FHSAA 2A District 13 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Holmes, Caziah JR Cocoa 10.78 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.6
2 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 10.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
3 Johnson, Adreal SR Rockledge 11.04 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
4 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 11.17 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
5 Humphrey , Jordan SR Rockledge 11.19 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.2
6 Breckenridge, Donovan SR Titusville 11.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
7 Jones, Samuel JR Satellite 11.44 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
8 Marshall, Virgil FR Rockledge 11.55 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.6
9 Torres, Abreon SO Astronaut 11.56 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
10 Daniels, Tyreek FR Titusville 11.60 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
11 Hawkins, Cedrick 8 Cocoa 11.61 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
12 Jackson, Jadari SO Fort Pierce Westwood 11.62 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
13 Williams, Antonio SO Cocoa 11.63 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
14 Pearson, DJ JR Melbourne Central Catholic 11.65 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.7
15 Oaks, Joseph JR Space Coast 11.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.3
16 Austin, Trayvion SO Astronaut 11.68 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
16 Ross, Oshawn FR Cocoa 11.68 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
18 Gaines, Amarion SO Cocoa 11.69 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Denson, Taylor JR Titusville 11.74 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
20 Lewis, Malik FR Cocoa 11.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
21 Thomspon, Cj SO Cocoa 11.78 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
22 Lawrence, D.J. SO Space Coast 11.83 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 3.8
23 Riley, Rickey FR Rockledge 11.85 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.9
24 Love, Mikel SO Fort Pierce Westwood 11.86 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.5
25 Mayes , Jaheim JR Rockledge 11.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.8
26 Freeman, Marquise JR Cocoa 11.93 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Mitchner, Tre'on FR Astronaut 11.93 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
26 Wilson, Kamari FR Fort Pierce Westwood 11.93 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
29 Rochester, Elshidi SO Fort Pierce Westwood 11.95 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 3.8
30 Arroyo, Diego SO Cocoa 12.09 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Zelaya, Logan JR Satellite 12.10 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
32 Causey, John JR Astronaut 12.12 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
33 Lebrun, Tracy FR Titusville 12.13 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
33 Mitchell, Noah JR Space Coast 12.13 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 -0.5
35 Bradley, Israel SO Fort Pierce Westwood 12.17 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
36 Olivo, Francesco SO Titusville 12.18 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
37 Stephenson, John SR Lincoln Park 12.20 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
38 Gray, Sir-Coy SR Fort Pierce Westwood 12.22 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 3.0
39 Davis, Hunter SO Titusville 12.23 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
40 Jackson, Sam JR Melbourne Central Catholic 12.24 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
41 Caito, Antonio FR Astronaut 12.25 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
42 DeFalco, Dominick SR Lincoln Park 12.27 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -0.3
42 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 12.27 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.8
44 Croker, Kemarly SR Titusville 12.28 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
45 Kromash, Peyton FR Edgewood 12.31 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
46 Jean-Baptiste, Traves JR Lincoln Park 12.32 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.1
47 Greenwald, Gunner SO Satellite 12.34 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
48 Begin, Isaac JR Melbourne Central Catholic 12.36 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.6
48 Cole, Khailil JR Space Coast 12.36 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
50 Cruz, Pedro SR Satellite 12.43 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
50 Deluge, Zane JR Space Coast 12.43 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
50 Pearson, Dre SO Melbourne Central Catholic 12.43 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
53 Blake, Tre SO Melbourne Central Catholic 12.44 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.8
54 Gutierrez-Rebettg, Brendon JR Edgewood 12.48 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 Harrelson, David JR Astronaut 12.48 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
56 Champagne, Trenten JR Astronaut 12.49 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
56 Padmore, Kyonte SO Melbourne Central Catholic 12.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.4
58 Collins, Malik 8 Lincoln Park 12.60 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 -0.3
59 Wick, Noah JR Satellite 12.64 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
60 Robinson, Joseph SO Titusville 12.69 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
61 Blake, David FR Astronaut 12.70 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
62 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 12.78 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
63 Richter, Rowan JR Edgewood 12.82 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
64 Causey, Cody FR Astronaut 12.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
65 Reynolds, Clem FR Astronaut 12.95 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
66 Olcsvay, Jermaine SO Satellite 13.07 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
67 Machado, Jaoa SO Cocoa Beach 13.08 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
67 Williams , Tray SO Cocoa 13.08 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
69 Baker, Bentley FR Titusville 13.10 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
69 Garcia-Mazzarri, Luis SR Lincoln Park 13.10 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.8
71 Hinkell, John SO Satellite 13.19 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
72 Leighty, Spencer FR Edgewood 13.21 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
73 Boyd, Brent FR Astronaut 13.27 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
74 Mullins, Tyrese FR Astronaut 13.35 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
75 Hinkell, Jackson SR Satellite 13.42 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
76 Worthen, Kendrell FR Fort Pierce Westwood 13.60 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
77 Quintana, Damion FR Astronaut 13.87 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
78 Hammond, Spencer SR Astronaut 14.17 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
79 Rostek, Gabe SR Edgewood 14.45 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
80 Murray, Khylil FR Astronaut 14.47 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
81 Serio, Daniel FR Astronaut 14.58 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
82 Sparks, Alexander FR Titusville 14.81 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
83 Beausejour-Joseph, Yaiden 6 Lincoln Park 14.85 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
84 Phillips, Jacob FR Titusville 15.22 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
85 Treffinger, Elijah FR Edgewood 15.33 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.0
86 Vega, Jayden 6 Lincoln Park 15.59 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
87 Hunt, Jordan 6 Lincoln Park 15.91 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bostick, Faith SR Rockledge 12.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
1 Charles, Destiny SR Cocoa 12.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
3 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 12.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
4 Glasco, Tykira FR Rockledge 12.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
5 Thomas, Shaniya SR Cocoa 12.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
6 Wade, Justice JR Rockledge 12.49 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
7 Ostopovich, Mia JR Astronaut 12.74 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
8 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 12.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
9 Joiner, Shamia FR Astronaut 12.86 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
10 Jackson, Tigan SO Astronaut 13.03 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
11 Smiley, Ayania JR Rockledge 13.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
12 Johnson, Syniah JR Space Coast 13.29 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
13 Harp, Maggie FR Cocoa 13.35 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Scott, Amethyst JR Fort Pierce Westwood 13.37 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
15 Stovall, Toniyah SR Fort Pierce Westwood 13.42 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
16 Smith, Melione FR Astronaut 13.48 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
17 Davis, Berniiyah JR Fort Pierce Westwood 13.51 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
18 Cohen-Pinsky, Brooke SO Satellite 13.52 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
19 RILES, MAYKALA JR Titusville 13.54 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
20 Sutton, Anijia FR Rockledge 13.57 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.5
21 Hogan, Tianna JR Lincoln Park 13.63 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.9
22 Rieke, Katie JR Melbourne Central Catholic 13.70 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
23 Webster, Madison SO Space Coast 13.74 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
24 Lewis, Tamia SR Fort Pierce Westwood 13.83 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.1
25 Baleto, Rachel FR Cocoa Beach 13.84 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
26 Jerger, Kayla SO Lincoln Park 13.86 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
26 Solis, Cheyenne SR Space Coast 13.86 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
28 Harvey, Shamere FR Astronaut 13.87 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
29 Kelly, Catherine SO Satellite 13.88 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
30 Smith, Mariah SO Satellite 13.90 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
31 Chaney, Darika 8 Lincoln Park 13.91 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
32 Barkley, Azurea JR Satellite 14.01 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
33 MacKay, Annie SO Melbourne Central Catholic 14.14 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
34 Lewis, Mia FR Cocoa 14.16 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
35 Beausejour-Joseph, Yasmine FR Lincoln Park 14.21 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.9
36 Jackson, Taylor JR Satellite 14.24 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
37 Hunt, Zion FR Lincoln Park 14.25 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 3.5
38 Hartman, Sofia JR Satellite 14.55 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
39 Bierman, Brooke SO Satellite 14.70 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
40 Petrosino, Chloe SR Edgewood 14.71 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
41 Cesar, Dariusha 6 Lincoln Park 14.73 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
42 Williams, Erica FR Satellite 14.74 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
43 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 14.77 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 0.9
44 Garcia, Ana FR Edgewood 14.79 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
45 Nelson, Shardai JR Satellite 14.81 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 Trio, Natalie SR Satellite 14.83 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Hartman, Sofia JR Satellite 14.86 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
48 Peters, Bryanna FR Satellite 14.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
49 Gonzalez , Evelin JR Edgewood 14.91 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
49 Smith, Asha JR Astronaut 14.91 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
51 Jefferson, Dayema FR Titusville 14.97 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
52 Arroyo, Savannah 8 Cocoa 15.12 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
53 Lovell, Ellen SO Fort Pierce Westwood 15.14 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
54 Nguyen , Krystena FR Melbourne Central Catholic 15.17 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
55 Wright, Shanyah FR Space Coast 15.18 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
56 Ferrell, Destine FR Rockledge 15.25 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.8
57 Henry , Reagan FR Melbourne Central Catholic 15.31 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
58 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 15.33 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.2
59 HUFF, ANNA SR Titusville 15.34 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.2
60 TASMAN, NICOLE SO Titusville 15.36 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
61 Grimison, Megan JR Edgewood 15.38 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
62 Washington, Shyanna FR Astronaut 15.44 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 White, Destiny FR Edgewood 15.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
64 Conyers, Mia FR Titusville 15.54 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
65 Matos, Lisneth JR Cocoa Beach 15.58 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
66 Olson-Zapata, Gabriella FR Edgewood 15.67 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
67 Ramos, Jodie FR Space Coast 15.80 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
68 Mandeville, Rachel FR Edgewood 16.01 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
69 Matejeck, Alexis SR Edgewood 16.07 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
70 Ekhaguere, Lana JR Cocoa Beach 16.20 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
71 Day, Olivia JR Edgewood 16.47 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
72 Barella, Sabrina JR Melbourne Central Catholic 16.55 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.5
73 Hoese, Brooke FR Melbourne Central Catholic 16.58 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
73 Thomas, Tanyia FR Titusville 16.58 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
75 NIEVES, JESEL SO Titusville 16.74 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
76 TRAINA, HAILEY JR Titusville 16.86 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
77 Moledo, Rachel SR Astronaut 17.08 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
78 Griffin, Kai FR Satellite 17.73 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
79 Motran, Emelley JR Cocoa Beach 18.36 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
80 Marchello, Juliana FR Satellite 18.84 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.7
81 Motran, Ellen SR Cocoa Beach 19.36 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
82 Thornton, Alexis SO Satellite 25.15 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 21.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
2 Holmes, Caziah JR Cocoa 21.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
3 Johnson, Adreal SR Rockledge 22.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
4 Mayes , Jaheim JR Rockledge 22.71 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.9
5 Humphrey , Jordan SR Rockledge 22.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.4
6 McGriff, Jacobe FR Melbourne Central Catholic 23.05 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
7 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 23.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.6
8 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 23.31 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.2
9 Major, Elijah SO Fort Pierce Westwood 23.34 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.0
10 Oaks, Joseph JR Space Coast 23.43 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
11 Austin, Trayvion SO Astronaut 23.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Adderly, Alvin SO Rockledge 23.64 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.2
13 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 23.77 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.9
14 Williams, Antonio SO Cocoa 23.79 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.8
15 Hawkins, Cedrick 8 Cocoa 23.83 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.6
16 Jackson, Jadari SO Fort Pierce Westwood 23.85 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.6
17 Mitchell, Noah JR Space Coast 23.89 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
18 Caldwell, Joshua SO Lincoln Park 23.93 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.5
19 Torres, Abreon SO Astronaut 23.95 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.9
20 Lawrence, D.J. SO Space Coast 23.99 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
21 Marshall, Virgil FR Rockledge 24.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.8
22 Howard, Deontae SR Titusville 24.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.9
23 Riley, Rickey FR Rockledge 24.18 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.5
24 Breckenridge, Donovan SR Titusville 24.19 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.9
24 Clay, Austin JR Edgewood 24.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.9
26 Ramos, Mario JR Fort Pierce Westwood 24.33 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
27 Gaines, Amarion SO Cocoa 24.35 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
28 Lewis, Malik FR Cocoa 24.38 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
29 Kromash, Peyton FR Edgewood 24.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
30 Wilson, Kamari FR Fort Pierce Westwood 24.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.4
31 Padmore, Kyonte SO Melbourne Central Catholic 24.64 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
32 Blake, Tre SO Melbourne Central Catholic 24.69 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
32 Mizell, Cameron SR Astronaut 24.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.9
34 Thomspon, Cj SO Cocoa 24.72 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
35 Olivo, Francesco SO Titusville 24.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.4
36 Lebrun, Tracy FR Titusville 24.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.6
36 Mitchner, Tre'on FR Astronaut 24.90 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
38 Collins, Malik 8 Lincoln Park 24.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.5
38 Denson, Taylor JR Titusville 24.93 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
40 Jones, Tyler SR Astronaut 24.96 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.5
41 Gardner, Austin SO Titusville 25.16 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
42 Hager, Phillip SO Rockledge 25.18 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.1
43 Champagne, Trenten JR Astronaut 25.26 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
44 Deluge, Zane JR Space Coast 25.38 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
45 Zelaya, Logan JR Satellite 25.45 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
46 Stephenson, John SR Lincoln Park 25.47 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.1
47 Black, Dylan SR Edgewood 25.48 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
48 Love, Mekhi SO Melbourne Central Catholic 25.52 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
49 Gutierrez-Rebettg, Brendon JR Edgewood 25.60 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
49 Jean-Baptiste, Traves JR Lincoln Park 25.60 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 2.9
51 Rochester, Elshidi SO Fort Pierce Westwood 25.63 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
52 Brito, Jaydyn JR Space Coast 25.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
53 Tomlin, Drew JR Satellite 25.79 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
54 Causey, Cody FR Astronaut 25.82 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
55 Greene, Curtis JR Lincoln Park 25.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.1
56 Steffen, Jaime JR Satellite 25.89 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
57 Zidor, Victor FR Cocoa 25.93 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
58 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 25.95 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
59 Burr, Ditavious JR Fort Pierce Westwood 25.98 Greyhound Meet Feb 11, 2019
60 Bradley, Israel SO Fort Pierce Westwood 26.01 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.5
61 Cole, Khailil JR Space Coast 26.03 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
62 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 26.05 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.9
63 Valentine , LaAthony JR Melbourne Central Catholic 26.08 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
64 Thomas, Leon SO Titusville 26.14 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
65 Wick, Noah JR Satellite 26.25 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
66 Farrell, Dylin FR Titusville 26.35 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
66 Poole, Alexander JR Space Coast 26.35 Charger Invitational Mar 23, 2019
68 Baker, Bentley FR Titusville 26.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
69 Sanchez, Declan SR Space Coast 26.41 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
70 Morris, Christopher JR Satellite 26.43 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
71 Davis, Joshua FR Titusville 26.51 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
72 Jackson, Zacari SO Titusville 26.69 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
73 Harrelson, David JR Astronaut 26.72 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
74 Leighty, Spencer FR Edgewood 26.92 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.9
75 Olcsvay, Jermaine SO Satellite 26.95 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
76 Tenadini, Gage SO Titusville 27.30 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -8.6
77 Joseph, Duesner SO Lincoln Park 28.00 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
78 Scarborough, Christian SO Astronaut 28.44 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
79 Mullins, Tyrese FR Astronaut 29.44 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
80 Ehiemua, Kamal FR Satellite 30.69 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
81 Lamb, Ethan SO Satellite 30.76 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
82 Phillips, Jacob FR Titusville 31.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -8.6
83 Skinner, Tripp JR Astronaut 43.50 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.6

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Charles, Destiny SR Cocoa 24.45 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.4
2 Folston, Jatana SR Cocoa 24.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 25.37 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.8
4 Bostick, Faith SR Rockledge 25.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
5 Thomas, Shaniya SR Cocoa 25.56 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
6 Glasco, Tykira FR Rockledge 26.11 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
7 Clark, Amber FR Lincoln Park 26.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
8 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 26.68 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
9 Ostopovich, Mia JR Astronaut 26.73 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
10 Joiner, Shamia FR Astronaut 26.97 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
11 Johnson, Syniah JR Space Coast 27.30 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
12 Davis, Berniiyah JR Fort Pierce Westwood 27.33 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.4
13 Smiley, Ayania JR Rockledge 27.45 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
14 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 27.47 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
15 Senior, Nya 6 Lincoln Park 27.68 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
16 Sutton, Anijia FR Rockledge 27.74 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
17 Harp, Maggie FR Cocoa 27.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
18 Jackson, Tigan SO Astronaut 28.04 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 -0.4
19 Joyce, Victoria FR Rockledge 28.08 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.4
20 Mallari, Alyssa SO Rockledge 28.11 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.5
21 Esparza, Stephani JR Titusville 28.13 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
22 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 28.16 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
22 Webster, Madison SO Space Coast 28.16 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
24 Hogan, Tianna JR Lincoln Park 28.38 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 1.4
25 RILES, MAYKALA JR Titusville 28.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Lee, Micah SO Fort Pierce Westwood 28.47 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
27 Lopez, Alyssa SR Lincoln Park 28.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.6
28 Thomas, Tanyia FR Titusville 28.57 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.5
29 Pruett, Emma SO Satellite 28.72 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
30 Harvey, Shamere FR Astronaut 28.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
31 Rieke, Katie JR Melbourne Central Catholic 28.95 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
32 Solis, Cheyenne SR Space Coast 28.96 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
33 Lewis, Tamia SR Fort Pierce Westwood 29.23 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
34 Lewis, Mia FR Cocoa 29.52 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.4
35 Vega, Alexa 8 Lincoln Park 29.64 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
36 Smith, Melione FR Astronaut 29.69 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
37 Scott, Amethyst JR Fort Pierce Westwood 29.78 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 1.4
38 Wright, Chloe 8 Lincoln Park 29.79 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
39 Locure, Aisha FR Satellite 29.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.4
40 Beausejour-Joseph, Yasmine FR Lincoln Park 30.04 Greyhound Meet Feb 11, 2019
41 Fortmayer, Aubrey FR Satellite 30.05 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
42 Horvath, Sarah JR Titusville 30.07 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.2
43 Gale, Melissa 7 Lincoln Park 30.08 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.4
44 Nelson, Shardai JR Satellite 30.11 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.6
45 Baleto, Rachel FR Cocoa Beach 30.15 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 Stout, Ciara FR Satellite 30.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.6
47 Bierman, Brooke SO Satellite 30.29 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
48 Hartman, Sofia JR Satellite 30.40 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
49 Garcia, Ana FR Edgewood 30.42 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.6
50 Trio, Natalie SR Satellite 30.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
51 Hartman, Sofia JR Satellite 30.49 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 -0.3
52 Gonzalez , Evelin JR Edgewood 30.52 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.4
53 Henry , Reagan FR Melbourne Central Catholic 30.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
54 Williams, Erica FR Satellite 30.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
55 Mueller, Andrea FR Edgewood 30.97 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
56 Butler, Tyaina FR Astronaut 30.99 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
57 TRAINA, HAILEY JR Titusville 31.14 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
58 HUFF, ANNA SR Titusville 31.16 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
59 Fisher, Ariana SO Rockledge 31.39 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.6
60 Peters, Bryanna FR Satellite 31.49 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
60 Smith, Asha JR Astronaut 31.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 Smithson, Shea SR Edgewood 31.57 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.4
63 Grier, Paris SO Fort Pierce Westwood 31.87 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
64 Villarreal, Eliana SR Edgewood 32.21 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
65 Nguyen , Krystena FR Melbourne Central Catholic 32.69 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
66 Olson-Zapata, Gabriella FR Edgewood 32.73 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.9
67 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 32.94 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
68 Washington, Shyanna FR Astronaut 32.99 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
69 Cowart, Abigail SR Satellite 33.09 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.8
70 Matejeck, Alexis SR Edgewood 33.26 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
71 Matos, Lisneth JR Cocoa Beach 33.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.4
72 Grimison, Megan JR Edgewood 33.33 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
73 Iverson, Sarah FR Titusville 33.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
74 Hoese, Brooke FR Melbourne Central Catholic 33.70 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
75 Stanley, Brittany SR Cocoa Beach 33.80 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
76 Barella, Sabrina JR Melbourne Central Catholic 33.85 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
77 Lovell, Ellen SO Fort Pierce Westwood 33.87 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
78 Motran, Emelley JR Cocoa Beach 34.01 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
79 TASMAN, NICOLE SO Titusville 34.04 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
80 Conyers, Mia FR Titusville 34.09 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
81 Ekhaguere, Lana JR Cocoa Beach 35.39 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
82 Moledo, Rachel SR Astronaut 37.21 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
83 Miller-Feichtinger, Rayne SO Titusville 37.28 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
84 Czajkowski, Emily SR Astronaut 37.29 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
85 Goldstein, Dorit FR Satellite 37.65 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Motran, Ellen SR Cocoa Beach 37.99 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
87 NIEVES, JESEL SO Titusville 38.63 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
88 Griffin, Kai FR Satellite 38.91 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
89 Wade, Justice JR Rockledge 50.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.0

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Breckenridge, Donovan SR Titusville 49.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Jones, Isaiah SR Cocoa 51.00 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Mayes , Jaheim JR Rockledge 51.83 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
4 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 53.09 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
5 Quolke, Dennis SR Rockledge 53.48 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
6 Adderly, Alvin SO Rockledge 54.03 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Oaks, Joseph JR Space Coast 54.06 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
8 Nixon, Ervin SR Lincoln Park 54.09 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
9 Bowens, Calvin FR Lincoln Park 54.32 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 54.35 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
11 Hager, Phillip SO Rockledge 54.49 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Owens, Justin SO Fort Pierce Westwood 54.71 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
13 Waters, Jacen SO Rockledge 54.87 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 54.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Black, Dylan SR Edgewood 54.91 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Beckwith, Davon JR Fort Pierce Westwood 55.29 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
17 Edgecombe, Jaden 8 Cocoa 55.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Williams, Jamari SR Cocoa 55.42 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
19 Greene, Curtis JR Lincoln Park 55.44 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Burns, Graeme SO Satellite 55.49 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
20 Seward, Thomas SR Edgewood 55.49 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
22 Green, Quemari SO Cocoa 55.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Gardner, James SO Fort Pierce Westwood 55.74 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
24 Riley, Rickey FR Rockledge 55.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
25 Caldwell, Joshua SO Lincoln Park 55.96 Greyhound Meet Feb 11, 2019
26 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 56.22 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
27 Brown, TyShawn SO Cocoa 56.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Jones, Tyler SR Astronaut 56.30 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
29 Brito, Jaydyn JR Space Coast 56.56 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
30 Cox, Theo SR Edgewood 56.58 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
31 Farrell, Dylin FR Titusville 56.81 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 Delgado, Jesus SO Rockledge 56.95 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
33 Mizell, Cameron SR Astronaut 57.02 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
34 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 57.56 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
35 Caito, Antonio FR Astronaut 57.61 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
36 Quiroz, Emilio JR Melbourne Central Catholic 57.62 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
37 Mitchner, Tre'on FR Astronaut 57.70 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
38 Daniels, Tyreek FR Titusville 57.82 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Causey, Cody FR Astronaut 57.91 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
40 Vanderburg, Caleb SR Satellite 57.98 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
41 Slattery-Snavely, Keani JR Space Coast 58.03 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
41 Soriano, Francisco SO Titusville 58.03 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
43 Collins, Malik 8 Lincoln Park 58.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
44 Mitchell , Jamon SO Rockledge 58.20 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
45 Zidor, Victor FR Cocoa 58.47 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
46 Ramos, Mario JR Fort Pierce Westwood 58.95 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
47 Mitchell, Noah JR Space Coast 59.08 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
48 Chiotasso, Brett SR Space Coast 59.32 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
49 Jackson, Zacari SO Titusville 59.44 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
50 Lebrun, Tracy FR Titusville 59.46 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
51 Ocasio, Juan SO Titusville 59.55 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
52 Dickinson, Luke JR Satellite 59.85 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
53 Beard, Nick SR Titusville 1:00.17 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 Tenadini, Gage SO Titusville 1:00.18 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 Watson, Tyrie SO Rockledge 1:00.18 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
56 Seamen, Jaden SO Astronaut 1:00.29 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
57 Engel, Zachary FR Lincoln Park 1:00.32 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
58 Baker, Bentley FR Titusville 1:00.42 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
59 Hobbs, Alexander SR Edgewood 1:01.04 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
60 Sanchez, Declan SR Space Coast 1:01.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
61 Watkins, William JR Titusville 1:01.53 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 Davis, Joshua FR Titusville 1:01.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
63 Meeks, Nathan SR Astronaut 1:01.97 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
64 Cole, Khailil JR Space Coast 1:02.38 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
65 Phillips, Caleb SO Titusville 1:02.46 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
66 Borden, Nick FR Astronaut 1:02.73 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
67 Goodlick, Gavin SO Satellite 1:02.96 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
68 Bossenberry, Gabe FR Satellite 1:02.99 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
69 Oliver, Austin JR Satellite 1:03.43 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
70 Waldron, Thomas SR Astronaut 1:03.71 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
71 Law, Dayton FR Satellite 1:03.77 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
72 Townsend, Christopher SO Edgewood 1:04.28 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
73 Taylor, Jarrett SO Astronaut 1:04.38 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
74 Sampson, Khalleal SR Astronaut 1:04.44 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
75 Scarborough, Christian SO Astronaut 1:04.53 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
76 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 1:04.66 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
77 Bradley, Israel SO Fort Pierce Westwood 1:05.05 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
78 McGriff, Cairo SO Lincoln Park 1:05.16 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
79 Singleton, Keyoun SR Titusville 1:05.32 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
80 Serrato, Ignacio JR Edgewood 1:05.63 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
81 Quintana, Damion FR Astronaut 1:06.05 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
82 Worthen, Kendrell FR Fort Pierce Westwood 1:07.48 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
83 Boyd, Brent FR Astronaut 1:07.61 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
84 Ehiemua, Kamal FR Satellite 1:07.70 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
85 Phillips, Jacob FR Titusville 1:07.72 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Reynolds, Clem FR Astronaut 1:08.50 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
87 Woodard, Brett SO Titusville 1:10.42 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
88 Frey, Thomas FR Edgewood 1:11.77 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
89 Murray, Khylil FR Astronaut 1:11.89 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Folston, Jatana SR Cocoa 54.33 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Spann, Daishon SR Cocoa 57.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Knowles, Domanique JR Cocoa 57.77 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
4 Joiner, Akiyonna SR Astronaut 57.79 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
5 Bostick, Faith SR Rockledge 58.45 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
6 Joyce, Victoria FR Rockledge 59.00 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Senior, Nya 6 Lincoln Park 59.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 McCann, Christen SO Lincoln Park 59.19 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
9 Charles, Destiny SR Cocoa 59.33 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
10 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 59.41 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
11 Thomas, Shaniya SR Cocoa 59.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
12 Lee, Micah SO Fort Pierce Westwood 1:02.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Esparza, Stephani JR Titusville 1:02.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Dawn, Kamari SO Rockledge 1:03.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 Aybar, Yolanda SO Melbourne Central Catholic 1:04.36 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
16 Grier, Paris SO Fort Pierce Westwood 1:04.70 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
17 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 1:04.99 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
18 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 1:05.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
19 Harp, Maggie FR Cocoa 1:05.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Hunsaker, Brooke SO Satellite 1:06.54 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 Fortmayer, Aubrey FR Satellite 1:06.76 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
22 Wright, Chloe 8 Lincoln Park 1:06.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
23 Sands, Kalyn SO Edgewood 1:06.83 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
24 Pruett, Emma SO Satellite 1:07.29 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
25 Duncan, LeAysha SR Lincoln Park 1:07.69 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
26 Johnson, Syniah JR Space Coast 1:07.71 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
27 Gale, Melissa 7 Lincoln Park 1:07.78 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Webster, Madison SO Space Coast 1:08.00 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
29 Jaszczak, Riley FR Titusville 1:08.11 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
30 Vega, Alexa 8 Lincoln Park 1:08.13 Greyhound Meet Feb 11, 2019
31 Kyramarios-Wall, Arianna SO Titusville 1:08.70 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
32 Butler, Tyaina FR Astronaut 1:09.01 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
33 Stout, Ciara FR Satellite 1:09.03 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
34 Castillo, Billie JR Titusville 1:09.06 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
35 Horvath, Sarah JR Titusville 1:09.40 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
36 Henry , Reagan FR Melbourne Central Catholic 1:09.45 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
37 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 1:09.70 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
38 Mueller, Andrea FR Edgewood 1:10.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
39 Lockhart, Claire JR Melbourne Central Catholic 1:10.30 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Solis, Cheyenne SR Space Coast 1:10.92 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
41 HUFF, ANNA SR Titusville 1:11.55 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
42 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 1:12.10 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
43 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 1:12.20 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
44 Lane, Gretchen SO Melbourne Central Catholic 1:12.44 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
45 Owens, Daijia SR Fort Pierce Westwood 1:12.67 Greyhound Meet Feb 11, 2019
46 Hamilton , Daleah FR Rockledge 1:12.68 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
47 Barrial, Brianna FR Edgewood 1:13.14 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
48 Ferrell, Destine FR Rockledge 1:13.58 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
49 Ellis, Gillian 7 Lincoln Park 1:13.79 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
50 Banks , Shanai FR Rockledge 1:13.86 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
51 COLLYER, MAYA SO Titusville 1:14.12 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
52 Dessauer, Ava FR Edgewood 1:14.51 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
53 Fisher, Ariana SO Rockledge 1:14.64 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
54 Ramos, Jodie FR Space Coast 1:14.71 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
55 Locure, Aisha FR Satellite 1:14.75 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
56 Lovell, Ellen SO Fort Pierce Westwood 1:14.84 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
57 Miller-Feichtinger, Rayne SO Titusville 1:15.09 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
58 Cowart, Abigail SR Satellite 1:15.16 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
59 Davis, Berniiyah JR Fort Pierce Westwood 1:16.59 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
60 Herrman, Megan JR Edgewood 1:18.75 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
61 Corbin, Peyton SR Edgewood 1:19.08 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
62 Czajkowski, Emily SR Astronaut 1:19.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
63 Wright, Shanyah FR Space Coast 1:20.92 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
64 Ekhaguere, Lana JR Cocoa Beach 1:22.34 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
65 Iverson, Sarah FR Titusville 1:23.19 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
66 Washington, Shyanna FR Astronaut 1:23.51 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
67 Calhoun, Finley FR Astronaut 1:26.00 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
68 Moledo, Rachel SR Astronaut 1:28.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
69 Mezni, Emily SR Titusville 1:33.23 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
70 Mobley, Mariah JR Fort Pierce Westwood 1:36.36 Greyhound Meet Feb 11, 2019
71 Glasco, Tykira FR Rockledge 1:47.65 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Troy SR Rockledge 1:58.34 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
2 Quolke, Dennis SR Rockledge 2:00.91 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
3 Sall, Colton JR Cocoa Beach 2:01.17 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 2:01.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Burns, Graeme SO Satellite 2:02.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Reijm, Johannes SR Edgewood 2:03.69 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
7 Devoss, Simon SO Astronaut 2:04.05 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
8 Stern, Josh SO Satellite 2:04.79 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
9 Artley , Samuel SO Melbourne Central Catholic 2:05.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
10 Wilson, Justin FR Satellite 2:05.58 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
11 Thompson, Kobe SR Satellite 2:05.60 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 2:06.73 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Basford, Nathaniel JR Satellite 2:06.85 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Inocencio, Andrew JR Rockledge 2:07.55 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
15 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 2:07.59 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
16 Mchugh, Brandon JR Astronaut 2:07.66 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
17 Maynard, Timothy SR Astronaut 2:07.80 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
18 Breckenridge, Donovan SR Titusville 2:08.14 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
19 Seward, Thomas SR Edgewood 2:08.68 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
20 Cox, Theo SR Edgewood 2:08.81 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Beckwith, Davon JR Fort Pierce Westwood 2:08.84 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
22 Kraver, Joshua JR Edgewood 2:09.09 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
23 Bond, Kevin SR Cocoa 2:09.45 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
24 Delgado, Jesus SO Rockledge 2:09.56 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
25 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 2:09.90 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
26 Gahres, Jeffery SR Space Coast 2:10.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
27 Foltyn, Kaesen JR Titusville 2:10.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Johnson, Dylan JR Edgewood 2:10.84 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
29 Taylor, Gabe JR Satellite 2:10.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Kryc, Daniel FR Astronaut 2:11.88 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
31 Mason, Aidan FR Satellite 2:12.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
32 Diamond, Kyle SR Titusville 2:13.24 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
33 Desando, Tyler SR Rockledge 2:13.29 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
34 Sackenheim, Max SO Rockledge 2:13.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Mitchell , Jamon SO Rockledge 2:13.52 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
36 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 2:13.63 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
37 Croker, Kemarly SR Titusville 2:13.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Manley, Matt SR Melbourne Central Catholic 2:14.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Mitchell, Jurmain 8 Lincoln Park 2:15.03 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Kirkendall, David SR Melbourne Central Catholic 2:16.12 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
41 Soriano, Francisco SO Titusville 2:17.15 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
42 Davis, Stephen SO Space Coast 2:17.36 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
43 Harris, Devin SR Cocoa Beach 2:17.65 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
44 Law, Dayton FR Satellite 2:17.96 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
45 Slattery-Snavely, Keani JR Space Coast 2:18.52 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
46 Reynolds, Nicholas SR Titusville 2:18.69 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
47 Bixby, Noah SO Titusville 2:19.09 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
48 Diaz, Gerardo FR Lincoln Park 2:19.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
49 Jeannot, Malik SO Fort Pierce Westwood 2:19.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
50 Watkins, William JR Titusville 2:19.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
51 Chiotasso, Brett SR Space Coast 2:19.85 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
52 Ward, Reagan SR Titusville 2:19.97 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
53 Jensen, Austin SO Lincoln Park 2:20.86 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
54 Craig, Evan SO Lincoln Park 2:21.19 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
55 Jones, Malachi JR Titusville 2:21.41 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
56 Olivo, Francesco SO Titusville 2:21.47 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
57 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 2:21.66 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
58 Hobbs, Alexander SR Edgewood 2:21.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
59 Bossenberry, Gabe FR Satellite 2:22.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
60 Major, Elijah SO Fort Pierce Westwood 2:22.71 Greyhound Meet Feb 11, 2019
61 Phillips, Caleb SO Titusville 2:22.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 Morales, Andon FR Astronaut 2:23.12 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
63 Jones, Tyler SR Astronaut 2:23.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
64 Seamen, Jaden SO Astronaut 2:24.87 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
65 Luchetti , Chad FR Melbourne Central Catholic 2:25.48 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
66 Ryan, Eric JR Astronaut 2:26.28 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
67 Garcia, Cody SO Astronaut 2:26.75 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
68 Winkelmann, Will SR Melbourne Central Catholic 2:26.77 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
69 Ocasio, Juan SO Titusville 2:27.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
70 Worthington, Tyler SO Titusville 2:28.14 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
71 Goodlick, Gavin SO Satellite 2:28.40 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
72 Davis, Travis FR Space Coast 2:29.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
73 Ramos, Mario JR Fort Pierce Westwood 2:29.73 Greyhound Meet Feb 11, 2019
74 McKenzie, Josh SR Melbourne Central Catholic 2:30.61 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
75 Tibbets, Tommy SO Cocoa Beach 2:30.62 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
76 Sampson, Khalleal SR Astronaut 2:31.13 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
77 Shi, Steve SO Rockledge 2:31.19 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
77 Taylor, Jarrett SO Astronaut 2:31.19 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
79 Worthen, Kendrell FR Fort Pierce Westwood 2:32.28 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
80 Owens, Justin SO Fort Pierce Westwood 2:33.69 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
81 Jackson, Kevin FR Cocoa 2:33.85 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
82 Hill, Andrew SO Rockledge 2:34.50 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
83 Campos, Sean JR Space Coast 2:34.81 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
84 Hammer, David FR Titusville 2:35.13 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
85 Davis, Joshua FR Titusville 2:36.23 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
86 Farrell, Dylin FR Titusville 2:36.38 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
87 Heminger, Tyler JR Cocoa 2:37.58 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
88 Serrato, Ignacio JR Edgewood 2:38.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
89 Oliver, Austin JR Satellite 2:38.33 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
90 Woodard, Brett SO Titusville 2:41.06 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
91 Roose, Dominic FR Astronaut 2:42.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
92 Wiley , Bryson FR Melbourne Central Catholic 2:46.73 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
93 Leighton, Chase FR Astronaut 2:48.02 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
94 Frey, Thomas FR Edgewood 2:53.61 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
95 Garvin, James FR Satellite 2:54.33 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
96 Skinner, Tripp JR Astronaut 2:58.01 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
97 Maxwell, McKenzie JR Fort Pierce Westwood 3:08.02 Greyhound Meet Feb 11, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Folston, Jatana SR Cocoa 2:10.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Spann, Daishon SR Cocoa 2:14.30 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Dawn, Kamari SO Rockledge 2:18.71 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 McCann, Christen SO Lincoln Park 2:21.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Lake, Magnolia SR Rockledge 2:25.94 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
6 Castillo, Billie JR Titusville 2:26.02 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
7 Ward, Margaret SR Rockledge 2:28.40 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
8 Lavrador, Julia SO Satellite 2:29.80 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
9 Lake, Abigail SR Rockledge 2:29.96 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
10 Joyce, Victoria FR Rockledge 2:30.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
11 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 2:31.62 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
12 Jaszczak, Riley FR Titusville 2:32.06 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
13 Groppel, Marie SR Satellite 2:32.78 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
14 Jackson, Tigan SO Astronaut 2:32.92 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
15 Taylor, Abbey SO Cocoa Beach 2:33.64 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Madeux, Margeaux SR Edgewood 2:33.89 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 2:36.55 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
18 Meyers, Caroline FR Satellite 2:38.33 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
19 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 2:38.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Kyramarios-Wall, Arianna SO Titusville 2:39.69 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
21 Bergman, Xoe SR Satellite 2:42.14 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
22 Sands, Kalyn SO Edgewood 2:42.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 2:42.67 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
24 Wilson, Juliana FR Satellite 2:42.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Melnicoff, Taylor SR Lincoln Park 2:42.82 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
26 Baumhover, Karianna SO Edgewood 2:43.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Major, Ariel 8 Lincoln Park 2:43.90 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
28 Esparza, Stephani JR Titusville 2:44.00 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
29 Orbell, Kelly JR Satellite 2:45.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Mueller, Andrea FR Edgewood 2:45.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 2:46.85 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
32 Lopez, Kira JR Cocoa Beach 2:47.16 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
33 Craig, Anna FR Satellite 2:48.88 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
34 Kraver, Kaylee FR Edgewood 2:48.95 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
35 Angell, Zoe SO Satellite 2:49.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Horvath, Sarah JR Titusville 2:51.03 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
37 Corbin, Peyton SR Edgewood 2:51.43 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
38 Mills, Alexis FR Astronaut 2:52.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
39 Schwartz, Sierra SO Rockledge 2:53.04 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
40 Mullins, Riley FR Lincoln Park 2:53.93 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
41 Zalewski, Zoe JR Cocoa 2:54.49 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
42 Ramos, Jodie FR Space Coast 2:54.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
43 Browning, Eliana SO Astronaut 2:55.34 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
44 Winslett, Ophealia JR Cocoa Beach 2:55.38 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
45 Banks , Shanai FR Rockledge 2:58.23 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
46 Barrial, Brianna FR Edgewood 3:01.25 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Crawford, Lilian FR Lincoln Park 3:04.32 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
48 Clay, Michaela JR Rockledge 3:04.61 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
49 Gale, Melissa 7 Lincoln Park 3:06.47 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
49 Slattery, Kyla FR Space Coast 3:06.47 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
51 Santos, Lia SO Lincoln Park 3:06.61 Greyhound Meet Feb 11, 2019
52 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 3:11.20 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
53 Lovell, Ellen SO Fort Pierce Westwood 3:11.72 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
54 Moore, Rory SR Cocoa Beach 3:12.44 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
55 Deveer, Summer SO Cocoa 3:14.52 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
56 Grier, Paris SO Fort Pierce Westwood 3:15.48 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
57 Row, Brenna FR Astronaut 3:19.29 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
58 Mezni, Emily SR Titusville 3:35.29 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Troy SR Rockledge 4:21.49 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
2 Montague, Gabriel SO Satellite 4:23.73 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 OBrien, Gavin JR Astronaut 4:29.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Wilson, Justin FR Satellite 4:29.67 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
5 Stern, Josh SO Satellite 4:30.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
6 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 4:30.73 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
7 Devoss, Simon SO Astronaut 4:36.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
8 Kraver, Joshua JR Edgewood 4:36.18 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
9 Sall, Colton JR Cocoa Beach 4:38.21 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
10 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 4:38.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
11 Thompson, Kobe SR Satellite 4:40.56 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
12 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 4:42.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Quolke, Dennis SR Rockledge 4:42.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
14 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 4:43.12 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Basford, Nathaniel JR Satellite 4:44.86 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
16 Gahres, Jeffery SR Space Coast 4:45.14 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
17 Reijm, Johannes SR Edgewood 4:46.76 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
18 Kryc, Daniel FR Astronaut 4:47.11 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
19 Dickinson, Luke JR Satellite 4:47.56 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
20 Diamond, Kyle SR Titusville 4:48.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Inocencio, Andrew JR Rockledge 4:51.51 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
22 Mason, Aidan FR Satellite 4:51.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
23 Burns, Graeme SO Satellite 4:53.16 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
24 Desando, Tyler SR Rockledge 4:53.65 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
25 Maynard, Timothy SR Astronaut 4:54.52 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
26 McAlister, Kai SO Rockledge 4:54.89 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
27 Jordan, Emari SR Rockledge 4:55.18 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
28 Mchugh, Brandon JR Astronaut 4:57.54 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
29 Sackenheim, Max SO Rockledge 4:57.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
30 Ward, Reagan SR Titusville 4:57.84 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
31 Taylor, Gabe JR Satellite 4:58.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
32 Lundy, Liam SR Melbourne Central Catholic 4:58.31 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
33 Chapman, Logan 8 Space Coast 4:59.55 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Harvey, Austin SO Cocoa 5:01.92 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
35 Bond, Kevin SR Cocoa 5:03.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 5:03.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Vanderburg, Caleb SR Satellite 5:03.35 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
38 Law, Dayton FR Satellite 5:04.02 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
39 Jones, Malachi JR Titusville 5:06.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Reynolds, Nicholas SR Titusville 5:06.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
41 Foltyn, Kaesen JR Titusville 5:06.47 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
42 Sardella, Ian FR Edgewood 5:09.70 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
43 Harris, Devin SR Cocoa Beach 5:10.42 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
44 Cox, Theo SR Edgewood 5:11.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
45 Worthington, Tyler SO Titusville 5:15.22 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
46 Janke, Justin SO Edgewood 5:16.17 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
47 Davis, Stephen SO Space Coast 5:16.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
48 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 5:16.68 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
49 Phillips, Caleb SO Titusville 5:17.66 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
50 Hill, Andrew SO Rockledge 5:17.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
51 Sawyer, Troy SO Cocoa 5:20.60 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
52 Tibbets, Tommy SO Cocoa Beach 5:21.63 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
53 Providence-Toby, Imani JR Cocoa Beach 5:22.37 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 Manley, Matt SR Melbourne Central Catholic 5:22.57 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
55 Shi, Steve SO Rockledge 5:23.28 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
56 Slattery-Snavely, Keani JR Space Coast 5:23.36 Charger Invitational Mar 23, 2019
57 Townsend, Christopher SO Edgewood 5:23.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
58 Wittenberg, Hunter SO Melbourne Central Catholic 5:24.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Bossenberry, Gabe FR Satellite 5:25.89 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
60 Winkelmann, Will SR Melbourne Central Catholic 5:26.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
61 Luchetti , Chad FR Melbourne Central Catholic 5:29.41 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
62 Conley, Noah FR Astronaut 5:29.84 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
63 Ussery, Adam JR Edgewood 5:31.97 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
64 Montemurno, Orion SO Rockledge 5:32.09 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
65 Ryan, Eric JR Astronaut 5:33.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
66 Davis, Joshua FR Titusville 5:33.82 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
67 Colangelo, Logan SR Cocoa Beach 5:36.84 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
68 Chavez, Carson JR Melbourne Central Catholic 5:39.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
69 Woodard, Brett SO Titusville 5:39.56 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
70 Mitchell, Jurmain 8 Lincoln Park 5:40.97 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
71 Campos, Sean JR Space Coast 5:41.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
72 Goodlick, Gavin SO Satellite 5:41.68 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
73 Heminger, Tyler JR Cocoa 5:43.53 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
74 Mullins, Ian SR Lincoln Park 5:45.07 Greyhound Meet Feb 11, 2019
75 Baumgarten, Robert FR Lincoln Park 5:45.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
76 Hammer, David FR Titusville 5:51.77 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
77 Oliver, Austin JR Satellite 5:52.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
78 Daniels, Zhuri JR Cocoa Beach 5:53.59 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
79 Hutchins, Matthew FR Astronaut 5:53.65 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
80 Jackson, Kaelani SR Lincoln Park 5:53.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
81 Davis, Travis FR Space Coast 5:58.60 Charger Invitational Mar 23, 2019
82 Albro, Michael FR Astronaut 6:06.39 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
83 Leighton, Chase FR Astronaut 6:06.94 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
84 Cullinan, Hitoshi SR Satellite 6:07.76 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
85 Roose, Dominic FR Astronaut 6:08.05 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Gonzales, Hugo SR Lincoln Park 6:09.91 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
87 Bixby, Noah SO Titusville 6:12.08 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
88 Maxwell, McKenzie JR Fort Pierce Westwood 6:16.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
89 Garvin, James FR Satellite 6:25.37 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
90 Champagne, Matthew FR Astronaut 6:33.07 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
91 Phillips, Jacob FR Titusville 6:38.54 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
92 Miller, Tobias 6 Lincoln Park 7:01.79 Greyhound Meet Feb 11, 2019
93 Dawkins, Daniel 7 Lincoln Park 7:19.50 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Castillo, Billie JR Titusville 5:12.91 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Lavrador, Julia SO Satellite 5:19.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Lake, Magnolia SR Rockledge 5:23.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Ward, Margaret SR Rockledge 5:25.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Jaszczak, Riley FR Titusville 5:26.31 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
6 Rukab, Lana SR Satellite 5:30.39 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
7 Groppel, Marie SR Satellite 5:34.87 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
8 Lake, Abigail SR Rockledge 5:36.17 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
9 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 5:40.22 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
10 Aube, Sara SR Lincoln Park 5:42.01 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
11 Dawn, Kamari SO Rockledge 5:43.78 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
12 Kraver, Kaylee FR Edgewood 5:48.42 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
13 Holmquist, Nyssa SR Satellite 5:52.05 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
14 Barrett, Hayley SR Rockledge 5:52.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 5:54.08 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Bergman, Xoe SR Satellite 5:56.32 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
17 Craig, Anna FR Satellite 6:01.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
18 Taylor, Abbey SO Cocoa Beach 6:02.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Cicchetti, Madisin SO Rockledge 6:06.68 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
20 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 6:08.10 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
21 Wilson, Juliana FR Satellite 6:12.17 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
22 Sutton, Sara SR Melbourne Central Catholic 6:12.68 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
23 Orbell, Kelly JR Satellite 6:14.81 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
24 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 6:14.94 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
25 Meyers, Caroline FR Satellite 6:15.25 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Lopez, Kira JR Cocoa Beach 6:15.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
27 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 6:16.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Schwartz, Sierra SO Rockledge 6:18.92 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
29 Horvath, Sarah JR Titusville 6:19.48 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
30 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 6:21.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
31 Winslett, Ophealia JR Cocoa Beach 6:21.44 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
32 Melnicoff, Taylor SR Lincoln Park 6:27.97 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
33 Angell, Zoe SO Satellite 6:29.28 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
34 Conyers, Mia FR Titusville 6:31.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
35 Herrman, Megan JR Edgewood 6:33.32 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
36 Zalewski, Zoe JR Cocoa 6:33.73 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Slattery, Kyla FR Space Coast 6:37.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Mills, Alexis FR Astronaut 6:37.27 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
39 Fronk , Abigail SO Melbourne Central Catholic 6:38.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
40 Clay, Michaela JR Rockledge 6:45.40 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
40 COLLYER, MAYA SO Titusville 6:45.40 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
42 Henry, Madison SO Melbourne Central Catholic 6:46.20 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
43 MacKay, Megan FR Melbourne Central Catholic 6:46.99 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
44 Moore, Rory SR Cocoa Beach 6:55.36 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
45 Johnson, Lauren JR Cocoa Beach 7:04.59 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 McKenzie, Maya FR Satellite 7:17.45 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Row, Brenna FR Astronaut 7:18.74 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
48 Lovell, Ellen SO Fort Pierce Westwood 7:23.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
49 Abraham, Jessica SO Lincoln Park 7:29.59 Greyhound Meet Feb 11, 2019
50 Farr, Emma 8 Lincoln Park 7:32.78 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
51 Smith, Kylie SO Lincoln Park 7:35.39 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
52 Deveer, Summer SO Cocoa 8:01.10 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
53 Luceno, Alyssa SO Melbourne Central Catholic 8:11.35 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
54 Abraham, Sofia 6 Lincoln Park 8:11.77 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
55 Byer, Maddie SO Satellite 8:53.37 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Troy SR Rockledge 9:25.17 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Wilson, Justin FR Satellite 9:30.10 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
3 Montague, Gabriel SO Satellite 9:34.97 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
4 OBrien, Gavin JR Astronaut 9:42.93 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Stern, Josh SO Satellite 9:46.04 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
6 Devoss, Simon SO Astronaut 9:49.97 Florida Relays Mar 28, 2019
7 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 9:56.73 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Basford, Nathaniel JR Satellite 9:57.09 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
9 Kraver, Joshua JR Edgewood 10:02.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 10:12.69 Florida Relays Mar 28, 2019
11 Dickinson, Luke JR Satellite 10:13.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
12 Thompson, Kobe SR Satellite 10:15.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
13 Mason, Aidan FR Satellite 10:27.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 10:36.13 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
15 Harvey, Austin SO Cocoa 10:36.25 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Diamond, Kyle SR Titusville 10:39.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Sackenheim, Max SO Rockledge 10:48.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
18 McAlister, Kai SO Rockledge 10:50.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
19 Kryc, Daniel FR Astronaut 10:54.29 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
20 Reynolds, Nicholas SR Titusville 10:55.63 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
21 Chapman, Logan 8 Space Coast 10:58.91 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
22 Desando, Tyler SR Rockledge 11:00.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
23 Hohl, Zachary SR Edgewood 11:02.36 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
24 Law, Dayton FR Satellite 11:07.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
25 Taylor, Gabe JR Satellite 11:12.65 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
26 Jones, Malachi JR Titusville 11:27.45 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
27 Ward, Reagan SR Titusville 11:34.70 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
28 Phillips, Caleb SO Titusville 11:35.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Chavez, Carson JR Melbourne Central Catholic 11:36.77 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
30 Worthington, Tyler SO Titusville 11:47.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 11:54.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
32 Winkelmann, Will SR Melbourne Central Catholic 11:56.32 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
33 Maynard, Timothy SR Astronaut 11:57.57 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
34 Bossenberry, Gabe FR Satellite 11:57.92 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
35 Tibbets, Tommy SO Cocoa Beach 12:05.80 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
36 Shi, Steve SO Rockledge 12:16.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
37 Wittenberg, Hunter SO Melbourne Central Catholic 12:34.13 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
38 McKenzie, Josh SR Melbourne Central Catholic 12:37.55 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
39 Hill, Andrew SO Rockledge 12:38.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
40 Heminger, Tyler JR Cocoa 12:38.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
41 Colangelo, Logan SR Cocoa Beach 13:04.66 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
42 Baumgarten, Robert FR Lincoln Park 13:19.52 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
43 Williams, Sebastian FR Space Coast 13:20.58 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
44 Jackson, Kaelani SR Lincoln Park 13:26.96 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
45 Mullins, Ian SR Lincoln Park 13:28.69 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
46 Struckman, John SO Melbourne Central Catholic 13:43.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
47 Davis, Travis FR Space Coast 13:44.38 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
48 Booth, Robert SO Melbourne Central Catholic 13:44.98 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
49 Luchetti , Chad FR Melbourne Central Catholic 13:51.77 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
50 Gonzales, Hugo SR Lincoln Park 14:29.47 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
51 Scalero, Michael FR Melbourne Central Catholic 14:30.74 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Castillo, Billie JR Titusville 11:04.78 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Jaszczak, Riley FR Titusville 11:29.82 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Ward, Margaret SR Rockledge 11:44.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Lake, Magnolia SR Rockledge 11:49.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Rukab, Lana SR Satellite 11:51.51 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
6 Groppel, Marie SR Satellite 11:54.92 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Barrett, Hayley SR Rockledge 12:04.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Aube, Sara SR Lincoln Park 12:12.99 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
9 Kraver, Kaylee FR Edgewood 12:38.28 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
10 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 12:46.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Bergman, Xoe SR Satellite 12:46.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
12 Craig, Anna FR Satellite 12:48.26 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
13 Holmquist, Nyssa SR Satellite 12:53.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Meyers, Caroline FR Satellite 13:40.22 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
15 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 13:58.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Sutton, Sara SR Melbourne Central Catholic 14:07.31 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
17 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 14:21.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 COLLYER, MAYA SO Titusville 14:44.66 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
19 MacKay, Megan FR Melbourne Central Catholic 15:32.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Smith, Rhiannon SO Lincoln Park 15:47.84 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
21 Moore, Rory SR Cocoa Beach 15:51.94 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
22 Johnson, Lauren JR Cocoa Beach 15:52.02 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
23 Abraham, Jessica SO Lincoln Park 16:28.79 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Spann, Daishon SR Cocoa 14.47 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
2 King, Jade JR Rockledge 14.98 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Lyons, Janazha JR Rockledge 16.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -2.3
4 Lewis, Mia FR Cocoa 16.15 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
5 Perez, Alyssia SR Astronaut 17.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
6 Clark, Rese SR Rockledge 17.48 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Mullins, Riley FR Lincoln Park 18.31 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.3
8 Stouch, Alexandria SR Astronaut 18.80 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
9 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 19.04 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.3
10 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 19.07 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
11 Robinson, Tamia SR Fort Pierce Westwood 19.29 Cobra Relays Mar 7, 2019
12 Lestrange, Emilie SO Melbourne Central Catholic 19.57 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.7
13 McDowell , Alanna FR Rockledge 19.58 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.6
14 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 20.15 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
15 Stanley, Brittany SR Cocoa Beach 20.22 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
16 Ostopovich, Mia JR Astronaut 21.48 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.9
17 Locure, Aisha FR Satellite 22.40 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
18 Rockwood , Kate JR Melbourne Central Catholic 22.46 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Smith , Daryl FR Rockledge 15.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
2 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 16.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
3 Ferrell , Desmond SO Rockledge 16.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -2.2
4 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 16.83 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
5 Thomas, Tristan JR Titusville 17.06 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
6 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 17.12 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.2
7 Pratt, Bertram SO Rockledge 17.51 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
8 Rice, Mason JR Titusville 18.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
9 Clayborn, Isaiah FR Cocoa 19.38 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
10 Burr, Ditavious JR Fort Pierce Westwood 19.41 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.2
11 Haight, Chase SR Satellite 19.45 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Borden, Nick FR Astronaut 19.59 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
13 McCurry, Peyton FR Satellite 19.68 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
14 Burrell, Ricardo JR Lincoln Park 19.84 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 1.1
15 Garcia, Cody SO Astronaut 19.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
16 Raup , Caige FR Rockledge 20.16 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
17 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 20.27 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
18 Osborne, Tyrese JR Cocoa 20.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.1
19 Smith, Kyle SO Astronaut 21.09 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.1
20 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 21.29 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
21 Causey, John JR Astronaut 21.37 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.2
22 Brown, TyShawn SO Cocoa 21.54 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
23 Owens, Thaddeus SO Fort Pierce Westwood 21.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.7
24 Hermida, Luke FR Melbourne Central Catholic 22.47 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith , Daryl FR Rockledge 42.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 42.52 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Thomas, Tristan JR Titusville 42.87 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Pratt, Bertram SO Rockledge 42.95 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Burr, Ditavious JR Fort Pierce Westwood 43.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Jones, Isaiah SR Cocoa 43.89 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
7 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 44.13 Cobra Relays Mar 7, 2019
8 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 44.56 Cobra Relays Mar 7, 2019
9 Daniels, Tyreek FR Titusville 45.25 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
10 Colby, Daniel SO Satellite 45.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Ferrell , Desmond SO Rockledge 45.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Black, Dylan SR Edgewood 45.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
13 Quigley, Caleb SO Satellite 45.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Raup , Caige FR Rockledge 46.56 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Rice, Mason JR Titusville 46.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
16 Osborne, Tyrese JR Cocoa 46.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Brown, TyShawn SO Cocoa 47.07 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
18 Borden, Nick FR Astronaut 47.14 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
19 Causey, John JR Astronaut 47.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Blake, David FR Astronaut 47.65 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
21 Burrell, Ricardo JR Lincoln Park 47.85 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
22 Garcia, Cody SO Astronaut 48.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 48.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
24 Clayborn, Isaiah FR Cocoa 48.34 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
25 Haight, Chase SR Satellite 48.80 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
26 Richter, Rowan JR Edgewood 49.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 49.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
28 Smith, Kyle SO Astronaut 50.02 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
29 Owens, Thaddeus SO Fort Pierce Westwood 50.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
30 Engel, Zachary FR Lincoln Park 52.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
31 Hermida, Luke FR Melbourne Central Catholic 56.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Folston, Jatana SR Cocoa 45.30 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
2 Lyons, Janazha JR Rockledge 46.96 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 King, Jade JR Rockledge 47.39 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
4 Clark, Rese SR Rockledge 50.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
5 Knowles, Domanique JR Cocoa 51.30 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
6 Mullins, Riley FR Lincoln Park 52.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Ostopovich, Mia JR Astronaut 52.82 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
8 Stouch, Alexandria SR Astronaut 52.96 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
9 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 53.02 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
10 Cullen, Claire SR Edgewood 53.21 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Owens, Daijia SR Fort Pierce Westwood 53.25 Greyhound Meet Feb 11, 2019
12 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 54.43 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Perez, Alyssia SR Astronaut 54.49 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
14 Lewis, Mia FR Cocoa 54.92 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 McDowell , Alanna FR Rockledge 55.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
16 Lestrange, Emilie SO Melbourne Central Catholic 55.11 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
17 Beausejour-Joseph, Yasmine FR Lincoln Park 56.80 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
18 Grimison, Samantha SR Edgewood 57.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
19 Olson-Zapata, Gabriella FR Edgewood 57.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Crawford, Lilian FR Lincoln Park 59.43 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 TRAINA, HAILEY JR Titusville 1:01.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 TASMAN, NICOLE SO Titusville 1:02.26 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
23 Rockwood , Kate JR Melbourne Central Catholic 1:02.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
24 Pittman, Carrie FR Lincoln Park 1:02.79 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
25 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 1:03.02 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Williams, Jamari SR Cocoa 2.03m 6' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Persicketti, Thomas SR Satellite 1.98m 6' 6" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Jones, Isaiah SR Cocoa 1.93m 6' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Pace, Latrell SR Cocoa 1.93m 6' 4" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Weeks, Danyel JR Satellite 1.93m 6' 4" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
6 Rakovan, Joshua JR Satellite 1.83m 6' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Robinson, Ramsey SR Rockledge 1.78m 5' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Wilson, Kamari FR Fort Pierce Westwood 1.78m 5' 10" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
9 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 1.77m 5' 9.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
9 Pierce , Alquez SR Rockledge 1.77m 5' 9.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
11 Quigley, Caleb SO Satellite 1.73m 5' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Freeman, Marquise JR Cocoa 1.72m 5' 7.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
13 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 1.68m 5' 6" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
14 Davis, Stephen SO Space Coast 1.67m 5' 5.75" Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
14 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 1.67m 5' 5.75" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
16 Williams, Sebastian FR Space Coast 1.60m 5' 3" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
17 McGriff, Cairo SO Lincoln Park 1.57m 5' 1.75" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
18 Deluge, Zane JR Space Coast 1.52m 4' 11.75" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
18 Greenwald, Gunner SO Satellite 1.52m 4' 11.75" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
20 Joseph, Duesner SO Lincoln Park 1.47m 4' 9.75" Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Mayes , Jaheim JR Rockledge 6.92m 22' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Jones, Isaiah SR Cocoa 6.65m 21' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Pace, Latrell SR Cocoa 6.62m 21' 8.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 6.49m 21' 3.5" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
5 Howard, Deontae SR Titusville 6.42m 21' 0.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Thomspon, Cj SO Cocoa 6.40m 21' 0" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
7 Quinn, Timothy SR Satellite 6.36m 20' 10.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
8 Jones, Samuel JR Satellite 6.30m 20' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Johnson, Adreal SR Rockledge 6.25m 20' 6.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
10 Persicketti, Thomas SR Satellite 6.19m 20' 3.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Williams, Jamari SR Cocoa 6.10m 20' 0.25" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
12 Poole, Alexander JR Space Coast 6.07m 19' 11" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
13 Freeman, Marquise JR Cocoa 6.00m 19' 8.25" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
14 Mitchell, Noah JR Space Coast 5.88m 19' 3.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 Smith , Daryl FR Rockledge 5.84m 19' 2" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
16 Bradley, Israel SO Fort Pierce Westwood 5.83m 19' 1.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Hawkins, Cedrick 8 Cocoa 5.82m 19' 1.25" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
17 Menswar, Brady SR Edgewood 5.82m 19' 1.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Oaks, Joseph JR Space Coast 5.80m 19' 0.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Wilson, Kamari FR Fort Pierce Westwood 5.75m 18' 10.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 Croker, Kemarly SR Titusville 5.74m 18' 10" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
22 Lewis, Malik FR Cocoa 5.72m 18' 9.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
23 Arroyo, Diego SO Cocoa 5.67m 18' 7.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
24 Edgecombe, Jaden 8 Cocoa 5.66m 18' 7" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
25 McGriff, Jacobe FR Melbourne Central Catholic 5.63m 18' 5.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
26 Pierce , Alquez SR Rockledge 5.59m 18' 4.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
27 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 5.58m 18' 3.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Jean-Baptiste, Traves JR Lincoln Park 5.57m 18' 3.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
29 Gray, Sir-Coy SR Fort Pierce Westwood 5.44m 17' 10.25" Cobra Relays Mar 7, 2019
30 Collins, Malik 8 Lincoln Park 5.41m 17' 9" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
30 Kaylor, Cody FR Astronaut 5.41m 17' 9" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 Sanchez, Declan SR Space Coast 5.39m 17' 8.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
33 Rice, Mason JR Titusville 5.35m 17' 6.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
33 Ross, Oshawn FR Cocoa 5.35m 17' 6.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
35 Champagne, Trenten JR Astronaut 5.29m 17' 4.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
36 Denson, Taylor JR Titusville 5.26m 17' 3.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Mizell, Cameron SR Astronaut 5.25m 17' 2.75" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
38 Daniels, Tyreek FR Titusville 5.15m 16' 10.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
39 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 5.08m 16' 8" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
40 Quiroz, Emilio JR Melbourne Central Catholic 4.72m 15' 6" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
41 Lopez, Rafeal SO Satellite 4.64m 15' 2.75" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
42 Seamen, Jaden SO Astronaut 4.62m 15' 2" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
43 Murray, Khylil FR Astronaut 4.30m 14' 1.25" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
44 Boyd, Brent FR Astronaut 4.20m 13' 9.5" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
45 Quintana, Damion FR Astronaut 4.10m 13' 5.5" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 King, Jade JR Rockledge 5.81m 19' 0.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
2 Joiner, Shamia FR Astronaut 5.53m 18' 1.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Aybar, Yolanda SO Melbourne Central Catholic 5.36m 17' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Folston, Jatana SR Cocoa 5.32m 17' 5.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
5 Joiner, Akiyonna SR Astronaut 5.24m 17' 2.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 5.18m 17' 0" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
7 Bostick, Faith SR Rockledge 5.17m 16' 11.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
8 McBride, Tahira JR Melbourne Central Catholic 5.12m 16' 9.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
9 Hogan, Tianna JR Lincoln Park 5.11m 16' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 Clark, Amber FR Lincoln Park 5.09m 16' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 McDowell , Alanna FR Rockledge 5.01m 16' 5.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
12 Spann, Daishon SR Cocoa 5.00m 16' 5" East Coast Classic Feb 22, 2019
13 Lewis, Mia FR Cocoa 4.97m 16' 3.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Senior, Nya 6 Lincoln Park 4.93m 16' 2.25" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
15 Stovall, Toniyah SR Fort Pierce Westwood 4.90m 16' 1" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
16 Scott, Amethyst JR Fort Pierce Westwood 4.83m 15' 10.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Petrosino, Chloe SR Edgewood 4.79m 15' 8.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 4.68m 15' 4.25" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
18 Glasco, Tykira FR Rockledge 4.68m 15' 4.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Barkley, Azurea JR Satellite 4.64m 15' 2.75" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
21 Smith, Melione FR Astronaut 4.61m 15' 1.5" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
22 Solis, Cheyenne SR Space Coast 4.57m 15' 0" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
23 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 4.44m 14' 7" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
24 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 4.38m 14' 4.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
25 Smith, Mariah SO Satellite 4.33m 14' 2.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
26 Cohen-Pinsky, Brooke SO Satellite 4.27m 14' 0.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
27 Jackson, Taylor JR Satellite 4.26m 13' 11.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Robinson, Tamia SR Fort Pierce Westwood 4.26m 13' 11.75" Cobra Relays Mar 7, 2019
29 Kyramarios-Wall, Arianna SO Titusville 4.25m 13' 11.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
30 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 4.18m 13' 8.75" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
31 Thomas, Shaniya SR Cocoa 4.15m 13' 7.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
32 Hartman, Sofia JR Satellite 4.04m 13' 3.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
33 MacKay, Annie SO Melbourne Central Catholic 3.96m 13' 0" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
34 HUFF, ANNA SR Titusville 3.95m 12' 11.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
35 Hartman, Sofia JR Satellite 3.94m 12' 11.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
36 Harvey, Shamere FR Astronaut 3.91m 12' 10" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
37 Smith, Asha JR Astronaut 3.73m 12' 3" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
38 Mezni, Emily SR Titusville 3.41m 11' 2.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Smith , Daryl FR Rockledge 13.52m 44' 4.25" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Pace, Latrell SR Cocoa 13.45m 44' 1.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
3 Robinson, Ramsey SR Rockledge 13.19m 43' 3.25" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Menswar, Brady SR Edgewood 12.58m 41' 3.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Lewis, Malik FR Cocoa 12.37m 40' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Thomspon, Cj SO Cocoa 12.37m 40' 7" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Arroyo, Diego SO Cocoa 11.78m 38' 7.75" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
8 Rakovan, Joshua JR Satellite 11.72m 38' 5.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
9 Quinn, Timothy SR Satellite 11.70m 38' 4.75" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
10 Burr, Ditavious JR Fort Pierce Westwood 11.56m 37' 11.25" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
11 Colby, Daniel SO Satellite 11.55m 37' 10.75" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Mizell, Cameron SR Astronaut 11.43m 37' 6" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
13 Steffen, Jaime JR Satellite 11.16m 36' 7.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
14 Gaines, Amarion SO Cocoa 10.95m 35' 11.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
15 Waldron, Thomas SR Astronaut 10.94m 35' 10.75" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Mitchell, Noah JR Space Coast 10.60m 34' 9.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
16 Oaks, Joseph JR Space Coast 10.60m 34' 9.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
18 Poole, Alexander JR Space Coast 9.87m 32' 4.75" Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
19 Deluge, Zane JR Space Coast 9.80m 32' 2" Charger Invitational Mar 23, 2019
20 Davis, Stephen SO Space Coast 9.36m 30' 8.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
21 Quintana, Damion FR Astronaut 9.06m 29' 8.75" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
22 Lamb, Ethan SO Satellite 8.46m 27' 9.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Arnold, Joshua JR Satellite 15.06m 49' 5" FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Alexander, Charles SR Rockledge 13.55m 44' 5.5" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Tressler, Chance FR Astronaut 12.99m 42' 7.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Thomas, Deaudre SR Rockledge 12.95m 42' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Ivey, Logan FR Satellite 12.81m 42' 0.5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Arnold, Louis JR Astronaut 12.74m 41' 9.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Love, Jordan SO Rockledge 12.62m 41' 5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Freeman, Darian SR Rockledge 12.40m 40' 8.25" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
9 Wieand, Jeffrey SR Satellite 12.25m 40' 2.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
10 Henderson, Michael JR Astronaut 12.15m 39' 10.5" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
11 Freeman, D Adrian JR Rockledge 12.10m 39' 8.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
12 Heusinkveld, Spenser JR Satellite 11.89m 39' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Pils, Jacob SO Astronaut 11.76m 38' 7" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Romano, Tyler JR Cocoa 11.50m 37' 8.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Paratore, Theodore FR Space Coast 11.41m 37' 5.25" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
16 Desigornia, Victravious JR Astronaut 11.36m 37' 3.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
17 Comino, Shaun SO Edgewood 11.31m 37' 1.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
18 Meeks, Nathan SR Astronaut 11.27m 36' 11.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
19 Henzmann, Caleb SR Space Coast 10.97m 36' 0" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
20 Gardner, Austin SO Titusville 10.96m 35' 11.5" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
21 Ward, Shane JR Satellite 10.93m 35' 10.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
22 Gay, Zachary SO Cocoa 10.85m 35' 7.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
23 Mejias, Jonathan JR Satellite 10.61m 34' 9.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
24 Mitchell, T.J. SR Space Coast 10.57m 34' 8.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
25 Sierra, Harry SR Edgewood 10.32m 33' 10.25" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
26 Guise, Tyler JR Melbourne Central Catholic 10.30m 33' 9.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
27 Hagen-Davis, Tyler JR Rockledge 10.28m 33' 8.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
27 Hammond, Caleb JR Fort Pierce Westwood 10.28m 33' 8.75" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
27 Mcmillon, Clifford SR Fort Pierce Westwood 10.28m 33' 8.75" Cobra Relays Mar 7, 2019
30 Thomas, Leon SO Titusville 10.17m 33' 4.5" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Betts, Gabrel FR Satellite 10.14m 33' 3.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
32 Arevena, Kai FR Rockledge 10.12m 33' 2.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
33 Kelly , Jackson JR Melbourne Central Catholic 9.95m 32' 7.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Horne, Brett SO Titusville 9.87m 32' 4.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
35 Moore, Tequarious SR Fort Pierce Westwood 9.77m 32' 0.75" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
36 Cutbirth, Joshua SO Rockledge 9.70m 31' 10" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Waddell, Jacroy FR Astronaut 9.34m 30' 7.75" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
38 Tillman, Walter FR Cocoa 9.30m 30' 6.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
39 Lockwood, Brady JR Cocoa Beach 9.25m 30' 4.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Mosby, Javarie SR Titusville 9.10m 29' 10.25" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
41 Morris, Christopher JR Satellite 9.06m 29' 8.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
42 Hall, Diamante SO Fort Pierce Westwood 9.01m 29' 6.75" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
43 Toney, Le,nard SO Cocoa 8.90m 29' 2.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
44 Barbour, Tyler SO Titusville 8.89m 29' 2" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
45 Cohoon, Artavious SR Fort Pierce Westwood 8.86m 29' 1" Greyhound Meet Feb 11, 2019
46 Myatt, Nathan FR Satellite 8.72m 28' 7.5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
47 Shugg, Corey FR Astronaut 8.50m 27' 10.75" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
48 Carrera, Caloe FR Astronaut 8.46m 27' 9.25" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
48 Rosario, Alam SO Cocoa Beach 8.46m 27' 9.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
50 Miller, Thomas SO Rockledge 8.34m 27' 4.5" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
51 Silva , Ryan SR Melbourne Central Catholic 8.16m 26' 9.25" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
52 Shugg, Matthew JR Edgewood 7.98m 26' 2.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Deluge, Zane JR Space Coast 7.47m 24' 6.25" Charger Invitational Mar 23, 2019
54 Zamy, Antoine JR Melbourne Central Catholic 7.31m 23' 11.75" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
55 Sanabria, Elias JR Edgewood 6.80m 22' 3.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
56 Saydo, Rewan FR Satellite 6.20m 20' 4.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
57 Halavin, Conner JR Space Coast 5.04m 16' 6.5" Charger Invitational Mar 23, 2019
58 Skinner, Tripp JR Astronaut 3.55m 11' 7.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Alexander, Charle SO Rockledge 11.56m 37' 11.25" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Glynn, Kavozia SR Fort Pierce Westwood 10.82m 35' 6" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Kearse , Iylana FR Rockledge 10.56m 34' 7.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Vickers, Fiana SR Titusville 10.56m 34' 7.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Barrett, Katherine SO Astronaut 9.94m 32' 7.5" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
6 Blakely, Ashanti JR Rockledge 9.91m 32' 6.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Camick, Esther-Ann SR Space Coast 9.85m 32' 3.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
8 Rothrock, Teagan SR Space Coast 9.76m 32' 0.25" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Baker, Zarea JR Rockledge 9.59m 31' 5.75" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
10 Reese, Deborah SO Lincoln Park 9.29m 30' 5.75" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
11 Riccitelli, Taylor SR Space Coast 9.21m 30' 2.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
12 Baker Kural, Ayla SR Melbourne Central Catholic 8.70m 28' 6.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
13 Burns, Rachel SR Melbourne Central Catholic 8.50m 27' 10.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Bostick, Faith SR Rockledge 8.40m 27' 6.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 WATKINS, AZARIA SR Titusville 8.35m 27' 4.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
16 Gibson, Chloe JR Titusville 8.28m 27' 2" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Duncan, LeAysha SR Lincoln Park 8.18m 26' 10" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
18 Arnold, Wakia FR Astronaut 8.16m 26' 9.25" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
19 HOWARD, KIERA FR Titusville 7.80m 25' 7.25" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
20 Kassis, Rayah SR Melbourne Central Catholic 7.70m 25' 3.25" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 McIntosh, Kayla SO Lincoln Park 7.45m 24' 5.5" St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
22 Balmer, Naomi FR Rockledge 7.13m 23' 4.75" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
23 Teague, Selena SO Rockledge 7.12m 23' 4.5" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
24 Moore, Kaelyn FR Rockledge 7.10m 23' 3.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
25 Bookhardt, Zarryia SR Titusville 6.80m 22' 3.75" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Bradt, Tonia FR Satellite 6.49m 21' 3.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
27 Crosby, Haley JR Space Coast 6.40m 21' 0" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
28 Ashley, Alexys FR Space Coast 5.88m 19' 3.5" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
28 Haire, Morgan FR Melbourne Central Catholic 5.88m 19' 3.5" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
30 Haire, Megan FR Melbourne Central Catholic 5.60m 18' 4.5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
31 Chapman, Mary FR Rockledge 5.56m 18' 3" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
32 MacKay, Megan FR Melbourne Central Catholic 5.29m 17' 4.25" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
33 Darwood, Elizabeth FR Melbourne Central Catholic 4.90m 16' 1" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Wieand, Jeffrey SR Satellite 48.11m 157' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Arnold, Joshua JR Satellite 46.75m 153' 4" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Freeman, D Adrian JR Rockledge 44.91m 147' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
4 Freeman, Darian SR Rockledge 41.16m 135' 0" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
5 Love, Jordan SO Rockledge 40.00m 131' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Harvey, Logan SO Astronaut 38.34m 125' 9" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Harrell, Bradford JR Satellite 38.02m 124' 9" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Alexander, Charles SR Rockledge 36.72m 120' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Meeks, Nathan SR Astronaut 36.53m 119' 10" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
10 Tressler, Chance FR Astronaut 34.87m 114' 5" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
11 Mosby, Javarie SR Titusville 33.34m 109' 4" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Paratore, Theodore FR Space Coast 32.32m 106' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Betts, Gabrel FR Satellite 32.00m 105' 0" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Davis, Hunter SO Titusville 31.55m 103' 6" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Brugger, Filipe SR Satellite 31.08m 102' 0" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
16 Mitchell, T.J. SR Space Coast 30.96m 101' 7" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
17 Sierra, Harry SR Edgewood 30.86m 101' 3" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
18 Comino, Shaun SO Edgewood 30.83m 101' 2" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Romano, Tyler JR Cocoa 30.51m 100' 1" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Hagen-Davis, Tyler JR Rockledge 29.31m 96' 2" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 Pils, Jacob SO Astronaut 28.55m 93' 8" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
22 Henzmann, Caleb SR Space Coast 28.28m 92' 9" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
23 Gay, Zachary SO Cocoa 28.27m 92' 9" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
24 Sagorski, Peter JR Cocoa Beach 27.80m 91' 2" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
25 Cutbirth, Joshua SO Rockledge 27.70m 90' 10" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
26 Guise, Tyler JR Melbourne Central Catholic 27.63m 90' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 Cabral, Jacob SO Titusville 27.53m 90' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Lockwood, Brady JR Cocoa Beach 27.15m 89' 1" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
29 Thomas, Leon SO Titusville 26.91m 88' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Williams, Sebastian FR Space Coast 25.80m 84' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
31 Gillingham, Wyatt SR Astronaut 25.30m 83' 0" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
32 Kelly , Jackson JR Melbourne Central Catholic 24.68m 81' 0" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
33 Haaberthier, Joe FR Rockledge 23.40m 76' 9" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
34 Ivey, Logan FR Satellite 22.87m 75' 0" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
35 Shugg, Matthew JR Edgewood 22.85m 75' 0" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
36 Toney, Le,nard SO Cocoa 21.60m 70' 10" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
37 Joseph, Tyler SO Melbourne Central Catholic 21.17m 69' 5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
38 House, Justin SO Astronaut 21.05m 69' 1" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
38 Myatt, Nathan FR Satellite 21.05m 69' 1" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
40 Cohoon, Artavious SR Fort Pierce Westwood 20.17m 66' 2" Greyhound Meet Feb 11, 2019
41 Shugg, Corey FR Astronaut 19.10m 62' 8" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
42 Barbour, Tyler SO Titusville 19.00m 62' 4" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
43 Rosario, Alam SO Cocoa Beach 18.42m 60' 5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
44 Sanabria, Elias JR Edgewood 17.03m 55' 10" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
45 Miller, Thomas SO Rockledge 16.15m 53' 0" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 Halavin, Conner JR Space Coast 15.19m 49' 10" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
47 Saydo, Rewan FR Satellite 14.52m 47' 8" Satellite High Invitational Feb 22, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Alexander, Charle SO Rockledge 36.17m 118' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
2 Rothrock, Teagan SR Space Coast 30.71m 100' 9" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Vickers, Fiana SR Titusville 30.71m 100' 9" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
4 Kearse , Iylana FR Rockledge 28.51m 93' 6" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
5 Barrett, Katherine SO Astronaut 28.30m 92' 10" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
6 Blakely, Ashanti JR Rockledge 26.59m 87' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
7 Camick, Esther-Ann SR Space Coast 26.38m 86' 6" Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
8 WATKINS, AZARIA SR Titusville 24.78m 81' 3" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
9 Baker, Zarea JR Rockledge 24.47m 80' 3" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
10 Riccitelli, Taylor SR Space Coast 23.98m 78' 8" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Carter, Lexy JR Satellite 23.90m 78' 5" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
12 Richardson, Makeda FR Cocoa Beach 23.89m 78' 4" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Reese, Deborah SO Lincoln Park 23.26m 76' 4" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
14 Moore, Kaelyn FR Rockledge 20.70m 67' 11" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
15 Teague, Selena SO Rockledge 19.95m 65' 5" Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
16 Glynn, Kavozia SR Fort Pierce Westwood 18.02m 59' 1" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Crosby, Haley JR Space Coast 17.96m 58' 11" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Clark, Rylan FR Rockledge 17.60m 57' 9" Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
19 Barberi, Jenna JR Satellite 17.06m 56' 0" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
20 Baker Kural, Ayla SR Melbourne Central Catholic 16.65m 54' 7" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
21 Burns, Rachel SR Melbourne Central Catholic 16.44m 53' 11" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
22 Bradt, Tonia FR Satellite 15.57m 51' 1" Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
23 McIntosh, Kayla SO Lincoln Park 15.48m 50' 9" Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
24 Haire, Megan FR Melbourne Central Catholic 15.09m 49' 6" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
25 HOWARD, KIERA FR Titusville 15.05m 49' 4" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
26 Ekhaguere, Lana JR Cocoa Beach 14.45m 47' 5" Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
27 Kassis, Rayah SR Melbourne Central Catholic 13.55m 44' 5" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
28 Darwood, Elizabeth FR Melbourne Central Catholic 13.13m 43' 1" FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
29 Haire, Morgan FR Melbourne Central Catholic 12.94m 42' 5" Satellite High Invitational Feb 22, 2019
30 Jefferson, Dayema FR Titusville 12.39m 40' 8" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
31 Ashley, Alexys FR Space Coast 11.53m 37' 10" Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019