Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 1A District 8 Official Rankings
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2024)
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2023)
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2022)
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2021)
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2020)
FHSAA 1A District 8 Official Rankings (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Bonita Springs
Canterbury (FM)
Community School (Naples)
Evangelical Christian
First Baptist (Naples)
Marco Island Academy
Moore Haven
Seacrest Country Day
Southwest Florida Christian
St. John Neumann
Village School
FILTER BY ATHLETE(S)
Abatecola, Mia (F) - Canterbury (FM)
Aceto, Hannah (F) - Bonita Springs
Acevedo, Arkylles (M) - Moore Haven
Adams, Isabella (F) - Village School
Albert, Grayson (M) - Seacrest Country Day
Alfrey, Zyan (M) - Seacrest Country Day
Ambrose, Katelyn (F) - Canterbury (FM)
Amoroso, Jaime (M) - St. John Neumann
Anand, Arianna (F) - First Baptist (Naples)
Anderson, Connor (M) - Southwest Florida Christian
Anderson, Elliot (M) - Southwest Florida Christian
Anderson, Thomas (M) - St. John Neumann
Annicelli, Noah (M) - St. John Neumann
Appell, Marlee (F) - Evangelical Christian
Araujo, Davi (M) - Southwest Florida Christian
Araujo, Victoria (F) - Southwest Florida Christian
Araya, Dario (M) - First Baptist (Naples)
Archambault, Sophie (F) - Bonita Springs
Bach, Claire (F) - Bonita Springs
Bahr, Quentin (M) - First Baptist (Naples)
Baker, Alexis (F) - First Baptist (Naples)
Baker, Anna (F) - First Baptist (Naples)
Ballard, Jayda (F) - Canterbury (FM)
Bantner, Sarah (F) - Southwest Florida Christian
Barakett, Lucas (M) - Community School (Naples)
Barakett, Peter (M) - Community School (Naples)
Barnes, Michelle (F) - Canterbury (FM)
Barr, Genevieve (F) - Bonita Springs
Barrett, Konner (M) - Canterbury (FM)
Barry, Kevin (M) - Marco Island Academy
Batiato, Kyle (M) - First Baptist (Naples)
Bautista, Brian (M) - Moore Haven
Beam, Hunter (M) - First Baptist (Naples)
Beam, Katelyn (F) - First Baptist (Naples)
Beam, Sydney (F) - First Baptist (Naples)
Beauvoir, Darius (M) - Community School (Naples)
Becotte, Teddy (M) - Community School (Naples)
Benoit, Jordan (F) - First Baptist (Naples)
Benoit, Jordan (F) - First Baptist (Naples)
Bereczki, Alexa (F) - Evangelical Christian
Bergquist, Julia (F) - Southwest Florida Christian
Bergquist, Rebekah (F) - Southwest Florida Christian
Bergstrom, Natalie (F) - St. John Neumann
Berry, Spencer (M) - Canterbury (FM)
Birmingham, Timothy (M) - St. John Neumann
Bitting, Chandler Jacob (M) - Evangelical Christian
Blair, Logan (M) - Evangelical Christian
Blume, Dawson (M) - Village School
Bolenbaugh, Sabrina (F) - St. John Neumann
Boll, Amy (F) - Seacrest Country Day
Bongirno, Natalie (F) - St. John Neumann
Borg, Devon (M) - Canterbury (FM)
Bosman, Nathanael (M) - Southwest Florida Christian
Boutet, Elizabeth (F) - Community School (Naples)
Bradford, Morgan (F) - Canterbury (FM)
Braverman, Justin (M) - Community School (Naples)
Brennan, Christopher (M) - St. John Neumann
Brizius, David (M) - Moore Haven
Bronson, Kate (F) - Seacrest Country Day
Brown, Chaz (M) - Moore Haven
Brown, Colton (M) - Moore Haven
Brown, Loren (F) - Community School (Naples)
Buxton, Saffron (F) - Seacrest Country Day
Callahan, Steven (M) - Southwest Florida Christian
Camacho , Michael (M) - Marco Island Academy
Camarca, Dominic (M) - Canterbury (FM)
Canup, Jacob (M) - Evangelical Christian
Caprioni, Costanza (F) - Seacrest Country Day
Carr, Katherine (F) - Community School (Naples)
Carrillo, Alianna (F) - Bonita Springs
Carrillo, Arianna (F) - Bonita Springs
Caruso, Nate (M) - Seacrest Country Day
Casey, Hannah (F) - First Baptist (Naples)
Casey, Thomas (M) - First Baptist (Naples)
Casterline, John (M) - Village School
Castillo, Tony (M) - Marco Island Academy
Cato, David (M) - Canterbury (FM)
Chamberlin, Anna (F) - Marco Island Academy
Chan, Vincent (M) - Community School (Naples)
Chen, Billy (M) - Community School (Naples)
Cielenski, Dennis (M) - St. John Neumann
Cintron, Ari (F) - First Baptist (Naples)
Cobiella, Anthony (M) - Moore Haven
Cochran, Emma (F) - Canterbury (FM)
Cojanu, Emilie (F) - Canterbury (FM)
Collar, Austin (M) - Seacrest Country Day
Colon, Isabella (F) - Evangelical Christian
Corina, Jordan (F) - Seacrest Country Day
Costantini, Nicholas (M) - St. John Neumann
Craft, Haven (F) - St. John Neumann
Cribbett, Joshua (M) - Evangelical Christian
Crosky, Razharia (F) - Moore Haven
Cruz, Ashley (F) - Community School (Naples)
Curran, Jordan (F) - Canterbury (FM)
D'Altrui, Giana (F) - Canterbury (FM)
Daniel, DeSantis (M) - St. John Neumann
Davenport, Cali (F) - Village School
Davison, Nate (M) - First Baptist (Naples)
De Armas, Ashley (F) - St. John Neumann
De Ron, Jules (M) - Bonita Springs
Dean, Grace (F) - First Baptist (Naples)
Dearborn, Cooper (M) - First Baptist (Naples)
Dedominicis, Daniela (F) - Bonita Springs
Dee, Colin (M) - St. John Neumann
DeLeo, Zach (M) - Village School
Dellutri, Alyssa (F) - Canterbury (FM)
Delsoin, Nathan (M) - Community School (Naples)
DeVost, Delanie (F) - Canterbury (FM)
Donahue, Kathleen (F) - Community School (Naples)
Donalds, Damon (M) - Community School (Naples)
Donohue, Clare (F) - St. John Neumann
Donohue, Joseph (M) - St. John Neumann
Duda, AJ (M) - Southwest Florida Christian
Dunavant, Kristen (F) - Canterbury (FM)
Duncan, Macy (F) - Southwest Florida Christian
Dunkley, Arifaith (F) - Moore Haven
Earley, Marissa (F) - Southwest Florida Christian
Edie, Austin (M) - First Baptist (Naples)
Edwards, Jessica (F) - Canterbury (FM)
Egwakhide, Scholastica (F) - St. John Neumann
Ellington, Jenna (F) - St. John Neumann
Erikson, Avery (F) - First Baptist (Naples)
Eveloff, Peyton (M) - Evangelical Christian
F, Morgan (F) - First Baptist (Naples)
F, Morgan (F) - First Baptist (Naples)
Farewell, Jacob (M) - Southwest Florida Christian
Felix, Jackenson (M) - Community School (Naples)
Fernandez, Taylin (F) - Bonita Springs
Fidler, Ben (M) - Community School (Naples)
Fischer, Christian (M) - Seacrest Country Day
Fish, Andrew (M) - Moore Haven
Flaharty, Kendall (F) - Canterbury (FM)
Fleishaker, Michelle (F) - Canterbury (FM)
Fleming, Nicholas (M) - Evangelical Christian
Fletcher, Ethan (M) - First Baptist (Naples)
Fletcher, Megan (F) - First Baptist (Naples)
Flynn, Patrick (M) - Southwest Florida Christian
Foland, Zach (M) - Community School (Naples)
Follin, Sullivan (M) - First Baptist (Naples)
Fox, Serena (F) - St. John Neumann
Gal, Jonah (M) - St. John Neumann
Gammons, Drew (M) - Village School
Garbisu, Gabriel (M) - Seacrest Country Day
Garcia , Alexis (M) - Bonita Springs
Garcia, Lauren (F) - Bonita Springs
Garcia, Ruben (M) - Bonita Springs
Gardner, Travis (M) - Village School
Garza, Jaime (M) - Bonita Springs
Gerald, Nicholas (M) - Southwest Florida Christian
Goebel, Sarah (F) - Seacrest Country Day
Gonzales-Miralda, Alexander (M) - Bonita Springs
Gonzalez, Alex (M) - Canterbury (FM)
Gonzalez, Colby (M) - First Baptist (Naples)
Gonzalez, Julian (M) - Seacrest Country Day
Green, Abby (F) - Southwest Florida Christian
Grucci, Peighton (F) - St. John Neumann
Guerra, Lauren (F) - Community School (Naples)
Gulapa, Joshua (M) - St. John Neumann
Guttery, Reese James (M) - Evangelical Christian
Haber, Anna (F) - Canterbury (FM)
Hallback, D'Mari (M) - Moore Haven
Hamici, Amin (M) - Bonita Springs
Harris, Tavf (F) - Moore Haven
Haskins, Mollie (F) - First Baptist (Naples)
Haskins, Noah (M) - First Baptist (Naples)
Hassel, Janella (F) - Bonita Springs
Heidel, Ben (M) - Community School (Naples)
Hernandez, Julia (F) - Moore Haven
Hernandez, Trinity (F) - Southwest Florida Christian
Hilton, Audrey (F) - Seacrest Country Day
Hopper, Tai (M) - Southwest Florida Christian
Horak, Vojtech (M) - Seacrest Country Day
Horan, Patrick (M) - Canterbury (FM)
Howes, Chase (M) - Village School
Hoyt, Chloe (F) - St. John Neumann
Huether, Kayla (F) - Canterbury (FM)
Hummel, Jordan (M) - Canterbury (FM)
Hussey, Samantha (F) - St. John Neumann
Ide, Kellas (M) - Seacrest Country Day
Jacob, Clayton (M) - First Baptist (Naples)
Jacobs, Marissa (F) - Southwest Florida Christian
Janopoulos, Sloane (F) - First Baptist (Naples)
Janopoulos, Sloane (F) - First Baptist (Naples)
Janoyan, Isabel (F) - Village School
Jean-Felix, Bianca (F) - St. John Neumann
Jiang, Kevin (M) - Community School (Naples)
Jivani, Samara (F) - Community School (Naples)
Johnson, Leah (F) - Moore Haven
Johnson, Morgan (F) - Bonita Springs
Johnson, Tristan (M) - Evangelical Christian
Jones, Camden (M) - Marco Island Academy
Josapha, Jakenson (M) - St. John Neumann
Julmeus, Kristen (F) - Evangelical Christian
Jynella, Megan (F) - Southwest Florida Christian
Kane, Allyson (F) - St. John Neumann
Kane, Grace (F) - St. John Neumann
Katz, Gabe (M) - Community School (Naples)
Kaufmann, Adler (M) - First Baptist (Naples)
Kernan, Jackson (M) - Village School
Kerscher, Grayson (M) - Village School
Killam, Elias (M) - Southwest Florida Christian
Kirchgessner, Carson (M) - Community School (Naples)
Kleintop, Jack (M) - Community School (Naples)
Kline, Madison (F) - St. John Neumann
Koert, Kristin (F) - First Baptist (Naples)
Kohlhagen, Ryan (M) - St. John Neumann
Kopunovic, Srdjan (M) - Seacrest Country Day
L, Annika (F) - First Baptist (Naples)
L, Annika (F) - First Baptist (Naples)
LaLonde, Noah (M) - St. John Neumann
Lamkin, Jazmine (F) - Moore Haven
Lamkin, Shyla (F) - Moore Haven
Land, Sydney (F) - Evangelical Christian
Lane, Alexandra (F) - Bonita Springs
Lane, Juliette (F) - First Baptist (Naples)
Lappin, Lauren (F) - Village School
Lappin, Nolan (M) - Village School
Laquidara, Peter (M) - Evangelical Christian
Larkin, Cameron (M) - Village School
Laymon, Emily (F) - Southwest Florida Christian
Layton, Madey (F) - Village School
Lee, Roxanna (F) - Village School
Lehman, Brianna (F) - Bonita Springs
Leon, Brandon (M) - Bonita Springs
Lilleslatten, Arabella (F) - Canterbury (FM)
Lines, Amanda (F) - First Baptist (Naples)
Ling, Akeelah (F) - Moore Haven
Linn, Suzie (F) - Marco Island Academy
Long, Lauren (F) - Southwest Florida Christian
Long, Luke (M) - Canterbury (FM)
Long, Madison (F) - Southwest Florida Christian
Lorber, Lilly (F) - Bonita Springs
Losapio, Justin (M) - Southwest Florida Christian
Love, Griffin (M) - Village School
Loveland, Zachary (M) - Canterbury (FM)
Lowe, Kelsey (F) - St. John Neumann
Lunsford, Macy (F) - Evangelical Christian
Macko, Benjamin (M) - Marco Island Academy
Madariaga, Andrea (F) - Seacrest Country Day
Magsig, Paul (M) - Southwest Florida Christian
Maguire, Madeline (F) - St. John Neumann
Manzanares, Mazur James (M) - Evangelical Christian
Marc, Annkara (F) - St. John Neumann
Martin, Logan (M) - Community School (Naples)
Martin, Paden (M) - Community School (Naples)
Martin, Paisley (F) - Community School (Naples)
Martin-Gonzales, Leah (F) - St. John Neumann
Martinez, Joseph (M) - Bonita Springs
Martinez, Yessenia (F) - Marco Island Academy
Martinez-Mata, Arturo (M) - Seacrest Country Day
Masso, Manon (F) - Evangelical Christian
Matamoros, Daniel (M) - Bonita Springs
Mathieu, Justin (M) - St. John Neumann
Mazariegos, Shirley (F) - Moore Haven
McAdams, Jamison (M) - Community School (Naples)
McCallion, Andrew (M) - Canterbury (FM)
McCutcheon, Jerleah (F) - Southwest Florida Christian
McGovern, James (M) - First Baptist (Naples)
McKenzie, Nykeyah (F) - Moore Haven
McKinney, Riley (F) - Southwest Florida Christian
Medina, Maryanne (F) - Bonita Springs
Melancon, Malaya (F) - First Baptist (Naples)
Melendez Torres, Heidy (F) - Seacrest Country Day
Merrell, Justin (M) - Seacrest Country Day
Metzger, Regan (F) - St. John Neumann
Miller, Ellie (F) - Canterbury (FM)
Miller, Sara (F) - Seacrest Country Day
Mitchell, Andrew (M) - St. John Neumann
Mitchell, Maddie (F) - First Baptist (Naples)
Molloy, Nick (M) - Community School (Naples)
Monge, Macy (F) - Evangelical Christian
Monroy, Eduardo (M) - Bonita Springs
Moore, Maria (F) - St. John Neumann
Moore, Zion (M) - Moore Haven
Mortenson, Justin (M) - Evangelical Christian
Moulzolf, Alexa (F) - First Baptist (Naples)
Mueller, Michael (M) - Southwest Florida Christian
Muenscher, Tyler (M) - Canterbury (FM)
Munn, Campbell (M) - Southwest Florida Christian
Munn, Charlotte (F) - Southwest Florida Christian
Munn, Gena (F) - First Baptist (Naples)
Murphey, Hadley (F) - Community School (Naples)
Murphy, John (M) - Seacrest Country Day
Murtack, Paris (F) - St. John Neumann
Myers, Amelia (F) - Canterbury (FM)
Myers, La'naiya (F) - Moore Haven
Myrin, Alexander (M) - St. John Neumann
Navarrethe, Jennifer (F) - Moore Haven
Nelson, Dylan (M) - Evangelical Christian
Nelson, Ryan (M) - Evangelical Christian
Nikolich, Logan (F) - Seacrest Country Day
Nottle, Garrett (M) - First Baptist (Naples)
Nourse, Kevin (M) - St. John Neumann
O'Leary, Connor (M) - Village School
O'Malley, Grace (F) - Community School (Naples)
O'Malley, Maria (F) - Community School (Naples)
Oberski, Alex (M) - Evangelical Christian
Oliveira, Moriah (F) - Evangelical Christian
Oliveira, Sierra (F) - Evangelical Christian
Oliver, Fitzgerald (M) - St. John Neumann
Olson, Anna (F) - St. John Neumann
Olson, Eleanor (F) - Village School
Ostrom, Katrina (F) - Community School (Naples)
Palumbo , Ryan (M) - Marco Island Academy
Panzarella, Jacob (M) - First Baptist (Naples)
Park, Lily (F) - Community School (Naples)
Parsley, Hannah (F) - Southwest Florida Christian
Patel, Ruhaan (M) - Community School (Naples)
Patrick, Toni (F) - Moore Haven
Paul, Grace (F) - Community School (Naples)
Paulec, Isaiah (M) - Southwest Florida Christian
Perez, Nick (M) - Canterbury (FM)
Perlowin, Michael (M) - Seacrest Country Day
Pfent, Alexandra (F) - Bonita Springs
Pineda, Josaleen (F) - Moore Haven
Piotrowski, Aidan (M) - Bonita Springs
Pitts, Chandler (M) - Evangelical Christian
Potocki, Teddy (M) - Community School (Naples)
Povich, Ava (F) - Evangelical Christian
Powers, Josh (M) - Seacrest Country Day
Proper, Cole (M) - Southwest Florida Christian
Rai, Kirshn (M) - Evangelical Christian
Raiger, John Paul (M) - St. John Neumann
Randall, Caitlin (F) - St. John Neumann
Redd, Austin (M) - Southwest Florida Christian
Reeves, Erin (F) - Canterbury (FM)
Regalado, Daniel (M) - Bonita Springs
Regan, Elisabeth (F) - Community School (Naples)
Regez, Seth (M) - Evangelical Christian
Reisinger, Joseph (M) - Marco Island Academy
Richards II, William (M) - Seacrest Country Day
Richards, Scott (M) - Evangelical Christian
Richardson, Emily (F) - Southwest Florida Christian
Richardson, Trystan (M) - First Baptist (Naples)
Richmond, Nicholas (M) - Evangelical Christian
Rico, Eric (M) - Moore Haven
Riley, Nathaniel (M) - Southwest Florida Christian
Robinson, Dante (M) - Moore Haven
Robinson, Jerren (M) - Evangelical Christian
Rodriguez, Phillip (M) - First Baptist (Naples)
Rodriguez, Thomas (M) - Bonita Springs
Rossi, Brandon (M) - First Baptist (Naples)
Rowe, Camden (M) - Village School
Roy, John (M) - St. John Neumann
Royal, Bryson (M) - Canterbury (FM)
Ruiz, Jose (M) - Canterbury (FM)
Sabean, Alyssa (F) - Southwest Florida Christian
Sabean, Titus (M) - Southwest Florida Christian
Sabean, Zane (M) - Southwest Florida Christian
Sahli, Jonathan (M) - Seacrest Country Day
Saluan, Andrew (M) - St. John Neumann
Sams, Eden (F) - Evangelical Christian
Samuels, Zane (M) - Evangelical Christian
Sanchez, Alex (M) - Bonita Springs
Santamarina, Luke (M) - St. John Neumann
Santamarina, Mauricio (M) - St. John Neumann
Santos, Jorge (M) - First Baptist (Naples)
Saure, Ethan (M) - Bonita Springs
Saynes Ruiz , Wendy (F) - Marco Island Academy
Schiller, Sydney (F) - Community School (Naples)
Schwartz, Danica (F) - Canterbury (FM)
Sealy, Donovan (M) - Canterbury (FM)
Searc, David (M) - First Baptist (Naples)
Searc, Matthew (M) - First Baptist (Naples)
Seitz, Jeremy (M) - Southwest Florida Christian
Shadduck, Kayleigh (F) - Evangelical Christian
Shaffer, Peter (M) - Community School (Naples)
Shelly, Molly (F) - Bonita Springs
Silver, Olivia (F) - First Baptist (Naples)
Sime-Ainsworth , Maximus (M) - Bonita Springs
Simoldoni, Emily (F) - First Baptist (Naples)
Singer, Liam (M) - St. John Neumann
Slavik, Martin (M) - Seacrest Country Day
Smith, Aaliyah (F) - First Baptist (Naples)
Smith, Colton (M) - Canterbury (FM)
Smith, Drew (M) - First Baptist (Naples)
Smith, Maleah (F) - Evangelical Christian
Smith, Olivia (F) - Evangelical Christian
Smithem, Nicholas (M) - Marco Island Academy
Spaide, Dakota (M) - Seacrest Country Day
St. Amand, Gabby (F) - Village School
Stanley, Mackenzie (F) - St. John Neumann
Stayer, Ethan (M) - Community School (Naples)
Stensrud, Samantha (F) - Canterbury (FM)
Stepan, Natalia (F) - Village School
Stollard, William (M) - Bonita Springs
Stover, Joey (M) - First Baptist (Naples)
Stuben, Brooklyn (F) - Village School
Sullivan, Donny (M) - Southwest Florida Christian
Sultan, Nissa (F) - Canterbury (FM)
Summers, Herman (M) - Moore Haven
Summers, Jeremy (M) - Canterbury (FM)
Summers, Sakaiya (F) - Moore Haven
Summers, Saraiya (F) - Moore Haven
Sun, Oliver (M) - Community School (Naples)
Sweeney, Bridget (F) - Marco Island Academy
Sweeney, Megan (F) - Marco Island Academy
Sweet, Samantha (F) - Village School
Swiersz, Annelisa (F) - Southwest Florida Christian
Tank, Ethan (M) - Southwest Florida Christian
Tank, Hayden (M) - Southwest Florida Christian
Tankersly, Blake (M) - Community School (Naples)
Tapia, Yolanda (F) - Moore Haven
Taylor, Ethan (M) - Village School
Tello, Erick (M) - First Baptist (Naples)
Terrones, Fernando (M) - Bonita Springs
Theriault, Cole (M) - St. John Neumann
Thomas, Adore (F) - Moore Haven
Thomas, Atrelle (M) - Moore Haven
Thomas, Conner (M) - Moore Haven
Thomas, Jasmine (F) - Moore Haven
Thomas, Kylie (F) - Southwest Florida Christian
Thomas, Omariana (F) - Moore Haven
Tiburcio, Andy (M) - Bonita Springs
Tompkins, Nicholas (M) - First Baptist (Naples)
Townsend, Samuel (M) - Seacrest Country Day
Trefz, Braden (M) - First Baptist (Naples)
Tschida, Damien (M) - Marco Island Academy
Urbancic, Kate (F) - First Baptist (Naples)
Valentine, Claire (F) - Evangelical Christian
Valuta, Michael (M) - Bonita Springs
Vandersluis, Alan (M) - Seacrest Country Day
Velasquez, Sebastian (M) - First Baptist (Naples)
Verhelle, Mitch (M) - Community School (Naples)
Vickers, Madeline (F) - St. John Neumann
Virag, Maggie (F) - Community School (Naples)
Visbal, Jorge (M) - Canterbury (FM)
Voltaire, Davidson (M) - Evangelical Christian
Votta, Michael (M) - First Baptist (Naples)
Vu, Kim (F) - Seacrest Country Day
Walbert, Jennifer (F) - St. John Neumann
Waligora, Madison (F) - St. John Neumann
Walker, Annaleigh (F) - Village School
Walker, Savannah-Belle (F) - Village School
Wallace, Carson (M) - Southwest Florida Christian
Wallace, Matthew (M) - Southwest Florida Christian
Walrod, Ryan (M) - Southwest Florida Christian
Wasem, Oliver (M) - St. John Neumann
Watt, Johnathan (M) - Marco Island Academy
Weardon, Simon (M) - Community School (Naples)
Weber, Reef (M) - Marco Island Academy
Weddell, Alexander (M) - Community School (Naples)
Weir, Rebecca (F) - Seacrest Country Day
Weiss, Olivia (F) - Community School (Naples)
Wetmore, Elizabeth (F) - Evangelical Christian
White, Bailey (F) - Canterbury (FM)
Widtmann, Aurora (F) - Evangelical Christian
Wiggins, Benjamin (M) - Southwest Florida Christian
Wilbrett, Meghan (F) - Village School
Williams, Kaleigh (F) - Moore Haven
Wilson, Trent (M) - First Baptist (Naples)
Winnik, Alexander (M) - Marco Island Academy
Wojcik, Grant (M) - St. John Neumann
Wolfson, Madison (F) - Bonita Springs
Wood, Austin (M) - First Baptist (Naples)
Wood, Chloe (F) - Bonita Springs
Wood, Clinton (M) - First Baptist (Naples)
Yates, Jessica (F) - Evangelical Christian
Yates, Kole (M) - Canterbury (FM)
Yenshaw, Brandon (M) - Village School
Yurko, Emma (F) - Community School (Naples)
Zanas, Zachary (M) - First Baptist (Naples)
Zequera-Aguayo, Nohelani (F) - Southwest Florida Christian
Ziegler, Payton (F) - Canterbury (FM)
Zumaeta, Joseph (M) - St. John Neumann
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
100 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Mathieu, Justin
JR
St. John Neumann
11.13
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
+0.0
2
Casey, Thomas
SR
First Baptist (Naples)
11.21
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.1
3
Panzarella, Jacob
FR
First Baptist (Naples)
11.22
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.4
4
Raiger, John Paul
JR
St. John Neumann
11.26
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.1
5
Fletcher, Ethan
SR
First Baptist (Naples)
11.46
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
6
Saure, Ethan
SO
Bonita Springs
11.49
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.1
6
DeSantis, Daniel
SO
St. John Neumann
11.49
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.5
8
Batiato, Kyle
SR
First Baptist (Naples)
11.74
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.1
9
Edie, Austin
SR
First Baptist (Naples)
11.78
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Chen, Billy
SO
Community School (Naples)
11.92
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.4
10
Barrett, Konner
8
Canterbury (FM)
11.92
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-1.5
12
Blair, Logan
FR
Evangelical Christian
12.03
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2.1
13
Walrod, Ryan
JR
Southwest Florida Christian
12.06
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.6
14
Matamoros, Daniel
SO
Bonita Springs
12.09
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.0
14
Nelson, Ryan
SR
Evangelical Christian
12.09
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.7
16
Santos, Jorge
SR
First Baptist (Naples)
12.10
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.3
17
Amoroso, Jaime
JR
St. John Neumann
12.14
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2.1
18
Cribbett, Joshua
FR
Evangelical Christian
12.20
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
2.8
19
Perez, Nick
JR
Canterbury (FM)
12.21
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
1.0
20
Tankersley, Blake
SR
Community School (Naples)
12.22
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.2
21
Royal, Bryson
SR
Canterbury (FM)
12.23
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.7
21
Araya, Dario
SO
First Baptist (Naples)
12.23
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
23
Moore, Zion
JR
Moore Haven
12.26
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.7
24
Sahli, Jonathan
SR
Seacrest Country Day
12.28
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
3.2
25
Roy, John
SO
St. John Neumann
12.31
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
+0.0
26
Redd, Austin
FR
Southwest Florida Christian
12.32
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
2.0
27
Robinson, Dante
SO
Moore Haven
12.34
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.7
28
Camarca, Dominic
SO
Canterbury (FM)
12.36
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
+0.0
28
Riley, Nathaniel
SO
Southwest Florida Christian
12.36
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.6
30
Townsend, Samuel
SO
Seacrest Country Day
12.38
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.7
200 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Raiger, John Paul
JR
St. John Neumann
22.55
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
1.2
2
Panzarella, Jacob
FR
First Baptist (Naples)
22.79
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.2
3
Camarca, Dominic
SO
Canterbury (FM)
23.59
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2.1
3
Batiato, Kyle
SR
First Baptist (Naples)
23.59
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2.1
5
Casey, Thomas
SR
First Baptist (Naples)
23.66
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.6
6
Daniel, DeSantis
SO
St. John Neumann
23.78
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
-0.8
7
Barrett, Konner
8
Canterbury (FM)
23.98
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-0.5
8
Nelson, Ryan
SR
Evangelical Christian
24.12
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.4
9
Fletcher, Ethan
SR
First Baptist (Naples)
24.18
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Haskins, Noah
JR
First Baptist (Naples)
24.20
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
11
Santos, Jorge
SR
First Baptist (Naples)
24.29
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2.1
12
Chen, Billy
SO
Community School (Naples)
24.43
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2.1
13
Royal, Bryson
SR
Canterbury (FM)
24.55
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
-0.1
14
Blair, Logan
FR
Evangelical Christian
24.64
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.9
15
Walrod, Ryan
JR
Southwest Florida Christian
24.68
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
0.2
16
Tankersley, Blake
SR
Community School (Naples)
24.75
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
0.5
17
Riley, Nathaniel
SO
Southwest Florida Christian
24.77
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-1.5
18
Wilson, Trent
SO
First Baptist (Naples)
24.78
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
19
Roy, John
SO
St. John Neumann
24.79
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.8
20
Beauvoir, Darius
8
Community School (Naples)
24.83
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.2
21
Losapio, Justin
FR
Southwest Florida Christian
24.98
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.5
22
Brown, Colton
JR
Moore Haven
25.06
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
0.2
23
Sime-Ainsworth , Maximus
SO
Bonita Springs
25.10
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.6
24
Perez, Nick
JR
Canterbury (FM)
25.15
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
+0.0
25
Vandersluis, Alan
JR
Seacrest Country Day
25.20
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
-0.1
26
Gonzalez, Alex
FR
Canterbury (FM)
25.31
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-1.8
27
Santamarina, Mauricio
SR
St. John Neumann
25.34
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
-0.9
28
Townsend, Samuel
SO
Seacrest Country Day
25.35
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-2.1
29
Regalado, Daniel
FR
Bonita Springs
25.40
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
0.5
30
Moore, Zion
JR
Moore Haven
25.43
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
+0.0
400 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Muenscher, Tyler
SR
Canterbury (FM)
52.51
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2
Haskins, Noah
JR
First Baptist (Naples)
52.56
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
Santos, Jorge
SR
First Baptist (Naples)
52.83
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
4
Kohlhagen, Ryan
SR
St. John Neumann
53.38
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
5
Raiger, John Paul
JR
St. John Neumann
53.48
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
6
Walrod, Ryan
JR
Southwest Florida Christian
53.92
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
7
Tankersley, Blake
SR
Community School (Naples)
54.18
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
8
Follin, Sullivan
JR
First Baptist (Naples)
54.34
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
9
Riley, Nathaniel
SO
Southwest Florida Christian
54.52
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
10
Royal, Bryson
SR
Canterbury (FM)
54.54
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
11
Barrett, Konner
8
Canterbury (FM)
54.67
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
12
Shaffer, Peter
SO
Community School (Naples)
54.75
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
13
Beauvoir, Darius
8
Community School (Naples)
54.77
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
14
Losapio, Justin
FR
Southwest Florida Christian
54.86
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
15
Horan, Patrick
JR
Canterbury (FM)
54.94
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite
Feb 16, 2019
16
Fischer, Christian
JR
Seacrest Country Day
55.02
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
17
Camacho , Michael
SO
Marco Island Academy
55.70
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
18
Wilson, Trent
SO
First Baptist (Naples)
56.14
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
19
Camarca, Dominic
SO
Canterbury (FM)
56.43
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
20
Searc, Matthew
JR
First Baptist (Naples)
56.65
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
21
Donohue, Joseph
SO
St. John Neumann
56.69
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
22
Brown, Colton
JR
Moore Haven
56.80
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
23
Matamoros, Daniel
SO
Bonita Springs
56.87
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
24
Weber, Reef
JR
Marco Island Academy
56.91
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
25
Beam, Hunter
FR
First Baptist (Naples)
56.93
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
26
Barry, Kevin
SO
Marco Island Academy
56.94
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
27
Roy, John
SO
St. John Neumann
56.95
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
28
Wallace, Carson
SO
Southwest Florida Christian
57.29
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
29
Delsoin, Nathan
SO
Community School (Naples)
57.91
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
30
McGovern, James
SO
First Baptist (Naples)
57.94
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
800 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Mitchell, Andrew
JR
St. John Neumann
2:02.33
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2
Shaffer, Peter
SO
Community School (Naples)
2:05.21
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
Horan, Patrick
JR
Canterbury (FM)
2:06.59
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
4
Haskins, Noah
JR
First Baptist (Naples)
2:07.48
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
5
Birmingham, Timothy
JR
St. John Neumann
2:11.80
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
6
Donohue, Joseph
SO
St. John Neumann
2:12.09
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
7
McGovern, James
SO
First Baptist (Naples)
2:13.67
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
8
Loveland, Zachary
JR
Canterbury (FM)
2:13.94
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
9
Barry, Kevin
SO
Marco Island Academy
2:14.85
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
10
Becotte, Teddy
JR
Community School (Naples)
2:14.93
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
11
Fischer, Christian
JR
Seacrest Country Day
2:16.98
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
12
Searc, Matthew
JR
First Baptist (Naples)
2:17.39
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
13
Tank, Ethan
SO
Southwest Florida Christian
2:17.94
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
14
Follin, Sullivan
JR
First Baptist (Naples)
2:18.24
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
15
Wiggins, Benjamin
JR
Southwest Florida Christian
2:18.26
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
16
Sanchez, Alex
FR
Bonita Springs
2:18.40
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
17
Verhelle, Mitch
JR
Community School (Naples)
2:20.58
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
18
McCallion, Andrew
JR
Canterbury (FM)
2:21.19
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
19
Garbisu, Gabriel
SO
Seacrest Country Day
2:21.55
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
20
Cato, David
SR
Canterbury (FM)
2:22.02
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
21
De Ron, Jules
SO
Bonita Springs
2:22.25
Lee County Athletic Conference Championship
Apr 5, 2019
22
Anderson, Thomas
SO
St. John Neumann
2:22.37
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
23
Braverman, Justin
SO
Community School (Naples)
2:23.68
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
24
Summers, Jeremy
SO
Canterbury (FM)
2:24.15
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
25
Chan, Vincent
8
Community School (Naples)
2:25.37
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
26
Sun, Oliver
JR
Community School (Naples)
2:25.42
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
27
Palumbo , Ryan
FR
Marco Island Academy
2:25.79
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
28
Beam, Hunter
FR
First Baptist (Naples)
2:26.08
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
29
Tschida, Damien
JR
Marco Island Academy
2:27.46
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
30
Vazquez, Sebastian
FR
First Baptist (Naples)
2:27.64
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
1600 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Horak, Vojtech
FR
Seacrest Country Day
4:42.39
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
2
Tank, Ethan
SO
Southwest Florida Christian
4:46.59
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
3
Mitchell, Andrew
JR
St. John Neumann
4:51.58
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
4
Merrell, Justin
JR
Seacrest Country Day
4:52.46
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
5
McCallion, Andrew
JR
Canterbury (FM)
4:56.42
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
6
Duda, AJ
8
Southwest Florida Christian
4:57.22
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
7
Becotte, Teddy
JR
Community School (Naples)
4:59.70
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
8
Barry, Kevin
SO
Marco Island Academy
5:03.48
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
9
Albert, Grayson
SO
Seacrest Country Day
5:04.76
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
10
Kaufmann, Adler
JR
First Baptist (Naples)
5:07.95
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
11
Sanchez, Alex
FR
Bonita Springs
5:11.07
Lee County Athletic Conference Championship
Apr 5, 2019
12
Watt, Johnathan
SO
Marco Island Academy
5:12.27
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
13
Garbisu, Gabriel
SO
Seacrest Country Day
5:12.32
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
14
McAdams, Jamison
JR
Community School (Naples)
5:16.21
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
15
Howes, Chase
8
Village School
5:18.23
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
16
Cato, David
SR
Canterbury (FM)
5:18.78
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
17
Summers, Jeremy
SO
Canterbury (FM)
5:21.43
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
18
De Ron, Jules
SO
Bonita Springs
5:21.98
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
19
Caruso, Nate
SO
Seacrest Country Day
5:23.88
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
20
Stollard, William
SO
Bonita Springs
5:26.44
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
21
Braverman, Justin
SO
Community School (Naples)
5:27.24
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
22
Vazquez, Sebastian
FR
First Baptist (Naples)
5:32.13
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
23
Tank, Hayden
8
Southwest Florida Christian
5:34.81
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
24
Richards, Scott
FR
Evangelical Christian
5:35.10
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
25
Beam, Hunter
FR
First Baptist (Naples)
5:35.82
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
26
Loveland, Zachary
JR
Canterbury (FM)
5:37.39
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
27
Foland, Zach
JR
Community School (Naples)
5:37.40
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
28
Cobiella, Anthony
FR
Moore Haven
5:41.00
Lake Placid High School Meet #3
Mar 28, 2019
29
Terrones, Fernando
SO
Bonita Springs
5:41.15
Lee County Athletic Conference Championship
Apr 5, 2019
30
Verhelle, Mitch
JR
Community School (Naples)
5:42.50
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
3200 Meters
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Tank, Ethan
SO
Southwest Florida Christian
10:09.14
Florida Relays
Mar 28, 2019
2
Powers, Josh
SR
Seacrest Country Day
10:19.78
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
3
Duda, AJ
8
Southwest Florida Christian
10:31.18
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
4
Barry, Kevin
SO
Marco Island Academy
10:47.61
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
5
Becotte, Teddy
JR
Community School (Naples)
10:49.16
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
6
Jones, Camden
JR
Marco Island Academy
11:16.89
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
7
McAdams, Jamison
JR
Community School (Naples)
11:26.18
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
8
Watt, Johnathan
SO
Marco Island Academy
11:28.17
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
9
Howes, Chase
8
Village School
11:29.38
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
10
McCallion, Andrew
JR
Canterbury (FM)
11:32.39
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
11
Mitchell, Andrew
JR
St. John Neumann
11:48.75
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
12
Kaufmann, Adler
JR
First Baptist (Naples)
11:52.35
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
13
Tank, Hayden
8
Southwest Florida Christian
11:53.59
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
14
Gal, Jonah
SR
St. John Neumann
11:57.96
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
15
Caruso, Nate
SO
Seacrest Country Day
12:17.94
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
16
Summers, Jeremy
SO
Canterbury (FM)
12:20.35
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
17
Shaffer, Peter
SO
Community School (Naples)
12:22.02
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
18
Castillo, Tony
FR
Marco Island Academy
12:22.43
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
19
Stollard, William
SO
Bonita Springs
13:03.40
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
20
Bautista, Brian
7
Moore Haven
14:55.27
Lake Placid High School Meet #3
Mar 28, 2019
21
Rico, Eric
7
Moore Haven
15:18.27
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
22
Searc, David
FR
First Baptist (Naples)
15:38.35
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
23
Regez, Seth
6
Evangelical Christian
15:38.51
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
24
Richardson, Trystan
8
First Baptist (Naples)
15:38.58
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
110 Hurdles
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Myrin, Alexander
SR
St. John Neumann
15.24
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2.2
2
Gulapa, Joshua
FR
St. John Neumann
16.39
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.5
2
Kohlhagen, Ryan
SR
St. John Neumann
16.39
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2.2
4
Paulec, Isaiah
SR
Southwest Florida Christian
16.52
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
0.5
4
Araya, Dario
SO
First Baptist (Naples)
16.52
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.3
6
Gonzalez, Julian
JR
Seacrest Country Day
17.08
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-0.1
7
Wood, Clinton
SR
First Baptist (Naples)
17.19
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.3
8
Fletcher, Ethan
SR
First Baptist (Naples)
17.54
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
-0.1
9
Mueller, Michael
JR
Southwest Florida Christian
17.58
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
2.6
10
Callahan, Steven
FR
Southwest Florida Christian
18.21
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.5
11
Dearborn, Cooper
SO
First Baptist (Naples)
18.45
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.5
12
Acevedo, Arkylless
7
Moore Haven
18.82
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
0.5
13
Anderson, Connor
SO
Southwest Florida Christian
21.16
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-0.7
14
Borg, Devon
FR
Canterbury (FM)
21.28
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
-1.9
15
Trefz, Braden
SO
First Baptist (Naples)
22.15
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
16
Theriault, Cole
FR
St. John Neumann
22.99
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-0.7
17
Lappin, Nolan
SO
Village School
23.22
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
-1.7
18
Love, Griffin
SO
Village School
24.00
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
-2.7
19
Watt, Johnathan
SO
Marco Island Academy
26.21
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
-2.5
300 Hurdles
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Kohlhagen, Ryan
SR
St. John Neumann
41.21
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
2
Myrin, Alexander
SR
St. John Neumann
41.89
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
3
Wood, Clinton
SR
First Baptist (Naples)
43.82
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
4
Mueller, Michael
JR
Southwest Florida Christian
43.92
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
5
Paulec, Isaiah
SR
Southwest Florida Christian
44.62
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
6
Acevedo, Arkylless
7
Moore Haven
44.94
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
7
Gulapa, Joshua
FR
St. John Neumann
45.01
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
8
Araya, Dario
SO
First Baptist (Naples)
45.48
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
9
Fletcher, Ethan
SR
First Baptist (Naples)
45.77
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
10
Seitz, Jeremy
JR
Southwest Florida Christian
46.59
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
11
Smith, Drew
SR
First Baptist (Naples)
47.36
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
12
Robinson, Dante
SO
Moore Haven
47.74
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
13
Dearborn, Cooper
SO
First Baptist (Naples)
47.96
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
14
Larkin, Cameron
8
Village School
49.63
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
15
Trefz, Braden
SO
First Baptist (Naples)
51.50
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
16
Anderson, Connor
SO
Southwest Florida Christian
52.25
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
17
Borg, Devon
FR
Canterbury (FM)
56.45
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
18
Theriault, Cole
FR
St. John Neumann
57.34
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
4 x 100 Relay
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. John Neumann
42.78
DeSantis
,
Mathieu
,
Raiger
,
Myrin
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
2
First Baptist (Naples)
43.41
Fletcher
,
Casey
,
Edie
,
Panzarella
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
Canterbury (FM)
45.40
Muenscher
,
Camarca
,
Royal
,
Barrett
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
4
Bonita Springs
46.00
Matamoros
,
Saure
,
Martinez
,
Regalado
Lee County Athletic Conference Championship
Apr 5, 2019
5
Southwest Florida Christian
46.29
Mueller
,
Riley
,
Wallace
,
Walrod
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
6
Evangelical Christian
46.69
Bitting
,
Nelson
,
Voltaire
,
Cribbett
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
7
Seacrest Country Day
46.94
Gonzalez
,
Alfrey
,
Townsend
,
Vandersluis
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
8
Moore Haven
47.88
Moore
,
Sampson
,
Robinson
,
Brown
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
9
Village School
52.94
DeLeo
,
Taylor
,
Yenshaw
,
Casterline
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
10
Marco Island Academy
54.31
Camacho
,
Reisinger
,
Smithem
,
Winnik
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
11
Community School (Naples)
57.02
Chan
,
Beauvoir
,
Weddell
,
Martin
St. Francis Xavier Invitational
Mar 15, 2019
4 x 400 Relay
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. John Neumann
3:29.47
Kohlhagen
,
Mitchell
,
Myrin
,
Raiger
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
2
Canterbury (FM)
3:31.91
Royal
,
Barrett
,
Horan
,
Muenscher
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
Southwest Florida Christian
3:33.48
Riley
,
Losapio
,
Wallace
,
Walrod
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
4
First Baptist (Naples)
3:37.48
Follin
,
Tompkins
,
Santos
,
Haskins
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
5
Community School (Naples)
3:40.09
Beauvoir
,
Delsoin
,
Shaffer
,
Tankersley
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
6
Bonita Springs
3:48.55
Saure
,
Regalado
,
Matamoros
,
Martinez
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
7
Moore Haven
3:54.54
Brown
,
Acevedo
,
Cobiella
,
Robinson
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
8
Seacrest Country Day
3:55.54
Alfrey
,
Garbisu
,
Horak
,
Fischer
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
9
Evangelical Christian
3:59.73
Laquidara
,
Richmond
,
Magner
,
Canup
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
10
Village School
4:36.61
Gardner
,
Lappin
,
Rowe
,
Taylor
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
4 x 800 Relay
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. John Neumann
8:39.15
Donohue
,
Birmingham
,
Kohlhagen
,
Mitchell
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2
Canterbury (FM)
8:43.10
Muenscher
,
Loveland
,
McCallion
,
Horan
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
First Baptist (Naples)
8:47.28
Follin
,
Searc
,
McGovern
,
Haskins
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
4
Seacrest Country Day
8:58.24
Merrell
,
Garbisu
,
Horak
,
Fischer
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
5
Community School (Naples)
9:07.03
McAdams
,
Chan
,
Shaffer
,
Becotte
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
6
Marco Island Academy
9:13.34
Barry
,
Watt
,
Jones
,
Tschida
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
7
Bonita Springs
9:38.26
Sanchez
,
Valuta
,
Stollard
,
Terrones
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite
Feb 16, 2019
8
Evangelical Christian
9:48.82
Samuels
,
Richards
,
Magner
,
Canup
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
9
Southwest Florida Christian
9:52.26
Tank
,
Wolters
,
Duda
,
Wiggins
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
10
Moore Haven
11:38.59
Cobiella
,
Morales
,
Rico
,
Bautista
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
High Jump
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Paulec, Isaiah
SR
Southwest Florida Christian
1.90m
6' 2.75"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
2
Tompkins, Nicholas
SR
First Baptist (Naples)
1.87m
6' 1.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
3
Haskins, Noah
JR
First Baptist (Naples)
1.82m
5' 11.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
4
Gulapa, Joshua
FR
St. John Neumann
1.80m
5' 10.75"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
4
Townsend, Samuel
SO
Seacrest Country Day
1.80m
5' 10.75"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
6
Camarca, Dominic
SO
Canterbury (FM)
1.77m
5' 9.75"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite
Feb 16, 2019
7
Spaide, Dakota
SO
Seacrest Country Day
1.68m
5' 6"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
8
Anderson, Thomas
SO
St. John Neumann
1.67m
5' 5.75"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
9
Singer, Liam
FR
St. John Neumann
1.65m
5' 5"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
10
Farewell, Jacob
JR
Southwest Florida Christian
1.62m
5' 3.75"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
10
Dearborn, Cooper
SO
First Baptist (Naples)
1.62m
5' 3.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
12
Alfrey, Zyan
SR
Seacrest Country Day
1.55m
5' 1"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
12
Barrett, Konner
8
Canterbury (FM)
1.55m
5' 1"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
Pole Vault
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Molloy, Nick
FR
Community School (Naples)
3.90m
12' 9.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
2
Mortenson, Justin
JR
Evangelical Christian
3.75m
12' 3.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
3
LaLonde, Noah
SR
St. John Neumann
3.30m
10' 10"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
4
Birmingham, Timothy
JR
St. John Neumann
3.15m
10' 4"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
4
Weardon, Simon
SO
Community School (Naples)
3.15m
10' 4"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
6
Anderson, Thomas
SO
St. John Neumann
3.00m
9' 10"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
7
Gulapa, Joshua
FR
St. John Neumann
2.70m
8' 10.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
8
Guttery, Reese James
8
Evangelical Christian
2.55m
8' 4.25"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
Long Jump
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Casey, Thomas
SR
First Baptist (Naples)
6.66m
21' 10.25"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
+0.0
2
Mathieu, Justin
JR
St. John Neumann
6.64m
21' 9.5"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
3
Wallace, Carson
SO
Southwest Florida Christian
6.28m
20' 7.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
3
Fletcher, Ethan
SR
First Baptist (Naples)
6.28m
20' 7.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
5
Barrett, Konner
8
Canterbury (FM)
5.99m
19' 8"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
6
Paulec, Isaiah
SR
Southwest Florida Christian
5.94m
19' 6"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
7
Royal, Bryson
SR
Canterbury (FM)
5.87m
19' 3.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
8
Thomas, Atrelle
JR
Moore Haven
5.84m
19' 2"
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
+0.0
9
Amoroso, Jaime
JR
St. John Neumann
5.77m
18' 11.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
10
Haskins, Noah
JR
First Baptist (Naples)
5.71m
18' 9"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
11
Chen, Billy
SO
Community School (Naples)
5.65m
18' 6.5"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
+0.0
12
Walrod, Ryan
JR
Southwest Florida Christian
5.61m
18' 5"
Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite
Feb 16, 2019
+0.0
13
Brown, Colton
JR
Moore Haven
5.59m
18' 4.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
14
Vandersluis, Alan
JR
Seacrest Country Day
5.53m
18' 1.75"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
15
Martinez, Joseph
Bonita Springs
5.49m
18' 0.25"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
16
Gonzalez, Julian
JR
Seacrest Country Day
5.32m
17' 5.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
17
Edie, Austin
SR
First Baptist (Naples)
5.29m
17' 4.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
18
LaLonde, Noah
SR
St. John Neumann
5.25m
17' 2.75"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
+0.0
19
Spaide, Dakota
SO
Seacrest Country Day
5.23m
17' 2"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
20
Nourse, Kevin
SO
St. John Neumann
5.17m
16' 11.5"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
+0.0
21
Long, Luke
SR
Canterbury (FM)
4.99m
16' 4.5"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
+0.0
22
Singer, Liam
FR
St. John Neumann
4.92m
16' 1.75"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
+0.0
23
Kopunovic, Srdjan
JR
Seacrest Country Day
4.90m
16' 1"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
24
Jiang, Kevin
SO
Community School (Naples)
4.80m
15' 9"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
+0.0
25
Gonzalez, Colby
SO
First Baptist (Naples)
4.77m
15' 7.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
26
Chan, Vincent
8
Community School (Naples)
4.76m
15' 7.5"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
+0.0
27
Regalado, Daniel
FR
Bonita Springs
4.69m
15' 4.75"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
28
Cribbett, Joshua
FR
Evangelical Christian
4.66m
15' 3.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
28
Voltaire, Davidson
7
Evangelical Christian
4.66m
15' 3.5"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
+0.0
30
Santos, Jorge
SR
First Baptist (Naples)
4.60m
15' 1.25"
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
Triple Jump
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Thomas, Atrelle
JR
Moore Haven
12.24m
40' 2"
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
+0.0
2
Royal, Bryson
SR
Canterbury (FM)
12.22m
40' 1.25"
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
+0.0
3
Walrod, Ryan
JR
Southwest Florida Christian
12.08m
39' 7.75"
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
4
Townsend, Samuel
SO
Seacrest Country Day
11.98m
39' 3.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
5
Alfrey, Zyan
SR
Seacrest Country Day
11.84m
38' 10.25"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
+0.0
6
Spaide, Dakota
SO
Seacrest Country Day
11.62m
38' 1.5"
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
7
Loveland, Zachary
JR
Canterbury (FM)
11.22m
36' 9.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
8
Brown, Colton
JR
Moore Haven
11.16m
36' 7.5"
Lake Placid High School Meet #3
Mar 28, 2019
+0.0
9
Edie, Austin
SR
First Baptist (Naples)
11.09m
36' 4.75"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Amoroso, Jaime
JR
St. John Neumann
10.98m
36' 0.25"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
+0.0
11
LaLonde, Noah
SR
St. John Neumann
10.93m
35' 10.5"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
+0.0
12
Robinson, Dante
SO
Moore Haven
10.69m
35' 1"
Hardee HS Home Meet
Apr 7, 2019
+0.0
13
Long, Luke
SR
Canterbury (FM)
10.64m
34' 11"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
+0.0
14
Gonzalez, Colby
SO
First Baptist (Naples)
10.60m
34' 9.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
15
Nourse, Kevin
SO
St. John Neumann
10.59m
34' 9"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
16
Dearborn, Cooper
SO
First Baptist (Naples)
10.24m
33' 7.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
17
Trefz, Braden
SO
First Baptist (Naples)
10.06m
33' 0.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
+0.0
18
Costantini, Nicholas
SO
St. John Neumann
9.22m
30' 3"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
+0.0
Shot Put
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Fish, Andrew
SR
Moore Haven
13.65m
44' 9.5"
Lake Placid High School Meet #3
Mar 28, 2019
2
Kopunovic, Srdjan
JR
Seacrest Country Day
13.34m
43' 9.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
3
Donalds, Damon
SO
Community School (Naples)
12.96m
42' 6.25"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
4
Thomas, Conner
SR
Moore Haven
12.86m
42' 2.25"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
5
Felix, Jackenson
SR
Community School (Naples)
12.43m
40' 9.5"
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
6
Gonzales-Miralda, Alexander
SO
Bonita Springs
11.37m
37' 3.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
7
Santamarina, Mauricio
SR
St. John Neumann
11.11m
36' 5.5"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
8
Heidel, Ben
FR
Community School (Naples)
11.05m
36' 3"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
9
Gerald, Nicholas
SR
Southwest Florida Christian
11.00m
36' 1.25"
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
10
Tello, Erick
SO
First Baptist (Naples)
10.91m
35' 9.5"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
11
Hamici, Amin
SO
Bonita Springs
10.89m
35' 8.75"
Lee County Athletic Conference Championship
Apr 5, 2019
12
Visbal, Jorge
JR
Canterbury (FM)
10.82m
35' 6"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
13
Josapha, Jakenson
JR
St. John Neumann
10.67m
35' 0.25"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
14
Annicelli, Noah
JR
St. John Neumann
10.42m
34' 2.25"
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
15
Richards II, William
SO
Seacrest Country Day
10.32m
33' 10.25"
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
16
Santamarina, Luke
SO
St. John Neumann
10.30m
33' 9.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
17
Tiburcio, Andy
SO
Bonita Springs
10.17m
33' 4.5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
18
Jacob, Clayton
JR
First Baptist (Naples)
10.10m
33' 1.75"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
19
Robinson, Jerren
SO
Evangelical Christian
10.07m
33' 0.5"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
20
Saluan, Andrew
JR
St. John Neumann
10.03m
32' 11"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
21
Nottle, Garrett
SO
First Baptist (Naples)
9.96m
32' 8.25"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
22
Reisinger, Joseph
FR
Marco Island Academy
9.95m
32' 7.75"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
23
Perlowin, Michael
SR
Seacrest Country Day
9.92m
32' 6.5"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
24
Brennan, Christopher
SO
St. John Neumann
9.64m
31' 7.5"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
24
Berry, Spencer
JR
Canterbury (FM)
9.64m
31' 7.5"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
24
Stayer, Ethan
JR
Community School (Naples)
9.64m
31' 7.5"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
27
Davison, Nate
SO
First Baptist (Naples)
9.59m
31' 5.75"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
28
Wojcik, Grant
JR
St. John Neumann
9.58m
31' 5.25"
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
29
Dee, Colin
SO
St. John Neumann
9.23m
30' 3.5"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
30
Pitts, Chandler
SO
Evangelical Christian
9.12m
29' 11.25"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
Discus
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Felix, Jackenson
SR
Community School (Naples)
43.25m
141' 11"
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
2
Tello, Erick
SO
First Baptist (Naples)
40.11m
131' 7"
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
3
Gerald, Nicholas
SR
Southwest Florida Christian
39.61m
129' 11"
FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2
Apr 27, 2019
4
Thomas, Conner
SR
Moore Haven
38.06m
124' 10"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
5
Kopunovic, Srdjan
JR
Seacrest Country Day
35.77m
117' 4"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
6
Stayer, Ethan
JR
Community School (Naples)
32.59m
106' 11"
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
7
Hamici, Amin
SO
Bonita Springs
30.79m
101' 0"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
8
Josapha, Jakenson
JR
St. John Neumann
29.78m
97' 8"
Naples Quad Meet
Mar 20, 2019
9
Pitts, Chandler
SO
Evangelical Christian
29.44m
96' 7"
Viking Elite Classic 2019
Feb 22, 2019
10
Zumaeta, Joseph
FR
St. John Neumann
29.31m
96' 2"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
11
Davison, Nate
SO
First Baptist (Naples)
29.26m
96' 0"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
12
Visbal, Jorge
JR
Canterbury (FM)
28.94m
94' 11"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
12
Berry, Spencer
JR
Canterbury (FM)
28.94m
94' 11"
South Fort Myers Wolfpack Invitational
Mar 15, 2019
14
Jacob, Clayton
JR
First Baptist (Naples)
27.83m
91' 4"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
15
Donalds, Damon
SO
Community School (Naples)
27.11m
88' 11"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
15
Oliver, Fitzgerald
JR
St. John Neumann
27.11m
88' 11"
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
17
Farewell, Jacob
JR
Southwest Florida Christian
27.02m
88' 8"
Wally Keller Invitational
Apr 5, 2019
18
Richards II, William
SO
Seacrest Country Day
26.65m
87' 5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
18
Tiburcio, Andy
SO
Bonita Springs
26.65m
87' 5"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
20
Dee, Colin
SO
St. John Neumann
26.56m
87' 2"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
21
Perlowin, Michael
SR
Seacrest Country Day
26.55m
87' 1"
5th Annual Jim Smith Invitational
Feb 23, 2019
22
Dearborn, Cooper
SO
First Baptist (Naples)
26.10m
85' 7"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
23
Saluan, Andrew
JR
St. John Neumann
24.90m
81' 8"
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
24
Nottle, Garrett
SO
First Baptist (Naples)
24.18m
79' 4"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
25
Monroy, Eduardo
SO
Bonita Springs
23.38m
76' 8"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
26
Flynn, Patrick
FR
Southwest Florida Christian
22.45m
73' 8"
FHSAA 1A District 8
Apr 10, 2019
27
Slavik, Martin
SO
Seacrest Country Day
22.24m
72' 11"
CSN Under Armour Invitational
Mar 9, 2019
28
Kleintop, Jack
FR
Community School (Naples)
22.08m
72' 5"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019
29
Katz, Gabe
FR
Community School (Naples)
22.00m
72' 2"
St. John Neumann Mini Meet
Feb 12, 2019
30
Heidel, Ben
FR
Community School (Naples)
21.96m
72' 0"
Collier County Freshman Sophomore Invitational
Mar 26, 2019