FHSAA 1A District 12 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Elam, Kaiir SR Benjamin School 10.89 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
2 Bent, Malichi SO Pahokee 10.98 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
3 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 11.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
3 Powell, Tevaris SR Pahokee 11.08 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
5 Love, Leroy SR Pahokee 11.25 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
6 Williams, Lavonski SR Pahokee 11.34 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.8
7 Mckenzie, T.J. SR Benjamin School 11.43 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.8
8 Bowles, Kenneth JR Pahokee 11.46 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
9 McPhee, Anthony JR Glades Day 11.68 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
10 Christian, Tyler JR Berean Christian 12.06 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
11 Nesmith, Isaiah FR Benjamin School 12.07 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.7
12 German, Zachary FR Benjamin School 12.10 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
13 Lopez, Mateo 8 Trinity Christian (LW) 12.21 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.3
14 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 12.22 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
15 McCullon, Daniel JR Benjamin School 12.24 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
16 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 12.28 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
17 Camacho, Jacob SO Glades Day 12.32 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.5
18 Graham, Michael JR Berean Christian 12.33 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 0.5
19 Labonte, Zachary SR Atlantic Christian 12.36 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
20 Kane, Scott JR Glades Day 12.81 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
21 Michel, Stevenson 8 Pahokee 12.86 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
22 Antoine, Gahir JR Berean Christian 12.99 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
23 Exume, Walentz SO Atlantic Christian 13.03 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.2
24 Goetschius, Jack SR Benjamin School 13.25 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
25 Williams, Wesley SR Berean Christian 13.31 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.5
26 Rubin, Robert SR Benjamin School 13.35 Benjamin Invite Feb 12, 2019
27 Johns, Khani SO Benjamin School 13.36 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 1.0
28 Gill, Wade JR Berean Christian 13.54 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
29 Bradford-Chappell, Dylan 8 Trinity Christian (LW) 13.56 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
29 Vallee, Wyatt 7 Glades Day 13.56 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.3
31 Scellato, Michael SO Benjamin School 13.63 Benjamin Invite Feb 12, 2019
32 Sanchez, Kenneth 8 Atlantic Christian 14.16 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.1
33 Daughrity, Derrick 6 Atlantic Christian 14.26 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 0.3
34 Watters, Jordan 8 Berean Christian 14.46 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 -1.0
35 Torres, Leo 8 Trinity Christian (LW) 14.50 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
36 Kelly, Miles 7 Berean Christian 14.61 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 +0.0
37 daughrity, derrick 8 Atlantic Christian 15.85 Kings Academy MS Open Feb 21, 2019 -1.4
38 Graziotto, Nico SO Benjamin School 20.04 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Travis, Jada JR Benjamin School 12.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
2 Ward, Clyana SR Pahokee 12.65 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
3 Hickman, Da'Keeja 7 Pahokee 12.69 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
4 Redman, Deborah SO Benjamin School 12.82 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
5 Nero, Mariah Pahokee 13.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
6 Herring, Tyneisha SO Berean Christian 13.39 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
7 Garcia, Daniela SR Benjamin School 13.43 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.7
8 Brown, Sumaya FR Glades Day 13.49 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
9 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 13.56 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
10 Thompson, Aaliyah SO Berean Christian 13.64 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 0.2
11 Christian, Chelsea 8 Berean Christian 14.05 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.6
11 Richards, An'Tajah 7 Pahokee 14.05 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
13 Willis, Rhian 8 Glades Day 14.23 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.6
14 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 14.72 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
15 Bennett, Remy SR Benjamin School 14.99 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
16 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 15.00 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
17 Harvey, Arielle SO Glades Day 15.16 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.3
18 Joseph, Jackiera 6 Berean Christian 15.70 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.0
19 Maria, Skylar 6 Glades Day 15.79 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -0.7
20 Brown, Ali FR Benjamin School 16.58 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 22.27 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.5
2 Powell, Tevaris SR Pahokee 22.44 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 1.6
3 Elam, Kaiir SR Benjamin School 22.55 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.0
4 Bent, Malichi SO Pahokee 22.60 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
5 Love, Leroy SR Pahokee 23.00 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
6 Bowles, Kenneth JR Pahokee 23.12 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
7 Mckenzie, T.J. SR Benjamin School 23.59 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 -0.6
8 Dunnaway, Jessie SR Pahokee 24.14 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
8 McPhee, Anthony JR Glades Day 24.14 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
10 Williams, Jeremiah SO Pahokee 24.37 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
11 Lopez, Mateo 8 Trinity Christian (LW) 24.64 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
12 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 24.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
13 Christian, Tyler JR Berean Christian 24.88 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
14 Richards, Ryan SR Berean Christian 24.93 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.3
15 German, Zachary FR Benjamin School 24.95 Benjamin Invite Feb 12, 2019
16 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 25.01 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -2.1
17 Exume, Walentz SO Atlantic Christian 25.02 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
18 Camacho, Jacob SO Glades Day 25.08 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
19 Williams, Wesley SR Berean Christian 25.27 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -2.1
20 Labonte, Zachary SR Atlantic Christian 25.43 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
21 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 25.56 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
22 Antoine, Gahir JR Berean Christian 25.63 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.8
23 Depalis, Markus SO Atlantic Christian 26.36 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
24 Spalding, Jake FR Jupiter Christian 26.70 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
25 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 26.76 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.3
26 Jackson, Tyler 8 Pahokee 27.11 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
27 Bradford-Chappell, Dylan 8 Trinity Christian (LW) 27.13 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
28 Blum, Jason JR Benjamin School 27.30 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
28 Thompson, Roman JR Glades Day 27.30 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
30 Kelly, Mason FR Berean Christian 27.41 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -0.6
31 Daughrity, Derrick 6 Atlantic Christian 27.56 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
32 Gill, Wade JR Berean Christian 27.66 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
33 Vallee, Wyatt 7 Glades Day 27.74 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.3
34 Torres, Leo 8 Trinity Christian (LW) 29.33 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
35 Sanchez, Kenneth 8 Atlantic Christian 29.76 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
36 Petit-Frere, Matthew 7 Berean Christian 29.97 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -0.3
37 Janin, John-Vincent FR Benjamin School 30.50 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
38 Joseph, Chris 8 Trinity Christian (LW) 30.77 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -1.3
39 Kelly, Miles 7 Berean Christian 30.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
40 Gaston, Sergio 8 Atlantic Christian 31.47 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
41 Eide, Daniel FR Pine School 32.81 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Hickman, Da'Keeja 7 Pahokee 26.16 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.9
2 Ward, Clyana SR Pahokee 26.35 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
3 Travis, Jada JR Benjamin School 26.63 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.4
4 Redman, Deborah SO Benjamin School 26.90 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
5 Nero, Mariah 7 Pahokee 28.01 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
6 Herring, Tyneisha SO Berean Christian 28.62 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.3
7 Christian, Chelsea 8 Berean Christian 28.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 -2.1
7 Garcia, Daniela SR Benjamin School 28.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
9 Thompson, Aaliyah SO Berean Christian 28.89 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.1
10 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 28.91 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
11 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 29.10 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
12 Fleurigene, Tanisha SO Atlantic Christian 29.40 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.5
13 Noel, Kelly SO Atlantic Christian 30.19 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
14 Davis, Jessica JR Benjamin School 30.20 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.5
15 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 30.54 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
16 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 30.94 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.8
17 McLeod, Shiyanna SR Benjamin School 31.11 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
18 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 31.21 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.0
18 Willis, Rhian 8 Glades Day 31.21 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.2
20 Caroline, Sarah JR Benjamin School 31.98 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -0.2
21 Harvey, Arielle SO Glades Day 32.39 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
22 Maria, Skylar 6 Glades Day 33.11 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -0.6
23 Joseph, Jackiera 6 Berean Christian 33.23 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.9
24 Avilla, Selena 8 Trinity Christian (LW) 35.60 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
25 Liu, Jiayi SR Trinity Christian (LW) 35.66 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 -0.3
26 Dunkin, Catherine JR Benjamin School 36.18 Benjamin Invite Feb 12, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 50.60 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Bowles, Kenneth JR Pahokee 51.52 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Everett, Anquan SR Pahokee 52.17 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
4 German, Zachary FR Benjamin School 53.48 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
5 Young, Patrick JR Jupiter Christian 54.42 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
6 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 54.48 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
7 Dunnaway, Jessie SR Pahokee 54.66 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
8 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 55.10 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
8 Wells, Caleb SR Berean Christian 55.10 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
10 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 55.22 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
11 Moore, Laquad JR Pahokee 56.04 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
12 Chen, Zixuan JR Benjamin School 56.80 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
13 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 57.72 Warrior Invitational Mar 1, 2019
14 Kelly, Mason FR Berean Christian 57.83 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
15 Lohmann, Rett SR Glades Day 58.22 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
16 Watters, Jordan 8 Berean Christian 58.31 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
17 Bergsman, Jack SR Berean Christian 58.48 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
18 Kruppenbacher, Andrew SO Berean Christian 58.89 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
19 Goetschius, Jack SR Benjamin School 59.43 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
20 Michel, Stevenson 8 Pahokee 59.61 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
21 Kane, Scott JR Glades Day 59.73 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
22 Row, Gary SR Pahokee 1:00.15 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
23 Antoine, Gahir JR Berean Christian 1:00.17 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
24 Bryant, Xavier 6 Pahokee 1:00.25 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
25 Wilshire, Stone FR Pine School 1:00.53 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
26 Jackson, Tyler 8 Pahokee 1:01.36 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
27 Cuevas, Jermias SO Atlantic Christian 1:01.39 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
28 Bradford-Chappell, Dylan 8 Trinity Christian (LW) 1:01.42 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
29 Depalis, Markus SO Atlantic Christian 1:01.53 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
30 Spalding, Jake FR Jupiter Christian 1:01.68 Warrior Invitational Mar 1, 2019
31 Rubin, Robert SR Benjamin School 1:01.71 Warrior Invitational Mar 1, 2019
32 Scellato, Michael SO Benjamin School 1:02.30 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
33 Daughrity, Derrick 6 Atlantic Christian 1:03.02 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
34 Jean-Baptiste, Jeremiah FR Atlantic Christian 1:03.20 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
35 Thompson, Roman JR Glades Day 1:03.80 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
36 Parry, Cooper FR Jupiter Christian 1:04.09 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
37 Goldberg , Alex JR Benjamin School 1:04.26 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
38 Henry, Ralston SR Pahokee 1:04.76 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
39 Sanchez, Kenneth 8 Atlantic Christian 1:07.30 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
40 Harrison, Micah 8 Trinity Christian (LW) 1:07.86 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
41 Brooks, Ethan FR Pine School 1:08.55 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
42 Torres, Leo 8 Trinity Christian (LW) 1:09.33 Westminster Academy Varsity Home Meet 1 Feb 11, 2019
43 Kruppenbacher, Aaron 7 Berean Christian 1:09.74 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
44 Morgera, Owen 8 Trinity Christian (LW) 1:10.69 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
45 Eide, Daniel FR Pine School 1:11.94 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
46 Gaston, Sergio 8 Atlantic Christian 1:12.12 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
47 Exume, Walentz SO Atlantic Christian 1:12.27 Benjamin Invite Feb 12, 2019
48 Janin, John-Vincent FR Benjamin School 1:12.30 Benjamin Invite Feb 12, 2019
49 Pollard, Scott 8 Berean Christian 1:12.37 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
50 Joseph, Chris 8 Trinity Christian (LW) 1:13.36 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
51 Joseph, Josiah 7 Jupiter Christian 1:20.15 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ward, Clyana SR Pahokee 59.42 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
2 William, Sha'Niya SR Pahokee 1:02.15 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
3 Horgen, Emily JR Benjamin School 1:03.21 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
4 Perez, Layla 8 Pahokee 1:04.20 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
5 Brown, Sumaya FR Glades Day 1:04.31 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
6 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 1:05.64 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
7 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 1:07.15 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
8 Josza, Eden FR Benjamin School 1:07.26 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
9 Cousin, Alexa FR Benjamin School 1:07.59 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
10 Viera, Melody SO Glades Day 1:09.31 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
11 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 1:10.88 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
12 Cuevas, Priscilla 8 Atlantic Christian 1:11.35 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
13 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 1:12.19 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
14 Fleurigene, Tanisha SO Atlantic Christian 1:12.76 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
15 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 1:14.86 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
16 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 1:16.37 Benjamin Invite Feb 12, 2019
17 Brindise, Caelan FR Benjamin School 1:17.36 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
18 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 1:17.55 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
19 Smith, Emeline FR Benjamin School 1:19.75 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
20 Avilla, Selena 8 Trinity Christian (LW) 1:20.30 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
21 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 1:23.47 Benjamin Invite Feb 12, 2019
22 Liu, Jiayi SR Trinity Christian (LW) 1:24.24 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
23 Joseph, Jackiera 6 Berean Christian 1:26.09 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
24 Stegall, Maddison FR Berean Christian 1:26.69 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Young, Patrick JR Jupiter Christian 2:03.52 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Pereira, Lucas JR Pine School 2:10.15 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
3 Hill, Jessie SR Pahokee 2:11.10 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
4 Twyman, Ted SR Benjamin School 2:13.94 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
5 Brown, Adrain JR Pahokee 2:15.61 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
6 Wilshire, Stone FR Pine School 2:15.73 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
7 Diaz, Lukas SO Jupiter Christian 2:18.01 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
8 Smith, Elijah 7 Pahokee 2:18.30 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
9 Wells, Caleb SR Berean Christian 2:19.37 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
10 Hyland, Reyn FR Pine School 2:20.03 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
11 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 2:20.91 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
12 Snow, Alex JR Berean Christian 2:20.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
13 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 2:21.21 Warrior Invitational Mar 1, 2019
14 Row, Gary SR Pahokee 2:21.43 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
15 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 2:22.40 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
16 Fernandez, Carlos SR Berean Christian 2:24.78 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
16 Rosa, Chris SO Trinity Christian (LW) 2:24.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
18 Tracey, Jaeze SR Pahokee 2:24.90 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
19 Cabrera, Jose SO Glades Day 2:26.23 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
20 Wells, Jacob 8 Berean Christian 2:26.36 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
21 Carr, James FR Benjamin School 2:26.74 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
22 Cuevas, Jermias SO Atlantic Christian 2:26.98 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
23 Thompson, Gerrod SR Pahokee 2:30.41 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
24 Galarza, Sammy SO Atlantic Christian 2:30.46 Benjamin Invite Feb 12, 2019
25 Bergsman, Jack SR Berean Christian 2:30.77 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
26 Sanchez, Kenneth 8 Atlantic Christian 2:32.03 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
27 Kelly, Mason FR Berean Christian 2:32.74 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
28 Brooks, Ethan FR Pine School 2:33.06 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
29 Crawford, Casey FR Benjamin School 2:33.29 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
30 Dixon, Jacari SR Atlantic Christian 2:34.00 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
31 Jean-Baptiste, Jeremiah FR Atlantic Christian 2:34.10 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
32 Goldberg , Alex JR Benjamin School 2:34.31 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
33 Exume, Walentz SO Atlantic Christian 2:35.31 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
34 Fyke, Logan 7 Berean Christian 2:35.67 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
35 Alves, Chris 8 Trinity Christian (LW) 2:36.61 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
36 Depalis, Markus SO Atlantic Christian 2:39.98 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
37 Butzberger, Bradley FR Berean Christian 2:40.09 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
38 Clark, Aidan 8 Berean Christian 2:42.97 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
39 Janin, John-Vincent FR Benjamin School 2:44.86 Warrior Invitational Mar 1, 2019
40 Harrison, Micah 8 Trinity Christian (LW) 2:45.50 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
41 Suiz, Camilo FR Benjamin School 2:50.59 Benjamin Invite Feb 12, 2019
42 Joseph, Chris 8 Trinity Christian (LW) 2:52.47 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
43 Joseph, Josiah 7 Jupiter Christian 2:53.76 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
44 Bueno, Julian 7 Glades Day 2:55.58 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
45 Cerra, Frankie FR Trinity Christian (LW) 2:55.76 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
46 Morgera, Owen 8 Trinity Christian (LW) 2:55.94 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
47 Postman, Matthew FR Benjamin School 2:58.21 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
48 Torres, Leo 8 Trinity Christian (LW) 2:58.32 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
49 Vidal, Ethan 6 Glades Day 3:06.58 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
50 Nichelson, Bradley 8 Atlantic Christian 3:10.01 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Horgen, Emily JR Benjamin School 2:22.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Small, Caroline JR Benjamin School 2:23.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Moore, Laquandra SO Pahokee 2:27.19 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
4 Grantlin, Ulicia SO Pahokee 2:36.83 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
5 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 2:37.74 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
6 Banks, Bre'yanna SO Pahokee 2:42.76 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
7 William, Sha'Niya SR Pahokee 2:45.05 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
8 Cavallo, Sophia 6 Benjamin School 2:52.85 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
9 Greaton, Gracie 7 Benjamin School 2:53.56 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
10 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 2:54.77 Benjamin Invite Feb 12, 2019
11 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 2:59.22 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
12 Cuevas, Priscilla 8 Atlantic Christian 2:59.82 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
13 Pach, Tanya 8 Atlantic Christian 3:02.14 Benjamin Invite Feb 12, 2019
14 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 3:03.00 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
15 Greaton, Ella 7 Benjamin School 3:03.41 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
16 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 3:06.45 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
17 Stegall, Maddison FR Berean Christian 3:10.23 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
18 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 3:13.68 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
19 Bivens, Diamond SR Atlantic Christian 3:14.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
20 Jean Louis, Abnelle SO Pahokee 3:16.12 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
21 Sorenson, Sage 6 Benjamin School 3:17.86 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
22 Avilla, Selena 8 Trinity Christian (LW) 3:18.11 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
23 Ramirez, Ivana JR Pahokee 3:20.43 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
24 Liu, Alicia JR Benjamin School 3:30.58 Benjamin Invite Feb 12, 2019
25 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 3:33.42 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
26 Richards, An'Tajah 7 Pahokee 3:51.34 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Twyman, Ted SR Benjamin School 4:32.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
2 Young, Patrick JR Jupiter Christian 4:39.17 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Pereira, Lucas JR Pine School 4:44.52 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
4 Diaz, Lukas SO Jupiter Christian 4:55.20 Warrior Invitational Mar 1, 2019
5 Hyland, Reyn FR Pine School 4:59.55 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
6 Galarza, Sammy SO Atlantic Christian 4:59.56 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
7 Carr, James FR Benjamin School 5:09.32 Warrior Invitational Mar 1, 2019
8 Snow, Alex JR Berean Christian 5:17.53 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
9 Wilshire, Stone FR Pine School 5:18.27 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
10 Rosa, Chris SO Trinity Christian (LW) 5:28.43 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
11 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 5:31.49 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
12 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 5:32.03 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
13 Kacprowicz, Evan SR Trinity Christian (LW) 5:34.37 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
14 Fernandez, Carlos SR Berean Christian 5:37.46 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
15 Fyke, Logan 7 Berean Christian 5:37.86 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
16 Wells, Jacob 8 Berean Christian 5:38.52 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
17 Cabrera, Jose SO Glades Day 5:41.94 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
18 Rodriguez, Eduardo 8 Atlantic Christian 5:44.27 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
19 Suiz, Camilo FR Benjamin School 5:44.74 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
20 Swanson, Andrew SR Atlantic Christian 5:45.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
21 Parry, Cooper FR Jupiter Christian 5:54.01 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
22 Thompson, Gerrod SR Pahokee 5:54.17 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
23 German, Colby 8 Benjamin School 6:01.49 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
24 Butzberger, Bradley FR Berean Christian 6:06.82 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
25 Jackson, Tyler 8 Pahokee 6:12.49 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
26 Joseph, Josiah 7 Jupiter Christian 6:15.25 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
27 Cerra, Frankie FR Trinity Christian (LW) 6:17.21 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
28 Michel, Stevenson 8 Pahokee 6:18.64 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
29 Kruppenbacher, Aaron 7 Berean Christian 6:19.30 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
30 Crawford, Casey FR Benjamin School 6:22.80 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
31 Nichelson, Bradley 8 Atlantic Christian 6:43.44 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
32 Postman, Matthew FR Benjamin School 6:44.31 Benjamin Invite Feb 12, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Horgen, Emily JR Benjamin School 5:29.16 Warrior Invitational Mar 1, 2019
2 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 5:42.52 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
3 Small, Caroline JR Benjamin School 5:44.45 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
4 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 5:50.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
5 Pach, Tanya 8 Atlantic Christian 6:10.90 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
6 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 6:24.57 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
7 Stegall, Maddison FR Berean Christian 6:38.67 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
8 Ascheman, Addison 8 Glades Day 6:39.48 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
9 Letsche, Alexia JR Benjamin School 6:54.76 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
10 Ramirez, Ivana JR Pahokee 6:55.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
11 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 7:01.92 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
12 Fried, Molly SO Benjamin School 7:03.05 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
13 Small, Matilda SO Pine School 7:13.56 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
14 Greaton, Gracie 7 Benjamin School 7:14.13 Benjamin Invite Feb 12, 2019
15 Carr, Wells JR Benjamin School 7:25.02 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
16 Greaton, Ella 7 Benjamin School 7:25.58 Benjamin Invite Feb 12, 2019
17 Jean Louis, Abnelle SO Pahokee 7:42.26 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
18 Avilla, Selena 8 Trinity Christian (LW) 8:16.08 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
19 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 9:47.08 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Perez, Layla 8 Pahokee 17.75 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.6
2 Noel, Kelly SO Atlantic Christian 18.15 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
3 Dean, Jada JR Pahokee 19.44 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
4 Willis, Rhian 8 Glades Day 20.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.7
5 Houri, Kiran JR Benjamin School 20.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5

Pole Vault (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Donnelly, Jack SR Benjamin School 4.00m 13' 1.5" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Nero, Robert SO Pahokee 5.85m 19' 2.5" GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
2 Camacho, Jacob SO Glades Day 5.81m 19' 0.75" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
3 Williams, Jeremiah SO Pahokee 5.70m 18' 8.5" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
4 Joseph, Carl SO Atlantic Christian 5.63m 18' 5.75" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
5 Scellato, Michael SO Benjamin School 5.60m 18' 4.5" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
6 McPhee, Anthony JR Glades Day 5.55m 18' 2.5" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
7 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 5.50m 18' 0.5" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
8 Cueto, Mark FR Benjamin School 5.39m 17' 8.25" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
8 Dunnaway, Jessie SR Pahokee 5.39m 17' 8.25" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
10 McCullon, Daniel JR Benjamin School 5.38m 17' 8" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
11 German, Zachary FR Benjamin School 5.33m 17' 6" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
12 Labonte, Zachary SR Atlantic Christian 5.00m 16' 5" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
13 Thompson, Roman JR Glades Day 4.79m 15' 8.75" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
14 Harrison, Micah 8 Trinity Christian (LW) 4.42m 14' 6" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
15 Richardson , James JR Benjamin School 4.36m 14' 3.75" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
16 Morgera, Owen 8 Trinity Christian (LW) 3.48m 11' 5" Kings Academy Invitational Mar 11, 2019