FHSAA 1A Region 2 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Kesean SO Oak Hall 10.77 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Reaves, Psaveon SR Admiral Farragut 10.79 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 11.13 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
4 Eubanks, Courtney JR Admiral Farragut 11.15 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
5 Langston, Cole SR Bronson 11.17 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 3.0
6 Snider, Preston SO Cambridge Christian 11.18 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Massey, Benjamin SR Lafayette 11.20 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019 -0.1
8 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 11.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
8 King, Haciendus JR Classical Prep 11.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.1
10 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 11.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
11 Mikell, Oscene SO Wildwood 11.25 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 McCants, Jaquan SR Wildwood 11.26 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 11.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
14 Mott, Martel SO Admiral Farragut 11.27 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Smith, Cameron SR Admiral Farragut 11.30 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
16 Bernstein, Trevor SR Shorecrest Prep 11.32 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.2
17 Martin, Chance SR Seffner Christian 11.34 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 -0.5
18 Maxlow III, Robert JR St. Petersburg Catholic 11.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Hallenbeck, Nicholas JR Carrollwood 11.39 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Quarles, Jr, Shelton JR Carrollwood 11.39 Mustang Invitational Mar 21, 2019
21 Allen, Kaleil SR Bell Creek 11.44 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
22 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 11.46 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
23 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 11.49 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.5
23 Green, Isaac SR Cardinal Mooney 11.49 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Saure, Ethan SO Bonita Springs 11.49 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
26 Sheppard III, Christopher JR Carrollwood 11.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Quarles, Carlos FR Carrollwood 11.54 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.0
28 Anderson, Onique SR Imagine School 11.57 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Roberts, Andrew SR Northside Christian 11.61 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
30 Martin, Kai SO Calvary Christian (Clr) 11.63 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
31 Gillyard, Monterrise FR Lafayette 11.64 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
32 Weller, Solomon JR Indian Rocks Christian 11.65 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
33 Anthony, Reidel JR Carrollwood 11.66 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.0
33 White, Ronald SO Cambridge Christian 11.66 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
35 Englenton, Caleb SO Tampa Prep 11.67 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
36 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 11.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.1
37 Givens, Joshua JR Admiral Farragut 11.75 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.3
38 Bolds, Joel SO Northside Christian 11.77 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 4.3
39 Edie, Austin SR First Baptist (Naples) 11.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
40 Osborne, Vance SO Branford 11.79 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 3.0
41 Marion, Ke'Von FR St. Petersburg Catholic 11.80 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
42 Hall, London FR Calvary Christian (Clr) 11.83 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 0.7
42 Miller, Phillip SO P. K. Yonge 11.83 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.5
44 Celeste, Jaden SR Calvary Christian (Clr) 11.85 Mustang Invitational Mar 21, 2019
44 Cobb, Torey SO P. K. Yonge 11.85 East Coast Classic Feb 22, 2019 0.3
46 Clark, Daniel SO St. Stephens Episcopal 11.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 Knox, Jack SR Northside Christian 11.87 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
47 Krampert, Javon SO Indian Rocks Christian 11.87 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
49 Missana, AJ JR Tampa Prep 11.88 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
50 McCrary, Latrell SO Calvary Christian (Clr) 11.89 Mustang Invitational Mar 21, 2019
51 Montero, Aneury 8 Bronson 11.90 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 3.0
51 Powers, Connor JR Cardinal Mooney 11.90 Mustang Invitational Mar 21, 2019
51 Wright, Mason JR Trenton 11.90 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 3.2
54 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 11.92 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
54 Chen, Billy SO Community School (Naples) 11.92 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.4
54 Ruiz, Tristan FR Tampa Prep 11.92 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.9
54 West, Kellyn SO Calvary Christian (Clr) 11.92 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
58 Dunning, Jaeden SO Tampa Bay Christian 11.94 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
58 Snowden, Jr, Terrell SO Wildwood 11.94 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
60 Morrison, Avante SO Seffner Christian 11.95 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -1.5
60 Vandernoord, Matthew JR Bradenton Christian 11.95 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
62 Berry, James SO Calvary Christian (Clr) 11.97 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 3.0
62 Labelle, Noah SR St. Stephens Episcopal 11.97 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
62 Mavin, Deontae JR P. K. Yonge 11.97 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 1.2
62 Mayes, Lemeko JR Cardinal Mooney 11.97 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
66 Bolds, Jordan SR Northside Christian 11.98 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
67 Chernin, Devin SO Carrollwood 11.99 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
67 Richards, Landon FR Tampa Bay HEAT 11.99 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
67 Thomas, Jaleal FR P. K. Yonge 11.99 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
70 Burnett, Christian JR Bishop McLaughlin 12.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
70 Spruill, Demarri FR Bradenton Christian 12.00 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
72 Dixon, Cowboy SO Tampa Prep 12.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
73 Blair, Logan FR Evangelical Christian 12.03 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.1
74 Boynes, Brandon SR Cardinal Mooney 12.04 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 -1.0
74 Collins, Jeremy SO Bronson 12.04 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.2
74 Turner, Avion JR Admiral Farragut 12.04 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
77 Cooper, III, Ernest FR Wildwood 12.05 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
78 Vicks, Jaylon JR Canterbury (SP) 12.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
78 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 12.06 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.6
80 Brown, Logan SO Northside Christian 12.08 Mustang Invitational Mar 21, 2019
80 Dunning, Braeden SO Tampa Bay Christian 12.08 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
80 Stover, Max SO Shorecrest Prep 12.08 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
83 Matamoros, Daniel SO Bonita Springs 12.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
83 Nelson, Ryan SR Evangelical Christian 12.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
85 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 12.10 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
86 Bryant, Joseph SO Seffner Christian 12.13 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.2
86 Evans, Shakeem FR Admiral Farragut 12.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.3
88 Amoroso, Jaime JR St. John Neumann 12.14 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.1
88 Freeman, Jahziel FR Bronson 12.14 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
88 Miller, Jordan JR Bradenton Christian 12.14 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
91 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 12.15 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
92 Sherrill, Charlie FR St. Stephens Episcopal 12.16 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
93 Sherrill, Charlie FR St. Stephens Episcopal 12.18 Mustang Invitational Mar 21, 2019
93 Williams, E.J. SO Bradenton Christian 12.18 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
95 Dann, Parker 8 Canterbury (SP) 12.19 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.1
95 Sotonwa, Ayo FR Bell Creek 12.19 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
97 Cribbett, Joshua FR Evangelical Christian 12.20 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.8
98 Kaleel, Stephen JR Oak Hall 12.21 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 0.3
98 Perez, Nick JR Canterbury (FM) 12.21 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.0
100 Dramis, George SO Cardinal Mooney 12.22 Mustang Invitational Mar 21, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.27 Florida Relays Mar 28, 2019 2.0
2 Alderman, Jazmine SR Admiral Farragut 11.89 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
3 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 12.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
4 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 12.11 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 12.25 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
6 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 12.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Haag, Sophie 8 Carrollwood 12.44 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
8 Architetto, Emma JR Carrollwood 12.50 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
9 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 12.51 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
10 Wilson, Amil SO Wildwood 12.58 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
11 Mitchell, Jennifer SR Bishop McLaughlin 12.61 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 12.62 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
13 Roberts, Erica FR Indian Rocks Christian 12.63 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
14 Bostick, Sydni SR Admiral Farragut 12.66 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Wilson, Aaliyah SR Wildwood 12.66 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
16 Brown, Kendall 8 Wildwood 12.67 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
17 Grieves, Kerrisa JR Bell 12.71 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
18 Montgomery, Tymiah SR Oak Hall 12.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
19 Wilkins, Samiyah JR Northside Christian 12.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Brown, Loren SO Community School (Naples) 12.83 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.6
21 Riess, Jaden 8 Trenton 12.84 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
22 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 12.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
23 Kropf, Devyn FR Shorecrest Prep 12.88 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 12.92 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 3.1
25 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 13.02 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.2
25 Reese, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 13.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 13.06 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.5
28 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 13.08 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.8
29 Reed, Zuriel 8 P. K. Yonge 13.15 East Coast Classic Feb 22, 2019 -0.8
30 Garanton, Camila FR Carrollwood 13.16 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
31 Vazquez, Serena FR Admiral Farragut 13.21 Mustang Invitational Mar 21, 2019
32 Patten, Taylor SO Seffner Christian 13.22 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 3.8
33 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 13.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.6
34 Corbin, Ja'Kyra 6 Wildwood 13.27 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.3
35 Parks, Angel SO Bell Creek 13.29 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.7
36 Jackson, Jasmin SR Cedar Key 13.30 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019 -0.6
37 Vazquez, Serena JR Admiral Farragut 13.32 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.6
38 Graham, Elise 7 Admiral Farragut 13.33 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
39 Glover, Jasmine SR Bronson 13.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.2
40 Bongirno, Natalie SO St. John Neumann 13.40 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
40 Holloway, Erin FR Seffner Christian 13.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
40 Page, Amaya JR Indian Rocks Christian 13.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
43 Avitia, Frida 7 Indian Rocks Christian 13.45 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
44 Kudelko, Lillian JR Indian Rocks Christian 13.46 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
45 Gilbert, Kailyn FR Tampa Prep 13.50 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.8
46 Gray, Kourtnee 7 Bell Creek 13.55 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
46 Oi, Sara SO Admiral Farragut 13.55 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6
48 King, Ceniya SO Carrollwood 13.56 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
49 Money, Samantha JR Calvary Christian (Clr) 13.58 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
50 Beach, Avery FR Cardinal Mooney 13.61 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Cavonis, Katherine JR Indian Rocks Christian 13.61 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
50 Haura, Summer 8 Tampa Prep 13.61 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
50 Richason, Kaylie SR Northside Christian 13.61 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
54 Doletzky, Madison SR Calvary Christian (Clr) 13.64 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.4
55 Kacprowski , Isabel SO St. Petersburg Catholic 13.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Warmack, Lunden 6 Bronson 13.66 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.7
57 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 13.67 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
57 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 13.67 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019 -2.7
59 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 13.72 Mustang Invitational Mar 21, 2019
60 Linn, Suzie JR Marco Island Academy 13.78 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.0
61 Rutskin, Samantha FR Tampa Prep 13.79 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 0.4
61 Waters, Tionna JR Carrollwood 13.79 Chargers Invitational Feb 21, 2019
63 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 13.80 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.6
64 Job, Alanis 6 Shorecrest Prep 13.82 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
65 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 13.83 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.4
65 Caton, Meagan FR St. Francis 13.83 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.7
67 Cosentino, Nikole SO St. Stephens Episcopal 13.84 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
68 Bolden, Roneisha FR Cambridge Christian 13.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
69 Julmeus, Kristen 6 Evangelical Christian 13.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
70 Brice, Kayla JR Carrollwood 13.90 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.2
71 Barber , Leshawn FR St. Petersburg Catholic 13.91 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
71 Newman, Yasmin FR P. K. Yonge 13.91 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.3
73 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 13.92 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
73 Brown, Aubreigh 7 Chiefland 13.92 Hurricane Invitational Mar 21, 2019 1.9
73 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 13.92 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 1.2
76 Beckham, Jadyn SO Cedar Key 13.93 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 1.5
76 Hoke, RoseEllen SR Northside Christian 13.93 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
76 Nesbitt, Jaylin FR Wildwood 13.93 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
76 Santiago, Jenna FR Cardinal Mooney 13.93 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 -1.2
80 King, Deziah JR Bronson 13.95 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.7
81 Armstrong, Anastasia SO Trenton 13.97 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.1
81 Lowe, Kelsey SO St. John Neumann 13.97 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.9
81 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 13.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.0
84 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 13.98 Tarpon Classic Mar 29, 2019 3.6
84 Rodriguez, Paige FR Tampa Prep 13.98 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.7
86 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 13.99 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.3
87 Chamberlin, Sadie SO Carrollwood 14.01 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
87 Park, Lily SO Community School (Naples) 14.01 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019 0.5
87 Traub, Paradise FR St. Stephens Episcopal 14.01 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
90 McQueen, Chamirra SO Chiefland 14.02 Hurricane Invitational Mar 21, 2019 1.9
91 Johnson, Niecey FR Bradenton Christian 14.04 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.5
91 Lathrop, Grace 8 Northside Christian 14.04 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
91 Romerhaus, Halle FR Calvary Christian (Clr) 14.04 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.3
94 Archambault, Sophie SO Bonita Springs 14.06 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
95 Mesimer, Anna JR Shorecrest Prep 14.07 Mustang Invitational Mar 21, 2019
95 Sun, Autumn JR St. Stephens Episcopal 14.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
95 Woeste, Matheson SO Carrollwood 14.07 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 +0.0
98 Foran, Taylor JR Keswick Christian 14.09 Chargers Invitational Feb 21, 2019
99 Rowe, Kaylee FR Oak Hall 14.10 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019 -1.5
100 Calhoun, Catherine JR Bradenton Christian 14.11 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Kesean SO Oak Hall 21.89 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.8
2 Harris, Adrian SR Northside Christian 22.30 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
3 Reaves, Psaveon SR Admiral Farragut 22.45 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
4 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 22.55 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
5 Panzarella, Jacob FR First Baptist (Naples) 22.79 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.2
6 King, Haciendus JR Classical Prep 22.81 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
7 Quarles, Jr, Shelton JR Carrollwood 22.83 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
8 James, Ritchie SR Lafayette 22.91 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
9 Snider, Preston SO Cambridge Christian 22.92 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
10 Allen, Kaleil SR Bell Creek 23.00 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.7
11 Eubanks, Courtney JR Admiral Farragut 23.04 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Hamilton, Jaren 8 P. K. Yonge 23.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.6
12 Maxlow III, Robert JR St. Petersburg Catholic 23.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Cullen, Tyler SO Classical Prep 23.11 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.9
15 Weller, Solomon JR Indian Rocks Christian 23.13 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Boynes, Brandon SR Cardinal Mooney 23.26 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Anderson, Onique SR Imagine School 23.41 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Jones, J’Kobe FR Seffner Christian 23.42 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
19 Morrison, Avante SO Seffner Christian 23.43 Mustang Invitational Mar 21, 2019
20 Hallenbeck, Nicholas JR Carrollwood 23.46 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Green, Isaac SR Cardinal Mooney 23.51 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Quarles, Carlos FR Carrollwood 23.52 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
23 Batiato, Kyle SR First Baptist (Naples) 23.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
23 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 23.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
25 Mott, Martel SO Admiral Farragut 23.61 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.8
26 Casey, Thomas SR First Baptist (Naples) 23.66 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.6
27 McCants, Jaquan SR Wildwood 23.67 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -0.1
28 Holloway II, Michael SR Oak Hall 23.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.1
29 DeSantis, Daniel SO St. John Neumann 23.78 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -0.8
30 Mikell, Oscene SO Wildwood 23.82 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.5
31 Mayes, Lemeko JR Cardinal Mooney 23.87 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 0.3
32 Anthony, Reidel JR Carrollwood 23.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Roberts, Andrew SR Northside Christian 23.93 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
34 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 23.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
35 White, Ronald SO Cambridge Christian 24.07 Chargers Invitational Feb 21, 2019
36 Nelson, Ryan SR Evangelical Christian 24.12 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.4
37 Krampert, Javon SO Indian Rocks Christian 24.14 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
38 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 24.18 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
39 Greene, Jayvian 7 P. K. Yonge 24.19 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.8
40 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 24.20 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
41 Jefferson, Bryce SR P. K. Yonge 24.22 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.4
41 Marion, Ke'Von FR St. Petersburg Catholic 24.22 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
43 Englenton, Caleb SO Tampa Prep 24.23 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
44 Ducharme, Del SR P. K. Yonge 24.24 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 1.5
44 Hall, London FR Calvary Christian (Clr) 24.24 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.4
46 Knox, Jack SR Northside Christian 24.26 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
47 Vicks, Jaylon JR Canterbury (SP) 24.28 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
48 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 24.29 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
49 Richards, Landon FR Tampa Bay HEAT 24.32 Chargers Invitational Feb 21, 2019
49 Williams, E.J. SO Bradenton Christian 24.32 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
51 Spruill, Demarri FR Bradenton Christian 24.34 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
52 Burnett, Christian JR Bishop McLaughlin 24.38 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.7
53 Turner, Avion JR Admiral Farragut 24.41 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 1.1
54 Martin, Chance SR Seffner Christian 24.42 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 -1.0
55 Chen, Billy SO Community School (Naples) 24.43 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 2.1
56 Hyppolite, Amonde SO St. Stephens Episcopal 24.44 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
57 Celeste, Jaden SR Calvary Christian (Clr) 24.49 Mustang Invitational Mar 21, 2019
57 Dials, Gabriel SR Calvary Christian (Clr) 24.49 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
59 Brown, Ethan 8 Keswick Christian 24.51 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
60 Ruiz, Tristan FR Tampa Prep 24.52 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
61 Miller, Phillip SO P. K. Yonge 24.53 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 1.5
62 Cruz-Perez, Yamil SO Citrus Park Christian 24.54 East Lake Early Bird Invitational Feb 14, 2019
62 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 24.54 Mustang Invitational Mar 21, 2019
64 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 24.55 Tarpon Classic Mar 29, 2019 -0.1
65 Montero, Aneury 8 Bronson 24.57 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 2.7
66 Missana, AJ JR Tampa Prep 24.60 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 -0.9
66 Smith, Cameron SR Admiral Farragut 24.60 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
68 Heald, Cameron SO Cardinal Mooney 24.62 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
69 Blair, Logan FR Evangelical Christian 24.64 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
70 Osborne, Vance SO Branford 24.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 1.6
71 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 24.68 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.2
72 Givens, Joshua JR Admiral Farragut 24.70 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
73 Oberting, Seth JR Seffner Christian 24.72 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
74 Bolds, Joel SO Northside Christian 24.74 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.7
75 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 24.75 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
76 Rutledge, Jalen JR Chiefland 24.76 Hurricane Invitational Mar 21, 2019 0.2
77 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 24.77 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.5
78 Wilson, Trent SO First Baptist (Naples) 24.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
79 Roy, John SO St. John Neumann 24.79 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
80 Ilarraza, Richard SO Calvary Christian (Clr) 24.80 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
80 Rutledge, Jalen JR Chiefland 24.80 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 +0.0
80 Shepherd, Deshamar SR Chiefland 24.80 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 +0.0
83 Beauvoir, Darius 8 Community School (Naples) 24.83 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.2
83 Martin, Kai SO Calvary Christian (Clr) 24.83 Mustang Invitational Mar 21, 2019
85 Smith, Zhai JR Oak Hall 24.84 Alachua County Championships Mar 19, 2019 -2.0
86 Bolds, Jordan SR Northside Christian 24.87 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
87 Sardouk, Adam JR Tampa Prep 24.88 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.9
88 Bryant, Jarred JR Seffner Christian 24.92 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.5
89 Sotonwa, Ayo FR Bell Creek 24.93 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
90 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 24.98 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.5
91 Snowden, Jr, Terrell SO Wildwood 25.04 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
92 Brown, Colton JR Moore Haven 25.06 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.2
93 Gillyard, Monterrise FR Lafayette 25.07 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 -1.3
94 Hopkins, Max SO Admiral Farragut 25.08 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
95 Clark, Daniel SO St. Stephens Episcopal 25.10 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
95 Sime-Ainsworth , Maximus SO Bonita Springs 25.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.6
97 Evans, Shakeem FR Admiral Farragut 25.12 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
98 Perez, Nick JR Canterbury (FM) 25.15 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
99 Vandersluis, Alan JR Seacrest Country Day 25.20 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.1
100 Miller, Jordan JR Bradenton Christian 25.23 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 23.06 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.2
2 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 24.60 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.3
3 Alderman, Jazmine SR Admiral Farragut 24.85 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.3
4 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 25.22 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 0.2
5 Wilson, Tytiana SO Northside Christian 25.63 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
6 Reed, Zuriel 8 P. K. Yonge 25.68 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.9
7 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 25.71 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Grieves, Kerrisa JR Bell 25.90 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.3
9 Haag, Sophie 8 Carrollwood 25.97 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.6
10 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 26.11 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 26.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Brown, Kendall 8 Wildwood 26.18 Wildwood Middle High School Invitational Feb 22, 2019
13 Brown, Loren SO Community School (Naples) 26.23 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.7
14 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 26.35 Mustang Invitational Mar 21, 2019
15 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 26.52 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 -0.1
16 Ling, Akeelah 6 Moore Haven 26.55 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.9
17 Shields, Dyi-Mond SR Northside Christian 26.61 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.8
18 Architetto, Emma JR Carrollwood 26.66 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 26.68 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019 -2.0
20 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 26.79 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.5
21 Melancon, Malaya JR First Baptist (Naples) 26.87 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -0.9
22 Lines, Amanda SR First Baptist (Naples) 26.94 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.9
23 Wilkins, Samiyah JR Northside Christian 26.95 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Wilson, Aaliyah SR Wildwood 27.01 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
25 Kane, Grace SR St. John Neumann 27.12 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -1.1
26 Bostick, Sydni SR Admiral Farragut 27.19 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Jean-Felix, Bianca JR St. John Neumann 27.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
28 Mitchell, Jennifer SR Bishop McLaughlin 27.29 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
29 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 27.37 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -2.8
30 Vazquez, Serena FR Admiral Farragut 27.44 Mustang Invitational Mar 21, 2019
31 Munn, Gena SO First Baptist (Naples) 27.47 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.1
32 Page, Amaya JR Indian Rocks Christian 27.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
33 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 27.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.4
34 Valentine, Claire 8 Evangelical Christian 27.68 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.6
35 Garanton, Camila FR Carrollwood 27.72 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.5
36 Vazquez, Serena JR Admiral Farragut 27.76 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.6
37 Butler, Bella 8 Bell Creek 27.78 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
38 Gilbert, Kailyn FR Tampa Prep 27.80 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 -1.1
39 Foran, Taylor JR Keswick Christian 27.81 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
40 Montgomery, Tymiah SR Oak Hall 27.91 Alachua County Championships Mar 19, 2019 -2.0
41 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 27.94 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019 -1.3
42 Hayes, Courtney SR Chiefland 28.00 Hurricane Invitational Mar 21, 2019 -0.1
43 Doletzky, Madison SR Calvary Christian (Clr) 28.04 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
44 Oi, Sara SO Admiral Farragut 28.09 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 +0.0
45 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 28.10 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
46 Haura, Summer 8 Tampa Prep 28.18 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.8
47 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 28.19 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.6
48 Rosenberg, Sarah SO Oak Hall 28.22 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -1.7
49 Beach, Avery FR Cardinal Mooney 28.24 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Graham, Elise 7 Admiral Farragut 28.30 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
51 Nesbitt, Jaylin FR Wildwood 28.37 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
52 Brice, Kayla JR Carrollwood 28.45 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
53 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 28.57 Mustang Invitational Mar 21, 2019
54 Caton, Meagan FR St. Francis 28.60 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
55 Terry, Hannah FR Branford 28.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.7
56 Brown, Aubreigh 7 Chiefland 28.68 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 0.5
57 Kudelko, Lillian JR Indian Rocks Christian 28.70 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
58 Job, Alanis 6 Shorecrest Prep 28.71 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.2
59 Wilson, Amil SO Wildwood 28.83 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
60 Yurko, Emma SO Community School (Naples) 28.84 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -1.1
61 Pattison, Isabella SR Indian Rocks Christian 28.85 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
62 Jackson, Jasmin SR Cedar Key 28.87 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 +0.0
63 Gray, Kourtnee 7 Bell Creek 28.88 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
64 King, Ceniya SO Carrollwood 28.93 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.2
65 Barber , Leshawn FR St. Petersburg Catholic 28.97 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
65 Reese, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 28.97 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 0.1
67 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 28.98 Tarpon Classic Mar 29, 2019 0.9
68 Rowe, Kaylee FR Oak Hall 28.99 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -0.8
69 Romerhaus, Halle FR Calvary Christian (Clr) 29.03 Mustang Invitational Mar 21, 2019
70 Rodhouse, Ashleigh SR St. Stephens Episcopal 29.09 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
71 Bradford, Morgan JR Canterbury (FM) 29.11 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -2.1
72 Larosa, Penelope JR Calvary Christian (Clr) 29.14 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
72 Park, Lily SO Community School (Naples) 29.14 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -0.3
74 Cheedy, Tekoyia 7 Admiral Farragut 29.15 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
75 Lathrop, Grace 8 Northside Christian 29.16 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
76 Grechniw, Zina FR Bishop McLaughlin 29.17 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
77 Cosentino, Nikole SO St. Stephens Episcopal 29.20 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
78 Matulis, Maggie 8 Tampa Prep 29.23 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
79 Newman, Yasmin FR P. K. Yonge 29.27 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.0
80 Clements, Na"Taj 8 Wildwood 29.28 Wildwood Middle High School Invitational Feb 22, 2019
81 Dickinson, Grace SR Cardinal Mooney 29.32 Mustang Invitational Mar 21, 2019
82 Blacketer, Danae 7 Oak Hall 29.34 Alachua County Championships Mar 19, 2019 -1.0
82 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 29.34 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 0.3
84 Ziegler, Payton SO Canterbury (FM) 29.35 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.1
85 Bergstrom, Natalie SO St. John Neumann 29.36 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.2
86 Gilbert, Sara SO Cardinal Mooney 29.40 Mustang Invitational Mar 21, 2019
87 Julmeus, Kristen 6 Evangelical Christian 29.42 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.1
88 Evans, Olivia FR Oak Hall 29.49 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019 -3.0
89 Leonard, Sarah JR Seffner Christian 29.51 Royal Open 2019 Feb 22, 2019 -1.3
90 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 29.57 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 -2.8
90 Bongirno, Natalie SO St. John Neumann 29.57 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -0.3
90 O'Beirne, Molly JR Northside Christian 29.57 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 1.4
93 Walbert, Jennifer FR St. John Neumann 29.59 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
94 King, Deziah JR Bronson 29.62 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.1
95 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 29.64 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.2
96 Byers, Lauren JR Bell 29.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.4
97 MacLaren, Chloe SO P. K. Yonge 29.70 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.2
98 Haber, Anna JR Canterbury (FM) 29.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.9
99 Cosentino, Brooke 6 St. Stephens Episcopal 29.77 Mustang Invitational Mar 21, 2019
100 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 29.86 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Harris, Adrian SR Northside Christian 48.87 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Hamilton, Jaren 8 P. K. Yonge 49.94 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 50.29 Mustang Invitational Mar 21, 2019
3 Weller, Solomon JR Indian Rocks Christian 50.29 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
5 Dials, Gabriel SR Calvary Christian (Clr) 50.56 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Allen, Kaleil SR Bell Creek 50.91 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
7 Holloway II, Michael SR Oak Hall 51.68 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
8 Quarles, Jr, Shelton JR Carrollwood 52.01 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
9 Knox, Jack SR Northside Christian 52.04 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
10 McCants, Jaquan SR Wildwood 52.07 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Muenscher, Tyler SR Canterbury (FM) 52.51 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 52.56 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
13 Mikell, Oscene SO Wildwood 52.60 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
14 Santos, Jorge SR First Baptist (Naples) 52.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Krampert, Javon SO Indian Rocks Christian 53.26 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
16 Cruz-Perez, Yamil SO Citrus Park Christian 53.28 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
17 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 53.38 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
18 Schaffer, Dylan SR Cambridge Christian 53.45 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
19 Raiger, John Paul JR St. John Neumann 53.48 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
20 Jackson, O'Mari SO Wildwood 53.66 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
21 Greene, Jayvian 7 P. K. Yonge 53.82 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
22 Walrod, Ryan JR Southwest Florida Christian 53.92 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
23 Richards, Landon FR Tampa Bay HEAT 53.94 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Mattern, Robert SO Lafayette 53.95 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
25 Kinkead, Matthew JR St. Stephens Episcopal 53.98 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
26 Hallenbeck, Nicholas JR Carrollwood 54.02 Chargers Invitational Feb 21, 2019
27 Anthony, Reidel JR Carrollwood 54.05 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
28 Tankersley, Blake SR Community School (Naples) 54.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Oleksak, John SO Indian Rocks Christian 54.26 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
30 Follin, Sullivan JR First Baptist (Naples) 54.34 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
30 Quarles, Carlos FR Carrollwood 54.34 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
32 Marion, Ke'Von FR St. Petersburg Catholic 54.37 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
33 Missana, AJ JR Tampa Prep 54.40 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
34 Brown, Caleb JR Tampa Bay HEAT 54.45 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
35 Riley, Nathaniel SO Southwest Florida Christian 54.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Royal, Bryson SR Canterbury (FM) 54.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
37 Montero, Louis FR Bronson 54.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
38 Ducharme, Del SR P. K. Yonge 54.66 Alachua County Championships Mar 19, 2019
39 Barrett, Konner 8 Canterbury (FM) 54.67 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
40 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 54.75 Tarpon Classic Mar 29, 2019
41 Sherrill, Charlie FR St. Stephens Episcopal 54.76 Mustang Invitational Mar 21, 2019
42 Beauvoir, Darius 8 Community School (Naples) 54.77 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
42 Englenton, Caleb SO Tampa Prep 54.77 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
44 Losapio, Justin FR Southwest Florida Christian 54.86 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
44 Shell, William SO Cambridge Christian 54.86 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
46 Jenkins, L.J SR Chiefland 54.90 Hurricane Invitational Mar 21, 2019
47 Horan, Patrick JR Canterbury (FM) 54.94 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
48 Jones, J’Kobe FR Seffner Christian 54.97 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
48 Stevens, Dakota SR Branford 54.97 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
50 Fischer, Christian JR Seacrest Country Day 55.02 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
51 James, Ritchie SR Lafayette 55.03 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
52 Boynes, Brandon SR Cardinal Mooney 55.06 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
53 Scott, Ben SR St. Francis 55.07 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
54 Li, Chris JR Admiral Farragut 55.39 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
55 Smith, Silas SO Bradenton Christian 55.40 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
56 Bolds, Jordan SR Northside Christian 55.46 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
57 Burnett, Christian JR Bishop McLaughlin 55.48 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
58 Davis, Paul 8 Chiefland 55.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
59 Bay, Malachi SO Northside Christian 55.65 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
59 Heald, Cameron SO Cardinal Mooney 55.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
61 Jefferson, Bryce SR P. K. Yonge 55.66 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
62 Camacho , Michael SO Marco Island Academy 55.70 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
63 Sardouk, Adam JR Tampa Prep 55.79 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
64 Brown, Ethan 8 Keswick Christian 55.99 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 Shell, Wyatt SR St. John Lutheran 56.03 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Fulmer, Jordan SO Trenton 56.12 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
67 Lee, Dayyan JR Shorecrest Prep 56.13 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
68 Wilson, Trent SO First Baptist (Naples) 56.14 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
69 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 56.43 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
70 Fulmer, Jordan SO Trenton 56.49 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
71 Hall, Benjamin SR Cardinal Mooney 56.54 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
72 Searc, Matthew JR First Baptist (Naples) 56.65 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
73 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 56.69 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
74 Woolfolk, Todney JR Wildwood 56.72 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
75 Evans, Shakeem FR Admiral Farragut 56.73 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
76 Birks, Ethan FR Seffner Christian 56.76 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
76 Sotonwa, Ayo FR Bell Creek 56.76 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
78 Desrochers, Ashton FR Bradenton Christian 56.77 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
79 Biehl, Nathan SR Seffner Christian 56.78 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
79 Rivera, Lorenzo 8 Bell Creek 56.78 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
81 Brown, Colton JR Moore Haven 56.80 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
82 Matamoros, Daniel SO Bonita Springs 56.87 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
83 Weber, Reef JR Marco Island Academy 56.91 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
84 Beam, Hunter FR First Baptist (Naples) 56.93 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
85 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 56.94 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
86 Roy, John SO St. John Neumann 56.95 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
87 Fudge, Trey 7 Shorecrest Prep 57.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
88 Martinez, Gavin SO Cambridge Christian 57.12 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
89 Gold, Mikaiah JR Tampa Bay HEAT 57.14 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
90 Ponton, Collin JR Oak Hall 57.17 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
91 Childers, Samuel JR Bradenton Christian 57.21 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
92 Wallace, Carson SO Southwest Florida Christian 57.29 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
93 Bergen, Benjamen SO Tampa Prep 57.53 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
94 Givens, Joshua JR Admiral Farragut 57.61 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
95 Fisher, Jaden FR Bell Creek 57.62 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
96 Connor, Patrick SR Branford 57.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
97 Kiktenko, Vladislav SR Imagine School 57.80 Edison Relays Mar 8, 2019
98 Rios-Rosales, Hector JR Bishop McLaughlin 57.81 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
99 Drablos, Brice SO Carrollwood 57.84 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
100 Delsoin, Nathan SO Community School (Naples) 57.91 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 54.98 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Davis, Tamari SO Oak Hall 55.83 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
3 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 56.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
4 Riess, Jaden 8 Trenton 56.70 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Wilson, Tytiana SO Northside Christian 56.87 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 57.05 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Reed, Zuriel 8 P. K. Yonge 57.11 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
8 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 57.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 57.65 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
10 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 58.73 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Roberts, Erica FR Indian Rocks Christian 59.43 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
12 Kubler, Amber SR Calvary Christian (Clr) 59.78 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
13 Shields, Dyi-Mond SR Northside Christian 59.87 Mustang Invitational Mar 21, 2019
14 Brown, Loren SO Community School (Naples) 1:01.68 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
15 Bereczki, Alexa 7 Evangelical Christian 1:01.80 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 1:01.88 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Land, Sydney 6 Evangelical Christian 1:01.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Butler, Bella 8 Bell Creek 1:02.24 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
19 Pawloski, Isabella SO Citrus Park Christian 1:02.32 Mustang Invitational Mar 21, 2019
20 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 1:02.35 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
21 Haag, Sophie 8 Carrollwood 1:02.80 Mustang Invitational Mar 21, 2019
22 De Armas, Ashley JR St. John Neumann 1:02.97 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
23 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 1:03.09 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Graham, Elise 7 Admiral Farragut 1:03.11 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
25 Brice, Kayla JR Carrollwood 1:03.52 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
26 Brown, Kendall 8 Wildwood 1:03.65 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
27 Dunkley, Arifaith 8 Moore Haven 1:03.97 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
28 Labrant, Ava SO Indian Rocks Christian 1:04.14 Chargers Invitational Feb 21, 2019
29 Miller, Ellie 6 Canterbury (FM) 1:04.18 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Granado, Zamaria FR Branford 1:04.31 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Foran, Taylor JR Keswick Christian 1:04.37 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
32 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 1:04.47 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
33 Weir, Rebecca FR Seacrest Country Day 1:04.48 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
34 Santiago, Jenna FR Cardinal Mooney 1:04.75 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
35 Smith, Aaliyah SO First Baptist (Naples) 1:04.91 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
36 Schmalfuss, Veronika JR Oak Hall 1:04.96 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
37 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 1:05.10 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
38 Boyette, Emma JR Bell 1:05.21 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
39 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 1:05.35 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
39 Terry, Hannah FR Branford 1:05.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
41 Beach, Avery FR Cardinal Mooney 1:05.45 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
42 jablonskii, olivia JR Citrus Park Christian 1:05.54 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
43 Reese, Lauren SR Calvary Christian (Clr) 1:05.61 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
44 Vazquez, Serena FR Admiral Farragut 1:05.78 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
45 Gilbert, Kailyn FR Tampa Prep 1:05.80 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
46 Anderson, Whitnee SR Bishop McLaughlin 1:05.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
47 Cavonis, Katherine JR Indian Rocks Christian 1:06.16 Mustang Invitational Mar 21, 2019
48 Dickinson, Grace SR Cardinal Mooney 1:06.22 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
49 Hoke, RoseEllen SR Northside Christian 1:06.24 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
50 Rowe, Kaylee FR Oak Hall 1:06.28 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
51 O'Beirne, Molly JR Northside Christian 1:06.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
52 Saint, Rachel JR Seven Rivers Christian 1:06.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
53 Wilkins, Samiyah JR Northside Christian 1:06.53 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
54 Aidan, Milly FR St. Francis 1:06.68 Bob Mosher Wildcat Open 2019 Feb 18, 2019
55 Cheedy, Tekoyia 7 Admiral Farragut 1:06.82 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Haskins, Mollie 8 First Baptist (Naples) 1:06.84 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
57 Fox, Serena JR St. John Neumann 1:06.98 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
57 Turner, Kelsie JR Trenton 1:06.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
59 Doletzky, Madison SR Calvary Christian (Clr) 1:07.02 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
60 Brown, Aubreigh 7 Chiefland 1:07.03 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
61 Rutsky, Summer 8 Out-of-Door 1:07.14 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
62 Kropf, Reilly JR Shorecrest Prep 1:07.22 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
63 Sims, Kelis 6 Admiral Farragut 1:07.30 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
64 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 1:07.31 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
65 Kemmerich, Rike JR Canterbury (SP) 1:07.45 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
66 Vazquez, Serena JR Admiral Farragut 1:07.50 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
67 Byers, Lauren JR Bell 1:07.53 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
68 Ziegler, Payton SO Canterbury (FM) 1:07.55 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
69 Videnka, Margaret FR Cardinal Mooney 1:07.67 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
70 Anderson, Kaci FR Indian Rocks Christian 1:07.71 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
70 Burwood, Abigail 7 Out-of-Door 1:07.71 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
72 Rogers, Isabella SO Cardinal Mooney 1:07.75 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
73 Gaffney, Julia 8 Seven Rivers Christian 1:07.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
73 Galloway, Grace JR Calvary Christian (Clr) 1:07.81 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
75 Campos, Kelly SO Wildwood 1:07.86 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
76 Leonard, Sarah JR Seffner Christian 1:07.90 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
77 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 1:08.13 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
78 Burgess, Stacie SO St. Stephens Episcopal 1:08.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
79 Viackova, Alzbeta 6 Out-of-Door 1:08.38 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
80 Ritenburg, Jordan FR Lakeside Christian 1:08.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
81 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 1:08.48 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
82 Clements, Na"Taj 8 Wildwood 1:08.57 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
83 Job, Alanis 6 Shorecrest Prep 1:08.67 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
84 Hernandez, Jasmine FR Northside Christian 1:08.78 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
85 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 1:08.84 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
86 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 1:08.85 Tarpon Classic Mar 29, 2019
87 Woliver, Anna SO Cambridge Christian 1:08.88 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
88 Via-Reque, Eliana SO Cardinal Mooney 1:08.95 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
89 Evans, Olivia FR Oak Hall 1:09.07 Royal Open 2019 Feb 22, 2019
90 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 1:09.10 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
91 Newman, Yasmin FR P. K. Yonge 1:09.21 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
92 Williams, Brooke FR Cambridge Christian 1:09.22 Chargers Invitational Feb 21, 2019
93 Smith, Isabella JR Bradenton Christian 1:09.24 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
94 Marks, Jayden 7 P. K. Yonge 1:09.27 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
94 Vogt, Kayleigh SO St. Stephens Episcopal 1:09.27 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
96 Lameyer, Annika 8 Northside Christian 1:09.33 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
97 Beckham, Jadyn SO Cedar Key 1:09.56 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
98 Kane, Allyson FR St. John Neumann 1:09.65 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
99 Fleishaker, Michelle JR Canterbury (FM) 1:09.68 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
99 MacLaren, Chloe SO P. K. Yonge 1:09.68 Alachua County Championships Mar 19, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Montini, Austin SO Oak Hall 1:58.38 Alachua County Championships Mar 19, 2019
2 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 1:58.57 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 1:58.60 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
4 Legg, Reed JR Citrus Park Christian 2:00.92 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
5 Luna, Mateo FR Indian Rocks Christian 2:01.08 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Scott, Ben SR St. Francis 2:01.24 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Kinkead, Matthew JR St. Stephens Episcopal 2:02.23 Mustang Invitational Mar 21, 2019
8 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 2:02.33 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
9 Dillingham, Jackson JR St. Stephens Episcopal 2:02.82 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Legg, Braxton 8 Citrus Park Christian 2:03.96 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Townsend, Ian SR Bell 2:04.53 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 McKenzie, John JR Seffner Christian 2:04.92 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
13 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 2:05.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Sherrill, Robert JR St. Stephens Episcopal 2:06.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 McKenzie, Paul JR Seffner Christian 2:06.27 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
16 Horan, Patrick JR Canterbury (FM) 2:06.59 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
17 Nipper, Adam SO Seffner Christian 2:06.79 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Oleksak, John SO Indian Rocks Christian 2:06.86 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 2:07.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 2:07.48 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
21 Klenk, Tobias JR Admiral Farragut 2:08.63 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
22 Tawil-Brown, Albert 8 Tampa Prep 2:09.35 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
23 Panado, Ross JR Indian Rocks Christian 2:10.06 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Sirabella, John JR Indian Rocks Christian 2:10.39 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
25 Fratello, Tristan SO St. John Lutheran 2:10.60 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Jorski, Holden JR Academy Lakes 2:10.62 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
27 Birmingham, Timothy JR St. John Neumann 2:11.80 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
28 Donohue, Joseph SO St. John Neumann 2:12.09 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
29 Dobrin, Asher FR Oak Hall 2:12.11 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
30 Cruz-Perez, Yamil SO Citrus Park Christian 2:12.58 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
31 Bhatt, Ethan SO Citrus Park Christian 2:12.75 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
32 Bautista, Julian FR St. Francis 2:12.84 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
33 Biehl, Nathan SR Seffner Christian 2:12.90 Mustang Invitational Mar 21, 2019
34 McGovern, James SO First Baptist (Naples) 2:13.67 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
35 Sanford, Jacob FR Out-of-Door 2:13.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
36 Loveland, Zachary JR Canterbury (FM) 2:13.94 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
37 Maund, Truett JR Lafayette 2:14.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
38 Montini, Caden 8 Oak Hall 2:14.42 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
39 Brogan, Ryan JR St. Francis 2:14.78 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
40 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 2:14.85 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
41 Escribano, Dominic FR Citrus Park Christian 2:14.91 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
42 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 2:14.93 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
43 Brockman, Joseph JR Shorecrest Prep 2:15.54 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
44 Scott, Ty FR Bell Creek 2:15.68 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
45 Ponton, Collin JR Oak Hall 2:16.05 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
46 Jacobson, Gabriel SR St. Petersburg Catholic 2:16.08 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
47 Thompson , Keshawn SR Chiefland 2:16.10 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
48 Shell, Wyatt SR St. John Lutheran 2:16.16 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
49 Nation, Colin SO Tampa Prep 2:16.21 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
50 Upton, Philip SR Admiral Farragut 2:16.22 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
51 Soderberg, Stig 7 Out-of-Door 2:16.40 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
52 Flores, Francisco SO P. K. Yonge 2:16.50 Alachua County Championships Mar 19, 2019
53 Hernandez, Justin FR Branford 2:16.54 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
54 Poehlitz, Bobby SR Carrollwood 2:16.55 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
55 Kane, Ryland FR Oak Hall 2:16.56 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
56 Brown, Dylan SR Imagine School 2:16.60 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 Johnson, Jonah FR Trenton 2:16.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
58 Mendoza, Josh SO Bell 2:16.70 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
59 Scott, Caeden SO Keswick Christian 2:16.88 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
60 Humphries, Seth FR Branford 2:16.90 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
61 Fischer, Christian JR Seacrest Country Day 2:16.98 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
62 Thomson, Joshua JR P. K. Yonge 2:17.25 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
63 Searc, Matthew JR First Baptist (Naples) 2:17.39 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
64 Fernandez, Adam SR Cambridge Christian 2:17.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
65 Davidson, Kyle SR Wildwood 2:17.89 Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet Mar 26, 2019
66 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 2:17.94 Tarpon Classic Mar 29, 2019
67 Childers, Samuel JR Bradenton Christian 2:18.02 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
68 Parker, Luke SO St. Francis 2:18.07 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
69 Follin, Sullivan JR First Baptist (Naples) 2:18.24 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
70 Wiggins, Benjamin JR Southwest Florida Christian 2:18.26 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
71 Grabow, Stephen SO St. Francis 2:18.30 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
72 Bedke, Wyatt FR Tampa Prep 2:18.35 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
73 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 2:18.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
74 Yarborough, jett FR Citrus Park Christian 2:18.65 East Lake Early Bird Invitational Feb 14, 2019
75 Blazowski, Evan SO Carrollwood 2:18.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
76 Arslaner, Sloan 8 Out-of-Door 2:18.87 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
77 Rios-Rosales, Hector JR Bishop McLaughlin 2:19.01 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
78 Kolodetsky, Cole JR Admiral Farragut 2:19.12 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
79 Bruno, Alan JR Branford 2:19.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
80 Mcgee, Tommy SR Bishop McLaughlin 2:19.63 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
81 MacNichol, Matthew FR Bell Creek 2:19.67 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
82 Hall, Benjamin SR Cardinal Mooney 2:19.93 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
83 Wheeler, Elijah FR Bell Creek 2:20.04 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
84 Connelly, Dillon FR Academy Lakes 2:20.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
85 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 2:20.14 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
86 Ciocca, Jake FR Oak Hall 2:20.30 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
87 Parker, Luke SO St. Francis 2:20.45 Alachua County Championships Mar 19, 2019
88 Correa, Sebastian FR Bell Creek 2:20.46 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
89 Castaldo, Casey 8 Oak Hall 2:20.56 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
90 Verhelle, Mitch JR Community School (Naples) 2:20.58 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
91 Perrin, Sean JR St. Francis 2:20.73 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
92 Post, Jordan JR Cardinal Mooney 2:20.77 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
93 Stockman, Luke JR Chiefland 2:20.87 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
94 Rhett, Rankin SO Bell 2:21.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
95 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 2:21.19 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
96 Garbisu, Gabriel SO Seacrest Country Day 2:21.55 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
97 Day, Arthur SR Cardinal Mooney 2:21.64 Mustang Invitational Mar 21, 2019
98 Cato, David SR Canterbury (FM) 2:22.02 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
99 De Ron, Jules SO Bonita Springs 2:22.25 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
100 Sherrill, Charlie FR St. Stephens Episcopal 2:22.26 Chargers Invitational Feb 21, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 2:11.29 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Oliveira, Sierra JR Evangelical Christian 2:13.90 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Pawloski, Isabella SO Citrus Park Christian 2:17.38 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 2:21.41 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 2:22.98 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Miller, Sydney 8 Oak Hall 2:25.14 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Kemmerich, Rike JR Canterbury (SP) 2:25.20 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
8 Jones, Lauren FR Oak Hall 2:26.19 Alachua County Championships Mar 19, 2019
9 Friedman, Lydia JR Citrus Park Christian 2:26.68 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
10 Aulisio, Gabriella SO Oak Hall 2:28.07 Alachua County Championships Mar 19, 2019
11 Santiago, Jenna FR Cardinal Mooney 2:28.18 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
12 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 2:28.83 Alachua County Championships Mar 19, 2019
13 Barnes, Michelle 8 Canterbury (FM) 2:30.10 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 2:30.63 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
15 Dionne, Kaja 7 Shorecrest Prep 2:31.41 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Means, Ally SO Oak Hall 2:31.70 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
17 Hendrix, Scharma FR Bell 2:31.71 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
18 Mayer, Jenson JR Citrus Park Christian 2:31.74 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
19 D'Altrui, Giana 6 Canterbury (FM) 2:32.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
20 Samuel, Camille SO Tampa Prep 2:32.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Herron, Laci FR P. K. Yonge 2:33.30 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
22 Anderson, Kaci FR Indian Rocks Christian 2:33.69 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
23 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 2:34.25 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
24 Hernandez, Jasmine FR Northside Christian 2:35.23 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
25 Mayer, Lindie FR Citrus Park Christian 2:35.72 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
26 Smithers, Madison FR Cardinal Mooney 2:35.91 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
27 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 2:36.17 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
28 Spadaro, Madelyn 8 Citrus Park Christian 2:36.40 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
29 Friedman, Moriah FR Citrus Park Christian 2:36.79 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
30 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 2:37.01 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019
31 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 2:37.08 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
32 jablonskii, olivia JR Citrus Park Christian 2:37.38 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
33 Aidan, Milly FR St. Francis 2:37.91 Alachua County Championships Mar 19, 2019
34 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 2:38.05 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
35 Gray, Susannah JR Bell 2:38.11 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
36 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 2:38.20 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
37 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 2:38.51 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
38 Saunders, Isabelle JR Shorecrest Prep 2:39.50 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
39 Ritenburg, Jordan FR Lakeside Christian 2:40.09 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
40 Vogt, Taylor 8 St. Stephens Episcopal 2:40.44 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Labrant, Ava SO Indian Rocks Christian 2:40.50 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
42 Johnson, Kathryn SO Academy Lakes 2:40.99 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
43 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 2:41.04 Mustang Invitational Mar 21, 2019
44 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 2:41.66 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
45 Woliver, Anna SO Cambridge Christian 2:41.67 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
46 Lameyer, Annika 8 Northside Christian 2:41.76 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
47 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 2:42.13 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
48 Meyer, Alexandra SR Bishop McLaughlin 2:42.45 Mitchell Meet Feb 19, 2019
49 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 2:43.59 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
50 White, Bailey JR Canterbury (FM) 2:43.72 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
51 Blackwelder, Riley FR P. K. Yonge 2:43.93 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
52 Fox, Serena JR St. John Neumann 2:44.15 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
53 Harms, Demi JR St. Stephens Episcopal 2:44.36 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
54 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 2:44.57 Mustang Invitational Mar 21, 2019
55 Hayward, Hailee FR Bell 2:44.99 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
56 Knazavich, Rachel JR Tampa Bay HEAT 2:45.22 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
57 Parker, Ashley SR Northside Christian 2:45.42 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
58 Ambrose, Katelyn FR Canterbury (FM) 2:45.76 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
59 Richason, Anna FR Northside Christian 2:45.87 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
60 Camp, Lizzie FR Shorecrest Prep 2:46.08 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
61 Quilty, Reagan SR Shorecrest Prep 2:46.23 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
62 Grucci, Peighton JR St. John Neumann 2:46.49 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
63 O'Beirne, Molly JR Northside Christian 2:46.70 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
64 Capella, Mackenzie FR Tampa Prep 2:47.29 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
65 Mikell, Stephen SR Admiral Farragut 2:47.49 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
66 Bautista, Jovana JR St. Francis 2:47.55 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
67 Stepan, Natalia 7 Village School 2:47.76 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
68 Gross, Alexa FR Carrollwood 2:47.89 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
69 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 2:48.04 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
70 Johnston, Ayla SR St. Stephens Episcopal 2:48.46 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
71 Haddad, Rebekah FR Tampa Bay HEAT 2:48.67 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
72 Muir, Elizabeth JR St. Francis 2:48.83 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
73 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 2:48.92 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
74 Dejesus, Isabella SR Indian Rocks Christian 2:49.11 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
75 McCurry, Hannah JR St. Stephens Episcopal 2:49.13 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
76 Romrell, Haley FR P. K. Yonge 2:49.17 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
77 Herron, Talia 6 P. K. Yonge 2:49.38 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
78 Donohue, Clare SR St. John Neumann 2:49.51 Westminster Academy Invitational 2019 Mar 23, 2019
79 Adams, Isabella 7 Village School 2:49.73 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
80 Simoldoni, Emily SO First Baptist (Naples) 2:49.82 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
81 Janopoulos, Sloane 7 First Baptist (Naples) 2:49.91 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
82 Kennedy, Anika JR St. Stephens Episcopal 2:50.03 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
83 Monserez, Hallie FR Cardinal Mooney 2:50.26 Chargers Invitational Feb 21, 2019
84 Poe, Eliza FR Tampa Bay HEAT 2:50.31 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
85 Davidson , Donna 7 Imagine School 2:51.11 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
86 Chamberlin, Anna SR Marco Island Academy 2:51.15 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
87 Rutsky, Summer 8 Out-of-Door 2:51.27 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
88 Jarrett, Rachel SO Cardinal Mooney 2:51.72 Chargers Invitational Feb 21, 2019
89 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 2:51.83 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
90 Dizon, Aryana SO Carrollwood 2:51.99 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
91 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 2:52.09 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
92 SPEIGHT, SHYLA 7 Northside Christian 2:52.15 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
93 Grechniw, Zina FR Bishop McLaughlin 2:52.20 Mitchell Meet Feb 19, 2019
94 Jenkins, Lindsay SO Oak Hall 2:52.29 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
95 Maag, Claire 8 Out-of-Door 2:52.59 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
96 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 2:52.61 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
97 Riley, Jocelyn 8 P. K. Yonge 2:52.86 Alachua County Championships Mar 19, 2019
98 Henderson, Mackenzie SO Cardinal Mooney 2:52.95 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
99 Chavez, Ciera FR Indian Rocks Christian 2:53.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
100 Cook, Taya 7 Tampa Bay HEAT 2:53.24 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Legg, Reed JR Citrus Park Christian 4:17.92 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Montini, Austin SO Oak Hall 4:20.96 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Henderson , Philip JR Admiral Farragut 4:27.43 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
4 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 4:30.11 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
5 McWilliam, Tristan FR Out-of-Door 4:32.20 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
6 Legg, Braxton 8 Citrus Park Christian 4:32.33 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
7 McKenzie, Paul JR Seffner Christian 4:34.25 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
8 McKenzie, John JR Seffner Christian 4:34.33 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
9 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 4:38.08 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Horak, Vojtech FR Seacrest Country Day 4:42.39 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Townsend, Ian SR Bell 4:43.12 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 Bhatt, Ethan SO Citrus Park Christian 4:43.24 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
13 Dobrin, Asher FR Oak Hall 4:45.33 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Nipper, Adam SO Seffner Christian 4:45.61 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
15 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 4:46.59 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
16 Montini, Caden 8 Oak Hall 4:46.75 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
17 Dillingham, Jackson JR St. Stephens Episcopal 4:48.67 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
18 Tovar-Negrete, Emmanuel SO Lafayette 4:49.68 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Grabow, Stephen SO St. Francis 4:49.96 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
20 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 4:51.58 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
21 Fratello, Tristan SO St. John Lutheran 4:52.11 Lecanto High School Open Track and Field Meet Mar 5, 2019
22 Merrell, Justin JR Seacrest Country Day 4:52.46 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Perrin, Sean JR St. Francis 4:53.32 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
24 Flores, Francisco SO P. K. Yonge 4:53.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Bautista, Julian FR St. Francis 4:54.00 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Bailey, Dylan 8 Canterbury (SP) 4:55.28 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
27 Jacobson, Gabriel SR St. Petersburg Catholic 4:56.34 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
28 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 4:56.42 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
29 Scott, Ty FR Bell Creek 4:56.66 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
30 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 4:57.22 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
31 Escribano, Dominic FR Citrus Park Christian 4:57.34 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
32 Kane, Ryland FR Oak Hall 4:58.04 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
33 Poehlitz, Bobby SR Carrollwood 4:58.26 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
34 Scott, Caeden SO Keswick Christian 4:58.38 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
35 Bautista, Julian FR St. Francis 4:58.80 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
36 Luna, Mateo FR Indian Rocks Christian 4:58.88 Chargers Invitational Feb 21, 2019
37 Scott, Ben SR St. Francis 4:59.69 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
38 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 4:59.70 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
39 Renaud, Nicholas SR Imagine School 5:00.89 Edison Relays Mar 8, 2019
40 Upton, Philip SR Admiral Farragut 5:01.24 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
41 Cannella, Joe JR St. Francis 5:02.95 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
42 Townsend, Tristan SO Bell 5:03.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
43 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 5:03.48 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
44 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 5:04.16 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
45 Albert, Grayson SO Seacrest Country Day 5:04.76 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
46 Hilton, Dakota JR Lafayette 5:05.14 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
47 Jorski, Holden JR Academy Lakes 5:05.18 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
48 Castaldo, Casey 8 Oak Hall 5:05.46 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
49 Post, Jordan JR Cardinal Mooney 5:05.66 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Ciocca, Jake FR Oak Hall 5:05.76 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
51 Yarborough, jett FR Citrus Park Christian 5:07.51 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
52 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 5:07.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
53 Brown, Dylan SR Imagine School 5:08.07 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Bedke, Wyatt FR Tampa Prep 5:08.64 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
55 Klenk, Tobias JR Admiral Farragut 5:08.80 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
56 Sanchez, Alex FR Bonita Springs 5:11.07 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
57 Cullen, Keegan SR Keswick Christian 5:11.90 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
58 Fernandez, Adam SR Cambridge Christian 5:12.12 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
59 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 5:12.27 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
60 Garbisu, Gabriel SO Seacrest Country Day 5:12.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
61 Kolodetsky, Cole JR Admiral Farragut 5:12.36 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
62 Davidson, Kyle SR Wildwood 5:14.08 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
63 Glasscock, Gregory SO Shorecrest Prep 5:14.43 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
64 Muir, Jack FR St. Francis 5:14.44 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
65 Tarantino, Aiden 8 Northside Christian 5:14.75 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
66 Given, Conor SR Canterbury (SP) 5:15.49 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
67 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 5:16.21 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
68 Posada, Brian JR Lafayette 5:17.76 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
69 Howes, Chase 8 Village School 5:18.23 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
70 Gonzalez, Aquiles 8 St. Stephens Episcopal 5:18.57 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
71 Cato, David SR Canterbury (FM) 5:18.78 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
72 Anderson, Garrett 7 Indian Rocks Christian 5:18.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
73 Johnson, Jonah FR Trenton 5:18.93 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
74 Leslie, Zachary SO Imagine School 5:18.97 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
75 Labrant, Charles 7 Indian Rocks Christian 5:19.75 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
76 Marcelin, Jailen FR Bell Creek 5:20.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
77 Stockman, Luke JR Chiefland 5:20.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
78 White, Zachary SR Tampa Prep 5:20.90 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
79 Correa, Sebastian FR Bell Creek 5:21.24 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019
80 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 5:21.43 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
81 Wenger, Brant SR Seffner Christian 5:21.81 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
82 Bruno, Alan JR Branford 5:21.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
83 De Ron, Jules SO Bonita Springs 5:21.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
84 Lameyer, Samuel JR Northside Christian 5:22.09 Mustang Invitational Mar 21, 2019
85 Procko, Billy SR Branford 5:22.87 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
86 Ragan, Aidan FR Carrollwood 5:23.21 Chargers Invitational Feb 21, 2019
87 Tawil-Brown, Albert 8 Tampa Prep 5:23.42 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
88 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 5:23.88 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
89 Galloway, Michael SO Branford 5:24.36 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
90 Hall, Samuel SO Cardinal Mooney 5:24.55 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
91 Hernandez, Justin FR Branford 5:25.59 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
92 Day, Arthur SR Cardinal Mooney 5:26.16 Mustang Invitational Mar 21, 2019
93 Stollard, William SO Bonita Springs 5:26.44 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
94 Stowe, Andrew FR Seffner Christian 5:26.64 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
95 MacNichol, Matthew FR Bell Creek 5:26.85 Chargers Invitational Feb 21, 2019
96 Devisfruto, Blake SO Seffner Christian 5:26.98 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
97 Braverman, Justin SO Community School (Naples) 5:27.24 Tarpon Classic Mar 29, 2019
98 Fields, Eric FR St. Stephens Episcopal 5:27.70 Mustang Invitational Mar 21, 2019
99 Sirabella, John JR Indian Rocks Christian 5:28.02 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
100 Connelly, Dillon FR Academy Lakes 5:30.02 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 5:00.13 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Jones, Lauren FR Oak Hall 5:20.01 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 5:20.20 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
4 Friedman, Lydia JR Citrus Park Christian 5:21.97 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 5:23.57 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Grooms, Harrison SO Oak Hall 5:29.10 Alachua County Championships Mar 19, 2019
7 Friedman, Moriah FR Citrus Park Christian 5:32.47 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
8 Wetmore, Elizabeth SR Evangelical Christian 5:32.64 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
9 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 5:33.14 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
10 Herron, Laci FR P. K. Yonge 5:33.33 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
11 Mayer, Lindie FR Citrus Park Christian 5:35.05 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 McLaughlin, Emma SR Tampa Bay HEAT 5:37.03 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
13 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 5:39.64 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
14 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 5:40.27 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Miller, Sydney 8 Oak Hall 5:42.07 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
16 Aulisio, Gabriella SO Oak Hall 5:42.10 Alachua County Championships Mar 19, 2019
17 Ritenburg, Jordan FR Lakeside Christian 5:42.16 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
18 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 5:43.30 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
19 Quilty, Reagan SR Shorecrest Prep 5:43.64 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
20 Mayer, Jenson JR Citrus Park Christian 5:43.77 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
21 Gross, Alexa FR Carrollwood 5:45.42 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 5:45.46 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
23 Monserez, Hallie FR Cardinal Mooney 5:46.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 5:47.57 Tarpon Classic Mar 29, 2019
25 Lappin, Lauren 7 Village School 5:48.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Saunders, Isabelle JR Shorecrest Prep 5:48.50 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
27 Means, Ally SO Oak Hall 5:49.17 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
28 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 5:49.54 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
29 Flaharty, Kendall SR Canterbury (FM) 5:50.48 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
30 Hernandez, Jasmine FR Northside Christian 5:50.51 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
31 Jarrett, Rachel SO Cardinal Mooney 5:51.77 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 5:53.16 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
33 Garba, Josephine SR Tampa Prep 5:54.12 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
34 Johnston, Ayla SR St. Stephens Episcopal 5:56.52 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
35 Studdiford , Maeve SO Out-of-Door 5:59.69 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
36 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 6:00.79 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
37 Huebner, Emelia FR Seffner Christian 6:01.10 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
38 Knazavich, Rachel JR Tampa Bay HEAT 6:01.52 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
39 Chinea, Jocelyn 8 Carrollwood 6:02.72 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
40 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 6:03.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
41 Friedman, Micah 6 Citrus Park Christian 6:03.71 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
42 Spadaro, Madelyn 8 Citrus Park Christian 6:06.28 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
43 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 6:09.95 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
44 Mkuu, Rayanah 8 Bell 6:10.70 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
45 Klein, Mackenzie 7 Oak Hall 6:11.73 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
46 Herron, Talia 6 P. K. Yonge 6:11.76 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
47 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 6:11.79 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
48 Cintron, Ari 6 First Baptist (Naples) 6:11.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
49 Kemmerich, Rike JR Canterbury (SP) 6:12.15 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
50 Muir, Elizabeth JR St. Francis 6:12.51 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
51 Samuel, Camille SO Tampa Prep 6:13.37 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
52 Riley, Jocelyn 8 P. K. Yonge 6:14.78 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
53 Carrillo, Arianna FR Bonita Springs 6:14.99 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
54 Schwartz, Danica SR Canterbury (FM) 6:15.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
55 Johnson, Kathryn SO Academy Lakes 6:15.60 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
56 Stone, Tori SR Tampa Prep 6:16.60 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
57 White, Bailey JR Canterbury (FM) 6:17.19 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
58 Desmartin, Kayla SO Branford 6:17.74 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
59 Adams, Isabella 7 Village School 6:18.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
60 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 6:18.06 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
61 Schlossberg, Leah FR St. Stephens Episcopal 6:18.14 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
62 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 6:20.09 Chargers Invitational Feb 21, 2019
63 Caprioni, Costanza FR Seacrest Country Day 6:20.66 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
64 Green, Abby 8 Southwest Florida Christian 6:21.36 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
65 Blackwelder, Riley FR P. K. Yonge 6:22.08 Alachua County Championships Mar 19, 2019
66 Abatecola, Mia FR Canterbury (FM) 6:22.43 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
67 McCurry, Hannah JR St. Stephens Episcopal 6:24.45 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
68 Sweeney, Megan SO Marco Island Academy 6:24.85 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
69 Kline, Madison FR St. John Neumann 6:25.40 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
70 Grucci, Peighton JR St. John Neumann 6:25.86 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
71 Cook, Taya 7 Tampa Bay HEAT 6:26.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
72 Stepan, Natalia 7 Village School 6:26.55 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
73 Schnur, Sarah SO St. Stephens Episcopal 6:26.69 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
74 Mikell, Stephen SR Admiral Farragut 6:26.79 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
75 Rosenquist, Emmilia 7 Northside Christian 6:26.91 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
76 Hodge, Banner FR Chiefland 6:27.14 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
77 Stacy, Jordan JR St. Stephens Episcopal 6:27.17 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
78 Haddad, Rebekah FR Tampa Bay HEAT 6:27.83 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
79 Battaglia, Chloe FR Calvary Christian (Clr) 6:28.14 Mustang Invitational Mar 21, 2019
80 McKenzie, Lesley 8 Seffner Christian 6:29.14 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
81 Sabo, Amelia 8 St. Stephens Episcopal 6:29.15 Mustang Invitational Mar 21, 2019
82 Jenkins, Lindsay SO Oak Hall 6:30.92 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
83 Spadaro, Riley 6 Citrus Park Christian 6:30.95 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
84 Desmartin, Kyla SO Branford 6:32.32 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
85 Anand, Arianna SO First Baptist (Naples) 6:33.37 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
86 Corbin, Kelsea 6 Branford 6:33.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
87 HORNE, JADE 6 Northside Christian 6:35.62 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
88 Ward, Madison 6 Branford 6:35.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
89 DeBeaux, Stephanie FR Wildwood 6:35.75 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
90 Steiner, Stephanie FR Bradenton Christian 6:35.76 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
91 Carrillo, Alianna FR Bonita Springs 6:35.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
92 Moses, Angie 7 Bell 6:37.93 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
93 SPEIGHT, SHYLA 7 Northside Christian 6:39.05 Mustang Invitational Mar 21, 2019
94 Henderson, Mackenzie SO Cardinal Mooney 6:39.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
95 Fernandez Smith, Anastasia 7 P. K. Yonge 6:40.50 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
96 Vogt, Taylor 8 St. Stephens Episcopal 6:40.84 Chargers Invitational Feb 21, 2019
97 Chavez, Ciera FR Indian Rocks Christian 6:41.55 Chargers Invitational Feb 21, 2019
98 Tomasso, Rachael FR Cardinal Mooney 6:41.72 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
99 Huey, Olivia FR Cardinal Mooney 6:41.98 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
100 Bassett, Rosamond 8 Canterbury (SP) 6:42.48 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Legg, Reed JR Citrus Park Christian 9:29.64 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Montini, Austin SO Oak Hall 9:29.82 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
3 McWilliam, Tristan FR Out-of-Door 9:49.51 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 McKenzie, Paul JR Seffner Christian 9:51.20 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 McKenzie, John JR Seffner Christian 9:53.90 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
6 Bhatt, Ethan SO Citrus Park Christian 9:55.25 Florida Relays Mar 28, 2019
7 Eide, Jon FR Calvary Christian (Clr) 9:58.60 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Tank, Ethan SO Southwest Florida Christian 10:09.14 Florida Relays Mar 28, 2019
9 Montini, Caden 8 Oak Hall 10:11.08 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Powers, Josh SR Seacrest Country Day 10:19.78 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
11 Grabow, Stephen SO St. Francis 10:26.62 Alachua County Championships Mar 19, 2019
12 Flores, Francisco SO P. K. Yonge 10:26.71 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
13 Bautista, Julian FR St. Francis 10:29.67 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Duda, AJ 8 Southwest Florida Christian 10:31.18 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
15 Dobrin, Asher FR Oak Hall 10:31.28 Alachua County Championships Mar 19, 2019
16 Hilton, Dakota JR Lafayette 10:33.85 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Bautista, Julian FR St. Francis 10:38.56 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
18 Kane, Ryland FR Oak Hall 10:38.94 Alachua County Championships Mar 19, 2019
19 Fiorillo, Alex SR Admiral Farragut 10:39.25 Mustang Invitational Mar 21, 2019
20 Jacobson, Gabriel SR St. Petersburg Catholic 10:44.56 Mustang Invitational Mar 21, 2019
21 Bailey, Dylan 8 Canterbury (SP) 10:45.47 Mustang Invitational Mar 21, 2019
22 Barry, Kevin SO Marco Island Academy 10:47.61 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
23 Becotte, Teddy JR Community School (Naples) 10:49.16 Tarpon Classic Mar 29, 2019
24 Tarantino, Aiden 8 Northside Christian 10:54.00 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
25 Ciocca, Jake FR Oak Hall 10:55.44 Alachua County Championships Mar 19, 2019
26 Townsend, Tristan SO Bell 10:56.70 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Muir, Jack FR St. Francis 11:01.85 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
28 Tovar-Negrete, Emmanuel SO Lafayette 11:02.52 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
29 Upton, Philip SR Admiral Farragut 11:03.81 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
30 Townsend, Ian SR Bell 11:04.91 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
31 Scott, Ben SR St. Francis 11:14.63 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
32 Jones, Camden JR Marco Island Academy 11:16.89 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Legg, Braxton 8 Citrus Park Christian 11:18.36 Chamberlain Distance Carnival Apr 6, 2019
34 Poe, Barret 8 Tampa Bay HEAT 11:21.83 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
35 Labrant, Charles 7 Indian Rocks Christian 11:23.63 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
36 Renaud, Nicholas SR Imagine School 11:24.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
37 McAdams, Jamison JR Community School (Naples) 11:26.18 Tarpon Classic Mar 29, 2019
38 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 11:28.17 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
39 Beck, Tyler 8 Out-of-Door 11:28.98 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
40 Howes, Chase 8 Village School 11:29.38 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
41 Perrin, Sean JR St. Francis 11:32.26 Alachua County Championships Mar 19, 2019
42 McCallion, Andrew JR Canterbury (FM) 11:32.39 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
43 Correa, Sebastian FR Bell Creek 11:42.24 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
44 Monahan, Makani JR Admiral Farragut 11:44.13 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
45 Kolodetsky, Cole JR Admiral Farragut 11:46.09 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
46 Mitchell, Andrew JR St. John Neumann 11:48.75 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
47 Fernandez, Adam SR Cambridge Christian 11:48.85 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
48 Lameyer, Samuel JR Northside Christian 11:48.93 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
49 Cullen, Keegan SR Keswick Christian 11:50.80 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
50 Steiner, Luke FR Bradenton Christian 11:51.76 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
51 Perkins, Liam 8 Seffner Christian 11:52.34 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
52 Kaufmann, Adler JR First Baptist (Naples) 11:52.35 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
53 Eide, Joshua 8 Northside Christian 11:52.50 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
54 Steiner, Eric FR Bradenton Christian 11:53.35 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
55 Tank, Hayden 8 Southwest Florida Christian 11:53.59 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
56 Bedke, Wyatt FR Tampa Prep 11:55.41 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
57 Cunard, Ethan 7 Bradenton Christian 11:57.50 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
58 Gal, Jonah SR St. John Neumann 11:57.96 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
59 Stockman, Luke JR Chiefland 11:59.49 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
60 Procko, Billy SR Branford 12:02.32 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
61 Strickland, Emory 6 Wildwood 12:04.17 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
62 Stockman, Luke JR Chiefland 12:05.17 Hurricane Invitational Mar 21, 2019
63 Galloway, Michael Branford 12:06.09 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
64 Holland, William SR Tampa Bay HEAT 12:09.60 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 Abell, Graham SO Classical Prep 12:12.44 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
66 Caruso, Nate SO Seacrest Country Day 12:17.94 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
67 Post, Jordan JR Cardinal Mooney 12:18.24 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
68 Samuelson, Aidan SR Shorecrest Prep 12:19.39 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
69 Summers, Jeremy SO Canterbury (FM) 12:20.35 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
70 Shaffer, Peter SO Community School (Naples) 12:22.02 Tarpon Classic Mar 29, 2019
71 Castillo, Tony FR Marco Island Academy 12:22.43 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
72 Hall, Samuel SO Cardinal Mooney 12:29.04 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
73 Simoga , Donovan FR Chiefland 12:31.54 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
74 Stowe, Andrew FR Seffner Christian 12:31.66 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
75 Hawkins, Maddux 6 Carrollwood 12:32.10 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
76 Casey, Carter 8 Carrollwood 12:34.33 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
77 Hernandez, Justin FR Branford 12:35.98 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
78 Brockman, Joseph JR Shorecrest Prep 12:36.66 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
79 Glasscock, Gregory SO Shorecrest Prep 12:37.14 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
80 Hasbun, Sebastian SO Shorecrest Prep 12:41.09 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
81 Restrepo, Giancarlo SO Tampa Prep 12:41.81 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019
82 McCarthy, Cian FR Shorecrest Prep 12:44.59 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
83 Dondero, Joshua SO Northside Christian 12:45.26 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
84 Workman, Chase FR Northside Christian 12:50.72 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
85 Lorenzen, Benjamin SR St. Petersburg Catholic 12:55.13 Chargers Invitational Feb 21, 2019
86 Cannon, Jonathan JR Chiefland 12:56.84 Hurricane Invitational Mar 21, 2019
87 Cannon, Jonathan SO Chiefland 12:57.90 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
88 Stollard, William SO Bonita Springs 13:03.40 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
89 Morgan, Bhamani SO Wildwood 13:03.68 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
90 Conaty , Lucas FR St. Francis 13:05.79 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
91 Bruno, Alan JR Branford 13:05.83 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
92 Fields, Eric FR St. Stephens Episcopal 13:13.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
93 Sutley, Quintan SO Lafayette 13:16.53 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
94 Poppell, Haddon SO Bradenton Christian 13:27.18 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
95 Bonilla, Jack JR Canterbury (SP) 13:34.44 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
96 Hart, Kieran SR Cardinal Mooney 13:47.57 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
97 Henderson, Max JR Cardinal Mooney 13:50.05 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
98 Phommachanh, Luke FR St. Stephens Episcopal 13:50.17 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
99 Thompson, Gordon SO Bradenton Christian 13:53.56 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
100 Luna, Mateo FR Indian Rocks Christian 14:04.48 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jones, Lauren FR Oak Hall 11:14.05 Alachua County Championships Mar 19, 2019
2 Friedman, Lydia JR Citrus Park Christian 11:18.73 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Edwards, Jessica SO Canterbury (FM) 11:33.56 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
4 Friske, Callie SR Calvary Christian (Clr) 11:35.17 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Friedman, Moriah FR Citrus Park Christian 11:35.62 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
6 Pawloski, Isabella SO Citrus Park Christian 11:38.48 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
7 Grooms, Harrison SO Oak Hall 11:42.23 Florida Relays Mar 28, 2019
8 Herron, Laci FR P. K. Yonge 11:49.87 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
9 Swiersz, Annelisa SO Southwest Florida Christian 12:04.11 Florida Relays Mar 28, 2019
10 Garba, Josephine SR Tampa Prep 12:04.15 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
11 McLaughlin, Emma SR Tampa Bay HEAT 12:06.24 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
12 Means, Ally SO Oak Hall 12:16.33 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
13 O'Malley, Grace SO Community School (Naples) 12:17.07 Tarpon Classic Mar 29, 2019
14 Beam, Katelyn 8 First Baptist (Naples) 12:21.93 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
15 Thomas, Kylie 8 Southwest Florida Christian 12:23.86 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Povich, Ava 8 Evangelical Christian 12:30.80 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Eisner, Eliana 7 Oak Hall 12:37.45 Alachua County Championships Mar 19, 2019
18 Quilty, Reagan SR Shorecrest Prep 12:47.82 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
19 Friedman, Micah 6 Citrus Park Christian 12:49.04 East Lake Early Bird Invitational Feb 14, 2019
20 Monserez, Hallie FR Cardinal Mooney 12:51.29 Mustang Invitational Mar 21, 2019
21 Jarrett, Rachel SO Cardinal Mooney 12:52.30 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
22 Mkuu, Rayanah 8 Bell 12:53.06 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
23 Stensrud, Samantha JR Canterbury (FM) 12:54.71 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
24 O'Malley, Maria SO Community School (Naples) 12:59.89 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
25 Lappin, Lauren 7 Village School 13:11.03 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
26 Smith, Danielle JR Calvary Christian (Clr) 13:15.36 Mustang Invitational Mar 21, 2019
27 Studdiford , Maeve SO Out-of-Door 13:17.85 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
28 Goebel, Sarah FR Seacrest Country Day 13:21.54 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
29 F, Morgan JR First Baptist (Naples) 13:23.91 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
30 Kline, Madison FR St. John Neumann 13:26.72 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
31 Stacy, Jordan JR St. Stephens Episcopal 13:40.92 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
32 Herron, Talia 6 P. K. Yonge 13:41.04 Alachua County Championships Mar 19, 2019
33 Aboud, Sabrina FR Shorecrest Prep 13:49.76 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
34 Lamkin, Shyla 6 Moore Haven 13:52.74 Lake Placid High School Meet #3 Mar 28, 2019
35 Muir, Elizabeth JR St. Francis 13:57.73 Alachua County Championships Mar 19, 2019
36 Haddad, Rebekah FR Tampa Bay HEAT 13:58.10 Mustang Invitational Mar 21, 2019
37 Lane, Juliette 8 First Baptist (Naples) 13:59.04 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
38 Saunders, Isabelle JR Shorecrest Prep 14:01.19 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
39 Rosenquist, Emmilia 7 Northside Christian 14:03.68 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
40 Abatecola, Mia FR Canterbury (FM) 14:14.55 Tarpon Classic Mar 29, 2019
41 Sabo, Amelia 8 St. Stephens Episcopal 14:15.70 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
42 Steiner, Stephanie FR Bradenton Christian 14:17.07 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
43 Gross, Alexa FR Carrollwood 14:17.92 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
44 Bassett, Rosamond 8 Canterbury (SP) 14:20.91 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
45 HORNE, JADE 6 Northside Christian 14:21.10 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
46 Peters, Haley FR Northside Christian 14:21.30 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 Camp, Lizzie FR Shorecrest Prep 14:21.31 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
48 Ise, Lindsay JR Tampa Prep 14:24.10 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
49 Hodge, Banner FR Chiefland 14:31.48 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
50 Desmartin, Kayla SO Branford 14:33.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
51 Jynella, Megan SO Southwest Florida Christian 14:36.92 Tarpon Classic Mar 29, 2019
52 Dellutri, Alyssa SR Canterbury (FM) 14:37.87 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
53 Schlossberg, Leah FR St. Stephens Episcopal 14:39.98 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Spadaro, Riley 6 Citrus Park Christian 14:42.14 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
55 Schnur, Sarah SO St. Stephens Episcopal 14:45.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
56 Urbancic, Kate FR First Baptist (Naples) 14:49.58 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
57 Corbin, Kelsea 6 Branford 14:50.55 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
58 Carrier, Caitlin 6 Branford 14:51.26 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
59 Saynes Ruiz , Wendy FR Marco Island Academy 14:51.30 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
60 Bass, Kelsey 8 Branford 14:51.51 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
61 Adams, Isabella 7 Village School 14:56.76 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
62 Desmartin, Kyla SO Branford 14:56.97 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
63 Riley, Jocelyn 8 P. K. Yonge 14:59.12 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
64 Givens, Olivia JR Cardinal Mooney 15:04.83 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
65 Holms, Sabrina SO Bell 15:06.27 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
66 Drilling, Carol Lynn 8 Trenton 15:08.13 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
67 Kramer, Nadia FR P. K. Yonge 15:19.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
68 Sweeney, Bridget SO Marco Island Academy 15:23.74 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
69 Moses, Angie 7 Bell 15:30.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
70 Scull, Lilyana 6 Northside Christian 15:40.44 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
71 Romrell, Haley FR P. K. Yonge 15:44.21 East Coast Classic Feb 22, 2019
72 Luangsouphom, Tiana JR Calvary Christian (Clr) 15:52.10 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
73 Sibelle, Kaylee SO Carrollwood 15:56.48 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
74 Johnson, Alyssa 7 Bell 16:01.20 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
75 Quinn, Lia SO Northside Christian 16:03.04 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
76 Graham, Jayden 6 Chiefland 16:10.68 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
77 Cava, Sophia FR Cardinal Mooney 16:15.20 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
78 Martinez, Yessenia FR Marco Island Academy 16:19.15 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
79 Kropf, Reilly JR Shorecrest Prep 16:41.41 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
80 Forillo, Abby SO Admiral Farragut 16:43.59 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
81 Carr, Araya 7 Wildwood 17:11.03 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
82 Panchal, Anjali SO Carrollwood 17:13.36 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
83 Allen, Carly FR P. K. Yonge 17:26.36 East Coast Classic Feb 22, 2019
84 Mazariegos, Shirley 8 Moore Haven 18:11.33 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
85 Zager, Julia SO Carrollwood 18:35.93 Chargers Invitational Feb 21, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Brown, Loren SO Community School (Naples) 14.89 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Martin-Gonzales, Leah FR St. John Neumann 15.26 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Parks, Angel SO Bell Creek 15.51 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -1.5
4 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 15.71 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
5 Linn, Suzie JR Marco Island Academy 15.90 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Veal, Nathalia FR Branford 16.33 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
7 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 16.42 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
8 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 16.65 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
9 Glover, Jasmine SR Bronson 17.37 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
10 Byun, Tiffani SR Indian Rocks Christian 17.38 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Thomas, Savana JR Bell 17.52 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 3.5
12 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 17.53 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
13 Frields, Eleanor SO Chiefland 17.57 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -2.6
14 Johnson, Niecey FR Bradenton Christian 17.65 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
15 Horne, Cayden SR Northside Christian 17.69 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -0.5
16 Hudson, Reagan JR Chiefland 17.74 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019 1.2
17 Malison, Meredith 8 Shorecrest Prep 17.83 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
18 Schlossberg, Jaclyn JR St. Stephens Episcopal 17.93 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Stanley, Mackenzie JR St. John Neumann 17.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.5
20 Maguire, Madeline JR St. John Neumann 17.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.8
21 Brown, Jessica 8 Tampa Bay HEAT 18.00 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Cobb, Jean SO Seven Rivers Christian 18.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
23 Rodriguez, Paige FR Tampa Prep 18.25 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 3.2
24 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 18.30 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019 -1.4
25 Berendes, Jilliann SO Cardinal Mooney 18.39 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
26 Youngblood, Annelise SO Academy Lakes 18.40 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.9
27 Harms, Demi JR St. Stephens Episcopal 18.49 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Ayers, Nikki FR Shorecrest Prep 18.50 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.9
29 Mendez, Taylor 8 Northside Christian 18.54 Mustang Invitational Mar 21, 2019
30 Levitz, Caitlin SO Shorecrest Prep 18.70 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Rosenberg, Sarah SO Oak Hall 18.73 Alachua County Championships Mar 19, 2019 -1.2
32 Koveraite, Ugne 7 Indian Rocks Christian 18.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
33 Collins, Kinleigh JR Branford 19.02 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
34 Andrion, Casey SR Admiral Farragut 19.06 Jesuit Tri-Meet 3-27-19 Mar 27, 2019
34 Evans, Olivia FR Oak Hall 19.06 Alachua County Championships Mar 19, 2019 -1.0
36 Marshall, Gabby FR Shorecrest Prep 19.32 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
37 Olson, Anna JR St. John Neumann 19.40 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
38 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 19.55 Mustang Invitational Mar 21, 2019
39 Powell, Hudson FR Lafayette 19.65 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
40 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 19.68 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -1.0
41 Smith, Layla 6 St. Stephens Episcopal 19.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
42 Donovan, Arwen 7 Northside Christian 19.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
43 Melcher, Sydney 8 Keswick Christian 19.98 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
44 Goff, Marissa JR Lafayette 20.10 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.1
45 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 20.26 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
46 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 20.32 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
47 Yingling, Lorey FR Bell 20.34 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 2.1
48 Wilson, Victoria JR Cardinal Mooney 20.40 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 -1.5
49 Smith, Josie FR Bradenton Christian 20.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
50 Sarmiento, Gabriella SO Lafayette 20.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.1
51 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 20.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
52 Bost, Madi JR Bell 20.54 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
53 Johnston, Elle SO St. Stephens Episcopal 20.63 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
54 Ryan, Madison SO Shorecrest Prep 20.70 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 1.4
55 Smith, Montana FR Indian Rocks Christian 20.71 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
56 Quinn, Lia SO Northside Christian 20.77 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
57 McKenny, Ashli FR Shorecrest Prep 20.82 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
58 Moore, Maria FR St. John Neumann 20.85 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
59 Merrifield, Lauren SO Shorecrest Prep 20.87 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
60 Skirball, Sophia JR Cardinal Mooney 20.90 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
61 Williams, Kaleigh JR Moore Haven 20.95 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -2.0
62 Desrochers, Faith 8 Bradenton Christian 20.99 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
63 Potter, Kalani 8 Keswick Christian 21.12 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
64 Lee, Roxanna 8 Village School 21.60 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
65 Donath, Mikayla JR Branford 21.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.8
66 Giglio, Brianne SO Cardinal Mooney 21.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
67 Valentine, Jodie Lynn 6 Trenton 21.74 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 2.8
68 Walker, Annaleigh 7 Village School 21.97 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
69 Olson, Eleanor 8 Village School 21.98 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.2
70 Silver, Olivia 7 First Baptist (Naples) 22.11 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -2.8
71 Beach, Libby 6 Lafayette 22.20 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 +0.0
72 Hilton, Audrey 8 Seacrest Country Day 22.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.8
73 St. Amand, Gabby FR Village School 22.71 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 1.2
74 Wetheringtion, Katie 7 Chiefland 22.75 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019 1.2
75 West, Niyah SO Calvary Christian (Clr) 22.85 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
76 Martini, Kayla FR Calvary Christian (Clr) 22.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
77 Simon, Symonique 6 Bradenton Christian 23.40 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 -1.0
78 Banks, Gwen 6 Trenton 25.97 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 2.8
79 Videnka, Margaret FR Cardinal Mooney 28.01 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019 0.9

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cribben, Seth SR Carrollwood 14.93 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
2 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 15.24 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.2
3 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 15.82 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
4 Jarrels , Jarrett JR Chiefland 15.87 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -1.9
5 White, Ronald SO Cambridge Christian 15.99 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
6 Malcolm, Omarhiyon JR Shorecrest Prep 16.13 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -2.2
7 Beach, Garrison FR Lafayette 16.34 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
8 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 16.39 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
8 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 16.39 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 2.2
10 Pepper, CJ SR Branford 16.48 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -0.3
11 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 16.52 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
11 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 16.52 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019 0.5
13 Littrell, Austin JR Northside Christian 16.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
14 Gonzalez, Julian JR Seacrest Country Day 17.08 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.1
15 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 17.14 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 -1.9
16 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 17.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.3
17 Chernin, Devin SO Carrollwood 17.26 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 0.5
17 Strickland, Jessie FR Wildwood 17.26 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
19 Desrochers, Cameron FR Bradenton Christian 17.46 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 17.54 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019 -0.1
21 Mueller, Michael JR Southwest Florida Christian 17.58 Tarpon Classic Mar 29, 2019 2.6
22 Jackson, Case SR Lafayette 17.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 0.5
23 Drablos, Brice SO Carrollwood 17.64 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019 +0.0
24 Averbeck, Noah SO Cardinal Mooney 17.94 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
25 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 18.10 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
26 Callahan, Steven FR Southwest Florida Christian 18.21 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
27 Lucas, Ashton FR Bradenton Christian 18.23 Manatee County Freshman Sophomore Championship Mar 6, 2019
28 Barajas, Hector SR Chiefland 18.44 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
29 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 18.45 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
30 Linehan, Beck JR Cardinal Mooney 18.74 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
31 Acevedo, Arkylless 7 Moore Haven 18.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 0.5
32 Harding, Ricky 8 Wildwood 18.89 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
33 Lucas, Taijuan SO Admiral Farragut 19.08 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
34 Ames, Russ SO Shorecrest Prep 19.12 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 So, Joel FR Indian Rocks Christian 19.60 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
36 Smith, Lucas SO Indian Rocks Christian 19.94 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
37 Karlen, Sean SR Calvary Christian (Clr) 20.15 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
38 McMullen, Thomas SR Shorecrest Prep 20.19 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
39 Harris, Kenny SO Chiefland 20.35 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019 1.6
40 Dinh, Enzo FR Out-of-Door 20.84 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019 -1.3
41 Criggall, Brice 8 Branford 21.12 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 1.8
42 Anderson, Connor SO Southwest Florida Christian 21.16 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.7
43 Scribner, Jaylen SO Cambridge Christian 21.17 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
44 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 21.28 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019 -1.9
45 Tracy, Ethan JR Bishop McLaughlin 21.58 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
46 McDonald, Jace 7 Bronson 22.13 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 1.8
47 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 22.15 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
48 Woods, Isaiah FR Chiefland 22.17 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019 -2.7
49 Linehan, Henry SO Cardinal Mooney 22.22 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
50 Liashek, Peter FR Cardinal Mooney 22.28 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
51 Cook, Dylan 6 Trenton 22.38 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019 2.8
52 Wright, Steven SO Trenton 22.70 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
53 Theriault, Cole FR St. John Neumann 22.99 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -0.7
54 Lappin, Nolan SO Village School 23.22 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019 -1.7
55 Park, Dylan FR Cardinal Mooney 23.29 Chargers Invitational Feb 21, 2019
56 Lesh, Tyler FR Out-of-Door 23.35 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
57 Miksch, Dylan SR Admiral Farragut 23.44 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
58 Love, Griffin SO Village School 24.00 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -2.7
59 Watt, Johnathan SO Marco Island Academy 26.21 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019 -2.5

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cribben, Seth SR Carrollwood 41.19 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Kohlhagen, Ryan SR St. John Neumann 41.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Beach, Garrison FR Lafayette 41.53 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Myrin, Alexander SR St. John Neumann 41.89 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
5 White, Ronald SO Cambridge Christian 42.39 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Knox, Jack SR Northside Christian 43.06 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
7 Pepper, CJ SR Branford 43.08 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
7 Simon, Théo FR Shorecrest Prep 43.08 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
9 Lucas, Taijuan SO Admiral Farragut 43.64 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
10 Wood, Clinton SR First Baptist (Naples) 43.82 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
11 Barajas, Hector SR Chiefland 43.83 Hurricane Invitational Mar 21, 2019
12 Mueller, Michael JR Southwest Florida Christian 43.92 Tarpon Classic Mar 29, 2019
13 Strickland, Jessie FR Wildwood 44.23 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Jarrels , Jarrett JR Chiefland 44.46 Hurricane Invitational Mar 21, 2019
15 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 44.62 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
16 Powers, Connor JR Cardinal Mooney 44.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Acevedo, Arkylless 7 Moore Haven 44.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 45.01 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
19 Bay, Malachi SO Northside Christian 45.09 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Araya, Dario SO First Baptist (Naples) 45.48 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
21 Desrochers, Cameron FR Bradenton Christian 45.65 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
22 Fletcher, Ethan SR First Baptist (Naples) 45.77 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Jackson, Case SR Lafayette 45.81 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
24 Chernin, Devin SO Carrollwood 45.86 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019
24 Drablos, Brice SO Carrollwood 45.86 Chargers Invitational Feb 21, 2019
26 Lucas, Ashton FR Bradenton Christian 46.20 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019
27 Burnett, Christian JR Bishop McLaughlin 46.54 Hernando Kiwanis Track and Field Invitational Mar 14, 2019
28 Curran, Zachary SR Calvary Christian (Clr) 46.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Seitz, Jeremy JR Southwest Florida Christian 46.59 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
30 Smith, Zhai JR Oak Hall 46.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
31 Averbeck, Noah SO Cardinal Mooney 46.89 Mustang Invitational Mar 21, 2019
32 Smith, Drew SR First Baptist (Naples) 47.36 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
33 Berry, James SO Calvary Christian (Clr) 47.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
34 Ames, Russ SO Shorecrest Prep 47.68 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
35 Robinson, Dante SO Moore Haven 47.74 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
36 Dearborn, Cooper SO First Baptist (Naples) 47.96 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
37 Friend, Dominic SO Admiral Farragut 48.00 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
38 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 48.16 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
39 Humphries, Seth FR Branford 48.37 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019
40 McMullen, Thomas SR Shorecrest Prep 48.63 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Vansteenburg, Kobus FR Calvary Christian (Clr) 49.10 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
42 Dinh, Enzo FR Out-of-Door 49.12 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
43 Brown, Damani SR P. K. Yonge 49.20 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
44 Barnett, Sam 8 P. K. Yonge 49.46 Alachua County Championships Mar 19, 2019
45 Linehan, Beck JR Cardinal Mooney 49.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
46 Larkin, Cameron 8 Village School 49.63 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
47 Scribner, Jaylen SO Cambridge Christian 49.87 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
48 Downing, Denzyl JR Academy Lakes 50.13 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
49 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 50.45 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
50 Criggall, Brice 8 Branford 50.86 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
51 Karlen, Sean SR Calvary Christian (Clr) 51.23 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
52 Littrell, Austin JR Northside Christian 51.27 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
53 Harris, Daniel SO Cambridge Christian 51.30 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
54 Linehan, Henry SO Cardinal Mooney 51.41 Chargers Invitational Feb 21, 2019
55 Trefz, Braden SO First Baptist (Naples) 51.50 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
56 Harris, Kenny SO Chiefland 51.61 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
57 Park, Dylan FR Cardinal Mooney 51.67 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
58 Cook, Dylan 6 Trenton 51.92 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
59 Alicea, Rafael SO Bronson 52.24 Chiefland Home Meet 1 Mar 4, 2019
60 Anderson, Connor SO Southwest Florida Christian 52.25 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
61 Arslaner, Sloan 8 Out-of-Door 52.33 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
62 Givens, Joshua JR Admiral Farragut 52.54 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
63 Marangoni, Hunter 6 Bell 52.82 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
64 Miller, Adrik FR Branford 53.23 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
65 Harding, Ricky 8 Wildwood 53.42 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 53.69 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
67 Liashek, Peter FR Cardinal Mooney 53.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
67 So, Joel FR Indian Rocks Christian 53.78 Chargers Invitational Feb 21, 2019
69 Pierre, Kyle SO Cambridge Christian 53.99 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
70 Tracy, Ethan JR Bishop McLaughlin 55.01 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
71 Siemiet, Logan 8 Carrollwood 55.21 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
72 Lesh, Tyler FR Out-of-Door 56.05 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
73 Borg, Devon FR Canterbury (FM) 56.45 St. John Neumann Mini Meet Feb 12, 2019
74 Villalobos, Berny FR Out-of-Door 56.58 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
75 Martin, Kai 6 Cambridge Christian 56.71 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
76 Childers, Samuel JR Bradenton Christian 57.12 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
77 Theriault, Cole FR St. John Neumann 57.34 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
78 Briceno, Pedro 8 Out-of-Door 57.99 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
79 Wright, Steven SO Trenton 58.39 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
80 Shipley, Michael FR Cambridge Christian 58.97 Chargers Invitational Feb 21, 2019
81 Janes, Matthew 7 Tampa Bay HEAT 59.62 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
82 Medina, Javier 6 Bronson 1:09.43 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Loren SO Community School (Naples) 44.78 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Parks, Angel SO Bell Creek 45.97 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Oi, Sara SO Admiral Farragut 47.66 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
4 Casey, Hannah FR First Baptist (Naples) 48.10 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Rosenberg, Sarah SO Oak Hall 48.11 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Caya, Jolie JR Admiral Farragut 48.24 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
7 Presley, Nymera 8 P. K. Yonge 48.71 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
8 Haura, Summer 8 Tampa Prep 49.73 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
9 Beam, Sydney JR First Baptist (Naples) 49.75 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Bainbridge, Stephanie SO Carrollwood 50.02 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Rodriguez, Paige FR Tampa Prep 50.19 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
12 Granado, Zamaria FR Branford 50.42 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
13 Veal, Nathalia FR Branford 50.46 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Garanton, Camila FR Carrollwood 50.63 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
15 Malison, Meredith 8 Shorecrest Prep 51.25 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
16 Johnson, Niecey FR Bradenton Christian 51.29 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
17 Evans, Olivia FR Oak Hall 51.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Erikson, Avery 8 First Baptist (Naples) 52.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
19 Harms, Demi JR St. Stephens Episcopal 52.41 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
20 Chamberlin, Sadie SO Carrollwood 53.16 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
21 Earley, Marissa 8 Southwest Florida Christian 53.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
22 Barnes, Michelle 8 Canterbury (FM) 53.42 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
23 Andrion, Casey SR Admiral Farragut 53.43 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Chatham, Janie SO St. Stephens Episcopal 53.71 Mustang Invitational Mar 21, 2019
25 Thomas, Savana JR Bell 53.88 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
26 Schlossberg, Jaclyn JR St. Stephens Episcopal 54.18 Mustang Invitational Mar 21, 2019
27 Byun, Tiffani SR Indian Rocks Christian 54.43 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
28 Stanley, Mackenzie JR St. John Neumann 54.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Myers, Amelia JR Canterbury (FM) 54.52 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
30 Espinoza, Samantha SO Tampa Prep 54.68 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
31 MacLaren, Chloe SO P. K. Yonge 54.71 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
32 Youngblood, Annelise SO Academy Lakes 55.03 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
33 Dean, Grace FR First Baptist (Naples) 55.06 Venice Invitational 2019 Feb 15, 2019
34 Koveraite, Ugne 7 Indian Rocks Christian 55.25 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
35 Frields, Eleanor SO Chiefland 55.32 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
36 Merrifield, Lauren SO Shorecrest Prep 55.36 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
37 Brown, Jessica 8 Tampa Bay HEAT 55.51 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
38 Cobb, Jean SO Seven Rivers Christian 55.52 Lecanto High School Freshman Sophomore Mar 11, 2019
39 Hardgrove, Lucy FR Shorecrest Prep 55.62 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
39 Quinn, Lia SO Northside Christian 55.62 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
41 Brice, Kayla JR Carrollwood 55.97 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
42 Wilson, Victoria JR Cardinal Mooney 55.98 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
43 Hudson, Reagan JR Chiefland 56.01 Villages Home Meet #2 Mar 13, 2019
44 Olson, Anna JR St. John Neumann 56.27 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
45 Moore, Maria FR St. John Neumann 56.28 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
46 Levitz, Caitlin SO Shorecrest Prep 56.49 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
47 Donovan, Arwen 7 Northside Christian 56.68 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
48 Enns, Addison SO Cambridge Christian 56.72 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
49 Mariki, Katelyn 7 Trenton 56.88 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
50 Cahill, Kady SR Indian Rocks Christian 56.95 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
51 Warmack, Lunden 6 Bronson 57.02 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
52 Mendez, Taylor 8 Northside Christian 57.78 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
53 Bolenbaugh, Sabrina SR St. John Neumann 58.23 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
54 Richmond, Zoe FR Branford 58.26 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
55 Berendes, Jilliann SO Cardinal Mooney 58.31 Sarasota County Championships Apr 5, 2019
56 L, Annika 8 First Baptist (Naples) 58.34 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
57 Ryan, Madison SO Shorecrest Prep 58.35 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
58 Johnston, Elle SO St. Stephens Episcopal 58.45 Mustang Invitational Mar 21, 2019
59 Sarmiento, Gabriella SO Lafayette 58.74 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
60 Smith, Montana FR Indian Rocks Christian 58.89 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
61 Smith, Layla 6 St. Stephens Episcopal 59.02 Manatee County Varsity Championship Mar 14, 2019
62 Hilton, Audrey 8 Seacrest Country Day 59.09 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
63 Yingling, Lorey FR Bell 59.24 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
64 Battaglia, Chloe FR Calvary Christian (Clr) 59.66 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
65 Lipscomb, Alexis FR Cedar Key 59.97 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
66 Skirball, Sophia JR Cardinal Mooney 1:00.04 Chargers Invitational Feb 21, 2019
67 West, Niyah SO Calvary Christian (Clr) 1:00.07 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
68 Leonard, Sarah JR Seffner Christian 1:00.14 Mustang Invitational Mar 21, 2019
69 Desrochers, Faith 8 Bradenton Christian 1:00.20 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
70 Donath, Mikayla JR Branford 1:00.54 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
71 Blanton, Morgan SO Tampa Prep 1:00.79 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
72 Smith, Josie FR Bradenton Christian 1:00.84 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
73 Silver, Olivia 7 First Baptist (Naples) 1:01.12 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
74 Goff, Marissa JR Lafayette 1:01.14 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
75 Hutto, Keyera SO Bronson 1:01.29 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
76 Alvarez, Leilani 8 Bronson 1:01.35 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
77 Whitten, Madeline SO P. K. Yonge 1:01.41 Alachua County Championships Mar 19, 2019
78 Anderson, Whitnee SR Bishop McLaughlin 1:01.47 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
78 Koon, Chloe 6 Lafayette 1:01.47 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
80 Beach, Libby 6 Lafayette 1:02.07 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
81 Cooper, Jada FR Chiefland 1:02.18 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
82 Videnka, Margaret FR Cardinal Mooney 1:02.65 Chargers Invitational Feb 21, 2019
83 Capella, Jayden JR Tampa Prep 1:02.72 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
84 Henderson, Mackenzie SO Cardinal Mooney 1:02.89 Chargers Invitational Feb 21, 2019
85 Giglio, Brianne SO Cardinal Mooney 1:03.05 Mustang Invitational Mar 21, 2019
86 Olson, Eleanor 8 Village School 1:03.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
87 Papageorgiou, Zoe FR Bishop McLaughlin 1:03.69 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
88 Cortes, Thalia JR Seffner Christian 1:03.76 Mustang Invitational Mar 21, 2019
89 Wetheringtion, Katie 7 Chiefland 1:04.06 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
90 Simon, Symonique 6 Bradenton Christian 1:04.36 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
91 Martini, Kayla FR Calvary Christian (Clr) 1:05.10 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Admiral Farragut 42.74 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 St. John Neumann 42.78 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 First Baptist (Naples) 43.41 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Carrollwood 43.82 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
5 Cardinal Mooney 44.16 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Chiefland 44.21 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Northside Christian 44.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
8 Oak Hall 44.58 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
9 Wildwood 44.66 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
10 Calvary Christian (Clr) 44.91 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 P. K. Yonge 45.12 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
12 Seffner Christian 45.18 Mustang Invitational Mar 21, 2019
13 Canterbury (FM) 45.40 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Cambridge Christian 45.44 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
15 Trenton 45.82 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 St. Stephens Episcopal 45.85 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
17 Bronson 45.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
18 Bonita Springs 46.00 Lee County Athletic Conference Championship Apr 5, 2019
19 Tampa Prep 46.05 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
20 Southwest Florida Christian 46.29 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
21 Shorecrest Prep 46.58 St. Petersburg HS Championship Feb 28, 2019
22 Evangelical Christian 46.69 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Bradenton Christian 46.85 Manatee Hurricane Invitational Mar 21, 2019
24 Seacrest Country Day 46.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Canterbury (SP) 47.77 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
26 Moore Haven 47.88 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
27 Indian Rocks Christian 48.25 Mustang Invitational Mar 21, 2019
28 Keswick Christian 48.47 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Branford 48.55 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
30 Bell 48.90 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
31 St. Francis 49.01 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
32 Tampa Bay Christian 49.34 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
33 Out-of-Door 51.71 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
34 Village School 52.94 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
35 St. Petersburg Catholic 54.03 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
36 Marco Island Academy 54.31 Tarpon Classic Mar 29, 2019
37 Community School (Naples) 57.02 St. Francis Xavier Invitational Mar 15, 2019
38 Cedar Key 1:07.39 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Admiral Farragut 48.30 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Carrollwood 49.03 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 First Baptist (Naples) 49.28 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Oak Hall 49.42 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Shorecrest Prep 49.62 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Wildwood 49.74 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 St. John Neumann 50.19 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 Northside Christian 50.26 Mustang Invitational Mar 21, 2019
9 Indian Rocks Christian 50.54 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Moore Haven 51.74 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Calvary Christian (Clr) 51.79 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
12 P. K. Yonge 52.47 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
13 Seffner Christian 52.50 Mustang Invitational Mar 21, 2019
14 Bronson 52.60 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
15 Cardinal Mooney 52.81 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
16 Evangelical Christian 53.49 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
17 Keswick Christian 53.82 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
18 Tampa Prep 53.83 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
19 Canterbury (FM) 53.86 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
20 St. Stephens Episcopal 53.88 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Chiefland 53.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Trenton 54.50 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Community School (Naples) 54.55 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
24 Bonita Springs 55.11 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
25 Bell 55.40 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Southwest Florida Christian 55.79 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Bradenton Christian 56.37 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Seacrest Country Day 56.50 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Cambridge Christian 57.10 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
30 St. Francis 57.39 Hurricane Relays Mar 9, 2019
31 Village School 57.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
32 Branford 58.39 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
33 Bishop McLaughlin 58.59 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
34 St. Petersburg Catholic 58.61 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019
35 Cornerstone 1:06.73 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Northside Christian 3:26.48 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Oak Hall 3:27.13 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Indian Rocks Christian 3:28.80 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 St. John Neumann 3:29.47 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Canterbury (FM) 3:31.91 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 St. Stephens Episcopal 3:32.18 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Cardinal Mooney 3:33.18 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
8 Carrollwood 3:33.23 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
9 Calvary Christian (Clr) 3:33.35 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Southwest Florida Christian 3:33.48 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 Wildwood 3:34.44 Lake Sumter County Championships Apr 2, 2019
12 P. K. Yonge 3:35.90 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
13 First Baptist (Naples) 3:37.48 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
14 Tampa Prep 3:38.54 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
15 Cambridge Christian 3:38.97 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
16 Admiral Farragut 3:39.23 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
17 Community School (Naples) 3:40.09 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 St. Francis 3:43.64 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
19 Chiefland 3:43.72 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
20 Citrus Park Christian 3:47.33 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
21 Branford 3:48.50 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
22 Bonita Springs 3:48.55 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
23 Tampa Bay HEAT 3:50.67 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
24 Lafayette 3:51.59 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
25 Moore Haven 3:54.54 Hardee HS Home Meet Apr 7, 2019
26 Seacrest Country Day 3:55.54 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
27 Bradenton Christian 3:55.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
28 Shorecrest Prep 3:59.52 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
29 Keswick Christian 3:59.61 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
30 Evangelical Christian 3:59.73 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
31 Bell 4:02.72 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
32 Out-of-Door 4:04.56 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
33 Bronson 4:06.15 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
34 Trenton 4:14.62 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
35 Imagine School 4:16.89 Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
36 Seven Rivers Christian 4:17.23 Citrus High Doug Patton Memorial T&F Championships Mar 19, 2019
37 St. Petersburg Catholic 4:23.04 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019
38 Cedar Key 4:25.76 2019 Cedar Key Invitational Mar 15, 2019
39 Village School 4:36.61 CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Evangelical Christian 3:55.98 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
2 Oak Hall 3:58.94 Florida Relays Mar 28, 2019
3 Admiral Farragut 4:02.76 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 St. John Neumann 4:07.26 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Northside Christian 4:07.27 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Calvary Christian (Clr) 4:13.02 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Indian Rocks Christian 4:14.87 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
8 Carrollwood 4:16.03 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
9 Tampa Prep 4:18.19 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
10 Cardinal Mooney 4:19.42 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
11 First Baptist (Naples) 4:21.57 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
12 Shorecrest Prep 4:24.04 Chargers Invitational Feb 21, 2019
13 Community School (Naples) 4:24.37 Collier County Freshman Sophomore Invitational Mar 26, 2019
14 Canterbury (FM) 4:27.35 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
15 Citrus Park Christian 4:28.39 Senior Night-Wharton Mar 12, 2019
16 Wildwood 4:29.81 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
17 Bell 4:30.55 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
18 Branford 4:30.94 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
19 P. K. Yonge 4:32.04 Alachua County Championships Mar 19, 2019
20 Seven Rivers Christian 4:34.90 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
21 Cambridge Christian 4:35.78 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Keswick Christian 4:35.89 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
23 Out-of-Door 4:37.79 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
24 Bradenton Christian 4:38.55 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
25 Chiefland 4:38.75 Florida Relays Mar 28, 2019
26 St. Stephens Episcopal 4:39.31 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
27 Moore Haven 4:40.97 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
28 Southwest Florida Christian 4:47.06 Tarpon Classic Mar 29, 2019
29 Trenton 4:50.81 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
30 Bonita Springs 4:54.39 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
31 St. Francis 4:54.49 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
32 Marco Island Academy 5:02.18 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
33 Tampa Bay HEAT 5:08.07 Mustang Invitational Mar 21, 2019
34 Canterbury (SP) 5:08.76 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
35 Seacrest Country Day 5:12.40 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
36 Imagine School 5:16.60 Venice Relays 2019 Mar 14, 2019
37 Village School 5:18.27 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019
38 Bronson 5:25.98 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
39 St. Petersburg Catholic 5:31.47 Shorecrest Small Meet Feb 14, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Admiral Farragut 8:18.19 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
2 Indian Rocks Christian 8:19.91 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
3 Citrus Park Christian 8:27.14 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
4 Seffner Christian 8:29.12 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 St. Stephens Episcopal 8:32.45 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Oak Hall 8:36.11 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
7 St. John Neumann 8:39.15 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
8 St. Francis 8:39.69 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
9 Canterbury (FM) 8:43.10 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Lafayette 8:45.76 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
11 First Baptist (Naples) 8:47.28 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
12 Out-of-Door 8:54.46 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
13 Bell 8:56.33 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Tampa Prep 8:57.75 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
15 Seacrest Country Day 8:58.24 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
16 Chiefland 9:05.11 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
17 Community School (Naples) 9:07.03 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
18 Keswick Christian 9:11.18 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
19 Cardinal Mooney 9:12.86 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
20 Marco Island Academy 9:13.34 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
21 Bell Creek 9:17.48 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
22 Shorecrest Prep 9:18.72 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
23 Carrollwood 9:30.44 Berkeley Tailgate Track & Field Meet Mar 7, 2019
24 Branford 9:36.21 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
25 Bonita Springs 9:38.26 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
26 Wildwood 9:38.56 Mt Dora Christian Invitational Mar 15, 2019
27 Bishop McLaughlin 9:39.99 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
28 Evangelical Christian 9:48.82 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
29 Northside Christian 9:51.71 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
30 Southwest Florida Christian 9:52.26 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
31 Cambridge Christian 9:53.92 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019
32 P. K. Yonge 9:57.85 Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
33 Bradenton Christian 10:01.51 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
34 Calvary Christian (Clr) 10:26.61 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
35 Trenton 10:36.13 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
36 Tampa Bay HEAT 10:36.42 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019
37 Moore Haven 11:38.59 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Evangelical Christian 9:42.90 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
2 Oak Hall 9:53.27 Brian Jaeger Elite Classic 2019 Mar 9, 2019
3 Canterbury (FM) 9:59.92 Wally Keller Invitational Apr 5, 2019
4 Citrus Park Christian 10:03.69 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
5 Shorecrest Prep 10:11.68 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
6 Bell Creek 10:11.78 Keswick Crusaders Invitational Apr 5, 2019
7 First Baptist (Naples) 10:12.67 South Fort Myers Wolfpack Invitational Mar 15, 2019
8 Cardinal Mooney 10:17.52 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
9 Northside Christian 10:35.28 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
10 Indian Rocks Christian 10:36.97 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Tampa Prep 10:39.64 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
12 Bell 10:43.92 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
13 Southwest Florida Christian 10:47.07 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
14 St. Stephens Episcopal 10:48.07 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
15 P. K. Yonge 11:00.29 Alachua County Championships Mar 19, 2019
16 St. John Neumann 11:00.65 FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
17 Tampa Bay HEAT 11:05.51 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
18 Carrollwood 11:05.84 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
19 Cambridge Christian 11:20.69 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
20 Admiral Farragut 11:24.90 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
21 Canterbury (SP) 11:36.42 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
22 St. Francis 11:36.61 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
23 Calvary Christian (Clr) 11:41.28 Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
24 Bishop McLaughlin 11:43.96 Calvary Christian Warrior Invite 2019 Mar 1, 2019
25 Branford 11:53.78 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
26 Chiefland 11:59.00 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
27 Trenton 12:15.29 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
28 Wildwood 12:39.20 Wildwood Middle High School Invitational Feb 22, 2019
29 Lafayette 12:43.04 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
30 Bonita Springs 12:49.64 Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
31 Bradenton Christian 13:36.25 Out of Door Academy QUAD 2019 Mar 8, 2019
32 Community School (Naples) 14:03.10 Lady Tarpon Invitational Feb 28, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Gore, William JR Cedar Key 1.92m 6' 3.5" 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
2 Paulec, Isaiah SR Southwest Florida Christian 1.90m 6' 2.75" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
3 Karlen, John SR Calvary Christian (Clr) 1.88m 6' 2" Richard Allen Invitational Feb 21, 2019
4 Harris , Tyler SR St. Petersburg Catholic 1.87m 6' 1.5" Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
4 Sauerbeck, Calvin JR St. Stephens Episcopal 1.87m 6' 1.5" Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019
4 Tompkins, Nicholas SR First Baptist (Naples) 1.87m 6' 1.5" FHSAA 1A District 8 Apr 10, 2019
7 Haskins, Noah JR First Baptist (Naples) 1.82m 5' 11.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
7 James, Ritchie SR Lafayette 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
7 Powers, Connor JR Cardinal Mooney 1.82m 5' 11.5" Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
7 Smith, Lucas SO Indian Rocks Christian 1.82m 5' 11.5" FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
11 Burkhardt, Maximilien JR Admiral Farragut 1.80m 5' 10.75" George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019
11 Gulapa, Joshua FR St. John Neumann 1.80m 5' 10.75" 5th Annual Jim Smith Invitational Feb 23, 2019
11 Townsend, Samuel SO Seacrest Country Day 1.80m 5' 10.75" CSN Under Armour Invitational Mar 9, 2019
14 Bankole, Mojolaoluwa SR Tampa Prep 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
14 Bostic, Mahki FR Bronson 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019
14 Camarca, Dominic SO Canterbury (FM) 1.77m 5' 9.75" Ida Baker FD Indoor/Outdoor Invite Feb 16, 2019
14 Pepper, CJ SR Branford 1.77m 5' 9.75" 2019 Cedar Key Relays Mar 7, 2019
18 James, Richard SR Lafayette 1.75m 5' 8.75" Santa Fe Raider Invitational Mar 2, 2019
19 Lee, AJ JR Chiefland 1.72m 5' 7.75" 2019 Levy County Championships Apr 2, 2019
19 Smith, Jackson SO Indian Rocks Christian 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
19 Whittington, Joshua SR Calvary Christian (Clr)