FHSAA 1A District 8 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 11.13 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
2 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 11.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
3 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 11.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
4 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 11.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
5 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 11.46 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
6 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 11.49 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.5
6 Saure, Ethan SO Bonita Springs 11.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
8 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 11.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
9 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 11.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
10 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 11.92 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
10 Chen, Billy SO Community School (Naples) 11.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
12 Blair, Logan FR Evangelical Christian 12.03 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.1
13 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 12.06 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.6
14 Matamoros, Daniel SO Bonita Springs 12.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
14 Nelson, Ryan SR Evangelical Christian 12.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
16 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 12.10 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
17 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 12.14 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.1
18 Cribbett, Joshua FR Evangelical Christian 12.20 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.8
19 Perez, Nick JR Canterbury (FM) 12.21 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.0
20 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 12.22 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.2
21 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 12.23 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
21 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 12.23 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.7
23 Moore, Zion JR Moore Haven 12.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
24 Sahli, Jonathan SR Seacrest Country Day 12.28 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.2
25 Roy, John SO St. John Neumann 12.31 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 +0.0
26 Redd, Austin FR Southwest Florida Christian 12.32 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
27 Robinson, Dante SO Moore Haven 12.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
28 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 12.36 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
28 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 12.36 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.6
30 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 12.38 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.7
31 Killam, Elias JR Southwest Florida Christian 12.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
32 Beauvoir, Darius 8 Community School (Naples) 12.41 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
33 Gonzalez, Alex FR Canterbury (FM) 12.45 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.1
34 Muenscher, Tyler SR Canterbury (FM) 12.47 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.7
35 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 12.50 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
35 Sime-Ainsworth , Maximus SO Bonita Springs 12.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
35 Wallace, Carson SO Southwest Florida Christian 12.50 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.4
38 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 12.52 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.6
39 Fidler, Ben FR Community School (Naples) 12.53 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
40 Martinez, Joseph Bonita Springs 12.62 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.5
41 Santamarina, Mauricio SR St. John Neumann 12.67 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.9
42 Smith, Drew SR First Baptist (Naples) 12.69 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
43 LaLonde, Noah SR St. John Neumann 12.70 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.6
44 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 12.74 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -3.0
45 Regalado, Daniel FR Bonita Springs 12.88 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.7
46 Vandersluis, Alan JR Seacrest Country Day 12.89 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
47 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 12.91 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
47 Voltaire, Davidson 7 Evangelical Christian 12.91 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.5
49 Jiang, Kevin SO Community School (Naples) 12.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
50 Proper, Cole FR Southwest Florida Christian 12.95 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.4
51 Larkin, Cameron 8 Village School 13.01 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.1
52 Ruiz, Jose SR Canterbury (FM) 13.06 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.4
53 Camacho , Michael SO Marco Island Academy 13.08 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.2
54 Brizius, David 7 Moore Haven 13.13 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
54 Casterline, John FR Village School 13.13 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
56 Rossi, Brandon SR First Baptist (Naples) 13.22 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
57 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 13.24 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.7
57 Manzanares, Mazur James FR Evangelical Christian 13.24 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.2
59 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 13.42 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
60 Bahr, Quentin SO First Baptist (Naples) 13.52 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
61 Yates, Kole SO Canterbury (FM) 13.61 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.4
62 DeLeo, Zach FR Village School 13.66 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
63 Garcia, Ruben SO Bonita Springs 13.70 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
64 Stover, Joey JR First Baptist (Naples) 13.71 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 De Ron, Jules SO Bonita Springs 13.74 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
65 Taylor, Ethan FR Village School 13.74 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.5
67 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 13.82 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
67 Yenshaw, Brandon FR Village School 13.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
69 O'Leary, Connor FR Village School 13.83 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
70 Martinez-Mata, Arturo SR Seacrest Country Day 13.92 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
71 Anderson, Elliot 7 Southwest Florida Christian 14.00 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
72 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 14.06 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.4
73 Smith, Colton SR Canterbury (FM) 14.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
74 Wasem, Oliver SR St. John Neumann 14.23 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
75 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 14.31 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.4
76 Laquidara, Peter 6 Evangelical Christian 14.67 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -2.3
77 Araujo, Davi 7 Southwest Florida Christian 14.71 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
78 Murphy, John SO Seacrest Country Day 14.74 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
79 Hopper, Tai 8 Southwest Florida Christian 14.77 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
80 Winnik, Alexander FR Marco Island Academy 15.00 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
81 Macko, Benjamin FR Marco Island Academy 15.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.3
82 Reisinger, Joseph FR Marco Island Academy 16.38 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
83 Johnson, Tristan 6 Evangelical Christian 16.47 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.2
84 Weddell, Alexander 7 Community School (Naples) 16.92 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 12.11 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Brown, Loren SO Community School (Naples) 12.83 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.6
3 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 12.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
4 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 12.92 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 3.1
5 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 13.06 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.5
6 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 13.08 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.8
7 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 13.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
8 Bongirno, Natalie SO St. John Neumann 13.40 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
9 Linn, Suzie JR Marco Island Academy 13.78 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
10 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 13.80 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.6
11 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 13.83 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.4
12 Julmeus, Kristen 6 Evangelical Christian 13.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
13 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 13.92 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
13 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 13.92 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.2
15 Lowe, Kelsey SO St. John Neumann 13.97 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.9
15 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 13.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
17 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 13.98 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.6
18 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 13.99 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.3
19 Park, Lily SO Community School (Naples) 14.01 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 0.5
20 Archambault, Sophie SO Bonita Springs 14.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
21 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 14.18 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.6
22 Dedominicis, Daniela FR Bonita Springs 14.20 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -1.5
22 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 14.20 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.2
24 Ziegler, Payton SO Canterbury (FM) 14.23 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -3.9
25 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 14.26 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -3.9
26 Lunsford, Macy SO Evangelical Christian 14.34 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.0
27 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 14.37 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.2
27 Long, Lauren SR Southwest Florida Christian 14.37 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.3
29 Shelly, Molly SO Bonita Springs 14.39 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.7
30 Thomas, Adore 6 Moore Haven 14.41 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
31 Fleishaker, Michelle JR Canterbury (FM) 14.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
32 Reeves, Erin JR Canterbury (FM) 14.46 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -3.1
33 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 14.50 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
34 McKenzie, Nykeyah 8 Moore Haven 14.58 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
34 Randall, Caitlin JR St. John Neumann 14.58 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
36 Madariaga, Andrea SR Seacrest Country Day 14.61 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.7
37 Stuben, Brooklyn 8 Village School 14.63 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
38 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 14.65 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.0
39 Walker, Annaleigh 7 Village School 14.70 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
40 Walker, Savannah-Belle 7 Village School 14.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
41 Haber, Anna JR Canterbury (FM) 14.75 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
42 McCutcheon, Jerleah JR Southwest Florida Christian 14.79 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.7
43 Lee, Roxanna 8 Village School 14.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
44 Vu, Kim JR Seacrest Country Day 14.88 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.6
45 Navarrethe, Jennifer 7 Moore Haven 14.89 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
46 Sweet, Samantha 8 Village School 15.02 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
47 Araujo, Victoria SO Southwest Florida Christian 15.05 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
48 DeVost, Delanie SO Canterbury (FM) 15.16 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
49 Kane, Allyson FR St. John Neumann 15.17 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 -0.4
50 Martin, Paisley 8 Community School (Naples) 15.19 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
50 Melendez Torres, Heidy SO Seacrest Country Day 15.19 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.8
52 Appell, Marlee 6 Evangelical Christian 15.29 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.3
53 Masso, Manon JR Evangelical Christian 15.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.1
54 McKinney, Riley 7 Southwest Florida Christian 15.34 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
55 Moore, Maria FR St. John Neumann 15.40 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.8
55 Myers, La'naiya 7 Moore Haven 15.40 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
57 Patrick, Toni FR Moore Haven 15.41 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.4
58 Boll, Amy 8 Seacrest Country Day 15.42 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.1
59 Lane, Juliette 8 First Baptist (Naples) 15.43 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.9
60 Cochran, Emma FR Canterbury (FM) 15.54 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
61 Sultan, Nissa FR Canterbury (FM) 15.56 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.9
62 Yates, Jessica 6 Evangelical Christian 15.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
63 Regan, Elisabeth FR Community School (Naples) 15.69 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 0.8
64 Waligora, Madison FR St. John Neumann 15.74 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
65 Duncan, Macy FR Southwest Florida Christian 15.79 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.7
66 Wolfson, Madison SO Bonita Springs 15.84 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.8
67 Richardson, Emily 8 Southwest Florida Christian 15.90 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
68 St. Amand, Gabby FR Village School 15.95 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.3
69 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 15.97 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.9
70 Layton, Madey SO Village School 15.98 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.8
71 Hoyt, Chloe JR St. John Neumann 16.00 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.4
72 Bronson, Kate SR Seacrest Country Day 16.61 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.4
73 Johnson, Morgan FR Bonita Springs 16.82 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.9
74 Murphey, Hadley 6 Community School (Naples) 16.85 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
75 Long, Madison FR Southwest Florida Christian 16.91 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
76 Pfent, Alexandra FR Bonita Springs 16.97 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
77 Janoyan, Isabel FR Village School 16.98 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
78 Widtmann, Aurora 7 Evangelical Christian 17.12 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.4
79 Parsley, Hannah 7 Southwest Florida Christian 17.13 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
80 Smith, Maleah 6 Evangelical Christian 17.23 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.7
81 Monge, Macy 6 Evangelical Christian 17.42 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.8
82 Davenport, Cali JR Village School 18.02 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
83 Cojanu, Emilie FR Canterbury (FM) 18.16 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
84 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 18.50 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -1.1
85 Murtack, Paris FR St. John Neumann 18.58 Naples Quad Meet Mar 20, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 22.55 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
2 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 22.79 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.2
3 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 23.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
3 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 23.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
5 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 23.66 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.6
6 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 23.78 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.8
7 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 23.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
8 Nelson, Ryan SR Evangelical Christian 24.12 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.4
9 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 24.18 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
10 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 24.20 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 24.29 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
12 Chen, Billy SO Community School (Naples) 24.43 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
13 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 24.55 Tarpon Classic Mar 29, 2019 -0.1
14 Blair, Logan FR Evangelical Christian 24.64 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
15 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 24.68 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.2
16 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 24.75 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
17 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 24.77 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
18 Wilson, Trent SO First Baptist (Naples) 24.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
19 Roy, John SO St. John Neumann 24.79 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
20 Beauvoir, Darius 8 Community School (Naples) 24.83 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.2
21 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 24.98 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.5
22 Brown, Colton JR Moore Haven 25.06 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.2
23 Sime-Ainsworth , Maximus SO Bonita Springs 25.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.6
24 Perez, Nick JR Canterbury (FM) 25.15 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
25 Vandersluis, Alan JR Seacrest Country Day 25.20 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.1
26 Gonzalez, Alex FR Canterbury (FM) 25.31 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.8
27 Santamarina, Mauricio SR St. John Neumann 25.34 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.9
28 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 25.35 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.1
29 Regalado, Daniel FR Bonita Springs 25.40 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
30 Moore, Zion JR Moore Haven 25.43 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
31 Redd, Austin FR Southwest Florida Christian 25.66 Tarpon Classic Mar 29, 2019 -0.1
32 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 25.76 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
33 Martinez, Joseph Bonita Springs 25.83 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019 -2.3
34 LaLonde, Noah SR St. John Neumann 25.94 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
35 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 26.06 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.1
35 Larkin, Cameron 8 Village School 26.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.7
37 Killam, Elias JR Southwest Florida Christian 26.18 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.3
38 Voltaire, Davidson 7 Evangelical Christian 26.21 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
39 Piotrowski, Aidan SO Bonita Springs 26.26 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.1
40 Proper, Cole FR Southwest Florida Christian 26.30 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.4
41 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 26.39 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.3
42 Bitting, Chandler Jacob JR Evangelical Christian 26.46 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.6
43 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 26.55 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.3
44 Kerscher, Grayson 8 Village School 26.79 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
45 Ruiz, Jose SR Canterbury (FM) 26.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
46 Fidler, Ben FR Community School (Naples) 26.89 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
47 Bahr, Quentin SO First Baptist (Naples) 27.08 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.0
48 Camacho , Michael SO Marco Island Academy 27.10 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.7
48 Jiang, Kevin SO Community School (Naples) 27.10 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
50 Casterline, John FR Village School 27.26 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.4
51 Votta, Michael 8 First Baptist (Naples) 27.49 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.0
52 Stover, Joey JR First Baptist (Naples) 27.85 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.5
53 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 27.88 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -3.0
54 Taylor, Ethan FR Village School 27.89 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.1
55 Brizius, David 7 Moore Haven 28.22 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
56 Sealy, Donovan 8 Canterbury (FM) 28.23 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.2
57 Yates, Kole SO Canterbury (FM) 28.71 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
58 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 29.04 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
59 O'Leary, Connor FR Village School 29.25 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
60 Smithem, Nicholas FR Marco Island Academy 29.58 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
61 Smith, Colton SR Canterbury (FM) 29.75 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.4
62 Jacob, Clayton JR First Baptist (Naples) 29.77 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.6
63 Anderson, Elliot 7 Southwest Florida Christian 31.00 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
64 Wallace, Matthew FR Southwest Florida Christian 31.14 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
65 Rodriguez, Thomas SO Bonita Springs 31.96 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -2.0
66 Macko, Benjamin FR Marco Island Academy 32.80 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.1
67 Reisinger, Joseph FR Marco Island Academy 37.17 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 1.1

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 24.60 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.3
2 Brown, Loren SO Community School (Naples) 26.23 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.7
3 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 26.55 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.9
4 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 26.68 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019 -2.0
5 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 26.87 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -0.9
6 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 26.94 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.9
7 Kane, Grace SR St. John Neumann 27.12 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -1.1
8 Jean-Felix, Bianca JR St. John Neumann 27.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
9 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 27.37 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -2.8
10 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 27.47 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.1
11 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 27.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
12 Valentine, Claire 8 Evangelical Christian 27.68 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.6
13 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 27.94 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -1.3
14 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 28.19 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.6
15 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 28.84 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -1.1
16 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 28.98 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.9
17 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 29.11 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -2.1
18 Park, Lily SO Community School (Naples) 29.14 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
19 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 29.34 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.3
20 Ziegler, Payton SO Canterbury (FM) 29.35 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.1
21 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 29.36 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.2
22 Julmeus, Kristen 6 Evangelical Christian 29.42 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
23 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 29.57 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -2.8
23 Bongirno, Natalie SO St. John Neumann 29.57 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -0.3
25 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 29.59 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
26 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 29.64 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.2
27 Haber, Anna JR Canterbury (FM) 29.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.9
28 Reeves, Erin JR Canterbury (FM) 29.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.9
29 Shelly, Molly SO Bonita Springs 29.93 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
30 Thomas, Adore 6 Moore Haven 29.95 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
31 Kane, Allyson FR St. John Neumann 30.13 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
32 Lee, Roxanna 8 Village School 30.14 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
33 Haskins, Mollie 8 First Baptist (Naples) 30.15 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.1
34 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 30.34 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.8
35 Donohue, Clare SR St. John Neumann 30.41 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
36 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 30.46 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.4
37 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 30.58 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -0.8
38 Long, Lauren SR Southwest Florida Christian 30.60 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
39 McCutcheon, Jerleah JR Southwest Florida Christian 30.67 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.6
40 Masso, Manon JR Evangelical Christian 30.68 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.8
41 DeVost, Delanie SO Canterbury (FM) 30.88 Tarpon Classic Mar 29, 2019 -0.2
42 Madariaga, Andrea SR Seacrest Country Day 30.93 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.1
43 Araujo, Victoria SO Southwest Florida Christian 30.99 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
44 McKenzie, Nykeyah 8 Moore Haven 31.01 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
45 Sweet, Samantha 8 Village School 31.11 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.0
46 Walker, Annaleigh 7 Village School 31.16 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
47 Thomas, Jasmine 8 Moore Haven 31.60 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
47 Walker, Savannah-Belle 7 Village School 31.60 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.1
49 Vickers, Madeline FR St. John Neumann 31.66 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
50 Duncan, Macy FR Southwest Florida Christian 31.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.9
51 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 31.88 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
52 Silver, Olivia 7 First Baptist (Naples) 31.93 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.1
52 Vu, Kim JR Seacrest Country Day 31.93 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -2.1
54 Martin, Paisley 8 Community School (Naples) 31.96 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
55 Cochran, Emma FR Canterbury (FM) 32.08 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.2
56 Regan, Elisabeth FR Community School (Naples) 32.19 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
57 Boll, Amy 8 Seacrest Country Day 32.41 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.9
58 Lowe, Kelsey SO St. John Neumann 32.54 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.2
59 Dedominicis, Daniela FR Bonita Springs 32.61 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.2
60 Pineda, Josaleen 7 Moore Haven 32.89 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
61 Dunavant, Kristen SR Canterbury (FM) 33.02 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
62 Lilleslatten, Arabella SO Canterbury (FM) 33.19 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
63 Hoyt, Chloe JR St. John Neumann 33.34 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -0.2
64 Hassel, Janella FR Bonita Springs 33.39 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -1.3
65 Navarrethe, Jennifer 7 Moore Haven 33.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.1
66 Richardson, Emily 8 Southwest Florida Christian 34.04 Tarpon Classic Mar 29, 2019 1.2
67 Williams, Kaleigh JR Moore Haven 34.07 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.4
68 St. Amand, Gabby FR Village School 34.40 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.1
69 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 34.56 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
70 Pfent, Alexandra FR Bonita Springs 34.60 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -0.8
71 Bronson, Kate SR Seacrest Country Day 34.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.0
72 Johnson, Morgan FR Bonita Springs 36.26 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019 -2.1
73 Parsley, Hannah 7 Southwest Florida Christian 36.36 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
74 Murphey, Hadley 6 Community School (Naples) 36.37 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Muenscher, Tyler SR Canterbury (FM) 52.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 52.56 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 52.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 53.38 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
5 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 53.48 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
6 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 53.92 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
7 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 54.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Follin, Sullivan JR First Baptist (Naples) 54.34 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
9 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 54.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 54.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
11 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 54.67 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
12 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 54.75 Tarpon Classic Mar 29, 2019
13 Beauvoir, Darius 8 Community School (Naples) 54.77 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
14 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 54.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Horan, Patrick JR Canterbury (FM) 54.94 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
16 Fischer, Christian JR Seacrest Country Day 55.02 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Camacho , Michael SO Marco Island Academy 55.70 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
18 Wilson, Trent SO First Baptist (Naples) 56.14 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
19 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 56.43 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
20 Searc, Matthew JR First Baptist (Naples) 56.65 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
21 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 56.69 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
22 Brown, Colton JR Moore Haven 56.80 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
23 Matamoros, Daniel SO Bonita Springs 56.87 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
24 Weber, Reef JR Marco Island Academy 56.91 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
25 Beam, Hunter FR First Baptist (Naples) 56.93 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
26 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 56.94 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
27 Roy, John SO St. John Neumann 56.95 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
28 Wallace, Carson SO Southwest Florida Christian 57.29 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
29 Delsoin, Nathan SO Community School (Naples) 57.91 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
30 McGovern, James SO First Baptist (Naples) 57.94 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
31 Patel, Ruhaan SR Community School (Naples) 58.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 58.15 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
33 Cobiella, Anthony FR Moore Haven 58.28 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
34 Anderson, Thomas SO St. John Neumann 58.81 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
35 Gonzalez, Alex FR Canterbury (FM) 58.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Proper, Cole FR Southwest Florida Christian 58.89 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
37 Regalado, Daniel FR Bonita Springs 59.05 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
38 Long, Luke SR Canterbury (FM) 59.39 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 Larkin, Cameron 8 Village School 59.42 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
40 Canup, Jacob FR Evangelical Christian 59.46 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
41 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 59.54 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
42 Martinez, Joseph Bonita Springs 59.64 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
43 Smith, Drew SR First Baptist (Naples) 1:00.42 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
44 Terrones, Fernando SO Bonita Springs 1:01.08 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
45 Collar, Austin SO Seacrest Country Day 1:01.16 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
46 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 1:01.24 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
47 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 1:01.29 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
48 Rodriguez, Phillip SR First Baptist (Naples) 1:01.32 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
49 Ruiz, Jose SR Canterbury (FM) 1:01.36 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
50 Votta, Michael 8 First Baptist (Naples) 1:01.58 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
51 Tschida, Damien JR Marco Island Academy 1:02.23 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
52 Palumbo , Ryan FR Marco Island Academy 1:02.42 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
53 Kerscher, Grayson 8 Village School 1:02.62 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
54 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 1:02.69 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
55 Albert, Grayson SO Seacrest Country Day 1:02.99 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
56 O'Leary, Connor FR Village School 1:03.77 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
57 Fidler, Ben FR Community School (Naples) 1:03.88 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
58 Anderson, Elliot 7 Southwest Florida Christian 1:04.11 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
59 Acevedo, Arkylles 7 Moore Haven 1:04.17 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
60 Valuta, Michael FR Bonita Springs 1:05.53 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
61 Smithem, Nicholas FR Marco Island Academy 1:05.65 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
62 Zanas, Zachary FR First Baptist (Naples) 1:05.71 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
63 Laquidara, Peter 6 Evangelical Christian 1:05.86 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
64 Wasem, Oliver SR St. John Neumann 1:06.10 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
65 Oberski, Alex FR Evangelical Christian 1:06.17 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
66 Ide, Kellas SO Seacrest Country Day 1:06.24 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
67 Wood, Austin SO First Baptist (Naples) 1:06.27 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
68 Smith, Colton SR Canterbury (FM) 1:06.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
69 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 1:06.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
70 Richmond, Nicholas 7 Evangelical Christian 1:07.44 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
71 Rowe, Camden 8 Village School 1:08.41 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
72 Sullivan, Donny FR Southwest Florida Christian 1:08.50 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
73 Gardner, Travis 8 Village School 1:08.84 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
74 Wallace, Matthew FR Southwest Florida Christian 1:09.42 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
75 Lappin, Nolan SO Village School 1:10.10 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
76 Brown, Chaz 7 Moore Haven 1:10.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
77 Rodriguez, Thomas SO Bonita Springs 1:11.51 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
78 Sealy, Donovan 8 Canterbury (FM) 1:15.31 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
79 Martin, Paden 6 Community School (Naples) 1:17.85 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
80 Gammons, Drew 8 Village School 1:19.43 Naples Quad Meet Mar 20, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 54.98 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 56.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
3 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 57.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Brown, Loren SO Community School (Naples) 1:01.68 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
5 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 1:01.80 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 1:01.88 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
7 Land, Sydney 6 Evangelical Christian 1:01.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 1:02.97 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
9 Dunkley, Arifaith 8 Moore Haven 1:03.97 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
10 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 1:04.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 1:04.48 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
12 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 1:04.91 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
13 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 1:05.10 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
14 Haskins, Mollie 8 First Baptist (Naples) 1:06.84 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
15 Fox, Serena JR St. John Neumann 1:06.98 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
16 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 1:07.31 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
17 Ziegler, Payton SO Canterbury (FM) 1:07.55 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
18 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 1:08.13 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 1:08.48 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 1:08.85 Tarpon Classic Mar 29, 2019
21 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 1:09.10 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
22 Kane, Allyson FR St. John Neumann 1:09.65 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
23 Fleishaker, Michelle JR Canterbury (FM) 1:09.68 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
24 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 1:10.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Laymon, Emily SO Southwest Florida Christian 1:10.12 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
26 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 1:10.20 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
27 Lane, Alexandra SO Bonita Springs 1:10.64 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Donohue, Clare SR St. John Neumann 1:10.82 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
29 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 1:11.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Munn, Charlotte FR Southwest Florida Christian 1:11.22 Tarpon Classic Mar 29, 2019
31 Metzger, Regan SR St. John Neumann 1:11.31 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 1:11.49 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
33 Araujo, Victoria SO Southwest Florida Christian 1:11.60 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
34 Dunavant, Kristen SR Canterbury (FM) 1:11.90 Tarpon Classic Mar 29, 2019
35 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 1:11.95 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
36 Garcia, Lauren SO Bonita Springs 1:11.99 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
37 Patrick, Toni FR Moore Haven 1:12.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Chamberlin, Anna SR Marco Island Academy 1:12.24 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
39 Summers, Sakaiya JR Moore Haven 1:12.51 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
40 Melendez Torres, Heidy SO Seacrest Country Day 1:12.91 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
41 Martin, Paisley 8 Community School (Naples) 1:13.03 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
42 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 1:13.06 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
43 Appell, Marlee 6 Evangelical Christian 1:13.66 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
44 Duncan, Macy FR Southwest Florida Christian 1:14.06 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
45 Stuben, Brooklyn 8 Village School 1:14.09 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
46 Cochran, Emma FR Canterbury (FM) 1:14.56 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
47 Hassel, Janella FR Bonita Springs 1:14.64 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
48 Schwartz, Danica SR Canterbury (FM) 1:14.93 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
49 McKinney, Riley 7 Southwest Florida Christian 1:15.28 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
50 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 1:15.64 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
51 Wilbrett, Meghan 8 Village School 1:16.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
52 Lowe, Kelsey SO St. John Neumann 1:16.71 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
53 Wood, Chloe SO Bonita Springs 1:16.76 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Carr, Katherine SR Community School (Naples) 1:16.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
55 Medina, Maryanne FR Bonita Springs 1:17.04 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
56 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 1:17.47 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
57 Summers, Saraiya JR Moore Haven 1:17.72 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
58 Waligora, Madison FR St. John Neumann 1:18.67 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
59 Navarrethe, Jennifer 7 Moore Haven 1:20.23 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
60 Bantner, Sarah FR Southwest Florida Christian 1:22.38 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
61 Richardson, Emily 8 Southwest Florida Christian 1:23.27 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
62 Murphey, Hadley 6 Community School (Naples) 1:25.17 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
63 Long, Madison FR Southwest Florida Christian 1:25.61 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
64 Cruz, Ashley JR Community School (Naples) 1:26.31 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
65 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 1:26.92 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 2:02.33 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
2 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 2:05.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Horan, Patrick JR Canterbury (FM) 2:06.59 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
4 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 2:07.48 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
5 Birmingham, Timothy JR St. John Neumann 2:11.80 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
6 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 2:12.09 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
7 McGovern, James SO First Baptist (Naples) 2:13.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 2:13.94 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
9 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 2:14.85 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
10 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 2:14.93 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
11 Fischer, Christian JR Seacrest Country Day 2:16.98 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
12 Searc, Matthew JR First Baptist (Naples) 2:17.39 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
13 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 2:17.94 Tarpon Classic Mar 29, 2019
14 Follin, Sullivan JR First Baptist (Naples) 2:18.24 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
15 Wiggins, Benjamin JR Southwest Florida Christian 2:18.26 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
16 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 2:18.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Verhelle, Mitch JR Community School (Naples) 2:20.58 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
18 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 2:21.19 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
19 Garbisu, Gabriel SO Seacrest Country Day 2:21.55 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
20 Cato, David SR Canterbury (FM) 2:22.02 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
21 De Ron, Jules SO Bonita Springs 2:22.25 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
22 Anderson, Thomas SO St. John Neumann 2:22.37 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
23 Braverman, Justin SO Community School (Naples) 2:23.68 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
24 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 2:24.15 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
25 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 2:25.37 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
26 Sun, Oliver JR Community School (Naples) 2:25.42 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
27 Palumbo , Ryan FR Marco Island Academy 2:25.79 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
28 Beam, Hunter FR First Baptist (Naples) 2:26.08 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
29 Tschida, Damien JR Marco Island Academy 2:27.46 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
30 Vazquez, Sebastian FR First Baptist (Naples) 2:27.64 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
31 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 2:27.74 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
32 Albert, Grayson SO Seacrest Country Day 2:28.13 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
33 Cielenski, Dennis JR St. John Neumann 2:28.49 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
34 Terrones, Fernando SO Bonita Springs 2:28.83 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
35 Horak, Vojtech FR Seacrest Country Day 2:28.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 2:30.01 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
37 Richards, Scott FR Evangelical Christian 2:31.23 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
38 Wood, Austin SO First Baptist (Naples) 2:31.39 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
39 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 2:32.12 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
40 Ide, Kellas SO Seacrest Country Day 2:32.46 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
41 Cobiella, Anthony FR Moore Haven 2:32.56 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
42 Rodriguez, Phillip SR First Baptist (Naples) 2:32.93 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
43 Howes, Chase 8 Village School 2:34.86 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
44 Camacho , Michael SO Marco Island Academy 2:34.88 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
45 Samuels, Zane JR Evangelical Christian 2:34.96 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
46 Bosman, Nathanael SR Southwest Florida Christian 2:35.05 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
47 Collar, Austin SO Seacrest Country Day 2:35.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
48 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 2:35.93 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 2:36.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
50 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 2:36.36 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
51 Tompkins, Nicholas SR First Baptist (Naples) 2:36.41 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
52 Valuta, Michael FR Bonita Springs 2:37.71 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
53 Kirchgessner, Carson 8 Community School (Naples) 2:38.02 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
54 Zanas, Zachary FR First Baptist (Naples) 2:38.44 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
55 Sullivan, Donny FR Southwest Florida Christian 2:39.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
56 Martin, Logan SO Community School (Naples) 2:41.06 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
57 Stollard, William SO Bonita Springs 2:42.05 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
58 Tank, Hayden 8 Southwest Florida Christian 2:43.62 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
59 Rowe, Camden 8 Village School 2:43.80 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
60 Richardson, Trystan 8 First Baptist (Naples) 2:46.46 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
61 Sabean, Titus 6 Southwest Florida Christian 2:49.17 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
62 Smithem, Nicholas FR Marco Island Academy 2:49.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
63 Summers, Herman 7 Moore Haven 2:50.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
64 Wallace, Matthew FR Southwest Florida Christian 2:50.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
65 Bautista, Brian 7 Moore Haven 2:53.64 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
66 Rico, Eric 7 Moore Haven 2:56.56 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
67 Martin, Paden 6 Community School (Naples) 2:56.57 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
68 Gammons, Drew 8 Village School 3:03.65 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
69 Munn, Campbell 6 Southwest Florida Christian 3:25.48 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 2:11.29 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 2:13.90 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 2:21.41 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Barnes, Michelle 8 Canterbury (FM) 2:30.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 2:30.63 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
6 D'Altrui, Giana 6 Canterbury (FM) 2:32.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 2:36.17 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
8 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 2:37.01 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
9 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 2:37.08 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
10 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 2:38.05 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
11 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 2:41.66 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
12 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 2:42.13 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
13 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 2:43.59 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
14 White, Bailey JR Canterbury (FM) 2:43.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Fox, Serena JR St. John Neumann 2:44.15 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
16 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 2:45.76 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
17 Grucci, Peighton JR St. John Neumann 2:46.49 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
18 Stepan, Natalia 7 Village School 2:47.76 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
19 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 2:48.92 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
20 Donohue, Clare SR St. John Neumann 2:49.51 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
21 Adams, Isabella 7 Village School 2:49.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 2:49.82 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 2:49.91 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
24 Chamberlin, Anna SR Marco Island Academy 2:51.15 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
25 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 2:51.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 2:52.09 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
27 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 2:52.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Laymon, Emily SO Southwest Florida Christian 2:54.99 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
29 Sabean, Alyssa FR Southwest Florida Christian 2:55.29 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
30 Carr, Katherine SR Community School (Naples) 2:55.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Metzger, Regan SR St. John Neumann 2:57.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Ballard, Jayda SO Canterbury (FM) 2:57.96 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
33 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 2:58.20 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Carrillo, Alianna FR Bonita Springs 3:00.30 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
35 Baker, Alexis JR First Baptist (Naples) 3:00.43 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
36 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 3:03.07 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
37 Lorber, Lilly FR Bonita Springs 3:04.56 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
38 Ostrom, Katrina FR Community School (Naples) 3:05.91 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
39 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 3:05.92 Tarpon Classic Mar 29, 2019
40 Lilleslatten, Arabella SO Canterbury (FM) 3:06.16 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
41 Kline, Madison FR St. John Neumann 3:09.84 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
42 Dunavant, Kristen SR Canterbury (FM) 3:10.06 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
43 Corina, Jordan SR Seacrest Country Day 3:11.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
44 Patrick, Toni FR Moore Haven 3:11.92 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
45 Navarrethe, Jennifer 7 Moore Haven 3:12.71 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
46 Jynella, Megan SO Southwest Florida Christian 3:14.17 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
47 Bach, Claire FR Bonita Springs 3:15.23 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
48 Johnson, Leah 6 Moore Haven 3:18.93 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
49 Cruz, Ashley JR Community School (Naples) 3:19.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
50 Wilbrett, Meghan 8 Village School 3:21.88 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
51 Tapia, Yolanda JR Moore Haven 3:24.68 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Horak, Vojtech FR Seacrest Country Day 4:42.39 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 4:46.59 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
3 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 4:51.58 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
4 Merrell, Justin JR Seacrest Country Day 4:52.46 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
5 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 4:56.42 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 4:57.22 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
7 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 4:59.70 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
8 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 5:03.48 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
9 Albert, Grayson SO Seacrest Country Day 5:04.76 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
10 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 5:07.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 5:11.07 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
12 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 5:12.27 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
13 Garbisu, Gabriel SO Seacrest Country Day 5:12.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 5:16.21 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
15 Howes, Chase 8 Village School 5:18.23 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
16 Cato, David SR Canterbury (FM) 5:18.78 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 5:21.43 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
18 De Ron, Jules SO Bonita Springs 5:21.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 5:23.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Stollard, William SO Bonita Springs 5:26.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Braverman, Justin SO Community School (Naples) 5:27.24 Tarpon Classic Mar 29, 2019
22 Vazquez, Sebastian FR First Baptist (Naples) 5:32.13 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
23 Tank, Hayden 8 Southwest Florida Christian 5:34.81 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
24 Richards, Scott FR Evangelical Christian 5:35.10 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
25 Beam, Hunter FR First Baptist (Naples) 5:35.82 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
26 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 5:37.39 Tarpon Classic Mar 29, 2019
27 Foland, Zach JR Community School (Naples) 5:37.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Cobiella, Anthony FR Moore Haven 5:41.00 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
29 Terrones, Fernando SO Bonita Springs 5:41.15 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
30 Verhelle, Mitch JR Community School (Naples) 5:42.50 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
31 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 5:43.07 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
32 Kerscher, Grayson 8 Village School 5:43.40 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
33 Richardson, Trystan 8 First Baptist (Naples) 5:43.46 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
34 Tschida, Damien JR Marco Island Academy 5:43.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
35 Hummel, Jordan SR Canterbury (FM) 5:44.50 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
36 Powers, Josh SR Seacrest Country Day 5:45.17 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
37 Sabean, Titus 6 Southwest Florida Christian 5:50.35 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
38 Valuta, Michael FR Bonita Springs 5:51.64 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
39 Smithem, Nicholas FR Marco Island Academy 5:52.84 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
40 Collar, Austin SO Seacrest Country Day 5:53.46 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
41 Zanas, Zachary FR First Baptist (Naples) 5:54.81 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
42 Martin, Logan SO Community School (Naples) 5:57.04 Tarpon Classic Mar 29, 2019
43 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 5:57.80 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
44 Samuels, Zane JR Evangelical Christian 5:59.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
45 Eveloff, Peyton FR Evangelical Christian 6:06.95 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
46 Bautista, Brian 7 Moore Haven 6:12.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
47 Rico, Eric 7 Moore Haven 6:17.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
48 Fleming, Nicholas 7 Evangelical Christian 6:27.66 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
49 Theriault, Cole FR St. John Neumann 6:37.85 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
50 Searc, David FR First Baptist (Naples) 7:06.02 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
51 Munn, Campbell 6 Southwest Florida Christian 7:09.48 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
52 Regez, Seth 6 Evangelical Christian 7:20.77 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
53 Summers, Herman 7 Moore Haven 7:24.62 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
54 Murphy, John SO Seacrest Country Day 7:25.77 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
55 Macko, Benjamin FR Marco Island Academy 7:42.76 Naples Quad Meet Mar 20, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 5:00.13 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 5:23.57 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 5:32.64 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
4 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 5:33.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 5:40.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 5:45.46 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
7 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 5:47.57 Tarpon Classic Mar 29, 2019
8 Lappin, Lauren 7 Village School 5:48.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 5:49.54 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
10 Flaharty, Kendall SR Canterbury (FM) 5:50.48 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 6:00.79 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
12 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 6:03.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
13 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 6:09.95 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
14 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 6:11.79 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Cintron, Ari 6 First Baptist (Naples) 6:11.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 6:14.99 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Schwartz, Danica SR Canterbury (FM) 6:15.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 White, Bailey JR Canterbury (FM) 6:17.19 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
19 Adams, Isabella 7 Village School 6:18.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 6:18.06 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
21 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 6:20.66 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
22 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 6:21.36 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
23 Abatecola, Mia FR Canterbury (FM) 6:22.43 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
24 Sweeney, Megan SO Marco Island Academy 6:24.85 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
25 Kline, Madison FR St. John Neumann 6:25.40 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
26 Grucci, Peighton JR St. John Neumann 6:25.86 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
27 Stepan, Natalia 7 Village School 6:26.55 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
28 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 6:33.37 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
29 Carrillo, Alianna FR Bonita Springs 6:35.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Ostrom, Katrina FR Community School (Naples) 6:46.36 Tarpon Classic Mar 29, 2019
31 Lilleslatten, Arabella SO Canterbury (FM) 6:52.34 Tarpon Classic Mar 29, 2019
32 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 6:54.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Jynella, Megan SO Southwest Florida Christian 6:55.66 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
34 Sabean, Alyssa FR Southwest Florida Christian 6:57.32 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
35 Guerra, Lauren SO Community School (Naples) 7:00.09 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
36 Lamkin, Shyla 6 Moore Haven 7:00.57 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
37 Baker, Alexis JR First Baptist (Naples) 7:05.70 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
38 Corina, Jordan SR Seacrest Country Day 7:10.08 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
39 Schiller, Sydney SO Community School (Naples) 7:25.28 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
40 Cruz, Ashley JR Community School (Naples) 7:27.76 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
41 Tapia, Yolanda JR Moore Haven 7:38.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
42 Navarrethe, Jennifer 7 Moore Haven 7:52.22 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 10:09.14 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Powers, Josh SR Seacrest Country Day 10:19.78 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
3 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 10:31.18 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 10:47.61 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 10:49.16 Tarpon Classic Mar 29, 2019
6 Jones, Camden JR Marco Island Academy 11:16.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 11:26.18 Tarpon Classic Mar 29, 2019
8 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 11:28.17 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
9 Howes, Chase 8 Village School 11:29.38 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
10 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 11:32.39 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
11 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 11:48.75 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
12 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 11:52.35 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
13 Tank, Hayden 8 Southwest Florida Christian 11:53.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Gal, Jonah SR St. John Neumann 11:57.96 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
15 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 12:17.94 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
16 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 12:20.35 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
17 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 12:22.02 Tarpon Classic Mar 29, 2019
18 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 12:22.43 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Stollard, William SO Bonita Springs 13:03.40 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
20 Bautista, Brian 7 Moore Haven 14:55.27 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
21 Rico, Eric 7 Moore Haven 15:18.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Searc, David FR First Baptist (Naples) 15:38.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
23 Regez, Seth 6 Evangelical Christian 15:38.51 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
24 Richardson, Trystan 8 First Baptist (Naples) 15:38.58 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 11:33.56 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
2 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 12:04.11 Florida Relays Mar 28, 2019
3 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 12:17.07 Tarpon Classic Mar 29, 2019
4 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 12:21.93 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
5 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 12:23.86 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 12:30.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 12:54.71 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
8 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 12:59.89 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
9 Lappin, Lauren 7 Village School 13:11.03 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 13:21.54 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
11 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 13:23.91 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
12 Kline, Madison FR St. John Neumann 13:26.72 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
13 Lamkin, Shyla 6 Moore Haven 13:52.74 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
14 Lane, Juliette 8 First Baptist (Naples) 13:59.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Abatecola, Mia FR Canterbury (FM) 14:14.55 Tarpon Classic Mar 29, 2019
16 Jynella, Megan SO Southwest Florida Christian 14:36.92 Tarpon Classic Mar 29, 2019
17 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 14:37.87 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
18 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 14:49.58 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
19 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 14:51.30 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
20 Adams, Isabella 7 Village School 14:56.76 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
21 Sweeney, Bridget SO Marco Island Academy 15:23.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 16:19.15 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
23 Mazariegos, Shirley 8 Moore Haven 18:11.33 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Loren SO Community School (Naples) 14.89 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 15.26 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Linn, Suzie JR Marco Island Academy 15.90 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 16.65 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
5 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 17.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
6 Stanley, Mackenzie JR St. John Neumann 17.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
7 Maguire, Madeline JR St. John Neumann 17.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.8
8 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 18.30 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -1.4
9 Olson, Anna JR St. John Neumann 19.40 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
10 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 19.68 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.0
11 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 20.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
12 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 20.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
13 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 20.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
14 Moore, Maria FR St. John Neumann 20.85 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
15 Williams, Kaleigh JR Moore Haven 20.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.0
16 Lee, Roxanna 8 Village School 21.60 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
17 Walker, Annaleigh 7 Village School 21.97 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
18 Olson, Eleanor 8 Village School 21.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
19 Silver, Olivia 7 First Baptist (Naples) 22.11 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -2.8
20 Hilton, Audrey 8 Seacrest Country Day 22.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.8
21 St. Amand, Gabby FR Village School 22.71 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.2

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 15.24 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.2
2 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 16.39 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
2 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 16.39 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.2
4 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 16.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
4 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 16.52 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
6 Gonzalez, Julian JR Seacrest Country Day 17.08 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.1
7 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 17.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
8 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 17.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.1
9 Mueller, Michael JR Southwest Florida Christian 17.58 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.6
10 Callahan, Steven FR Southwest Florida Christian 18.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
11 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 18.45 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
12 Acevedo, Arkylles 7 Moore Haven 18.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
13 Anderson, Connor SO Southwest Florida Christian 21.16 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.7
14 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 21.28 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.9
15 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 22.15 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
16 Theriault, Cole FR St. John Neumann 22.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.7
17 Lappin, Nolan SO Village School 23.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
18 Love, Griffin SO Village School 24.00 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -2.7
19 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 26.21 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -2.5

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 41.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 41.89 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
3 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 43.82 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
4 Mueller, Michael JR Southwest Florida Christian 43.92 Tarpon Classic Mar 29, 2019
5 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 44.62 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
6 Acevedo, Arkylles 7 Moore Haven 44.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 45.01 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
8 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 45.48 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
9 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 45.77 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
10 Seitz, Jeremy JR Southwest Florida Christian 46.59 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
11 Smith, Drew SR First Baptist (Naples) 47.36 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Robinson, Dante SO Moore Haven 47.74 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
13 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 47.96 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
14 Larkin, Cameron 8 Village School 49.63 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
15 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 51.50 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
16 Anderson, Connor SO Southwest Florida Christian 52.25 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 56.45 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
18 Theriault, Cole FR St. John Neumann 57.34 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 1.68m 5' 6" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
2 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 1.62m 5' 3.75" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 1.55m 5' 1" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
4 Haber, Anna JR Canterbury (FM) 1.47m 4' 9.75" Tarpon Classic Mar 29, 2019
5 Jean-Felix, Bianca JR St. John Neumann 1.45m 4' 9" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
6 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 1.42m 4' 7.75" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
7 Aceto, Hannah Bonita Springs 1.40m 4' 7" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
7 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 1.40m 4' 7" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
9 Huether, Kayla 8 Canterbury (FM) 1.35m 4' 5" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
10 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 1.32m 4' 4" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
10 Craft, Haven JR St. John Neumann 1.32m 4' 4" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
10 Curran, Jordan 8 Canterbury (FM) 1.32m 4' 4" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
10 Lamkin, Jazmine SR Moore Haven 1.32m 4' 4" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
10 Moulzolf, Alexa SO First Baptist (Naples) 1.32m 4' 4" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
10 Vickers, Madeline FR St. John Neumann 1.32m 4' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Bantner, Sarah FR Southwest Florida Christian 1.22m 4' 0" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
16 Munn, Charlotte FR Southwest Florida Christian 1.22m 4' 0" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 6.66m 21' 10.25" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
2 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 6.64m 21' 9.5" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
3 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 6.28m 20' 7.25" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
3 Wallace, Carson SO Southwest Florida Christian 6.28m 20' 7.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 5.99m 19' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 +0.0
6 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 5.94m 19' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 5.87m 19' 3.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 +0.0
8 Thomas, Atrelle JR Moore Haven 5.84m 19' 2" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
9 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 5.77m 18' 11.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 5.71m 18' 9" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 Chen, Billy SO Community School (Naples) 5.65m 18' 6.5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
12 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 5.61m 18' 5" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
13 Brown, Colton JR Moore Haven 5.59m 18' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Vandersluis, Alan JR Seacrest Country Day 5.53m 18' 1.75" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
15 Martinez, Joseph Bonita Springs 5.49m 18' 0.25" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
16 Gonzalez, Julian JR Seacrest Country Day 5.32m 17' 5.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 5.29m 17' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 LaLonde, Noah SR St. John Neumann 5.25m 17' 2.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
19 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 5.23m 17' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 5.17m 16' 11.5" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
21 Long, Luke SR Canterbury (FM) 4.99m 16' 4.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
22 Singer, Liam FR St. John Neumann 4.92m 16' 1.75" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
23 Kopunovic, Srdjan JR Seacrest Country Day 4.90m 16' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Jiang, Kevin SO Community School (Naples) 4.80m 15' 9" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
25 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 4.77m 15' 7.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Chan, Vincent 8 Community School (Naples) 4.76m 15' 7.5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
27 Regalado, Daniel FR Bonita Springs 4.69m 15' 4.75" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
28 Cribbett, Joshua FR Evangelical Christian 4.66m 15' 3.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Voltaire, Davidson 7 Evangelical Christian 4.66m 15' 3.5" Tarpon Classic Mar 29, 2019
30 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 4.60m 15' 1.25" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
31 Garza, Jaime FR Bonita Springs 4.55m 14' 11.25" Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
32 Rossi, Brandon SR First Baptist (Naples) 4.47m 14' 8" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
33 Casterline, John FR Village School 4.45m 14' 7.25" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
34 Ruiz, Jose SR Canterbury (FM) 4.13m 13' 6.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
35 Blume, Dawson 8 Village School 3.83m 12' 6.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 DeLeo, Zach FR Village School 3.76m 12' 4" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 5.36m 17' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
2 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 5.33m 17' 6" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 5.11m 16' 9.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 5.11m 16' 9.25" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
5 Kane, Grace SR St. John Neumann 5.06m 16' 7.25" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Valentine, Claire 8 Evangelical Christian 4.83m 15' 10.25" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
7 Dunkley, Arifaith 8 Moore Haven 4.70m 15' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 4.68m 15' 4.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Long, Lauren SR Southwest Florida Christian 4.66m 15' 3.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
10 Aceto, Hannah Bonita Springs 4.37m 14' 4" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
11 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 4.32m 14' 2.25" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
12 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 4.28m 14' 0.5" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
12 McCutcheon, Jerleah JR Southwest Florida Christian 4.28m 14' 0.5" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
14 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 4.24m 13' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Munn, Charlotte FR Southwest Florida Christian 4.24m 13' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Laymon, Emily SO Southwest Florida Christian 4.23m 13' 10.5" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Fleishaker, Michelle JR Canterbury (FM) 4.20m 13' 9.5" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
18 Stuben, Brooklyn 8 Village School 4.15m 13' 7.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Walker, Annaleigh 7 Village School 4.14m 13' 7" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
20 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 4.13m 13' 6.75" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
20 Haskins, Mollie 8 First Baptist (Naples) 4.13m 13' 6.75" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
22 Curran, Jordan 8 Canterbury (FM) 4.11m 13' 6" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
23 Moore, Maria FR St. John Neumann 4.04m 13' 3.25" Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
24 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 4.02m 13' 2.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Vu, Kim JR Seacrest Country Day 4.01m 13' 2" Tarpon Classic Mar 29, 2019
26 Shadduck, Kayleigh FR Evangelical Christian 4.00m 13' 1.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
27 Boll, Amy 8 Seacrest Country Day 3.98m 13' 0.75" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
28 Fernandez, Taylin SO Bonita Springs 3.92m 12' 10.5" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
29 Araujo, Victoria SO Southwest Florida Christian 3.91m 12' 10" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
30 Lee, Roxanna 8 Village School 3.90m 12' 9.5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
30 Melendez Torres, Heidy SO Seacrest Country Day 3.90m 12' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Kane, Allyson FR St. John Neumann 3.78m 12' 5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
33 Paul, Grace FR Community School (Naples) 3.69m 12' 1.25" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
34 Waligora, Madison FR St. John Neumann 3.67m 12' 0.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
35 Thomas, Adore 6 Moore Haven 3.61m 11' 10.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Regan, Elisabeth FR Community School (Naples) 3.58m 11' 9" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
37 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 3.52m 11' 6.75" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
38 Boutet, Elizabeth FR Community School (Naples) 3.50m 11' 5.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
39 St. Amand, Gabby FR Village School 3.49m 11' 5.5" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
40 Pfent, Alexandra FR Bonita Springs 3.39m 11' 1.5" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
41 McKenzie, Nykeyah 8 Moore Haven 2.90m 9' 6.25" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
42 Monge, Macy 6 Evangelical Christian 2.78m 9' 1.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Thomas, Atrelle JR Moore Haven 12.24m 40' 2" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
2 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 12.22m 40' 1.25" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 12.08m 39' 7.75" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
4 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 11.98m 39' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Alfrey, Zyan SR Seacrest Country Day 11.84m 38' 10.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
6 Spaide, Dakota SO Seacrest Country Day 11.62m 38' 1.5" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
7 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 11.22m 36' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Brown, Colton JR Moore Haven 11.16m 36' 7.5" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
9 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 11.09m 36' 4.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
10 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 10.98m 36' 0.25" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
11 LaLonde, Noah SR St. John Neumann 10.93m 35' 10.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
12 Robinson, Dante SO Moore Haven 10.69m 35' 1" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
13 Long, Luke SR Canterbury (FM) 10.64m 34' 11" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
14 Gonzalez, Colby SO First Baptist (Naples) 10.60m 34' 9.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
15 Nourse, Kevin SO St. John Neumann 10.59m 34' 9" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 10.24m 33' 7.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 10.06m 33' 0.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Costantini, Nicholas SO St. John Neumann 9.22m 30' 3" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Fish, Andrew SR Moore Haven 13.65m 44' 9.5" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
2 Kopunovic, Srdjan JR Seacrest Country Day 13.34m 43' 9.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
3 Donalds, Damon SO Community School (Naples) 12.96m 42' 6.25" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
4 Thomas, Conner SR Moore Haven 12.86m 42' 2.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Felix, Jackenson SR Community School (Naples) 12.43m 40' 9.5" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
6 Gonzales-Miralda, Alexander SO Bonita Springs 11.37m 37' 3.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Santamarina, Mauricio SR St. John Neumann 11.11m 36' 5.5" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
8 Heidel, Ben FR Community School (Naples) 11.05m 36' 3" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Gerald, Nicholas SR Southwest Florida Christian 11.00m 36' 1.25" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
10 Tello, Erick SO First Baptist (Naples) 10.91m 35' 9.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
11 Hamici, Amin SO Bonita Springs 10.89m 35' 8.75" Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
12 Visbal, Jorge JR Canterbury (FM) 10.82m 35' 6" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
13 Josapha, Jakenson JR St. John Neumann 10.67m 35' 0.25" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
14 Annicelli, Noah JR St. John Neumann 10.42m 34' 2.25" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
15 Richards II, William SO Seacrest Country Day 10.32m 33' 10.25" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
16 Santamarina, Luke SO St. John Neumann 10.30m 33' 9.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Tiburcio, Andy SO Bonita Springs 10.17m 33' 4.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Jacob, Clayton JR First Baptist (Naples) 10.10m 33' 1.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
19 Robinson, Jerren SO Evangelical Christian 10.07m 33' 0.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
20 Saluan, Andrew JR St. John Neumann 10.03m 32' 11" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
21 Nottle, Garrett SO First Baptist (Naples) 9.96m 32' 8.25" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
22 Reisinger, Joseph FR Marco Island Academy 9.95m 32' 7.75" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
23 Perlowin, Michael SR Seacrest Country Day 9.92m 32' 6.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
24 Berry, Spencer JR Canterbury (FM) 9.64m 31' 7.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
24 Brennan, Christopher SO St. John Neumann 9.64m 31' 7.5" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
24 Stayer, Ethan JR Community School (Naples) 9.64m 31' 7.5" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
27 Davison, Nate SO First Baptist (Naples) 9.59m 31' 5.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Wojcik, Grant JR St. John Neumann 9.58m 31' 5.25" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
29 Dee, Colin SO St. John Neumann 9.23m 30' 3.5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
30 Pitts, Chandler SO Evangelical Christian 9.12m 29' 11.25" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
31 Flynn, Patrick FR Southwest Florida Christian 8.94m 29' 4" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
32 Nelson, Dylan SO Evangelical Christian 8.61m 28' 3" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
33 Piotrowski, Aidan SO Bonita Springs 8.44m 27' 8.25" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
34 Garcia , Alexis SO Bonita Springs 8.02m 26' 3.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
35 Zumaeta, Joseph FR St. John Neumann 8.01m 26' 3.5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
36 Farewell, Jacob JR Southwest Florida Christian 7.93m 26' 0.25" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
37 O'Leary, Connor FR Village School 7.26m 23' 10" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
37 Yenshaw, Brandon FR Village School 7.26m 23' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 DeLeo, Zach FR Village School 6.19m 20' 3.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
40 Kernan, Jackson JR Village School 5.79m 19' 0" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
41 Kleintop, Jack FR Community School (Naples) 5.23m 17' 2" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019

Shot Put (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bergquist, Rebekah SR Southwest Florida Christian 12.09m 39' 8" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Hussey, Samantha JR St. John Neumann 11.08m 36' 4.25" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Hernandez, Trinity JR Southwest Florida Christian 11.00m 36' 1.25" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Moulzolf, Alexa SO First Baptist (Naples) 10.54m 34' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Bergquist, Julia SO Southwest Florida Christian 10.09m 33' 1.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
6 Nikolich, Logan SR Seacrest Country Day 9.15m 30' 0.25" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Fletcher, Megan JR First Baptist (Naples) 9.06m 29' 8.75" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
8 Lehman, Brianna SO Bonita Springs 8.99m 29' 6" Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
9 Donahue, Kathleen SO Community School (Naples) 8.78m 28' 9.75" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
10 Lunsford, Macy SO Evangelical Christian 8.45m 27' 8.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
11 Weiss, Olivia SO Community School (Naples) 8.43m 27' 8" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
12 Benoit, Jordan JR First Baptist (Naples) 8.30m 27' 2.75" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
13 Harris, Kyandra Tafv (Tava) FR Moore Haven 8.17m 26' 9.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
13 Marc, Annkara JR St. John Neumann 8.17m 26' 9.75" Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
15 Koert, Kristin FR First Baptist (Naples) 7.95m 26' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Mitchell, Maddie JR First Baptist (Naples) 7.89m 25' 10.75" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Benoit, Jordan JR First Baptist (Naples) 7.83m 25' 8.25" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
18 Egwakhide, Scholastica SR St. John Neumann 7.68m 25' 2.5" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
19 Ellington, Jenna JR St. John Neumann 7.39m 24' 3" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
20 Virag, Maggie FR Community School (Naples) 7.38m 24' 2.5" Tarpon Classic Mar 29, 2019
21 Paul, Grace FR Community School (Naples) 7.22m 23' 8.25" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
22 Hernandez, Julia FR Moore Haven 7.10m 23' 3.5" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
23 Thomas, Omariana 7 Moore Haven 6.80m 22' 3.75" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
24 Miller, Sara JR Seacrest Country Day 6.70m 21' 11.75" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
25 Jacobs, Marissa JR Southwest Florida Christian 6.64m 21' 9.5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
26 Craft, Haven JR St. John Neumann 6.31m 20' 8.5" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
27 Barr, Genevieve SO Bonita Springs 6.24m 20' 5.75" Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
28 Crosky, Razharia FR Moore Haven 6.23m 20' 5.25" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
29 Cochran, Emma FR Canterbury (FM) 6.21m 20' 4.5" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
30 Colon, Isabella FR Evangelical Christian 6.14m 20' 1.75" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
31 Sweet, Samantha 8 Village School 6.12m 20' 1" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
32 Buxton, Saffron JR Seacrest Country Day 5.66m 18' 7" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
33 Davenport, Cali JR Village School 5.52m 18' 1.5" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
34 DeVost, Delanie SO Canterbury (FM) 5.10m 16' 8.75" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
35 Sultan, Nissa FR Canterbury (FM) 4.85m 15' 11" Tarpon Classic Mar 29, 2019
36 Jivani, Samara SO Community School (Naples) 4.75m 15' 7" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Felix, Jackenson SR Community School (Naples) 43.25m 141' 11" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Tello, Erick SO First Baptist (Naples) 40.11m 131' 7" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Gerald, Nicholas SR Southwest Florida Christian 39.61m 129' 11" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Thomas, Conner SR Moore Haven 38.06m 124' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
5 Kopunovic, Srdjan JR Seacrest Country Day 35.77m 117' 4" Tarpon Classic Mar 29, 2019
6 Stayer, Ethan JR Community School (Naples) 32.59m 106' 11" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
7 Hamici, Amin SO Bonita Springs 30.79m 101' 0" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Josapha, Jakenson JR St. John Neumann 29.78m 97' 8" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
9 Pitts, Chandler SO Evangelical Christian 29.44m 96' 7" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
10 Zumaeta, Joseph FR St. John Neumann 29.31m 96' 2" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
11 Davison, Nate SO First Baptist (Naples) 29.26m 96' 0" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
12 Berry, Spencer JR Canterbury (FM) 28.94m 94' 11" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
12 Visbal, Jorge JR Canterbury (FM) 28.94m 94' 11" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
14 Jacob, Clayton JR First Baptist (Naples) 27.83m 91' 4" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
15 Donalds, Damon SO Community School (Naples) 27.11m 88' 11" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
15 Oliver, Fitzgerald JR St. John Neumann 27.11m 88' 11" Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
17 Farewell, Jacob JR Southwest Florida Christian 27.02m 88' 8" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
18 Richards II, William SO Seacrest Country Day 26.65m 87' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Tiburcio, Andy SO Bonita Springs 26.65m 87' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Dee, Colin SO St. John Neumann 26.56m 87' 2" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
21 Perlowin, Michael SR Seacrest Country Day 26.55m 87' 1" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
22 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 26.10m 85' 7" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
23 Saluan, Andrew JR St. John Neumann 24.90m 81' 8" Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
24 Nottle, Garrett SO First Baptist (Naples) 24.18m 79' 4" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
25 Monroy, Eduardo SO Bonita Springs 23.38m 76' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Flynn, Patrick FR Southwest Florida Christian 22.45m 73' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Slavik, Martin SO Seacrest Country Day 22.24m 72' 11" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
28 Kleintop, Jack FR Community School (Naples) 22.08m 72' 5" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
29 Katz, Gabe FR Community School (Naples) 22.00m 72' 2" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
30 Heidel, Ben FR Community School (Naples) 21.96m 72' 0" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
31 Leon, Brandon SO Bonita Springs 21.78m 71' 5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
32 Taylor, Ethan FR Village School 21.77m 71' 5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Lappin, Nolan SO Village School 21.51m 70' 7" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Brennan, Christopher SO St. John Neumann 21.37m 70' 1" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
35 Rai, Kirshn FR Evangelical Christian 20.93m 68' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Wojcik, Grant JR St. John Neumann 20.76m 68' 1" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
37 Nelson, Dylan SO Evangelical Christian 20.40m 66' 11" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
38 Santamarina, Luke SO St. John Neumann 18.69m 61' 4" Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
39 Casterline, John FR Village School 18.35m 60' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
40 Annicelli, Noah JR St. John Neumann 18.14m 59' 6" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
41 Garcia , Alexis SO Bonita Springs 18.12m 59' 5" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
42 Blume, Dawson 8 Village School 17.30m 56' 9" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
43 Hallback, D'Mari 7 Moore Haven 16.70m 54' 9" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
44 Magsig, Paul 8 Southwest Florida Christian 15.39m 50' 6" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
45 DeLeo, Zach FR Village School 15.26m 50' 1" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
46 Sabean, Zane 7 Southwest Florida Christian 14.91m 48' 11" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
47 Sealy, Donovan 8 Canterbury (FM) 14.55m 47' 9" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
48 Barakett, Peter 8 Community School (Naples) 14.12m 46' 4" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
49 Potocki, Teddy 7 Community School (Naples) 13.27m 43' 6" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
50 Barakett, Lucas 6 Community School (Naples) 12.75m 41' 10" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
51 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 12.01m 39' 5" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
52 Weddell, Alexander 7 Community School (Naples) 11.43m 37' 6" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bergquist, Rebekah SR Southwest Florida Christian 47.34m 155' 4" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Hernandez, Trinity JR Southwest Florida Christian 30.44m 99' 10" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Jacobs, Marissa JR Southwest Florida Christian 28.78m 94' 5" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Huether, Kayla 8 Canterbury (FM) 27.39m 89' 10" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
5 Nikolich, Logan SR Seacrest Country Day 27.28m 89' 6" Tarpon Classic Mar 29, 2019
6 Hussey, Samantha JR St. John Neumann 26.35m 86' 5" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
7 Lehman, Brianna SO Bonita Springs 26.34m 86' 5" Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
8 Mitchell, Maddie JR First Baptist (Naples) 26.07m 85' 6" Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
9 Weiss, Olivia SO Community School (Naples) 25.16m 82' 6" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
10 Craft, Haven JR St. John Neumann 24.86m 81' 7" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
11 Marc, Annkara JR St. John Neumann 24.51m 80' 5" Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
12 Lunsford, Macy SO Evangelical Christian 24.46m 80' 3" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
13 Donahue, Kathleen SO Community School (Naples) 24.03m 78' 10" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Moulzolf, Alexa SO First Baptist (Naples) 23.98m 78' 8" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
15 Paul, Grace FR Community School (Naples) 23.74m 77' 11" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
16 Koert, Kristin FR First Baptist (Naples) 21.74m 71' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Thomas, Omariana 7 Moore Haven 20.90m 68' 7" Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
18 Stuben, Brooklyn 8 Village School 19.96m 65' 6" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
19 Duncan, Macy FR Southwest Florida Christian 19.86m 65' 2" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 19.45m 63' 10" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
21 Miller, Sara JR Seacrest Country Day 19.14m 62' 9" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
22 Colon, Isabella FR Evangelical Christian 18.48m 60' 7" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Fletcher, Megan JR First Baptist (Naples) 18.26m 59' 11" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
24 Virag, Maggie FR Community School (Naples) 17.25m 56' 7" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
25 Crosky, Razharia FR Moore Haven 17.16m 56' 3" Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
26 DeVost, Delanie SO Canterbury (FM) 16.91m 55' 6" Tarpon Classic Mar 29, 2019
27 Buxton, Saffron JR Seacrest Country Day 16.87m 55' 4" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Bergquist, Julia SO Southwest Florida Christian 16.44m 53' 11" St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
29 Cochran, Emma FR Canterbury (FM) 15.98m 52' 5" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
30 Jivani, Samara SO Community School (Naples) 15.73m 51' 7" Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
31 Davenport, Cali JR Village School 15.46m 50' 9" Naples Quad Meet Mar 20, 2019
32 Barr, Genevieve SO Bonita Springs 14.30m 46' 11" South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
33 Wilbrett, Meghan 8 Village School 13.70m 44' 11" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
34 Hernandez, Julia FR Moore Haven 13.36m 43' 10" Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
35 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 11.80m 38' 8" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
36 Olson, Eleanor 8 Village School 11.78m 38' 8" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
37 Zequera-Aguayo, Nohelani 6 Southwest Florida Christian 11.64m 38' 2" St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
38 Janoyan, Isabel FR Village School 9.90m 32' 6" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
39 Curran, Jordan 8 Canterbury (FM) 8.86m 29' 1" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019