate 3:00.91 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Allen, Lindsay JR Pace 3:02.19 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
25 Duong, Mila FR Washington (Pensacola) 3:05.14 Aggie Invitational Mar 9, 2019
26 Foster, Erin FR Gulf Breeze 3:07.22 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Hale, Shea SO Escambia 3:10.41 Andrews Invitational Mar 29, 2019
28 Caudle, Breanna JR Pensacola 3:20.28 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
29 Agius, Elizabeth JR Pensacola 4:00.51 Andrews Invitational Mar 29, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Knieja, Brandon SO Tate 4:33.16 Aggie Invitational Mar 9, 2019
2 Quilligan, Gary SR Gulf Breeze 4:36.50 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Milburn, David SR Washington (Pensacola) 4:39.83 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Simkins, James SO Pensacola 4:41.64 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
5 Ramirez, Francisco SO Pace 4:47.06 Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Barnes, Garrett SR Pace 4:48.13 Andrews Invitational Mar 29, 2019
7 Leal, Erik JR Tate 4:52.15 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
8 Whatley, Richard JR Pine Forest 4:52.57 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
9 Holzknecht, Daniel SR Washington (Pensacola) 4:54.97 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
10 Johnson, Trentist JR Tate 4:59.98 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Menser, Kobi SO Tate 5:00.16 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Ottley, Christian JR Pace 5:02.66 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
13 Smith, James JR Milton 5:03.09 Aggie Invitational Mar 9, 2019
14 Seeber, Cade SO Gulf Breeze 5:03.81 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Shinnick, Samuel JR Tate 5:05.68 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
16 Wright, Jhakeariyon SR Escambia 5:10.01 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Friday , Turner SO Washington (Pensacola) 5:11.90 Andrews Invitational Mar 29, 2019
18 Bolton, Aiden FR Pace 5:13.71 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
19 Mefford, Jeremiah SR Milton 5:14.58 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
20 Payne, Kai SO Gulf Breeze 5:18.41 Andrews Invitational Mar 29, 2019
21 Durant, Malik JR Pensacola 5:21.08 Tiger Invitational Feb 16, 2019
22 Peterson, Zachary FR Washington (Pensacola) 5:21.60 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
23 Tyner, Jackson FR Pace 5:23.29 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Alexander, Jake SR Tate 5:24.95 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
25 Irwin, Zack JR Milton 5:26.89 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Daye, Aidan SO Pine Forest 5:28.86 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Heggdal, Chris JR Washington (Pensacola) 5:30.58 Aggie Invitational Mar 9, 2019
28 Sanders, Jacob SO Pine Forest 5:34.38 Tiger Invitational Feb 16, 2019
29 Day, Andrew SO Escambia 5:37.27 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
30 Densman, Hayes FR Milton 5:38.88 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
31 McRoy, Mikelle SO Pine Forest 5:39.85 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
32 Pomareno, Andrew SR Pensacola 5:41.00 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
33 Slack, Conor SO Escambia 5:52.98 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
34 Anderson, Noah FR Pensacola 6:10.60 Andrews Invitational Mar 29, 2019
35 Johnson, Donovan FR Pensacola 6:15.72 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
36 Simpkins, Jobe JR Pensacola 7:27.27 Aggie Invitational Mar 9, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Fisher, Erica SR Pace 5:01.77 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Jorgensen, Lauren Gulf Breeze 5:15.29 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Gregory, Josephine JR Pace 5:30.50 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Jorgensen, Libbie SR Gulf Breeze 5:47.40 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Fisher, Michaela FR Pace 5:57.32 Seahawk Open Feb 16, 2019
6 Phillips, Ella JR Pensacola 6:00.75 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Helms, Mira SO Gulf Breeze 6:03.15 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Craig, Nya JR Tate 6:09.45 Andrews Invitational Mar 29, 2019
9 Baker-Williams, Jordan JR Tate 6:20.50 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Bjorklund, Alexis SO Pace 6:20.54 Andrews Invitational Mar 29, 2019
11 Kramer, Ashton JR Tate 6:20.77 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
12 Faist, Lindsey FR Washington (Pensacola) 6:20.97 Andrews Invitational Mar 29, 2019
13 Anderson, Sarinah JR Milton 6:28.94 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Duong, Mila FR Washington (Pensacola) 6:36.84 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
15 Williams, Courtney JR Tate 6:38.00 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
16 Frizzell, Caitlyn SR Milton 6:38.45 Aggie Invitational Mar 9, 2019
17 Lambeth, Olivia FR Tate 6:42.54 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
18 Braswell, Savannah FR Pensacola 6:44.86 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Hale, Shea SO Escambia 6:47.71 Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Patterson, Melody FR Pensacola 6:54.57 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Bonilla, Annais FR Pine Forest 6:54.99 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Simkins, James SO Pensacola 9:48.73 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Milburn, David SR Washington (Pensacola) 10:02.54 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Ramirez, Francisco SO Pace 10:11.38 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Knieja, Brandon SO Tate 10:18.58 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Peterson, Zachary FR Washington (Pensacola) 10:46.48 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Barnes, Garrett SR Pace 10:49.60 Andrews Invitational Mar 29, 2019
7 Johnson, Trentist JR Tate 10:54.74 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Chea, Devan SO Escambia 10:55.37 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Seeber, Cade SO Gulf Breeze 10:56.30 Andrews Invitational Mar 29, 2019
10 Baker, Ian SR Gulf Breeze 11:05.66 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Mandrell, Mason SR Escambia 11:06.96 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Bolton, Aiden FR Pace 11:07.25 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
13 Ottley, Christian JR Pace 11:08.20 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Smith, James JR Milton 11:19.41 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
15 Holzknecht, Daniel SR Washington (Pensacola) 11:24.22 Aggie Invitational Mar 9, 2019
16 Tyner, Jackson FR Pace 11:26.44 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Menser, Kobi SO Tate 11:30.84 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Payne, Kai SO Gulf Breeze 11:33.97 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Shinnick, Samuel JR Tate 11:52.08 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Densman, Hayes FR Milton 11:55.25 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Heggdal, Chris JR Washington (Pensacola) 12:05.30 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 Heggdal, Timothy FR Washington (Pensacola) 12:09.22 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
23 Daye, Aidan SO Pine Forest 12:12.98 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
24 Alexander, Jake SR Tate 12:15.30 Andrews Invitational Mar 29, 2019
25 Williams, Kelton SR Washington (Pensacola) 12:25.30 Andrews Invitational Mar 29, 2019
26 Friday , Turner SO Washington (Pensacola) 12:30.82 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
27 Sanders, Jacob SO Pine Forest 12:34.21 Tiger Invitational Feb 16, 2019
28 Wilkins, Reily FR Tate 12:34.22 Aggie Invitational Mar 9, 2019
29 Staples, Trea FR Escambia 13:08.67 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Motton, Treyvor SR Washington (Pensacola) 14.98 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 15.09 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Cook, Izayah JR Escambia 15.67 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Stallworth, Ernest SR Pensacola 16.22 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
5 Portillo, Larry SR Pace 16.89 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
6 Leal, Erik JR Tate 17.00 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Day, Noah JR Gulf Breeze 17.40 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
8 White, Andrew JR Pace 17.50 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
9 Johnson, Keiontae JR Milton 17.61 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Banks, Jaylan JR Pine Forest 18.01 Tiger Invitational Feb 16, 2019
11 Freeman, Jayden SO Pace 18.19 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Avant, Kerry SR Tate 18.53 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -3.0
12 Clark, Chauncey SO Washington (Pensacola) 18.53 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Sarikaya, Carter SR Tate 18.53 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Johnson, Cedric SR Washington (Pensacola) 18.60 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.7
16 McWilliams, Jeremiah FR Pensacola 18.72 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
17 Virgin, Zion FR Pace 19.06 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Sidner-Palafox, Aidan FR Pensacola 19.68 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Wright, Ja Darius SO Washington (Pensacola) 19.81 Aggie Invitational Mar 9, 2019
20 Irwin, Zack JR Milton 20.99 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Motton, Treyvor SR Washington (Pensacola) 38.57 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Banks, Jaylan JR Pine Forest 39.06 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Cauthen, Super JR Escambia 41.38 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Leal, Erik JR Tate 41.40 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Stallworth, Ernest SR Pensacola 41.78 Aggie Invitational Mar 9, 2019
6 Johnson, Keiontae JR Milton 42.12 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Avant, Kerry SR Tate 43.01 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 43.39 Tiger Invitational Feb 16, 2019
9 Cook, Izayah JR Escambia 44.05 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 McWilliams, Jeremiah FR Pensacola 45.19 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
11 Irwin, Zack JR Milton 45.23 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Wright, Ja Darius SO Washington (Pensacola) 45.25 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Johnson, Cedric SR Washington (Pensacola) 45.37 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Williams, Billy SO Pine Forest 45.76 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 White, Andrew JR Pace 45.87 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Virgin, Zion FR Pace 46.59 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Day, Noah JR Gulf Breeze 46.64 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Portillo, Larry SR Pace 46.88 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
19 Wells, Trent JR Gulf Breeze 47.16 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
20 McWilliams, Devontae JR Escambia 47.97 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Clark, Chauncey SO Washington (Pensacola) 48.36 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
22 Sarikaya, Carter SR Tate 48.42 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Brunache, Steve FR Pace 48.75 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Robinson, Xavier SR Milton 49.11 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
25 Sidner-Palafox, Aidan FR Pensacola 49.15 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Skinner, Jordan JR Milton 50.86 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Wilkins, Reily FR Tate 51.78 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Lecoq, Hayden FR Tate 54.35 Aggie Invitational Mar 9, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Arrington, Koriyunna JR Pine Forest 44.28 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Manor, Autumn SO Pace 49.23 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 Tillman, Trinity JR Pine Forest 49.33 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Irby, Keiyana SR Washington (Pensacola) 50.16 Andrews Invitational Mar 29, 2019
5 Reeves, Akelah SO Pensacola 50.26 Tiger Invitational Feb 16, 2019
6 Jones, Davia SO Tate 51.38 Andrews Invitational Mar 29, 2019
7 Nettles, Justice SR Washington (Pensacola) 52.02 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
8 Gee, Caliya FR Pine Forest 53.22 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Young, Avery JR Tate 53.30 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Brothers, Jabria JR Milton 53.73 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Dietrich, Kiley SO Pace 54.25 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
12 Morgan, Julie-Ann JR Pace 54.44 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Avant, Ryleigh FR Pace 54.90 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Cunningham, Jaylen SR Milton 55.31 Andrews Invitational Mar 29, 2019
15 Denty, Ansley SR Washington (Pensacola) 55.46 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Williamson, Elisa FR Gulf Breeze 55.64 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 McDonald, Imani FR Washington (Pensacola) 55.95 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Benjamin, Courtney SO Washington (Pensacola) 56.04 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
19 Rivers, Amari FR Washington (Pensacola) 57.61 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Lyles, Ayanna JR Pensacola 59.74 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
21 Shiel, Isabella SO Pace 1:01.17 Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Ayres, Danielle SO Pace 1:01.72 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Lassiter, Morgan SO Tate 1:03.37 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 Banrey, Bradiana SO Pace 1:07.22 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pine Forest 41.27 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Gulf Breeze 43.00 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Escambia 43.35 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Tate 43.93 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Pace 44.18 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Milton 45.36 Aggie Invitational Mar 9, 2019
7 Washington (Pensacola) 45.66 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pine Forest 47.05 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Washington (Pensacola) 51.85 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
3 Gulf Breeze 52.05 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Pace 53.33 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
5 Pensacola 54.05 Tiger Invitational Feb 16, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gulf Breeze 10:22.27 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
2 Pace 10:24.43 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 Tate 11:12.31 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Washington (Pensacola) 11:37.19 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Pensacola 11:41.44 Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Pine Forest 11:45.10 Tiger Invitational Feb 16, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Harris, Ronald SO Pine Forest 1.97m 6' 5.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
1 Witherspoon, Devon SR Pine Forest 1.97m 6' 5.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 Visser, Jakob SR Washington (Pensacola) 1.92m 6' 3.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Walden, William SR Gulf Breeze 1.87m 6' 1.5" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
5 Tracey, Tyler JR Pace 1.82m 5' 11.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Brown, Deontrey SR Tate 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Henry, Denzel JR Pensacola 1.77m 5' 9.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
6 Johnson, Cedric SR Washington (Pensacola) 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 McShan, Darion JR Tate 1.77m 5' 9.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Donaldson, Sean SR Pace 1.72m 5' 7.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Hoffman, Matthew SR Gulf Breeze 1.67m 5' 5.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Wright, Ja Darius SO Washington (Pensacola) 1.67m 5' 5.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
13 Skinner, Jordan JR Milton 1.62m 5' 3.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 1.52m 4' 11.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
14 Clark, Chauncey SO Washington (Pensacola) 1.52m 4' 11.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
14 McWilliams, Jeremiah FR Pensacola 1.52m 4' 11.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
14 Rudolph, D'Volis SR Pensacola 1.52m 4' 11.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Matias Ramirez, Iran SR Pace 6.74m 22' 1.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
2 Weaden, Rondale JR Pine Forest 6.66m 21' 10.25" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
3 Stallworth, Ernest SR Pensacola 6.39m 20' 11.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
4 Brown, Charlie SO Escambia 6.36m 20' 10.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Smith, Jonah SO Tate 6.29m 20' 7.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Crosby, Tadarius JR Pine Forest 6.27m 20' 7" Aggie Invitational Mar 9, 2019
7 Stinson, Alex SR Pace 6.12m 20' 1" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 McRoy, Marquise SR Milton 6.10m 20' 0.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
9 Slattery , Joe SR Washington (Pensacola) 6.05m 19' 10.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Dwight, Dayshon JR Escambia 5.99m 19' 8" Andrews Invitational Mar 29, 2019
11 Bishop, James JR Pace 5.88m 19' 3.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Witherspoon, Devon SR Pine Forest 5.87m 19' 3.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
13 Brewer, Kolby SR Washington (Pensacola) 5.74m 18' 10" Tiger Invitational Feb 16, 2019
13 Stopper, Josh SR Gulf Breeze 5.74m 18' 10" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Solmonson, Keaton JR Tate 5.68m 18' 7.75" Aggie Invitational Mar 9, 2019
16 Johnson, Cedric SR Washington (Pensacola) 5.67m 18' 7.25" Tiger Invitational Feb 16, 2019
17 Heldreth, Ethan FR Pace 5.58m 18' 3.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
17 Robinson, Xavier SR Milton 5.58m 18' 3.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 5.55m 18' 2.5" Tiger Invitational Feb 16, 2019
20 Daniels , Payton SO Washington (Pensacola) 5.41m 17' 9" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
21 Bascomb, Angelo SR Pensacola 5.40m 17' 8.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Bussey, Christian JR Pine Forest 5.39m 17' 8.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
23 Grundin, Aidan JR Milton 5.38m 17' 8" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
24 Hall, Kameryn SO Milton 5.33m 17' 6" Aggie Invitational Mar 9, 2019
25 Johnson, Donovan FR Pensacola 5.27m 17' 3.5" Tiger Invitational Feb 16, 2019
26 Beard, James SR Milton 5.26m 17' 3.25" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
27 Thomas, Tywann SO Pensacola 5.12m 16' 9.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
28 Grice, Gavin FR Tate 5.09m 16' 8.5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
29 Parries, London SR Gulf Breeze 5.05m 16' 7" Andrews Invitational Mar 29, 2019
30 McWilliams, Devontae JR Escambia 5.01m 16' 5.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
31 Williams, Billy SO Pine Forest 4.97m 16' 3.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
32 Brown, Deontrey SR Tate 4.95m 16' 3" Aggie Invitational Mar 9, 2019
33 Robertson, Seth JR Milton 4.71m 15' 5.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
34 Burditt, Jonathan SO Pine Forest 4.58m 15' 0.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Fraser, Za'isha JR Pine Forest 5.26m 17' 3.25" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
1 Williams-Gould, Autaliah SO Pine Forest 5.26m 17' 3.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
3 Harris, Mariah SO Washington (Pensacola) 4.96m 16' 3.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
4 Reeves, Akelah SO Pensacola 4.79m 15' 8.75" Andrews Invitational Mar 29, 2019
5 Chambers, Sonyae SO Tate 4.66m 15' 3.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
6 Brock, Mary SO Milton 4.63m 15' 2.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Jacobs, Annabel SR Gulf Breeze 4.62m 15' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Craig, Nya JR Tate 4.60m 15' 1.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Toner, Roxy SO Milton 4.56m 14' 11.5" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
10 Williams, Maliyah FR Pine Forest 4.53m 14' 10.5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
11 Moses, Alexis JR Pensacola 4.51m 14' 9.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Skipworth, Violette SO Pace 4.40m 14' 5.25" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
13 Thomas, Kenyatta SR Escambia 4.39m 14' 5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 O'Brien, Taylor SO Tate 4.37m 14' 4" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Tracy, Kathryn SO Gulf Breeze 4.36m 14' 3.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Nettles, Justice SR Washington (Pensacola) 4.31m 14' 1.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
17 Nobles, Nicosha SR Pine Forest 4.28m 14' 0.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Mayes, Jasmine FR Washington (Pensacola) 4.15m 13' 7.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Whitworth, Marylin JR Milton 3.97m 13' 0.25" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
20 Roy, Sophie SO Gulf Breeze 3.90m 12' 9.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Irby, Keiyana SR Washington (Pensacola) 3.87m 12' 8.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Mercy, Tara JR Milton 3.71m 12' 2.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Bennett-Carter, Brooklynn SO Pace 3.70m 12' 1.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
24 May, Loryn SO Pensacola 3.56m 11' 8.25" Tiger Invitational Feb 16, 2019
25 Buskey, Terika JR Pensacola 3.47m 11' 4.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
26 Richards, Sophie SO Pace 3.31m 10' 10.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Stewart, Molly FR Pace 3.31m 10' 10.5" Seahawk Open Feb 16, 2019
28 Matthews, Mya JR Escambia 3.25m 10' 8" Andrews Invitational Mar 29, 2019
29 Martin, Tiffany SR Pace 2.87m 9' 5" Seahawk Open Feb 16, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Bargaineer, Christian JR Pine Forest 13.73m 45' 0.5" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Skipper, Keaven JR Gulf Breeze 13.15m 43' 1.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 Crosby, Tadarius JR Pine Forest 13.03m 42' 9" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019 +0.0
4 Weaden, Rondale JR Pine Forest 12.98m 42' 7" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
5 Rowland, Joseph JR Gulf Breeze 12.32m 40' 5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Maxwell, Alyjah SO Escambia 12.00m 39' 4.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Bishop, James JR Pace 11.88m 38' 11.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Robinson, Xavier SR Milton 11.87m 38' 11.5" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
9 Bussey, Christian JR Pine Forest 11.83m 38' 9.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
9 Matias Ramirez, Iran SR Pace 11.83m 38' 9.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Johnson, Cedric SR Washington (Pensacola) 11.71m 38' 5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Slattery , Joe SR Washington (Pensacola) 11.68m 38' 4" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
13 Stinson, Alex SR Pace 11.59m 38' 0.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
14 Brown, Charlie SO Escambia 11.50m 37' 8.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Daniels , Payton SO Washington (Pensacola) 11.45m 37' 6.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 McWilliams, Devontae JR Escambia 11.15m 36' 7" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
17 Townsend, Isaac SR Tate 11.10m 36' 5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
18 Ham, Gage JR Tate 10.58m 34' 8.5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
19 Donaldson, Sean SR Pace 10.49m 34' 5" Seahawk Open Feb 16, 2019

Triple Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Fraser, Za'isha JR Pine Forest 11.58m 38' 0" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Durant, Elaysha SR Pine Forest 11.51m 37' 9.25" FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.1
3 Nobles, Nicosha SR Pine Forest 10.90m 35' 9.25" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 McCants, Desirae FR Pine Forest 10.52m 34' 6.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
5 Jacobs, Annabel SR Gulf Breeze 10.11m 33' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
6 Moses, Alexis JR Pensacola 10.01m 32' 10.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Nettles, Justice SR Washington (Pensacola) 9.93m 32' 7" Aggie Invitational Mar 9, 2019
8 Thomas, Kenyatta SR Escambia 9.85m 32' 3.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Williams, Maliyah FR Pine Forest 9.82m 32' 2.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Tracy, Kathryn SO Gulf Breeze 9.78m 32' 1" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Chambers, Sonyae SO Tate 9.62m 31' 6.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Benjamin, Courtney SO Washington (Pensacola) 9.16m 30' 0.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
13 Young, Avery JR Tate 8.87m 29' 1.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
14 Moulds, Anna JR Tate 8.79m 28' 10.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Mims, Grace FR Pensacola 8.66m 28' 5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Whitworth, Marylin JR Milton 8.54m 28' 0.25" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
17 Roy, Sophie SO Gulf Breeze 8.38m 27' 6" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
18 Bennett-Carter, Brooklynn SO Pace 8.23m 27' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
19 Williams, Jaidi SO Escambia 8.15m 26' 9" Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Richards, Sophie SO Pace 7.58m 24' 10.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Perkins, Gregory SR Pensacola 14.50m 47' 7" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Lovelace, Rasheed FR Pine Forest 13.55m 44' 5.5" Tiger Invitational Feb 16, 2019
3 Gaston, Joel JR Gulf Breeze 13.53m 44' 4.75" Andrews Invitational Mar 29, 2019
3 Miller, Micah JR Milton 13.53m 44' 4.75" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
5 Graham, Amir FR Escambia 13.23m 43' 5" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
6 Hatcher, Dean JR Tate 13.15m 43' 1.75" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
7 Bivins, Damean SR Pace 13.01m 42' 8.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Franklin, Derius SO Washington (Pensacola) 12.78m 41' 11.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
9 Forst, Cason SR Tate 12.60m 41' 4.25" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
10 Visser, Jakob SR Washington (Pensacola) 12.54m 41' 1.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
11 Lyles, Ja Cobi SR Pensacola 12.22m 40' 1.25" Tiger Invitational Feb 16, 2019
12 Stanfield, Kejar JR Milton 11.50m 37' 8.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
13 Stickle, David JR Pace 11.44m 37' 6.5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
14 Taylor, Logan SR Pace 11.42m 37' 5.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Ueberschaer, Jonathan SR Gulf Breeze 11.39m 37' 4.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
16 Barrow, Isaac SR Escambia 11.33m 37' 2.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
17 Henton, Devon SO Tate 11.31m 37' 1.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
18 Tate, Daniel SR Pace 10.97m 36' 0" Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Miller, Jerry JR Milton 10.90m 35' 9.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
20 Schepper, Brady JR Pace 10.67m 35' 0.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
21 Smith, Tyrese JR Gulf Breeze 10.59m 34' 9" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 Wood, Michael SO Milton 10.41m 34' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
23 Burrows, Dedric SO Pine Forest 10.30m 33' 9.5" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
24 Smith, Lennon SR Pensacola 10.23m 33' 6.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
25 Alexander, Trey JR Gulf Breeze 10.09m 33' 1.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Dale, Tabian SO Washington (Pensacola) 9.86m 32' 4.25" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
27 Bishop, James JR Pace 9.30m 30' 6.25" Seahawk Open Feb 16, 2019
28 Brown, Keyshawn SO Pine Forest 9.17m 30' 1" Tiger Invitational Feb 16, 2019
29 Allen, Samari SO Escambia 9.12m 29' 11.25" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
30 Gutierrez, Xander SO Washington (Pensacola) 8.90m 29' 2.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
31 Wiggins, David SO Pensacola 8.65m 28' 4.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Davis, Kayla SO Washington (Pensacola) 10.73m 35' 2.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
2 Jackson, Ashelynn SR Milton 10.50m 34' 5.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
3 Mobley, Keyundra SR Washington (Pensacola) 10.44m 34' 3" Andrews Invitational Mar 29, 2019
4 Branch, Savannah JR Gulf Breeze 9.90m 32' 5.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Glass, Taylor SR Milton 9.88m 32' 5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Turner, Leondra SR Pine Forest 9.55m 31' 4" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Thomas, Kenyatta SR Escambia 9.50m 31' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
8 Gee, Helena JR Pine Forest 9.43m 30' 11.25" Tiger Invitational Feb 16, 2019
9 Brinson, Jasmine SR Pensacola 9.37m 30' 9" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
10 Bradford, Latonia SR Pine Forest 9.30m 30' 6.25" Andrews Invitational Mar 29, 2019
11 Johnson, Montana SO Pine Forest 9.22m 30' 3" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Murphy, Diona JR Washington (Pensacola) 8.90m 29' 2.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
13 Beasley, Ty Kerria SO Pensacola 8.89m 29' 2" Andrews Invitational Mar 29, 2019
14 Kornegay, Destiny SR Pace 8.86m 29' 1" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Benjamin, Lydia JR Escambia 8.84m 29' 0" Andrews Invitational Mar 29, 2019
16 Royer, Mckenna SR Tate 8.76m 28' 9" Andrews Invitational Mar 29, 2019
17 Goodwin, Mia JR Pace 8.74m 28' 8.25" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
18 Goodwin, Valerie SR Pace 8.73m 28' 7.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
19 Buchannon, Janiyah SR Escambia 8.63m 28' 3.75" Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Reeves, Robyaundria SR Pensacola 8.57m 28' 1.5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
21 Barnes, Delia FR Milton 8.22m 26' 11.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Wheeler, Caitlin SO Pensacola 8.20m 26' 11" Tiger Invitational Feb 16, 2019
23 Litchfield, Sophia FR Pensacola 8.12m 26' 7.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
24 Clark, Krishaun SR Pensacola 7.91m 25' 11.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
25 Skipworth, Violette SO Pace 7.62m 25' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Elliott, Devon SR Gulf Breeze 7.25m 23' 9.5" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Brock, Gracie JR Milton 7.13m 23' 4.75" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Brock, Gracie JR Milton 7.07m 23' 2.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
29 Mars, Tashaina JR Pine Forest 7.02m 23' 0.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
30 Lasure, Emma SR Pace 7.01m 23' 0" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
31 Rice, Allison SR Tate 6.98m 22' 11" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
32 Gee, Micah SO Pine Forest 6.81m 22' 4.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
33 Harris, Eva FR Gulf Breeze 6.68m 21' 11" Andrews Invitational Mar 29, 2019
34 McDonald, Imani FR Washington (Pensacola) 6.62m 21' 8.75" Tiger Invitational Feb 16, 2019
35 Shultz, Alexus SO Pace 6.46m 21' 2.5" Seahawk Open Feb 16, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Solmonson, Keaton JR Tate 42.54m 139' 7" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Miller, Jerry JR Milton 39.86m 130' 9" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
3 Forst, Cason SR Tate 38.86m 127' 6" Andrews Invitational Mar 29, 2019
3 Graham, Amir FR Escambia 38.86m 127' 6" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
5 Sawarinski, Michael SO Gulf Breeze 37.09m 121' 8" Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Tate, Daniel SR Pace 36.28m 119' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Taylor, Logan SR Pace 35.16m 115' 4" Andrews Invitational Mar 29, 2019
8 Lucus, Dominic SO Milton 35.05m 115' 0" Aggie Invitational Mar 9, 2019
9 Franklin, Derius SO Washington (Pensacola) 34.93m 114' 7" Tiger Invitational Feb 16, 2019
9 Lyles, Ja Cobi SR Pensacola 34.93m 114' 7" Tiger Invitational Feb 16, 2019
11 Gill, John SR Pine Forest 33.64m 110' 4" Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
12 Brooks-Yarbrough, Terryl SO Milton 33.37m 109' 6" Andrews Invitational Mar 29, 2019
13 Gaston, Joel JR Gulf Breeze 32.72m 107' 4" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
14 Goodwin, Alex JR Milton 32.67m 107' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
15 Visser, Jakob SR Washington (Pensacola) 32.65m 107' 1" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
16 Henton, Devon SO Tate 32.48m 106' 7" Aggie Invitational Mar 9, 2019
17 Pitts, Ty FR Pace 32.09m 105' 3" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
18 Lovelace, Rasheed FR Pine Forest 31.39m 103' 0" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
19 Wiggins, David SO Pensacola 30.45m 99' 11" Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Barrow, Isaac SR Escambia 29.25m 95' 11" Andrews Invitational Mar 29, 2019
20 Watson, Hunter JR Pace 29.25m 95' 11" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
22 Burrows, Dedric SO Pine Forest 28.99m 95' 1" Aggie Invitational Mar 9, 2019
23 Gable, Spencer SR Milton 28.94m 94' 11" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
24 Swails, Austin FR Pine Forest 27.39m 89' 10" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
25 Horton, Sethanual SO Gulf Breeze 27.18m 89' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Dale, Tabian SO Washington (Pensacola) 26.58m 87' 2" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
27 Perkins, Gregory SR Pensacola 25.99m 85' 3" Aggie Invitational Mar 9, 2019
28 Compton, Trevor SR Gulf Breeze 25.98m 85' 3" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
29 Allen, Samari SO Escambia 23.46m 77' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
30 Watson, Karrell SO Pine Forest 21.34m 70' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
31 Schepper, Brady JR Pace 20.32m 66' 8" Seahawk Open Feb 16, 2019
32 Gutierrez, Xander SO Washington (Pensacola) 19.61m 64' 4" Tiger Invitational Feb 16, 2019
33 Brown, Keyshawn SO Pine Forest 18.49m 60' 8" Tiger Invitational Feb 16, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Stevenson, Journee JR Pine Forest 34.80m 114' 2" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
2 Kornegay, Destiny SR Pace 34.76m 114' 0" Andrews Invitational Mar 29, 2019
3 Goodwin, Valerie SR Pace 29.90m 98' 1" FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
4 Litchfield, Sophia FR Pensacola 28.25m 92' 8" Andrews Invitational Mar 29, 2019
5 Buchannon, Janiyah SR Escambia 28.13m 92' 3" Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Goodwin, Mia JR Pace 27.88m 91' 6" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
7 Royer, Mckenna SR Tate 27.48m 90' 2" Andrews Invitational Mar 29, 2019
8 Anderson, Joslyn JR Milton 27.39m 89' 10" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
9 Watson, Sydney SO Milton 27.10m 88' 11" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
10 Clark, Krishaun SR Pensacola 25.41m 83' 4" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
11 Lasure, Emma SR Pace 22.96m 75' 4" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
12 Gee, Helena JR Pine Forest 22.23m 72' 11" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
13 Murphy, Diona JR Washington (Pensacola) 22.08m 72' 5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
14 Rice, Allison SR Tate 21.80m 71' 6" Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Branch, Savannah JR Gulf Breeze 21.47m 70' 5" Andrews Invitational Mar 29, 2019
16 Bradford, Latonia SR Pine Forest 21.42m 70' 3" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
17 Mobley, Keyundra SR Washington (Pensacola) 21.24m 69' 8" Andrews Invitational Mar 29, 2019
18 Rowell, Maesey FR Milton 20.84m 68' 4" Aggie Invitational Mar 9, 2019
19 Davis, Kayla SO Washington (Pensacola) 20.60m 67' 7" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Beasley, Ty Kerria SO Pensacola 20.14m 66' 1" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
21 Summers, Katherine JR Milton 20.13m 66' 0" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
22 Shultz, Alexus SO Pace 19.20m 63' 0" Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Wheeler, Caitlin SO Pensacola 18.83m 61' 9" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
24 Reeves, Robyaundria SR Pensacola 18.62m 61' 1" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
25 Elliott, Devon SR Gulf Breeze 17.94m 58' 10" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
26 Gee, Micah SO Pine Forest 17.15m 56' 3" Aggie Invitational Mar 9, 2019
27 Harvey-Doucette, Kloee JR Tate 15.31m 50' 3" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
28 Gryskiewicz, Gabrielle FR Tate 14.42m 47' 4" Andrews Invitational Mar 29, 2019
29 Ward, Emily JR Milton 12.68m 41' 7" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
30 Benjamin, Lydia JR Escambia 11.48m 37' 8" FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019