FHSAA 2A District 14 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Laidler, Antonio SR Glades Central 10.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
2 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 11.07 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
3 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 11.12 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
4 Bentayou, James SR North Broward Prep 11.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
5 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 11.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
6 Parker, Daniel SR North Broward Prep 11.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
7 Fitzpatrick, Cornelius JR Glades Central 11.38 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
8 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 11.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
9 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 11.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
10 Mores, Ben SR St. Andrew's 11.46 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
11 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 11.48 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.2
12 Cage, Frederick SO American Heritage (DB) 11.60 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.3
13 Davis, Jaydon SR Suncoast 11.65 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
13 Hanna, Jahmad SO Glades Central 11.65 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
15 Doles, Justin SR North Broward Prep 11.68 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
15 Dort, Kenderlin SR Glades Central 11.68 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
17 Herrington, Zack SO Somerset Canyons 11.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
18 Glaze, Justin FR Suncoast 11.76 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
18 Kotzen, Jonah JR St. Andrew's 11.76 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.2
20 Doucette, Jack FR Somerset Canyons 11.85 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
21 Handley, Stephen SR North Broward Prep 11.91 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
22 Adams, Aaron JR Suncoast 11.92 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 2.3
23 Franklin , Jaheim JR Inlet Grove 11.94 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.4
24 Ripple, Ethan FR North Broward Prep 11.95 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
25 Hines, Devin SO Cardinal Newman 11.96 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.2
26 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 11.97 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.9
26 Potts, Jamal JR American Heritage (DB) 11.97 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
28 Schweivensky, Metellus SR Dreyfoos 11.98 Benjamin Invite Feb 12, 2019
29 Felton, Gerrit SO Dreyfoos 12.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
30 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 12.01 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
31 Dornevil, Kwensky SR Somerset Canyons 12.02 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
32 Roberts, Sebastian JR St. Andrew's 12.04 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
33 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 12.07 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
34 Da Silva, Zachary SR Somerset Canyons 12.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
34 Jones, Anthony SO Suncoast 12.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
36 Gaskin, Tyler JR American Heritage (DB) 12.11 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
37 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 12.13 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -4.1
37 Deetjen, Marlon SR Somerset Canyons 12.13 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 1.0
39 Castillo, Gabriel FR North Broward Prep 12.14 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
39 Wilson, Kwuavan SR Somerset Canyons 12.14 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -4.1
41 Haber, Harrison SR North Broward Prep 12.18 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 3.4
42 Negri, Ryan FR North Broward Prep 12.25 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
43 Noble, Dave SO Suncoast 12.27 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
44 Giles, Ian SR Somerset Canyons 12.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.3
45 Evans, Luke 8 North Broward Prep 12.31 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.7
46 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 12.32 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
47 Dohler, Christian FR North Broward Prep 12.37 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
48 Collins, Luke FR North Broward Prep 12.38 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019 -2.1
48 Porter, Roqaun SO Glades Central 12.38 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
48 St-Cyr, Sterling JR Suncoast 12.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -1.1
51 Mandell, Zach 8 North Broward Prep 12.39 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.7
52 Alford, Michael SR Inlet Grove 12.47 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.4
53 Shaw, Harrison SO St. Andrew's 12.55 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
54 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 12.62 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -3.4
55 Walwgn, Hunter SO St. Andrew's 12.69 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
56 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 12.70 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.9
57 Theophile, Shelton JR Suncoast 12.72 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.1
58 Samuel, Christopher FR Dreyfoos 12.78 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
59 Rowland, Tate 8 North Broward Prep 12.79 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.7
60 Burns, Ryan SO North Broward Prep 12.95 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
61 Fuentes, Maximus FR North Broward Prep 12.96 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
62 Lee, Chris SO Cardinal Newman 12.98 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
63 Torres, Gianfranco SO North Broward Prep 12.99 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 1.5
64 Bates, Adam SR Somerset Canyons 13.11 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -0.9
65 Miller, Ben SO North Broward Prep 13.17 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.2
66 Machlah, Amer 8 North Broward Prep 13.18 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
67 Silverstein, Christian 8 North Broward Prep 13.20 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
68 James, Matthew FR St. Andrew's 13.22 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.8
69 Moore, William SO Cardinal Newman 13.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
69 Ozutopcu, Kerem FR St. Andrew's 13.23 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
71 Schwartz, Ethan 8 American Heritage (DB) 13.24 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.3
72 Wright, Drake JR Cardinal Newman 13.30 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
73 Schumaker, Ethan FR North Broward Prep 13.35 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
74 Cacioppo, James SO St. Andrew's 13.36 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
75 Fletcher, Derek SO St. Andrew's 13.40 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
76 Landini, Jake FR North Broward Prep 13.43 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.1
77 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 13.46 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.1
78 Peri, Enzo SO North Broward Prep 13.55 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.2
79 Gettinger, Dennis FR Dreyfoos 13.60 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
80 Field, Tyler SO North Broward Prep 13.89 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
81 Griseta, Joseph FR North Broward Prep 13.96 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 3.2
82 Rieland, Trey 7 St. Andrew's 14.24 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 3.7
83 Beecroft, Daniel 7 St. Andrew's 14.36 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 2.4
83 Vanscoy, Ryan 7 American Heritage (DB) 14.36 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
85 Platt, Roby SO North Broward Prep 14.42 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.2
86 Aghbar, Rumzi 7 St. Andrew's 14.46 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
87 Fetterman, Dylan 7 North Broward Prep 14.48 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.3
88 Effron, Matthew 7 St. Andrew's 14.51 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.8
89 Testorf, Christian SO North Broward Prep 14.61 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -5.0
90 Geraci, Vito 6 North Broward Prep 14.75 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.7
91 Parafinuk, Emmanuelle FR North Broward Prep 14.97 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.2
92 Egbert, Matthew 7 St. Andrew's 15.13 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
93 Asch, Julian 6 American Heritage (DB) 15.91 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 2.4
94 Folic, Ryan 6 North Broward Prep 16.47 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.2
95 Powers, JJ 7 St. Andrew's 16.89 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 2.4
96 Fawcett, Grant 6 North Broward Prep 17.36 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 0.6
97 Davidson, Ian 6 North Broward Prep 17.57 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.2

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 12.53 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
2 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 12.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
3 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.72 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
4 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 12.80 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
5 Benjamin, Semira FR American Heritage (DB) 12.97 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
6 King, Morgan FR North Broward Prep 13.16 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
7 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 13.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
8 McCray, Danielle FR Suncoast 13.18 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.5
9 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 13.22 Big Blue VIII Mar 2, 2019 2.4
10 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 13.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.8
11 Burns, Jenna SR North Broward Prep 13.26 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.6
12 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 13.31 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
13 Shannon, Shaniah FR Glades Central 13.32 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.0
14 Vaughn, Taniya JR Suncoast 13.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
15 Putmon, Mahogany JR Glades Central 13.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
16 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 13.43 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.4
17 Poulin, Nicole FR Cardinal Newman 13.46 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
18 Hansen, Amber FR Dreyfoos 13.60 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
19 Coleman, Alicia JR Suncoast 13.62 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
19 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 13.62 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
21 Menelas, Ernesha JR Suncoast 13.66 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
22 Cole, Jessica SR North Broward Prep 13.76 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.9
23 Giulette, Gabriela JR North Broward Prep 13.82 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
23 Hernandez, Victoria FR North Broward Prep 13.82 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.6
25 Eximon, Loodinica FR Glades Central 13.83 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
26 Artero, Emma JR Dreyfoos 13.84 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.8
27 Washington, Tori FR Suncoast 13.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
28 Sanders, Carly SR Oxbridge Academy 13.98 Benjamin Invite Feb 12, 2019
29 Telne, Mendynyah JR Somerset Canyons 14.01 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.8
30 Nisonson, Haley JR St. Andrew's 14.10 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
31 Haim, Vivien FR Dreyfoos 14.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
32 Li, Ziqing SO North Broward Prep 14.27 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.2
33 Drac, Emma SR American Heritage (DB) 14.38 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
34 Greathouse, Teliyah JR Inlet Grove 14.39 South Fork Invitational Feb 22, 2019 2.8
35 Johnson, Laylah 6 American Heritage (DB) 14.40 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.1
36 Piskun, Claire SO North Broward Prep 14.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.1
37 Lucchesi, Stephanie FR St. Andrew's 14.48 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.7
38 Oberting, Regan SR St. Andrew's 14.51 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
39 Phillemon, Rishana FR Glades Central 14.52 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
40 Kalandjian, Lena FR North Broward Prep 14.53 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
41 Hansen, Alyssa SO Somerset Canyons 14.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
42 Harrin, Daijah JR Suncoast 14.58 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
43 Haim, Vivien SO Dreyfoos 14.59 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.7
44 Vargas, Sasha SO Dreyfoos 14.60 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
45 Donath, Grace FR Cardinal Newman 14.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
45 Swill, Julia FR North Broward Prep 14.71 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
47 Northecide, Dorizabelle SR North Broward Prep 14.73 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.0
47 Thomas, Alyssa JR Somerset Canyons 14.73 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
49 Weprin, Allison SO St. Andrew's 14.78 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
50 Brezin, Lola 7 North Broward Prep 14.79 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.9
51 Harris, Kayli JR American Heritage (DB) 14.83 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 3.4
51 Visnevskaja, Marija JR American Heritage (DB) 14.83 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
51 Watts, Grace SO St. Andrew's 14.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
54 Goodman, Katherin 7 St. Andrew's 15.13 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 3.6
55 Fawcett, Payton JR North Broward Prep 15.17 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
56 Vaarala, Anna JR North Broward Prep 15.28 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
57 Palaigos, Nikki FR North Broward Prep 15.29 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
58 Rozier, Jalyn 6 North Broward Prep 15.31 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
59 Spinder, Sydney SO North Broward Prep 15.37 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
60 Uvanile, Jacque FR Cardinal Newman 15.39 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
61 Alonso, Eva 8 North Broward Prep 15.43 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
62 Harris, Layli 6 American Heritage (DB) 15.44 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
63 Zaporozhets, Alexsandra FR North Broward Prep 15.46 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.1
64 Mushlin, Lily 8 North Broward Prep 15.47 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.7
65 Fawcett, Bailey JR North Broward Prep 15.49 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
66 Evans Dunn, Faye-Bella 8 North Broward Prep 15.52 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.1
67 Maltain, Charlie 8 North Broward Prep 15.53 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
68 Kino, Lily JR St. Andrew's 15.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
68 Maneffa, Ashley JR North Broward Prep 15.54 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.1
70 Torres, Whitney FR St. Andrew's 15.65 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
71 Diamond, Annabel 8 North Broward Prep 15.70 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
72 Gardner, Peri SO North Broward Prep 15.73 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
73 Lesperance, Lily 8 North Broward Prep 15.74 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 2.2
74 Chukwu, Toni JR Suncoast 15.77 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.8
75 Diniz, Amanda SR North Broward Prep 15.79 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
76 Suppelsa, Bobbi-Jo FR North Broward Prep 15.84 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.1
77 Goldsmith, Ellie 8 St. Andrew's 15.99 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
78 Little, Taylor FR North Broward Prep 16.13 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
79 Ferese, Natalie 7 St. Andrew's 16.14 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.7
80 Hakman, Juliana FR St. Andrew's 16.18 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
81 Jackson, Hannah 8 North Broward Prep 16.30 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
81 Thau, Laken 8 St. Andrew's 16.30 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
83 Rodriguez, Hailee 7 North Broward Prep 16.36 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
84 Shea, Ana 8 North Broward Prep 16.42 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
85 George, Katherine JR St. Andrew's 16.43 Benjamin Invite Feb 12, 2019
86 Rodrigueez, Reagan FR Cardinal Newman 16.54 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.4
87 Berger, Camryn 6 North Broward Prep 16.63 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
88 Weiss, Savannah FR North Broward Prep 16.69 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -4.4
89 Johnson, TeDonsheye SR Glades Central 16.76 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
89 Pereira, Aaliyah 7 St. Andrew's 16.76 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 2.5
91 Beltran-lopez, Dayliana FR Glades Central 16.85 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.3
92 Rivera, Soleil SO North Broward Prep 16.98 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 1.0
93 Nogueira, Cleo 7 American Heritage (DB) 17.32 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
94 Roman, Emily FR Glades Central 17.36 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.3
95 Gisonda, Olivia 6 St. Andrew's 17.88 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 2.6
96 Montes, Ana SO North Broward Prep 17.97 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.4
97 Benson, Annabella SO American Heritage (DB) 18.04 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
98 Gisonda, Sophia 7 St. Andrew's 18.73 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.9
99 Bender, Melanie 7 St. Andrew's 19.49 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 22.81 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
1 Parker, Daniel SR North Broward Prep 22.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -1.0
3 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 22.82 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.5
4 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 22.99 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.5
5 Hiliare, Odieu SR Glades Central 23.01 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
5 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 23.01 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
7 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 23.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
8 Mores, Ben SR St. Andrew's 23.58 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
9 Herrington, Zack SO Somerset Canyons 23.61 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
10 Lim, Nathan SO Cardinal Newman 23.72 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
11 Doles, Justin SR North Broward Prep 23.78 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.9
12 Jackson, Earnest SR Glades Central 23.79 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
13 Dornevil, Kwensky SR Somerset Canyons 23.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.1
13 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 23.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.5
15 Bentayou, James SR North Broward Prep 23.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.5
16 Doucette, Jack FR Somerset Canyons 23.91 Big Blue VIII Mar 2, 2019 -0.3
17 Davis, Jaydon SR Suncoast 23.92 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.9
18 Dort, Kenderlin SR Glades Central 23.95 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
19 Schweivensky, Metellus SR Dreyfoos 24.11 Benjamin Invite Feb 12, 2019
20 Kotzen, Jonah JR St. Andrew's 24.15 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
21 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 24.16 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
22 Jones, Anthony SO Suncoast 24.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.5
23 Glaze, Justin FR Suncoast 24.21 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
24 Adams, Aaron JR Suncoast 24.27 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
25 Richard, Davius SR Glades Central 24.38 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
26 St-Cyr, Sterling JR Suncoast 24.44 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.1
27 Dohler, Christian FR North Broward Prep 24.52 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.7
28 Giles, Ian SR Somerset Canyons 24.78 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -0.6
28 Lee-faat, Aaron JR American Heritage (DB) 24.78 Big Blue VIII Mar 2, 2019 -0.2
30 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 24.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
31 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 24.85 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
32 Gaskin, Tyler JR American Heritage (DB) 24.87 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
32 Hanna, Jahmad SO Glades Central 24.87 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.0
34 Spear, Ollie JR Glades Central 24.95 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
35 Franklin , Jaheim JR Inlet Grove 24.98 South Fork Invitational Feb 22, 2019 -0.4
36 Martinovic, Kye JR St. Andrew's 25.00 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
37 Roberts, Sebastian JR St. Andrew's 25.01 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
38 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 25.02 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.7
39 Hines, Devin SO Cardinal Newman 25.05 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
40 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 25.19 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.2
41 Brown, Camden FR American Heritage (DB) 25.23 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
41 Da Silva, Zachary JR Somerset Canyons 25.23 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -0.6
43 Fraser, Giovanni JR American Heritage (DB) 25.42 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
44 Barrett, Steve SR American Heritage (DB) 25.43 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
45 Lyew, Andrew SR North Broward Prep 25.49 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
46 Brown, Jeremiah SO Glades Central 25.69 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.2
46 DiEgidio, Ethan SR North Broward Prep 25.69 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.7
48 Brown, Malcom JR Suncoast 25.72 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
49 Golas, Presley SO Somerset Canyons 25.76 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
50 Feldman, Maxwell SR St. Andrew's 25.77 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
51 Rice, Christopher JR American Heritage (DB) 25.88 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.6
52 Decker, James SR North Broward Prep 25.90 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.5
53 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 25.98 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.4
54 Cargill, Thomas SO Somerset Canyons 26.06 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
54 Samuel, Christopher FR Dreyfoos 26.06 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
56 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 26.09 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.7
57 Jackson, Jordan SO Oxbridge Academy 26.10 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
58 Lee, Chris SO Cardinal Newman 26.22 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.9
58 Mandell, Zach 8 North Broward Prep 26.22 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
58 Rowland, Tate 8 North Broward Prep 26.22 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
61 Castillo, Gabriel FR North Broward Prep 26.30 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
62 Cage, Frederick SO American Heritage (DB) 26.31 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
63 Wright, Drake JR Cardinal Newman 26.74 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
64 Theophile, Shelton JR Suncoast 26.81 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
65 Shaw, Harrison SO St. Andrew's 26.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
66 Dirksen, Drew FR St. Andrew's 27.02 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
67 Gettinger, Dennis FR Dreyfoos 27.17 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
68 Cacioppo, James SO St. Andrew's 27.25 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
68 Evans, Luke 8 North Broward Prep 27.25 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
70 Torres, Gianfranco SO North Broward Prep 27.26 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.8
71 Fletcher, Derek SO St. Andrew's 27.64 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
72 Moore, William SO Cardinal Newman 27.91 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.1
73 Green, Velt SR Glades Central 27.96 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.2
73 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 27.96 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.8
75 Bates, Adam SR Somerset Canyons 27.97 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
76 Peri, Enzo SO North Broward Prep 28.05 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
77 Bryant, Andre SO Glades Central 28.27 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 +0.0
78 Parsons, Dylan 8 American Heritage (DB) 29.86 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
79 Effron, Matthew 7 St. Andrew's 30.75 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.1
80 Geraci, Vito 6 North Broward Prep 31.43 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
81 Fetterman, Dylan 7 North Broward Prep 31.52 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.5
82 Parras, Murillo 7 St. Andrew's 31.66 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.4
83 Aghbar, Rumzi 7 St. Andrew's 32.58 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
84 Hindsley, Brandon 6 American Heritage (DB) 32.60 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.3
85 Asch, Julian 6 American Heritage (DB) 33.10 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.3
86 Folic, Ryan 6 North Broward Prep 35.90 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.3
87 Khan, Nevil 7 American Heritage (DB) 36.60 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
88 Schiffman, Landon 6 American Heritage (DB) 39.54 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 0.3

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith, Latasha SR Suncoast 24.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
2 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 25.78 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.7
3 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 26.00 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 3.5
4 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 26.20 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
5 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 26.35 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
6 McCray, Danielle FR Suncoast 26.57 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
7 Shannon, Shaniah FR Glades Central 26.74 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
8 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 26.96 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
9 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 27.05 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
10 Menelas, Ernesha JR Suncoast 27.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.8
11 Sinaise, Makayla SO Somerset Canyons 27.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
12 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 27.60 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
13 Poulin, Nicole FR Cardinal Newman 27.75 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.6
14 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 27.95 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
14 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 27.95 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.3
16 King, Morgan FR North Broward Prep 28.04 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
17 Putmon, Mahogany JR Glades Central 28.20 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
18 Artero, Emma JR Dreyfoos 28.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
19 Harman, Rachel JR St. Andrew's 28.50 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.2
20 Vaughn, Taniya JR Suncoast 28.52 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
21 Burns, Jenna SR North Broward Prep 28.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
21 Cole, Jessica SR North Broward Prep 28.54 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
23 Harrin, Daijah JR Suncoast 28.57 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
24 Washington, Tori FR Suncoast 28.61 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
25 Hansen, Amber FR Dreyfoos 29.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
26 Noel, Laureen JR Somerset Canyons 29.29 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.8
27 Lucchesi, Stephanie FR St. Andrew's 29.54 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
28 Eximon, Loodinica FR Glades Central 29.74 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.8
29 Burns, Khyle JR American Heritage (DB) 29.80 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
30 Greathouse, Teliyah JR Inlet Grove 29.98 South Fork Invitational Feb 22, 2019 0.9
31 Shutt, Alexis SO Somerset Canyons 30.08 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.9
32 Phillemon, Rishana FR Glades Central 30.12 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
33 Hansen, Alyssa SO Somerset Canyons 30.13 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.8
34 Nisonson, Haley JR St. Andrew's 30.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
35 Donath, Grace FR Cardinal Newman 30.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
35 Telne, Mendynyah JR Somerset Canyons 30.34 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -2.1
37 Haim, Vivien FR Dreyfoos 30.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
38 Hernandez, Victoria FR North Broward Prep 30.58 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
39 Haim, Vivien SO Dreyfoos 30.73 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
40 Vargas, Sasha SO Dreyfoos 30.82 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.8
41 Northecide, Dorizabelle SR North Broward Prep 30.87 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
42 Johnson, Laylah 6 American Heritage (DB) 31.10 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.9
43 Addison, Dominique JR American Heritage (DB) 31.22 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
44 Harris, Kayli JR American Heritage (DB) 31.40 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.2
45 Brezin, Lola 7 North Broward Prep 31.72 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
46 Chavez, Lily JR St. Andrew's 31.83 Benjamin Invite Feb 12, 2019
47 Doria, Jacqueline SO American Heritage (DB) 31.86 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
48 Jamieson, Natalia JR Somerset Canyons 31.90 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -3.1
49 Uvanile, Jacque FR Cardinal Newman 32.07 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 -0.1
50 Harris, Layli 6 American Heritage (DB) 32.15 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
51 Goodman, Katherin 7 St. Andrew's 32.16 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
52 Maneffa, Ashley JR North Broward Prep 32.19 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.6
53 Torres, Whitney FR St. Andrew's 32.45 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
54 Thomas, Alyssa JR Somerset Canyons 32.79 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.2
55 Vaarala, Anna JR North Broward Prep 32.80 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 0.6
56 Evans Dunn, Faye-Bella 8 North Broward Prep 33.17 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
57 Suppelsa, Bobbi-Jo FR North Broward Prep 33.37 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.7
58 George, Katherine JR St. Andrew's 33.66 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
59 Rozier, Jalyn 6 North Broward Prep 33.67 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
60 Hakman, Juliana FR St. Andrew's 33.74 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 3.0
61 Ferese, Natalie 7 St. Andrew's 35.28 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.6
62 Fegali, Camila 6 American Heritage (DB) 35.67 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 0.9
62 Thau, Laken 8 St. Andrew's 35.67 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
64 Pereira, Aaliyah 7 St. Andrew's 35.73 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
65 Hughes, Holiday 6 American Heritage (DB) 36.60 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.9
66 Benson, Annabella SO American Heritage (DB) 36.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
67 Bush, Shadell JR Glades Central 37.68 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.0
68 Tirosh, Tali SO American Heritage (DB) 38.56 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
69 McMahon, Kilty 8 American Heritage (DB) 39.40 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.2
70 Volot, Maya 8 American Heritage (DB) 39.77 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
71 Gisonda, Olivia 6 St. Andrew's 40.23 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.0
72 Reznicek, Laura 6 American Heritage (DB) 40.80 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 1.2
73 Johnson, TeDonsheye SR Glades Central 41.42 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
74 Gisonda, Sophia 7 St. Andrew's 41.99 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
75 Bender, Melanie 7 St. Andrew's 45.82 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Laidler, Antonio SR Glades Central 50.55 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
2 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 51.05 Warrior Invitational Mar 1, 2019
3 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 51.06 Warrior Invitational Mar 1, 2019
4 Dohler, Christian FR North Broward Prep 52.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
5 Macdougall, Mason SR Suncoast 52.99 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
6 Davis, Jaydon SR Suncoast 53.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
7 St-Cyr, Sterling JR Suncoast 53.38 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Amaya, Julien SO Somerset Canyons 53.77 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
9 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 53.98 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
10 Felton, Gerrit SO Dreyfoos 54.12 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
11 Guillaume, Jonas JR Somerset Canyons 54.57 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
12 Deetjen, Marlon SR Somerset Canyons 54.66 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
13 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 55.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
14 Roberts, Sebastian JR St. Andrew's 55.12 Warrior Invitational Mar 1, 2019
15 Decker, James SR North Broward Prep 55.19 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
16 Vest, Jasen SR North Broward Prep 55.29 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
17 Lyew, Andrew SR North Broward Prep 55.65 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
18 Alford, Michael SR Inlet Grove 56.26 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
19 Hiliare, Odieu SR Glades Central 56.70 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
20 Cargill, Thomas SO Somerset Canyons 56.86 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
21 Brown, Malcom JR Suncoast 56.88 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
22 Rice, Christopher JR American Heritage (DB) 57.04 Big Blue VIII Mar 2, 2019
23 Calixte, Daren SR Suncoast 57.16 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
24 Fraser, Giovanni JR American Heritage (DB) 57.26 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
25 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 57.29 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
26 underwood, Walker SO American Heritage (DB) 57.31 Big Blue VIII Mar 2, 2019
27 Fuentes, Maximus FR North Broward Prep 57.41 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 James, Matthew FR St. Andrew's 57.63 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
29 Jackson, Jordan SO Oxbridge Academy 57.77 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
30 Spear, Ollie JR Glades Central 58.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
31 Lee-faat, Aaron JR American Heritage (DB) 58.55 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
32 Golas, Presley SO Somerset Canyons 58.79 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
33 Dirksen, Drew FR St. Andrew's 58.98 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
33 Martinovic, Kye JR St. Andrew's 58.98 Warrior Invitational Mar 1, 2019
35 Willson, Howard FR Oxbridge Academy 59.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
36 Joyner, Lennox FR Suncoast 59.42 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
37 DiEgidio, Ethan SR North Broward Prep 59.93 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
38 Castillo, Gabriel FR North Broward Prep 1:00.41 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
39 Wright, Drake JR Cardinal Newman 1:00.94 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
40 Poindexter, Baron JR Somerset Canyons 1:01.62 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
41 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 1:01.80 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
42 Torres, Gianfranco SO North Broward Prep 1:01.97 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
43 Schumaker, Ethan FR North Broward Prep 1:02.08 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
44 Ozutopcu, Kerem FR St. Andrew's 1:02.22 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
45 Kiffel, Evan FR North Broward Prep 1:03.11 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
46 Mcallister, Samuel SO American Heritage (DB) 1:03.18 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
47 Brown, Tyler FR North Broward Prep 1:03.42 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
48 Parsons, Dylan 8 American Heritage (DB) 1:03.54 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
49 Field, Tyler SO North Broward Prep 1:04.13 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
50 Proia, Casey SO American Heritage (DB) 1:04.93 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
51 Peri, Enzo SO North Broward Prep 1:05.06 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
52 Silverstein, Christian 8 North Broward Prep 1:06.11 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
53 Geraci, Vito 6 North Broward Prep 1:06.85 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
54 Shaw, Harrison SO St. Andrew's 1:07.04 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
55 Machlah, Amer 8 North Broward Prep 1:07.11 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
56 Hernandez, Louis SR Dreyfoos 1:07.69 Warrior Invitational Mar 1, 2019
57 Reznicek, Luka 6 American Heritage (DB) 1:09.11 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
58 Politoski, Michael FR American Heritage (DB) 1:10.54 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
59 Cocose, Cameron SO St. Andrew's 1:11.79 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
60 Parafinuk, Emmanuelle FR North Broward Prep 1:12.41 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
61 Parras, Murillo 7 St. Andrew's 1:12.83 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
62 Egbert, Matthew 7 St. Andrew's 1:13.39 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
63 Parras, Max 8 St. Andrew's 1:14.50 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
64 Rieland, Trey 7 St. Andrew's 1:15.33 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
65 Shook, Jeremy 8 St. Andrew's 1:17.93 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
66 Moledina, Hadi 6 American Heritage (DB) 1:19.86 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
67 Reznicek, Dash 6 American Heritage (DB) 1:21.23 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
68 Davidson, Ian 6 North Broward Prep 1:23.70 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
68 Folic, Ryan 6 North Broward Prep 1:23.70 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
70 Schiffman, Landon 6 American Heritage (DB) 1:30.45 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Latasha SR Suncoast 54.73 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
2 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 59.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 1:00.39 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
4 McCray, Danielle FR Suncoast 1:00.56 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
5 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 1:01.12 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
6 Shannon, Shaniah FR Glades Central 1:01.55 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
7 Vickers, Patrianna JR Glades Central 1:02.59 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
8 Emerson, Hanna JR Suncoast 1:03.15 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
9 Charles, Joohly SO Somerset Canyons 1:03.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
10 Gosman, Milani JR Dreyfoos 1:04.90 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Cole, Jessica SR North Broward Prep 1:04.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
12 Mussenden, Rinaja JR Glades Central 1:06.21 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
13 Ortega, Sarah FR Somerset Canyons 1:06.38 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
14 Menelas, Ernesha JR Suncoast 1:06.65 Warrior Invitational Mar 1, 2019
15 Noel, Jayden 8 Somerset Canyons 1:07.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Harman, Rachel JR St. Andrew's 1:07.91 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
17 Washington, Tori FR Suncoast 1:08.00 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
18 King, Morgan FR North Broward Prep 1:08.31 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
19 Harrin, Daijah JR Suncoast 1:08.47 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 1:08.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
21 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 1:09.16 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
22 Jamieson, Natalia JR Somerset Canyons 1:09.54 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
23 Eximon, Loodinica FR Glades Central 1:09.95 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
24 Spinder, Sydney SO North Broward Prep 1:11.59 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Garcia, Mariana FR American Heritage (DB) 1:12.91 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
26 Noel, Laureen JR Somerset Canyons 1:12.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
27 Maneffa, Ashley JR North Broward Prep 1:13.44 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
28 Abel, Elizabeth FR Dreyfoos 1:14.01 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
29 Schneider, Alexandra SO American Heritage (DB) 1:14.57 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
30 Kalandjian, Lena FR North Broward Prep 1:15.57 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
31 Quintero, Caterina FR North Broward Prep 1:16.11 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
32 Uvanile, Jacque FR Cardinal Newman 1:16.80 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
33 Alonso, Eva 8 North Broward Prep 1:17.40 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
34 Vest, Kylee FR North Broward Prep 1:17.66 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
35 Shutt, Alexis SO Somerset Canyons 1:18.12 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
36 Popov, Anna 7 St. Andrew's 1:18.33 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
37 Hakman, Juliana FR St. Andrew's 1:18.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
38 Folic, Shoshana SO North Broward Prep 1:19.98 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
39 Sanchez, Natalia SO Dreyfoos 1:20.01 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
40 Curry, Ana FR American Heritage (DB) 1:20.18 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
41 Lesperance, Lily 8 North Broward Prep 1:20.49 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
42 Weisz, Ella 8 St. Andrew's 1:21.40 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
43 Fegali, Camila 6 American Heritage (DB) 1:21.58 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
44 Giulette, Gabriela JR North Broward Prep 1:22.30 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
45 Zaporozhets, Alexsandra FR North Broward Prep 1:22.32 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
46 Rodriguez, Hailee 7 North Broward Prep 1:23.29 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
47 Garcia, Manuela 6 American Heritage (DB) 1:23.62 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
48 Diniz, Amanda SR North Broward Prep 1:24.02 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
49 Schorr, Morgan JR American Heritage (DB) 1:27.23 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
50 Montes, Ana SO North Broward Prep 1:28.61 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
51 Pereira, Aaliyah 7 St. Andrew's 1:31.37 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
52 Volot, Maya 8 American Heritage (DB) 1:31.97 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
53 Little, Taylor FR North Broward Prep 1:32.34 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
54 Bender, Melanie 7 St. Andrew's 2:03.21 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Macdougall, Mason SR Suncoast 2:05.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Dohler, Christian FR North Broward Prep 2:07.98 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
3 Point Du-Jour, Marvyn JR Somerset Canyons 2:08.59 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
4 Tulloch, Timothy JR Suncoast 2:09.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Colodney, Jakob SR Somerset Canyons 2:11.14 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
6 Davis, Jaydon SR Suncoast 2:12.01 Warrior Invitational Mar 1, 2019
7 Joseph, Jiovani SR Suncoast 2:12.11 Warrior Invitational Mar 1, 2019
8 Pena, Mateo SR North Broward Prep 2:14.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
9 Decker, James SR North Broward Prep 2:14.49 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
10 Gale, Jacob FR Suncoast 2:15.62 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
11 Lyew, Andrew SR North Broward Prep 2:17.77 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Brawley, Alexander SO Cardinal Newman 2:19.41 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
13 Feldman, Alex JR Somerset Canyons 2:19.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Carlsson, Damien FR St. Andrew's 2:20.24 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
15 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 2:20.31 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
16 Golas, Presley SO Somerset Canyons 2:20.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Gerber, Sebastian SO Somerset Canyons 2:20.74 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
18 Chery, Willis SR Somerset Canyons 2:21.75 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
19 Vest, Jasen SR North Broward Prep 2:22.33 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
20 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 2:23.82 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
21 Korostisherski, Elijah SR Suncoast 2:24.85 Warrior Invitational Mar 1, 2019
22 Martinez, Ivan SO Glades Central 2:25.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Amicar, Gilbert FR Glades Central 2:25.27 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
24 Louis, Fabio JR Glades Central 2:25.46 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 2:25.49 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Brezin, Jacob FR North Broward Prep 2:25.57 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
27 DeQuintana-Dugarte, Ander 8 North Broward Prep 2:26.10 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
28 Rodriguez, Nicolai SO Oxbridge Academy 2:26.18 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
29 Gardner, Elijah SR Somerset Canyons 2:26.38 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
30 York, Kyle SO North Broward Prep 2:26.48 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
31 Brown, Jeremiah SO Glades Central 2:27.36 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
32 Chorney, Bryce JR Somerset Canyons 2:27.72 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
33 Deligiannis, Dean FR St. Andrew's 2:27.92 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
34 Jaeger, Carl JR American Heritage (DB) 2:28.38 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
35 Goldenberg, Zach SR North Broward Prep 2:28.68 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
36 Bloom, Jackson JR St. Andrew's 2:29.58 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
37 Farrell, Connor JR Suncoast 2:30.09 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
38 Willson, Howard FR Oxbridge Academy 2:30.30 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
39 Svopa, Ryan SR Dreyfoos 2:30.31 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
40 Altschuler, Benjamin SR North Broward Prep 2:32.22 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
41 Brown, Tyler FR North Broward Prep 2:32.38 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
42 Mays, Jermaine JR Glades Central 2:33.40 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
43 Raymond, Thomas SO Oxbridge Academy 2:33.70 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
44 Jassenoff, Zachary FR Oxbridge Academy 2:33.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
45 Collins, Jack SR Dreyfoos 2:35.09 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
46 Kircher, Harrison SO St. Andrew's 2:37.35 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
47 Daly, Gavin 8 St. Andrew's 2:44.53 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
48 Palencia, Martin 7 North Broward Prep 2:45.32 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
49 Shoichet, Michael JR St. Andrew's 2:46.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
50 Rosenthal, Dylan SR North Broward Prep 2:46.74 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
51 Johnson, Taylor 8 Somerset Canyons 2:47.48 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
52 Spear, Ollie JR Glades Central 2:48.24 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
53 Noble, Luke 8 St. Andrew's 2:51.50 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
54 Politoski, Michael FR American Heritage (DB) 2:52.62 Big Blue VIII Mar 2, 2019
55 Greenbaum, Jordan FR North Broward Prep 2:53.25 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
56 Von Oehsen, Lucas FR North Broward Prep 2:59.28 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
57 Shook, Jeremy 8 St. Andrew's 3:00.54 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
58 Riley, Colin SR St. Andrew's 3:00.99 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
59 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 3:04.96 Benjamin Invite Feb 12, 2019
60 Sober, Will FR Dreyfoos 3:05.09 Benjamin Invite Feb 12, 2019
61 Jackson, Jordan SO Oxbridge Academy 3:06.05 Benjamin Invite Feb 12, 2019
62 Calixte, Bradley SO Inlet Grove 3:06.37 South Fork Invitational Feb 22, 2019
63 Moledina, Hadi 6 American Heritage (DB) 3:35.78 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
64 Robbins, Blake 8 American Heritage (DB) 3:38.66 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Emerson, Hanna JR Suncoast 2:25.71 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
2 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 2:28.58 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
3 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 2:37.50 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
4 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 2:38.08 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Lentz, Sarah JR Somerset Canyons 2:39.19 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
6 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 2:42.11 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
7 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 2:42.81 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
8 Rose, Rachel SO American Heritage (DB) 2:44.02 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
9 Gordon, Emily SO North Broward Prep 2:46.42 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
10 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 2:49.30 Benjamin Invite Feb 12, 2019
11 Brady, Alyson SR St. Andrew's 2:49.59 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
12 Noel, Jayden 8 Somerset Canyons 2:49.92 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
13 Wallace, Scotland FR North Broward Prep 2:49.96 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
14 Ferguson, Alana FR Suncoast 2:53.92 Warrior Invitational Mar 1, 2019
15 Wandoff, Abigail SR St. Andrew's 2:56.04 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
16 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 2:56.75 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
17 Garcia, Pilar SR Glades Central 2:57.62 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
18 Applegate, Emma FR Suncoast 2:58.09 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
19 Folic, Shoshana SO North Broward Prep 2:59.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Khede, Ava JR Dreyfoos 3:02.74 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
21 Gouveia, Gabby 6 St. Andrew's 3:03.26 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
22 Swabek, Erin FR Dreyfoos 3:03.36 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Zarazua, Sofia SO Dreyfoos 3:06.33 Benjamin Invite Feb 12, 2019
24 Burden, Heidi FR Somerset Canyons 3:07.12 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
25 Quintero, Caterina FR North Broward Prep 3:07.47 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
26 Arizmendi, Amaia SO St. Andrew's 3:08.60 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
27 Boyd, Ainsley FR Cardinal Newman 3:08.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Papagni, Portia 8 St. Andrew's 3:09.38 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
29 Novak, Jessica 7 St. Andrew's 3:10.24 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
30 Allen, Sophie SR Dreyfoos 3:11.35 Benjamin Invite Feb 12, 2019
30 Thaler, Rachel JR Somerset Canyons 3:11.35 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
32 Shapiro, Mandi 8 St. Andrew's 3:12.96 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
33 Machado, Jimena SO Somerset Canyons 3:13.06 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
34 Rugara, Kena 8 St. Andrew's 3:15.23 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
35 Saylor, Julia FR North Broward Prep 3:16.74 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
36 Saylor, Emma JR North Broward Prep 3:17.08 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
37 Mussenden, Rinaja JR Glades Central 3:19.26 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
38 Rodriguez, Rachel SO Somerset Canyons 3:20.82 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
39 Rodriguez, Natalie SR Dreyfoos 3:21.36 Warrior Invitational Mar 1, 2019
40 Weisz, Ella 8 St. Andrew's 3:23.46 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
41 Putmon, Mahogany JR Glades Central 3:23.75 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
42 McKenzie, Aunibria SR Glades Central 3:25.21 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
43 Vest, Kylee FR North Broward Prep 3:25.39 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
44 Da Silva, Victoria SO Somerset Canyons 3:27.92 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
45 Aliancin, Giselle SO Somerset Canyons 3:32.88 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
46 Worrilow, Sofia 7 St. Andrew's 3:37.16 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
47 Creager, Ziana SO Somerset Canyons 3:38.01 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Noble, Ian SO St. Andrew's 4:39.95 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
2 Hutchison, Luke JR Suncoast 4:41.86 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Carlsson, Damien FR St. Andrew's 4:53.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
4 Gale, Jacob FR Suncoast 4:54.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 4:55.03 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
6 Colodney, Jakob SR Somerset Canyons 4:55.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
7 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 4:57.22 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 5:03.00 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
9 Deligiannis, Dean FR St. Andrew's 5:03.26 Warrior Invitational Mar 1, 2019
10 Romac, Will FR St. Andrew's 5:12.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
11 Gerber, Sebastian SO Somerset Canyons 5:13.35 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
12 Altschuler, Benjamin SR North Broward Prep 5:15.56 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
13 Krishnasamy, Dhilan JR Suncoast 5:15.59 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Goldenberg, Zach SR North Broward Prep 5:18.51 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
15 Pena, Mateo SR North Broward Prep 5:20.02 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
16 Brezin, Jacob FR North Broward Prep 5:21.12 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
17 DeQuintana-Dugarte, Ander 8 North Broward Prep 5:24.33 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
18 York, Kyle SO North Broward Prep 5:25.16 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
19 Brawley, Alexander SO Cardinal Newman 5:29.46 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
20 Chorney, Bryce JR Somerset Canyons 5:29.83 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
21 Feldman, Alex JR Somerset Canyons 5:30.16 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
22 Brown, Tyler FR North Broward Prep 5:33.01 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
23 Farrell, Connor JR Suncoast 5:36.36 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
24 Jassenoff, Zachary FR Oxbridge Academy 5:37.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
25 Raymond, Thomas SO Oxbridge Academy 5:38.21 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Rodriguez, Nicolai SO Oxbridge Academy 5:42.10 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
27 Svopa, Ryan SR Dreyfoos 5:43.18 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
28 Chery, Willis SR Somerset Canyons 5:44.19 Big Blue VIII Mar 2, 2019
29 Collins, Jack SR Dreyfoos 5:44.26 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
30 Burrus, Syler 7 American Heritage (DB) 5:44.77 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
31 Silva, Victor SO American Heritage (DB) 5:46.99 Big Blue VIII Mar 2, 2019
32 Ilvento, Nicholas FR St. Andrew's 5:47.91 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
33 Louis, Fabio JR Glades Central 5:51.28 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
34 Palencia, Martin 7 North Broward Prep 5:55.51 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
35 Hernandez, Louis SR Dreyfoos 5:57.93 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
36 Rosenthal, Dylan SR North Broward Prep 6:00.26 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
37 DiEgidio, Ethan SR North Broward Prep 6:06.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
38 Daly, Gavin 8 St. Andrew's 6:11.58 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
39 Johnson, Taylor 8 Somerset Canyons 6:16.14 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
40 Maio, Vincent SO Cardinal Newman 6:16.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
41 Sober, Will FR Dreyfoos 6:18.71 Warrior Invitational Mar 1, 2019
42 Greenbaum, Jordan FR North Broward Prep 6:22.52 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
43 Von Oehsen, Lucas FR North Broward Prep 6:27.33 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
44 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 6:44.14 Benjamin Invite Feb 12, 2019
45 Berkwich, Jordan FR American Heritage (DB) 6:47.22 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
46 Bonilla, Santiago JR Somerset Canyons 6:52.51 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 5:13.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Emerson, Hanna JR Suncoast 5:23.19 Warrior Invitational Mar 1, 2019
3 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 5:34.21 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
4 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 5:50.77 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
5 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 5:57.71 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
6 Sypek, Corrine JR American Heritage (DB) 5:59.73 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
7 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 6:13.69 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
8 Brady, Alyson SR St. Andrew's 6:15.17 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
9 Gordon, Emily SO North Broward Prep 6:15.23 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
10 Wallace, Scotland FR North Broward Prep 6:21.85 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
11 Wandoff, Abigail SR St. Andrew's 6:21.89 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
12 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 6:27.01 Big Blue VIII Mar 2, 2019
13 Gouveia, Gabby 6 St. Andrew's 6:35.91 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
14 Deng, Lynn JR Suncoast 6:36.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Novak, Jessica 7 St. Andrew's 6:37.51 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
16 Allen, Sophie SR Dreyfoos 6:40.77 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Zarazua, Sofia SO Dreyfoos 6:41.17 Benjamin Invite Feb 12, 2019
18 Machado, Jimena SO Somerset Canyons 6:44.60 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
19 Garcia, Pilar SR Glades Central 6:47.28 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
20 Fred, Camila JR Dreyfoos 6:50.35 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
21 Folic, Shoshana SO North Broward Prep 6:53.78 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
22 Ferguson, Alana FR Suncoast 6:57.44 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
23 Rodriguez, Rachel SO Somerset Canyons 7:13.82 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
24 Saylor, Emma JR North Broward Prep 7:17.22 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
25 Da Silva, Victoria SO Somerset Canyons 7:19.28 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
26 Quintero, Caterina FR North Broward Prep 7:20.80 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
27 Wolnewitz, Emma SO Dreyfoos 7:24.99 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
28 Applegate, Emma FR Suncoast 7:29.27 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
29 Burden, Heidi FR Somerset Canyons 7:33.61 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
30 Boyd, Ainsley FR Cardinal Newman 7:34.05 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
31 Shapiro, Mandi 8 St. Andrew's 7:44.58 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
32 Vest, Kylee FR North Broward Prep 7:46.88 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
33 Saylor, Julia FR North Broward Prep 7:51.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
34 Worrilow, Sofia 7 St. Andrew's 7:54.03 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
35 Creager, Ziana SO Somerset Canyons 8:01.03 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
36 Abcug, Julia FR American Heritage (DB) 8:04.00 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
37 Thaler, Rachel JR Somerset Canyons 8:16.78 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Noble, Ian SO St. Andrew's 9:51.81 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Romac, Will FR St. Andrew's 10:40.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 10:48.70 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Gale, Jacob FR Suncoast 10:54.76 Warrior Invitational Mar 1, 2019
5 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 10:57.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
6 DeQuintana-Dugarte, Ander 8 North Broward Prep 11:18.22 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
7 Hutchison, Luke JR Suncoast 11:19.86 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
8 Altschuler, Benjamin SR North Broward Prep 11:33.16 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
9 Brezin, Jacob FR North Broward Prep 11:35.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 York, Kyle SO North Broward Prep 11:46.76 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
11 Gerber, Sebastian SO Somerset Canyons 11:51.40 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
12 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 11:54.72 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Costello, Everett SO Suncoast 11:56.45 Warrior Invitational Mar 1, 2019
14 Ilvento, Nicholas FR St. Andrew's 12:15.64 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
15 Krishnasamy, Dhilan JR Suncoast 12:19.24 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
16 Chorney, Bryce JR Somerset Canyons 12:37.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
17 Burrus, Syler 7 American Heritage (DB) 12:39.40 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
18 Farrell, Connor JR Suncoast 13:02.06 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
19 Brown, Tyler FR North Broward Prep 13:02.72 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
20 underwood, spencer SR American Heritage (DB) 13:16.00 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
21 Sober, Will FR Dreyfoos 13:20.62 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
22 Palencia, Martin 7 North Broward Prep 13:41.28 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
23 Greenbaum, Jordan FR North Broward Prep 15:30.29 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Calixte, Daren SR Suncoast 13.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
2 Porter, Roqaun SO Glades Central 14.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
3 Jackson, Earnest SR Glades Central 15.45 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
4 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 15.52 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
5 Porter, Javian SO Glades Central 15.99 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
6 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 16.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
7 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 16.32 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
8 Noble, Dave SO Suncoast 17.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
9 Handley, Stephen SR North Broward Prep 17.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
10 Hall, Landon SO Cardinal Newman 18.33 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.5
11 Ripple, Ethan FR North Broward Prep 19.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
12 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 19.64 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
13 Pastro, Leonardo FR Somerset Canyons 20.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
14 Poindexter, Baron JR Somerset Canyons 20.25 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
15 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 20.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
16 Pantaridls, Eleftherios FR Somerset Canyons 20.48 Big Blue VIII Mar 2, 2019 0.8
17 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 21.87 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.5
18 Cocose, Chris SO St. Andrew's 22.55 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
19 Pabisz, James JR American Heritage (DB) 23.11 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
20 Testorf, Christian SO North Broward Prep 23.47 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.1

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Calixte, Daren SR Suncoast 38.68 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
2 Jackson, Earnest SR Glades Central 40.60 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
3 Porter, Roqaun SO Glades Central 41.88 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Porter, Javian SO Glades Central 42.87 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
5 Noble, Dave SO Suncoast 43.41 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
6 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 44.10 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
7 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 44.69 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
8 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 45.59 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
9 Miller, Dayvon SR Inlet Grove 46.51 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
10 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 48.91 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 50.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Poindexter, Baron JR Somerset Canyons 50.13 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
13 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 50.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
14 Ripple, Ethan FR North Broward Prep 50.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Pastro, Leonardo FR Somerset Canyons 50.88 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
16 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 51.66 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
17 Pantaridls, Eleftherios FR Somerset Canyons 52.03 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
18 Arango, Christian SR Dreyfoos 52.27 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
19 Pabisz, James JR American Heritage (DB) 53.84 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
20 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 53.88 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
21 Mores, Caleb SO St. Andrew's 54.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
22 Cocose, Chris SO St. Andrew's 56.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
23 Testorf, Christian SO North Broward Prep 57.60 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
24 Horan, Sean SO Dreyfoos 1:01.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 2.05m 6' 8.75" Florida Relays Mar 28, 2019
2 McClain, Jamar SR Glades Central 1.93m 6' 4" Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
3 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 1.78m 5' 10" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
5 Denny, Dominick JR North Broward Prep 1.77m 5' 9.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
5 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 1.77m 5' 9.75" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
7 Griseta, Joseph FR North Broward Prep 1.76m 5' 9.25" Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
8 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 1.72m 5' 7.75" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
9 Brown, Malcom JR Suncoast 1.67m 5' 5.75" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
9 Mores, Ben SR St. Andrew's 1.67m 5' 5.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
11 Doles, Justin SR North Broward Prep 1.62m 5' 3.75" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
12 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 1.60m 5' 3" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
13 Collins, Luke FR North Broward Prep 1.57m 5' 1.75" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
13 Mores, Caleb SO St. Andrew's 1.57m 5' 1.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
15 Rieland, Trey 7 St. Andrew's 1.42m 4' 7.75" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
16 Rowland, Tate 8 North Broward Prep 1.27m 4' 2" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
17 Aghbar, Rumzi 7 St. Andrew's 1.20m 3' 11.25" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
18 Fawcett, Grant 6 North Broward Prep 1.10m 3' 7.25" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
18 Parras, Murillo 7 St. Andrew's 1.10m 3' 7.25" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 6.69m 21' 11.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
2 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 6.59m 21' 7.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
3 Hiliare, Odieu SR Glades Central 6.57m 21' 6.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
4 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 6.50m 21' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 McClain, Jamar SR Glades Central 6.44m 21' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
6 Green, Velt SR Glades Central 6.42m 21' 0.75" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
7 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 6.40m 21' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Collins, Luke FR North Broward Prep 6.20m 20' 4.25" Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
9 Richard, Davius SR Glades Central 6.11m 20' 0.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 Denny, Dominick JR North Broward Prep 6.00m 19' 8.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
10 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 6.00m 19' 8.25" Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
12 Potts, Jamal JR American Heritage (DB) 5.99m 19' 8" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
13 Feldman, Maxwell SR St. Andrew's 5.91m 19' 4.75" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
14 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 5.84m 19' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 5.84m 19' 2" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
16 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 5.82m 19' 1.25" Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
17 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 5.80m 19' 0.5" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
18 James, Matthew FR St. Andrew's 5.70m 18' 8.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
19 Jackson, Earnest SR Glades Central 5.62m 18' 5.25" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
20 Rampart, Isaiah SR American Heritage (DB) 5.60m 18' 4.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
21 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 5.57m 18' 3.25" Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
22 Noble, Dave SO Suncoast 5.56m 18' 3" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
23 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 5.55m 18' 2.5" Big Blue VIII Mar 2, 2019
24 Brown, Malcom JR Suncoast 5.54m 18' 2.25" Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
25 Gibbs , Eddie SR Suncoast 5.52m 18' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Fuentes, Maximus FR North Broward Prep 5.50m 18' 0.5" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
27 Smalls, Dallis JR American Heritage (DB) 5.48m 17' 11.75" Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
28 Roberts, Adren FR Somerset Canyons 5.27m 17' 3.5" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
29 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 5.20m 17' 0.75" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
30 Jackson, Jordan SO Oxbridge Academy 4.95m 16' 3" Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
31 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 4.91m 16' 1.5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
32 Bentayou, James SR North Broward Prep 4.86m 15' 11.5" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
32 Rowland, Tate 8 North Broward Prep 4.86m 15' 11.5" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
34 Joseph, Mitzseen SR Suncoast 4.84m 15' 10.5" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
34 Negri, Ryan FR North Broward Prep 4.84m 15' 10.5" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
36 Dirksen, Drew FR St. Andrew's 4.82m 15' 9.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
36 Griseta, Joseph FR North Broward Prep 4.82m 15' 9.75" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
38 Chery, Willis SR Somerset Canyons 4.73m 15' 6.25" 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
39 Silverstein, Christian 8 North Broward Prep 4.41m 14' 5.75" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
40 Riley, Colin SR St. Andrew's 4.37m 14' 4" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
41 Vanscoy, Ryan 7 American Heritage (DB) 4.12m 13' 6.25" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
42 Effron, Matthew 7 St. Andrew's 3.64m 11' 11.5" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
43 Asch, Julian 6 American Heritage (DB) 3.60m 11' 9.75" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
44 Parras, Max 8 St. Andrew's 3.57m 11' 8.5" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
45 Egbert, Matthew 7 St. Andrew's 3.56m 11' 8.25" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
46 Machlah, Amer 8 North Broward Prep 3.55m 11' 7.75" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
47 Fetterman, Dylan 7 North Broward Prep 3.15m 10' 4" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
47 Geraci, Vito 6 North Broward Prep 3.15m 10' 4" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
49 Fawcett, Grant 6 North Broward Prep 3.13m 10' 3.25" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
50 Powers, JJ 7 St. Andrew's 3.04m 9' 11.75" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
51 Folic, Ryan 6 North Broward Prep 2.90m 9' 6.25" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
52 Davidson, Ian 6 North Broward Prep 2.56m 8' 4.75" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 White, Maliya JR Dreyfoos 5.07m 16' 7.75" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
2 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 4.92m 16' 1.75" Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
3 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 4.89m 16' 0.5" Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
4 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 4.76m 15' 7.5" Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
5 Menelas, Ernesha JR Suncoast 4.74m 15' 6.75" Warrior Invitational Mar 1, 2019
6 Scott, Nichelle Dreyfoos 4.69m 15' 4.75" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
7 Hodge, Jade JR St. Andrew's 4.57m 15' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Northecide, Dorizabelle SR North Broward Prep 4.50m 14' 9.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
9 Vickers, Patrianna JR Glades Central 4.37m 14' 4" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
10 Kalandjian, Lena FR North Broward Prep 4.34m 14' 3" Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
11 King, Morgan FR North Broward Prep 4.30m 14' 1.25" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
12 Piskun, Claire SO North Broward Prep 4.23m 13' 10.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 McCray, Danielle FR Suncoast 4.18m 13' 8.75" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
14 Baiano, Carina FR American Heritage (DB) 4.00m 13' 1.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
15 Goodman, Katherin 7 St. Andrew's 3.95m 12' 11.5" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 +0.0
16 Watts, Grace SO St. Andrew's 3.94m 12' 11.25" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
17 Vaughn, Taniya JR Suncoast 3.90m 12' 9.5" Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
18 Johnson, Laylah 6 American Heritage (DB) 3.87m 12' 8.5" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
19 Lucchesi, Stephanie FR St. Andrew's 3.81m 12' 6" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
20 George, Katherine JR St. Andrew's 3.80m 12' 5.75" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
21 Spain, Lindsey 8 American Heritage (DB) 3.66m 12' 0.25" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
22 Novak, Jessica 7 St. Andrew's 3.48m 11' 5" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 +0.0
23 Harris, Layli 6 American Heritage (DB) 3.40m 11' 2" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
24 Allen, Devani JR Suncoast 3.35m 11' 0" Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
25 Mushlin, Lily 8 North Broward Prep 3.34m 10' 11.5" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
26 Mckeith-Wellington, Malika 6 St. Andrew's 3.31m 10' 10.5" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 +0.0
27 Alonso, Eva 8 North Broward Prep 3.17m 10' 5" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
28 Harris, Kayli JR American Heritage (DB) 3.16m 10' 4.5" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
29 Shahin, Riley 8 American Heritage (DB) 3.06m 10' 0.5" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
30 Pereira, Aaliyah 7 St. Andrew's 3.05m 10' 0.25" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
31 Volot, Maya 8 American Heritage (DB) 2.96m 9' 8.5" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
32 Bender, Melanie 7 St. Andrew's 2.64m 8' 8" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Hiliare, Odieu SR Glades Central 13.94m 45' 9" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 McClain, Jamar SR Glades Central 13.35m 43' 9.75" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
3 Denny, Dominick JR North Broward Prep 12.92m 42' 4.75" Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
4 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 12.83m 42' 1.25" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
5 Collins, Luke FR North Broward Prep 12.57m 41' 3" Louie Bing Classic Feb 15, 2019
6 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 12.20m 40' 0.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
7 Bovenzi, Giovani JR American Heritage (DB) 12.17m 39' 11.25" Big Blue VIII Mar 2, 2019
8 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 11.86m 38' 11" Warrior Invitational Mar 1, 2019
9 Davilmar, Pier JR Somerset Canyons 11.52m 37' 9.5" Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
10 Feldman, Maxwell SR St. Andrew's 11.50m 37' 8.75" Benjamin Invite Feb 12, 2019
11 Roberts, Adren FR Somerset Canyons 11.41m 37' 5.25" Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
12 Rowland, Tate 8 North Broward Prep 11.32m 37' 1.75" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
13 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 11.08m 36' 4.25" Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
14 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 10.99m 36' 0.75" Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
15 Negri, Ryan FR North Broward Prep 10.82m 35' 6" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
16 Jackson, Jinx JR Somerset Canyons 10.57m 34' 8.25" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
17 Griseta, Joseph FR North Broward Prep 10.45m 34' 3.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
18 Wright, Demonte SR American Heritage (DB) 9.96m 32' 8.25" Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 McCloud, Tyson JR North Broward Prep 14.14m 46' 4.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
2 Point Du-Jour, Giordani SO Somerset Canyons 13.90m 45' 7.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
3 Richard, Davius SR Glades Central 13.86m 45' 5.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Freeman, Da' Keviuos JR Glades Central 13.83m 45' 4.5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
5 Lamartiniere, Aaron SO Oxbridge Academy 13.71m 44' 11.75" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
6 Brockman, Anthony JR Glades Central 13.25m 43' 5.75" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
7 Phanord, Jobed SR Somerset Canyons 13.06m 42' 10.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Lewis, Tyler JR Suncoast 12.97m 42' 6.75" Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
9 Marchitello, Charles FR American Heritage (DB) 12.96m 42' 6.25" Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
10 Callens, Jon-Pierre FR North Broward Prep 12.85m 42' 2" Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
11 Joseph, Mitzseen SR Suncoast 12.74m 41' 9.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
12 Kabir, Delonus JR Glades Central 12.32m 40' 5" Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
13 Joyner, Lennox FR Suncoast 12.22m 40' 1.25" Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
14 Paguero, Dariel FR Dreyfoos 11.84m 38' 10.25" Warrior Invitational Mar 1, 2019
15 Asseraf, Sebastion SR St. Andrew's 11.62m 38' 1.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Bien-Aime, Richard SR North Broward Prep 11.60m 38' 0.75" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
17 Brown, Malcom JR Suncoast 10.81m 35' 5.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
17 Joseph, Fradley JR Suncoast 10.81m 35' 5.75" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
19 Robinson, Tremain SO Somerset Canyons 10.70m 35' 1.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Gustave, Chaad SR Cardinal Newman 10.60m 34' 9.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
21 Taylor, Timothy SR Suncoast 10.58m 34' 8.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 D'Adesky, Grant SR St. Andrew's 10.55m 34' 7.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
23 Schacter, Mori FR North Broward Prep 10.32m 33' 10.25" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
24 Bates, Adam SR Somerset Canyons 10.15m 33' 3.75" Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
25 Fatone, Anthony SO Somerset Canyons 10.06m 33' 0.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Essig, Alexander SR St. Andrew's 9.98m 32' 9" Benjamin Invite Feb 12, 2019
27 Rossi, Sebastian SR St. Andrew's 9.59m 31' 5.75" Benjamin Invite Feb 12, 2019
28 Getant, James JR Cardinal Newman 9.12m 29' 11.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
29 Gelin, Derek JR Somerset Canyons 9.09m 29' 10" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
30 Meehan, Ryan JR American Heritage (DB) 8.95m 29' 4.5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
31 FanFan, Karl SO Somerset Canyons 8.94m 29' 4" Highlands Christian Throws Carnival Apr 1, 2019
32 Sacks, Stone JR St. Andrew's 8.90m 29' 2.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
33 Donahue, Nick SO North Broward Prep 8.47m 27' 9.5" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
34 Vidal, Paul JR North Broward Prep 8.45m 27' 8.75" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
35 Maher, Desmond SO St. Andrew's 8.23m 27' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
36 Kopels, Alexander 8 St. Andrew's 8.07m 26' 5.75" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
37 Brousseau, Bryan FR Cardinal Newman 7.92m 26' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
38 Hirsh, Ben 7 St. Andrew's 7.15m 23' 5.5" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
39 Schwartz, Ethan 8 American Heritage (DB) 6.26m 20' 6.5" Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
40 Effron, Matthew 7 St. Andrew's 6.18m 20' 3.5" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Salsberry, Cara SO Somerset Canyons 11.09m 36' 4.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Jackson, Jon'Quella JR Glades Central 10.62m 34' 10.25" Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
3 Austin, Sydney SR North Broward Prep 9.80m 32' 2" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Hulcome, Doneisha JR Suncoast 9.69m 31' 9.5" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Whitaker, Nicole SR St. Andrew's 9.68m 31' 9.25" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
6 Tammiruusu, Ravyn JR Suncoast 9.06m 29' 8.75" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
7 Smith, Bianca JR St. Andrew's 8.30m 27' 2.75" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Walker, Caitlyn JR Suncoast 8.28m 27' 2" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
9 Addison, Dominique JR American Heritage (DB) 8.03m 26' 4.25" Big Blue VIII Mar 2, 2019
9 Rubin, Kassidy SO Somerset Canyons 8.03m 26' 4.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Thau, Laken 8 St. Andrew's 7.83m 25' 8.25" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
12 Tilson, Aubrey JR American Heritage (DB) 7.56m 24' 9.75" Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
13 Shahin, Riley 8 American Heritage (DB) 7.52m 24' 8.25" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
14 Harris, Kayli JR American Heritage (DB) 7.37m 24' 2.25" Big Blue VIII Mar 2, 2019
15 Rosarion, Aurelie SO North Broward Prep 7.27m 23' 10.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
16 Kanjian, Hannah SR Oxbridge Academy 7.26m 23' 10" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
17 Davis, Morgan JR Dreyfoos 7.18m 23' 6.75" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
18 Watts, Grace SO St. Andrew's 6.80m 22' 3.75" Warrior Invitational Mar 1, 2019
19 Grant, Alexandria JR Cardinal Newman 6.75m 22' 1.75" Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
20 Ronson, Lauren FR Somerset Canyons 6.73m 22' 1" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
21 Carbone, Victoria SO St. Andrew's 6.58m 21' 7.25" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 Allen, Devani JR Suncoast 6.26m 20' 6.5" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
23 Goldsmith, Ellie 8 St. Andrew's 5.61m 18' 5" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
24 Labranche, Kayla JR Suncoast 5.54m 18' 2.25" Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
25 Tavares, Carly 7 St. Andrew's 4.57m 15' 0" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
26 Velandia, Francesca SO North Broward Prep 4.40m 14' 5.25" Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
27 Gisonda, Olivia 6 St. Andrew's 3.70m 12' 1.75" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Robinson, Tremain SO Somerset Canyons 44.43m 145' 9" Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
2 Phanord, Jobed SR Somerset Canyons 41.85m 137' 4" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Joseph, Mitzseen SR Suncoast 39.82m 130' 8" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Lewis, Tyler JR Suncoast 37.60m 123' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 McCloud, Tyson JR North Broward Prep 36.73m 120' 6" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
6 FanFan, Karl SO Somerset Canyons 36.00m 118' 1" 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
7 Joseph, Fradley JR Suncoast 35.94m 117' 11" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
8 Rossi, Sebastian SR St. Andrew's 35.20m 115' 6" Benjamin Invite Feb 12, 2019
9 Marchitello, Charles FR American Heritage (DB) 34.97m 114' 9" Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
10 Brown, Malcom JR Suncoast 34.80m 114' 2" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Taylor, Timothy SR Suncoast 33.35m 109' 5" Warrior Invitational Mar 1, 2019
12 Richard, Davius SR Glades Central 32.80m 107' 7" Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
13 Bien-Aime, Richard SR North Broward Prep 32.47m 106' 6" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
14 Callens, Jon-Pierre FR North Broward Prep 32.25m 105' 10" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Essig, Alexander SR St. Andrew's 30.00m 98' 5" Benjamin Invite Feb 12, 2019
16 Gelin, Derek JR Somerset Canyons 29.06m 95' 4" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
17 Lamartiniere, Aaron SO Oxbridge Academy 28.65m 94' 0" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
18 Freeman, Da' Keviuos JR Glades Central 27.20m 89' 3" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Paguero, Dariel FR Dreyfoos 26.39m 86' 7" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
20 Getant, James JR Cardinal Newman 26.22m 86' 0" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
21 Gustave, Chaad SR Cardinal Newman 24.68m 81' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
22 D'Adesky, Grant SR St. Andrew's 24.44m 80' 2" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
23 Kopels, Alexander 8 St. Andrew's 23.65m 77' 7" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
24 Brockman, Anthony JR Glades Central 23.58m 77' 4" Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
25 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 23.11m 75' 10" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
26 Sacks, Stone JR St. Andrew's 22.83m 74' 11" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
27 Marsh, Thomas SO Somerset Canyons 22.49m 73' 9" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
28 Vidal, Paul JR North Broward Prep 22.21m 72' 10" CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
29 Meehan, Ryan JR American Heritage (DB) 21.47m 70' 5" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
30 Asseraf, Sebastion SR St. Andrew's 21.03m 69' 0" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
31 Schacter, Mori FR North Broward Prep 20.60m 67' 7" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
32 Donahue, Nick SO North Broward Prep 20.25m 66' 5" Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
33 Scheidegger, Caleb SO St. Andrew's 20.18m 66' 2" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
34 Torres, Gianfranco SO North Broward Prep 20.05m 65' 9" Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
35 Golas, Zachary SO Somerset Canyons 19.74m 64' 9" Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
36 Kabir, Delonus JR Glades Central 19.60m 64' 4" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
37 Maher, Desmond SO St. Andrew's 18.51m 60' 9" Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
38 Novak, Ryan 8 St. Andrew's 18.08m 59' 4" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
39 Effron, Matthew 7 St. Andrew's 17.81m 58' 5" Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
40 Brousseau, Bryan FR Cardinal Newman 17.69m 58' 0" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
40 Hirsh, Ben 7 St. Andrew's 17.69m 58' 0" CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Salsberry, Cara SO Somerset Canyons 43.10m 141' 5" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
2 Whitaker, Nicole SR St. Andrew's 39.96m 131' 1" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
3 Tammiruusu, Ravyn JR Suncoast 34.75m 114' 0" Warrior Invitational Mar 1, 2019
4 Smith, Bianca JR St. Andrew's 23.76m 77' 11" Warrior Invitational Mar 1, 2019
5 Walker, Caitlyn JR Suncoast 22.94m 75' 3" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
6 Austin, Sydney SR North Broward Prep 22.85m 75' 0" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
7 Hulcome, Doneisha JR Suncoast 21.90m 71' 10" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
8 Rubin, Kassidy SO Somerset Canyons 21.64m 71' 0" City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
9 Jackson, Jon'Quella JR Glades Central 21.25m 69' 9" Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
10 Tilson, Aubrey JR American Heritage (DB) 19.69m 64' 7" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
11 Shahin, Riley 8 American Heritage (DB) 18.81m 61' 8" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
12 Villareal, Ashley JR Somerset Canyons 18.63m 61' 1" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
13 Labranche, Kayla JR Suncoast 18.03m 59' 2" Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
14 Rosarion, Aurelie SO North Broward Prep 17.29m 56' 9" FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
15 Thau, Laken 8 St. Andrew's 15.33m 50' 3" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
16 Carbone, Victoria SO St. Andrew's 15.25m 50' 0" Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
17 Harris, Kayli JR American Heritage (DB) 12.60m 41' 4" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
18 Goldsmith, Ellie 8 St. Andrew's 10.58m 34' 8" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
19 Reznicek, Laura 6 American Heritage (DB) 10.51m 34' 6" Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
20 Tavares, Carly 7 St. Andrew's 9.68m 31' 9" Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
21 Gisonda, Olivia 6 St. Andrew's 8.15m 26' 9" Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019