FHSAA 1A Region 3 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Black, Suresh SR First Academy (Orlando) 10.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.8
2 Elam, Kaiir SR Benjamin School 10.89 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
3 Bent, Malichi SO Pahokee 10.98 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
4 Cashe, Tyler SO Lake Mary Prep 11.02 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
5 Ellis, Lake JR First Academy (Orlando) 11.04 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
6 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 11.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
6 Powell, Tevaris SR Pahokee 11.08 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
8 Odenat, Lino SR Holy Trinity 11.12 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
9 Foreman, Preston SO Holy Trinity 11.22 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
10 Carr, Jalen SR Orlando Christian Prep 11.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.1
11 Love, Leroy SR Pahokee 11.25 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
12 Shields, Alexander JR First Academy (Orlando) 11.27 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.8
13 Johnson, Matthew JR Holy Trinity 11.32 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.5
14 Williams, Lavonski SR Pahokee 11.34 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.8
15 Kronman, Jack SO Florida Prep 11.36 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
16 Smith, Omari J FR Mount Dora Christian 11.41 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.7
17 Mckenzie, T.J. SR Benjamin School 11.43 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.8
18 Shaw, Cornelius SO Victory Christian (LL) 11.44 Chargers Invitational Feb 21, 2019
19 Lockley, Tj SO Father Lopez 11.45 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 -0.6
20 Bowles, Kenneth JR Pahokee 11.46 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
21 Bailey, Jonathan FR Holy Trinity 11.49 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
22 Anderson, Junior JR Master's Academy (Oviedo) 11.50 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.5
23 Mason, Trent SR Lakeland Christian 11.51 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.6
24 Poe, Caleb JR Victory Christian (LL) 11.52 Storm Relays Mar 12, 2019
25 McArdle, Tyler SO First Academy (Orlando) 11.55 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
26 Powell, Ja'Corey JR Victory Christian (LL) 11.58 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
27 Martin, Wade SO Windermere Prep 11.60 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
28 Musick, Remington SR Lakeland Christian 11.61 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.4
29 Anthony, Keoni JR First Academy (Orlando) 11.66 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 1.9
29 Daniels, Seth JR Windermere Prep 11.66 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -2.3
29 Jean, Jonathan SO Victory Christian (LL) 11.66 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 +0.0
32 Kirschner, Ryan JR Florida Prep 11.67 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
33 Khan, Mohammad SR Windermere Prep 11.68 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
33 McPhee, Anthony JR Glades Day 11.68 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
35 Altman, Sullivan SR Holy Trinity 11.70 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
35 Coleman, Seth SR Holy Trinity 11.70 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.9
37 Estronza, Carlos SO Holy Trinity 11.71 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.5
38 Taylor, Marseille SO First Academy (Orlando) 11.72 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.8
38 Williams, Idris FR Lakeland Christian 11.72 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
40 Mitchell, Brady SO Geneva School 11.73 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.9
40 Wilson, Jalen SO Trinity Christian (Deltona) 11.73 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
42 Gibbs, Terrance FR Master's Academy (Oviedo) 11.80 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 +0.0
43 Hawkins, Jakyrin FR Trinity Christian (Deltona) 11.85 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
44 Cole, Jon FR Fort Meade 11.88 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.2
45 Hill, Larry JR Holy Trinity 11.89 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
45 Wadda, Samsudeen 8 Florida Prep 11.89 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
47 Bryant, Rodney SO Mount Dora Christian 11.90 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
48 Allen, Tyler JR Mount Dora Christian 11.94 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
49 Bryant, Isaiah 8 Mount Dora Christian 11.97 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
50 Alilin, Jay SO Geneva School 12.01 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.2
50 St. Germain, Valens SO Geneva School 12.01 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.1
52 Williams, Zavien SO Windermere Prep 12.03 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
53 March, Deiber SR Geneva School 12.04 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.6
54 Allen, Najji SR Windermere Prep 12.06 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -2.3
54 Christian, Tyler JR Berean Christian 12.06 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
56 Alexander, Gabe JR Mount Dora Christian 12.07 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.6
56 Barber, Taylor SO Odyssey Charter 12.07 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
56 McDonald, Hennessy JR Vanguard (LW) 12.07 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.5
56 Nesmith, Isaiah FR Benjamin School 12.07 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.7
60 Fetters, Christopher JR Windermere Prep 12.10 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
60 German, Zachary FR Benjamin School 12.10 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
60 Tallis, Parker JR Foundation Academy 12.10 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 -0.9
63 Deyant, Boiriancorv "Brian" SR New Dimensions 12.16 Storm Relays Mar 12, 2019
63 Hodges, Kenya SR Orlando Christian Prep 12.16 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.1
65 Cauldron, Wyatt SR City of Life Christian 12.17 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
65 Garcia, Gilbert Alexis 7 Orlando Christian Prep 12.17 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.7
65 Rodriguez, Alejandro FR New Dimensions 12.17 Storm Preview Feb 14, 2019
68 Simpson, Evan SR Master's Academy (Oviedo) 12.18 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.1
69 Bravo, Jorge SO Odyssey Charter 12.19 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
69 West, Dontavius SO Victory Christian (LL) 12.19 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.3
71 Lopez, Mateo 8 Trinity Christian (LW) 12.21 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.3
72 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 12.22 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 1.1
72 Pinion, Kendrick SO Victory Christian (LL) 12.22 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.1
72 Riley, Dytreyveon SO Victory Christian (LL) 12.22 Storm Relays Mar 12, 2019
75 Mobley, Tyson JR Master's Academy (Oviedo) 12.23 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.6
76 McCullon, Daniel JR Benjamin School 12.24 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
77 Cockrell, Daute FR Mount Dora Christian 12.28 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
77 Collins, Dylan FR Holy Trinity 12.28 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.7
77 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 12.28 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
80 Maccelon, Kevin JR New Dimensions 12.29 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.4
80 Melendez, Joshua JR City of Life Christian 12.29 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
82 Gibson, DeAndre JR Fort Meade 12.30 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.3
83 Camacho, Jacob SO Glades Day 12.32 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.5
84 Graham, Michael JR Berean Christian 12.33 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 0.5
84 Jones, Sage JR Orlando Christian Prep 12.33 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.2
84 Payton, Kenny SR City of Life Christian 12.33 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
87 Stubbs, Joe JR Santa Fe Catholic 12.35 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.2
87 Tejada, Luis JR Orlando Christian Prep 12.35 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019 0.5
89 Labonte, Zachary SR Atlantic Christian 12.36 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
90 Feipel, Christian SO First Academy (Orlando) 12.38 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
91 Walcott, Rick JR Windermere Prep 12.39 Windermere Prep Home Meet #1 Mar 25, 2019
92 Kornbrust, Joseph SR Lakeland Christian 12.40 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.2
92 Moseley, Terrence FR First Academy (Orlando) 12.40 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.9
94 Mannogian, Vahakn SO Orangewood Christian 12.41 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.3
95 Grinnell, Jackson SR Windermere Prep 12.42 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
96 Noel, Joel SR Windermere Prep 12.43 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -2.3
97 Aviles, Angel SO New Dimensions 12.46 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
97 Hamilton, Colton JR John Carroll 12.46 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
99 Pontes-Reis, Lucas SR Lake Mary Prep 12.47 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.1
100 Hawkins, Cedric SO Trinity Christian (Deltona) 12.50 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Musick, Britain JR Lakeland Christian 12.32 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.3
2 Gibson, Derica SR John Carroll 12.44 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.0
3 Whitehurst, Azaria 8 Fort Meade 12.52 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
4 Travis, Jada JR Benjamin School 12.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
5 Boyd, Rachel SR Master's Academy (Oviedo) 12.58 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.5
6 Ward, Clyana SR Pahokee 12.65 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
7 Hickman, Da'Keeja 7 Pahokee 12.69 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
8 Williams, Taylor SR Father Lopez 12.80 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.8
9 Redman, Deborah SO Benjamin School 12.82 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019 0.3
10 Collins, Maya 7 Holy Trinity 12.97 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
11 Anderson , Shamalrea SO Fort Meade 12.99 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.4
12 Rivera-Sears, Geliya SO John Carroll 13.07 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
13 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 13.11 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.3
14 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 13.32 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.3
15 Powelson, Emily 8 First Academy (Orlando) 13.37 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
16 Nero, Mariah Pahokee 13.38 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.7
17 Herring, Tyneisha SO Berean Christian 13.39 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
18 Baker, Tre'Niya JR Fort Meade 13.43 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 2.1
18 Garcia, Daniela SR Benjamin School 13.43 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.7
20 Robinson, Taneja JR Father Lopez 13.45 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -3.1
21 Wilson, Courtnei SR Mount Dora Christian 13.46 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
22 Alexander, Breanna SR Victory Christian (LL) 13.47 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.2
23 Brown, Sumaya FR Glades Day 13.49 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
24 Liverman, Brielle JR Victory Christian (LL) 13.54 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
25 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 13.56 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.2
26 Hebert, Olivia 8 First Academy (Orlando) 13.61 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.4
27 Thompson, Aaliyah SO Berean Christian 13.64 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 0.2
28 Branham, Emily JR Lakeland Christian 13.66 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
29 Brown, Siarah 8 Orlando Christian Prep 13.69 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
30 Wright, Jasmyne FR Orlando Christian Prep 13.77 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
31 Anderson, Kiera FR First Academy (Leesburg) 13.79 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
32 Pita, Issy FR Victory Christian (LL) 13.80 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.2
33 Payton, Omega SO City of Life Christian 13.83 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
34 Lasala, Victoria SR Master's Academy (Oviedo) 13.89 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.7
35 March, Natasha SR Windermere Prep 13.90 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
36 Badolato, Lensa 7 Holy Trinity 13.92 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
37 Fernandez, Dania SR Windermere Prep 13.93 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
38 Seavers, Katherine FR Father Lopez 13.94 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.8
39 Carrillo, Isabella SO Circle Christian 13.97 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
40 Riechers, Bella SO Master's Academy (Oviedo) 13.98 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
41 Cooper, Brianna FR Orlando Christian Prep 13.99 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
42 Wilson, Alexa FR Master's Academy (Oviedo) 14.01 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
43 Bienz, Lillyanna JR John Carroll 14.02 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.5
44 Buggs, Debra SR City of Life Christian 14.03 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
45 Iseminger, Ella FR First Academy (Leesburg) 14.04 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
46 Christian, Chelsea 8 Berean Christian 14.05 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.6
46 Richards, An'Tajah 7 Pahokee 14.05 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
46 Woods, Virginia FR Father Lopez 14.05 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.5
49 Rusin, Maria JR Santa Fe Catholic 14.08 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
50 Carrillo, Elysse SR Circle Christian 14.11 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.9
51 Kirst, Isabella 7 Mount Dora Christian 14.18 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
52 Hardway, Roselyn 8 Circle Christian 14.19 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
53 Alcida, Nicky SR New Dimensions 14.20 St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
53 Gachete, Pascale SR New Dimensions 14.20 Storm Preview Feb 14, 2019
55 Acevedo, Lilian SO Victory Christian (LL) 14.21 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.1
56 Willis, Rhian 8 Glades Day 14.23 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.6
57 Jones, Janya SO Victory Christian (LL) 14.27 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.0
58 Cook, Nia SO First Academy (Orlando) 14.28 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
58 Shore, Bregan SR Mount Dora Christian 14.28 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.2
60 Ramakrishna, Shanthi SR Windermere Prep 14.30 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
61 Martin, Oliva SO First Academy (Orlando) 14.31 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.4
62 Kuznof, Kenya SR Father Lopez 14.33 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.2
63 Hendrix, Lily JR Geneva School 14.36 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.2
64 McNatt, Julia FR Holy Trinity 14.38 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
65 Wilson, Jayde JR First Academy (Orlando) 14.41 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.4
66 Borer, Grace SR Father Lopez 14.44 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 -0.2
67 Williams, Selah SO Circle Christian 14.52 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -1.0
68 Sparkman, Syni JR Trinity Christian (Deltona) 14.54 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
69 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 14.58 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.1
70 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 14.59 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
71 Pinner, Terra FR Warner Christian 14.60 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.3
72 Butler, Tatiana JR New Dimensions 14.61 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.5
73 Ford, Faith 7 Foundation Academy 14.67 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
74 Deyant, Saramide FR New Dimensions 14.71 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
75 Bernal, Sofia FR Father Lopez 14.72 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
75 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 14.72 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
75 Humphrey, Sabrina SR Windermere Prep 14.72 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 3.3
78 Kamara, Nasserie 8 Holy Trinity 14.74 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
79 Ramakrishna, Suveda FR Windermere Prep 14.76 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
80 Brown, Kayla SO Foundation Academy 14.77 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
81 Antoine, Jayline FR Santa Fe Catholic 14.78 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.4
81 Bailton, Flynn SO Father Lopez 14.78 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.1
83 Luke, Ashley SO Orangewood Christian 14.80 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -1.1
84 Murray, Jamie SO Lakeland Christian 14.83 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 1.1
85 Diab, Leanne SR Windermere Prep 14.87 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
85 Patel, Esha JR Holy Trinity 14.87 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
87 DePool, Camila 7 City of Life Christian 14.88 Storm Relays Mar 12, 2019
88 Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep 14.93 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -1.1
89 Jones, Anna SO First Academy (Leesburg) 14.96 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
90 Bennett, Remy SR Benjamin School 14.99 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
90 Falco, Ana SO Master's Academy (Oviedo) 14.99 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
92 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 15.00 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
93 Cusano, Reece 7 Foundation Academy 15.01 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
93 Norris, Kiara 8 Holy Trinity 15.01 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
93 Thompson, Markesha JR John Carroll 15.01 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 3.5
96 Abrams, Kendall 7 Mount Dora Christian 15.04 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.4
97 Barnes, Riley SO Mount Dora Christian 15.07 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
98 Weakley, Jules 7 Foundation Academy 15.11 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.3
99 McCreary, Alexis SR Mount Dora Christian 15.12 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
100 Rebeix, Jessie SO Florida Prep 15.13 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Black, Suresh SR First Academy (Orlando) 21.78 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 -0.3
2 Edwards, Nathan SR First Academy (Orlando) 22.11 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
3 Cashe, Tyler SO Lake Mary Prep 22.17 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
4 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 22.27 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.5
5 Powell, Tevaris SR Pahokee 22.44 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 1.6
6 Elam, Kaiir SR Benjamin School 22.55 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.0
7 Bent, Malichi SO Pahokee 22.60 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
8 Carr, Jalen SR Orlando Christian Prep 22.63 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
9 Anderson, Junior JR Master's Academy (Oviedo) 22.77 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.1
10 Love, Leroy SR Pahokee 23.00 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
11 Anthony, Keoni JR First Academy (Orlando) 23.02 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 +0.0
12 Bowles, Kenneth JR Pahokee 23.12 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
13 Mitchell, Brady SO Geneva School 23.13 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.9
14 Ellis, Lake JR First Academy (Orlando) 23.14 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 -0.5
15 Smith, Omari J FR Mount Dora Christian 23.17 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
16 Kronman, Jack SO Florida Prep 23.25 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.7
17 Khan, Mohammad SR Windermere Prep 23.27 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
18 William, Aviance FR Orangewood Christian 23.30 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.7
19 McArdle, Tyler SO First Academy (Orlando) 23.41 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.7
20 Poe, Caleb JR Victory Christian (LL) 23.48 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
21 Hudgins, Jalon SO Holy Trinity 23.52 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
22 Cole, Jon FR Fort Meade 23.53 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -0.3
23 Mckenzie, T.J. SR Benjamin School 23.59 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 -0.6
24 Martin, Wade SO Windermere Prep 23.74 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
25 Collins, Dylan FR Holy Trinity 23.82 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
26 Estronza, Carlos SO Holy Trinity 23.93 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
27 Williams, Idris FR Lakeland Christian 24.06 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.5
28 Williams, Zavien SO Windermere Prep 24.07 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
29 Gibbs, Terrance FR Master's Academy (Oviedo) 24.09 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
30 Henry, Caleb SR First Academy (Orlando) 24.11 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.5
31 Dunnaway, Jessie SR Pahokee 24.14 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.6
31 McPhee, Anthony JR Glades Day 24.14 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.4
33 Cauldron, Wyatt SR City of Life Christian 24.17 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
34 Paul, Jeremiah JR Victory Christian (LL) 24.20 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.7
35 Alilin, Jay SO Geneva School 24.25 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 1.3
36 Bravo, Jorge SO Odyssey Charter 24.30 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
37 Mobley, Tyson JR Master's Academy (Oviedo) 24.33 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
38 Wagner Jr., Barry JR Orlando Christian Prep 24.34 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.9
39 Hunter, Elijah SO Lakeland Christian 24.36 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.5
40 Noel, Joel SR Windermere Prep 24.37 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.3
40 Williams, Jeremiah SO Pahokee 24.37 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
42 McDonald, Hennessy JR Vanguard (LW) 24.41 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -0.4
43 Tallis, Parker JR Foundation Academy 24.45 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
44 Bryant, Rodney SO Mount Dora Christian 24.51 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
45 Campbell , Randy SO Fort Meade 24.52 The Ridge Invitational Mar 9, 2019 -1.1
45 Peres, Mathews SR Windermere Prep 24.52 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 2.0
47 Holifield, Marvin SR Lake Mary Prep 24.56 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 1.8
48 Garcia, Gilbert Alexis 7 Orlando Christian Prep 24.58 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
49 Fisher, Jaiden JR Orlando Christian Prep 24.61 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -1.0
50 March, Deiber SR Geneva School 24.62 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.3
51 Brown, Malachi JR Orlando Christian Prep 24.64 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
51 Lopez, Mateo 8 Trinity Christian (LW) 24.64 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
53 Fetters, Christopher JR Windermere Prep 24.69 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
53 Melendez, Joshua JR City of Life Christian 24.69 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
55 Kirschner, Ryan JR Florida Prep 24.72 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
56 Alexander, Gabe JR Mount Dora Christian 24.74 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.7
57 Jean, Jonathan SO Victory Christian (LL) 24.76 Chargers Invitational Feb 21, 2019
58 Rodriguez, Alexander SR New Dimensions 24.81 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.4
59 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 24.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
60 Powell, Ja'Corey JR Victory Christian (LL) 24.84 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 +0.0
61 Stubbs, Joe JR Santa Fe Catholic 24.85 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 0.5
61 Wadda, Samsudeen 8 Florida Prep 24.85 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
63 Brown, Anthony FR Orlando Christian Prep 24.88 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
63 Christian, Tyler JR Berean Christian 24.88 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
65 Riley, Samuel SR Lakeland Christian 24.89 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.3
66 St. Germain, Valens SO Geneva School 24.90 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019 1.0
67 Richards, Ryan SR Berean Christian 24.93 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.3
68 Cox, Allen JR First Academy (Orlando) 24.95 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.3
68 German, Zachary FR Benjamin School 24.95 Benjamin Invite Feb 12, 2019
68 Middleton, Jalen SO First Academy (Orlando) 24.95 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.0
71 Frederic, Maxwell JR New Dimensions 24.97 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
71 Simpson, Evan SR Master's Academy (Oviedo) 24.97 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -1.6
73 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 25.01 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -2.1
74 Exume, Walentz SO Atlantic Christian 25.02 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
74 Massey, Tyjuan 8 Orlando Christian Prep 25.02 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.1
76 Camacho, Jacob SO Glades Day 25.08 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
76 Cockrell, Daute FR Mount Dora Christian 25.08 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
76 West, Dontavius SO Victory Christian (LL) 25.08 Chargers Invitational Feb 21, 2019
79 Matos, Lionel SR Lake Mary Prep 25.13 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 0.5
79 Pinion, Kendrick SO Victory Christian (LL) 25.13 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
81 Feipel, Christian SO First Academy (Orlando) 25.16 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 +0.0
82 Bryant, Isaiah 8 Mount Dora Christian 25.18 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
83 Williams, Wesley SR Berean Christian 25.27 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -2.1
84 Gibson, DeAndre JR Fort Meade 25.29 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.3
84 Williams, Alden SO Victory Christian (LL) 25.29 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
86 Ellis, KJ SO Mount Dora Christian 25.32 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
87 Blake, Lee SR Santa Fe Catholic 25.39 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 +0.0
88 Cota, Richard SR Circle Christian 25.40 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
89 Labonte, Zachary SR Atlantic Christian 25.43 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
90 Jones, Sage JR Orlando Christian Prep 25.44 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.5
91 McCain, James FR Warner Christian 25.46 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.2
92 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 25.56 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019 2.5
93 Allen, Najji SR Windermere Prep 25.58 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -2.3
94 Antoine, Gahir JR Berean Christian 25.63 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.8
95 Fletcher, Julian JR Vanguard (LW) 25.65 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 0.2
96 Andral-Colon, Jaden SO Foundation Academy 25.68 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
97 Walcott, Rick JR Windermere Prep 25.69 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.3
98 Hodges, Kenya SR Orlando Christian Prep 25.71 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
99 Vihlen, Alex FR Lake Mary Prep 25.72 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.7
100 Tehasse, Maurice FR John Carroll 25.74 Bulldog Showdown Mar 8, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Gibson, Derica SR John Carroll 25.18 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 2.6
2 Musick, Britain JR Lakeland Christian 25.30 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
3 Hickman, Da'Keeja 7 Pahokee 26.16 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.9
4 Whitehurst, Azaria 8 Fort Meade 26.25 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 0.2
5 Ward, Clyana SR Pahokee 26.35 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
6 Boyd, Rachel SR Master's Academy (Oviedo) 26.36 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
6 Williams, Taylor SR Father Lopez 26.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 0.7
8 Travis, Jada JR Benjamin School 26.63 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019 -1.4
9 Afram-Gyening, Courtney JR First Academy (Orlando) 26.67 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 2.0
10 Davis, Sharya JR First Academy (Orlando) 26.85 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 +0.0
11 Brown, Siarah 8 Orlando Christian Prep 26.88 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
12 Redman, Deborah SO Benjamin School 26.90 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
13 Rivera-Sears, Geliya SO John Carroll 27.06 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019 0.5
14 Shemansky, Hannah SR Santa Fe Catholic 27.15 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.3
15 Robinson, Taneja JR Father Lopez 27.32 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
16 Carrillo, Elysse SR Circle Christian 27.63 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.2
17 Collins, Maya 7 Holy Trinity 27.82 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 0.2
18 Marshall, Jazmin SO Lake Mary Prep 27.86 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -0.9
19 Anderson , Shamalrea SO Fort Meade 27.90 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
20 Nero, Mariah 7 Pahokee 28.01 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
21 Wilson, Courtnei SR Mount Dora Christian 28.10 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
22 Fernandez, Dania SR Windermere Prep 28.28 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
23 Anderson, Kiera FR First Academy (Leesburg) 28.32 Wildwood Middle High School Invitational Feb 22, 2019
24 Hebert, Olivia 8 First Academy (Orlando) 28.33 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.2
25 Fought, Emma FR First Academy (Leesburg) 28.40 Wildwood Middle High School Invitational Feb 22, 2019
26 Payton, Omega SO City of Life Christian 28.48 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
27 Baker, Tre'Niya JR Fort Meade 28.57 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 -0.7
28 Herring, Tyneisha SO Berean Christian 28.62 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -1.3
29 Cooper, Brianna FR Orlando Christian Prep 28.66 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
29 Tanner, Martha SR Master's Academy (Oviedo) 28.66 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -1.2
31 Riechers, Bella SO Master's Academy (Oviedo) 28.69 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -0.9
32 Bernal, Sofia FR Father Lopez 28.70 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 3.4
33 Lasala, Victoria SR Master's Academy (Oviedo) 28.72 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 0.3
34 Joseph, Hoshea 8 First Academy (Orlando) 28.77 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 1.2
35 Carrillo, Isabella SO Circle Christian 28.82 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 -0.3
36 DePool, Camila 7 City of Life Christian 28.84 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
37 Newberg, Breanna FR Lakeland Christian 28.87 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
38 Christian, Chelsea 8 Berean Christian 28.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 -2.1
38 Garcia, Daniela SR Benjamin School 28.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
40 Thompson, Aaliyah SO Berean Christian 28.89 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019 0.1
41 Hendrix, Lily JR Geneva School 28.91 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.0
41 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 28.91 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
41 Seavers, Katherine FR Father Lopez 28.91 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.2
44 Woods, Virginia FR Father Lopez 28.93 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
45 Powelson, Emily 8 First Academy (Orlando) 28.94 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
46 Buggs, Debra SR City of Life Christian 29.02 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
47 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 29.10 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.2
48 Gachete, Pascale SR New Dimensions 29.15 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
49 Wilson, Alexa FR Master's Academy (Oviedo) 29.21 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 0.3
50 March, Natasha SR Windermere Prep 29.23 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -1.2
51 Badolato, Lensa 7 Holy Trinity 29.30 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
52 Branham, Emily JR Lakeland Christian 29.31 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
52 Pita, Issy FR Victory Christian (LL) 29.31 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
54 Fleurigene, Tanisha SO Atlantic Christian 29.40 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.5
55 Williams, Selah SO Circle Christian 29.53 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.3
56 Acevedo, Lilian SO Victory Christian (LL) 29.55 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.0
57 Shore, Bregan SR Mount Dora Christian 29.61 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
58 Wilson, Jayde JR First Academy (Orlando) 29.64 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.3
59 Martin, Oliva SO First Academy (Orlando) 29.67 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019 0.5
60 Kuznof, Kenya SR Father Lopez 29.68 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -3.5
61 Franklin, Nyla 7 Orlando Christian Prep 29.89 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
62 Wilson, Ryleigh 7 Master's Academy (Oviedo) 29.96 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -3.0
63 Ramakrishna, Shanthi SR Windermere Prep 29.99 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
64 Nichols, Maliyah SO Fort Meade 30.17 The Ridge Invitational Mar 9, 2019 -2.0
65 Foreman, Anna SO Geneva School 30.18 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -1.0
66 Noel, Kelly SO Atlantic Christian 30.19 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
67 Davis, Jessica JR Benjamin School 30.20 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 1.5
68 Bernal, Sofia SO Father Lopez 30.25 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019 1.3
69 McNatt, Julia FR Holy Trinity 30.27 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
70 Kirst, Isabella 7 Mount Dora Christian 30.32 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.2
71 Wright, Jasmyne FR Orlando Christian Prep 30.50 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
72 Whittenton, Kaylie 8 Victory Christian (LL) 30.53 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019 -0.5
73 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 30.54 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
74 Frederic, Daniella JR New Dimensions 30.56 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
75 Perdue, Kristianne FR Lake Mary Prep 30.58 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.2
76 Lasala, Andreya SO Master's Academy (Oviedo) 30.74 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 1.1
77 Overby , Nia 8 Orlando Christian Prep 30.85 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
78 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 30.93 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 0.5
79 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 30.94 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019 -0.8
80 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 31.06 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.0
81 Cummings, Kianie SR City of Life Christian 31.09 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
82 McLeod, Shiyanna SR Benjamin School 31.11 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 1.6
82 Ramakrishna, Suveda FR Windermere Prep 31.11 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 +0.0
84 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 31.16 Spruce Creek Developmental Meet 3 Mar 6 2019 Mar 13, 2019
85 Williams, Kaela FR Circle Christian 31.17 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
86 Norris, Kiara 8 Holy Trinity 31.18 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
87 Gonzalez Diaz, Liahneli SR Victory Christian (LL) 31.21 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.7
87 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 31.21 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 1.0
87 Willis, Rhian 8 Glades Day 31.21 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019 -0.2
90 Falco, Ana SO Master's Academy (Oviedo) 31.23 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019 0.9
91 Smith, Anaijah 7 Mount Dora Christian 31.34 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
92 Humphrey, Sabrina SR Windermere Prep 31.35 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
93 Martinez, Amanda SR Master's Academy (Oviedo) 31.45 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 0.2
94 Ford, Faith 7 Foundation Academy 31.46 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
95 Barnes, Riley SO Mount Dora Christian 31.52 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
96 Barnes, Leilani SO Lake Mary Prep 31.56 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
97 Bienz, Lillyanna JR John Carroll 31.73 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
98 Williams, Jessica 8 Foundation Academy 31.77 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
99 Rebeix, Jessie SO Florida Prep 31.78 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
100 Costar, Emily JR Geneva School 31.96 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019 0.6

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Black, Suresh SR First Academy (Orlando) 49.43 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
2 Edwards, Nathan SR First Academy (Orlando) 49.82 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
3 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 50.60 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Pound, Honoree JR Holy Trinity 51.03 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Bowles, Kenneth JR Pahokee 51.52 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Khan, Mohammad SR Windermere Prep 51.63 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Santiago, Celestino JR Orlando Christian Prep 51.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Smith, Omari J FR Mount Dora Christian 51.93 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
9 Mitchell, Brady SO Geneva School 52.03 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
10 Everett, Anquan SR Pahokee 52.17 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
11 Williams, Zavien SO Windermere Prep 52.19 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
12 Mayr, Jake SR Father Lopez 52.43 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
12 Tallis, Parker JR Foundation Academy 52.43 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
14 Gillis, Josh SO Master's Academy (Oviedo) 52.55 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
15 Peres, Mathews SR Windermere Prep 52.57 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
16 William, Aviance FR Orangewood Christian 52.58 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
17 Robinson, Jaylan SO First Academy (Orlando) 52.61 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
18 German, Zachary FR Benjamin School 53.48 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
19 Rodriguez, Alexander SR New Dimensions 53.68 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
20 Brown, Anthony FR Orlando Christian Prep 53.97 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
21 Bryant, Rodney SO Mount Dora Christian 54.25 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
22 Mason, Trent SR Lakeland Christian 54.31 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
23 McArdle, Tyler SO First Academy (Orlando) 54.38 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
24 Holifield, Marvin SR Lake Mary Prep 54.42 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
24 Young, Patrick JR Jupiter Christian 54.42 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 Lockley, Tj SO Father Lopez 54.45 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
27 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 54.48 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
28 Dunnaway, Jessie SR Pahokee 54.66 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
29 Cauldron, Wyatt SR City of Life Christian 54.68 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
29 Labardy, David SR Vanguard (LW) 54.68 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
31 Noel, Joel SR Windermere Prep 54.98 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
32 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 55.10 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
32 Wells, Caleb SR Berean Christian 55.10 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
34 Gayoso, Tomas SR Master's Academy (Oviedo) 55.16 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
35 Hendrickson, Dylan SR John Carroll 55.17 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
36 Nelson, Azsean 8 Trinity Christian (LW) 55.22 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
37 White, Cesar JR Geneva School 55.26 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
38 Yamnitz, Bryson SR Lakeland Christian 55.76 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
39 Payton, Kenny SR City of Life Christian 55.80 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
39 Virgil, Reggie FR Mount Dora Christian 55.80 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
41 Frederic, Maxwell JR New Dimensions 55.81 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
42 Lee, Sun Woo SO Lakeland Christian 55.87 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
43 Brown, Malachi JR Orlando Christian Prep 55.98 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
44 Moore, Laquad JR Pahokee 56.04 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
45 Fetters, Christopher JR Windermere Prep 56.05 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
46 Melendez, Joshua JR City of Life Christian 56.27 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
47 Johnson, Sean SO First Academy (Orlando) 56.32 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
48 Cockrell, Daute FR Mount Dora Christian 56.33 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
49 Cox, Allen JR First Academy (Orlando) 56.54 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
50 Holder, Ethan SO Florida Prep 56.76 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
51 Chen, Zixuan JR Benjamin School 56.80 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
52 Rodriguez, Alejandro FR New Dimensions 56.87 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
53 Williams, Jayden FR Windermere Prep 56.91 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
54 Allen, Najji SR Windermere Prep 57.23 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
55 Williams, Alden SO Victory Christian (LL) 57.39 Chargers Invitational Feb 21, 2019
56 Bryant, Isaiah 8 Mount Dora Christian 57.56 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
57 Howard, Dearrick SR Fort Meade 57.61 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
58 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 57.72 Warrior Invitational Mar 1, 2019
58 Wakefield, James JR Mount Dora Christian 57.72 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
60 Wattles, Ethan SO International Community 57.75 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
61 Kelly, Mason FR Berean Christian 57.83 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
62 Garcia, Gilbert Alexis 7 Orlando Christian Prep 57.94 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
63 Johnson, Ty SO Holy Trinity 58.03 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
64 Lohmann, Rett SR Glades Day 58.22 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
65 McDonald, Hennessy JR Vanguard (LW) 58.23 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
66 Watters, Jordan 8 Berean Christian 58.31 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
67 Jean, Malachi SO John Carroll 58.33 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
68 Adames, Jeremy FR Father Lopez 58.37 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
69 Bergsman, Jack SR Berean Christian 58.48 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
70 Suarez, Anthony JR New Dimensions 58.51 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
71 Feipel, Christian SO First Academy (Orlando) 58.68 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
72 Harris, Justin JR First Academy (Orlando) 58.71 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
73 Ulloa-Melendez, Carlos JR Victory Christian (LL) 58.72 Chargers Invitational Feb 21, 2019
74 Kasyanov, Brandon SO Foundation Academy 58.75 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
75 Song, Jackie FR Windermere Prep 58.76 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
76 Lunt, Jordan SO Warner Christian 58.86 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
77 Quiones, Jacobo SO Father Lopez 58.88 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
78 Kruppenbacher, Andrew SO Berean Christian 58.89 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
79 Vega, Sammy FR Master's Academy (Oviedo) 58.99 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
80 Chandler, Ladarion 8 Victory Christian (LL) 59.00 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
80 Fedderly, Taylor SR Santa Fe Catholic 59.00 Lake Region Open Feb 19, 2019
82 Smith, Jack FR Lakeland Christian 59.02 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
83 Felix, Anthony FR City of Life Christian 59.10 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
84 Miller, Joseph JR Geneva School 59.14 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
85 Goetschius, Jack SR Benjamin School 59.43 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
86 Venegas, Esteban SO First Academy (Orlando) 59.45 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
87 van der Riet, Cullen JR Foundation Academy 59.49 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
88 Michel, Stevenson 8 Pahokee 59.61 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
89 Aviles, Angel SO New Dimensions 59.71 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
90 Graham, Johnny JR Circle Christian 59.73 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
90 Kane, Scott JR Glades Day 59.73 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
92 Tehasse, Maurice FR John Carroll 59.86 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
93 Porter, Jordan SO Master's Academy (Oviedo) 59.90 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
94 Allen, Matthew SO Holy Trinity 59.91 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
95 Campbell , Randy SO Fort Meade 59.92 Sebring Meet #1 Mar 21, 2019
95 West, Dontavius SO Victory Christian (LL) 59.92 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
97 Vihlen, Alex FR Lake Mary Prep 59.96 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
98 Johnson, Michael FR Mount Dora Christian 1:00.01 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
99 Pagano, Tristan SO Father Lopez 1:00.08 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
100 Row, Gary SR Pahokee 1:00.15 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Boyd, Rachel SR Master's Academy (Oviedo) 58.56 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
2 Ward, Clyana SR Pahokee 59.42 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
3 Afram-Gyening, Courtney JR First Academy (Orlando) 1:00.19 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
4 Carrillo, Elysse SR Circle Christian 1:00.29 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
5 William, Sha'Niya SR Pahokee 1:02.15 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
6 Simpson, Ella JR First Academy (Orlando) 1:02.36 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
7 Horgen, Emily JR Benjamin School 1:03.21 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
8 Gibson, Derica SR John Carroll 1:03.22 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
9 Sarratt, Alinah 7 Holy Trinity 1:03.31 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Fernandez, Dania SR Windermere Prep 1:03.52 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
11 Wright, Jasmyne FR Orlando Christian Prep 1:03.60 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
12 Tanner, Martha SR Master's Academy (Oviedo) 1:03.83 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
13 Riechers, Bella SO Master's Academy (Oviedo) 1:03.99 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
14 Perez, Layla 8 Pahokee 1:04.20 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
15 Payton, Omega SO City of Life Christian 1:04.28 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
16 Brown, Sumaya FR Glades Day 1:04.31 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
17 Seavers, Katherine FR Father Lopez 1:04.70 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
18 Hendrix, Lily JR Geneva School 1:05.21 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
18 Lausell, Chloe SO Santa Fe Catholic 1:05.21 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
20 Grandstaff, Emily FR Circle Christian 1:05.29 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
21 Wilson, Ryleigh 7 Master's Academy (Oviedo) 1:05.33 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
22 Fagot, Anagrace FR Circle Christian 1:05.56 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
23 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 1:05.64 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
24 Woods, Victoria FR Father Lopez 1:05.71 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
25 Shemansky, Hannah SR Santa Fe Catholic 1:05.73 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
26 Wilson, Courtnei SR Mount Dora Christian 1:05.74 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
27 Gunn, Aalyssa 8 Orlando Christian Prep 1:06.38 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
28 Hall, Brianna SR Mount Dora Christian 1:06.83 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
29 Fought, Emma FR First Academy (Leesburg) 1:06.93 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
30 Carrillo, Isabella SO Circle Christian 1:06.94 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
31 Borer, Grace SR Father Lopez 1:06.99 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
32 Lockhart, Chasity SO Atlantic Christian 1:07.15 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
33 Josza, Eden FR Benjamin School 1:07.26 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
34 Jones, Kassidy SO Santa Fe Catholic 1:07.33 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
35 Williams, Kaela FR Circle Christian 1:07.34 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
36 Cousin, Alexa FR Benjamin School 1:07.59 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
37 Foreman, Anna SO Geneva School 1:07.87 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Lasala, Victoria SR Master's Academy (Oviedo) 1:08.25 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
39 Ford, Faith 7 Foundation Academy 1:08.47 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
40 Murray, Lily JR Geneva School 1:08.91 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
41 Costar, Emily JR Geneva School 1:09.15 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
42 Viera, Melody SO Glades Day 1:09.31 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
43 Williams, Jessica 8 Foundation Academy 1:09.58 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
44 Beliveau, Molly 7 First Academy (Leesburg) 1:09.75 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
45 Kuznof, Kenya SR Father Lopez 1:10.04 Spruce Creek Developmental Meet 1 Feb 20 2019 Feb 20, 2019
46 Dawson, Alexis JR Father Lopez 1:10.10 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
46 Woods, Virginia FR Father Lopez 1:10.10 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
48 Shore, Bregan SR Mount Dora Christian 1:10.13 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
49 Nichols, Maliyah SO Fort Meade 1:10.16 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
50 Wilson, Alexa FR Master's Academy (Oviedo) 1:10.71 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
51 Altenor, Smarlensly JR John Carroll 1:10.80 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
52 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 1:10.88 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
53 Frederic, Daniella JR New Dimensions 1:10.92 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
54 Cuevas, Priscilla 8 Atlantic Christian 1:11.35 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
55 Thompson, Tamaria 8 Fort Meade 1:11.36 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
56 Kirst, Isabella 7 Mount Dora Christian 1:11.68 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
57 Humphrey, Sabrina SR Windermere Prep 1:11.83 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
58 Bernal, Sofia SO Father Lopez 1:12.13 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
59 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 1:12.19 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
60 DePool, Camila 7 City of Life Christian 1:12.21 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
61 Streets, Vivian SR Lakeland Christian 1:12.26 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
62 Boehning, Isabelle JR John Carroll 1:12.35 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
62 Lasala, Andreya SO Master's Academy (Oviedo) 1:12.35 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
64 Wilson, Jayde JR First Academy (Orlando) 1:12.47 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
65 Whittenton, Kaylie 8 Victory Christian (LL) 1:12.55 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
66 Deese, Destiny JR Lakeland Christian 1:12.70 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
67 Fleurigene, Tanisha SO Atlantic Christian 1:12.76 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
68 Cawthon, Arianna SO Mount Dora Christian 1:12.80 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
69 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 1:12.91 Windermere Prep Home Meet #1 Mar 25, 2019
70 Deyant, Saramide FR New Dimensions 1:12.93 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
71 Ramakrishna, Suveda FR Windermere Prep 1:13.05 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
72 Rivera-Sears, Geliya SO John Carroll 1:13.13 Martin County Freshman/Sophomore Meet Feb 19, 2019
73 Rebeix, Jessie SO Florida Prep 1:13.77 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
74 Foote, Johanna 7 Orlando Christian Prep 1:13.90 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
75 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 1:14.36 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
76 Martin, Oliva SO First Academy (Orlando) 1:14.48 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
77 Crocker, Zoe 8 Morningside 1:14.67 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
78 Chaney, Melanie FR Orlando Christian Prep 1:14.70 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
78 Ragsdale, Tristen 7 Foundation Academy 1:14.70 Windermere Prep Home Meet #1 Mar 25, 2019
80 Hickman, Sha'Riyah 7 Pahokee 1:14.86 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
81 Gonzalez Diaz, Liahneli SR Victory Christian (LL) 1:15.10 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
82 Gunn, Aaliyah FR Orlando Christian Prep 1:15.21 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
83 Lytle, Sara 8 City of Life Christian 1:15.29 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
84 Antoine, Jayline FR Santa Fe Catholic 1:15.54 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
85 Sowers, Leah 8 Mount Dora Christian 1:15.70 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
86 Williams, Selah SO Circle Christian 1:15.78 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
87 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 1:16.02 Spruce Creek Developmental Meet 3 Mar 6 2019 Mar 13, 2019
88 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 1:16.37 Benjamin Invite Feb 12, 2019
89 Cleary, Katherine SO Victory Christian (LL) 1:16.50 Chargers Invitational Feb 21, 2019
90 Garcia, Yamilet 8 Victory Christian (LL) 1:16.56 Chargers Invitational Feb 21, 2019
91 Peck, Lindsey JR Father Lopez 1:16.57 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
92 Troncoso, Smryna FR Florida Prep 1:16.63 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
93 Stites, Emma 8 Trinity Christian (Deltona) 1:16.80 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
94 Butler, Tatiana JR New Dimensions 1:16.96 Kowboy Developmental Meet Feb 28, 2019
95 Brindise, Caelan FR Benjamin School 1:17.36 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
96 Buggs, Reyna SR City of Life Christian 1:17.42 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
97 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 1:17.55 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
98 Larkins, Abby SR Father Lopez 1:17.88 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
99 Horton, MacKenzie SR Mount Dora Christian 1:18.55 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
100 Alcida, Nicky SR New Dimensions 1:18.74 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Curtis, Gabriel SR Mount Dora Christian 1:56.73 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
2 Pruim, Jackson SR Mount Dora Christian 1:59.49 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
3 Gillis, Josh SO Master's Academy (Oviedo) 1:59.55 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Curtis, Mitchell SO Mount Dora Christian 2:01.00 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
5 Virgil, Reggie FR Mount Dora Christian 2:01.65 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
6 Fetters, Christopher JR Windermere Prep 2:02.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Young, Patrick JR Jupiter Christian 2:03.52 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Yamnitz, Bryson SR Lakeland Christian 2:05.35 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
9 Khan, Mohammad SR Windermere Prep 2:05.81 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
10 Frederic, Maxwell JR New Dimensions 2:06.04 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
11 Rohrbough, Zachariah SR John Carroll 2:06.07 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
12 O'Quinn, Brendan SO Father Lopez 2:06.16 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Mayr, Jake SR Father Lopez 2:06.20 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
14 Brown, Anthony FR Orlando Christian Prep 2:06.94 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
15 Peres, Mathews SR Windermere Prep 2:06.99 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
16 Williams, Zavien SO Windermere Prep 2:07.53 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
17 Lee, Sun Woo SO Lakeland Christian 2:09.37 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
18 Payton, Kenny SR City of Life Christian 2:09.77 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
19 Woodbine, Jonah SO Master's Academy (Oviedo) 2:09.93 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
20 Wattles, Ethan SO International Community 2:10.02 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
21 Fischer, Garrett SR Covenant Christian 2:10.15 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
21 Pereira, Lucas JR Pine School 2:10.15 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
23 Workowski, Joshua JR Circle Christian 2:10.23 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
24 Johnson, Sean SO First Academy (Orlando) 2:10.91 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
25 Hill, Jessie SR Pahokee 2:11.10 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
26 Suarez, Anthony JR New Dimensions 2:11.14 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
27 Henry, Caleb SR First Academy (Orlando) 2:11.49 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
28 George, Jimmy SO Foundation Academy 2:12.51 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
29 Gibson, Grey FR Geneva School 2:12.62 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
30 Johnson, Ty SO Holy Trinity 2:12.81 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
31 Rodriguez, Alexander SR New Dimensions 2:13.11 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
32 Haak, Alexander SR Circle Christian 2:13.53 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
33 Dejesus, Jackson 8 Circle Christian 2:13.62 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
34 Rodriguez, Alejandro FR New Dimensions 2:13.67 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
35 Twyman, Ted SR Benjamin School 2:13.94 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
36 Gibson, Nikolas SO Mount Dora Christian 2:14.40 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
37 Shields, Alexander JR First Academy (Orlando) 2:14.57 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
38 Cachaldora, Joseph SR John Carroll 2:14.62 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
39 Haak, Christopher SR Circle Christian 2:14.66 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
40 Dvorak, Lucas FR Windermere Prep 2:14.79 Windermere Prep Home Meet #1 Mar 25, 2019
41 Wakefield, James JR Mount Dora Christian 2:15.28 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
42 Brown, Adrain JR Pahokee 2:15.61 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
43 Hendrickson, Dylan SR John Carroll 2:15.64 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019
44 Wilshire, Stone FR Pine School 2:15.73 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
45 Valente, Tom JR Mount Dora Christian 2:15.75 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
46 Gayoso, Tomas SR Master's Academy (Oviedo) 2:15.98 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
47 White, Martin SO Geneva School 2:16.33 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
48 Harris, Justin JR First Academy (Orlando) 2:17.45 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
49 Cox, Allen JR First Academy (Orlando) 2:17.53 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
50 Williams, Alden SO Victory Christian (LL) 2:17.66 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
51 Shafer, Nick SO Geneva School 2:17.67 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
52 Marques Fernandes, Felipe SO Windermere Prep 2:17.71 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
53 Gorey, Trenton SO Brevard HEAT 2:17.97 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
54 Diaz, Lukas SO Jupiter Christian 2:18.01 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
55 Smith, Elijah 7 Pahokee 2:18.30 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
56 Rosolino, Tanner SR Father Lopez 2:18.65 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
57 Mckay, Joshua FR Geneva School 2:19.27 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
58 Wells, Caleb SR Berean Christian 2:19.37 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
59 Davis, Ray JR Santa Fe Catholic 2:19.40 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
60 Hyland, Reyn FR Pine School 2:20.03 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
61 Major, Jimmy JR Father Lopez 2:20.04 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
62 Rivera, Moises JR City of Life Christian 2:20.33 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
63 Miller, Joseph JR Geneva School 2:20.54 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
64 Simpson, Everett FR First Academy (Orlando) 2:20.67 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
65 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 2:20.91 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
66 Snow, Alex JR Berean Christian 2:20.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
67 McDonnell, Colin SO Father Lopez 2:21.10 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
68 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 2:21.21 Warrior Invitational Mar 1, 2019
69 Susla, Rylan 8 Orangewood Christian 2:21.22 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
70 Riggs, Jackson FR Holy Trinity 2:21.29 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
71 Venegas, Esteban SO First Academy (Orlando) 2:21.40 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
72 Bryant, Rodney SO Mount Dora Christian 2:21.41 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
73 Row, Gary SR Pahokee 2:21.43 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
74 Paul, Jeremiah JR Victory Christian (LL) 2:21.56 Chargers Invitational Feb 21, 2019
75 Atwell, Noah FR Circle Christian 2:21.62 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
76 Kirwan, Michael FR Circle Christian 2:21.80 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
77 Smith, Jack FR Lakeland Christian 2:22.08 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
78 Oliver, Willie JR Orlando Christian Prep 2:22.14 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
79 Brennan-Martin, Sybastian SO Victory Christian (LL) 2:22.19 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
80 Adames, Jeremy FR Father Lopez 2:22.26 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
81 Bresnick, Noah SR Trinity Christian (LW) 2:22.40 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
82 Robinson, Jaylan SO First Academy (Orlando) 2:22.41 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
83 Hauck, Nicholas FR Windermere Prep 2:23.35 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
84 Tallis, Parker JR Foundation Academy 2:23.66 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
85 Maccelon, Kevin JR New Dimensions 2:24.27 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
86 Seissigei, Dylan JR John Carroll 2:24.34 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
87 Andreasen, Zachary SO Geneva School 2:24.43 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
88 Albers, Brandon FR First Academy (Orlando) 2:24.46 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
89 Zapata, Sean SO City of Life Christian 2:24.54 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
90 Leach, Jack JR John Carroll 2:24.56 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
91 Fernandez, Carlos SR Berean Christian 2:24.78 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
91 Rosa, Chris SO Trinity Christian (LW) 2:24.78 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
93 Leware, Caleb JR First Academy (Leesburg) 2:24.82 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
94 Tracey, Jaeze SR Pahokee 2:24.90 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
95 Afram-Gyening, Cameron JR First Academy (Orlando) 2:25.37 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
96 Cabrera, Jose SO Glades Day 2:26.23 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
97 Hendrix, Campbell 7 Geneva School 2:26.29 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
98 Wells, Jacob 8 Berean Christian 2:26.36 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
99 Esterline, Thomas SR Santa Fe Catholic 2:26.45 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
100 Higgins, Bradley SO Foundation Academy 2:26.63 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Horgen, Emily JR Benjamin School 2:22.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
2 Fagot, Anagrace FR Circle Christian 2:23.53 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Small, Caroline JR Benjamin School 2:23.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 McEwen, Brooke JR Circle Christian 2:24.88 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
5 McDonnell, Claire JR Father Lopez 2:26.62 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Carrillo, Elysse SR Circle Christian 2:27.13 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
7 Moore, Laquandra SO Pahokee 2:27.19 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
8 Hall, Brianna SR Mount Dora Christian 2:27.57 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
9 Hendrix, Lily JR Geneva School 2:27.93 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Parker, Sinkenesh SO Circle Christian 2:28.04 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
11 Simpson, Ella JR First Academy (Orlando) 2:29.50 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
12 Caswell, Gretchen 8 Lakeland Christian 2:33.14 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
13 Tanner, Martha SR Master's Academy (Oviedo) 2:34.78 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
14 Peck, Mary FR Father Lopez 2:34.89 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
15 Parker, Archike SO Circle Christian 2:35.73 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
16 Grandstaff, Emily FR Circle Christian 2:36.07 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
17 Grantlin, Ulicia SO Pahokee 2:36.83 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
18 Crist, Isabel JR First Academy (Orlando) 2:36.90 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
19 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 2:37.74 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
20 Parker, Mulunesh JR Circle Christian 2:39.40 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
21 Foreman, Anna SO Geneva School 2:40.23 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
22 Smith, Raquel SR Geneva School 2:40.28 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
23 Jacobus, Lilly 7 Master's Academy (Oviedo) 2:41.29 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
24 Bienz, Lillyanna JR John Carroll 2:41.65 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
25 Kutzler, Amy SO John Carroll 2:41.66 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
26 Chamblin, Angel 8 City of Life Christian 2:42.06 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
27 Miranda, Mirabella SO Windermere Prep 2:42.22 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
28 Horsford, Rachel 7 Mount Dora Christian 2:42.45 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
29 Messemer, Grace SR Master's Academy (Oviedo) 2:42.59 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
30 Banks, Bre'yanna SO Pahokee 2:42.76 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
31 Bayes, Lauren 6 Lakeland Christian 2:42.80 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
32 Rudolph, Sarah FR Circle Christian 2:42.87 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
33 Reineke, Greer 8 First Academy (Orlando) 2:43.19 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
34 Lloyd, Delaney SR Father Lopez 2:43.27 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
35 Woods, Victoria FR Father Lopez 2:44.44 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
36 William, Sha'Niya SR Pahokee 2:45.05 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
37 Casey, Ann FR Windermere Prep 2:45.45 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
38 Watkins, Ramsey SO Lakeland Christian 2:45.56 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
39 Swafford, Brenely FR Geneva School 2:46.20 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
40 Costar, Emily JR Geneva School 2:46.83 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
41 Williams, Kaela FR Circle Christian 2:47.52 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
42 Gunn, Aaliyah FR Orlando Christian Prep 2:49.83 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
43 Kennedy, Caroline SR First Academy (Leesburg) 2:50.29 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
44 Sun, Stephanie SO Windermere Prep 2:51.21 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
45 Cargill, Christina SR John Carroll 2:51.25 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
46 Horsford, Allison 8 Mount Dora Christian 2:51.29 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
47 Shemansky, Hannah SR Santa Fe Catholic 2:51.56 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
48 DePool, Camila 7 City of Life Christian 2:51.95 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
49 Jones, Kassidy SO Santa Fe Catholic 2:52.05 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
50 Cawthon, Arianna SO Mount Dora Christian 2:52.54 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
51 Cavallo, Sophia 6 Benjamin School 2:52.85 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
52 Streets, Vivian SR Lakeland Christian 2:52.98 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
53 Rodriguez-Martinez, Nicole SR Geneva School 2:53.37 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
54 Greaton, Gracie 7 Benjamin School 2:53.56 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
55 Ferrell, Paige SO Foundation Academy 2:54.36 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
56 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 2:54.77 Benjamin Invite Feb 12, 2019
57 Schiller, Jillian JR Santa Fe Catholic 2:54.82 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
58 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 2:55.66 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
59 Valente, Olivia SO Mount Dora Christian 2:55.69 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
60 Abrams, Kendall 7 Mount Dora Christian 2:55.81 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
61 Birdsall, Jadan 7 First Academy (Leesburg) 2:56.26 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
62 Copley, Layla FR First Academy (Leesburg) 2:57.18 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
63 Boktor, Stephanie SO Master's Academy (Oviedo) 2:57.30 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
64 Are, Nathalie JR First Academy (Orlando) 2:57.91 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
65 Waters, Leeley 8 Foundation Academy 2:58.91 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
66 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 2:59.22 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
67 Sundermeyer, Emma 7 Foundation Academy 2:59.28 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
68 Ford, Faith 7 Foundation Academy 2:59.47 Windermere Prep Home Meet #1 Mar 25, 2019
69 Cuevas, Priscilla 8 Atlantic Christian 2:59.82 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
70 Daniel, Kailey SR Mount Dora Christian 3:00.35 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
71 Messemer, Sarah FR Master's Academy (Oviedo) 3:00.62 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
72 Thomas, Abby Grace 8 Geneva School 3:00.74 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
73 Seavers, Katherine FR Father Lopez 3:00.94 Spruce Creek Developmental Meet 3 Mar 6 2019 Mar 13, 2019
74 Castro, Maria SR Master's Academy (Oviedo) 3:01.63 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
75 Pach, Tanya 8 Atlantic Christian 3:02.14 Benjamin Invite Feb 12, 2019
76 Hickman, Att'miracle 6 Pahokee 3:03.00 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
77 Greaton, Ella 7 Benjamin School 3:03.41 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
78 Providence, Elishama SO Orlando Christian Prep 3:03.47 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
79 Cleary, Katherine SO Victory Christian (LL) 3:04.81 Storm Relays Mar 12, 2019
80 hernendez, sarah JR Santa Fe Catholic 3:05.18 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
81 Rebeix, Jessie SO Florida Prep 3:05.36 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
82 Finch, Sarah SO Santa Fe Catholic 3:05.94 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
83 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 3:06.45 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
84 Torres-Gomez, Sofia SO Master's Academy (Oviedo) 3:07.03 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
85 Martin, Jaiden SO Holy Trinity 3:08.90 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
86 Miller, Grace 7 Geneva School 3:09.90 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
87 Stegall, Maddison FR Berean Christian 3:10.23 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
88 Anderson, Audri FR Lakeland Christian 3:10.38 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
89 Rydson, Georgia FR Holy Trinity 3:11.08 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
90 Horton, MacKenzie SR Mount Dora Christian 3:12.93 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
91 Winters, Jessica SR Master's Academy (Oviedo) 3:13.02 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
92 Lehman, Chevi FR Trinity Christian (Deltona) 3:13.49 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
93 Crocker, Zoe 8 Morningside 3:13.53 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
94 Linder, Sa'Nya 7 Pahokee 3:13.68 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
95 Garcia, Yamilet 8 Victory Christian (LL) 3:14.66 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
96 McCall, Anniston SR Mount Dora Christian 3:14.73 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
97 Bivens, Diamond SR Atlantic Christian 3:14.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
98 Estupinan, Gracie SO Santa Fe Catholic 3:15.06 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
99 Barnett, Katelyn 7 First Academy (Leesburg) 3:15.54 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
100 Jean Louis, Abnelle SO Pahokee 3:16.12 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Curtis, Gabriel SR Mount Dora Christian 4:22.00 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
2 Pruim, Jackson SR Mount Dora Christian 4:29.82 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
3 Yamnitz, Bryson SR Lakeland Christian 4:29.86 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Twyman, Ted SR Benjamin School 4:32.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
5 Curtis, Mitchell SO Mount Dora Christian 4:34.38 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
6 Young, Patrick JR Jupiter Christian 4:39.17 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Wattles, Ethan SO International Community 4:41.09 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
8 Gillis, Josh SO Master's Academy (Oviedo) 4:41.89 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
9 Camacho, Esdras SR Master's Academy (Oviedo) 4:41.92 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
10 Pereira, Lucas JR Pine School 4:44.52 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
11 Valente, Tom JR Mount Dora Christian 4:48.82 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
12 Workowski, Joshua JR Circle Christian 4:48.95 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
13 Martinez, Seth JR Lakeland Christian 4:49.31 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
14 Rosolino, Tanner SR Father Lopez 4:52.58 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
15 Frederic, Maxwell JR New Dimensions 4:53.50 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
16 Gibson, Grey FR Geneva School 4:54.39 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
17 Diaz, Lukas SO Jupiter Christian 4:55.20 Warrior Invitational Mar 1, 2019
18 Major, Jimmy JR Father Lopez 4:55.51 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
19 Dvorak, Lucas FR Windermere Prep 4:55.92 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
20 Dejesus, Jackson 8 Circle Christian 4:56.17 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
21 Suarez, Anthony JR New Dimensions 4:59.31 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
22 Gibson, Nikolas SO Mount Dora Christian 4:59.36 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
23 Hyland, Reyn FR Pine School 4:59.55 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
24 Galarza, Sammy SO Atlantic Christian 4:59.56 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
25 Mckay, Joshua FR Geneva School 4:59.76 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
26 Deleon, Sebastian SR Mount Dora Christian 5:02.71 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
27 Higgins, Bradley SO Foundation Academy 5:03.38 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
28 Caswell, Ethan SO Lakeland Christian 5:03.79 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
29 Woodbine, Jonah SO Master's Academy (Oviedo) 5:04.03 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
30 Neeld, Thomas 8 Circle Christian 5:06.63 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
31 O'Quinn, Brendan SO Father Lopez 5:07.62 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
32 Merly, Zach FR Master's Academy (Oviedo) 5:07.72 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
33 Haak, Christopher SR Circle Christian 5:07.84 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
34 Williams, Alden SO Victory Christian (LL) 5:08.14 Storm Relays Mar 12, 2019
35 McDonnell, Colin SO Father Lopez 5:08.34 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
36 Harris, Justin JR First Academy (Orlando) 5:08.38 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
37 Haak, Alexander SR Circle Christian 5:08.48 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
38 Carr, James FR Benjamin School 5:09.32 Warrior Invitational Mar 1, 2019
39 Ageeb, Joseph SO John Carroll 5:11.56 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
40 Gorey, Trenton SO Brevard HEAT 5:12.22 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
41 Allen, Matthew SO Holy Trinity 5:12.34 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
42 Neeld, Will 6 Circle Christian 5:13.82 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
43 Overholt, Jackson FR Lakeland Christian 5:14.44 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
44 Snow, Alex JR Berean Christian 5:17.53 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
45 Albers, Brandon FR First Academy (Orlando) 5:18.26 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
46 Wilshire, Stone FR Pine School 5:18.27 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
47 Venegas, Esteban SO First Academy (Orlando) 5:18.40 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
48 Atwell, Noah FR Circle Christian 5:19.22 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
49 Ruiz-Feliz, Armando SO New Dimensions 5:20.44 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
50 Davis, Ray JR Santa Fe Catholic 5:21.31 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
51 Premji, Eshaan JR Windermere Prep 5:21.84 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
52 White, Martin SO Geneva School 5:22.29 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
53 Jagen, Calvin 7 Circle Christian 5:22.37 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
54 Zahn, Carter SR Victory Christian (LL) 5:22.56 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
55 Brodrecht, Jarrett SO Geneva School 5:23.35 Highlander Invitational 2019 Feb 22, 2019
56 Gilbert, Aiden 8 Orlando Christian Prep 5:23.55 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
57 Simpson, Everett FR First Academy (Orlando) 5:24.33 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
58 Johnson, Sean SO First Academy (Orlando) 5:24.63 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
59 Henry, Caleb SR First Academy (Orlando) 5:24.79 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
60 Rosa, Chris SO Trinity Christian (LW) 5:28.43 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
61 Leach, Jack JR John Carroll 5:28.71 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
62 Andreasen, Zachary SO Geneva School 5:30.17 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
63 Harbour, William FR Covenant Christian 5:30.52 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
64 Daher, Michael FR Master's Academy (Oviedo) 5:30.85 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
64 Phelps, Hezekiah FR Brevard HEAT 5:30.85 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
66 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 5:31.49 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
67 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 5:32.03 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
68 Kacprowicz, Evan SR Trinity Christian (LW) 5:34.37 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
69 Smith, Jack FR Lakeland Christian 5:34.39 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
70 Graves, Colin SO Vanguard (LW) 5:34.90 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
71 Seissigei, Dylan JR John Carroll 5:35.20 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
72 Rios, Esteban SO First Academy (Orlando) 5:36.31 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
73 Hauck, Nicholas FR Windermere Prep 5:36.34 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
74 Fernandez, Carlos SR Berean Christian 5:37.46 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
75 Fyke, Logan 7 Berean Christian 5:37.86 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
76 Kirwan, Michael FR Circle Christian 5:38.15 Satellite High Invitational Feb 22, 2019
77 Parker, Isaiah 8 Circle Christian 5:38.32 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
78 Wells, Jacob 8 Berean Christian 5:38.52 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
79 Leware, Caleb JR First Academy (Leesburg) 5:39.88 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
80 Zapata, Sean SO City of Life Christian 5:40.09 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
81 Braid, Jordan JR New Dimensions 5:41.39 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
82 Cabrera, Jose SO Glades Day 5:41.94 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
83 Cooper, Jayden 7 Orlando Christian Prep 5:41.96 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
84 Bruni, Anthony JR Vanguard (LW) 5:42.57 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
85 Robinson, Jonathan FR First Academy (Orlando) 5:43.63 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
86 Rodriguez, Eduardo 8 Atlantic Christian 5:44.27 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
87 Suiz, Camilo FR Benjamin School 5:44.74 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
88 Maisonet, Caleb 8 City of Life Christian 5:44.79 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
89 Williams, Daniel JR Father Lopez 5:45.44 Spruce Creek Developmental Meet 1 Feb 20 2019 Feb 20, 2019
90 Gilbert, Jordan 7 Orlando Christian Prep 5:45.48 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
91 Swanson, Andrew SR Atlantic Christian 5:45.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
92 Esterline, Thomas SR Santa Fe Catholic 5:47.92 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
93 Nyland, Andrew 7 Foundation Academy 5:48.29 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
94 Wilbanks, Josh SO Master's Academy (Oviedo) 5:48.92 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
95 Smith, Ben SR Foundation Academy 5:50.97 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
96 Lessard, Connor FR Father Lopez 5:51.58 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
97 Long, Zach SO Foundation Academy 5:52.26 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
98 Foster, Quinn 6 Brevard HEAT 5:53.00 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
99 Mera, Joey 8 First Academy (Leesburg) 5:53.08 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
100 Winters, Michael SO Master's Academy (Oviedo) 5:53.31 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Parker, Sinkenesh SO Circle Christian 5:14.24 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
2 McEwen, Brooke JR Circle Christian 5:16.44 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
3 McDonnell, Claire JR Father Lopez 5:22.69 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Fagot, Anagrace FR Circle Christian 5:24.71 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
5 Horgen, Emily JR Benjamin School 5:29.16 Warrior Invitational Mar 1, 2019
6 Peck, Mary FR Father Lopez 5:30.33 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
7 Caswell, Gretchen 8 Lakeland Christian 5:32.73 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
8 Parker, Archike SO Circle Christian 5:33.69 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
9 Wiechecki Vergara, Alesandra SR Holy Trinity 5:37.56 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
10 Bayes, Lauren 6 Lakeland Christian 5:41.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 5:42.52 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
12 Crist, Isabel JR First Academy (Orlando) 5:42.53 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Bayes, Sarah 8 Lakeland Christian 5:44.07 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
14 Small, Caroline JR Benjamin School 5:44.45 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
15 Parker, Mulunesh JR Circle Christian 5:49.81 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
16 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 5:50.88 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
17 Hall, Brianna SR Mount Dora Christian 5:53.25 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
18 Grandstaff, Emily FR Circle Christian 5:55.19 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
19 Hendrix, Lily JR Geneva School 5:55.44 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
20 Wyant, Ava 7 Master's Academy (Oviedo) 5:56.05 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
21 Dejesus, Grace 7 Circle Christian 5:59.73 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
22 Horsford, Rachel 7 Mount Dora Christian 6:01.85 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
23 Smith, Raquel SR Geneva School 6:04.73 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
24 Miranda, Mirabella SO Windermere Prep 6:05.00 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
25 Rudolph, Sarah FR Circle Christian 6:05.31 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
26 Pach, Tanya 8 Atlantic Christian 6:10.90 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
27 Lloyd, Delaney SR Father Lopez 6:11.54 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
28 Raesly, Ella 7 Geneva School 6:15.59 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
29 Casey, Ann FR Windermere Prep 6:15.66 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
30 Wermuth, Beatrice 7 Geneva School 6:15.75 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
31 Castro, Maria SR Master's Academy (Oviedo) 6:21.20 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
32 Weiner, Isabella SO Holy Trinity 6:23.72 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
33 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 6:24.57 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
34 Valente, Olivia SO Mount Dora Christian 6:25.01 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
35 Chamblin, Angel 8 City of Life Christian 6:26.21 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
36 Cargill, Christina SR John Carroll 6:27.40 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
37 Sundermeyer, Emma 7 Foundation Academy 6:31.27 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
38 Cuttaia, Shyla 7 Covenant Christian 6:31.95 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
39 DePool, Camila 7 City of Life Christian 6:32.64 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
40 Miller, Grace 7 Geneva School 6:33.72 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
41 Swafford, Brenely FR Geneva School 6:34.88 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
42 Cunningham, Alyssa 7 Brevard HEAT 6:35.02 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
43 Horsford, Allison 8 Mount Dora Christian 6:35.30 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
44 Schiller, Jillian JR Santa Fe Catholic 6:37.77 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
45 Stegall, Maddison FR Berean Christian 6:38.67 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
46 Ascheman, Addison 8 Glades Day 6:39.48 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
47 Copley, Layla FR First Academy (Leesburg) 6:40.40 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
48 Martin, Jaiden SO Holy Trinity 6:42.40 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
49 Lemmond, Rayna FR Victory Christian (LL) 6:43.31 Storm Relays Mar 12, 2019
50 Anderson, Audri FR Lakeland Christian 6:43.47 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
51 Blanchard, Tara SO Brevard HEAT 6:49.15 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
52 Birdsall, Jadan 7 First Academy (Leesburg) 6:49.91 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
53 Waters, Leeley 8 Foundation Academy 6:52.61 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
54 Letsche, Alexia JR Benjamin School 6:54.76 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
55 Ramirez, Ivana JR Pahokee 6:55.87 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
56 Davis, Caroline JR Mount Dora Christian 6:56.19 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
57 Trover, Chloe 6 City of Life Christian 6:57.66 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
58 Sun, Stephanie SO Windermere Prep 6:57.79 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
59 Rodriguez-Martinez, Nicole SR Geneva School 6:58.18 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
60 McCall, Anniston SR Mount Dora Christian 6:59.51 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
61 Ventura, Mya 7 City of Life Christian 7:00.41 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
62 Zelaya, Eva FR Trinity Christian (LW) 7:01.92 Jeff Fossen Invitational (PV Invite) Mar 8, 2019
63 Fried, Molly SO Benjamin School 7:03.05 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
64 Finch, Sarah SO Santa Fe Catholic 7:06.80 Lake Region Open Feb 19, 2019
65 Boktor, Stephanie SO Master's Academy (Oviedo) 7:10.67 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
66 Serrano, Gabriella SO Master's Academy (Oviedo) 7:11.56 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
67 Daniel, Kailey SR Mount Dora Christian 7:12.35 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
68 Small, Matilda SO Pine School 7:13.56 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
69 Greaton, Gracie 7 Benjamin School 7:14.13 Benjamin Invite Feb 12, 2019
70 Messemer, Sarah FR Master's Academy (Oviedo) 7:17.92 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
71 Lasala, Alyssa JR Master's Academy (Oviedo) 7:20.48 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
72 Trillo, Hailey 8 Odyssey Charter 7:20.81 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
73 McMann, Mary JR Santa Fe Catholic 7:22.92 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
74 Schillinger, Emma 6 Covenant Christian 7:23.59 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
75 Carr, Wells JR Benjamin School 7:25.02 Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
76 Greaton, Ella 7 Benjamin School 7:25.58 Benjamin Invite Feb 12, 2019
77 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 7:27.20 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
78 Hosch, Jessie SR Master's Academy (Oviedo) 7:28.95 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
79 Cline, Danielle SO Circle Christian 7:33.56 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
80 Miller, Katherine FR Lakeland Christian 7:33.94 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
81 Winters, Jessica SR Master's Academy (Oviedo) 7:36.54 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
82 Fiorentino, Mioara 7 City of Life Christian 7:37.27 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
83 Ortilaz, Gracie FR Orlando Christian Prep 7:37.54 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
84 Cardoso, Jade 6 Mount Dora Christian 7:38.91 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
85 Long, Madison SR Circle Christian 7:39.08 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
86 Jean Louis, Abnelle SO Pahokee 7:42.26 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
87 Alcida, Nicky SR New Dimensions 7:48.70 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
88 Rydson, Georgia FR Holy Trinity 7:50.77 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
89 Horton, MacKenzie SR Mount Dora Christian 8:00.21 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
90 Ford, Faith 7 Foundation Academy 8:04.63 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
91 Rivas, Alondra SO New Dimensions 8:12.46 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
92 Avilla, Selena 8 Trinity Christian (LW) 8:16.08 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
93 Garcia, Mariel SO City of Life Christian 9:13.87 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
94 Williams, Mikilyia 7 Pahokee 9:47.08 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
95 Rodriguez, Melissa 7 City of Life Christian 10:13.91 Storm Relays Mar 12, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Curtis, Gabriel SR Mount Dora Christian 9:19.70 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
2 Pruim, Jackson SR Mount Dora Christian 9:35.39 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Twyman, Ted SR Benjamin School 9:55.03 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Martinez, Seth JR Lakeland Christian 9:59.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Valente, Tom JR Mount Dora Christian 10:05.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Rosolino, Tanner SR Father Lopez 10:09.81 Florida Relays Mar 28, 2019
7 Pereira, Lucas JR Pine School 10:11.18 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
8 Yamnitz, Bryson SR Lakeland Christian 10:21.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
9 Wattles, Ethan SO International Community 10:22.87 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
10 Rohrbough, Zachariah SR John Carroll 10:26.82 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
11 Dejesus, Jackson 8 Circle Christian 10:29.61 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
12 Curtis, Mitchell SO Mount Dora Christian 10:32.58 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
13 Camacho, Esdras SR Master's Academy (Oviedo) 10:44.31 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
14 Gibson, Nikolas SO Mount Dora Christian 10:45.55 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
15 Major, Jimmy JR Father Lopez 10:46.17 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
16 Workowski, Joshua JR Circle Christian 10:52.14 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
17 Galarza, Sammy SO Atlantic Christian 10:52.45 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
18 Parker, Isaiah 8 Circle Christian 10:53.31 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
19 Mckay, Joshua FR Geneva School 10:54.08 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Ageeb, Joseph SO John Carroll 10:57.49 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
21 Gibson, Grey FR Geneva School 10:58.60 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
22 Diaz, Lukas SO Jupiter Christian 11:00.45 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
23 Suarez, Anthony JR New Dimensions 11:08.91 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
24 Neeld, Will 6 Circle Christian 11:09.69 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
25 Caswell, Ethan SO Lakeland Christian 11:20.18 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
26 Diaz, Christian SO Brevard HEAT 11:20.70 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
27 Deleon, Sebastian SR Mount Dora Christian 11:22.32 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
28 Jagen, Calvin 7 Circle Christian 11:24.28 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
29 Brodrecht, Jarrett SO Geneva School 11:24.89 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
30 McDonnell, Colin SO Father Lopez 11:25.89 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
31 Wilbanks, Josh SO Master's Academy (Oviedo) 11:26.31 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
32 Overholt, Jackson FR Lakeland Christian 11:31.27 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
33 Williams, Alden SO Victory Christian (LL) 11:36.50 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
34 Foster, Quinn 6 Brevard HEAT 11:36.73 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
35 Ruiz-Feliz, Armando SO New Dimensions 11:43.68 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
36 Allen, Matthew SO Holy Trinity 11:44.10 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
37 Thomas, Mason SR Orangewood Christian 11:58.26 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
38 Dvorak, Lucas FR Windermere Prep 12:05.18 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
39 Merly, Zach FR Master's Academy (Oviedo) 12:09.38 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
40 Gorey, Trenton SO Brevard HEAT 12:09.45 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
41 Sutton, Oliver FR Brevard HEAT 12:11.82 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
42 Daher, Michael FR Master's Academy (Oviedo) 12:16.43 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
43 Stewart, William FR Orangewood Christian 12:19.28 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
44 Carr, James FR Benjamin School 12:20.26 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
45 Cachaldora, Joseph SR John Carroll 12:22.87 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
46 Premji, Eshaan JR Windermere Prep 12:31.76 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
47 Nicholson, Kaden 8 Berean Christian 12:32.39 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
48 Marsh, Mark 8 First Academy (Orlando) 12:36.73 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
49 Wells, Jacob 8 Berean Christian 12:45.85 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
50 Braid, Jordan JR New Dimensions 12:51.96 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
51 Zapata, Sean SO City of Life Christian 12:56.18 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
52 Swanson, Andrew SR Atlantic Christian 12:56.71 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
53 Robinson, Jonathan FR First Academy (Orlando) 13:01.20 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
54 Rios, Esteban SO First Academy (Orlando) 13:01.88 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
55 Williams, Daniel JR Father Lopez 13:10.27 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
56 Harris, Justin JR First Academy (Orlando) 13:12.69 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
57 Mason, Dalton FR First Academy (Orlando) 13:13.10 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
58 Rivera, Gabriel 8 City of Life Christian 13:15.35 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
59 Nyland, Andrew 7 Foundation Academy 13:16.27 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
60 Hoffman, Connor SR Master's Academy (Oviedo) 13:17.28 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
61 Parry, Cooper FR Jupiter Christian 13:17.97 Warrior Invitational Mar 1, 2019
62 Motsch, Mark JR Santa Fe Catholic 13:25.99 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
63 Seppala, Cole FR First Academy (Orlando) 13:28.31 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
64 Alley, Noah 8 City of Life Christian 13:28.55 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
65 Brennan-Martin, Sybastian SO Victory Christian (LL) 13:53.79 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
66 Joseph, Josiah 7 Jupiter Christian 13:54.04 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
67 Hendrickson, Dylan SR John Carroll 13:56.96 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
68 Postman, Matthew FR Benjamin School 14:19.98 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
69 Butzberger, Bradley FR Berean Christian 14:23.26 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
70 Crawford, Casey FR Benjamin School 14:23.74 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
71 Olivas, Austin 8 Holy Trinity 14:33.27 Astronaut Invitational 2019 Mar 29, 2019
72 Cummings, Kenneth 8 City of Life Christian 14:52.02 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
73 Padilla, Jason SO New Dimensions 15:05.70 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
74 Vargas, Adam 8 City of Life Christian 15:30.99 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Parker, Sinkenesh SO Circle Christian 11:05.68 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 McEwen, Brooke JR Circle Christian 11:22.03 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 McDonnell, Claire JR Father Lopez 11:25.09 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Peck, Mary FR Father Lopez 11:27.06 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Caswell, Gretchen 8 Lakeland Christian 11:29.95 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Parker, Mulunesh JR Circle Christian 11:57.37 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Parker, Archike SO Circle Christian 12:03.58 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
8 Bayes, Sarah 8 Lakeland Christian 12:07.67 Florida Relays Mar 28, 2019
9 Wiechecki Vergara, Alesandra SR Holy Trinity 12:17.66 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Bayes, Lauren 6 Lakeland Christian 12:17.96 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Taylor, Mia 8 Jupiter Christian 12:24.68 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
12 Crist, Isabel JR First Academy (Orlando) 12:26.22 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
13 Hall, Brianna SR Mount Dora Christian 12:27.03 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
14 Dejesus, Grace 7 Circle Christian 12:45.24 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
15 Raesly, Ella 7 Geneva School 12:56.81 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
16 Horsford, Rachel 7 Mount Dora Christian 13:05.05 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
17 Castro, Maria SR Master's Academy (Oviedo) 13:07.35 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
18 Pach, Tanya 8 Atlantic Christian 13:08.66 Harry Howell Frosh Soph Invitational Mar 12, 2019
19 Benson, Alyssa 8 Jupiter Christian 13:10.90 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
20 Rudolph, Sarah FR Circle Christian 13:14.02 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
21 Miranda, Mirabella SO Windermere Prep 13:14.67 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
22 Wyant, Ava 7 Master's Academy (Oviedo) 13:15.07 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
23 Valente, Olivia SO Mount Dora Christian 13:35.54 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
24 Newman, Maria 7 Master's Academy (Oviedo) 13:43.71 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
25 Smith, Raquel SR Geneva School 13:56.36 Carl Friedland Memorial 2019 Feb 15, 2019
26 Eichler, Kelsea SR Master's Academy (Oviedo) 13:59.60 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019
27 Weiner, Isabella SO Holy Trinity 14:05.15 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
28 Hendrix, Lily JR Geneva School 14:10.07 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
29 Diaz, Malary 6 Jupiter Christian 14:12.96 Warrior Invitational Mar 1, 2019
30 Wermuth, Beatrice 7 Geneva School 14:19.95 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
31 Miller, Grace 7 Geneva School 14:49.73 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
32 Martin, Jaiden SO Holy Trinity 14:55.39 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
33 Ramirez, Ivana JR Pahokee 15:00.05 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
34 Ventura, Mya 7 City of Life Christian 15:34.81 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
35 Davis, Caroline JR Mount Dora Christian 15:43.99 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
36 Winters, Jessica SR Master's Academy (Oviedo) 15:44.88 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
37 Lemmond, Rayna FR Victory Christian (LL) 15:46.38 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
38 Ascheman, Addison 8 Glades Day 15:49.43 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
39 Tweedie, Madison 6 Mount Dora Christian 16:03.60 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
40 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 16:13.07 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
41 Hosch, Jessie SR Master's Academy (Oviedo) 16:14.61 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
42 Trover, Chloe 6 City of Life Christian 16:26.24 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
43 Ortilaz, Gracie FR Orlando Christian Prep 16:36.07 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
44 Schillinger, Emma 6 Covenant Christian 16:40.04 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
45 Rivas, Alondra SO New Dimensions 19:53.74 Charger Invitational Mar 23, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Musick, Britain JR Lakeland Christian 15.46 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 0.6
2 Gayles, Lauryn JR Holy Trinity 15.98 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.6
3 Altenor, Smarlensly JR John Carroll 17.08 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
4 Buggs, Debra SR City of Life Christian 17.66 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.6
5 Williams, Taylor SR Father Lopez 17.70 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.1
6 Perez, Layla 8 Pahokee 17.75 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.6
7 Noel, Kelly SO Atlantic Christian 18.15 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
8 Dawson, Alexis JR Father Lopez 18.30 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -0.2
9 Moury, Hannah SO Circle Christian 18.49 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -0.2
10 Forman, Kirsten SR Victory Christian (LL) 18.51 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 Mukoie-Carcamo, Diana SO Master's Academy (Oviedo) 18.54 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -1.8
12 Dorcy, Bella SO Father Lopez 18.70 Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
13 Kissenberth, Emily JR Master's Academy (Oviedo) 18.74 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
14 Buggs, Reyna SR City of Life Christian 18.78 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.1
15 Boehning, Isabelle JR John Carroll 19.36 St. Lucie County Championship Mar 28, 2019 4.9
16 Murray, Jamie SO Lakeland Christian 19.39 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.5
17 Dean, Jada JR Pahokee 19.44 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
18 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 19.52 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 0.7
19 Prevatt, Brooke SR Victory Christian (LL) 19.81 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.1
20 Weber, Emilie FR First Academy (Leesburg) 19.85 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
21 Riley, Jazi SO Victory Christian (LL) 19.99 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.3
22 Willis, Rhian 8 Glades Day 20.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.7
23 Alley, Anthea 8 City of Life Christian 20.23 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.1
24 Carr, Marianella 6 Lakeland Christian 20.32 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.8
25 Davis, Sarah SR Master's Academy (Oviedo) 20.45 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.3
26 Houri, Kiran JR Benjamin School 20.96 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.5
27 Martinez, Amanda SR Master's Academy (Oviedo) 21.02 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -0.2
28 Tawam, Marya SR Windermere Prep 22.44 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
29 Miller, Katherine FR Lakeland Christian 23.84 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
30 Alcida, Nicky SR New Dimensions 24.05 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Shields, Alexander JR First Academy (Orlando) 14.21 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 +0.0
2 Lopez, Vincent SR Master's Academy (Oviedo) 15.43 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
3 Taylor, Marseille SO First Academy (Orlando) 15.49 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -1.4
4 Burack, Michael SR Glades Day 15.75 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.4
5 Bastien, Kitchner SR Victory Christian (LL) 16.29 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.2
6 Kornbrust, Joseph SR Lakeland Christian 16.49 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
7 Pickup, Jeremiah FR Ahfachkee 16.68 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
8 Coleman, Seth SR Holy Trinity 16.69 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019 -2.4
9 Leak, Yusef SO Master's Academy (Oviedo) 16.92 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.4
10 Mayne, Andrew SR Victory Christian (LL) 17.20 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -1.4
11 Wiggins, Jonathan SR First Academy (Orlando) 17.31 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -1.4
12 Riley, Dytreyveon SO Victory Christian (LL) 17.59 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -1.9
13 Sanders, Sakobe SR First Academy (Leesburg) 17.60 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -0.4
14 Ryan, Blaine JR John Carroll 18.29 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
15 Parrow, Connor JR Victory Christian (LL) 19.20 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.3
16 McDaniel, Matthew JR Master's Academy (Oviedo) 19.29 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.8
17 Ellis, KJ SO Mount Dora Christian 19.43 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019 -2.8
18 Rodriguez, Alexander SR New Dimensions 19.56 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -1.9
19 Neder, Charles JR Father Lopez 19.84 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.8
20 Maccelon, Kevin JR New Dimensions 19.93 Storm Relays Mar 12, 2019
21 Gonzalez, David JR Master's Academy (Oviedo) 20.22 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.7
22 Elliott, George JR Lakeland Christian 20.31 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019 -0.5
23 Scellato, Michael SO Benjamin School 20.46 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 +0.0
24 Massey, Tyjuan 8 Orlando Christian Prep 20.75 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.3
25 Chenowith, Benji FR Victory Christian (LL) 21.07 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
26 Rubin, Robert SR Benjamin School 21.20 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019 0.7
27 Deleon, Sebastian SR Mount Dora Christian 21.28 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
28 Campbell, Jamari JR New Dimensions 21.30 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
29 German, Zachary FR Benjamin School 21.32 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019 -2.0
29 Wright, Braden 8 City of Life Christian 21.32 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 -0.3
31 Richardson , James JR Benjamin School 22.00 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
32 Williams, Jayden FR Windermere Prep 22.15 Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019 3.1
33 St. Remy, Isaac FR New Dimensions 22.63 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
34 St. Remy, Edward FR New Dimensions 24.57 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Shields, Alexander JR First Academy (Orlando) 39.59 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
2 Lopez, Vincent SR Master's Academy (Oviedo) 40.05 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
3 Burack, Michael SR Glades Day 40.44 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
4 Bryant, Rodney SO Mount Dora Christian 41.34 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Courts, Barry SO Pahokee 42.83 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
6 Leak, Yusef SO Master's Academy (Oviedo) 42.91 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
7 Bastien, Kitchner SR Victory Christian (LL) 43.53 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
8 Taylor, Marseille SO First Academy (Orlando) 43.70 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
9 Nero, Robert SO Pahokee 44.03 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
10 Elliott, George JR Lakeland Christian 44.69 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
11 Riley, Dytreyveon SO Victory Christian (LL) 44.86 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
12 Neder, Charles JR Father Lopez 44.93 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
13 Sanders, Sakobe SR First Academy (Leesburg) 45.29 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
14 Mayne, Andrew SR Victory Christian (LL) 45.40 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
15 Maccelon, Kevin JR New Dimensions 45.57 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
16 Adams, Hunter SR Lakeland Christian 45.79 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
16 Ryan, Blaine JR John Carroll 45.79 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
18 Collins, Dylan FR Holy Trinity 45.89 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
19 Joseph, Carl SO Atlantic Christian 45.92 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
20 Bryant, Isaiah 8 Mount Dora Christian 46.86 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
21 Davidson, Nicolas JR Odyssey Charter 46.93 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
22 Kornbrust, Joseph SR Lakeland Christian 47.09 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
23 Williams, Jayden FR Windermere Prep 47.42 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
24 Deleon, Sebastian SR Mount Dora Christian 47.44 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
25 Hunter, Elijah SO Lakeland Christian 47.52 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
26 Scellato, Michael SO Benjamin School 47.60 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
27 McDaniel, Matthew JR Master's Academy (Oviedo) 47.64 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
28 Ferraz, Felipe SR Foundation Academy 47.89 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
29 Downie , Roshaune JR Benjamin School 47.91 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
30 Henry, Ralston SR Pahokee 48.05 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
31 Ellis, KJ SO Mount Dora Christian 48.43 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
32 Cockrell, Daute FR Mount Dora Christian 48.63 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
33 Civil, Gerson SO Atlantic Christian 48.64 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
34 Rubin, Robert SR Benjamin School 48.82 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
35 Divanny, Jason JR Atlantic Christian 48.84 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
36 Paul, Jayden FR Victory Christian (LL) 48.96 Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
37 Gonzalez, David JR Master's Academy (Oviedo) 49.02 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019
38 Song, Jackie FR Windermere Prep 49.22 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
39 Kirtland, Justin SR Windermere Prep 49.45 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
40 Alexander, Gabe JR Mount Dora Christian 49.95 Mount Dora Christian Quad Meet Feb 25, 2019
41 Wiggins, Jonathan SR First Academy (Orlando) 50.01 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
42 Diaz, Lary SO Jupiter Christian 51.43 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
43 Leach, Jack JR John Carroll 52.19 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
44 Chenowith, Benji FR Victory Christian (LL) 53.12 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
44 Richardson , James JR Benjamin School 53.12 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
46 Campbell, Jamari JR New Dimensions 53.34 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
47 Wright, Braden 8 City of Life Christian 53.35 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
48 Kirwan, Michael FR Circle Christian 53.53 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
49 Williams, Daniel JR Father Lopez 55.49 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
50 Parry, Cooper FR Jupiter Christian 58.59 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
51 Padilla, Jason SO New Dimensions 1:00.53 Storm Preview Feb 14, 2019
52 Young, Michael SR Master's Academy (Oviedo) 1:04.51 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Musick, Britain JR Lakeland Christian 45.67 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
2 Altenor, Smarlensly JR John Carroll 49.76 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
3 Perez, Layla 8 Pahokee 50.07 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Mukoie-Carcamo, Diana SO Master's Academy (Oviedo) 50.24 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Paz, Diana JR Atlantic Christian 51.33 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Fyock, Ashley FR Master's Academy (Oviedo) 51.74 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Dawson, Alexis JR Father Lopez 51.85 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
8 Lohmann, Hana 8 Glades Day 52.31 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
9 Fleurigene, Tanisha SO Atlantic Christian 52.62 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
10 Moury, Hannah SO Circle Christian 52.93 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
11 Boehning, Isabelle JR John Carroll 53.30 Bonita Williams Invitational Apr 4, 2019
12 Gachete, Pascale SR New Dimensions 53.49 Storm Preview Feb 14, 2019
13 Murray, Jamie SO Lakeland Christian 53.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Noel, Kelly SO Atlantic Christian 53.84 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
15 Davis, Sarah SR Master's Academy (Oviedo) 53.86 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
16 Buggs, Debra SR City of Life Christian 55.12 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
17 Dorcy, Bella SO Father Lopez 55.15 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
18 Forman, Kirsten SR Victory Christian (LL) 55.33 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
19 Bangsund, Avery 6 Foundation Academy 55.80 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
20 Martinez, Amanda SR Master's Academy (Oviedo) 56.05 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
21 Rodriguez, Isabella SO Father Lopez 56.14 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
22 Woods, Victoria FR Father Lopez 56.24 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019
23 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 56.46 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
24 Aqui, Grace SO Lakeland Christian 56.56 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
25 Dean, Jada JR Pahokee 56.86 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019
26 Prevatt, Brooke SR Victory Christian (LL) 58.10 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
27 Weber, Emilie FR First Academy (Leesburg) 58.17 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
28 Ackley, Hunter SO Covenant Christian 58.38 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
29 Deese, Destiny JR Lakeland Christian 59.23 Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
30 Buggs, Reyna SR City of Life Christian 59.35 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
31 Alley, Anthea 8 City of Life Christian 59.83 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
32 Tawam, Marya SR Windermere Prep 1:00.20 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
33 Cunningham, Alyssa 7 Brevard HEAT 1:00.29 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
34 Riley, Jazi SO Victory Christian (LL) 1:00.64 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
35 Lemmond, Rayna FR Victory Christian (LL) 1:02.07 Chargers Invitational Feb 21, 2019
36 Houri, Kiran JR Benjamin School 1:03.21 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
37 Alcida, Nicky SR New Dimensions 1:03.25 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
38 Brindise, Caelan FR Benjamin School 1:03.54 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
38 Long, Madison SR Circle Christian 1:03.54 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
40 Rosado, Gladieliz SO City of Life Christian 1:03.56 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
41 Cuttaia, Shyla 7 Covenant Christian 1:04.68 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
42 Miller, Katherine FR Lakeland Christian 1:05.12 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
43 Smith, Mary Claire JR First Academy (Leesburg) 1:06.82 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
44 Cross, Autumn 7 Foundation Academy 1:07.53 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
45 Willis, Rhian 8 Glades Day 1:08.63 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
46 Edwards, Chloe SR Master's Academy (Oviedo) 1:10.48 Trinity Prep Invitational 2019 Feb 13, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pahokee 42.78 Royal Palm Beach Invitational Feb 16, 2019
2 Holy Trinity 42.98 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
3 Benjamin School 43.21 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 First Academy (Orlando) 43.24 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Victory Christian (LL) 44.08 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Master's Academy (Oviedo) 44.78 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
7 Geneva School 45.01 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
8 Orlando Christian Prep 45.38 Jeff Wentworth Relays 2019 Mar 1, 2019
9 Windermere Prep 45.46 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
10 Mount Dora Christian 45.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Lakeland Christian 45.79 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
12 Berean Christian 46.00 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
13 Florida Prep 46.20 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
14 Lake Mary Prep 46.32 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
15 City of Life Christian 46.69 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
16 Trinity Christian (LW) 48.05 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
17 Father Lopez 48.50 Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019 Feb 27, 2019
18 Vanguard (LW) 48.52 Storm Relays Mar 12, 2019
19 New Dimensions 48.75 Storm Relays Mar 12, 2019
20 Foundation Academy 48.77 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
21 Atlantic Christian 48.83 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
22 John Carroll 49.11 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
23 Warner Christian 49.28 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
24 Trinity Christian (Deltona) 51.45 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
25 Morningside 55.68 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
26 First Academy (Leesburg) 1:05.07 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pahokee 50.17 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
2 Benjamin School 50.31 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
3 Master's Academy (Oviedo) 50.50 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Fort Meade 50.51 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 John Carroll 50.98 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Father Lopez 51.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Victory Christian (LL) 52.36 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
8 Atlantic Christian 52.49 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Berean Christian 53.68 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
10 Circle Christian 54.24 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Orlando Christian Prep 54.28 Tohopekaliga Tigers Invitational Mar 13, 2019
12 First Academy (Orlando) 54.85 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019
13 Windermere Prep 55.21 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
14 First Academy (Leesburg) 55.45 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Mount Dora Christian 55.74 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
16 City of Life Christian 56.55 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
17 Warner Christian 56.99 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
18 Lake Mary Prep 57.55 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
19 New Dimensions 57.90 St. Cloud Mini Meet 2 Mar 4, 2019
20 Foundation Academy 1:00.60 Storm Preview Feb 14, 2019
21 Trinity Christian (Deltona) 1:00.99 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
22 Morningside 1:03.88 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 First Academy (Orlando) 3:25.21 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Windermere Prep 3:30.13 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
3 Pahokee 3:30.69 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
4 Mount Dora Christian 3:31.29 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
5 Orlando Christian Prep 3:35.88 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
6 Master's Academy (Oviedo) 3:36.98 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
7 City of Life Christian 3:40.18 St. Cloud Mini Meet 3 Mar 25, 2019
8 Father Lopez 3:42.58 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
9 Victory Christian (LL) 3:44.89 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
10 Vanguard (LW) 3:47.06 Storm Relays Mar 12, 2019
11 Geneva School 3:48.06 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
12 Lakeland Christian 3:48.15 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
13 New Dimensions 3:50.03 Storm Relays Mar 12, 2019
14 Atlantic Christian 3:50.92 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Benjamin School 3:51.80 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
16 Berean Christian 3:53.23 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
17 Circle Christian 3:53.60 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
18 Foundation Academy 4:01.17 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
19 John Carroll 4:01.34 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
20 Florida Prep 4:02.84 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
21 Jupiter Christian 4:10.09 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
22 Trinity Christian (LW) 4:36.22 Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
23 First Academy (Leesburg) 5:33.07 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pahokee 4:07.97 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019
2 Master's Academy (Oviedo) 4:11.55 Saints Invitational 2019 Mar 13, 2019
3 First Academy (Orlando) 4:19.28 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
4 Circle Christian 4:20.41 Astronaut developmental meet #2 Mar 8, 2019
5 Benjamin School 4:23.42 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
6 Mount Dora Christian 4:25.90 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Lakeland Christian 4:29.01 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
8 Geneva School 4:29.29 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
9 Father Lopez 4:31.80 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
10 Victory Christian (LL) 4:34.82 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 Atlantic Christian 4:36.72 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
12 Windermere Prep 4:38.79 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
13 Orlando Christian Prep 4:41.05 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
14 Foundation Academy 4:56.63 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
15 City of Life Christian 4:57.70 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
16 Berean Christian 5:08.41 Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
17 John Carroll 5:16.75 Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
18 Morningside 5:21.07 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
19 New Dimensions 5:27.15 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
20 First Academy (Leesburg) 5:31.12 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
21 Covenant Christian 5:32.21 FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mount Dora Christian 8:16.08 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
2 Master's Academy (Oviedo) 8:29.73 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
3 Father Lopez 8:39.76 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Circle Christian 8:40.41 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 New Dimensions 8:42.07 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
6 John Carroll 8:58.05 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Geneva School 8:59.39 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
8 Victory Christian (LL) 9:08.33 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
9 First Academy (Orlando) 9:08.46 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019
10 Foundation Academy 9:15.14 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
11 Atlantic Christian 9:17.89 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
12 Berean Christian 9:20.36 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
13 Orlando Christian Prep 9:20.90 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
14 Windermere Prep 9:22.29 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
15 Lakeland Christian 9:25.03 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
16 Pine School 9:37.70 Bulldog Showdown Mar 8, 2019
17 Pahokee 9:44.32 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
18 Jupiter Christian 10:11.45 Westminster Academy Varsity Home Meet 2 Feb 25, 2019
19 Benjamin School 10:25.10 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
20 City of Life Christian 10:47.06 Storm Relays Mar 12, 2019
21 Morningside 10:48.54 Cobra Relays Mar 7, 2019
22 Florida Prep 11:08.93 Cobra Relays Mar 7, 2019
23 Vanguard (LW) 11:28.25 Storm Relays Mar 12, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Circle Christian 9:49.87 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
2 Father Lopez 10:26.36 FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
3 Geneva School 10:34.73 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
4 Master's Academy (Oviedo) 10:37.15 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Pahokee 10:37.70 Lake Worth Invitational Mar 11, 2019
6 Lakeland Christian 10:42.34 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
7 First Academy (Orlando) 10:58.98 Boone HS Quad 2019 Feb 20, 2019
8 Windermere Prep 11:02.25 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
9 Mount Dora Christian 11:05.74 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
10 Victory Christian (LL) 11:24.36 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
11 First Academy (Leesburg) 11:28.50 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
12 Atlantic Christian 11:35.26 FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
13 Foundation Academy 11:37.05 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
14 Glades Day 12:06.37 GC Raiders Burger King Invitational Mar 14, 2019
15 Holy Trinity 12:08.37 Holy Trinity Invitational Mar 2, 2019
16 Benjamin School 12:11.01 Kings Academy Invitational Mar 11, 2019
17 City of Life Christian 12:18.31 Storm Relays Mar 12, 2019
18 Trinity Christian (Deltona) 12:29.47 Mount Dora Quad Meet 3 Mar 11, 2019
19 Orlando Christian Prep 12:52.09 Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
20 Morningside 13:10.74 Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
21 New Dimensions 13:26.61 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Marvine, Dee JR Holy Trinity 1.95m 6' 4.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
2 Garrett, Cameron JR Mount Dora Christian 1.92m 6' 3.5" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
3 Williams, Zavien SO Windermere Prep 1.87m 6' 1.5" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
4 Collins, ReeMontae SR Lakeland Christian 1.83m 6' 0" FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
4 Mason, Trent SR Lakeland Christian 1.83m 6' 0" George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
6 Adams, Hunter SR Lakeland Christian 1.82m 5' 11.5" Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
6 Chatman, Edwin JR Mount Dora Christian 1.82m 5' 11.5" Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
8 Freeman, Antwan JR Holy Trinity 1.80m 5' 10.75" Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019
9 Deyant, Boiriancorv "Brian" SR New Dimensions 1.78m 5' 10" Storm Preview Feb 14, 2019
9 Hippo, Jacob FR Warner Christian 1.78m 5' 10" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
9 Norris, Jamal SO Vanguard (LW) 1.78m 5' 10" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
12 Vickers, Lavonte JR Victory Christian (LL) 1.77m 5' 9.75" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
13 Ellis, KJ SO Mount Dora Christian 1.75m 5' 8.75" Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019
14 Summers, Kamron JR First Academy (Orlando) 1.73m 5' 8" FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
15 Downie , Roshaune JR Benjamin School 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
15 Hudgins, Jalon SO Holy Trinity 1.72m 5' 7.75" Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019 Mar 15, 2019
15 Lopez, Vincent SR Master's Academy (Oviedo) 1.72m 5' 7.75" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
15 Song, Jackie FR Windermere Prep 1.72m 5' 7.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
19 Shields, Alexander JR First Academy (Orlando) 1.68m 5' 6" Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
20 Massey, Tyjuan 8 Orlando Christian Prep 1.67m 5' 5.75" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
20 Parrow, Connor JR Victory Christian (LL) 1.67m 5' 5.75" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
20 Porter, Jordan SO Master's Academy (Oviedo) 1.67m 5' 5.75" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
20 Tallis, Parker JR Foundation Academy 1.67m 5' 5.75" Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
24 Riley, Dytreyveon SO Victory Christian (LL) 1.65m 5' 5" Highlander Classic 2019 Mar 15, 2019
25 Kimmelman, Josh SR John Carroll 1.64m 5' 4.5" FHSAA 1A District 11 Apr 10, 2019
26 Gonzalez, David JR Master's Academy (Oviedo) 1.62m 5' 3.75" Royal Open 2019 Feb 22, 2019
26 McCullon, Daniel JR Benjamin School 1.62m 5' 3.75" Palm Beach County Non Conference Qualifier Mar 27, 2019
26 Williams, Jayden FR Windermere Prep 1.62m 5' 3.75" Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019
29 Cockrell, Daute FR Mount Dora Christian 1.58m 5' 2.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
29 Graham, Johnny JR Circle Christian 1.58m 5' 2.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
29 Maccelon, Kevin JR New Dimensions 1.58m 5' 2.25" St. Cloud Tuesday Night Madness Feb 19, 2019
29 Pawelka, Filip JR Vanguard (LW) 1.58m 5' 2.25" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019
33 Chandler, Ladarion 8 Victory Christian (LL) 1.57m 5' 1.75" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
33 Cota, Richard SR Circle Christian 1.57m 5' 1.75" Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019
33 Mayne, Andrew SR Victory Christian (LL) 1.57m 5' 1.75" Chargers Invitational Feb 21, 2019
33 Moen, Cody SR Master's Academy (Oviedo) 1.57m 5' 1.75" Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019
33 Robertson, Hayden JR Mount Dora Christian 1.57m 5' 1.75" Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
38 Nesmith, Isaiah FR Benjamin School 1.55m 5' 1" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
39 Chenowith, Benji FR Victory Christian (LL) 1.52m 4' 11.75" Chargers Invitational Feb 21, 2019
39 Rodriguez, Zach SR Master's Academy (Oviedo) 1.52m 4' 11.75" Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019
41 Chen, Zixuan JR Benjamin School 1.50m 4' 11" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
42 Fletcher, Julian JR Vanguard (LW) 1.48m 4' 10.25" Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019

High Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Williams, Taylor SR Father Lopez 1.63m 5' 4.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
2 Newberg, Breanna FR Lakeland Christian 1.62m 5' 3.75" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
2 Wilson, Cylee SO Lakeland Christian 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
4 McLeod, Shiyanna SR Benjamin School 1.57m 5' 1.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
5 Travis, Jada JR Benjamin School 1.55m 5' 1" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
6 Woods, Victoria FR Father Lopez 1.53m 5' 0.25" Volusia-Flagler Fr/So Meet Apr 3, 2019
7 Cummings, Kianie SR City of Life Christian 1.52m 4' 11.75" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019
7 Jones, Kassidy SO Santa Fe Catholic 1.52m 4' 11.75" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
7 Moore, Laquandra SO Pahokee 1.52m 4' 11.75" Anquan Boldin Invitational (Pahokee) Feb 22, 2019
10 Davis, Sarah SR Master's Academy (Oviedo) 1.48m 4' 10.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
10 Hiteshew, Madison JR Mount Dora Christian 1.48m 4' 10.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
12 Whittenton, Kaylie 8 Victory Christian (LL) 1.47m 4' 9.75" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
13 Dean, Jada JR Pahokee 1.45m 4' 9" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
14 Fyock, Ashley FR Master's Academy (Oviedo) 1.43m 4' 8.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
14 Kissenberth, Emily JR Master's Academy (Oviedo) 1.43m 4' 8.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
16 Riley, Jazi SO Victory Christian (LL) 1.42m 4' 7.75" Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
17 Hardway, Roselyn 8 Circle Christian 1.40m 4' 7" The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
18 Mukoie-Carcamo, Diana SO Master's Academy (Oviedo) 1.38m 4' 6.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
18 Palenzuela, Alesia SR Lake Mary Prep 1.38m 4' 6.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
18 Rodgers, Lindsey SR Father Lopez 1.38m 4' 6.25" FHSAA 1A District 9 Apr 11, 2019
21 Perez, Layla 8 Pahokee 1.37m 4' 6" Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
21 Streets, Vivian SR Lakeland Christian 1.37m 4' 6" FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019
23 Gachete, Pascale SR New Dimensions 1.32m 4' 4" Storm Preview Feb 14, 2019
23 Gonzalez Diaz, Liahneli SR Victory Christian (LL) 1.32m 4' 4" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
23 Miranda, Mirabella SO Windermere Prep 1.32m 4' 4" Lake Mary Wednesday Meet #1 2019 Mar 20, 2019
26 Gunn, Aalyssa 8 Orlando Christian Prep 1.27m 4' 2" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
26 Lemmond, Rayna FR Victory Christian (LL) 1.27m 4' 2" Lakeland City Meet 2019 Mar 7, 2019
26 Overby , Nia 8 Orlando Christian Prep 1.27m 4' 2" Winter Haven Invitational Apr 5, 2019
29 Harvey, Arielle SO Glades Day 1.25m 4' 1.25" FHSAA 1A District 12 Apr 11, 2019
30 Kenney, Elizabeth JR John Carroll 1.22m 4' 0" Walter Jshombach Memorial Invitational Feb 15, 2019
31 Greene, Payton JR Benjamin School 1.17m 3' 10" Benjamin Meet #2 Feb 19, 2019
31 Miller, Jenny FR John Carroll 1.17m 3' 10" FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019