FHSAA 2A Region 4 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 10.72 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
2 Holmes, Caziah JR Cocoa 10.78 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.6
2 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 10.78 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
4 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 10.81 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.8
4 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 10.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
6 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 10.87 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
7 Laidler, Antonio SR Glades Central 10.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
8 Davis, Vincent SR Cardinal Gibbons 10.89 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.2
9 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 10.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
10 Mullen, Taiwan SR Coconut Creek 10.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
10 Poole, Granits SR Chaminade-Madonna 10.97 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
12 burley, clarence SR American Heritage 11.00 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.0
12 Couch, Te'Cory SR Chaminade-Madonna 11.00 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
14 Brown, Yulkeith SO Gulliver Prep 11.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -0.1
14 Johnson, Adreal SR Rockledge 11.04 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
14 Wright, Rasmus JR Hallandale 11.04 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
17 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 11.07 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
18 Spells, Jacolby FR American Heritage 11.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
19 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 11.09 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
20 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 11.10 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
21 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 11.12 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
22 Stroup, Michael FR NSU University School 11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
23 lightborne, cohnan SR Somerset Academy (PP) 11.15 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
24 Bentayou, James SR North Broward Prep 11.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
24 Kiser, Davon FR Cardinal Gibbons 11.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
24 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 11.17 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 1.6
27 Bennett, coleman JR Cardinal Gibbons 11.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
27 Humphrey , Jordan SR Rockledge 11.19 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.2
29 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 11.20 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
30 Brown, Davonte JR American Heritage 11.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
31 Dozier, Deondre JR Immaculata-LaSalle 11.24 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
32 Breckenridge, Donovan SR Titusville 11.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.8
33 Davis, Vinson SO American Heritage 11.28 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.9
34 White, Timothy SO Monsignor Pace 11.30 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
35 Parker, Daniel SR North Broward Prep 11.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
36 Young, Kam'Ron JR Chaminade-Madonna 11.35 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.2
37 Jean Charles, Marcelli JR Monsignor Pace 11.37 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
38 Fitzpatrick, Cornelius JR Glades Central 11.38 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
39 Fleurival, Reynald SR Coral Springs Charter 11.40 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
40 Shakhov, Daniil SR NSU University School 11.41 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
41 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 11.42 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
41 Myles, Jordon JR Hallandale 11.42 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.9
41 Noel, Claudeson JR Key West 11.42 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
44 Bellinger, Darrell SO Miami Washington 11.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.0
44 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 11.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.1
46 Jones, Samuel JR Satellite 11.44 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
47 Goldstein, Zach JR Pine Crest 11.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
47 Turner, Ryan FR Chaminade-Madonna 11.45 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
49 Mores, Ben SR St. Andrew's 11.46 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
50 Johnson, Karon SR Miami Edison 11.47 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.2
50 Stewart, Dimon SR Cardinal Gibbons 11.47 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
52 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 11.48 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.2
52 Paul, Shemar JR Miami Washington 11.48 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 0.8
54 Atwaters, Derek SR Cardinal Gibbons 11.50 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
54 Cooley, Sidney SR Archbishop McCarthy 11.50 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
54 Nutt, James SR Cardinal Gibbons 11.50 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
57 Cannon, John SO NSU University School 11.51 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.4
58 Horenstein, Gemel JR Monsignor Pace 11.52 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
58 Mullen, Trevell FR Coconut Creek 11.52 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
60 Marshall, Virgil FR Rockledge 11.55 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.6
61 Joseph, Jaheem JR Monsignor Pace 11.56 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
61 Souza, Lucas FR Calvary Christian (FtL) 11.56 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 4.2
61 Torres, Abreon SO Astronaut 11.56 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
64 Cash, Jordan JR Chaminade-Madonna 11.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.5
65 Floyd, Robert SO NSU University School 11.59 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.8
66 Brown, Jayvant 8 NSU University School 11.60 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 3.0
66 Cage, Frederick SO American Heritage (DB) 11.60 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.3
66 Daniels, Tyreek FR Titusville 11.60 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
66 Smith, Keontra SR Chaminade-Madonna 11.60 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
66 Watkins, Michael SO Coconut Creek 11.60 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.2
71 Hawkins, Cedrick 8 Cocoa 11.61 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
71 Haynes, Anthony JR Hallandale 11.61 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.0
73 Jackson, Jadari SO Fort Pierce Westwood 11.62 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
73 Joseph , Tashad JR Miami Jackson 11.62 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.2
73 Joseph, Jaheem JR Monsignor Pace 11.62 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
76 Saint-Ange, Joshua SO Archbishop McCarthy 11.63 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.0
76 Williams, Antonio SO Cocoa 11.63 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
78 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 11.65 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
78 Davis, Jaydon SR Suncoast 11.65 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
78 Elmaadary, Gabriel FR Coral Springs Charter 11.65 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
78 Hanna, Jahmad SO Glades Central 11.65 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
78 Pearson, DJ JR Melbourne Central Catholic 11.65 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.7
83 Oaks, Joseph JR Space Coast 11.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.3
84 Austin, Trayvion SO Astronaut 11.68 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
84 Daley, Daniel FR Ransom Everglades 11.68 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.7
84 Doles, Justin SR North Broward Prep 11.68 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
84 Dort, Kenderlin SR Glades Central 11.68 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
84 Reynolds, Ivan JR Coral Springs Charter 11.68 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
84 Ross, Oshawn FR Cocoa 11.68 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
84 Sarria, Ulises JR Gulliver Prep 11.68 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.3
84 Servius, Jude FR Immaculata-LaSalle 11.68 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
92 Battle, Alexander SR Cardinal Gibbons 11.69 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
92 Gaines, Amarion SO Cocoa 11.69 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
92 Hennelly, Daniel SO Pine Crest 11.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
95 Herrington, Zack SO Somerset Canyons 11.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.7
96 Colton, Connor FR Pine Crest 11.72 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
97 Denson, Taylor JR Titusville 11.74 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
97 Summerall, Ternard JR Miami Washington 11.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.2
97 Vidal, Dominique JR Immaculata-LaSalle 11.74 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
100 Allen, Justin JR Coral Springs Charter 11.75 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cooper, Essence SR Hallandale 11.85 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
2 Cadet, Myrka SO American Heritage 11.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
3 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 11.96 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
4 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 11.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
5 Castillo, Destiny SR Hallandale 11.98 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
6 Bostick, Faith SR Rockledge 12.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
6 Charles, Destiny SR Cocoa 12.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
8 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 12.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
9 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 12.06 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.4
10 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 12.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
11 Lane, Endeyah FR American Heritage 12.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
12 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 12.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
13 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 12.24 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
14 Lemon, Leah FR Cardinal Gibbons 12.31 Florida Relays Mar 28, 2019 0.7
15 Glasco, Tykira FR Rockledge 12.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
16 Thomas, Shaniya SR Cocoa 12.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
17 Wade, Justice JR Rockledge 12.49 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
18 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 12.53 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
19 Dyer, Thalia JR American Heritage 12.55 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
20 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 12.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
21 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 12.61 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.1
22 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 12.63 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
23 Thomas, Janaye JR Stranahan 12.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
24 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.72 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
25 Ostopovich, Mia JR Astronaut 12.74 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 12.77 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
27 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 12.78 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
27 Spagnolo, Guilia SO Immaculata-LaSalle 12.78 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
29 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 12.80 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
30 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 12.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 Harris, Bricanna JR Hallandale 12.86 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 2.4
31 Joiner, Shamia FR Astronaut 12.86 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
33 Eppinger, Taylor FR American Heritage 12.88 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
33 Smallwood, Alexandra JR Cardinal Gibbons 12.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
35 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 12.93 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 0.1
36 Benjamin, Semira FR American Heritage (DB) 12.97 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
36 Scannell, Rose SR Gulliver Prep 12.97 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
38 Jackson, Tigan SO Astronaut 13.03 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
39 Smiley, Ayania JR Rockledge 13.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
40 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 13.10 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
41 Washington, Tashamba SO Miami Edison 13.11 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.9
42 Lenchus, Giselle JR Pompano Beach 13.12 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 2.1
42 Perez-Hickman, Fatima JR Carrollton 13.12 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
44 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 13.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.2
45 King, Morgan FR North Broward Prep 13.16 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
46 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 13.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
46 Lyn, Madison JR Stranahan 13.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
48 McCray, Danielle FR Suncoast 13.18 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019 1.5
48 Salomon, Sanai SO Monsignor Pace 13.18 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
50 Cuan, Stephanie SR Immaculata-LaSalle 13.19 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
51 Carroll, Bella 8 Carrollton 13.20 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
52 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 13.22 Big Blue VIII Mar 2, 2019 2.4
52 Williams, Alexandria FR Hallandale 13.22 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
54 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 13.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.8
55 Pierre, Choomay JR Miami Edison 13.25 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.9
56 Burns, Jenna SR North Broward Prep 13.26 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.6
56 Severe, Rajean JR Monsignor Pace 13.26 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 1.2
58 Hamilton, Abigail 6 Calvary Christian (FtL) 13.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
58 Johnson, Syniah JR Space Coast 13.29 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
60 Massena, Marie JR Miami Edison 13.30 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 1.2
61 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 13.31 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
61 Calixte, Natalie JR Chaminade-Madonna 13.31 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.1
61 Sejour, Anola JR Monsignor Pace 13.31 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
61 Sitton, Unique SR Miami Washington 13.31 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.7
65 Shannon, Shaniah FR Glades Central 13.32 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.0
66 arneaud, alyssa SR Somerset Academy (PP) 13.34 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
67 Harp, Maggie FR Cocoa 13.35 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
68 Scott, Amethyst JR Fort Pierce Westwood 13.37 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
68 Vaughn, Taniya JR Suncoast 13.37 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.5
70 Putmon, Mahogany JR Glades Central 13.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
71 Cummings, Reaiah JR Calvary Christian (FtL) 13.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
71 Stovall, Toniyah SR Fort Pierce Westwood 13.42 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
71 Terry, Alexis FR Coral Shores 13.42 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 0.9
74 Burse, Ayanna SO Stranahan 13.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -0.7
74 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 13.43 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 2.4
74 Gonzalez, Hanah FR Immaculata-LaSalle 13.43 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
74 Hicks, Grace SR Calvary Christian (FtL) 13.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
74 Surtain, Paris FR American Heritage 13.43 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.3
79 Bentil, Kaiya JR Archbishop McCarthy 13.45 Big Blue VIII Mar 2, 2019 2.4
80 Poulin, Nicole FR Cardinal Newman 13.46 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
81 Smith, Melione FR Astronaut 13.48 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
82 Brookins-Gilley, Amaya FR Archbishop McCarthy 13.49 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
82 de Almeida, Christine JR Pompano Beach 13.49 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
82 Wright, Aalijah SR Coconut Creek 13.49 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
85 Davis, Berniiyah JR Fort Pierce Westwood 13.51 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.0
86 Cohen-Pinsky, Brooke SO Satellite 13.52 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
86 Page, Mia SO Immaculata-LaSalle 13.52 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
86 Stroup, Jadah SR Coral Springs Charter 13.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
86 Zawadzki, Natalie SR Immaculata-LaSalle 13.52 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
90 Adams, Leeasia SO Key West 13.54 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
90 RILES, MAYKALA JR Titusville 13.54 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
92 Smith, Gerbria SR Cardinal Gibbons 13.55 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
93 Jackson, Rosendia JR Monsignor Pace 13.56 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
94 Sutton, Anijia FR Rockledge 13.57 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.5
95 Noel, Phalandine SO Key West 13.59 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
95 Stewart , Star SR Pompano Beach 13.59 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
97 Hansen, Amber FR Dreyfoos 13.60 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
97 Zaidenberg, Daniela SR Ransom Everglades 13.60 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
99 Palmer, Maria SO Pompano Beach 13.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
99 Valenzuela, Kaylee FR Calvary Christian (FtL) 13.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 -0.7

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 White, Timothy SO Monsignor Pace 21.21 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
2 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 21.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
3 Holmes, Caziah JR Cocoa 21.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
4 Wright, Rasmus JR Hallandale 21.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
5 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 21.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
6 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 22.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
7 Couch, Te'Cory SR Chaminade-Madonna 22.16 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
8 Brooks, Jacorey SO Miami Washington 22.18 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
9 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 22.20 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.8
10 Davis, Vincent SR Cardinal Gibbons 22.23 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 -0.1
11 Johnson, Adreal SR Rockledge 22.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
12 Shakhov, Daniil SR NSU University School 22.28 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
13 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 22.31 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
14 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 22.41 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
15 Arilez, Deren FR Somerset Academy (PP) 22.44 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
16 Spells, Jacolby FR American Heritage 22.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.5
17 burley, clarence SR American Heritage 22.46 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 -0.9
18 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 22.66 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
19 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 22.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
20 lightborne, cohnan SR Somerset Academy (PP) 22.69 Big Blue VIII Mar 2, 2019 -0.3
21 Young, Kam'Ron JR Chaminade-Madonna 22.70 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
22 Mayes , Jaheim JR Rockledge 22.71 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.9
23 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 22.72 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
24 Brown, Davonte JR American Heritage 22.78 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.6
24 Stroup, Michael FR NSU University School 22.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.9
26 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 22.80 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
27 Corlew, Matthew SR North Broward Prep 22.81 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
27 Parker, Daniel SR North Broward Prep 22.81 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -1.0
29 Auguste, Lorentz SR Somerset Canyons 22.82 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.5
30 Gervilus, Marcus SR Coconut Creek 22.87 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
31 Humphrey , Jordan SR Rockledge 22.88 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.4
32 Paul, Shemar JR Miami Washington 22.96 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.4
33 Bennett, coleman JR Cardinal Gibbons 22.98 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.5
33 Kiser, Davon FR Cardinal Gibbons 22.98 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
35 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 22.99 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.5
36 Hiliare, Odieu SR Glades Central 23.01 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
36 St. Firm, Javon SR Inlet Grove 23.01 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.1
36 Sutton Jr, Damian SR American Heritage 23.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
39 McGriff, Jacobe FR Melbourne Central Catholic 23.05 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
40 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 23.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
41 Mogene, Rendy JR Key West 23.17 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
42 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 23.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.6
43 Williams, Ladarian SO Fort Pierce Westwood 23.31 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.2
44 Major, Elijah SO Fort Pierce Westwood 23.34 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 2.0
45 Watkins, Michael SO Coconut Creek 23.38 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
46 Henry, De'Mon SO Chaminade-Madonna 23.39 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
47 Williams, Markeal SR Hallandale 23.40 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -2.1
48 Johnson, Karon SR Miami Edison 23.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.6
48 Oaks, Joseph JR Space Coast 23.43 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
50 Hall, Anton JR Gulliver Prep 23.45 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.6
50 Haynes, Anthony JR Hallandale 23.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
52 Myles, Jordon JR Hallandale 23.52 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.5
53 Walters, Avondre FR Pompano Beach 23.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.9
54 Mores, Ben SR St. Andrew's 23.58 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4
55 Herrington, Zack SO Somerset Canyons 23.61 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
55 Jean Francois, Claumy SR Immaculata-LaSalle 23.61 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.7
57 Austin, Trayvion SO Astronaut 23.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
58 Adderly, Alvin SO Rockledge 23.64 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.2
59 Guigovaz, Sebastian SO Immaculata-LaSalle 23.72 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
59 Lim, Nathan SO Cardinal Newman 23.72 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
61 Stewart, Dimon SR Cardinal Gibbons 23.73 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.2
61 Turner, Ryan FR Chaminade-Madonna 23.73 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
63 Servius, Jude FR Immaculata-LaSalle 23.75 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
63 Souza, Lucas FR Calvary Christian (FtL) 23.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
65 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 23.77 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.9
66 Doles, Justin SR North Broward Prep 23.78 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.9
67 Jackson, Earnest SR Glades Central 23.79 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
67 Williams, Antonio SO Cocoa 23.79 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.8
69 Cannon, John SO NSU University School 23.80 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
70 Hawkins, Cedrick 8 Cocoa 23.83 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.6
71 Goldstein, Zach JR Pine Crest 23.84 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
71 Reynolds, Ivan JR Coral Springs Charter 23.84 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
73 Jackson, Jadari SO Fort Pierce Westwood 23.85 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.6
74 Dornevil, Kwensky SR Somerset Canyons 23.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.1
74 Estime, Anderson SR Somerset Canyons 23.86 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.5
74 Familia, Roberto SR Coral Springs Charter 23.86 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
77 Brown, Yulkeith SO Gulliver Prep 23.87 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
78 Daley, Daniel FR Ransom Everglades 23.88 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 -0.3
79 Bentayou, James SR North Broward Prep 23.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 5.5
79 Mitchell, Noah JR Space Coast 23.89 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
81 Dunn, Nathaniel SR Key West 23.90 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
81 Jean Charles, Marcelli JR Monsignor Pace 23.90 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
83 Doucette, Jack FR Somerset Canyons 23.91 Big Blue VIII Mar 2, 2019 -0.3
84 Davis, Jaydon SR Suncoast 23.92 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.9
85 Caldwell, Joshua SO Lincoln Park 23.93 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.5
85 Sarria, Ulises JR Gulliver Prep 23.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 -0.9
87 Dort, Kenderlin SR Glades Central 23.95 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.7
87 Moyse, Markel SO Miami Washington 23.95 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.5
87 Torres, Abreon SO Astronaut 23.95 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.9
90 Saint-Ange, Joshua SO Archbishop McCarthy 23.98 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.6
91 Lawrence, D.J. SO Space Coast 23.99 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
92 Jones, Marvin FR American Heritage 24.00 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -1.3
92 Marshall, Virgil FR Rockledge 24.00 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.8
94 Chatman, Brandon SO Chaminade-Madonna 24.01 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
95 Dudley, Oliver JR Key West 24.04 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
96 Pierre, Jean JR Key West 24.06 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
97 Howard, Deontae SR Titusville 24.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.9
98 Schweivensky, Metellus SR Dreyfoos 24.11 Benjamin Invite Feb 12, 2019
99 Mathis, Dominic FR NSU University School 24.12 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 4.1
100 Kotzen, Jonah JR St. Andrew's 24.15 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.4

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cadet, Myrka SO American Heritage 24.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
1 Cooper, Essence SR Hallandale 24.19 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
3 Smith, Latasha SR Suncoast 24.34 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.5
4 Charles, Destiny SR Cocoa 24.45 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.4
5 Lane, Endeyah FR American Heritage 24.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
6 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 24.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.8
7 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 24.85 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
8 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 24.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.6
9 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 24.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
10 Folston, Jatana SR Cocoa 24.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
11 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 25.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
12 Castillo, Destiny SR Hallandale 25.10 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.6
13 Bess, Danielle JR American Heritage 25.12 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.0
14 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 25.27 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.4
15 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 25.37 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.8
16 Bostick, Faith SR Rockledge 25.40 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
17 Thompson, Kenya SO American Heritage 25.47 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
18 Lemon, Leah FR Cardinal Gibbons 25.50 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.8
19 Thomas, Shaniya SR Cocoa 25.56 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
20 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 25.57 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
21 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 25.65 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
22 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 25.78 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.7
23 Hilbert, Ashanti JR Stranahan 25.80 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
24 Dyer, Thalia JR American Heritage 25.81 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
25 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 25.97 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
26 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 26.00 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 3.5
27 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 26.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
28 Glasco, Tykira FR Rockledge 26.11 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
29 Eppinger, Taylor FR American Heritage 26.17 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.4
30 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 26.20 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
31 Louissaint, Ti'Uana JR Glades Central 26.35 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
32 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 26.48 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.6
33 Harris, Bricanna JR Hallandale 26.50 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
34 Clark, Amber FR Lincoln Park 26.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
35 McCray, Danielle FR Suncoast 26.57 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
36 Edgecombe, Ahmariah SR Cocoa 26.68 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
37 Thomas, Janaye JR Stranahan 26.70 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
38 Smallwood, Alexandra JR Cardinal Gibbons 26.71 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
39 Ostopovich, Mia JR Astronaut 26.73 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
40 Shannon, Shaniah FR Glades Central 26.74 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
41 Ramirez, Shanise FR Hallandale 26.90 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.0
42 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 26.94 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
43 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 26.96 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
44 Joiner, Shamia FR Astronaut 26.97 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
45 Phanord, Rose FR Stranahan 26.99 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
46 Gold, Maia JR Ransom Everglades 27.03 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
47 Scannell, Rose SR Gulliver Prep 27.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.7
48 Gilmore, Ariana SR Somerset Canyons 27.05 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.4
49 Salomon, Sanai SO Monsignor Pace 27.09 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
50 Lyn, Madison JR Stranahan 27.13 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
51 Surtain, Paris FR American Heritage 27.14 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.3
52 Williams, Alexandria FR Hallandale 27.20 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
53 Menelas, Ernesha JR Suncoast 27.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 3.8
54 Sinaise, Makayla SO Somerset Canyons 27.26 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
55 Johnson, Syniah JR Space Coast 27.30 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
56 Joseph, Jada SO American Heritage 27.32 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.1
57 Davis, Berniiyah JR Fort Pierce Westwood 27.33 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.4
58 arneaud, alyssa SR Somerset Academy (PP) 27.35 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.3
59 Brown, Elizabeth SR Pine Crest 27.44 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.1
60 Smiley, Ayania JR Rockledge 27.45 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
61 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 27.47 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
62 Carroll, Bella 8 Carrollton 27.52 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
63 Lenchus, Giselle JR Pompano Beach 27.58 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
64 Cage, Taiyanna FR American Heritage (DB) 27.60 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
65 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 27.64 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019 1.5
66 Sejour, Anola JR Monsignor Pace 27.65 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
67 Senior, Nya 6 Lincoln Park 27.68 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
68 Cummings, Reaiah JR Calvary Christian (FtL) 27.73 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.3
69 Cuan, Stephanie SR Immaculata-LaSalle 27.74 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.2
69 Sutton, Anijia FR Rockledge 27.74 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
71 Perez-Hickman, Fatima JR Carrollton 27.75 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
71 Poulin, Nicole FR Cardinal Newman 27.75 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 0.6
73 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 27.85 Key West Quad Mar 29, 2019
74 Carlson, Caroline JR Carrollton 27.87 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
75 Gonzalez, Hanah FR Immaculata-LaSalle 27.89 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.9
75 Sitton, Unique SR Miami Washington 27.89 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.9
77 Harp, Maggie FR Cocoa 27.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
77 Severe, Rajean JR Monsignor Pace 27.90 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -2.4
79 Auguste, Lorashabbie JR Somerset Canyons 27.95 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
79 Osher, Mackenzie SO North Broward Prep 27.95 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.3
81 Williams, Jasmine SR Miami Washington 27.96 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.6
82 Palmer, Maria SO Pompano Beach 27.99 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
83 Peddie, Armani FR Coconut Creek 28.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.4
83 Valenzuela, Kaylee FR Calvary Christian (FtL) 28.01 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.9
85 Jackson, Tigan SO Astronaut 28.04 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 -0.4
85 King, Morgan FR North Broward Prep 28.04 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.1
87 Daley, Maisha SO Pompano Beach 28.08 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
87 Joyce, Victoria FR Rockledge 28.08 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.4
89 Mallari, Alyssa SO Rockledge 28.11 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 0.5
90 Esparza, Stephani JR Titusville 28.13 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.0
91 Hamilton, Abigail 6 Calvary Christian (FtL) 28.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
92 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 28.16 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
92 Webster, Madison SO Space Coast 28.16 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
94 Bentil, Kaiya JR Archbishop McCarthy 28.18 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
94 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 28.18 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.8
96 Calixte, Natalie JR Chaminade-Madonna 28.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.0
96 Putmon, Mahogany JR Glades Central 28.20 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
98 Keaton, Seciarra JR Hallandale 28.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
99 Artero, Emma JR Dreyfoos 28.23 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
100 Adams, Leeasia SO Key West 28.26 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Parker, Monte SR American Heritage 48.09 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 48.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Wright, Rasmus JR Hallandale 49.05 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
4 Breckenridge, Donovan SR Titusville 49.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 49.53 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
6 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 49.67 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
7 Shakhov, Daniil SR NSU University School 50.17 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Pedroza, Robert JR Key West 50.44 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Laidler, Antonio SR Glades Central 50.55 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
10 Jones, Isaiah SR Cocoa 51.00 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Sutton Jr, Damian SR American Heritage 51.04 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
12 Brown, Jamarri SO Cardinal Newman 51.05 Warrior Invitational Mar 1, 2019
13 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 51.06 Warrior Invitational Mar 1, 2019
14 Atwaters, Derek SR Cardinal Gibbons 51.17 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
15 Porter Jr, Daryl JR American Heritage 51.46 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
16 Mayes , Jaheim JR Rockledge 51.83 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
17 Walters, Avondre FR Pompano Beach 52.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
18 Horenstein, Gemel JR Monsignor Pace 52.34 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
18 Narcisse, Joesph JR Miami Washington 52.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Richardson , Theodore JR Miami Washington 52.36 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
21 Brown, Travis SO Cardinal Gibbons 52.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
22 Dohler, Christian FR North Broward Prep 52.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
23 Stern, Blake SO NSU University School 52.54 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
24 Servius, Jude FR Immaculata-LaSalle 52.69 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Knight, Nickalus SR American Heritage 52.77 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
26 Dunmore, John SR Chaminade-Madonna 52.86 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
27 Henry, De'Mon SO Chaminade-Madonna 52.95 John Battle III All Star Mar 2, 2019
28 Macdougall, Mason SR Suncoast 52.99 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
29 Davis, Jaydon SR Suncoast 53.00 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
30 Charlemagne, Marc SO Gulliver Prep 53.01 Falcon Invitational Feb 22, 2019
31 Gardner, Triston SO Fort Pierce Westwood 53.09 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
32 Nelson, Kervins SO Key West 53.21 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
33 Guerrier, Jordan SR Hallandale 53.34 John Battle III All Star Mar 2, 2019
34 St-Cyr, Sterling JR Suncoast 53.38 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
35 Butler, Timothy SR American Heritage 53.47 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
36 Quolke, Dennis SR Rockledge 53.48 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
37 Summerall, Ternard JR Miami Washington 53.56 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
38 English-Brown, Samir JR Cardinal Gibbons 53.58 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
39 Rhodes, Marcus FR Chaminade-Madonna 53.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
40 Watkins, Michael SO Coconut Creek 53.74 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
41 Amaya, Julien SO Somerset Canyons 53.77 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
42 Canion, Elijah JR Chaminade-Madonna 53.86 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
43 Gramentine, Nathanial SR St. Andrew's 53.98 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
44 Adderly, Alvin SO Rockledge 54.03 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
45 Oaks, Joseph JR Space Coast 54.06 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
46 Nixon, Ervin SR Lincoln Park 54.09 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
47 Felton, Gerrit SO Dreyfoos 54.12 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
48 Reynolds, Ivan JR Coral Springs Charter 54.15 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
49 Dunn, Nathaniel SR Key West 54.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
50 Bowens, Calvin FR Lincoln Park 54.32 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
51 Buckmaster, Neikerson FR Rockledge 54.35 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
52 Goldstein, Zach JR Pine Crest 54.40 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
53 Owens, Tykwon SO Chaminade-Madonna 54.47 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
54 Hager, Phillip SO Rockledge 54.49 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
55 Guillaume, Jonas JR Somerset Canyons 54.57 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
56 Deetjen, Marlon SR Somerset Canyons 54.66 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
57 Ruan, Antonio SR Ransom Everglades 54.67 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
58 Haynes, Anthony JR Hallandale 54.69 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
59 Owens, Justin SO Fort Pierce Westwood 54.71 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
60 Wong, Justin SO Ransom Everglades 54.76 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
61 Bialczak, Jack JR Archbishop McCarthy 54.77 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
62 Waters, Jacen SO Rockledge 54.87 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
63 Stanberry, Ravon SO Fort Pierce Westwood 54.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
64 Black, Dylan SR Edgewood 54.91 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
65 Marseille , Jackson JR Cardinal Gibbons 55.01 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
66 FernandezScheinowitz, Maximo SO North Broward Prep 55.04 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
67 Bullard, Quardric JR Chaminade-Madonna 55.05 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
67 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 55.05 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
69 Hyacinthe, Besley SO Stranahan 55.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
70 Roberts, Sebastian JR St. Andrew's 55.12 Warrior Invitational Mar 1, 2019
71 Marshall, Jaylin FR Chaminade-Madonna 55.14 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
72 Decker, James SR North Broward Prep 55.19 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
73 Beckwith, Davon JR Fort Pierce Westwood 55.29 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
73 Vest, Jasen SR North Broward Prep 55.29 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
75 Edgecombe, Jaden 8 Cocoa 55.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
76 Williams, Jamari SR Cocoa 55.42 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
77 Greene, Curtis JR Lincoln Park 55.44 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
78 Burns, Graeme SO Satellite 55.49 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
78 Seward, Thomas SR Edgewood 55.49 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
80 Cartwright, Nick JR Ransom Everglades 55.50 Falcon Invitational Feb 22, 2019
81 Pope, Keith SO Stranahan 55.62 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
82 Lyew, Andrew SR North Broward Prep 55.65 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
83 Mahabeer, Joshua JR Pine Crest 55.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
84 Armstrong, Christopher SR Miami Jackson 55.72 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
84 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 55.72 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
84 Green, Quemari SO Cocoa 55.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
87 Burke, Bryce JR Calvary Christian (FtL) 55.74 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
87 Gardner, James SO Fort Pierce Westwood 55.74 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
87 Vinter, Berton FR Calvary Christian (FtL) 55.74 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
90 Charistil, Raphael SR Hallandale 55.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
91 Mogene, Rendy JR Key West 55.77 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
92 Riley, Rickey FR Rockledge 55.79 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
93 Riscigno, David FR Archbishop McCarthy 55.83 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
94 Bernal, Lucas SR NSU University School 55.91 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
95 Little, Earl FR American Heritage 55.94 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
96 Caldwell, Joshua SO Lincoln Park 55.96 Greyhound Meet Feb 11, 2019
97 Barnes, Kamari JR Key West 55.97 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
97 Hall, Anton JR Gulliver Prep 55.97 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
99 Charlemagne, Marquis FR Gulliver Prep 56.06 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
100 Julmiste, Mickanley FR Stranahan 56.13 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Folston, Jatana SR Cocoa 54.33 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Williams, Kiah JR Hallandale 54.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Smith, Latasha SR Suncoast 54.73 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
4 Bess, Danielle JR American Heritage 55.20 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
5 Thompson, Kenya SO American Heritage 55.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 56.39 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
7 Barrett, Jadae JR American Heritage 56.88 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
8 Spann, Daishon SR Cocoa 57.63 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
9 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 57.70 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
10 Knowles, Domanique JR Cocoa 57.77 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
11 Joiner, Akiyonna SR Astronaut 57.79 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
12 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 57.93 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
13 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 57.96 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
14 Bostick, Faith SR Rockledge 58.45 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
15 Joyce, Victoria FR Rockledge 59.00 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Senior, Nya 6 Lincoln Park 59.18 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
17 McCann, Christen SO Lincoln Park 59.19 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
18 Charles, Destiny SR Cocoa 59.33 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Buckmaster, Tamara SO Rockledge 59.41 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Clark, Ashleigh SR Pine Crest 59.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Thomas, Shaniya SR Cocoa 59.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
22 Leptune, Kenya SO Inlet Grove 59.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
23 Brown, Elizabeth SR Pine Crest 59.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
24 Maurency, Fay JR Calvary Christian (FtL) 1:00.31 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
25 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 1:00.39 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
26 McCray, Danielle FR Suncoast 1:00.56 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
27 Gold, Maia JR Ransom Everglades 1:00.94 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
28 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 1:01.11 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
29 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 1:01.12 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
30 Carvajal-Romeu, Victoria SR Archbishop McCarthy 1:01.40 Key West Quad Mar 29, 2019
31 Shannon, Shaniah FR Glades Central 1:01.55 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
32 Scott, Brooke SO Ransom Everglades 1:01.69 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
32 Torregrosa, Libby JR Pine Crest 1:01.69 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
34 Reid, Morgan SO Pompano Beach 1:02.09 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
35 Lee, Micah SO Fort Pierce Westwood 1:02.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
36 Dyer, Thalia JR American Heritage 1:02.38 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
37 Vickers, Patrianna JR Glades Central 1:02.59 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
38 Carlson, Caroline JR Carrollton 1:02.62 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
39 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 1:02.67 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
40 Esparza, Stephani JR Titusville 1:02.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
41 Rhett, Morgan SR American Heritage 1:02.91 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Dawn, Kamari SO Rockledge 1:03.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
43 Brown, Nalani FR Gulliver Prep 1:03.10 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
44 Emerson, Hanna JR Suncoast 1:03.15 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
45 Pierre, Choomay JR Miami Edison 1:03.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
46 Hall, Joy JR Gulliver Prep 1:03.28 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
47 Smith, Gerbria SR Cardinal Gibbons 1:03.35 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
48 Charles, Joohly SO Somerset Canyons 1:03.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
49 arneaud, alyssa SR Somerset Academy (PP) 1:03.80 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
50 Calixte, Natalie JR Chaminade-Madonna 1:03.87 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 Studesville, Sydni 8 American Heritage 1:04.01 Westminster Academy MS Meet 3 Mar 19, 2019
52 Massena, Marie JR Miami Edison 1:04.09 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
53 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 1:04.15 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
54 Aybar, Yolanda SO Melbourne Central Catholic 1:04.36 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
55 Eloi, Simone SO Calvary Christian (FtL) 1:04.37 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
56 Grier, Paris SO Fort Pierce Westwood 1:04.70 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
57 Staab, Theresa SR Cardinal Gibbons 1:04.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
58 Gosman, Milani JR Dreyfoos 1:04.90 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
59 Cole, Jessica SR North Broward Prep 1:04.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
60 Joseph, Makyra FR Miami Edison 1:04.95 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 1:04.99 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 Matysik, Nicole SR Key West 1:05.05 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
63 Harris, Bricanna JR Hallandale 1:05.38 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
64 Valenzuela, Kaylee FR Calvary Christian (FtL) 1:05.42 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
65 Clayton, Terran FR Coral Shores 1:05.43 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
66 Puente, Kim JR Archbishop McCarthy 1:05.44 Key West Quad Mar 29, 2019
67 Sitton, Unique SR Miami Washington 1:05.50 GMAC Qualifier Mar 20, 2019
68 Williams, Alexandria FR Hallandale 1:05.59 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
69 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 1:05.66 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
70 Harp, Maggie FR Cocoa 1:05.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
70 Louimeus, Lisdrasanac JR Monsignor Pace 1:05.79 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
72 Domenech, Jenna SO Key West 1:05.86 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
73 Niles, Julia SO Key West 1:05.91 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
74 Perez-Hickman, Fatima JR Carrollton 1:05.96 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
75 Williams, Jasmine SR Miami Washington 1:05.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
76 Althouse, Caroline JR Coral Shores 1:06.19 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
77 Mussenden, Rinaja JR Glades Central 1:06.21 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
78 Hixon, Amber SR Coconut Creek 1:06.35 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
79 Ortega, Sarah FR Somerset Canyons 1:06.38 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
80 Theodore, Laura SO Key West 1:06.48 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
81 Hunsaker, Brooke SO Satellite 1:06.54 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
82 Hilbert, Ashanti JR Stranahan 1:06.55 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
83 Menelas, Ernesha JR Suncoast 1:06.65 Warrior Invitational Mar 1, 2019
84 Fortmayer, Aubrey FR Satellite 1:06.76 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
85 Wright, Chloe 8 Lincoln Park 1:06.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
86 Sands, Kalyn SO Edgewood 1:06.83 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
87 Llama, Talissa JR Key West 1:06.88 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
88 Martinez, Nicole SR St. Brendan 1:06.98 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
89 Noel, Jayden 8 Somerset Canyons 1:07.24 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
90 Barter, Megan SR Key West 1:07.27 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
91 Pruett, Emma SO Satellite 1:07.29 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
92 Williamson, Juliana FR Ransom Everglades 1:07.33 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
93 Surtain, Paris FR American Heritage 1:07.34 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
94 Kleinman, Haley FR Pine Crest 1:07.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
95 Garey, Hana 8 Calvary Christian (FtL) 1:07.40 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
96 Rodney, Castrangie JR Monsignor Pace 1:07.43 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
97 Guerrero, Ashley SR Coral Springs Charter 1:07.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
98 Cartwright, McKynzee SO Stranahan 1:07.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
99 Carroll, Bella 8 Carrollton 1:07.67 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
100 Duncan, LeAysha SR Lincoln Park 1:07.69 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pedroza, Robert JR Key West 1:56.80 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Smith, Troy SR Rockledge 1:58.34 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
3 Owens, Jabari SR Pine Crest 1:58.92 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Quolke, Dennis SR Rockledge 2:00.91 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
5 Sall, Colton JR Cocoa Beach 2:01.17 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
6 Clemons, Emory FR American Heritage 2:01.34 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 2:01.63 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Stern, Blake SO NSU University School 2:01.91 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Salgado, Sebastian SO Calvary Christian (FtL) 2:02.44 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Burns, Graeme SO Satellite 2:02.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
11 Allen, Owen SR Key West 2:03.00 Key West Quad Mar 29, 2019
12 Parker, Monte SR American Heritage 2:03.42 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
13 Rizzo, Jack SR Pine Crest 2:03.49 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
14 Berne, Connor SO Pine Crest 2:03.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Smith, Ben JR Archbishop McCarthy 2:03.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
16 Fatovic, Luke SO Pine Crest 2:03.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Reijm, Johannes SR Edgewood 2:03.69 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
18 Devoss, Simon SO Astronaut 2:04.05 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
19 Geathers, Jayden FR American Heritage 2:04.24 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
20 Stern, Josh SO Satellite 2:04.79 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
21 Artley , Samuel SO Melbourne Central Catholic 2:05.23 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
22 Guerrier, Jordan SR Hallandale 2:05.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Wilson, Justin FR Satellite 2:05.58 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
24 Thompson, Kobe SR Satellite 2:05.60 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
25 Shakhov, Daniil SR NSU University School 2:05.68 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
26 Macdougall, Mason SR Suncoast 2:05.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
27 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 2:06.73 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
28 Basford, Nathaniel JR Satellite 2:06.85 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
29 Hernandez, Francisco FR Archbishop McCarthy 2:06.99 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
29 Sanal, Demir SR Gulliver Prep 2:06.99 Falcon Invitational Feb 22, 2019
31 Inocencio, Andrew JR Rockledge 2:07.55 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
32 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 2:07.59 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
33 Mchugh, Brandon JR Astronaut 2:07.66 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
34 Maynard, Timothy SR Astronaut 2:07.80 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
35 Dohler, Christian FR North Broward Prep 2:07.98 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
36 Atwaters, Derek SR Cardinal Gibbons 2:08.01 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
37 Breckenridge, Donovan SR Titusville 2:08.14 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
37 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 2:08.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
39 Segura, Victor SR St. Brendan 2:08.23 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
40 Point Du-Jour, Marvyn JR Somerset Canyons 2:08.59 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
41 Seward, Thomas SR Edgewood 2:08.68 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
42 Cox, Theo SR Edgewood 2:08.81 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
43 Beckwith, Davon JR Fort Pierce Westwood 2:08.84 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
44 Kraver, Joshua JR Edgewood 2:09.09 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
45 Ruan, Antonio SR Ransom Everglades 2:09.34 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
46 Bond, Kevin SR Cocoa 2:09.45 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
47 Fisher, Daniel SO Ransom Everglades 2:09.55 Falcon Invitational Feb 22, 2019
48 Delgado, Jesus SO Rockledge 2:09.56 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
49 Tulloch, Timothy JR Suncoast 2:09.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
50 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 2:09.90 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
51 Gahres, Jeffery SR Space Coast 2:10.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
52 Foltyn, Kaesen JR Titusville 2:10.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Wong, Justin SO Ransom Everglades 2:10.52 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
54 English-Brown, Samir JR Cardinal Gibbons 2:10.60 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
55 Maceachern, Alasdair SR Ransom Everglades 2:10.72 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
56 Johnson, Dylan JR Edgewood 2:10.84 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
57 Pierre, Godknow SR Coconut Creek 2:10.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
57 Taylor, Gabe JR Satellite 2:10.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Owens, Tykwon SO Chaminade-Madonna 2:10.96 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
60 Notari, Fernando JR Gulliver Prep 2:10.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Colodney, Jakob SR Somerset Canyons 2:11.14 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
61 Porter Jr, Daryl JR American Heritage 2:11.14 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
61 Pryen, Gregory FR Cardinal Gibbons 2:11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
64 Knight, Nickalus SR American Heritage 2:11.84 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
65 Kryc, Daniel FR Astronaut 2:11.88 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
66 Davis, Jaydon SR Suncoast 2:12.01 Warrior Invitational Mar 1, 2019
67 Joseph, Jiovani SR Suncoast 2:12.11 Warrior Invitational Mar 1, 2019
68 Hickman, Ethan FR Calvary Christian (FtL) 2:12.40 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
69 Oakley, Riley JR Coral Shores 2:12.41 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
70 Gonzales, Sebastian FR Archbishop McCarthy 2:12.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
71 Mason, Aidan FR Satellite 2:12.94 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
72 DeLarosa, Adrian SR Archbishop McCarthy 2:13.17 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
73 Diamond, Kyle SR Titusville 2:13.24 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
74 Desando, Tyler SR Rockledge 2:13.29 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
75 Sackenheim, Max SO Rockledge 2:13.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
76 Mitchell , Jamon SO Rockledge 2:13.52 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
77 Garey, Jack SO Calvary Christian (FtL) 2:13.57 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
78 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 2:13.63 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
79 Mateu, Sebastian SO Ransom Everglades 2:13.82 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
80 Rodriguez, Gorgie JR St. Brendan 2:13.85 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
81 Croker, Kemarly SR Titusville 2:13.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
82 Greenip, Jonathan SO NSU University School 2:13.96 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
83 Pena, Mateo SR North Broward Prep 2:14.17 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
84 Esposito, Julian JR Pompano Beach 2:14.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
85 Manley, Matt SR Melbourne Central Catholic 2:14.48 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
86 Decker, James SR North Broward Prep 2:14.49 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
87 Graft, Stryder SO Key West 2:15.00 Key West Quad Mar 29, 2019
88 Mitchell, Jurmain 8 Lincoln Park 2:15.03 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
89 Dodd, Ian FR Cardinal Gibbons 2:15.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
90 Gale, Jacob FR Suncoast 2:15.62 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
91 Joseph, Woudelin SR Miami Edison 2:15.85 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
92 Meade, Matthew FR Archbishop McCarthy 2:16.01 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
93 Karcher, James JR Chaminade-Madonna 2:16.03 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
94 Kirkendall, David SR Melbourne Central Catholic 2:16.12 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
95 Lopez, Brock FR Chaminade-Madonna 2:16.66 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
96 Howard, Amaru JR Miami Washington 2:16.98 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
97 Soriano, Francisco SO Titusville 2:17.15 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
98 Davis, Stephen SO Space Coast 2:17.36 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
99 Norris, Connor SO Pine Crest 2:17.61 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
100 Lipsky, Max SO NSU University School 2:17.62 Louie Bing Classic Feb 15, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Folston, Jatana SR Cocoa 2:10.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Yared, Tsion JR Pine Crest 2:10.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 2:11.21 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Kavanagh, Samantha 8 Calvary Christian (FtL) 2:13.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Spann, Daishon SR Cocoa 2:14.30 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Barrett, Jadae JR American Heritage 2:15.48 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 2:16.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Dawn, Kamari SO Rockledge 2:18.71 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Matysik, Nicole SR Key West 2:20.75 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
10 McCann, Christen SO Lincoln Park 2:21.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 2:21.59 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 2:21.73 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
13 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 2:24.63 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
14 Emerson, Hanna JR Suncoast 2:25.71 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
15 Lake, Magnolia SR Rockledge 2:25.94 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
16 Castillo, Billie JR Titusville 2:26.02 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
17 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 2:26.56 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
18 Alvarez, Camila JR St. Brendan 2:27.08 Florida Relays Mar 28, 2019
19 Trap, Victoria FR Carrollton 2:27.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Scott, Brooke SO Ransom Everglades 2:27.62 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
21 Ward, Margaret SR Rockledge 2:28.40 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
22 Demarinis, Nadia SO North Broward Prep 2:28.58 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
23 Stocker, Sierra SO Pine Crest 2:29.54 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
24 Hincapie, Jasmine JR Calvary Christian (FtL) 2:29.61 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
25 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 2:29.72 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
26 Lavrador, Julia SO Satellite 2:29.80 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
27 Lake, Abigail SR Rockledge 2:29.96 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
28 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 2:30.45 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 Joyce, Victoria FR Rockledge 2:30.71 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
30 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 2:31.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 2:31.62 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
32 Joseph, Naisha JR Coconut Creek 2:31.74 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
33 Jaszczak, Riley FR Titusville 2:32.06 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
34 Caputo, Gabriella JR Immaculata-LaSalle 2:32.20 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
35 Groppel, Marie SR Satellite 2:32.78 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
36 Jackson, Tigan SO Astronaut 2:32.92 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
37 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 2:33.12 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
38 Taylor, Abbey SO Cocoa Beach 2:33.64 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
39 Madeux, Margeaux SR Edgewood 2:33.89 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
40 Huerkamp, Clara JR Cardinal Gibbons 2:34.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
41 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 2:35.24 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
42 Llama, Talissa JR Key West 2:36.00 Key West Quad Mar 29, 2019
43 Montadas, Marissa JR Carrollton 2:36.02 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
44 Garey, Hana 8 Calvary Christian (FtL) 2:36.24 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
45 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 2:36.55 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
46 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 2:36.57 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
47 Muniz, Cecilia SO Immaculata-LaSalle 2:36.58 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
48 Aristhomene, Anaya FR Somerset Academy (PP) 2:37.11 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
49 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 2:37.50 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
50 Fernandez, Daniela FR Archbishop McCarthy 2:37.95 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 2:38.08 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
52 Meyers, Caroline FR Satellite 2:38.33 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
53 Martinez, Nicole SR St. Brendan 2:38.35 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
54 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 2:38.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
55 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 2:38.68 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
56 Bannon, Anne FR Gulliver Prep 2:38.81 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
57 Lentz, Sarah JR Somerset Canyons 2:39.19 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
58 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 2:39.44 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
59 Kyramarios-Wall, Arianna SO Titusville 2:39.69 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
60 Williamson, Juliana FR Ransom Everglades 2:40.33 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
61 Diaz, Adrianna JR Carrollton 2:40.38 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
62 pena, madyson SR Somerset Academy (PP) 2:40.68 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
63 Kloman, Kristen 7 Calvary Christian (FtL) 2:40.72 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019
64 Pena, Madyson SR Somerset Academy (PP) 2:40.83 Big Blue VIII Mar 2, 2019
65 Ethridge, Brayden SR Coral Springs Charter 2:40.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
66 Wilson, Isabella SO Key West 2:41.71 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
67 Cassidy, Catarina FR Key West 2:42.00 Key West Quad Mar 29, 2019
67 Mayer, Megan SR Key West 2:42.00 Key West Quad Mar 29, 2019
69 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 2:42.11 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
70 Bergman, Xoe SR Satellite 2:42.14 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
71 Sands, Kalyn SO Edgewood 2:42.58 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
72 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 2:42.63 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
73 Ebaugh-Santos, Isabella SO Titusville 2:42.67 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
74 Wilson, Juliana FR Satellite 2:42.69 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
75 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 2:42.81 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
76 Melnicoff, Taylor SR Lincoln Park 2:42.82 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
77 Gardner, Kyra FR Gulliver Prep 2:42.99 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
78 Baumhover, Karianna SO Edgewood 2:43.16 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
79 McCartney, Chiara JR Carrollton 2:43.26 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
80 Krumenacker, Leanna JR Coral Springs Charter 2:43.65 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
81 Musibay, Camila SO Immaculata-LaSalle 2:43.73 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
82 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 2:43.74 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
83 Major, Ariel 8 Lincoln Park 2:43.90 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
84 Esparza, Stephani JR Titusville 2:44.00 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
85 Rose, Rachel SO American Heritage (DB) 2:44.02 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
86 Mariano, Anna 8 Coral Springs Charter 2:44.11 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
87 Cardona, Delilah SR Coconut Creek 2:44.21 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
88 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 2:44.65 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
89 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 2:44.66 Big Blue VIII Mar 2, 2019
90 Bremer, Nicole SR Ransom Everglades 2:44.87 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
91 Orbell, Kelly JR Satellite 2:45.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
92 Punjwani, Zoe FR Ransom Everglades 2:45.08 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
93 Rodriguez, Cristyl FR St. Brendan 2:45.15 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
94 Mato, Carola FR Carrollton 2:45.29 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
95 Hilson, Ashley SO Coral Shores 2:45.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
96 Mueller, Andrea FR Edgewood 2:45.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
97 Carvajal-Romeu, Victoria SR Archbishop McCarthy 2:45.53 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
98 Mahotiere, Briana SO Monsignor Pace 2:45.77 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
99 Palazio, Karela SO Gulliver Prep 2:45.83 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
100 Rosen, Maya SO Ransom Everglades 2:46.10 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pedroza, Robert JR Key West 4:19.89 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
2 Smith, Troy SR Rockledge 4:21.49 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
3 Montague, Gabriel SO Satellite 4:23.73 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
4 Allen, Owen SR Key West 4:28.81 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
5 OBrien, Gavin JR Astronaut 4:29.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Wilson, Justin FR Satellite 4:29.67 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
7 Stern, Josh SO Satellite 4:30.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 Lestrange, Brendan JR Melbourne Central Catholic 4:30.73 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
9 Cusack, James SR Ransom Everglades 4:33.01 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
10 Owens, Jabari SR Pine Crest 4:35.66 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
11 Devoss, Simon SO Astronaut 4:36.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
12 Berne, Connor SO Pine Crest 4:36.03 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
13 Kraver, Joshua JR Edgewood 4:36.18 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
14 Sall, Colton JR Cocoa Beach 4:38.21 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 4:38.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
16 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 4:38.67 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
17 Noble, Ian SO St. Andrew's 4:39.95 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
18 Thompson, Kobe SR Satellite 4:40.56 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
19 Salgado, Sebastian SO Calvary Christian (FtL) 4:40.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
20 Esber, Tomas JR Ransom Everglades 4:41.31 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
21 Hutchison, Luke JR Suncoast 4:41.86 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
22 Young, Kingston SR Key West 4:42.08 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
23 Rizzo, Jack SR Pine Crest 4:42.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
24 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 4:42.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Quolke, Dennis SR Rockledge 4:42.96 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
26 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 4:43.12 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
27 Akar, Jon SR Ransom Everglades 4:43.26 Falcon Invitational Feb 22, 2019
28 Basford, Nathaniel JR Satellite 4:44.86 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
29 Gahres, Jeffery SR Space Coast 4:45.14 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
30 Cunado, David SR Gulliver Prep 4:46.25 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
31 Fatovic, Luke SO Pine Crest 4:46.29 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
32 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 4:46.68 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
33 Reijm, Johannes SR Edgewood 4:46.76 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
34 Kryc, Daniel FR Astronaut 4:47.11 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
35 Dickinson, Luke JR Satellite 4:47.56 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
36 Rodriguez, Gabriel SR St. Brendan 4:48.22 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
37 Diamond, Kyle SR Titusville 4:48.74 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
38 Dray, Alex SO Ransom Everglades 4:49.03 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
39 Rubin, Zach JR Hallandale 4:49.09 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
40 Inocencio, Andrew JR Rockledge 4:51.51 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
41 Mason, Aidan FR Satellite 4:51.81 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
42 O'Brien, Chase SO Pine Crest 4:52.11 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
43 Ramirez, Esteban JR Pompano Beach 4:52.78 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
44 Maceachern, Alasdair SR Ransom Everglades 4:52.87 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
45 Burns, Graeme SO Satellite 4:53.16 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
46 Carlsson, Damien FR St. Andrew's 4:53.28 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
47 Desando, Tyler SR Rockledge 4:53.65 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
48 DeLarosa, Adrian SR Archbishop McCarthy 4:54.00 Key West Quad Mar 29, 2019
49 Maynard, Timothy SR Astronaut 4:54.52 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
50 Guy, Trenton JR American Heritage 4:54.61 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
51 Notari, Fernando JR Gulliver Prep 4:54.82 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
52 McAlister, Kai SO Rockledge 4:54.89 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
53 Gale, Jacob FR Suncoast 4:54.93 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
54 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 4:55.03 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
55 Jordan, Emari SR Rockledge 4:55.18 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
56 Jardon, Daniel SO Archbishop McCarthy 4:55.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
57 Colodney, Jakob SR Somerset Canyons 4:55.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
58 Abrams, Lucas JR Pine Crest 4:56.73 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
59 Garcia, Michael SO St. Brendan 4:56.89 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
60 Hernandez, Francisco FR Archbishop McCarthy 4:57.00 Key West Quad Mar 29, 2019
61 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 4:57.22 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
62 Mchugh, Brandon JR Astronaut 4:57.54 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
63 Sackenheim, Max SO Rockledge 4:57.80 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
64 Ward, Reagan SR Titusville 4:57.84 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
65 Taylor, Gabe JR Satellite 4:58.19 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
66 Lundy, Liam SR Melbourne Central Catholic 4:58.31 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
67 Zaldivar, Andres JR Cardinal Gibbons 4:59.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
68 Chapman, Logan 8 Space Coast 4:59.55 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
69 Clemons, Emory FR American Heritage 4:59.97 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
70 Engelmann, Blake SO Archbishop McCarthy 5:00.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
71 Sanal, Demir SR Gulliver Prep 5:00.15 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
72 Rodriguez, Gorgie JR St. Brendan 5:00.34 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
73 Lipsky, Max SO NSU University School 5:01.78 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
74 Harvey, Austin SO Cocoa 5:01.92 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
75 Bennett, Austin FR American Heritage 5:01.94 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
76 Hickman, Ethan FR Calvary Christian (FtL) 5:02.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
77 Segura, Victor SR St. Brendan 5:02.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
78 Bennett, Jacob FR American Heritage 5:02.54 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
79 Rodriguez, Zachary SR Coral Shores 5:02.55 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
80 Willliams, Jacob 8 Calvary Christian (FtL) 5:02.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
81 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 5:03.00 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
82 Folorsuno, Azeez FR Hallandale 5:03.05 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
83 Bond, Kevin SR Cocoa 5:03.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Deligiannis, Dean FR St. Andrew's 5:03.26 Warrior Invitational Mar 1, 2019
84 Harvey Iii, Wayne SR Cocoa 5:03.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
86 Vanderburg, Caleb SR Satellite 5:03.35 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
87 Erikson, Thor SO Key West 5:03.63 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
88 Law, Dayton FR Satellite 5:04.02 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
89 Head, Ryan FR Coral Springs Charter 5:04.37 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
90 Taggart, Josh JR Calvary Christian (FtL) 5:04.49 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
91 Dodd, Ian FR Cardinal Gibbons 5:04.81 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
92 Pierre, Godknow SR Coconut Creek 5:06.08 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
93 Jones, Malachi JR Titusville 5:06.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
94 Reynolds, Nicholas SR Titusville 5:06.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
95 Foltyn, Kaesen JR Titusville 5:06.47 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
96 Morgan, Hunter 7 Calvary Christian (FtL) 5:06.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
97 Meade, Matthew FR Archbishop McCarthy 5:07.06 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
98 Sardella, Ian FR Edgewood 5:09.70 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
99 Jebian, Paolo JR Monsignor Pace 5:10.06 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
100 Harris, Devin SR Cocoa Beach 5:10.42 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 4:52.26 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 5:02.70 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 5:03.25 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
4 Castillo, Billie JR Titusville 5:12.91 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 5:13.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Matysik, Nicole SR Key West 5:18.89 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Schwartz, Amanda JR Pine Crest 5:19.59 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
8 Lavrador, Julia SO Satellite 5:19.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 5:20.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 5:20.47 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
11 Stocker, Sierra SO Pine Crest 5:21.80 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Emerson, Hanna JR Suncoast 5:23.19 Warrior Invitational Mar 1, 2019
13 Lake, Magnolia SR Rockledge 5:23.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Ward, Margaret SR Rockledge 5:25.64 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Starvaggi, Nina FR Gulliver Prep 5:25.76 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
16 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 5:25.78 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
17 Jaszczak, Riley FR Titusville 5:26.31 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
18 Lawlor, Cassie SR Pine Crest 5:27.19 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
19 Beleznay, Maya JR Pine Crest 5:29.17 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
20 Rukab, Lana SR Satellite 5:30.39 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
21 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 5:33.35 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
22 Hincapie, Jasmine JR Calvary Christian (FtL) 5:33.70 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
23 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 5:34.21 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
24 Groppel, Marie SR Satellite 5:34.87 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
25 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 5:35.39 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
26 Paul, Anne SO Cardinal Gibbons 5:35.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
27 Lake, Abigail SR Rockledge 5:36.17 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
28 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 5:36.55 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
29 Trap, Victoria FR Carrollton 5:37.63 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
30 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 5:40.22 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
31 Aube, Sara SR Lincoln Park 5:42.01 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
32 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 5:43.52 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
33 Dawn, Kamari SO Rockledge 5:43.78 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
34 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 5:45.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
35 Montgomery, Gretchen SO Pine Crest 5:45.63 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
36 Alvarez, Camila JR St. Brendan 5:46.12 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
37 Stabenau, Gilian JR St. Brendan 5:46.98 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
38 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 5:47.38 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
39 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 5:47.65 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
40 Mondelo, Almudena JR St. Brendan 5:47.68 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
41 Kraver, Kaylee FR Edgewood 5:48.42 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
42 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 5:49.39 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
43 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 5:50.77 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
44 Mayer, Megan SR Key West 5:51.12 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
45 Holmquist, Nyssa SR Satellite 5:52.05 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
46 Barrett, Hayley SR Rockledge 5:52.74 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
47 Bennett, Grace SO Cocoa Beach 5:54.08 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
48 Cassidy, Catarina FR Key West 5:54.45 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
49 Bannon, Anne FR Gulliver Prep 5:54.51 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
50 Bergman, Xoe SR Satellite 5:56.32 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
51 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 5:56.78 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
52 Kloman, Kristen 7 Calvary Christian (FtL) 5:57.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
53 Rodriguez, Cristyl FR St. Brendan 5:57.58 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
54 Rexach, Nadya SO American Heritage (DB) 5:57.71 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
55 Sypek, Corrine JR American Heritage (DB) 5:59.73 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
56 Mondelo, Almundena JR St. Brendan 6:00.11 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
57 Coble, Kai 7 Calvary Christian (FtL) 6:00.94 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
58 Craig, Anna FR Satellite 6:01.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
59 Llama, Talissa JR Key West 6:02.00 Key West Quad Mar 29, 2019
60 Taylor, Abbey SO Cocoa Beach 6:02.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
61 Gardner, Kyra FR Gulliver Prep 6:03.63 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
62 Suarez, Camila FR Carrollton 6:05.68 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
63 Cicchetti, Madisin SO Rockledge 6:06.68 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
64 Cornett, Lahela 7 Lincoln Park 6:08.10 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
65 del Busto, Bella 7 Calvary Christian (FtL) 6:08.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
66 Squire, Margo SR Ransom Everglades 6:08.73 Ransom Everglades HS Meet Feb 14, 2019
67 Gomez, Keyli JR St. Brendan 6:09.29 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
68 Caputo, Gabriella JR Immaculata-LaSalle 6:10.14 Big Blue VIII Mar 2, 2019
69 Wilson, Juliana FR Satellite 6:12.17 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
70 Sutton, Sara SR Melbourne Central Catholic 6:12.68 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
71 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 6:12.83 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
72 Minielly, Katherine SO Pine Crest 6:13.00 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
73 Rizo-Patron, Valeria SO Carrollton 6:13.34 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
74 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 6:13.69 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
75 Mena, Amanda FR St. Brendan 6:13.80 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
76 Orbell, Kelly JR Satellite 6:14.81 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
77 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 6:14.94 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
78 Brady, Alyson SR St. Andrew's 6:15.17 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
79 Gordon, Emily SO North Broward Prep 6:15.23 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
80 Meyers, Caroline FR Satellite 6:15.25 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
81 Lopez, Kira JR Cocoa Beach 6:15.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
82 Fernandez, Daniela FR Archbishop McCarthy 6:16.00 Key West Quad Mar 29, 2019
83 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 6:16.28 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
84 Deras Lopez, Isabella SO Key West 6:18.01 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
85 Schwartz, Sierra SO Rockledge 6:18.92 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Ethridge, Brayden SR Coral Springs Charter 6:19.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
87 Horvath, Sarah JR Titusville 6:19.48 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
88 Quattrocchi, Ava 7 Cocoa 6:21.26 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
89 Najarro, Evangeline 8 Calvary Christian (FtL) 6:21.34 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
90 Winslett, Ophealia JR Cocoa Beach 6:21.44 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
91 Ruiz-Vega, Andrea SO St. Brendan 6:21.66 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
92 Wallace, Scotland FR North Broward Prep 6:21.85 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
93 Wandoff, Abigail SR St. Andrew's 6:21.89 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
94 pena, madyson SR Somerset Academy (PP) 6:22.19 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
95 Smith, Kennedy FR Cardinal Gibbons 6:22.22 Cardinal Gibbons Meet #3 Mar 6, 2019
96 Parker, Audrey FR Cardinal Gibbons 6:23.11 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
97 Garcia, Valentina SO St. Brendan 6:23.80 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
98 Boon, Estelle FR NSU University School 6:24.94 Big Blue VIII Mar 2, 2019
99 Russler, Lauren FR Carrollton 6:25.17 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
100 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 6:27.01 Big Blue VIII Mar 2, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Smith, Troy SR Rockledge 9:25.17 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Wilson, Justin FR Satellite 9:30.10 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
3 Montague, Gabriel SO Satellite 9:34.97 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
4 Allen, Owen SR Key West 9:42.03 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 OBrien, Gavin JR Astronaut 9:42.93 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Stern, Josh SO Satellite 9:46.04 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Devoss, Simon SO Astronaut 9:49.97 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Noble, Ian SO St. Andrew's 9:51.81 Florida Relays Mar 28, 2019
9 Ortega, Gabriel SR Pine Crest 9:54.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
10 Cummings, Matthew SR Cocoa Beach 9:56.73 Florida Relays Mar 28, 2019
11 Basford, Nathaniel JR Satellite 9:57.09 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
12 Young, Kingston SR Key West 10:02.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Kraver, Joshua JR Edgewood 10:02.72 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Cusack, James SR Ransom Everglades 10:06.10 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Cheatham, Kai JR Cocoa Beach 10:12.69 Florida Relays Mar 28, 2019
16 Dickinson, Luke JR Satellite 10:13.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
17 Thompson, Kobe SR Satellite 10:15.53 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
18 Mason, Aidan FR Satellite 10:27.65 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
19 Dray, Alex SO Ransom Everglades 10:32.85 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
20 Prezioso, Vincenzo JR Cocoa 10:36.13 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
21 Harvey, Austin SO Cocoa 10:36.25 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
22 Engelmann, Blake SO Archbishop McCarthy 10:37.41 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Rubin, Zach JR Hallandale 10:38.27 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
24 Esber, Tomas JR Ransom Everglades 10:39.56 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
25 Diamond, Kyle SR Titusville 10:39.77 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
26 Abrams, Lucas JR Pine Crest 10:40.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
27 Romac, Will FR St. Andrew's 10:40.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
28 Cunado, David SR Gulliver Prep 10:45.09 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
29 lott, Nathan SR American Heritage (DB) 10:48.70 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
30 Sackenheim, Max SO Rockledge 10:48.89 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 McAlister, Kai SO Rockledge 10:50.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
32 Rodriguez, Gabriel SR St. Brendan 10:53.88 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
33 Kryc, Daniel FR Astronaut 10:54.29 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
34 Gale, Jacob FR Suncoast 10:54.76 Warrior Invitational Mar 1, 2019
35 O'Brien, Chase SO Pine Crest 10:55.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Reynolds, Nicholas SR Titusville 10:55.63 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
37 Raffinengo, Nicolas SO Oxbridge Academy 10:57.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
38 Chapman, Logan 8 Space Coast 10:58.91 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
39 Desando, Tyler SR Rockledge 11:00.76 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
40 Jardon, Daniel SO Archbishop McCarthy 11:01.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
41 Zaldivar, Andres JR Cardinal Gibbons 11:01.30 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Ramirez, Esteban JR Pompano Beach 11:01.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
43 Garcia, Michael SO St. Brendan 11:02.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
44 Hohl, Zachary SR Edgewood 11:02.36 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
45 Head, Ryan FR Coral Springs Charter 11:04.74 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
46 Rodriguez, Zachary SR Coral Shores 11:05.43 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
47 Erikson, Thor SO Key West 11:06.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
48 Law, Dayton FR Satellite 11:07.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
49 Taylor, Gabe JR Satellite 11:12.65 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
50 Morgan, Hunter 7 Calvary Christian (FtL) 11:13.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
51 DeQuintana-Dugarte, Ander 8 North Broward Prep 11:18.22 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
52 Berne, Connor SO Pine Crest 11:18.35 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
53 Cordero, Danny JR St. Brendan 11:18.42 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
54 Paquet, Thomas FR Coral Springs Charter 11:18.89 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
55 Hutchison, Luke JR Suncoast 11:19.86 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
56 Gaines, Japrince FR Cardinal Gibbons 11:24.38 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
57 Folorsuno, Azeez FR Hallandale 11:25.13 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
58 Jones, Malachi JR Titusville 11:27.45 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
59 Branden, Hernandez SR St. Brendan 11:27.60 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
60 Guy, Trenton JR American Heritage 11:28.87 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
61 Fontalvo, Christian SO Monsignor Pace 11:30.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
62 Altschuler, Benjamin SR North Broward Prep 11:33.16 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
63 Ward, Reagan SR Titusville 11:34.70 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
64 Phillips, Caleb SO Titusville 11:35.55 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
65 Brezin, Jacob FR North Broward Prep 11:35.69 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
66 Chavez, Carson JR Melbourne Central Catholic 11:36.77 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
67 Bennett, Jacob FR American Heritage 11:36.82 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
68 Taggart, Josh JR Calvary Christian (FtL) 11:40.11 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
69 Huayamave, Roberto SO Archbishop McCarthy 11:42.88 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
70 Krissel, Ricky 7 American Heritage 11:45.85 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
71 York, Kyle SO North Broward Prep 11:46.76 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
72 Worthington, Tyler SO Titusville 11:47.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
73 Gerber, Sebastian SO Somerset Canyons 11:51.40 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
74 Cobles, Caleb 8 Calvary Christian (FtL) 11:52.34 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
75 Herold, Andrew FR Coral Springs Charter 11:52.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
76 Bonell, Caleb SO Cocoa Beach 11:54.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
77 Casacci, Lucca 8 North Broward Prep 11:54.72 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
78 Winkelmann, Will SR Melbourne Central Catholic 11:56.32 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
79 Costello, Everett SO Suncoast 11:56.45 Warrior Invitational Mar 1, 2019
80 Yaari, Daniel FR Pine Crest 11:56.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
81 Maynard, Timothy SR Astronaut 11:57.57 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
82 Bossenberry, Gabe FR Satellite 11:57.92 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
83 Hernandez, Francisco FR Archbishop McCarthy 11:59.10 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
84 Torres, Niko JR Archbishop McCarthy 12:03.95 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
85 Tibbets, Tommy SO Cocoa Beach 12:05.80 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
86 Bennett, Austin FR American Heritage 12:13.00 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
87 Ilvento, Nicholas FR St. Andrew's 12:15.64 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
88 Shi, Steve SO Rockledge 12:16.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
89 Krishnasamy, Dhilan JR Suncoast 12:19.24 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
90 May, Calvin FR Archbishop McCarthy 12:22.45 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
91 Karcher, James JR Chaminade-Madonna 12:22.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
92 Hilson, Jackson SO Coral Shores 12:30.21 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
93 Longman, Nick JR Chaminade-Madonna 12:30.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
94 Wittenberg, Hunter SO Melbourne Central Catholic 12:34.13 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
95 Teixeira, Andres FR American Heritage 12:34.69 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
96 Longman, Kyle FR Chaminade-Madonna 12:35.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
97 Brogli, Ray SO Key West 12:36.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
98 McKenzie, Josh SR Melbourne Central Catholic 12:37.55 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
99 Chorney, Bryce JR Somerset Canyons 12:37.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
100 Hill, Andrew SO Rockledge 12:38.08 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Yared, Tsion JR Pine Crest 10:24.23 Arcadia Invitational Apr 5, 2019
2 Faulhaber, Emily JR Pine Crest 10:39.60 Arcadia Invitational Apr 5, 2019
3 Tymorek, Eleanor SO St. Andrew's 10:57.50 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Castillo, Billie JR Titusville 11:04.78 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Matysik, Nicole SR Key West 11:26.58 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Jaszczak, Riley FR Titusville 11:29.82 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Varela, Natalie JR Gulliver Prep 11:37.52 Falcon Invitational Feb 22, 2019
8 Fitzgerald, Ashley 7 American Heritage 11:37.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Lawlor, Cassie SR Pine Crest 11:42.84 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Ward, Margaret SR Rockledge 11:44.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Velez, Johanna 6 Calvary Christian (FtL) 11:45.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
12 Szakacs, Lydia JR St. Andrew's 11:49.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Lake, Magnolia SR Rockledge 11:49.90 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Rukab, Lana SR Satellite 11:51.51 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
15 Starvaggi, Nina FR Gulliver Prep 11:54.00 Florida Relays Mar 28, 2019
16 Groppel, Marie SR Satellite 11:54.92 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
17 Barrett, Hayley SR Rockledge 12:04.08 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
18 Montgomery, Gretchen SO Pine Crest 12:04.79 Florida Relays Mar 28, 2019
19 Irigoyen , Claire SR Ransom Everglades 12:06.15 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
20 Munroe, Madison FR Ransom Everglades 12:06.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
21 Aube, Sara SR Lincoln Park 12:12.99 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
22 Beleznay, Maya JR Pine Crest 12:22.54 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
23 Gardner, Kyra FR Gulliver Prep 12:26.53 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
24 Mondelo, Almudena JR St. Brendan 12:28.95 Florida Relays Mar 28, 2019
25 Torres, Olivia FR Gulliver Prep 12:30.05 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
26 Rodriguez, Maya 7 Calvary Christian (FtL) 12:35.13 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
27 Kraver, Kaylee FR Edgewood 12:38.28 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
28 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 12:39.02 Big Blue VIII Mar 2, 2019
29 Garcia Moreno, Fernanda SO Ransom Everglades 12:39.47 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
30 Kinnear, Caitlin JR North Broward Prep 12:39.71 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
31 Gilman, Madison JR Cardinal Gibbons 12:41.18 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
32 Limperis, Nicole SR Cardinal Gibbons 12:43.26 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
33 Cassidy, Catarina FR Key West 12:46.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
34 Braswell, Kaitlin SR Rockledge 12:46.26 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Bergman, Xoe SR Satellite 12:46.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
36 Craig, Anna FR Satellite 12:48.26 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
37 Holmquist, Nyssa SR Satellite 12:53.11 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Opalinski, Emily SO Cardinal Gibbons 12:53.16 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
39 Turner, Andrea JR Cardinal Newman 12:54.91 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
40 Gomez, Keyli JR St. Brendan 12:59.55 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
40 Mayer, Megan SR Key West 12:59.55 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
42 Suarez, Francesca SO Carrollton 12:59.92 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
43 Sypek, Corrine JR American Heritage (DB) 13:04.08 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
44 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 13:11.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
45 Bannon, Anne FR Gulliver Prep 13:23.19 Falcon Invitational Feb 22, 2019
46 Gomez, Keyli JR St. Brendan 13:29.26 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
47 Candib, Ava 8 Carrollton 13:33.37 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
48 Meyers, Caroline FR Satellite 13:40.22 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
49 Squire, Margo SR Ransom Everglades 13:40.25 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
50 Axelrod, Lorrie JR Pine Crest 13:44.07 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
51 Russler, Lauren FR Carrollton 13:57.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
52 Drawdy, Morgan 7 Lincoln Park 13:58.84 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Garcia, Valentina SO St. Brendan 13:59.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
54 Wallace, Scotland FR North Broward Prep 14:03.59 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
55 Rizo-Patron, Valeria SO Carrollton 14:07.15 Big Blue VIII Mar 2, 2019
56 Sutton, Sara SR Melbourne Central Catholic 14:07.31 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019
57 Smallwood, Hailey SR Oxbridge Academy 14:10.39 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
58 O'Donnell, Lauren 8 Lincoln Park 14:21.67 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
59 Fernandez, Daniela FR Archbishop McCarthy 14:22.00 Key West Quad Mar 29, 2019
60 Suarez, Camila FR Carrollton 14:25.08 Big Blue VIII Mar 2, 2019
61 Silva, Sofia 8 Calvary Christian (FtL) 14:28.83 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
62 Smith, Kennedy FR Cardinal Gibbons 14:31.28 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
63 Deng, Lynn JR Suncoast 14:42.18 Palm Beach Gardens Invitational Feb 22, 2019
64 COLLYER, MAYA SO Titusville 14:44.66 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
65 Martin, Isabela 8 American Heritage (DB) 14:53.08 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
66 Zimmermann, Kinsey 7 Calvary Christian (FtL) 14:54.01 Westminster Academy Middle School Invitational Apr 6, 2019
67 Parker, Audrey FR Cardinal Gibbons 14:54.77 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
68 Fred, Camila JR Dreyfoos 15:10.49 Warrior Invitational Mar 1, 2019
69 del Busto, Bella 7 Calvary Christian (FtL) 15:22.74 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
70 Cadavid, Nicole 7 American Heritage 15:24.42 Westminster Academy MS Meet 3 Mar 19, 2019
71 MacKay, Megan FR Melbourne Central Catholic 15:32.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
72 Smith, Rhiannon SO Lincoln Park 15:47.84 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
73 Moore, Rory SR Cocoa Beach 15:51.94 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
74 Johnson, Lauren JR Cocoa Beach 15:52.02 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
75 DeFazio, Siena SR Suncoast 16:08.49 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
76 Abraham, Jessica SO Lincoln Park 16:28.79 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
77 Saylor, Emma JR North Broward Prep 16:38.97 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
78 Pardo-Figueroa, Lisney SO Coral Shores 16:52.76 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Harvey, Ashantae JR Hallandale 13.84 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.0
2 Spann, Daishon SR Cocoa 14.47 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Harvey, Ashanti JR Hallandale 14.79 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
4 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 14.96 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
5 King, Jade JR Rockledge 14.98 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
6 Coleman, Alicia JR Suncoast 15.29 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
7 Williams, Monique SO Pompano Beach 15.39 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
8 Rodriguez, Nageline SO Calvary Christian (FtL) 15.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
8 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 15.53 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
10 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 16.02 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.5
11 Joseph, Jada SO American Heritage 16.03 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
12 Lyons, Janazha JR Rockledge 16.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -2.3
13 Lewis, Mia FR Cocoa 16.15 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
14 Wallace, Frantysha JR Cardinal Gibbons 16.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
15 Carlson, Caroline JR Carrollton 16.47 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
16 Denson, Lajada SO Miami Edison 16.54 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
17 Salas, Paolina FR Carrollton 17.10 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 1.6
18 Paul, Janiyah SO Hallandale 17.18 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
19 Perez, Alyssia SR Astronaut 17.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
20 Clark, Rese SR Rockledge 17.48 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
21 Ramirez, Shanise FR Hallandale 17.49 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
22 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 17.52 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
23 Boothe, Denae FR Pine Crest 17.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
24 Dickinson, Alexa SR Carrollton 17.72 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
25 De Allende Silva, Isabel JR American Heritage 17.78 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
26 McCalla, Ashley SR Pompano Beach 18.05 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 1.2
27 Walden, Janiya SR Hallandale 18.29 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -0.2
28 Mullins, Riley FR Lincoln Park 18.31 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.3
29 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 18.33 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
30 Keaton, Seciarra JR Hallandale 18.38 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
30 Sample, Diamond JR Hallandale 18.38 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
32 Kamp, Margaret SO Suncoast 18.54 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
32 Morales, Claudia JR Archbishop McCarthy 18.54 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
34 Laurencio, Valeria FR Calvary Christian (FtL) 18.61 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
35 Joseph, Makyra FR Miami Edison 18.63 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
36 Chavez, Lily JR St. Andrew's 18.77 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
37 Stouch, Alexandria SR Astronaut 18.80 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
38 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 19.04 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.3
39 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 19.07 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
40 Woltanski, Alison SO Coral Shores 19.17 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
41 Robinson, Tamia SR Fort Pierce Westwood 19.29 Cobra Relays Mar 7, 2019
42 Lestrange, Emilie SO Melbourne Central Catholic 19.57 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.7
43 McDowell , Alanna FR Rockledge 19.58 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -3.6
44 Garcia-Romaguera, Carolina JR Carrollton 19.59 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
45 Perez, Sarah FR Carrollton 19.62 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
46 Barr, Zacaria FR Miami Edison 19.64 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
47 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 19.70 Falcon Invitational Feb 22, 2019
48 Davis, Alyssa 7 Calvary Christian (FtL) 19.80 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 -0.5
49 Mathurin, Faith FR Pompano Beach 19.94 Cardinal Gibbons Home Meet #1 Feb 20, 2019
50 Perez, Kiana FR Carrollton 20.09 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
51 Black, Katie SO Coral Shores 20.12 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
52 Smith, Gerbria SR Cardinal Gibbons 20.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.0
53 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 20.15 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
54 Stanley, Brittany SR Cocoa Beach 20.22 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.0
55 Spain, Lindsey 8 American Heritage (DB) 20.35 Calvary Christian Middle School Finale Apr 25, 2019 2.4
56 Berube-Gray, Charlotte FR Key West 20.45 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
57 Noel, Phalandine SO Key West 20.46 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.5
58 Michel, Samantha JR Stranahan 20.48 BCAA South Central Qualifier Mar 18, 2019 0.5
59 Verea, Paisley FR Ransom Everglades 20.63 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 1.2
60 Sherman, Alyssa SO Pine Crest 20.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 3.6
61 Stokes, Deqaeshia FR Stranahan 20.85 BCAA South Central Qualifier Mar 18, 2019 0.5
62 Goodman, Katherin 7 St. Andrew's 21.00 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
63 Popov, Anna 7 St. Andrew's 21.05 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
64 Burns, Kylie JR American Heritage (DB) 21.09 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
65 Sanda, Sarah JR Pine Crest 21.29 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.0
66 Havlicek, Emilia JR Key West 21.35 Key West Quad Mar 29, 2019
66 Tetta, Celeste 8 American Heritage 21.35 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019 1.0
68 Washington, Tori FR Suncoast 21.41 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.3
69 Diamond, Annabel 8 North Broward Prep 21.47 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
70 Ostopovich, Mia JR Astronaut 21.48 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.9
71 Capelo, Adriana SO Ransom Everglades 21.71 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019 1.2
71 Tyler, Sydney 6 Somerset Academy (PP) 21.71 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
73 Rodriguez, Arianna SR Coral Springs Charter 21.88 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019 -1.8
74 Manger, Hannah 7 Coral Springs Charter 21.94 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019
75 Kellogg, Gabi JR Cardinal Gibbons 22.16 Fort Lauderdale Home Meet #1 Feb 12, 2019
76 Evans Dunn, Faye-Bella 8 North Broward Prep 22.18 Saint Andrew's MS Track Invitational #1 Mar 12, 2019
77 Parks, Mary FR Key West 22.33 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.6
78 Locure, Aisha FR Satellite 22.40 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
79 Rockwood , Kate JR Melbourne Central Catholic 22.46 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
80 Zanarini, Lauren SO Ransom Everglades 22.65 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 1.6
81 Baiano, Carina FR American Heritage (DB) 22.80 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 0.3
82 Maltain, Charlie 8 North Broward Prep 23.76 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019 1.5
83 Terry, Jaqueline SO St. Andrew's 24.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
84 Cadet, Carol SO Miami Edison 25.58 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.8
85 Jackson, Hannah 8 North Broward Prep 26.74 Gold Coast League Middle School Championships Apr 9, 2019
86 Rader, Natalie JR Coral Shores 27.29 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Calixte, Daren SR Suncoast 13.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
2 Porter, Roqaun SO Glades Central 14.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
3 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 14.49 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.1
4 Butler, Timothy SR American Heritage 14.62 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
5 Williams, Markeal SR Hallandale 14.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
6 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 14.80 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019 -0.3
7 Flegeance, Vincent FR Cardinal Gibbons 14.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
8 Jackson, Earnest SR Glades Central 15.45 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
9 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 15.52 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
10 Geathers, Jayden FR American Heritage 15.56 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
11 Wright, Rasmus JR Hallandale 15.69 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
12 Smith , Daryl FR Rockledge 15.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
13 Porter, Javian SO Glades Central 15.99 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
14 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 16.01 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
15 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 16.14 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
16 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 16.32 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
17 Ferrell , Desmond SO Rockledge 16.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -2.2
18 Brinson, Antwan SR Miami Jackson 16.74 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.6
19 Myrie, Rick SR Miami Washington 16.80 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.6
20 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 16.83 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
21 Thomas, Tristan JR Titusville 17.06 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
22 Noble, Dave SO Suncoast 17.07 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
23 Perkins, TK JR Key West 17.11 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
24 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 17.12 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.2
25 Joseph, Carlson JR American Heritage 17.22 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.3
26 Pratt, Bertram SO Rockledge 17.51 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.9
27 Handley, Stephen SR North Broward Prep 17.71 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.3
28 Glasgow, Adrian JR Miami Jackson 17.75 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.6
28 Oullette, Liam FR Calvary Christian (FtL) 17.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
30 Martin, Isaiah FR Stranahan 18.19 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
31 Garcia, Andres JR Coral Springs Charter 18.28 Coral Springs City Championships Mar 7, 2019 0.7
32 Anderson, Jayden FR Coconut Creek 18.29 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.7
33 Hall, Landon SO Cardinal Newman 18.33 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.5
34 Souza, Lucas FR Calvary Christian (FtL) 18.60 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.1
35 Taylor, Amari JR Monsignor Pace 18.75 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
36 Delarosa, Christopher JR Miami Jackson 18.85 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -0.1
37 Pfeffer, Derek SR Pine Crest 18.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
38 Rice, Mason JR Titusville 18.92 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
39 Gadsden, Oronde SO American Heritage 19.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.1
40 Baptiste, Axel SO Coral Springs Charter 19.22 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
41 Clayborn, Isaiah FR Cocoa 19.38 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
42 Burr, Ditaviuos JR Fort Pierce Westwood 19.41 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.2
43 Haight, Chase SR Satellite 19.45 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
44 Ripple, Ethan FR North Broward Prep 19.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
45 Borden, Nick FR Astronaut 19.59 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 19.64 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.8
47 McCurry, Peyton FR Satellite 19.68 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
48 Burrell, Ricardo JR Lincoln Park 19.84 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 1.1
49 Garcia, Cody SO Astronaut 19.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
50 Xirinach, Gabriel SO Immaculata-LaSalle 20.00 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.2
51 Pastro, Leonardo FR Somerset Canyons 20.09 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
52 Raup , Caige FR Rockledge 20.16 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
53 Poindexter, Baron JR Somerset Canyons 20.25 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
54 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 20.27 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
55 Osborne, Tyrese JR Cocoa 20.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -2.1
56 Perry, Trey SO Coral Springs Charter 20.41 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
57 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 20.43 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.3
58 Pantaridls, Eleftherios FR Somerset Canyons 20.48 Big Blue VIII Mar 2, 2019 0.8
59 Belot, Gardy JR Coral Springs Charter 20.71 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019 -1.5
60 Troilo, Jaiden FR Key West 20.78 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.1
61 Paul, Savion JR Coral Springs Charter 20.79 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019 -1.5
62 Anderson, Kayden FR Coconut Creek 20.80 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
63 Williams, KeyAndre SO Stranahan 21.03 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
64 Smith, Kyle SO Astronaut 21.09 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -3.1
65 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 21.29 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
66 Causey, John JR Astronaut 21.37 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.2
67 Brown, TyShawn SO Cocoa 21.54 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
68 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 21.87 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.5
68 Owens, Thaddeus SO Fort Pierce Westwood 21.87 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.7
70 Audette, Henry FR Key West 21.90 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
70 Zhu, Yingyu JR Gulliver Prep 21.90 Miami Sunset Dual Meet #1 Feb 12, 2019
72 Godtel, Willem FR Coral Shores 22.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019 -1.2
73 Hermida, Luke FR Melbourne Central Catholic 22.47 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
74 Cocose, Chris SO St. Andrew's 22.55 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
75 Pabisz, James JR American Heritage (DB) 23.11 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
76 Testorf, Christian SO North Broward Prep 23.47 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019 1.1
77 Preval, Michael FR Key West 24.53 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019 -2.5

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Saddler, Craig JR Cardinal Gibbons 37.21 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Wright, Rasmus JR Hallandale 37.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Calixte, Daren SR Suncoast 38.68 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
4 Dagrin, Loubert JR Miami Washington 39.09 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
5 Geathers, Jayden FR American Heritage 40.07 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
6 Jackson, Earnest SR Glades Central 40.60 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
7 Flegeance, Vincent FR Cardinal Gibbons 40.65 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
8 Butler, Timothy SR American Heritage 40.83 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
9 Floyd, Robert SO NSU University School 41.85 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
10 Myrie, Rick SR Miami Washington 41.86 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
11 Garcia, Andres JR Coral Springs Charter 41.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Porter, Roqaun SO Glades Central 41.88 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Smith , Daryl FR Rockledge 42.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Williams, Markeal SR Hallandale 42.43 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Evetts, Trevor JR Cocoa Beach 42.52 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Porter, Javian SO Glades Central 42.87 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
16 Thomas, Tristan JR Titusville 42.87 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
18 Pratt, Bertram SO Rockledge 42.95 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
19 Delarosa, Christopher JR Miami Jackson 43.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Noble, Dave SO Suncoast 43.41 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
21 Glasgow, Adrian JR Miami Jackson 43.51 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Pfeffer, Derek SR Pine Crest 43.67 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Gadsden, Oronde SO American Heritage 43.70 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
24 Burr, Ditaviuos JR Fort Pierce Westwood 43.76 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
25 Jones, Isaiah SR Cocoa 43.89 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
26 Perkins, TK JR Key West 43.97 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Altschuler, Graham SO North Broward Prep 44.10 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
28 Reese, Timothy JR Fort Pierce Westwood 44.13 Cobra Relays Mar 7, 2019
29 Little, Earl FR American Heritage 44.23 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
30 Edmond, Gilber JR Fort Pierce Westwood 44.56 Cobra Relays Mar 7, 2019
31 Esteban III, Marco SR Somerset Canyons 44.69 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
32 Joseph, Carlson JR American Heritage 44.71 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
33 Daniels, Tyreek FR Titusville 45.25 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
34 Colby, Daniel SO Satellite 45.56 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
35 Martin, Eleazar SO St. Andrew's 45.59 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
36 Souza, Lucas FR Calvary Christian (FtL) 45.67 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
37 Ferrell , Desmond SO Rockledge 45.82 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
37 Taylor, Amari JR Monsignor Pace 45.82 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
39 Black, Dylan SR Edgewood 45.85 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
40 Quigley, Caleb SO Satellite 45.93 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
41 Anderson, Jayden FR Coconut Creek 45.98 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
42 Rukes, Sebastian SR Pine Crest 46.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
43 Julmiste, Mickanley FR Stranahan 46.40 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
44 Miller, Dayvon SR Inlet Grove 46.51 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
45 Raup , Caige FR Rockledge 46.56 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
46 Rice, Mason JR Titusville 46.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
47 Colton, Connor FR Pine Crest 46.65 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
48 Osborne, Tyrese JR Cocoa 46.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
49 Brown, TyShawn SO Cocoa 47.07 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
50 Oullette, Liam FR Calvary Christian (FtL) 47.11 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
51 Borden, Nick FR Astronaut 47.14 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
52 Causey, John JR Astronaut 47.31 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
53 Blake, David FR Astronaut 47.65 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
54 Burrell, Ricardo JR Lincoln Park 47.85 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
55 Powell, Ryan 7 Calvary Christian (FtL) 48.01 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019
56 Vrins, Jayden SO Ransom Everglades 48.11 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
57 Garcia, Cody SO Astronaut 48.14 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
58 Belot, Gardy JR Coral Springs Charter 48.20 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
58 Moran, Ryan JR Cocoa Beach 48.20 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
60 Black, Dillon FR Key West 48.34 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
60 Clayborn, Isaiah FR Cocoa 48.34 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
62 Antoine, Ritchard SO Stranahan 48.67 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
63 Paul, Savion JR Coral Springs Charter 48.75 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
64 Haight, Chase SR Satellite 48.80 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
65 Curry, Gabriel FR American Heritage (DB) 48.91 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
66 Noble, Ty FR Calvary Christian (FtL) 49.15 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
67 Richter, Rowan JR Edgewood 49.25 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
68 Neuerburg, Ethan FR Space Coast 49.48 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
69 Baptiste, Axel SO Coral Springs Charter 49.51 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019
70 Martin, Isaiah FR Stranahan 49.52 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
71 Perry, Trey SO Coral Springs Charter 49.73 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019
72 Preval, Michael FR Key West 49.82 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
73 Godtel, Willem FR Coral Shores 49.99 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
74 Smith, Kyle SO Astronaut 50.02 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
75 Taylor, Dylan FR North Broward Prep 50.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
76 Poindexter, Baron JR Somerset Canyons 50.13 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
77 Clyatt, Connor FR North Broward Prep 50.44 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
78 Ripple, Ethan FR North Broward Prep 50.55 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
79 Owens, Thaddeus SO Fort Pierce Westwood 50.59 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
80 Anderson, Kayden FR Coconut Creek 50.70 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
81 Troilo, Jaiden FR Key West 50.71 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
82 Pastro, Leonardo FR Somerset Canyons 50.88 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
83 Isaac, Mikhail SR Archbishop McCarthy 51.32 Big Blue VIII Mar 2, 2019
84 Schwartz, Alex JR North Broward Prep 51.66 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
85 Pantaridls, Eleftherios FR Somerset Canyons 52.03 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
86 Audette, Henry FR Key West 52.12 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
87 Arango, Christian SR Dreyfoos 52.27 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
88 Engel, Zachary FR Lincoln Park 52.66 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
89 Pabisz, James JR American Heritage (DB) 53.84 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
90 Han, Jun-Luke SR Dreyfoos 53.88 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
91 Mores, Caleb SO St. Andrew's 54.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
92 Kuhn, Charles SO Key West 55.54 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
93 Cocose, Chris SO St. Andrew's 56.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
94 Hermida, Luke FR Melbourne Central Catholic 56.49 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
95 Testorf, Christian SO North Broward Prep 57.60 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
96 Horan, Sean SO Dreyfoos 1:01.75 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harvey, Ashantae JR Hallandale 42.65 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Jones, Aniyah SO Cardinal Gibbons 43.54 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
3 Williams, Kiah JR Hallandale 43.82 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Coleman, Alicia JR Suncoast 44.98 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
5 Toulemonde, Emma JR Cardinal Gibbons 45.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Folston, Jatana SR Cocoa 45.30 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 45.36 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Wallace, Frantysha JR Cardinal Gibbons 45.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Lyons, Janazha JR Rockledge 46.96 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
10 King, Jade JR Rockledge 47.39 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
11 Tacher, Nicole SO Ransom Everglades 47.65 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
12 Tsoukas, Zoe JR Ransom Everglades 47.82 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
13 Harvey, Ashanti JR Hallandale 48.02 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
14 Forbes, Kayla SR Monsignor Pace 48.18 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
15 Carlson, Caroline JR Carrollton 48.28 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
16 Boothe, Denae FR Pine Crest 48.49 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Daphinis, Chrystyne SR Archbishop McCarthy 48.88 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
18 Ramirez, Shanise FR Hallandale 48.92 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
19 Williams, Monique SO Pompano Beach 49.20 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
20 Walden, Janiya SR Hallandale 49.80 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
21 Rodriguez, Nageline SO Calvary Christian (FtL) 49.95 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
22 Salas, Paolina FR Carrollton 50.08 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
23 Morales, Claudia JR Archbishop McCarthy 50.30 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Smith, Gerbria SR Cardinal Gibbons 50.30 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
25 Clark, Rese SR Rockledge 50.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Knowles, Domanique JR Cocoa 51.30 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
27 Paul, Janiyah SO Hallandale 51.38 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
28 Dickinson, Alexa SR Carrollton 51.53 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 Joseph, Jadae JR American Heritage 51.87 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
30 Mussenden, Rinaja JR Glades Central 52.09 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
31 Mullins, Riley FR Lincoln Park 52.35 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
32 Keaton, Seciarra JR Hallandale 52.70 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
33 Sample, Diamond JR Hallandale 52.74 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
34 Ostopovich, Mia JR Astronaut 52.82 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
35 Reid, Morgan SO Pompano Beach 52.95 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
36 Stouch, Alexandria SR Astronaut 52.96 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
37 Carvajal-Romeu, Mercedes SO Archbishop McCarthy 53.02 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
37 Lynn, Sontavia JR Fort Pierce Westwood 53.02 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
39 Kamp, Margaret SO Suncoast 53.11 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
40 Cullen, Claire SR Edgewood 53.21 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
41 Owens, Daijia SR Fort Pierce Westwood 53.25 Greyhound Meet Feb 11, 2019
42 De Allende Silva, Isabel JR American Heritage 53.47 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
43 Washington, Tori FR Suncoast 53.59 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
44 Perez, Kiana FR Carrollton 53.81 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
45 Noel, Phalandine SO Key West 54.03 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
46 Aponte- Lovvorn, Aleja SO Space Coast 54.43 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
47 Perez, Alyssia SR Astronaut 54.49 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
48 Denson, Lajada SO Miami Edison 54.65 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
49 Byrd, Kaylah SO Calvary Christian (FtL) 54.68 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
50 McCalla, Ashley SR Pompano Beach 54.71 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
51 Lewis, Mia FR Cocoa 54.92 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
52 Kerjean, Noemi JR St. Brendan 54.98 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
53 Faygia , Alexmary JR St. Brendan 55.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
54 McDowell , Alanna FR Rockledge 55.06 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
55 Lestrange, Emilie SO Melbourne Central Catholic 55.11 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
56 Martinez, Nicole SR St. Brendan 55.12 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
57 Garcia-Romaguera, Carolina JR Carrollton 55.48 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
58 Sinaise, Makayla SO Somerset Canyons 55.51 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019
59 Bremer, Nicole SR Ransom Everglades 55.96 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
60 Perez, Sarah FR Carrollton 56.02 Belen Home Meet #3 Mar 26, 2019
61 Mathurin, Faith FR Pompano Beach 56.07 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
62 Parks, Mary FR Key West 56.49 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
63 Beausejour-Joseph, Yasmine FR Lincoln Park 56.80 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
64 Brown, Mya SO Pompano Beach 56.85 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
65 Miller, Salethia JR Miami Jackson 57.29 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
66 Grimison, Samantha SR Edgewood 57.37 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
67 Olson-Zapata, Gabriella FR Edgewood 57.79 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
68 Roberts, Madison SO Carrollton 57.92 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
69 Berube-Gray, Charlotte FR Key West 58.04 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
70 Chavez, Lily JR St. Andrew's 58.14 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
71 Tyler, Sydney 6 Somerset Academy (PP) 58.61 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
72 Baiano, Carina FR American Heritage (DB) 58.95 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019
73 Crawford, Lilian FR Lincoln Park 59.43 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
74 Sherman, Alyssa SO Pine Crest 59.64 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
75 Zanarini, Lauren SO Ransom Everglades 59.93 Falcon Invitational Feb 22, 2019
76 Zuluaga, Isabel FR Calvary Christian (FtL) 59.99 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
77 Woltanski, Alison SO Coral Shores 1:00.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
78 Tovar, Ana FR Ransom Everglades 1:00.34 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
79 Font, Lucia FR Ransom Everglades 1:00.40 Falcon Invitational Feb 22, 2019
80 Havlicek, Emilia JR Key West 1:01.35 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
81 Kinne, Morgan JR St. Andrew's 1:01.78 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
82 TRAINA, HAILEY JR Titusville 1:01.88 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
83 TASMAN, NICOLE SO Titusville 1:02.26 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
84 Rockwood , Kate JR Melbourne Central Catholic 1:02.64 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
85 Pittman, Carrie FR Lincoln Park 1:02.79 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
86 Ekhaguere, Carissa JR Cocoa Beach 1:03.02 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
87 Rodriguez, Arianna SR Coral Springs Charter 1:03.05 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
88 Michel, Samantha JR Stranahan 1:06.12 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
89 Kemp, Alexandria FR Stranahan 1:10.26 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
90 Hakman, Juliana FR St. Andrew's 1:20.00 Saint Andrew's HS Track Invitational #1 Feb 21, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cardinal Gibbons 41.74 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Rockledge 42.22 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
3 Chaminade-Madonna 42.56 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
4 American Heritage 42.70 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Coconut Creek 42.78 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
6 Monsignor Pace 42.79 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
7 Miami Washington 43.00 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
8 Glades Central 43.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Fort Pierce Westwood 43.54 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 NSU University School 43.64 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 North Broward Prep 43.86 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
12 Miami Edison 44.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Cocoa 44.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Somerset Canyons 44.39 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 St. Andrew's 44.48 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
16 Pine Crest 44.69 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Immaculata-LaSalle 44.73 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Astronaut 44.92 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
19 Coral Springs Charter 44.93 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
20 Hallandale 45.02 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
21 Miami Jackson 45.04 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Calvary Christian (FtL) 45.40 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
23 Suncoast 45.53 Palm Beach County North Conference Mar 27, 2019
24 American Heritage (DB) 45.75 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
25 Titusville 45.83 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
26 Space Coast 45.84 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
27 Satellite 45.91 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
28 Key West 45.93 Pine Crest Varsity Home Open Feb 23, 2019
29 Melbourne Central Catholic 46.00 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
30 Stranahan 46.19 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
31 Gulliver Prep 46.40 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 18, 2019
32 Archbishop McCarthy 46.62 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
33 Lincoln Park 46.72 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
34 Coral Shores 47.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
35 Edgewood 47.80 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
36 Ransom Everglades 52.08 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
37 Pompano Beach 53.31 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 American Heritage 46.66 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
2 Cocoa 47.10 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Cardinal Gibbons 47.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
4 Hallandale 47.25 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
5 Rockledge 47.39 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Pompano Beach 49.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Glades Central 49.90 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
8 Miami Edison 50.16 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Stranahan 50.28 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
10 Immaculata-LaSalle 50.70 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Astronaut 50.80 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Lincoln Park 51.12 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Somerset Canyons 51.29 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
14 Archbishop McCarthy 51.36 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
15 Monsignor Pace 52.00 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
16 Calvary Christian (FtL) 52.26 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
17 Fort Pierce Westwood 52.31 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
18 Coral Springs Charter 52.32 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
19 Coral Shores 52.68 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
20 Coconut Creek 52.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Ransom Everglades 52.83 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
22 Gulliver Prep 52.85 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019
23 Key West 52.90 Key West Tri-Meet #1 Mar 14, 2019
24 North Broward Prep 53.08 Calvary Christian Combo MS & HS Meet Mar 26, 2019
25 Carrollton 53.16 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
26 Satellite 53.75 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
27 St. Andrew's 53.89 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
28 Miami Jackson 54.00 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 American Heritage (DB) 54.67 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
30 Dreyfoos 55.24 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
31 Titusville 55.51 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
32 Edgewood 56.62 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
33 Cardinal Newman 56.99 Warrior Invitational Mar 1, 2019
34 St. Brendan 57.36 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
34 Pine Crest 57.36 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
36 Melbourne Central Catholic 1:00.33 Satellite High Invitational Feb 22, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 American Heritage 3:22.15 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
2 Cardinal Gibbons 3:24.70 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
3 Miami Washington 3:27.86 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
4 Rockledge 3:28.23 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
5 Monsignor Pace 3:29.11 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
6 Glades Central 3:30.23 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
7 Cocoa 3:31.19 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
8 Key West 3:32.80 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
9 Coconut Creek 3:33.11 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
10 Pine Crest 3:34.20 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 Fort Pierce Westwood 3:34.79 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Suncoast 3:34.95 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Titusville 3:35.85 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
14 Gulliver Prep 3:36.64 Falcon Invitational Feb 22, 2019
15 Chaminade-Madonna 3:36.65 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
16 Somerset Canyons 3:39.14 Big Blue VIII Mar 2, 2019
17 Miami Jackson 3:39.24 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 North Broward Prep 3:39.50 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
19 Calvary Christian (FtL) 3:39.58 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
20 Hallandale 3:40.19 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Satellite 3:40.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
22 Lincoln Park 3:45.89 Cobra Relays Mar 7, 2019
23 Archbishop McCarthy 3:46.10 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
24 Miami Edison 3:46.14 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
25 Astronaut 3:46.54 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
26 Pompano Beach 3:47.52 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
27 Coral Shores 3:47.95 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
28 Edgewood 3:48.95 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
29 Immaculata-LaSalle 3:49.11 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 18, 2019
30 Space Coast 3:54.96 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
31 St. Andrew's 4:07.89 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
32 Stranahan 4:11.60 Boyd Anderson Home Meet #3 Mar 7, 2019
33 Ransom Everglades 4:11.65 Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet Mar 16, 2019
34 American Heritage (DB) 4:12.76 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 St. Brendan 4:21.36 Big Blue VIII Mar 2, 2019
36 NSU University School 4:51.23 CCA Middle School Inv 2019 Mar 7, 2019
37 Coral Springs Charter 5:35.05 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cocoa 3:43.05 Florida Relays Mar 28, 2019
2 American Heritage 3:45.65 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Hallandale 3:50.00 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019
4 Cardinal Gibbons 3:57.56 Louie Bing Classic Feb 15, 2019
5 Rockledge 4:00.40 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Pine Crest 4:00.42 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
7 Calvary Christian (FtL) 4:02.16 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
8 Suncoast 4:02.32 Dwyer Panther Relays Mar 14, 2019
9 Lincoln Park 4:07.63 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Ransom Everglades 4:07.96 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
11 Glades Central 4:10.41 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Gulliver Prep 4:10.71 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019
13 Miami Edison 4:11.69 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Archbishop McCarthy 4:15.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
15 Astronaut 4:18.91 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
16 Somerset Canyons 4:20.45 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
17 Stranahan 4:20.60 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019
18 Key West 4:23.21 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Somerset Academy (PP) 4:25.64 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019
20 Pompano Beach 4:26.91 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
21 Monsignor Pace 4:28.33 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
22 Satellite 4:30.53 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
23 St. Brendan 4:31.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Dreyfoos 4:31.15 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
25 Fort Pierce Westwood 4:32.98 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
26 Coral Shores 4:35.02 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
27 Titusville 4:35.33 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
28 Carrollton 4:37.38 Big Blue VIII Mar 2, 2019
29 Melbourne Central Catholic 4:40.38 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
30 Coconut Creek 4:40.75 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
31 Immaculata-LaSalle 4:44.48 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
32 North Broward Prep 4:51.02 Calvary (FtLaud) Open Feb 15, 2019
33 American Heritage (DB) 5:03.00 Archbishop McCarthy Meet #3 Feb 27, 2019
34 St. Andrew's 5:11.87 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019
35 Coral Springs Charter 5:44.70 Saint Andrew's MS Invitational #3 Apr 15, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pine Crest 8:11.60 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Satellite 8:12.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 American Heritage 8:13.00 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Rockledge 8:15.10 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Edgewood 8:17.00 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Astronaut 8:21.83 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
7 Ransom Everglades 8:25.60 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Archbishop McCarthy 8:32.57 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
9 Hallandale 8:38.10 John Battle III All Star Mar 2, 2019
10 Calvary Christian (FtL) 8:40.12 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
11 St. Brendan 8:42.23 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
12 Cocoa 8:42.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
13 Cardinal Gibbons 8:42.87 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
14 Cocoa Beach 8:45.26 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
15 Gulliver Prep 8:45.30 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
16 Suncoast 8:46.11 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
17 Coral Shores 8:48.22 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
18 Somerset Canyons 8:49.95 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
19 Monsignor Pace 8:50.38 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
20 Melbourne Central Catholic 8:50.70 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
21 Titusville 9:04.52 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
22 St. Andrew's 9:04.91 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
23 Space Coast 9:07.13 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
24 Lincoln Park 9:18.27 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
25 NSU University School 9:21.27 Big Blue VIII Mar 2, 2019
26 Chaminade-Madonna 9:22.35 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
27 Pompano Beach 9:23.46 Pine Crest Panther Relays Mar 2, 2019
28 North Broward Prep 9:24.30 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
29 Fort Pierce Westwood 9:32.24 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
30 Key West 9:40.44 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
31 Glades Central 9:48.96 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
32 Oxbridge Academy 9:57.20 Atlantic Invite (Delray Beach) Feb 20, 2019
33 Coral Springs Charter 10:03.88 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
34 Immaculata-LaSalle 10:12.19 Fr. Luis Ripoll S.J. Relays Feb 18, 2019
35 American Heritage (DB) 10:34.44 Big Blue VIII Mar 2, 2019
36 Dreyfoos 10:56.36 Warrior Invitational Mar 1, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pine Crest 9:36.14 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Rockledge 9:37.67 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Calvary Christian (FtL) 9:54.55 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Ransom Everglades 9:55.47 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Gulliver Prep 9:58.06 Florida Relays Mar 28, 2019
6 American Heritage 10:00.39 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
7 Titusville 10:04.99 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
8 Satellite 10:05.05 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 St. Brendan 10:12.20 Big Blue VIII Mar 2, 2019
10 Carrollton 10:20.05 Big Blue VIII Mar 2, 2019
11 Lincoln Park 10:24.83 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Suncoast 10:35.71 Warrior Invitational Mar 1, 2019
13 Key West 10:37.14 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Edgewood 10:41.45 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019
15 Cardinal Gibbons 10:49.86 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019
16 Cocoa Beach 11:08.62 Astronaut Developmental Meet #1 Mar 1, 2019
17 St. Andrew's 11:12.48 Warrior Invitational Mar 1, 2019
18 Immaculata-LaSalle 11:14.12 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
19 Somerset Academy (PP) 11:19.82 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
20 Pompano Beach 11:21.11 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019
21 Hallandale 11:24.80 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019
22 North Broward Prep 11:26.68 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
23 Monsignor Pace 11:39.03 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
24 Archbishop McCarthy 11:40.19 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
25 Glades Central 11:55.00 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
26 Coral Springs Charter 11:55.83 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
27 Dreyfoos 12:18.09 Saint Andrew's HS Track Invitational #2 Mar 14, 2019
28 Coral Shores 12:21.96 FHSAA 2A District 16 Apr 11, 2019
29 American Heritage (DB) 12:39.14 Archbishop McCarthy Meet #4 Mar 27, 2019
30 Stranahan 13:42.64 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019