FHSAA 2A Region 2 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Sessions, Jaylan SR Palatka 10.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
2 Williams, Trayvon SR Palatka 10.71 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
3 Blake, Caleb SR Bishop Moore 10.77 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.1
4 Mitchell, Quinyon SR Williston 10.86 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
5 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 10.87 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
6 Barber, Jarvis SR North Marion 10.88 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
7 Francis, Jyrhen SR Anclote 10.92 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
8 Harris, David SO Mount Dora 10.99 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
9 Vaughn, Jeremiah SR Bradford 11.00 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
10 Watkins, Leon JR Santa Fe 11.05 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
11 Strong, Cartrell SR Zephyrhills 11.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.6
12 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 11.18 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
13 Clark, Brent JR Eastside 11.20 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
14 Johnson, Johnathan JR Jones 11.23 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
15 Hamilton, Averian JR Dunnellon 11.24 MCIAC Championship Apr 4, 2019
15 Robinson, Jadan JR Jones 11.24 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.1
17 Bonds, Cameron JR Umatilla 11.27 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
18 Davis, Nathaniel FR Atlantic (PO) 11.30 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
19 Goldwire, Ron'Darius SO Santa Fe 11.31 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
20 Zhou, Francisco SR Lake Highland Prep 11.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
21 Cola, Ja'Von FR Santa Fe 11.35 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 +0.0
22 Denton, TySheem SO North Marion 11.37 MCIAC Championship Apr 4, 2019
23 Bennett, Ian SR Trinity Catholic 11.38 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
24 Cohens, Camren FR Newberry 11.39 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 0.1
24 Latham, Izaya JR Fort White 11.39 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
26 Hollis, Tinnibu SO Crystal River 11.40 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
26 Walls, Jefferson SR Lake Highland Prep 11.40 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
28 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 11.45 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
28 Scozzafava, Collin JR Citrus 11.45 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
30 Cobb, A'ceon FR Jones 11.46 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.1
30 Nation, Perry SO Weeki Wachee 11.46 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
32 Edwards, Isaac SO Nature Coast 11.48 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
32 Sheppard, Jaquan SR Zephyrhills 11.48 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 -0.3
34 Heflin, John SR Trinity Catholic 11.50 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019 -0.8
34 Morgan, Kinyatah SO Nature Coast 11.50 Fivay Invite Mar 1, 2019
36 Gomez, Leonardo SO Dunnellon 11.52 MCIAC Championship Apr 4, 2019
37 Moffitt, Trevor SO South Sumter 11.54 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
38 Williams, Jaquae JR Jones 11.55 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 -0.7
39 Wilson, Jayvon SR Fivay 11.56 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
40 Johnson, Michael SR Eastside 11.57 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
40 Walton, Aaron JR Atlantic (PO) 11.57 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019 -1.0
40 Williams, Abrie JR Palatka 11.57 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.3
43 McCoy, Bayfus FR Eustis 11.59 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
44 Crankfield, Janiero SO Bishop Moore 11.60 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.8
44 Young, Earley SR Eastside 11.60 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
46 Russell, Keshawn SR Palatka 11.62 Bear Classic Mar 1, 2019
47 Hughes, keshawn JR Palatka 11.63 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
47 Thompson, Tyrique SO Mount Dora 11.63 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.1
49 Ballard, Richard SO Atlantic (PO) 11.64 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
50 Harrington, Robert SR Central (Brooksville) 11.65 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
51 Bennett, Darrius FR South Sumter 11.67 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
51 Robbins, Emory JR Gulf 11.67 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
53 Danner, Jacob SR Weeki Wachee 11.69 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
53 Romeo, Malique SR Crystal River 11.69 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
53 Sharp, Douglas SO South Sumter 11.69 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
53 Williams, Payton JR Mount Dora 11.69 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
53 Young, Thomas SR Santa Fe 11.69 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
58 Jenkins, Deion JR Eastside 11.71 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
59 Lindsey, Chad SO Jones 11.72 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
60 Cray, Deondre SR Fort White 11.73 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
60 Martinez, Jonathan FR Villages 11.73 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
62 Bennett, Darrion FR South Sumter 11.74 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
62 McNair, Shvaris JR Hernando 11.74 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
62 Miller, Soloman FR Lake Highland Prep 11.74 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 0.6
65 Griffin, Jalan FR Eustis 11.75 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
66 Forde, Omari SO Weeki Wachee 11.76 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 1.6
66 Weems, Terry JR Citrus 11.76 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
68 Wagner, Dwayne SO Crystal River 11.77 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
69 Simpson, Edward SO Central (Brooksville) 11.78 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
70 Shaw, Michyl JR Nature Coast 11.80 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 1.1
70 Solby, Reece SO Bishop Moore 11.80 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.7
72 Lee, Te'von SR Union County 11.81 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019 -0.6
73 MASSEY, BRANDON JR North Marion 11.82 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
74 Latimer, Trumon SO Jones 11.83 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
74 Serrano, Alejandro JR Villages 11.83 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
76 Hardy, Antrevis SO Gulf 11.85 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
77 Smith, Erric SO Bradford 11.86 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -0.1
78 Martin, Frederick SR Hernando 11.87 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
79 Delgado, Jamil JR Fivay 11.88 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
80 Green, Isaiah JR Mount Dora 11.89 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
81 Shearman, Benjamin JR Bishop Moore 11.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
81 Wilson, Trevor JR South Sumter 11.90 Springstead Invitational Feb 15, 2019
83 Galvan-Santos, Carlos SR Bishop Moore 11.91 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
83 Smith, Sam FR Palatka 11.91 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
85 Jafet, Christopher SR Bishop Moore 11.92 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Alvarez, Roberto SR Mount Dora 11.93 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
87 Hall, Ricky JR Anclote 11.94 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
87 Lupichuk, Joseph FR Weeki Wachee 11.94 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
87 Santana, Joseph SR Mount Dora 11.94 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.1
90 Lay , William JR Lake Highland Prep 11.95 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -2.7
90 Strong, Ahmad FR Eastside 11.95 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 0.1
92 Cordero, Jedrek SO Anclote 11.97 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
92 Qin, David JR Trinity Prep 11.97 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 +0.0
92 Washington, Amarion FR Atlantic (PO) 11.97 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
95 Mancilla, Leonardo SR Tavares 11.99 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
95 Smith, Davion SO South Sumter 11.99 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
95 Spafford, Jacob SO Lake Highland Prep 11.99 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 0.9
98 Miller, Garhett SO South Sumter 12.00 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
99 Richards, Kenneth JR Fivay 12.02 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
100 Tate, Teveon FR Newberry 12.03 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 0.1

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Townsend, Janiyah JR Jones 11.90 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
2 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 11.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
3 Hollie, Jaela SR Jones 12.04 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
4 Harvey, Kilani SR Jones 12.10 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
5 Burton, Jenyia SO Jones 12.18 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
6 White, Azaria SO Jones 12.30 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
7 Valentines, Cartashous SO Palatka 12.50 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 2.2
8 Buie, Alaijah JR Tavares 12.64 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
9 McGuire, Madison JR Trinity Prep 12.65 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
10 Dumas, Erin JR Montverde Academy 12.71 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
11 Bowers, Sania SO Central (Brooksville) 12.74 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
12 Turner, Faith SR Eastside 12.83 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
13 Waring, Amariay FR Anclote 12.84 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
14 Brown, Ranecia SO Jones 12.85 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -1.1
14 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 12.85 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
14 Lee, Niya SR Santa Fe 12.85 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
17 Gomez, Olga SO Dunnellon 12.86 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
18 Fells, Diovinne JR Palatka 12.89 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
18 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 12.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
20 Feilds, Madison SR Nature Coast 12.91 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.7
21 Lawrence, Jasmyn SO Eustis 12.93 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
22 McCormik, Kayvasia JR Palatka 12.98 Bear Classic Mar 1, 2019
23 Godbolt, Sierra FR Lake Highland Prep 13.00 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.2
24 Strappier, Ahleeyah JR Newberry 13.01 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
25 Weissman, Kennedy FR Nature Coast 13.03 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
26 McMullen , Madison SO Montverde Academy 13.06 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
27 Haywood, Hya SR Montverde Academy 13.13 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
27 McGruder, Ellah JR Interlachen 13.13 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
29 Fryer, Ashanti SO Crescent City 13.14 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.3
29 James, Jasmine SO Central (Brooksville) 13.14 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
31 Anderson, Keondre 8 Williston 13.16 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
32 Valdez, Kijionea FR Eastside 13.23 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
33 Perry, Ambiance FR Palatka 13.24 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.2
34 Kahn, Samantha JR Lake Highland Prep 13.28 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
35 Douglas, Siona SR Palatka 13.30 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
36 Bell, A'Sunay SR Gulf 13.31 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
36 Russell, Zaria JR Villages 13.31 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
36 Villanueva Garcia, Cristina SR Bishop Moore 13.31 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 -0.5
39 Stedman, Violet SR Gulf 13.33 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
40 Morgan, Devine JR Jones 13.34 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
41 Blue, Kearra SR Williston 13.36 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019 -0.1
41 Moorehead, Trokacia SR Eastside 13.36 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
43 Bryant, Keyanna SR Central (Brooksville) 13.38 Hernando County Meet Feb 22, 2019
43 Ireland, Jaydean JR Zephyrhills 13.38 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
43 Stinyard, Nylah SO Zephyrhills 13.38 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
46 Marshall, Kaleo SO Newberry 13.42 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
47 Ford, Siara SR Zephyrhills 13.46 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 1.2
47 Gainey, Destiny SO Santa Fe 13.46 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
47 Maxwell, Kiana FR Dunnellon 13.46 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
50 Anderson, Torrin FR Newberry 13.47 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
50 Llanes, Maya FR Zephyrhills 13.47 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019 1.9
50 Watkins, Olivia FR Santa Fe 13.47 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
53 Robinson, Kathryn 8 Lake Highland Prep 13.49 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -3.2
54 Dujon, Hiliy JR Jones 13.50 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -2.2
54 Pierre, Jackie SO Mount Dora 13.50 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
56 Dorcely, Sagie-May FR Bishop Moore 13.52 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -1.3
57 Hill, Samarah SR Trinity Prep 13.54 Lake Howell QUAD 2019 Feb 20, 2019 -1.8
58 Leonard , Tykidra SO Palatka 13.55 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019 -3.4
59 Jackson, Joya SO Jones 13.56 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.5
60 Bowers, Chardonnay JR Central (Brooksville) 13.58 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 -0.1
61 Lee, Andrea FR Eastside 13.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
62 Joachim, Leanna SO Mount Dora 13.60 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.6
63 Gheesling, Bella FR Tarpon Springs 13.61 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.7
64 Galeano, Daniella SO Bishop Moore 13.63 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.3
64 Jones, Samiyah FR Fivay 13.63 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
64 Rood, Breanne FR Zephyrhills 13.63 Cypress Creek QUAD #1 2019 Feb 12, 2019 2.1
67 Dawson, Kayla JR Central (Brooksville) 13.67 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
68 Crowley, Sy FR Weeki Wachee 13.68 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
68 Hernandez, Claribel FR Villages 13.68 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
70 Vuillier, Alissa SR Trinity Prep 13.69 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.5
71 Starling , Zariah FR Eustis 13.70 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.6
72 Jackson, Kennedy SO Bishop Moore 13.72 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.4
72 Newsome, Grace SO Bishop Moore 13.72 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.1
74 McMullen, Madison SO Montverde Academy 13.73 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.2
74 Woggon, Sophia FR Citrus 13.73 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
76 Dudley, Jala JR Villages 13.75 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
77 Manfre, Samantha SR Fivay 13.76 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
78 Hull, Daja SO Mount Dora 13.78 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -3.2
79 Smith, Julia SR Umatilla 13.80 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
80 Richardson, Mackenzie FR Crystal River 13.82 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
81 Hill, Hannah SO Hudson 13.83 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
82 Ferguson, Jayla SR Santa Fe 13.84 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
82 Talbert, Cameron SR Trinity Prep 13.84 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
84 Devaughn, Jaliyah JR Crystal River 13.85 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
85 Moore, Skylar FR Trinity Catholic 13.87 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
86 Brown, Anchalee SO Mount Dora 13.88 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
87 Coffey, Kayla SO Trinity Catholic 13.89 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
87 Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) 13.89 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
89 Freeney, Aleia SR Santa Fe 13.92 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
90 Lazenby, Mikayla SO South Sumter 13.94 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
91 Liverpool, Raquel JR Hudson 13.95 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
92 Sinkler, Emma FR North Marion 13.97 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.3
93 Dennis, Mallory SR Keystone Heights 13.98 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
94 Hodges, Cheyenne SR Fort White 13.99 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
94 Perry, Keonna SR Eastside 13.99 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019 0.4
94 Vera, Desiree JR South Sumter 13.99 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 0.6
94 Weathers, Anna Grace JR North Marion 13.99 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.1
98 Sorensen, Eden SR Lake Highland Prep 14.05 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -2.3
99 Buchanon, Asia SR Newberry 14.06 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
100 Gilmore, Allyson SO North Marion 14.08 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Sessions, Jaylan SR Palatka 21.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 0.9
2 Williams, Trayvon SR Palatka 21.68 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.8
3 Barber, Jarvis SR North Marion 21.93 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
4 Francis, Jyrhen SR Anclote 22.03 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
5 Blake, Caleb SR Bishop Moore 22.10 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.4
6 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 22.19 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
7 Odum, Malcolm FR Union County 22.35 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
8 Mitchell, Quinyon SR Williston 22.39 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
9 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 22.41 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
10 Vaughn, Jeremiah SR Bradford 22.56 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
11 Watkins, Leon JR Santa Fe 22.81 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
12 Clark, Brent JR Eastside 22.82 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
13 Brown, Dalton SR Tavares 22.84 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
14 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 22.91 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.5
15 Davis, Nathaniel FR Atlantic (PO) 23.00 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
16 Zhou, Francisco SR Lake Highland Prep 23.05 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
17 Walton, Aaron JR Atlantic (PO) 23.11 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
18 Bonds, Cameron JR Umatilla 23.12 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -1.2
19 Harris, David SO Mount Dora 23.20 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
20 Cola, Ja'Von FR Santa Fe 23.24 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
21 Manuel, Timothy SR Eustis 23.26 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
22 Distan, Jaylon SR Union County 23.29 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
23 Scozzafava, Collin JR Citrus 23.32 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
23 Wilson, Javarrius JR Zephyrhills 23.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.4
25 Griffin, Jalan FR Eustis 23.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.5
26 Morgan, Kinyatah SO Nature Coast 23.35 Hernando County Meet Feb 22, 2019
26 Sheppard, Jaquan SR Zephyrhills 23.35 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 0.1
28 Ballard, Richard SO Atlantic (PO) 23.36 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
29 Green, Isaiah JR Mount Dora 23.37 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
30 Russell, Keshawn SR Palatka 23.39 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
31 Hollis, Tinnibu SO Crystal River 23.52 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
31 Smith, Erric SO Bradford 23.52 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.8
33 Edwards, Isaac SO Nature Coast 23.55 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
33 Miller, Samuel SO Lake Highland Prep 23.55 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
33 Young, Trevor JR Atlantic (PO) 23.55 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019 1.7
36 Morrison, Marc SO Bishop Moore 23.56 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.6
37 Goldwire, Ron'Darius SO Santa Fe 23.57 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 1.9
38 Miller, Soloman FR Lake Highland Prep 23.60 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
39 Heflin, John SR Trinity Catholic 23.63 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
40 MASSEY, BRANDON JR North Marion 23.64 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.8
41 Cohens, Camren FR Newberry 23.70 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 0.2
41 Ward, Jonathan SR Trinity Prep 23.70 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 0.1
43 Shearman, Benjamin JR Bishop Moore 23.71 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.8
44 Caballero, Emanuel JR Dunnellon 23.73 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
45 Gomez, Leonardo SO Dunnellon 23.78 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
45 Schippers, Shane FR Citrus 23.78 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
47 Wilson, Jayvon SR Fivay 23.79 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
48 Moffitt, Trevor SO South Sumter 23.80 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
48 Serrano, Alejandro JR Villages 23.80 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
50 Robinson, Jeffrey JR Atlantic (PO) 23.81 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 +0.0
51 Forde, Omari SO Weeki Wachee 23.82 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
52 Walls, Jefferson SR Lake Highland Prep 23.84 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.3
53 Evans, Cortavis JR Santa Fe 23.91 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
54 Crankfield, Janiero SO Bishop Moore 23.92 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
55 Denton, TySheem SO North Marion 23.93 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.8
55 Lay , William JR Lake Highland Prep 23.93 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.4
57 Romeo, Malique SR Crystal River 23.97 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 12, 2019
58 Galvan-Santos, Carlos SR Bishop Moore 23.98 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.8
59 Young, Earley SR Eastside 23.99 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
60 Harrington, Robert SR Central (Brooksville) 24.03 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
61 Jafet, Christopher SR Bishop Moore 24.05 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 Wilson, Trevor JR South Sumter 24.12 Springstead Invitational Feb 15, 2019
63 Santana, Joseph SR Mount Dora 24.15 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -1.7
63 Williams, Abrie JR Palatka 24.15 Santa Fe Quad Feb 19, 2019
65 Cray, Deondre SR Fort White 24.16 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
66 Robbins, Emory JR Gulf 24.17 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
67 Bennett, Darrius FR South Sumter 24.19 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.8
67 Taylor, Trenton SO South Sumter 24.19 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.9
69 Alvarez, Roberto SR Mount Dora 24.20 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
70 Latham, Izaya JR Fort White 24.21 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
71 Gearhart, Tyler FR Crystal River 24.23 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
71 McCoy, Bayfus FR Eustis 24.23 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -1.7
73 Rutledge, Torieon FR North Marion 24.24 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.6
74 Miller, Joseph JR Villages 24.26 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 0.5
75 Martinez, Jonathan FR Villages 24.30 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
76 Evalina, Anthony SO Eustis 24.33 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
77 Washington, Amarion FR Atlantic (PO) 24.34 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
78 Cornelius, Clayton SO Zephyrhills 24.35 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
79 Grabill, Jacob JR Tavares 24.36 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
80 Machnicki, Michael JR Nature Coast 24.38 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
81 Williams, Dauntevian FR Nature Coast 24.40 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
82 Morrow, Jackson SO Lake Highland Prep 24.41 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -0.4
83 Delgado, Jamil JR Fivay 24.43 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
84 Smith, Darrien FR Hernando 24.44 Hernando County Meet Feb 22, 2019
85 Adam, Andres FR Lake Highland Prep 24.45 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.5
86 Simpson, Edward SO Central (Brooksville) 24.48 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
87 Eliacin, Allen SO Gulf 24.52 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
88 Sharp, Douglas SO South Sumter 24.55 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
89 Spafford, Jacob SO Lake Highland Prep 24.56 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.5
90 EASON, DAVEON SR North Marion 24.58 MCIAC Championship Apr 4, 2019
91 DeCoursey, Dimitic JR Santa Fe 24.60 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
91 Payne, Jerry JR Keystone Heights 24.60 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
93 Strong, Ahmad FR Eastside 24.61 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
94 Qualls, Luke SO Keystone Heights 24.64 East Coast Classic Feb 22, 2019 -0.7
95 Vaughn, Gregory JR Montverde Academy 24.66 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
96 Thompson, Juandarius SO Fivay 24.67 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
97 Hardy, Antrevis SO Gulf 24.69 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
98 Solby, Reece SO Bishop Moore 24.70 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.6
98 Wilson, Charles SO Crystal River 24.70 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
100 Lupichuk, Joseph FR Weeki Wachee 24.71 Hernando County Meet Feb 22, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Townsend, Janiyah JR Jones 24.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.2
2 Burton, Jenyia SO Jones 24.41 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.2
3 Harvey, Kilani SR Jones 25.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.0
4 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 25.15 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
5 Buie, Alaijah JR Tavares 25.19 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.7
6 Brown, Ranecia SO Jones 25.36 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
7 White, Azaria SO Jones 25.44 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 1.1
8 Harris, Meghan SO Bradford 25.99 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
9 Hollie, Jaela SR Jones 26.09 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
10 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 26.28 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.0
11 Valentines, Cartashous SO Palatka 26.48 Bear Classic Mar 1, 2019
12 Richmond, Sarah JR Trinity Catholic 26.60 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.9
13 Waring, Amariay FR Anclote 26.65 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.0
14 Bowers, Sania SO Central (Brooksville) 26.67 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.2
15 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 26.68 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
16 Haywood, Hya SR Montverde Academy 26.74 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
17 Turner, Faith SR Eastside 26.84 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
18 Weissman, Kennedy FR Nature Coast 26.88 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
19 Stedman, Violet SR Gulf 27.14 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
19 Strappier, Ahleeyah JR Newberry 27.14 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
21 Feilds, Madison SR Nature Coast 27.16 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
22 Lawrence, Jasmyn SO Eustis 27.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 +0.0
23 Dumas, Erin JR Montverde Academy 27.24 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
24 McGuire, Madison JR Trinity Prep 27.27 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
25 Burrell, Brie SR North Marion 27.33 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.9
25 Ireland, Jaydean JR Zephyrhills 27.33 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.4
27 Hebrock, Hayley SO South Sumter 27.51 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
28 Valdez, Kijionea FR Eastside 27.55 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
29 Godbolt, Sierra FR Lake Highland Prep 27.59 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.1
30 Llanes, Maya FR Zephyrhills 27.60 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019 -0.4
30 Maxwell, Kiana FR Dunnellon 27.60 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
32 Fitzgerald, Allison SR Montverde Academy 27.61 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
33 Gomez, Olga SO Dunnellon 27.64 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
34 Lee, Niya SR Santa Fe 27.67 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
35 Dorcely, Sagie-May FR Bishop Moore 27.71 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.7
36 Villanueva Garcia, Cristina SR Bishop Moore 27.72 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.3
37 Anderson, Keondre 8 Williston 27.75 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
38 Brown, Paris FR Eastside 27.76 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
38 Kahn, Samantha JR Lake Highland Prep 27.76 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 +0.0
40 Ford, Siara SR Zephyrhills 27.81 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 +0.0
41 Jackson, Kennedy SO Bishop Moore 27.82 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
41 Marques, Amanda SO Trinity Catholic 27.82 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
43 Fontano, Abigail SR Nature Coast 27.83 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
44 Douglas, Siona SR Palatka 28.01 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
44 Frederick, Madysin SO Citrus 28.01 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 12, 2019
46 Stinyard, Nylah SO Zephyrhills 28.06 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 +0.0
47 Hammond, Andrenique SR Zephyrhills 28.09 Cypress Creek QUAD #1 2019 Feb 12, 2019 3.3
48 Jones, Samiyah FR Fivay 28.12 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
49 Galeano, Daniella SO Bishop Moore 28.13 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
50 Sorensen, Payton SO Lake Highland Prep 28.14 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
51 Russell, Zaria JR Villages 28.15 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
52 McMullen , Madison SO Montverde Academy 28.17 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
53 Hodges, Cheyenne SR Fort White 28.21 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
54 Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) 28.22 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019 1.1
55 McGruder, Ellah JR Interlachen 28.24 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 +0.0
55 Newsome, Grace SO Bishop Moore 28.24 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.3
57 Garvey, Danielle JR Keystone Heights 28.29 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
58 Hernandez, Claribel FR Villages 28.32 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 0.5
59 Dudley, Jala JR Villages 28.38 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
60 Fells, Diovinne JR Palatka 28.50 Nease Freshmen Sophomore Championship Mar 27, 2019
61 Fryer, Ashanti SO Crescent City 28.57 Dragon Invitational Mar 28, 2019 4.7
62 Cobb, Jharetta 6 Williston 28.58 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
62 Woggon, Sophia FR Citrus 28.58 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
64 Gainey, Destiny SO Santa Fe 28.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
64 McMullen, Madison SO Montverde Academy 28.59 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
66 Dawson, Kayla JR Central (Brooksville) 28.64 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
66 Moore, Ida Rose SO Gulf 28.64 Fivay Invite Mar 1, 2019
68 Crowley, Sy FR Weeki Wachee 28.70 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
68 Nunez, Valmary SO Tavares 28.70 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
70 Sinkler, Emma FR North Marion 28.74 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 0.5
71 Pierre, Jackie SO Mount Dora 28.76 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.3
72 Rood, Breanne FR Zephyrhills 28.77 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
73 Watkins, Olivia FR Santa Fe 28.82 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
74 Lazenby, Mikayla SO South Sumter 28.88 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
75 Sorensen, Eden SR Lake Highland Prep 28.89 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019 -1.1
76 Bowers, Chardonnay JR Central (Brooksville) 28.95 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 +0.0
76 Perry, Ambiance FR Palatka 28.95 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
78 Smith, Kniyah SO Santa Fe 29.00 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
79 Smith, Julia SR Umatilla 29.01 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
80 Hill, Hannah SO Hudson 29.03 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
81 Williams, Kayla FR Tavares 29.08 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.0
82 Joachim, Leanna SO Mount Dora 29.10 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
83 Morgan, Devine JR Jones 29.11 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 0.8
84 Yeldell, Jessica SR Keystone Heights 29.13 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
85 Devaughn, Jaliyah JR Crystal River 29.16 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
86 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 29.17 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.1
86 Vuillier, Alissa SR Trinity Prep 29.17 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 0.9
88 Starling , Zariah FR Eustis 29.19 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
89 Bell, A'Sunay SR Gulf 29.22 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
90 Robinson, Kathryn 8 Lake Highland Prep 29.23 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.3
91 Dennis, Mallory SR Keystone Heights 29.30 Clay County Championships Feb 28, 2019 0.4
91 Williams, Quinia SR Fort White 29.30 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
93 Gheesling, Bella FR Tarpon Springs 29.31 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
94 Richardson, Mackenzie FR Crystal River 29.36 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
95 Brown, Anchalee SO Mount Dora 29.45 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 1.1
95 Tomlinson, Taylor SO Bishop Moore 29.45 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
97 Serrano-Prusinski, Gellisa 7 Fort White 29.48 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
97 Talbert, Cameron SR Trinity Prep 29.48 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 -0.2
99 Mayoral, Gabriela FR Lake Highland Prep 29.52 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 2.1
100 Evans, Maison SO Umatilla 29.56 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 +0.0

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Williams, Trayvon SR Palatka 48.18 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019
2 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 48.71 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Brown, Dalton SR Tavares 49.27 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
4 Campbell, Maximus JR Atlantic (PO) 49.54 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
5 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 50.26 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
6 Reid, Deron JR Santa Fe 50.52 Alachua County Championships Mar 19, 2019
7 Mcintosh, Kyle SO Nature Coast 50.63 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
8 Schippers, Shane FR Citrus 50.86 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
9 Barber, Jarvis SR North Marion 51.39 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
9 Odum, Martin FR Union County 51.39 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
11 Perkins, Shawn JR Williston 51.58 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
12 Robinson, Jeffrey JR Atlantic (PO) 51.86 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
13 Ward, Jonathan SR Trinity Prep 51.96 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
14 Wilson, Trevor JR South Sumter 52.12 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
15 Manuel, Timothy SR Eustis 52.15 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
15 Morrow, Jackson SO Lake Highland Prep 52.15 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Fabela, Justin SO Hernando 52.33 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
18 Zhou, Francisco SR Lake Highland Prep 52.52 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
19 Bonds, Cameron JR Umatilla 52.59 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
20 Preusser, Andrew SR Bishop Moore 52.69 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
21 Alvarez, Roberto SR Mount Dora 52.74 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
22 Galvan-Santos, Carlos SR Bishop Moore 52.83 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
23 Hart, Andra SR South Sumter 52.89 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
24 Robinson, Jeffrey JR Atlantic (PO) 53.15 East Coast Classic Feb 22, 2019
25 Wilson, Warren FR Newberry 53.21 Alachua County Championships Mar 19, 2019
26 Miller, Samuel SO Lake Highland Prep 53.27 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
27 Baker, Tyler SR Atlantic (PO) 53.40 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
28 Smith, Davion SO South Sumter 53.41 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
29 Myers, Noah JR Tavares 53.44 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
30 Primes, Deshawn SR Jones 53.52 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
31 Boykin, Queondric SO Santa Fe 53.56 Alachua County Championships Mar 19, 2019
31 Cornelius, Clayton SO Zephyrhills 53.56 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019
33 Eliacin, Allen SO Gulf 53.70 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
34 Cortez, Gabe SR Atlantic (PO) 53.76 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019
35 Payne, Jerry JR Keystone Heights 53.84 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
36 Howell, Luke SR Jones 53.94 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
37 Rutledge, Torieon FR North Marion 54.04 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
38 Comesanna, Manny SR Fort White 54.13 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
39 Gordo, Xavier SR Eustis 54.37 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
40 Cooper, Jalen JR Anclote 54.39 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
41 Shaw, Michyl JR Nature Coast 54.47 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
42 Spafford, Jacob SO Lake Highland Prep 54.48 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
43 Russell, Keshawn SR Palatka 54.51 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019
44 Johnson, Michael SR Eastside 54.77 Alachua County Championships Mar 19, 2019
45 Bell, Jeron FR Nature Coast 54.79 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
46 Newman, Hayden FR Palatka 54.83 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
47 Solby, Reece SO Bishop Moore 55.04 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
48 Machinski, Tate JR Montverde Academy 55.05 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
49 Jafet, Christopher SR Bishop Moore 55.09 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
50 Watts, Robert SR Trinity Prep 55.15 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
51 Crawford, Bobby JR Nature Coast 55.28 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
52 Demps, Donovan SO Eustis 55.29 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
53 Beckett, Brandon SO North Marion 55.30 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
54 Cordero, Jedrek SO Anclote 55.32 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
55 Spires, Trace FR Santa Fe 55.39 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
56 Dailey, Clinton SO Eastside 55.44 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
57 Young, Trevor JR Atlantic (PO) 55.49 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
58 MASSEY, BRANDON JR North Marion 55.50 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
59 Ahl, Matthew FR Trinity Prep 55.58 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
60 Adams, Seth SO South Sumter 55.59 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
61 Matias -Delgado, Jose Alfredo SR Bishop Moore 55.64 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
62 McGlon, Di'Shon SR Santa Fe 55.68 Alachua County Championships Mar 19, 2019
63 Caldwell, Kevante JR Atlantic (PO) 55.73 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
64 Walton, Joshua JR Lake Highland Prep 55.74 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
65 Smith, Shawn SR Palatka 55.85 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
66 Shircliff, John SO Bishop Moore 55.87 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
67 Walton, Aaron JR Atlantic (PO) 56.19 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
68 Grimaud , Armani JR Montverde Academy 56.23 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
68 Shearman, Benjamin JR Bishop Moore 56.23 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
70 Fuentes-Diaz, Fernando JR Mount Dora 56.30 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
71 Aguiler, Vidal FR Villages 56.32 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
71 Harris, David SO Mount Dora 56.32 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
73 Diaz, Christian JR Umatilla 56.37 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
74 Lay , William JR Lake Highland Prep 56.46 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
75 Vitito, Christopher FR Montverde Academy 56.53 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
76 Miller, Soloman FR Lake Highland Prep 56.55 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
77 Thomas, Tyler SO Trinity Catholic 56.57 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
78 Moodie, Khaim SO Gulf 56.62 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
79 Wilson, Chancellor FR Fort White 56.65 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
80 Clark , Steve JR Bradford 56.68 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
81 Lotero, Jordan JR Fivay 56.72 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
82 Dunseath, Jedidiah JR Villages 56.74 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
83 Allen, Franklin JR South Sumter 56.75 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
84 Provost, Mark SR Citrus 56.79 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
85 Cruz, Alex SR Umatilla 56.87 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
86 Sessions, Jaylan SR Palatka 56.92 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
87 Scott, Nykee JR Crescent City 56.95 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
87 Wilson, Christian JR Fort White 56.95 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
89 Grosz, Aiden FR Eastside 56.96 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
90 Adam, Andres FR Lake Highland Prep 57.03 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
91 Sellers, Caleb JR Mount Dora 57.05 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
92 Hill, Cisro FR Hernando 57.10 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
93 Gaines, Torrey JR Atlantic (PO) 57.39 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
94 JOHNSON, TREVONN SO North Marion 57.44 MCIAC Championship Apr 4, 2019
95 Bigney, Justin JR Trinity Prep 57.49 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
95 Hester, Freddie SR Eustis 57.49 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
95 Thomas, Jaylin FR Zephyrhills 57.49 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
98 Adams, Seth SO Villages 57.51 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
99 Habel, Josiah JR Tavares 57.59 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
100 Stanley, Garrett JR Keystone Heights 57.62 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Burton, Jenyia SO Jones 55.88 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
2 Buie, Alaijah JR Tavares 58.75 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
3 Burrell, Brie SR North Marion 58.83 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
4 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 58.99 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
5 Richmond, Sarah JR Trinity Catholic 59.44 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
6 Harris, Meghan SO Bradford 59.60 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
7 Schwab, Savannah SR Tavares 59.77 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
8 Dujon, Hiliy JR Jones 1:00.42 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
9 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 1:00.68 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
10 Brown, Ranecia SO Jones 1:00.74 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
11 Miller, Hannah SR Trinity Prep 1:01.05 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
12 Stedman, Violet SR Gulf 1:01.63 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
13 Weathers, Anna Grace JR North Marion 1:01.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
14 Brown, Paris FR Eastside 1:01.93 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
15 Hammond, Andrenique SR Zephyrhills 1:02.03 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
16 Jackson, Kennedy SO Bishop Moore 1:02.17 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
16 Townsend, Janiyah JR Jones 1:02.17 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
18 Moore, Skylar FR Trinity Catholic 1:02.64 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
19 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 1:02.76 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
20 Gaynor, Tahira SR Jones 1:03.16 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
21 Fells, Diovinne JR Palatka 1:03.20 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
22 Gilbert, Lee-Ann SO Eustis 1:03.37 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
23 Fontano, Abigail SR Nature Coast 1:03.42 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
24 Jones, Kahdia SO Atlantic (PO) 1:03.70 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
25 Hodges, Cheyenne SR Fort White 1:03.74 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
26 Ervin, Nicole SR Citrus 1:03.90 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
27 Woggon, Sophia FR Citrus 1:04.09 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
28 Moore, Ida Rose SO Gulf 1:04.25 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
29 Woods, Iyanna SO Palatka 1:04.26 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
30 Waring, Amariay FR Anclote 1:04.46 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
31 Hill, Samarah SR Trinity Prep 1:04.66 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
32 Meers, Nicole SR Montverde Academy 1:04.80 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
33 Harris, Essence SR Jones 1:04.83 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
34 Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) 1:04.86 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
35 Harvey, Kilani SR Jones 1:04.87 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
36 Newsome, Grace SO Bishop Moore 1:04.92 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Tomlinson, Taylor SO Bishop Moore 1:05.10 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
38 Price, Taylor SO Bishop Moore 1:05.11 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
39 Joseph, Shakeria FR Atlantic (PO) 1:05.20 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
40 Williams, Kiyana SO Santa Fe 1:05.25 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
41 Vera, Desiree JR South Sumter 1:05.32 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
42 Hollie, Jaela SR Jones 1:05.42 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
43 Gilmore, Allyson SO North Marion 1:05.54 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
44 Mayoral, Gabriela FR Lake Highland Prep 1:05.93 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
45 Trejo, Briana SO Tavares 1:05.96 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
46 Grant, Tynecia SO Nature Coast 1:06.01 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
47 Busbee, Kate SO Bishop Moore 1:06.13 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
48 Bohm, Amanda SR Fivay 1:06.46 Springstead Invitational Feb 15, 2019
48 Wilson, Cassidy SR Santa Fe 1:06.46 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
50 Ireland, Jaydean JR Zephyrhills 1:06.56 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019
51 Rivas, Abby SR Santa Fe 1:06.58 Alachua County Championships Mar 19, 2019
52 Warren, Michaela JR Williston 1:07.03 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
53 Villanueva Garcia, Cristina SR Bishop Moore 1:07.18 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
54 Jaimes, Elizabeth FR South Sumter 1:07.28 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
55 Gibson, Kendall FR Citrus 1:07.35 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
56 Groppe, Kayla FR Hudson 1:07.37 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
57 Morris, Abigail SO Lake Highland Prep 1:07.44 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
58 Jaelyn, Wilson SR Jones 1:07.45 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
59 Strickland, Lily FR Trinity Prep 1:07.55 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
60 Wilson, Kara SO Hernando 1:07.69 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
61 Arrington, Jasenia SO Weeki Wachee 1:07.76 Hernando County Meet Feb 22, 2019
62 Blackwell, Kinitty SO North Marion 1:07.78 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
63 CLark, Kimberely JR Palatka 1:07.86 Santa Fe Quad Feb 19, 2019
64 Mulligan, Mackenzie FR Tavares 1:08.17 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
65 Whitaker, Kaycie SR Tavares 1:08.21 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
66 Maddox, Taylor SO Bishop Moore 1:08.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
67 Leonard , Tykidra SO Palatka 1:08.49 Bear Classic Mar 1, 2019
68 Chauncey, Kierra JR Interlachen 1:08.56 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
69 Christie, Kali SO Hernando 1:08.65 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
70 Solovjov-Troisi, Ana SO Bishop Moore 1:08.66 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
71 Muzzin, Victoria SO Weeki Wachee 1:08.73 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
72 Cox, Nyssa SO Atlantic (PO) 1:08.86 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
73 Tirone, Leila SR Fivay 1:08.95 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
74 Driggers, Madison FR Zephyrhills 1:09.05 Cypress Creek QUAD #1 2019 Feb 12, 2019
74 Picallo, Alyssa FR Zephyrhills 1:09.05 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019
76 Burdin, Bailey JR Hernando 1:09.24 Springstead Invitational Feb 15, 2019
77 Covarrubias, Briana JR Tavares 1:09.33 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
78 Douglas, Shanae SO Jones 1:09.35 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
79 Seaman, Giavanna FR Weeki Wachee 1:09.36 Hernando County Meet Feb 22, 2019
80 Dorcely, Sagie-May FR Bishop Moore 1:09.38 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
81 Tilley, Adeleine JR Bishop Moore 1:09.43 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
82 Perkins, Tiyonna JR Hernando 1:09.49 Hernando County Meet Feb 22, 2019
83 Lazenby, Rachel SO South Sumter 1:09.51 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
84 Hillmiles, Taylor SO Eastside 1:09.52 Bradford Invitational Track Meet Apr 6, 2019
85 Feliciano, Emmalise FR Zephyrhills 1:09.99 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
86 Foley, Catlin FR Mount Dora 1:10.03 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
87 Casale, Juliana JR Hudson 1:10.06 Mitchell Meet Feb 19, 2019
88 Hunter, Alivia SO Newberry 1:10.21 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
89 Pena, Janelly SR Nature Coast 1:10.34 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
90 King, Rayna JR Central (Brooksville) 1:10.42 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
91 Spellman, Aminah FR Nature Coast 1:10.65 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
92 Ledin, Storm JR Fivay 1:10.71 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
93 Frederick, Madysin SO Citrus 1:11.04 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
94 Valenzuela, Zia FR Nature Coast 1:11.05 Hernando County Meet Feb 22, 2019
95 Rabess, Deja SO Eustis 1:11.19 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
96 Mobley, Robyn FR Hernando 1:11.24 Hernando County Meet Feb 22, 2019
96 Zuccheri, Madison SO Hernando 1:11.24 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
98 Williams, Kayla FR Tavares 1:11.37 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
99 Ireland, Margaret FR Villages 1:11.38 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
100 Sinkler, Emma FR North Marion 1:11.48 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Dalton SR Tavares 1:54.01 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Guy, Alex SR Keystone Heights 1:57.14 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
3 Jacobs, Isaac SR Lake Highland Prep 1:58.75 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Baker, Tyler SR Atlantic (PO) 2:01.04 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
5 Grimaud , Armani JR Montverde Academy 2:01.53 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Picerno, Dylan SR Gulf 2:02.22 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Thompson, Steven JR Crystal River 2:02.31 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
8 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 2:02.70 MCIAC Championship Apr 4, 2019
9 Canada, Corien JR Central (Brooksville) 2:02.83 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
10 Walton, Joshua JR Lake Highland Prep 2:03.36 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
11 Romero, Gabriel SR Crystal River 2:04.13 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
12 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 2:04.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
13 Metcalf, Luke SR Bishop Moore 2:04.80 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
14 Hart, Andra SR South Sumter 2:04.88 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
15 Myers, Noah JR Tavares 2:04.94 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
16 Lucarelli-van buskir, Dakotah FR Bishop Moore 2:05.81 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
17 Kenoyer, Ty JR Lake Highland Prep 2:06.24 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
18 Primes, Deshawn SR Jones 2:06.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
19 Hensley, Jacob SR Citrus 2:06.38 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
20 Manning, David JR Trinity Prep 2:06.41 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
21 Disabb, Samuel JR Eastside 2:06.43 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
22 Wilson, Warren FR Newberry 2:06.45 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
23 Fuentes-Diaz, Fernando JR Mount Dora 2:07.25 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
24 Goodyear, Corbin SR Bishop Moore 2:07.29 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
25 Molnar, Shawn JR Fivay 2:07.39 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
26 Howell, Luke SR Jones 2:07.50 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
27 Kelly, Cade SR Santa Fe 2:07.58 Alachua County Championships Mar 19, 2019
28 Drennan, Miles FR Tavares 2:07.68 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
29 Hilton, Bokai SO Nature Coast 2:07.76 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
30 Wilhelm, Christopher SR Trinity Prep 2:08.02 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
31 Colver, Caden SR Tarpon Springs 2:08.63 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
32 Caldwell, Kevante JR Atlantic (PO) 2:08.73 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019
33 Stalcup, Ross SR Hernando 2:08.75 Hernando County Meet Feb 22, 2019
34 Grosz, Aiden FR Eastside 2:08.76 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
35 Reed, Samuel SO South Sumter 2:09.89 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
36 Adams, Seth SO Villages 2:09.97 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
37 Nailos, Heath JR Montverde Academy 2:10.34 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
38 Preusser, Andrew SR Bishop Moore 2:10.51 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
39 Fisher, Bryan SR Citrus 2:10.64 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
40 Sow, Emile JR Eastside 2:10.72 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
41 Utz, Edward SR Bishop Moore 2:10.74 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
42 Wilson, Wesley SR Hernando 2:11.17 Fivay Invite Mar 1, 2019
43 Kelly, Justin SR Santa Fe 2:11.22 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
44 Rooplal, Darnell SO Atlantic (PO) 2:11.43 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
45 Hoppe, Joseph JR Zephyrhills 2:11.51 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019
46 Lahman, Chris SR Weeki Wachee 2:11.53 Fivay Invite Mar 1, 2019
47 Lisman, Marcus SO Bishop Moore 2:11.56 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
48 Payne, Jerry JR Keystone Heights 2:11.63 Clay County Championships Feb 28, 2019
49 Da Vitoria Lobo, Prescott SR Trinity Prep 2:11.87 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
50 Adlrich, Adam SR Atlantic (PO) 2:11.93 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
51 Flores, Elijah JR Hudson 2:12.24 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
52 Torres, Anecio JR Newberry 2:12.43 Alachua County Championships Mar 19, 2019
53 Ahl, Matthew FR Trinity Prep 2:12.49 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
54 Carson, Jashar JR Jones 2:12.81 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
55 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 2:12.93 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
56 Babington, Jackson SO Tavares 2:13.14 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
57 Stranger, Davin JR Weeki Wachee 2:13.16 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
58 Rivera, Dylan SO Mount Dora 2:13.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
59 Schimbeno, Devon JR Lake Highland Prep 2:13.39 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
60 Drennan, Ephraim JR Tavares 2:13.65 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
61 Carbone, John FR Central (Brooksville) 2:13.67 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
62 Carbone, John FR Central (Brooksville) 2:13.73 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
63 Raghunandan, Jaiden SO Weeki Wachee 2:13.83 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
64 WILKERSON, ELISHA JR North Marion 2:13.91 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
65 Flatch, Daniel SO Bishop Moore 2:14.12 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
66 Carpenter, Nick FR Trinity Prep 2:14.24 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
67 Provost, Mark SR Citrus 2:14.33 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
68 Machinski, Tate JR Montverde Academy 2:14.39 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
69 Lofing, Blake JR Santa Fe 2:14.55 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
70 Comesanna, Manny SR Fort White 2:14.93 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
71 Gonzalez, Matthew FR North Marion 2:14.98 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
72 Buckingham, Ian FR Crystal River 2:15.06 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
73 Hinojosa, Jesus FR South Sumter 2:15.10 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
74 Bailey, Jamel JR Eustis 2:15.40 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
75 Rivera, Nicholas Villages 2:15.43 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
76 Montoya, Bryce JR Nature Coast 2:15.46 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
77 Neander, Grayson SO Citrus 2:15.81 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
78 Hunter, Liam FR Newberry 2:15.88 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
79 Miller, Jack SO Trinity Prep 2:16.41 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
80 Bellamy, James FR Palatka 2:16.49 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
81 Morales, Josh SO Weeki Wachee 2:17.00 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
82 Hedrick, Luke SO Bishop Moore 2:17.09 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
83 Cook, William SO Montverde Academy 2:17.10 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
84 Aziz, Andrew JR Montverde Academy 2:17.96 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
85 Hill, Cisro FR Hernando 2:18.02 Hernando County Meet Feb 22, 2019
86 Willmon, Donovan JR Crystal River 2:18.12 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
87 Nesmith, Nicolas FR Montverde Academy 2:18.38 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
88 Rathbun, Matthew SO Lake Highland Prep 2:18.47 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
89 Collignon, Kenan JR Tavares 2:18.82 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
90 Tyler, Thomas FR Citrus 2:19.07 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
91 Uribe, Nicholas FR South Sumter 2:19.33 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
92 Garcia, Frank FR Mount Dora 2:19.39 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
93 Dowdy, Christopher SO Lake Highland Prep 2:19.61 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
94 Daughtry, Chase FR Fort White 2:19.69 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
95 Hill, Jeffrey SO Trinity Prep 2:19.87 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
96 Jaramillo, Denver SO North Marion 2:19.90 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
97 Carrasquille, Jomani SR Newberry 2:20.10 Alachua County Championships Mar 19, 2019
98 Green, Logan FR North Marion 2:20.17 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
99 Cruz, Alex SR Umatilla 2:20.29 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
100 Hernandez, Tyler SO Hudson 2:20.76 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Schwab, Savannah SR Tavares 2:18.30 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Clark , Rebecca SR Villages 2:20.29 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
3 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 2:20.46 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 2:22.21 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
5 Burrell, Brie SR North Marion 2:23.56 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
6 Daley, Ella Kate SO Villages 2:24.01 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 2:24.84 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
8 Hiers, Brianna SO Montverde Academy 2:25.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Cisneros, Alexandra SR Lake Highland Prep 2:25.91 Florida Relays Mar 28, 2019
10 Albright, Lucy JR Trinity Prep 2:26.85 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
11 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 2:27.46 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
12 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 2:27.74 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
13 Hodges, Cheyenne SR Fort White 2:28.39 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
14 Driscoll, Elizabeth FR Trinity Prep 2:28.50 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
15 Ervin, Nicole SR Citrus 2:28.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
16 Meers, Nicole SR Montverde Academy 2:29.54 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
17 Bohm, Amanda SR Fivay 2:29.82 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
18 Small, Juliet SR Lake Highland Prep 2:31.80 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
19 Poe, Madison FR Zephyrhills 2:31.99 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
20 White, Karah 8 Montverde Academy 2:32.04 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
21 Jaimes, Elizabeth FR South Sumter 2:33.17 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
22 Foley, Catlin FR Mount Dora 2:33.76 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
23 Montalvo, Adriana JR Tavares 2:33.81 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
24 Blumenfeld, Sofia JR Trinity Prep 2:34.51 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
25 Barbaza , Zarrah FR Montverde Academy 2:34.79 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
26 Mulligan, Mackenzie FR Tavares 2:34.82 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
27 Lorey, Emma JR Bishop Moore 2:35.22 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
28 Williams, Camryn SO Keystone Heights 2:35.50 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
29 Weathers, Anna Grace JR North Marion 2:35.74 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
30 Nesmith, Natalie 8 Montverde Academy 2:36.08 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
31 Gilmore, Allyson SO North Marion 2:36.61 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
32 Burton, Jenyia SO Jones 2:36.63 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
33 Tomlinson, Taylor SO Bishop Moore 2:36.90 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Moler, Taylor FR Bishop Moore 2:36.93 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
35 Price, Taylor SO Bishop Moore 2:37.11 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
36 Piesko, Lauretta SO Bishop Moore 2:38.49 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
37 Wilhelm, Emily SO Trinity Prep 2:38.70 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
38 Sperry, Ryleigh FR Montverde Academy 2:39.34 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
39 Jackson, Heaven-Leigh JR Hernando 2:39.37 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
40 Dipalma, Aliyah SR Nature Coast 2:39.89 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
41 Arrington, Jasenia SO Weeki Wachee 2:40.45 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
42 Willoughby, Karilynn FR Crystal River 2:40.65 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
43 Caldi, Hannah JR Nature Coast 2:41.06 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
44 Mascarenhas, Anya JR Lake Highland Prep 2:41.69 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
45 Brauman , Jayci FR Montverde Academy 2:41.75 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
46 Maddox, Taylor SO Bishop Moore 2:41.77 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
47 Clary, Emma 8 Fort White 2:42.32 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
48 Gibson, Kendall FR Citrus 2:43.05 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
49 Gilmore, Breann SO Santa Fe 2:43.35 Alachua County Championships Mar 19, 2019
50 Koon, Taylor FR Citrus 2:43.73 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
51 Switzer, Alexa FR North Marion 2:43.91 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
52 Moore, Lauren SO Lake Highland Prep 2:44.05 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
53 Phillips, Shelby SO Keystone Heights 2:44.33 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
54 Moore, Skylar FR Trinity Catholic 2:44.63 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
55 Grantham, Sierra SR Crystal River 2:44.91 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
56 Steel, Carleigh FR Citrus 2:44.94 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
57 Gaynor, Tahira SR Jones 2:45.39 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
58 Demetriades, Olivia SR Trinity Prep 2:45.57 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
59 Ren, Yuteng SR Montverde Academy 2:46.77 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
60 Chauncey, Kierra JR Interlachen 2:47.05 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
61 Ward, Nicole SO Lake Highland Prep 2:47.40 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
62 Bryant, Brookette FR Villages 2:47.72 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
63 Zagorini, Fiona JR Mount Dora 2:48.05 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
64 Seaman, Giavanna FR Weeki Wachee 2:48.17 Fivay Invite Mar 1, 2019
65 Morales, Ailec JR Nature Coast 2:48.92 Fivay Invite Mar 1, 2019
66 Moore, Ida Rose SO Gulf 2:49.65 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
67 Byerley, Alyssa SO Hernando 2:49.97 Springstead Invitational Feb 15, 2019
68 Morgan, Killian SO Fivay 2:50.21 Mitchell Meet Feb 19, 2019
69 Hillmiles, Taylor SO Eastside 2:50.30 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
70 Tilley, Adeleine JR Bishop Moore 2:50.40 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
71 Bruinsma, Candice SO Tavares 2:50.55 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
72 Dubon, Quiriat FR North Marion 2:50.91 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
73 Evans, Natalie FR Weeki Wachee 2:51.07 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
74 King, Rayna JR Central (Brooksville) 2:51.09 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
75 Oghanne, Deborah JR Jones 2:51.50 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
76 Echavarria, Jorgelina SO Trinity Prep 2:51.54 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
77 Gauthier, Shana FR Anclote 2:52.30 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
78 Newhall, Eva FR Weeki Wachee 2:52.31 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
79 Alexandre, Stacy SR Jones 2:52.38 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
80 Moore, Caroline FR South Sumter 2:52.48 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
81 Wilson, Kara SO Hernando 2:52.56 Springstead Invitational Feb 15, 2019
82 George, Ashley SO Lake Highland Prep 2:52.60 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
83 Yeldell, Jessica SR Keystone Heights 2:53.38 East Coast Classic Feb 22, 2019
84 Muzzin, Victoria SO Weeki Wachee 2:53.51 Fivay Invite Mar 1, 2019
85 Wolpert, Natalie SO Eastside 2:53.52 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
86 Lawson, Emily JR Fivay 2:53.57 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
87 Hunter, Alivia SO Newberry 2:53.66 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
88 Driggers, Madison FR Zephyrhills 2:54.18 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
89 Todd, Vanessa 6 Fort White 2:54.50 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
90 CLark, Kimberely JR Palatka 2:54.58 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
91 Ferguson, Phoenix FR North Marion 2:54.79 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
92 Hoppe, Grace FR Zephyrhills 2:55.12 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
93 Bigney, Jaiden FR Trinity Prep 2:55.36 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
94 Ledin, Storm JR Fivay 2:55.42 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
95 Coure, Elyssa SO Zephyrhills 2:57.43 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
96 Schrader, Lindsey SO Keystone Heights 2:58.59 Clay County Championships Feb 28, 2019
97 Franklin, Emily SO Zephyrhills 2:58.74 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
98 Thomas, CeCe FR Trinity Catholic 2:58.97 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
99 Cannon, Haileigh JR Weeki Wachee 2:59.14 Fivay Invite Mar 1, 2019
100 McCall, Madglen SO South Sumter 2:59.16 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jacobs, Isaac SR Lake Highland Prep 4:21.12 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Guy, Alex SR Keystone Heights 4:23.53 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Hensley, Jacob SR Citrus 4:29.71 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
4 Canada, Corien JR Central (Brooksville) 4:31.39 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
5 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 4:34.23 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Stalcup, Ross SR Hernando 4:34.32 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
7 Manning, David JR Trinity Prep 4:34.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Wilhelm, Christopher SR Trinity Prep 4:35.96 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
9 Jessup, John SR Gulf 4:41.04 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
10 Rooplal, Darnell SO Atlantic (PO) 4:41.18 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
11 Metcalf, Luke SR Bishop Moore 4:41.83 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
12 Sow, Emile JR Eastside 4:42.71 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
13 Lisman, Marcus SO Bishop Moore 4:46.75 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
14 Fisher, Bryan SR Citrus 4:47.63 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
15 Lofing, Blake JR Santa Fe 4:48.00 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
16 Colver, Caden SR Tarpon Springs 4:48.89 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
17 Carbone, John FR Central (Brooksville) 4:49.49 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
18 Thompson, Cody JR Crystal River 4:50.31 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
19 Hoppe, Joseph JR Zephyrhills 4:52.13 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
20 Kenoyer, Ty JR Lake Highland Prep 4:52.14 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
21 Molnar, Shawn JR Fivay 4:52.19 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
22 Utz, Edward SR Bishop Moore 4:55.16 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
23 Aziz, Andrew JR Montverde Academy 4:55.24 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
24 Carpenter, Nick FR Trinity Prep 4:55.50 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
25 Adams, Seth SO Villages 4:55.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
26 Carbone, John FR Central (Brooksville) 4:55.92 Hernando County Meet Feb 22, 2019
27 Lucarelli-van buskir, Dakotah FR Bishop Moore 4:55.99 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
28 Montoya, Bryce JR Nature Coast 4:56.26 Hernando County Meet Feb 22, 2019
29 Rahman, Kadin FR Nature Coast 4:56.30 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
30 Drennan, Ephraim JR Tavares 4:57.03 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
31 Rahman, Adam FR Nature Coast 4:57.31 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
32 Parks, Nathan SR Eastside 4:57.40 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
33 Miller, Jack SO Trinity Prep 4:57.46 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
34 Da Vitoria Lobo, Prescott SR Trinity Prep 4:57.66 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
35 Adlrich, Adam SR Atlantic (PO) 4:57.73 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
36 Cortez, Gabe SR Atlantic (PO) 4:58.20 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
37 Matthias, Greer SO Eastside 4:58.72 Alachua County Championships Mar 19, 2019
38 Drennan, Miles FR Tavares 4:59.07 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
39 Machinski, Tate JR Montverde Academy 4:59.32 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
40 Braun, Dain FR Villages 4:59.35 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
41 Uribe, Nicholas FR South Sumter 4:59.89 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
42 Rathbun, Matthew SO Lake Highland Prep 5:00.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
43 Nesmith, Nicolas FR Montverde Academy 5:01.44 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
44 Rivera, Nicholas JR Villages 5:02.01 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
45 Disabb, Samuel JR Eastside 5:02.86 Bradford Invitational Track Meet Apr 6, 2019
46 Shaw, Tyler FR Keystone Heights 5:03.22 Bradford Invitational Track Meet Apr 6, 2019
47 Williams, Logan SR Keystone Heights 5:03.24 Bradford Invitational Track Meet Apr 6, 2019
48 Cobbs, Hessten SR Dunnellon 5:03.95 MCIAC Championship Apr 4, 2019
49 Goodyear, Corbin SR Bishop Moore 5:04.04 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
50 Canterberry, Cody FR North Marion 5:04.24 MCIAC Championship Apr 4, 2019
51 Escamilla, Ian JR Nature Coast 5:04.56 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
52 Reed, Samuel SO South Sumter 5:04.87 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
53 Fuentes-Diaz, Fernando JR Mount Dora 5:05.06 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
54 Saldivar, Adrian FR Gulf 5:05.72 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
55 Tyler, Thomas FR Citrus 5:05.80 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
56 Lee, Nicholas SO Eustis 5:06.26 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
57 Bragg, Mason SO Zephyrhills 5:06.80 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
58 Budoff-Corujo, Jacobo JR North Marion 5:06.83 MCIAC Championship Apr 4, 2019
59 Caldwell, Kevante JR Atlantic (PO) 5:07.47 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
60 Webster, Joshua FR Lake Highland Prep 5:07.61 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
61 Webster, Alexander JR Lake Highland Prep 5:08.61 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
62 Wilson, Wesley SR Hernando 5:08.62 Hernando County Meet Feb 22, 2019
63 Cardwell, Colton 8 Montverde Academy 5:09.84 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
64 Coyle, Cody SO Trinity Prep 5:10.52 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
65 Petrella, Andrew FR Trinity Catholic 5:11.85 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
66 Graves, Jeffery JR Gulf 5:12.13 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
67 Rivera, Dylan SO Mount Dora 5:12.18 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
68 Thomas, Tyler SO Trinity Catholic 5:12.31 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
69 Babington, Jackson SO Tavares 5:12.42 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
70 Hill, Jeffrey SO Trinity Prep 5:12.70 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
71 Gulde, Jacob JR Bishop Moore 5:12.95 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
72 Matias -Delgado, Jose Alfredo SR Bishop Moore 5:13.79 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
73 Collignon, Kenan JR Tavares 5:13.83 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
74 Raghunandan, Jaiden SO Weeki Wachee 5:13.96 Hernando County Meet Feb 22, 2019
75 Stranger, Davin JR Weeki Wachee 5:14.17 Fivay Invite Mar 1, 2019
76 Ortiz, Matthew FR Santa Fe 5:14.28 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
77 Bellamy, James FR Palatka 5:14.66 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
78 Laguna-Aponte, Andy SO Gulf 5:14.99 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
79 Schimbeno, Devon JR Lake Highland Prep 5:15.59 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
80 Whittaker, Owen JR Anclote 5:15.87 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
81 Preusser, Andrew SR Bishop Moore 5:15.90 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
82 Coen , Lucas 6 Montverde Academy 5:16.32 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
83 Birle, Alex JR Trinity Prep 5:16.43 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
84 Meyer, Connor JR Anclote 5:16.89 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
85 Pezzi, Caleb SR Bishop Moore 5:17.70 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
86 Higgins, Dustin SR Interlachen 5:17.73 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
87 Buckingham, Ian FR Crystal River 5:17.89 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
87 Gottschalk, Bryce JR Lake Highland Prep 5:17.89 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
89 Langford, Austin SO Eustis 5:18.00 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
90 Flores, Elijah JR Hudson 5:18.21 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
91 Hinojosa, Jesus FR South Sumter 5:20.01 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
92 Mindrup, Charlie FR Fivay 5:20.24 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
93 Shaban , Cooper 7 Montverde Academy 5:20.99 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
94 Canterberry, Nathan FR North Marion 5:21.12 MCIAC Championship Apr 4, 2019
95 Fadool, Jacob SR Lake Highland Prep 5:21.40 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
96 Primes, Deshawn SR Jones 5:22.06 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
97 Hunter, Liam FR Newberry 5:22.07 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
98 Nailos, Heath JR Montverde Academy 5:22.96 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
99 Michaels, Robert SR Lake Highland Prep 5:23.81 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
100 Martin-Meza, Angel SO Gulf 5:23.82 Fivay Invite Mar 1, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Clark , Rebecca SR Villages 4:58.15 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
2 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 5:08.98 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Henne, Lily FR Montverde Academy 5:10.20 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
4 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 5:14.92 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Schwab, Savannah SR Tavares 5:16.90 Florida Relays Mar 28, 2019
6 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 5:17.36 Florida Relays Mar 28, 2019
7 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 5:17.95 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Lorey, Emma JR Bishop Moore 5:18.78 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Albright, Lucy JR Trinity Prep 5:20.30 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
10 Sperry, Ryleigh FR Montverde Academy 5:24.59 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
11 Deronda, Mia SO Nature Coast 5:27.31 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
12 Hiers, Brianna SO Montverde Academy 5:27.60 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
13 Shreffler, Chablis SR Tavares 5:28.48 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
14 Bohm, Amanda SR Fivay 5:29.46 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
15 Cisneros, Alexandra SR Lake Highland Prep 5:30.50 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
16 Williams, Camryn SO Keystone Heights 5:31.92 Florida Relays Mar 28, 2019
17 Marville, Leah SR Nature Coast 5:32.71 Fivay Invite Mar 1, 2019
18 White, Karah 8 Montverde Academy 5:33.06 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
19 Brauman , Jayci FR Montverde Academy 5:34.00 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
20 Scordato, Mackenzie FR Citrus 5:37.65 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
21 Wilhelm, Emily SO Trinity Prep 5:40.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
22 Blumenfeld, Sofia JR Trinity Prep 5:40.62 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
23 Small, Juliet SR Lake Highland Prep 5:40.79 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
24 Daley, Ella Kate SO Villages 5:42.20 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
25 Phillips, Kheli SO Lake Highland Prep 5:43.75 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
26 Poe, Madison FR Zephyrhills 5:46.41 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
27 Moler, Taylor FR Bishop Moore 5:47.10 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
28 Driscoll, Elizabeth FR Trinity Prep 5:49.69 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
29 Montalvo, Adriana JR Tavares 5:49.90 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
30 Barbaza , Zarrah FR Montverde Academy 5:51.75 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
31 Meers, Nicole SR Montverde Academy 5:52.80 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
32 Uruchurta , Fernanda FR Montverde Academy 5:53.11 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
33 Mulligan, Mackenzie FR Tavares 5:53.25 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Piesko, Lauretta SO Bishop Moore 5:53.53 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
35 Nesmith, Natalie 8 Montverde Academy 5:54.04 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
36 Morgan, Killian SO Fivay 5:54.29 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
37 Chauncey, Kierra JR Interlachen 5:54.49 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
38 Ward, Nicole SO Lake Highland Prep 5:56.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
39 Jaimes, Elizabeth FR South Sumter 6:00.66 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
40 Spiddle, Braylee SR Crystal River 6:00.93 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
41 Zagorini, Fiona JR Mount Dora 6:01.20 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
42 Willoughby, Karilynn FR Crystal River 6:01.40 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
43 Anderson, Ariel SO Santa Fe 6:03.88 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
44 Dubon, Quiriat FR North Marion 6:05.04 MCIAC Championship Apr 4, 2019
45 Newhall, Eva FR Weeki Wachee 6:05.60 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
46 Barnes, Kara SR Santa Fe 6:07.88 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
47 Bryant, Brookette FR Villages 6:08.52 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
48 Phillips, Haley JR Keystone Heights 6:10.68 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
49 Ledbetter, Alexis FR Weeki Wachee 6:14.23 Fivay Invite Mar 1, 2019
50 Foley, Catlin FR Mount Dora 6:16.25 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
51 Grantham, Sierra SR Crystal River 6:16.96 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
52 Bell, Mackenzie FR Nature Coast 6:17.24 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
53 Gretz, Katherine FR Santa Fe 6:17.50 Alachua County Championships Mar 19, 2019
54 Steen, Ella FR Santa Fe 6:17.74 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
55 Wolpert, Natalie SO Eastside 6:18.82 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
56 Gallagher, Emily FR Lake Highland Prep 6:19.51 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
57 Hunter, Alivia SO Newberry 6:20.67 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
58 Todd, Vanessa 6 Fort White 6:21.11 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
59 Lin, Sophia 7 Keystone Heights 6:22.49 Clay County Championships Feb 28, 2019
60 Brasko, Brianna SO Bishop Moore 6:23.01 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
61 Horne, Olivia 7 Keystone Heights 6:23.98 Clay County Championships Feb 28, 2019
62 Demetriades, Olivia SR Trinity Prep 6:24.49 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
63 Echavarria, Jorgelina SO Trinity Prep 6:25.71 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
64 Aziz, Layla FR Montverde Academy 6:28.54 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
65 Dahmer, Isabel SO Nature Coast 6:31.47 Hernando County Meet Feb 22, 2019
66 George, Ashley SO Lake Highland Prep 6:32.56 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
67 George, Kelly JR Lake Highland Prep 6:32.75 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
68 Ren, Yuteng SR Montverde Academy 6:34.61 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
69 Wilson, Kara SO Hernando 6:34.63 Springstead Invitational Feb 15, 2019
70 Khourisader, Angelina SR Bishop Moore 6:34.99 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
71 Phillips, Shelby SO Keystone Heights 6:35.49 East Coast Classic Feb 22, 2019
72 Qiao, Amy SO Trinity Prep 6:36.88 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
73 Chandler, Lydia SO Tavares 6:37.37 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
74 Bruinsma, Candice SO Tavares 6:39.17 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
75 Akins, Macy SO Lake Highland Prep 6:40.52 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
76 Siegfried, Meagan JR Dunnellon 6:40.61 MCIAC Championship Apr 4, 2019
77 Bigney, Jaiden FR Trinity Prep 6:41.66 Lake Howell QUAD 2019 Feb 20, 2019
78 Ledin, Storm JR Fivay 6:43.07 Fivay Invite Mar 1, 2019
79 Van Ooyen, Rachel SO Gulf 6:43.63 Mitchell Meet Feb 19, 2019
80 Lawson, Emily JR Fivay 6:44.98 Fivay Invite Mar 1, 2019
81 Moore, Caroline FR South Sumter 6:45.91 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
82 Franklin, Emily SO Zephyrhills 6:46.14 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
83 Steel, Carleigh FR Citrus 6:46.57 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
84 Cannon, Haileigh JR Weeki Wachee 6:50.99 Fivay Invite Mar 1, 2019
85 Willcox, Kaysen 8 Fort White 6:52.72 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
86 Rodriguez, Hannah SO Trinity Catholic 6:55.73 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
87 Stratton, Jaylyn SO Crystal River 6:55.99 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
88 Clary, Emma 8 Fort White 6:56.32 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
89 York, Savanah FR Crystal River 6:57.91 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
90 Jackson, Olivia JR Gulf 6:58.46 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
91 Thomas, CeCe FR Trinity Catholic 6:59.74 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
92 Shaw, Lauren JR Eastside 7:00.50 Alachua County Championships Mar 19, 2019
93 Davey, Emma SO Trinity Prep 7:01.30 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
94 Lanzi, Madelynn FR Gulf 7:04.03 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
95 Smith, Dylan SO Tavares 7:04.10 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
96 Mynster, Britney 8 Keystone Heights 7:05.65 Clay County Championships Feb 28, 2019
97 Weiss, Phoebe SO Crystal River 7:07.78 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
98 Ferguson, Phoenix FR North Marion 7:13.31 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
99 Chavavvaria, Julianna FR Crystal River 7:13.74 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
100 McCoy, Taylor SO Bradford 7:14.31 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Guy, Alex SR Keystone Heights 9:52.17 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
2 Stalcup, Ross SR Hernando 9:54.91 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Phillips, Jai JR Lake Highland Prep 9:58.47 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Hensley, Jacob SR Citrus 9:58.88 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Wilhelm, Christopher SR Trinity Prep 10:05.36 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
6 Sow, Emile JR Eastside 10:12.04 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Parks, Nathan SR Eastside 10:20.16 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Rooplal, Darnell SO Atlantic (PO) 10:24.51 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Miller, Jack SO Trinity Prep 10:30.75 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
10 Lisman, Marcus SO Bishop Moore 10:32.27 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
11 Carpenter, Nick FR Trinity Prep 10:34.23 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
12 Adlrich, Adam SR Atlantic (PO) 10:39.60 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
13 Cortez, Gabe SR Atlantic (PO) 10:39.76 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
14 Aziz, Andrew JR Montverde Academy 10:40.66 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
15 Shaw, Tyler FR Keystone Heights 10:44.81 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
16 Jessup, John SR Gulf 10:45.46 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
17 Lee, Nicholas SO Eustis 10:50.26 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
18 Fisher, Bryan SR Citrus 10:52.00 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
19 Cardwell, Colton 8 Montverde Academy 10:52.77 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
20 Rahman, Kadin FR Nature Coast 10:54.28 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
21 Thompson, Cody JR Crystal River 10:54.29 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
22 Kenoyer, Ty JR Lake Highland Prep 10:54.45 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
23 Matthias, Greer SO Eastside 10:54.79 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
24 Rahman, Adam FR Nature Coast 10:58.41 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
25 Lucarelli-van buskir, Dakotah FR Bishop Moore 10:58.57 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
26 Bragg, Mason SO Zephyrhills 11:00.67 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
27 Utz, Edward SR Bishop Moore 11:02.55 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
28 Coyle, Cody SO Trinity Prep 11:03.70 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
29 Fadool, Jacob SR Lake Highland Prep 11:04.17 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
30 Pezzi, Caleb SR Bishop Moore 11:07.51 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
31 Hoppe, Joseph JR Zephyrhills 11:07.99 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
32 Saldivar, Adrian FR Gulf 11:09.93 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
33 Hill, Jeffrey SO Trinity Prep 11:10.13 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
34 Webster, Joshua FR Lake Highland Prep 11:10.78 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
35 Cobbs, Hessten SR Dunnellon 11:10.87 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
36 Lofing, Blake JR Santa Fe 11:11.40 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
37 Birle, Alex JR Trinity Prep 11:11.71 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
38 Shaban , Cooper 7 Montverde Academy 11:12.62 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
39 Graves, Jeffery JR Gulf 11:14.53 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
40 Escamilla, Ian JR Nature Coast 11:15.26 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
41 Rivera, Nicholas JR Villages 11:16.42 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
42 Coen , Lucas 6 Montverde Academy 11:18.15 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
43 Tyler, Thomas FR Citrus 11:18.59 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
44 Webster, Alexander JR Lake Highland Prep 11:22.52 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
45 Vanlue, James SR Citrus 11:24.41 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
46 Petrella, Andrew FR Trinity Catholic 11:27.70 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
47 McRorie, Tyler JR Bishop Moore 11:28.08 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
48 Michaels, Robert SR Lake Highland Prep 11:29.02 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
49 Gottschalk, Bryce JR Lake Highland Prep 11:30.95 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
50 Rathbun, Matthew SO Lake Highland Prep 11:32.24 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
51 Ortiz, Matthew FR Santa Fe 11:34.65 Alachua County Championships Mar 19, 2019
52 Sugg, Gage JR Nature Coast 11:36.73 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
53 Budoff-Corujo, Jacobo JR North Marion 11:37.47 MCIAC Championship Apr 4, 2019
54 Montoya, Bryce JR Nature Coast 11:37.73 Hernando County Meet Feb 22, 2019
55 Canterberry, Cody FR North Marion 11:37.79 MCIAC Championship Apr 4, 2019
56 Martin-Meza, Angel SO Gulf 11:42.44 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
57 Corddry, Will SO Trinity Prep 11:43.81 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
58 Braun, Dain FR Villages 11:44.25 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
59 Nesmith, Nicolas FR Montverde Academy 11:44.33 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
60 Olson, Max SR Lake Highland Prep 11:45.23 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
61 Lewis, Brandon FR Palatka 11:47.89 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019
62 Rebar, Marshall SO Lake Highland Prep 11:47.93 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
63 Henry, Schoeppe SO Gulf 11:48.38 Mitchell Meet Feb 19, 2019
64 Reid, Trevor SO Crystal River 11:56.51 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
65 Arnold, Zachariah FR Zephyrhills 11:58.12 Wiregrass Ranch Stampede Mar 27, 2019
66 Meyer, Connor JR Anclote 11:58.27 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
67 Arroyo , Joshua SO Villages 12:04.02 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
68 Del Mundo, Jared FR Eustis 12:06.93 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
69 Castinado, Christian SO Weeki Wachee 12:08.13 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
70 Bellamy, James FR Palatka 12:09.60 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
71 Canterberry, Nathan FR North Marion 12:11.76 MCIAC Championship Apr 4, 2019
72 Higgins, Dustin SR Interlachen 12:18.03 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
73 Camacho, Nicholas SO Eastside 12:21.19 Alachua County Championships Mar 19, 2019
74 Anderson, Noah FR Atlantic (PO) 12:27.09 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
75 Whittaker, Owen JR Anclote 12:28.96 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
76 Bailey, Jermaine JR Eustis 12:32.48 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
77 Derosa, Jaiden SO North Marion 12:34.67 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
78 Brutus, Herntz FR Mount Dora 12:36.13 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
79 Heise, Landon FR Eustis 12:40.00 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
80 Nailos, Heath JR Montverde Academy 12:42.42 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
81 Williams, Logan SR Keystone Heights 12:44.71 Clay County Championships Feb 28, 2019
82 Carreiro, Tristan FR Nature Coast 12:46.98 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
83 Mindrup, Charlie FR Fivay 12:47.38 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
84 Lambutis, Brandon FR Weeki Wachee 12:50.82 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
85 Makkena, Taneesh SO Lake Highland Prep 12:51.79 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
86 Szewzek, Josh JR Weeki Wachee 12:51.93 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
87 Rowe, Nathaniel SR Citrus 12:53.97 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 12, 2019
88 nieves, caleb 6 Williston 12:55.32 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
89 Gonzalez, Gary SO Fivay 12:57.13 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
90 Meyer, Richard FR Weeki Wachee 13:00.89 Fivay Invite Mar 1, 2019
91 Crooks, Jeffrey JR Weeki Wachee 13:11.00 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
92 Guerrero, Emmanuel SO Crescent City 13:11.43 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
93 Dowdy, Christopher SO Lake Highland Prep 13:16.60 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
94 Brandt, Benjamin JR Anclote 13:21.20 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
95 Sapp, Adam FR Keystone Heights 13:27.03 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
96 Wingate, Sheppard FR Keystone Heights 13:38.93 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
97 McAgy, Kane JR Lake Highland Prep 13:41.15 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
98 Potente, Jason SO Eustis 13:43.46 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
99 Brandt, Benjamin JR Anclote 13:49.21 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
100 Vincent, Ethan SO Crystal River 13:57.53 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Clark , Rebecca SR Villages 10:18.11 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Cardwell, Kendyl SO Montverde Academy 11:15.73 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
3 McAnally, Audrey JR Trinity Prep 11:32.57 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Albright, Lucy JR Trinity Prep 11:34.62 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
5 Henne, Lily FR Montverde Academy 11:37.10 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
6 Pisello, Alaina SO Trinity Prep 11:38.34 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Shreffler, Chablis SR Tavares 11:38.61 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Sperry, Ryleigh FR Montverde Academy 11:45.69 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
9 Turbyfill, Taitem SO Trinity Prep 11:46.25 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
10 Poe, Madison FR Zephyrhills 11:54.65 Wiregrass Ranch Stampede Mar 27, 2019
11 Marville, Leah SR Nature Coast 11:58.28 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
12 Blumenfeld, Sofia JR Trinity Prep 12:00.69 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
13 Deronda, Mia SO Nature Coast 12:08.30 Fivay Invite Mar 1, 2019
14 Brauman , Jayci FR Montverde Academy 12:09.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
15 Wilhelm, Emily SO Trinity Prep 12:19.56 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
16 Moler, Taylor FR Bishop Moore 12:39.12 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
17 Morgan, Killian SO Fivay 12:39.45 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
18 Montalvo, Adriana JR Tavares 12:46.35 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
19 Barbaza , Zarrah FR Montverde Academy 12:49.50 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
20 White, Karah 8 Montverde Academy 12:50.18 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
21 Nesmith, Natalie 8 Montverde Academy 12:52.45 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
22 Cisneros, Alexandra SR Lake Highland Prep 12:55.50 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
23 Daley, Ella Kate SO Villages 13:03.40 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
24 Small, Juliet SR Lake Highland Prep 13:05.11 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
25 Piesko, Lauretta SO Bishop Moore 13:08.33 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
26 Spiddle, Braylee SR Crystal River 13:09.07 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
27 Bohm, Amanda SR Fivay 13:14.09 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
28 Driscoll, Elizabeth FR Trinity Prep 13:14.24 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Zagorini, Fiona JR Mount Dora 13:29.92 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
30 Aziz, Layla FR Montverde Academy 13:30.73 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
31 Ward, Nicole SO Lake Highland Prep 13:30.94 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
32 Dubon, Quiriat FR North Marion 13:36.02 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
33 Ledbetter, Alexis FR Weeki Wachee 13:36.37 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
34 Williams, Camryn SO Keystone Heights 13:40.01 Clay County Championships Feb 28, 2019
35 Foley, Catlin FR Mount Dora 13:40.11 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
36 Chauncey, Kierra JR Interlachen 13:42.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
37 Mulligan, Mackenzie FR Tavares 13:50.14 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
38 Wolpert, Natalie SO Eastside 13:50.28 Alachua County Championships Mar 19, 2019
39 Dahmer, Isabel SO Nature Coast 13:54.32 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
40 Newhall, Eva FR Weeki Wachee 13:58.47 Hernando County Meet Feb 22, 2019
41 Todd, Vanessa 6 Fort White 13:59.58 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
42 Bell, Mackenzie FR Nature Coast 14:05.85 Hernando County Meet Feb 22, 2019
43 Brasko, Brianna SO Bishop Moore 14:18.58 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
44 George, Kelly JR Lake Highland Prep 14:37.85 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
45 Khourisader, Angelina SR Bishop Moore 14:50.93 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
46 Gauthier, Shana FR Anclote 14:51.85 Anclote Quad Meet Feb 27, 2019
47 Van Ooyen, Rachel SO Gulf 14:58.57 Fivay Invite Mar 1, 2019
48 Gallagher, Emily FR Lake Highland Prep 15:02.60 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
49 Siegfried, Meagan JR Dunnellon 15:11.67 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
50 Franklin, Emily SO Zephyrhills 15:15.14 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
51 Nieves, Kayla JR Weeki Wachee 15:34.97 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
52 Shaw, Lauren JR Eastside 15:43.95 Alachua County Championships Mar 19, 2019
53 Jackson, Olivia JR Gulf 15:55.50 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
54 Anderson, Brooke SO Weeki Wachee 16:04.05 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
55 Chandler, Lydia SO Tavares 16:25.05 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
56 Richards, Gala SO Anclote 16:38.81 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
57 Ireton, Olivia SR Gulf 16:40.81 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
58 Bowling, Gianna FR Weeki Wachee 16:49.56 Fivay Invite Mar 1, 2019
59 Scholl, Marlena SO Villages 17:03.56 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
60 Madonna, Mia SO Villages 17:05.86 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
61 Willcox, Kaysen 8 Fort White 17:22.52 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
62 Patel, Himani FR Zephyrhills 17:38.82 Wiregrass Ranch Stampede Mar 27, 2019
63 Leonard , Tykidra SO Palatka 18:36.69 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
64 Tjader, Allison JR Zephyrhills 19:27.87 Cypress Creek QUAD #1 2019 Feb 12, 2019
65 Comolli, Sarah JR Anclote 19:49.57 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
66 Campos, Minaal JR Zephyrhills 20:12.46 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Sorensen, Eden SR Lake Highland Prep 16.44 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
2 Graham, Alysia SO Nature Coast 16.58 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
3 Perry, Keonna SR Eastside 17.12 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
4 Vastano, Katie SR Nature Coast 17.15 Hernando County Meet Feb 22, 2019
5 Bryant, Brookette FR Villages 17.20 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.8
5 Richason - Bugg, Sydney JR Villages 17.20 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.7
7 Difrank, Sherrie SO Weeki Wachee 17.33 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.8
8 Smith, Christina SR Trinity Catholic 17.45 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
9 Drummond, Taylor JR Weeki Wachee 17.75 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -2.8
10 Joseph, Landy SR Jones 17.81 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
11 Perkins, Tiyonna JR Hernando 17.85 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
12 Rocker, Daija FR South Sumter 17.90 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
13 Mavrofrides, Madelyn SR Bishop Moore 17.98 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
14 Haff, Kendal FR Nature Coast 18.05 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
15 VanGorder, Madison FR Villages 18.23 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.2
16 Adams, Natalie SO Zephyrhills 18.26 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 1.1
16 Gray, Victoria FR Weeki Wachee 18.26 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
18 Yared, Hannah FR Trinity Prep 18.51 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
19 Bannon, Victoria SR Keystone Heights 18.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
20 Marshall, Kaleo SO Newberry 18.80 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
21 Mann, Isabella FR Crystal River 18.92 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
22 Rodgers, Hailee SO Jones 19.02 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.6
23 Halyard, Jai'erria FR Zephyrhills 19.21 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 1.1
24 Griffin, Madison SR Hernando 19.24 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
24 Westbrook, Margaret SR Eustis 19.24 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
26 West, Alexa SR Bishop Moore 19.28 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
27 Omalley, Meagan SR Bishop Moore 19.32 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 0.2
28 Piedra, Iranay JR Fivay 19.34 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
29 Kureya, Valerie SR Trinity Prep 19.36 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 2.0
30 Hilliard, Natalie SR Keystone Heights 19.37 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
31 Wilson, Jaelyn SR Jones 19.47 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.6
31 Woggon, Sophia FR Citrus 19.47 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
33 Rosario, Lisa SO Nature Coast 19.71 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
34 Christie, Kali SO Hernando 19.74 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
35 Chauncey, Kierra JR Interlachen 19.78 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
35 Jackson, Joya SO Jones 19.78 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.8
37 Avery, Caroline SR Trinity Prep 19.96 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.3
38 Picallo, Alyssa FR Zephyrhills 20.00 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019 1.3
39 Wright, Erika SR Tavares 20.22 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 0.3
40 Koon, Taylor FR Citrus 20.50 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
41 Starling , Zariah FR Eustis 20.51 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
42 Royals, Kyla FR Villages 20.52 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.7
43 Benzant , Kate FR Crystal River 20.53 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
44 Edwards, Teagan SR Eustis 20.58 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
45 Cathey, Jatayja SR Bradford 20.80 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
46 Klienbach, Natasha JR Eustis 20.83 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
47 Weeks, Xandrea SO Hudson 20.87 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
48 Pitt, Jada FR Fivay 20.98 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
49 Jaelyn, Wilson SR Jones 21.06 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -1.1
50 Tape, Katronica SO Crescent City 21.11 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
51 Rojas, Liliana FR Nature Coast 21.26 Hernando County Meet Feb 22, 2019
52 Durias, Sydney FR Mount Dora 21.29 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.6
53 Vickers, Jenyce JR Crystal River 21.46 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
54 Maxwell, Kiana FR Dunnellon 21.48 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
55 Welch, Eve FR Tavares 21.75 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
56 Gonzalez, Alexandra FR Villages 21.78 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.8
57 Richey, Avery JR Trinity Prep 21.79 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
58 Tabbenor, Isabella FR Trinity Prep 21.80 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.5
59 Qualls, Lindsay FR Keystone Heights 21.95 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
60 Burgess, Bethany 8 Keystone Heights 22.68 Clay County Championships Feb 28, 2019 -0.3
61 Rampersaud, Amber JR Trinity Prep 22.70 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.6
62 Copley, Elainena SO Eustis 22.82 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.5
63 Brasko, Brianna SO Bishop Moore 22.90 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
64 Ruhogo, Mungusa JR Central (Brooksville) 24.36 Hernando County Meet Feb 22, 2019
65 Ullven, Chloe SO Nature Coast 28.41 Hernando County Meet Feb 22, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Grabill, Jacob JR Tavares 15.05 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.4
2 Coates, Tysen JR Tavares 15.21 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
3 Lay , William JR Lake Highland Prep 15.29 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.4
4 Heflin, John SR Trinity Catholic 15.32 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
5 Bryant, Brent JR Villages 15.46 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.8
6 Watts, Robert SR Trinity Prep 16.08 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.3
7 Neal, Maguire FR Zephyrhills 16.23 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.5
8 Davis, Antwan SR Interlachen 16.24 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
9 Balfour, Adontae SO Bradford 16.34 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
10 Fontus, Alix JR Eustis 16.50 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
11 Foster, Devone SO Fivay 16.72 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
11 Richards, David SO Weeki Wachee 16.72 Fivay Invite Mar 1, 2019
13 Jacobs, Joseph SO Santa Fe 17.21 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
14 Andre, Alexander JR Bishop Moore 17.51 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.3
15 Gardner, Levi JR Fivay 17.56 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
16 Mandahl, Wyatt SO South Sumter 17.57 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
17 Denney, Sean FR Bishop Moore 17.62 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.6
18 Cox, Seth JR Crystal River 17.64 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
19 Rodriguez, Leonel SR Citrus 17.81 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
20 Molenda, Devin SO Mount Dora 18.06 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
21 Saporito, Matthew SO Villages 18.09 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
22 Strickland, Balin SO Santa Fe 18.13 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
23 Kalamba, Michael SO Mount Dora 18.19 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.4
24 Souvenir, Damien SO Nature Coast 18.24 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
25 Sweeney, Christian SR Bishop Moore 18.25 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.1
26 Malave, Jose SO Nature Coast 18.26 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.5
27 Gatford, Joseph FR Umatilla 18.27 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
28 Parker, Curon JR Crystal River 18.45 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
29 Guzman, Kioris SR Mount Dora 18.65 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
30 Ogerio, Arnold FR Villages 18.69 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
31 Best, Allen FR South Sumter 18.74 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
32 Nowakowski, Devin JR Zephyrhills 18.82 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 0.9
33 Tarbox, Seth SO Weeki Wachee 19.01 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
34 Shaughnessy, Brandon JR Weeki Wachee 19.11 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
35 Connolly, Zachary SR Bishop Moore 19.14 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
36 Murphy, Donovan SO Bishop Moore 19.24 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
37 Castro, Eder SO North Marion 19.26 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
38 Bagley, Brandon JR Weeki Wachee 19.27 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
39 Caruso, Christian JR South Sumter 19.29 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
40 Williams, Nelson JR Palatka 19.39 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
41 MITCHELL, EARNEST SR North Marion 19.52 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -1.1
42 Williams, Kenton SO Fivay 19.58 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
43 Mott, Hunter SR Hernando 19.67 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
44 EASON, DAVEON SR North Marion 19.76 Santa Fe Quad Feb 19, 2019
45 Galvez, Daniel JR Trinity Prep 19.79 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 -0.6
46 Lyons, David JR South Sumter 19.85 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
47 Smith, Jabari SO Hudson 19.86 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
48 McConn, Matthew FR Fivay 20.05 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
48 Vazquez-Palerino, Victor SO Umatilla 20.05 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.0
50 Novo, Nichalaus SO Zephyrhills 20.08 Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019 0.9
51 Windham, Donovon JR Umatilla 20.18 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
52 Mavin, Brenden FR Eastside 20.32 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
53 Johnson, Micah JR Palatka 20.78 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
53 Sellner, Johnathan SO Dunnellon 20.78 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
55 Black, Jabin FR Citrus 20.79 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
56 Gillespie, Matthew SO Hernando 20.90 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.1
57 Prindle, Nicholas SO Nature Coast 20.94 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
58 Willcox, Trenton SO Fort White 20.99 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
59 Mann, Devante JR Anclote 21.00 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
60 Fulton, Antwan JR Crescent City 21.16 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.8
61 Ernsperger, Michael SO Hudson 21.20 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
62 Hudgins, Konor FR Umatilla 21.57 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.5
63 Washington, Vincent SO Palatka 21.62 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 0.2
64 Morgan, Anthony FR Eastside 21.70 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
65 Parker, Simeon JR Citrus 21.90 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
66 Newsome, Devon SO Eustis 22.06 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.3
67 Mariani, RJ SO Weeki Wachee 22.52 Fivay Invite Mar 1, 2019
68 Southard, Branden JR Citrus 23.00 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
69 McClendon, Keegan FR Anclote 23.35 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
70 Ramirez, Jadon SR South Sumter 24.30 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -1.1
71 Ulsch, Sam 8 Keystone Heights 25.12 Clay County Championships Feb 28, 2019 -1.2
72 Wilson, Chancellor FR Fort White 26.08 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 38.88 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Miller, Samuel SO Lake Highland Prep 40.61 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Richards, David SO Weeki Wachee 40.63 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Bryant, Brent JR Villages 40.96 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Lay , William JR Lake Highland Prep 40.99 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
6 Balfour, Adontae SO Bradford 41.42 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Dawkins, Darrell SR Atlantic (PO) 41.68 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Neal, Maguire FR Zephyrhills 41.71 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Grabill, Jacob JR Tavares 42.11 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
10 Watts, Robert SR Trinity Prep 42.53 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
11 Wilson, Wesley SR Hernando 42.76 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
12 Hemmings, Sonny JR South Sumter 43.84 Springstead Invitational Feb 15, 2019
13 Davis, Antwan SR Interlachen 43.87 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
14 Souvenir, Damien SO Nature Coast 44.03 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
15 Galvez, Daniel JR Trinity Prep 44.15 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
16 Williams, Abrie JR Palatka 44.25 Santa Fe Quad Feb 19, 2019
17 Molenda, Devin SO Mount Dora 44.33 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
18 Fontus, Alix JR Eustis 44.88 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
19 Foster, Devone SO Fivay 44.97 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
20 Rodriguez, Leonel SR Citrus 45.15 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
21 Harrison, Robert JR Crystal River 45.21 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
22 Baker, Tyler SR Atlantic (PO) 45.31 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
23 Strong, Ahman FR Eastside 45.47 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
24 EASON, DAVEON SR North Marion 45.51 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
25 Drennan, Ephraim JR Tavares 45.55 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
26 Mandahl, Wyatt SO South Sumter 45.64 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
26 Toby, Jordan JR Atlantic (PO) 45.64 East Coast Classic Feb 22, 2019
28 Innes, Hunter SR Crystal River 45.75 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
29 MITCHELL, EARNEST SR North Marion 45.80 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
30 Kalamba, Michael SO Mount Dora 45.84 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
31 Gatford, Joseph FR Umatilla 45.95 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
32 Nowakowski, Devin JR Zephyrhills 46.03 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
33 Bean, Kendall JR Atlantic (PO) 46.07 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
34 Connolly, Zachary SR Bishop Moore 46.10 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
35 Gardner, Levi JR Fivay 46.23 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
36 Ogerio, Arnold FR Villages 46.25 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
36 Strickland, Balin SO Santa Fe 46.25 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
38 Best, Allen FR South Sumter 46.45 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
39 Mott, Hunter SR Hernando 46.46 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
40 Clark, Kayn JR Gulf 46.66 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
41 Gardner, Michael JR Nature Coast 46.86 Hernando County Meet Feb 22, 2019
42 Hamilton, Isharael SR Dunnellon 46.89 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
43 Cox, Seth JR Crystal River 46.91 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
44 Parker, Curon JR Crystal River 47.01 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
45 Gamble, Za'Quarious JR Atlantic (PO) 47.04 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
46 Sweeney, Christian SR Bishop Moore 47.08 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
47 Morgan, Anthony FR Eastside 47.11 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
48 Castro, Eder SO North Marion 47.50 Santa Fe Quad Feb 19, 2019
48 Saporito, Matthew SO Villages 47.50 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
50 Pirtu, Ozwin SR Citrus 47.53 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
51 Simmons, Heaven JR Zephyrhills 47.56 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
52 Stranger, Davin JR Weeki Wachee 47.62 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
53 Tarbox, Seth SO Weeki Wachee 47.68 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
54 Mavin, Brenden FR Eastside 47.72 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
55 Denney, Sean FR Bishop Moore 47.75 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
56 Andre, Alexander JR Bishop Moore 47.89 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
57 Bagley, Brandon JR Weeki Wachee 47.96 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
57 Lyons, David JR South Sumter 47.96 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
59 McGlon, Di'Shon SR Santa Fe 48.13 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
60 Bingham, Shawn SO Hernando 48.19 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
61 Vazquez-Palerino, Victor SO Umatilla 48.22 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
62 Johnson, Micah JR Palatka 48.23 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
63 Malave, Jose SO Nature Coast 48.25 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
64 Guzman, Kioris SR Mount Dora 48.26 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
65 Prisby, Conrad JR Villages 48.27 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
66 Green, Tyrese SO Atlantic (PO) 48.42 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
67 Williams, Kenton SO Fivay 48.47 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
68 Willcox, Trenton SO Fort White 48.54 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
69 Sellers, Caleb JR Mount Dora 48.57 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
70 Windham, Donovon JR Umatilla 48.58 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
71 Caruso, Christian JR South Sumter 49.30 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
72 Ernsperger, Michael SO Hudson 49.33 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
73 Olivo, Alejandro JR Bishop Moore 49.43 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
73 Watts, Izon SO Gulf 49.43 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
75 Murphy, Donovan SO Bishop Moore 49.48 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
76 Williams, Nelson JR Palatka 49.84 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
77 Agledor, Bob SO Atlantic (PO) 50.06 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
78 Beckett, Brandon SO North Marion 50.23 MCIAC Championship Apr 4, 2019
79 Brooks, Antonio SR Fort White 50.24 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
80 McConn, Matthew FR Fivay 50.82 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
81 Newsome, Devon SO Eustis 50.88 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
81 Smith, Jabari SO Hudson 50.88 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
83 Shaughnessy, Brandon JR Weeki Wachee 51.02 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
84 Prindle, Nicholas SO Nature Coast 51.27 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
85 Jenkins, David FR Gulf 51.34 Mitchell Meet Feb 19, 2019
86 Clarke, Brandon SR Nature Coast 51.38 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
87 Mann, Devante JR Anclote 51.62 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
88 Washington, Vincent SO Palatka 51.71 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
89 Boutin, Matthew JR Weeki Wachee 51.81 Fivay Invite Mar 1, 2019
90 Ramirez, Jadon SR South Sumter 51.86 Springstead Invitational Feb 15, 2019
91 Parker, Simeon JR Citrus 51.94 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
92 Hudgins, Konor FR Umatilla 52.24 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
93 Ripa, Julian JR Weeki Wachee 52.81 Fivay Invite Mar 1, 2019
94 Scott, Anthony SO Crescent City 52.89 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
95 Devose, Erskine JR Citrus 52.93 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
96 Miller, Bearett JR Tavares 53.11 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
97 Black, Jabin FR Citrus 53.42 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
98 Allen, Raleigh FR Zephyrhills 53.50 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019
99 Henry, Schoeppe SO Gulf 53.63 Anclote High School Invitational Mar 26, 2019
100 Spaulding, Dylan JR Nature Coast 55.73 Hernando County Meet Feb 22, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 James, Natiya JR Eastside 45.34 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Fells, Diovinne JR Palatka 47.81 St Johns County River Conference Championships 2019 Apr 3, 2019
3 Sorensen, Eden SR Lake Highland Prep 48.34 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Graham, Alysia SO Nature Coast 48.35 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Jackson, Joya SO Jones 48.52 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
6 Ruhogo, Mungusa JR Central (Brooksville) 48.76 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
7 Richason - Bugg, Sydney JR Villages 48.91 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
8 Ullven, Chloe SO Nature Coast 49.87 Hernando County Meet Feb 22, 2019
9 Whitaker, Kaycie SR Tavares 50.35 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
10 Wilson, Jaelyn SR Jones 50.37 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
11 Bryant, Brookette FR Villages 50.48 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
11 Perkins, Tiyonna JR Hernando 50.48 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
13 Rocker, Daija FR South Sumter 50.84 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
14 Picallo, Alyssa FR Zephyrhills 51.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
15 Vastano, Katie SR Nature Coast 52.17 Hernando County Meet Feb 22, 2019
16 VanGorder, Madison FR Villages 52.43 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
17 Mann, Isabella FR Crystal River 52.45 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
18 Smith, Christina SR Trinity Catholic 52.51 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
19 Woggon, Sophia FR Citrus 52.64 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
20 Harris, Essence SR Jones 52.95 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
21 Koon, Taylor FR Citrus 53.32 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
22 Alexandre, Stacy SR Jones 53.52 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
23 Reinhardt, Lane SO Atlantic (PO) 53.53 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
24 Haff, Kendal FR Nature Coast 53.70 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
25 Williams, Kayla FR Tavares 54.23 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
26 Difrank, Sherrie SO Weeki Wachee 54.58 Hernando County Meet Feb 22, 2019
27 Copley, Elainena SO Eustis 54.90 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
28 Griffin, Madison SR Hernando 55.21 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
29 Christie, Kali SO Hernando 55.54 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
30 rogers, olivia SR Citrus 55.61 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 12, 2019
31 Omalley, Meagan SR Bishop Moore 55.63 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
32 Yared, Hannah FR Trinity Prep 56.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
33 Drummond, Taylor JR Weeki Wachee 56.24 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
34 Adams, Natalie SO Zephyrhills 56.27 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
35 Chauncey, Kierra JR Interlachen 56.72 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
36 Canal, Madeline SR Trinity Prep 57.09 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
37 Gray, Victoria FR Weeki Wachee 57.22 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
38 Avery, Caroline SR Trinity Prep 57.30 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
39 West, Alexa SR Bishop Moore 57.31 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
40 Edwards, Teagan SR Eustis 57.34 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
41 Durias, Sydney FR Mount Dora 57.45 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
42 Piedra, Iranay JR Fivay 57.68 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
43 Pitt, Jada FR Fivay 57.97 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
44 Royals, Kyla FR Villages 58.30 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
45 Mavrofrides, Madelyn SR Bishop Moore 58.60 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
46 Rosario, Lisa SO Nature Coast 58.96 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
47 Simms, Ivy JR North Marion 59.76 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
48 Qualls, Lindsay FR Keystone Heights 59.82 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
48 Rampersaud, Amber JR Trinity Prep 59.82 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
50 edgerton, Maya SR Citrus 59.96 Lecanto High School Early Bird Invitational Feb 12, 2019
51 Bannon, Victoria SR Keystone Heights 1:00.10 Clay County Championships Feb 28, 2019
52 Brasko, Brianna SO Bishop Moore 1:00.11 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
53 Weeks, Xandrea SO Hudson 1:00.13 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
54 Hilliard, Natalie SR Keystone Heights 1:00.52 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
55 Gentile, Nicla SO Weeki Wachee 1:01.55 Springstead Invitational Feb 15, 2019
56 Chandler, Brooklyn FR Tavares 1:01.96 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
57 Vickers, Jenyce JR Crystal River 1:02.47 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
58 Chu, Sumetha FR Gulf 1:03.03 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
59 Stacey, Elizabeth FR Gulf 1:03.55 Fivay Invite Mar 1, 2019
60 Richey, Avery JR Trinity Prep 1:03.58 Lake Howell QUAD 2019 Feb 20, 2019
61 Tabbenor, Isabella FR Trinity Prep 1:03.67 Lake Howell QUAD 2019 Feb 20, 2019
62 Welch, Eve FR Tavares 1:03.88 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
63 Burgess, Bethany 8 Keystone Heights 1:08.14 Clay County Championships Feb 28, 2019
64 Nguyen, Lilly FR Trinity Prep 1:09.11 Lake Howell QUAD 2019 Feb 20, 2019
65 Chamy, Sydni SO Eustis 1:11.32 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
66 Manca, Brianna SO Anclote 1:14.25 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Palatka 42.10 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Bishop Moore 42.88 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Zephyrhills 42.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Jones 43.03 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019
5 Santa Fe 43.27 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Atlantic (PO) 43.46 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Lake Highland Prep 43.85 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Eastside 43.97 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Nature Coast 43.98 Hernando County Meet Feb 22, 2019
10 Crystal River 44.00 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
11 Williston 44.52 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
12 Central (Brooksville) 44.73 Hernando County Meet Feb 22, 2019
13 Weeki Wachee 44.84 2019 Springstead Relay Meet Mar 26, 2019
14 Villages 45.00 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
15 South Sumter 45.03 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
16 Union County 45.12 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
17 Fort White 45.33 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
18 Anclote 45.43 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
19 Crescent City 45.62 Dragon Invitational Mar 28, 2019
20 Dunnellon 45.66 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
21 North Marion 45.70 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
22 Hernando 45.71 2019 Springstead Relay Meet Mar 26, 2019
23 Mount Dora 45.73 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
24 Gulf 45.75 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
25 Fivay 45.84 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
26 Bradford 46.06 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
27 Newberry 46.11 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
28 Citrus 46.48 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
29 Trinity Prep 47.18 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
30 Tavares 47.98 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
31 Hudson 48.89 Fivay Invite Mar 1, 2019
32 Trinity Catholic 49.12 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
33 Eustis 50.94 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
34 Keystone Heights 52.17 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
35 Interlachen 55.81 Don Hall Invitational Mar 29, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jones 46.58 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Zephyrhills 50.00 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Palatka 50.21 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
4 Nature Coast 50.51 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Bishop Moore 50.62 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Eastside 50.64 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Santa Fe 50.75 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 North Marion 51.07 Hurricane Relays Mar 9, 2019
9 Villages 51.31 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
10 Lake Highland Prep 51.55 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
11 Atlantic (PO) 51.97 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
12 Central (Brooksville) 52.42 Hernando County Meet Feb 22, 2019
13 Gulf 52.46 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
14 Montverde Academy 52.74 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
15 Newberry 52.76 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
16 Fivay 53.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
17 Crystal River 53.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
18 South Sumter 53.39 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
19 Eustis 53.62 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
20 Weeki Wachee 53.76 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
21 Mount Dora 54.08 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
22 Williston 54.09 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
23 Trinity Catholic 54.79 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
24 Tavares 55.31 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
25 Hudson 55.35 Fivay Invite Mar 1, 2019
26 Fort White 55.82 Hurricane Relays Mar 9, 2019
27 Hernando 56.62 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
28 Interlachen 57.00 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
29 Tarpon Springs 57.37 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
30 Keystone Heights 59.05 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
31 Citrus 1:00.05 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
32 Anclote 1:00.62 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Atlantic (PO) 3:25.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Tavares 3:28.68 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Palatka 3:29.06 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Lake Highland Prep 3:29.35 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Bishop Moore 3:29.57 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 North Marion 3:30.98 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Montverde Academy 3:33.59 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Santa Fe 3:36.76 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Eustis 3:37.64 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
10 Gulf 3:38.27 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
11 South Sumter 3:38.58 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
12 Crystal River 3:39.58 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
13 Nature Coast 3:39.80 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
14 Villages 3:39.99 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
15 Jones 3:40.00 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
16 Trinity Prep 3:40.19 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
17 Eastside 3:40.37 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
18 Hernando 3:40.66 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
19 Mount Dora 3:40.71 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
20 Keystone Heights 3:40.83 Ron Riddle Classic Track and Field Meet Mar 8, 2019
21 Williston 3:46.14 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
22 Citrus 3:46.65 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
23 Weeki Wachee 3:47.51 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
24 Anclote 3:49.46 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
25 Zephyrhills 3:50.23 Cypress Creek QUAD #1 2019 Feb 12, 2019
26 Fivay 3:51.02 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
27 Central (Brooksville) 3:52.26 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
28 Fort White 3:53.88 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
29 Trinity Catholic 3:59.01 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
30 Hudson 4:00.48 Fivay Invite Mar 1, 2019
31 Crescent City 4:15.40 Dragon Invitational Mar 28, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jones 3:56.15 Florida Relays Mar 28, 2019
2 North Marion 4:08.66 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
3 Lake Highland Prep 4:11.75 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
4 Bishop Moore 4:12.28 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Tavares 4:13.30 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
6 Nature Coast 4:19.26 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
7 Montverde Academy 4:20.95 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
8 Atlantic (PO) 4:21.75 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
9 Citrus 4:21.93 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
10 Palatka 4:25.59 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
11 South Sumter 4:26.88 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
12 Villages 4:27.12 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
13 Trinity Prep 4:30.15 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
14 Zephyrhills 4:30.89 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
15 Eastside 4:32.72 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
16 Keystone Heights 4:35.03 Clay County Championships Feb 28, 2019
17 Fort White 4:40.91 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
18 Mount Dora 4:40.96 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
19 Eustis 4:42.96 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
20 Santa Fe 4:43.42 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
21 Central (Brooksville) 4:43.75 Hernando County Meet Feb 22, 2019
22 Weeki Wachee 4:44.21 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
23 Fivay 4:45.45 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
24 Hernando 4:45.97 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
25 Crystal River 5:00.41 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
26 Gulf 5:09.46 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
27 Anclote 5:17.16 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tavares 8:09.44 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
2 Lake Highland Prep 8:13.62 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
3 Atlantic (PO) 8:20.13 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
4 Bishop Moore 8:22.78 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Eastside 8:24.88 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Crystal River 8:29.63 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
7 Montverde Academy 8:34.99 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
8 Santa Fe 8:37.93 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
9 Citrus 8:40.90 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
10 South Sumter 8:43.27 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
11 Trinity Prep 8:45.13 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
12 Gulf 8:46.23 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
13 North Marion 8:46.74 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
14 Jones 8:53.29 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
15 Weeki Wachee 8:55.62 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
16 Mount Dora 8:58.24 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
17 Nature Coast 9:08.32 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
18 Newberry 9:15.63 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
19 Palatka 9:17.11 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
20 Keystone Heights 9:21.47 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
21 Villages 9:26.66 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
22 Eustis 9:27.60 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
23 Fivay 9:29.81 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
24 Trinity Catholic 9:34.83 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
25 Zephyrhills 9:40.33 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
26 Fort White 9:44.09 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
27 Anclote 9:52.53 River Ridge Quad Meet Mar 5, 2019
28 Hudson 9:53.78 Springstead Invitational Feb 15, 2019
29 Umatilla 10:07.77 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
30 Williston 10:40.69 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
31 Dunnellon 10:57.61 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
32 Hernando 11:10.55 2019 Springstead Relay Meet Mar 26, 2019
33 Central (Brooksville) 11:15.32 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Trinity Prep 9:42.77 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
2 Tavares 9:46.51 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
3 Lake Highland Prep 9:58.48 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
4 Montverde Academy 10:01.34 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
5 Nature Coast 10:26.70 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
6 Bishop Moore 10:28.21 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
7 North Marion 10:34.32 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
8 Citrus 10:38.86 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
9 Villages 10:42.52 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
10 Fivay 10:51.21 FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
11 Weeki Wachee 10:59.58 Hernando Citrus Classic Apr 3, 2019
12 Crystal River 11:01.28 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
13 Santa Fe 11:03.88 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
14 Hernando 11:06.24 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
15 Zephyrhills 11:17.26 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
16 Keystone Heights 11:28.01 Clay County Championships Feb 28, 2019
17 Jones 11:30.29 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
18 Mount Dora 11:30.32 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
19 Eastside 11:35.12 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
20 Trinity Catholic 11:49.10 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
21 Gulf 12:16.08 Mitchell Meet #2 Mar 14, 2019
22 Umatilla 12:38.43 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
23 Fort White 12:44.45 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
24 Bradford 12:56.66 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
25 Anclote 12:59.30 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
26 Williston 15:33.21 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Hayes, Isaiah SR Atlantic (PO) 1.93m 6' 4" FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
2 Pompey, Cameron JR Tavares 1.92m 6' 3.5" Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
2 Roberts, Wesley JR Palatka 1.92m 6' 3.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
4 Agledor, Bob SO Atlantic (PO) 1.90m 6' 2.75" FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
5 Register, Glen SR Umatilla 1.87m 6' 1.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
6 Gunter, Cayden SR Crystal River 1.85m 6' 0.75" FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
6 Miller, Joseph JR Villages 1.85m 6' 0.75" FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
8 Chichester, Devin SO Hernando 1.83m 6' 0" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
8 Rodriguez, Leonel SR Citrus 1.83m 6' 0" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
8 Walker, Amar SR Weeki Wachee 1.83m 6' 0" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
11 Dieudonne, Thompson SO Jones 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
11 Kern, Justin SO Bishop Moore 1.82m 5' 11.5" FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019
11 McConnell, Tyler JR Villages 1.82m 5' 11.5" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
11 NEVINS, LAQUAVIAN SR North Marion 1.82m 5' 11.5" Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
15 Bean, Kendall JR Atlantic (PO) 1.80m 5' 10.75" 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019
15 Hall, Ricky JR Anclote 1.80m 5' 10.75" Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
15 Hill, Jordan SR Bradford 1.80m 5' 10.75" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
15 Reaves, Adelyas SR Santa Fe 1.80m 5' 10.75" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
19 Gaines, Torrey JR Atlantic (PO) 1.78m 5' 10" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
19 Shamblin, Antonio SR Citrus 1.78m 5' 10" 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
21 Morgan, Anthony FR Eastside 1.77m 5' 9.75" Alachua County Championships Mar 19, 2019
22 Adams, Orien JR Nature Coast 1.75m 5' 8.75" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
22 Coates, Tysen JR Tavares 1.75m 5' 8.75" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
22 Cooper, Jalen JR Anclote 1.75m 5' 8.75" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
22 Primes, Deshawn SR Jones 1.75m 5' 8.75" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
22 Sykes, JeVonn JR Atlantic (PO) 1.75m 5' 8.75" 5-Star Conference Championship Mar 9, 2019
27 Richards, Kenneth JR Fivay 1.73m 5' 8" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
27 Thompson, Cody JR Crystal River 1.73m 5' 8" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
29 Harrison, Robert JR Crystal River 1.72m 5' 7.75" South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
29 Porter, Andrew SR Tavares 1.72m 5' 7.75" Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
29 Sorensen, Brandon SR Santa Fe 1.72m 5' 7.75" Santa Fe Raider Relays Feb 16, 2019
32 Davis, Antwan SR Interlachen 1.71m 5' 7.25" Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
33 Brookins, Kei-von JR Atlantic (PO) 1.70m 5' 7" The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
33 Glavan, Max SR Nature Coast 1.70m 5' 7" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
33 Williams, Jalen JR Bradford 1.70m 5' 7" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
36 Cockerell, Tristan SR Lake Highland Prep 1.69m 5' 6.5" Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
37 Boykins, Tyler SR Crystal River 1.68m 5' 6" 21st Annual Crystal River Pirate Invitational Mar 9, 2019
38 Delius, Delcy SR Eustis 1.67m 5' 5.75" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
38 Hemmings, Sonny JR South Sumter 1.67m 5' 5.75" South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
38 Jenkins, Deion JR Eastside 1.67m 5' 5.75" Hurricane Invitational Mar 21, 2019
38 Johnson, Johnathan JR Jones 1.67m 5' 5.75" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
38 Jonas, Chris FR Newberry 1.67m 5' 5.75" Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
38 Joseph, Jacob JR South Sumter 1.67m 5' 5.75" South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
38 Mavin, Brenden FR Eastside 1.67m 5' 5.75" Alachua County Championships Mar 19, 2019
38 Robinson, Jadan JR Jones 1.67m 5' 5.75" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
46 Bingham, Shawn SO Hernando 1.66m 5' 5.25" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
46 Hall, Dedric SO Nature Coast 1.66m 5' 5.25" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
46 Maynard, Reese JR Weeki Wachee 1.66m 5' 5.25" Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
49 Bowermaster, Joseph JR Weeki Wachee 1.65m 5' 5" Springstead Invitational Feb 15, 2019
49 Connolly, Zachary SR Bishop Moore 1.65m 5' 5" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
49 DeCoursey, Dimitic JR Santa Fe 1.65m 5' 5" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
49 Gillespie, Matthew SO Hernando 1.65m 5' 5" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
49 Grabill, Jacob JR Tavares 1.65m 5' 5" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
49 Jules, PJ SR Jones 1.65m 5' 5" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
55 Denney, Sean FR Bishop Moore 1.62m 5' 3.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
55 Freeman, Charles FR Lake Highland Prep 1.62m 5' 3.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
55 Jacobs, Joseph SO Santa Fe 1.62m 5' 3.75" Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
55 Taylor, Pervis SO Mount Dora 1.62m 5' 3.75" Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
59 Filippini, Andrew SO Eustis 1.60m 5' 3" Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
59 Grimaud , Armani JR Montverde Academy 1.60m 5' 3" Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
59 Ponga, Mario JR Crescent City 1.60m 5' 3" FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
59 Shearman, Benjamin JR Bishop Moore 1.60m 5' 3" Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
59 Williams, Alvin JR Anclote 1.60m 5' 3" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
64 Ernsperger, Michael SO Hudson 1.58m 5' 2.25" FHSAA 2A District 7 Apr 12, 2019
65 Barber, Hauken SO Mount Dora 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
65 Bigney, Justin JR Trinity Prep 1.57m 5' 1.75" Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
65 Crowley, Dayven SO Mount Dora 1.57m 5' 1.75" Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
65 Davis, Zamari JR Atlantic (PO) 1.57m 5' 1.75" Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
65 Drummond, Carson SO Trinity Prep 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
65 Miller, Jack SO Trinity Prep 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
65 Woodward, Paul JR Santa Fe 1.57m 5' 1.75" Santa Fe Quad Feb 19, 2019
72 Fulton, Antwan JR Crescent City 1.56m 5' 1.25" Dragon Invitational Mar 28, 2019
73 Correa, Jan SR Central (Brooksville) 1.55m 5' 1" Springstead Invitational Feb 15, 2019
74 Cox, Seth JR Crystal River 1.53m 5' 0.25" Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
75 Driscoll, Xavier JR Trinity Prep 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
75 Harris, Daquan FR Jones 1.52m 4' 11.75" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
75 Heise, Landon FR Eustis 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019
75 Scott, Andrew FR Mount Dora 1.52m 4' 11.75" Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
75 Strickland, Balin SO Santa Fe 1.52m 4' 11.75" Alachua County Championships Mar 19, 2019
80 Smith, David JR Keystone Heights 1.51m 4' 11.5" Bradford Invitational Track Meet Apr 6, 2019
81 Delima, Kobe SO Newberry 1.50m 4' 11" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
81 Nowakowski, Devin JR Zephyrhills 1.50m 4' 11" Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
81 White, Kobe JR Weeki Wachee 1.50m 4' 11" Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
84 Wright, Bernard SR Crescent City 1.49m 4' 10.5" Dragon Invitational Mar 28, 2019
85 EASON, DAVEON SR North Marion 1.47m 4' 9.75" Santa Fe Quad Feb 19, 2019
85 JONES, KYSHAUN SR North Marion 1.47m 4' 9.75" Santa Fe Quad Feb 19, 2019
87 Barber, Mike SO Zephyrhills 1.45m 4' 9" Cypress Creek QUAD #2 2019 Feb 19, 2019
88 Castro, Eder SO North Marion 1.42m 4' 7.75" Santa Fe Quad Feb 19, 2019
88 Jaramillo, Daniel JR Crescent City 1.42m 4' 7.75" Dragon Invitational Mar 28, 2019
88 MITCHELL, EARNEST SR North Marion 1.42m 4' 7.75" Santa Fe Quad Feb 19, 2019
88 Philip, Jah'Ren JR Eastside 1.42m 4' 7.75" Hurricane Invitational Mar 21, 2019