FHSAA 1A Region 1 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Chance , Jalen SR Bishop Snyder 10.76 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.9
2 Bass, Alex SR North Florida Educational 11.02 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.5
3 Garrett, Courtavious SR Sneads 11.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 2.4
4 Nealy, Detrevian JR Jefferson County 11.15 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.7
5 Mitchell , Nosaj JR Bishop Snyder 11.22 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
6 Gibson, Jeremiah FR Hamilton County 11.26 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 2.4
7 McClendon, Max JR University Christian 11.27 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.9
7 Mouradian, Tyler JR Providence 11.27 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.9
9 Williams, Cedric SR Graceville 11.29 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
10 Hughes, Jaquez SO Jefferson County 11.32 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
11 Pichard, Jordan SR Maclay 11.39 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
11 Thomas, Jaquarius SR Northview 11.39 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
13 Foltz, Hayden JR Harvest Community 11.40 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.6
14 Windham, Cade FR Providence 11.41 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
15 Stamper , JaCorey SR North Florida Educational 11.43 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.5
16 McDaniels, Corey SR St. Johns Country Day 11.45 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.3
17 Stringer, Calvin SO Sneads 11.47 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.7
18 Merit, Daniel SR Northview 11.48 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
19 Green, Joell SO Graceville 11.51 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
19 Moss, Johntay SR North Florida Educational 11.51 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 1.1
21 Prestia, Noah SR Beaches Chapel 11.53 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.9
22 McCray, Deandrae SO North Florida Christian 11.54 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
23 Jackson, Devon 8 North Florida Christian 11.56 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 2.4
24 Breedlove, Keyshawn SO Northview 11.60 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
25 Bain, Ricardo JR North Florida Christian 11.61 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
26 Powell, K'wan SO Vernon 11.63 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
27 Kruger, Hunter SR Bozeman 11.65 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
28 Lee, Tywuan SO Hilliard 11.67 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
28 Parker-Crawford, Robert SR Maclay 11.67 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
30 Moreland, Amirey SO Florida Deaf and Blind 11.68 Dragon Invitational Mar 28, 2019 4.9
31 Phillips, Jonathan JR Duval Charter 11.69 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.3
32 Brown, Montie SR Blountstown 11.72 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
32 Crooms, Tori JR North Florida Educational 11.72 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 0.6
34 Langston, Tredarious SR North Florida Christian 11.73 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
34 Tould, Larry SO North Florida Educational 11.73 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
34 Williams, Jahron SO Trinity Christian (Jax) 11.73 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019 -0.6
37 Wilson, Darnall JR Duval Charter 11.76 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
38 Pace, Cornelius SR FAMU DRS 11.78 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
39 Brown, Christian SO Vernon 11.80 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
40 Wright, Isaiah SR Port St. Joe 11.81 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
41 Price, Zai'vyon SR FAMU DRS 11.82 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
41 Sorey, Daquayvious 8 Graceville 11.82 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
43 Claiborne , Joseph SR Graceville 11.83 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
44 Brownlee, David SR Bozeman 11.84 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
44 Rolle, Gavin JR Maclay 11.84 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
46 Bagwell, Skylar 8 Bozeman 11.85 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
46 Barber, Isaiah JR Franklin County 11.85 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
48 Zerr, Brian SR Bozeman 11.90 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
49 McNair, Christian JR Trinity Christian (Jax) 11.91 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
50 Clemons, Devin JR Wakulla Christian 11.96 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
51 Moorer, Jarius SR Northview 11.98 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
52 Hbaba, Dillon JR Hilliard 11.99 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.3
53 Davis, Kaden SO Providence 12.00 Providence Invite 2 Feb 27, 2019
53 Graham, Justin SR Beaches Chapel 12.00 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
53 Tauler, Tavio FR Providence 12.00 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.2
56 Bostick, Quentin SR Bishop Snyder 12.01 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
56 Chappell, L. Carter FR Providence 12.01 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.2
56 Holden, Spencer JR Sneads 12.01 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
59 Tiller, Frank SR Rocky Bayou Christian 12.03 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
60 Jackey, Joshua SR Pensacola Christian 12.04 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
61 Hughes, Ashton SR Freeport 12.05 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
61 Kyser, Aaron SR Bozeman 12.05 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
61 Winter, Christian FR Harvest Community 12.05 Dragon Invitational Mar 28, 2019 5.6
64 Siples, Brandon JR Freeport 12.07 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
65 Cherry, Matthew 8 University Christian 12.10 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
65 Steen, Jamichael JR Jefferson County 12.10 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
67 Neikirk, Kennedy SR Harvest Community 12.11 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019 1.7
67 Nguyen , Justin SR Bishop Snyder 12.11 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
69 Boggs, Will SO St. John Paul Catholic 12.12 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
70 Mckinnon, Derrick JR FAMU DRS 12.13 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
71 Isley, Jett SR St. Johns Country Day 12.14 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 -1.7
72 Grabinger, Aaron JR Rocky Bayou Christian 12.15 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
72 Speights, Ken FR Blountstown 12.15 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
74 Georges, Stanley SR St. John Paul Catholic 12.16 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
74 Lewis, Jeramy FR St. Johns Country Day 12.16 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
76 Jones, Kameron SR Baker 12.18 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
77 Gualillo, Joshua SO Providence 12.19 Bear Classic Mar 1, 2019
77 Smith, Gekobe JR Jefferson County 12.19 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
79 Nobles, Dylan FR Providence 12.20 Providence Invite 2 Feb 27, 2019
80 Taylor, Elijah SO Beaches Chapel 12.21 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.3
81 Jenkins, Travis 7 Port St. Joe 12.22 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
81 Rulli, Cameron FR Duval Charter 12.22 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
83 Balthazar, Zachary JR Rocky Bayou Christian 12.24 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -1.4
83 Hobbs, Mason SO Port St. Joe 12.24 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
85 Rolle, Garrett SO Maclay 12.25 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
86 Gracin, Ja'mon SO University Christian 12.28 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 -0.3
87 Hawkins, Jazavius 8 Jefferson County 12.29 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
88 Godwin, Jeremiah JR Blountstown 12.31 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
88 Murrah, John SR Maclay 12.31 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
88 Wagner, Kayleb FR Baker 12.31 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
91 McClain, Trevon SR Duval Charter 12.33 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 0.5
92 Bryant, Kaleb SR Freeport 12.34 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
92 Garabiles, Jared SR First Coast Christian 12.34 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
92 Russ, Octavyous JR Port St. Joe 12.34 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
95 Cochrane, Mason JR Hilliard 12.36 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
95 Tomotio, Joab SO Beaches Chapel 12.36 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.1
97 Etienne, Hanan FR First Coast Christian 12.38 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 0.4
97 Flaggs, Terry SO North Florida Educational 12.38 Don Hall Invitational Mar 29, 2019 -0.6
99 Heuchan, Brecht JR Maclay 12.39 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
100 Boyd, Jack FR Providence 12.40 Providence Invite 2 Feb 27, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bozeman, Germanie JR Trinity Christian (Jax) 12.12 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
2 Brown, Oceana 8 Florida Deaf and Blind 12.64 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.3
3 Haggins, Amelia 7 Maclay 12.72 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
4 Sage, Kendall JR St. Johns Country Day 12.79 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
5 Ligon, Tashana SR FAMU DRS 12.88 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
6 Murray, Megan JR Providence 12.89 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
7 Smith, Tadiyah SO Liberty County 12.97 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
8 Preston, Jaime 8 Trinity Christian (Jax) 13.01 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
9 Cleveland, Kayla 8 University Christian 13.09 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.8
9 Findley, Neionni JR Northview 13.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
11 Thomas, Alexsis JR North Florida Christian 13.12 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
12 Graham, Janiaya SR Jefferson County 13.21 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
12 Scales, Ricquel SR Blountstown 13.21 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
14 Langi, Beija SO Harvest Community 13.33 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.3
14 Sage, Courtney JR St. Johns Country Day 13.33 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019 -0.4
16 Youmans, Rhiana SO University Christian 13.38 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
17 Broadhead, Alexia JR Northview 13.40 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
17 Harvey, Rebecca 8 Providence 13.40 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019 0.5
19 Knight, Eliexia SO FAMU DRS 13.41 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Jackson, Shurrell 8 Wewahitchka 13.43 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
20 Smith, Dayonna SO Graceville 13.43 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.7
22 Davis, Sarius FR Northview 13.46 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
23 Jones, Janiah SO Sneads 13.47 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
24 Stout, Tanasia "TJ" SO Hilliard 13.49 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
25 Dorsey, Ari FR FAMU DRS 13.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Ajibola, Ayomide 8 Pensacola Christian 13.54 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
27 Black, Brittni JR Rocky Bayou Christian 13.56 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
27 donasco, Hope FR St. Joseph 13.56 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.7
29 Buck, Kenyette 8 North Florida Educational 13.57 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.4
29 Thurman, Billie FR Blountstown 13.57 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
31 Crumiel, Sanaa SO FAMU DRS 13.61 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
32 Rolle, Gabrielle FR Maclay 13.62 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
33 Bell, Ceecee FR University Christian 13.63 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019 0.9
34 Langlois, Lindy FR Providence 13.64 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.8
34 McCain, Mori 8 Rocky Bayou Christian 13.64 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
36 Garlington, Olivia 8 Graceville 13.65 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
36 Posey, Kailynn SO Bishop Snyder 13.65 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.2
36 Shuler, Carlissa SO Jefferson County 13.65 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
39 Atkins, Darien FR Pensacola Christian 13.66 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
39 True, Kimberly 7 Bozeman 13.66 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
41 Andino, Leilah JR Freeport 13.69 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
41 Smith, Zaria SO University Christian 13.69 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019 -0.4
43 Doler, Zoe JR Wakulla Christian 13.72 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
44 King, Jakyria SR Sneads 13.74 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
45 Smith, Katherine FR Maclay 13.75 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
46 Agnew, Aliya 8 University Christian 13.82 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019 0.9
47 Martin, Niyaa SO Graceville 13.83 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
48 Amanze, Chisara 8 Maclay 13.85 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
49 Washington, Taniyah FR Blountstown 13.87 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
50 Garrett, Majiyah FR Sneads 13.89 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
51 Brathwaite, Jahneese FR Franklin County 13.93 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
51 Castro, Chloe 6 Beaches Chapel 13.93 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.1
51 Wuerffel, Audrey SO Harvest Community 13.93 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.6
54 Green, Lariel FR University Christian 13.94 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
54 Jones, Nygozi JR Pensacola Christian 13.94 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
54 Oswald, Sarah 8 Bozeman 13.94 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
57 Lewis-Tubre, Isabella 8 Providence 13.95 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.8
58 Webb, Hanna 8 Duval Charter 13.96 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.1
59 Cooper, Yunijha SR Jefferson County 13.98 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
60 Jones, Aja SO Bishop Snyder 14.02 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.8
61 Coleman, Carlie FR Wakulla Christian 14.03 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
62 Williams, Demeshia FR Jefferson County 14.04 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
63 Nobles, Megan FR Providence 14.05 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.8
64 Wilson, Morgan FR Community Christian (Tal) 14.08 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
65 Barwick, Emily 8 Port St. Joe 14.09 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
65 Brooks, Josie FR Harvest Community 14.09 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019 -1.2
67 Philpot, Asia JR FAMU DRS 14.10 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
68 Abel, Haley FR Central (Milton) 14.11 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
69 Boice, Krislynn SO Bozeman 14.12 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
70 Gist, Jalin JR University Christian 14.14 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 0.5
71 Johnson, Hannah SO Bishop Snyder 14.16 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 0.8
71 Schnippert, Liisi 8 Maclay 14.16 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
73 Fuller, Grace SR Community Christian (Tal) 14.20 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
74 Winter, Sarah JR Harvest Community 14.22 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.3
75 Bush, Karissa SO Central (Milton) 14.23 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
75 Grant, Ramsay SO Maclay 14.23 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
75 Rittman, Alexis JR Freeport 14.23 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
78 Kim, Veronica 8 Duval Charter 14.25 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 1.3
79 LaDuc, Abigail 8 North Florida Christian 14.27 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
80 Meeker, Madalena 8 Maclay 14.30 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
80 Singleton, Desmon'na SR Hilliard 14.30 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
82 Ramos, Ashley SO Bishop Snyder 14.31 Bear Classic Mar 1, 2019
83 Estacio, Madison 8 University Christian 14.33 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
84 Walker, Christina 7 Jefferson County 14.34 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
85 Bostrom, Laura SR Bozeman 14.35 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
85 Cross, Amber SR Jay 14.35 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
85 Madera, Alexis 7 Beaches Chapel 14.35 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.5
88 Mitchell, Ashanti SO First Coast Christian 14.37 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
88 Plowick, Victoria JR Freeport 14.37 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
90 Russell, Gabrielle SO St. Joseph 14.38 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
91 Cox, Destiny SO Bishop Snyder 14.39 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.6
91 Jackson, Jordan SO Duval Charter 14.39 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
91 Smalley, Shelby SR First Coast Christian 14.39 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.2
94 Fleming, Bethany 8 Paxton 14.40 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
94 Williams, Semaj 8 St. Johns Country Day 14.40 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
96 Layne, Alyssa JR Bozeman 14.43 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
96 Soto, Sarah Caulley FR Maclay 14.43 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
98 Strickland, Adelle JR Freeport 14.44 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
99 Busher, Nikki FR Blountstown 14.45 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
100 Karpinski, Riley FR Maclay 14.48 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Chance , Jalen SR Bishop Snyder 21.72 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.3
2 Nealy, Detrevian JR Jefferson County 22.43 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
3 Parker-Crawford, Robert SR Maclay 22.45 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.0
4 Gibson, Jeremiah FR Hamilton County 22.72 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
5 Moss, Johntay SR North Florida Educational 22.77 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
6 McDaniels, Corey SR St. Johns Country Day 22.80 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
7 Foltz, Hayden JR Harvest Community 22.95 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.6
8 Williams, Cedric SR Graceville 22.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.1
9 Mitchell , Nosaj JR Bishop Snyder 23.00 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
10 Langston, Tredarious SR North Florida Christian 23.15 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
11 McClendon, Max JR University Christian 23.16 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
12 Hughes, Jaquez SO Jefferson County 23.20 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
13 Prestia, Noah SR Beaches Chapel 23.24 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
14 Bass, Alex SR North Florida Educational 23.31 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.1
15 Isley, Jett SR St. Johns Country Day 23.34 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.0
16 McCray, Deandrae SO North Florida Christian 23.42 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
17 Williams, Jahron SO Trinity Christian (Jax) 23.43 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
18 Powell, K'wan SO Vernon 23.52 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
19 Green, Joell SO Graceville 23.63 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
19 Tould, Larry SO North Florida Educational 23.63 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
21 Lawton, Ty'vorus JR St. Joseph 23.69 Friday Night Spikes Apr 5, 2019 -0.1
22 Merit, Daniel SR Northview 23.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.1
23 Phillips, Jonathan JR Duval Charter 23.76 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.6
24 Kruger, Hunter SR Bozeman 23.78 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
25 Pace, Cornelius SR FAMU DRS 23.88 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Ketter, JaQuez SR North Florida Educational 23.90 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.1
27 Mouradian, Tyler JR Providence 23.93 Bear Classic Mar 1, 2019
28 Watford, Tyler JR Vernon 23.95 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
29 Zerr, Brian SR Bozeman 24.01 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
30 Bain, Ricardo JR North Florida Christian 24.02 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
31 Jackson, Devon 8 North Florida Christian 24.04 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
31 Price, Zai'vyon SR FAMU DRS 24.04 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
33 Davis, Sawyer 8 Maclay 24.15 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
33 Wilson, Darnall JR Duval Charter 24.15 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
35 Bagwell, Skylar 8 Bozeman 24.22 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
35 Mckinnon, Derrick JR FAMU DRS 24.22 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 +0.0
37 Brown, Montie SR Blountstown 24.27 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
38 Hbaba, Dillon JR Hilliard 24.28 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.8
38 Moreland, Amirey SO Florida Deaf and Blind 24.28 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.2
40 Windham, Cade FR Providence 24.32 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 0.8
41 Cherry, Matthew 8 University Christian 24.37 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019 -1.2
41 McLaughlin, Khalil SO Bishop Snyder 24.37 Bear Classic Mar 1, 2019
43 Davis, Kaden SO Providence 24.43 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.5
43 Neikirk, Kennedy SR Harvest Community 24.43 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.5
43 Thomas, Jaquarius SR Northview 24.43 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
46 Breedlove, Keyshawn SO Northview 24.50 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
46 Tiller, Frank SR Rocky Bayou Christian 24.50 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.0
48 Mitchell, Deangelo SR North Florida Christian 24.57 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
49 Dowdell , Taris SR North Florida Educational 24.61 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.6
50 Rulli, Cameron FR Duval Charter 24.64 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
51 Cowherd, Stanley FR St. Johns Country Day 24.66 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.5
52 Enfinger, Chandler SR Jay 24.67 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
52 Taylor, Elijah SO Beaches Chapel 24.67 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.2
54 Sorey, Daquayvious 8 Graceville 24.70 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
55 Steen, Jamichael JR Jefferson County 24.72 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
56 Gracin, Ja'mon SO University Christian 24.73 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019 0.2
57 Boggs, Will SO St. John Paul Catholic 24.77 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
57 Clemons, Devin JR Wakulla Christian 24.77 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
59 Moorer, Jarius SR Northview 24.81 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
60 Graham, Justin SR Beaches Chapel 24.93 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.8
61 Georges, Stanley SR St. John Paul Catholic 24.94 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
62 Grabinger, Aaron JR Rocky Bayou Christian 24.95 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
63 James, Cyprian SR Graceville 25.00 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
64 Nobles, Dylan FR Providence 25.03 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 +0.0
65 Williams, Alex FR Wewahitchka 25.04 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
66 Martin, T. Rives SO Providence 25.05 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
66 Simpson , Ramauri SO North Florida Educational 25.05 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 1.5
66 Smereczynsky, Javin FR Florida Deaf and Blind 25.05 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.1
69 Steen, Matthew SO Jefferson County 25.11 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
70 Chappell, L. Carter FR Providence 25.12 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
71 Sparks, Olatunde JR North Florida Christian 25.14 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
72 Brown, Christian SO Vernon 25.17 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
73 Ashworth, Randy SR Jay 25.19 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
74 Salis, Demonta FR Pensacola Christian 25.22 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
75 McNair, Christian JR Trinity Christian (Jax) 25.24 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 0.2
75 Merced, Luis FR Florida Deaf and Blind 25.24 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.1
77 Latimer, Charles SO St. John Paul Catholic 25.25 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
78 Dowie, Nathan JR Hilliard 25.41 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.2
79 Jackey, Joshua SR Pensacola Christian 25.43 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019 -0.2
79 Rimmer, Branson JR Pensacola Christian 25.43 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
81 King, Kamarrian 8 Jefferson County 25.45 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
82 Lewis, Jeramy FR St. Johns Country Day 25.46 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 3.0
83 Tabah, Owen JR Maclay 25.48 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
84 Binder, Zach SR St. Joseph 25.50 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
85 Travis, Leroy JR Jefferson County 25.52 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
86 Calam, Wyatt SO Blountstown 25.55 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
87 Mackenzie, Cameron FR St. Johns Country Day 25.56 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.6
88 Tyler, Dallas SO Sneads 25.65 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
89 Emmanuel, Ethan 8 Duval Charter 25.66 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019 1.5
89 Nichols, Devon 8 Paxton 25.66 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
91 Martin, Richard SO Bishop Snyder 25.82 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.2
92 Lee, Zachary SR Maclay 25.83 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
93 Crumitie, Denzell SR Jefferson County 25.85 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
93 Nguyen , Justin SR Bishop Snyder 25.85 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
95 Holden, Dont E JR Sneads 25.86 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
95 Salis, Sean FR Hilliard 25.86 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 2.6
97 Fulford, Benjamin JR Pensacola Christian 25.89 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
98 Boyd, Jack FR Providence 25.90 Providence Invite 2 Feb 27, 2019
99 Holden, Spencer JR Sneads 25.91 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
100 Tauler, Tavio FR Providence 25.93 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.2

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Bozeman, Germanie JR Trinity Christian (Jax) 25.04 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
2 Cleveland, Kayla 8 University Christian 26.01 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
3 Brown, Oceana 8 Florida Deaf and Blind 26.06 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
4 Cleveland, Alexandra JR University Christian 26.25 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
5 Smith, Tadiyah SO Liberty County 26.59 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
6 Crumiel, Sanaa SO FAMU DRS 27.00 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
6 Sage, Kendall JR St. Johns Country Day 27.00 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.6
8 Youmans, Rhiana SO University Christian 27.06 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019 -1.4
9 Findley, Neionni JR Northview 27.08 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
10 Preston, Jaime 8 Trinity Christian (Jax) 27.14 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.3
11 Murray, Megan JR Providence 27.20 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.4
12 Jackson, Shurrell 8 Wewahitchka 27.41 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
13 Smith, Dayonna SO Graceville 27.51 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Grzebin, Halle JR Providence 27.70 Providence Invite 2 Feb 27, 2019
15 Doler, Zoe JR Wakulla Christian 27.78 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Buck, Kenyette 8 North Florida Educational 27.96 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
17 Rolle, Gabrielle FR Maclay 28.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
18 Washington, Taniyah FR Blountstown 28.05 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
19 McCain, Mori 8 Rocky Bayou Christian 28.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
20 Black, Brittni JR Rocky Bayou Christian 28.12 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
21 Stanley, Mary FR Bishop Snyder 28.14 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.3
22 Langi, Beija SO Harvest Community 28.22 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.6
23 Bell, Ceecee FR University Christian 28.24 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
24 Hutchinson, Sarah 8 Beaches Chapel 28.30 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.6
25 Williams, Amaya JR Hilliard 28.31 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
26 Broadhead, Alexia JR Northview 28.33 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
27 Langlois, Lindy FR Providence 28.37 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.3
28 Thurman, Billie FR Blountstown 28.42 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
29 Oswald, Sarah 8 Bozeman 28.45 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
30 Andino, Leilah JR Freeport 28.46 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
30 Dixon, Skyy 7 Providence 28.46 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.3
32 Rives, Arlenea SR Blountstown 28.48 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
33 Smith, Zaria SO University Christian 28.64 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
34 Knight, Eliexia SO FAMU DRS 28.65 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
35 True, Kimberly 7 Bozeman 28.86 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
36 Ajibola, Ayomide 8 Pensacola Christian 28.90 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
37 Fuller, Grace SR Community Christian (Tal) 28.91 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
38 donasco, Hope FR St. Joseph 28.92 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.4
39 Shuler, Carlissa SO Jefferson County 28.93 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
40 Atkins, Darien FR Pensacola Christian 28.94 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
41 McClarrin, Ashanti SO North Florida Educational 28.99 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.0
42 Ligon, Tashana SR FAMU DRS 29.09 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
43 Williams, Demeshia FR Jefferson County 29.11 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
44 Jones, Nygozi JR Pensacola Christian 29.15 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
45 Baker, Arnaijah FR Sneads 29.18 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
46 Smith, Katherine FR Maclay 29.24 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
47 Johnson, Hannah SO Bishop Snyder 29.30 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.9
48 Marseille , Unique 7 North Florida Educational 29.36 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.6
49 Steen, Jamiya JR Jefferson County 29.44 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
50 Madera, Alexis 7 Beaches Chapel 29.47 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.3
51 Edmund, Miriah 8 North Florida Educational 29.57 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.3
52 Brown, Dianna SO Sneads 29.62 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
53 Posey, Kailynn SO Bishop Snyder 29.66 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.2
54 Cross, Amber SR Jay 29.73 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
55 Gist, Jalin JR University Christian 29.74 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
56 Boice, Krislynn SO Bozeman 29.76 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
57 LaDuc, Abigail 8 North Florida Christian 29.89 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
57 Watkins-Cavanaugh, Ella FR Providence 29.89 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.6
59 Williams, Semaj 8 St. Johns Country Day 29.93 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
60 Adams, Lauren SO Baker 29.95 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
61 Coleman, Carlie FR Wakulla Christian 29.96 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
62 Layne, Alyssa JR Bozeman 30.02 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
62 Prescott, Trinity SO Baker 30.02 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
64 Castro, Chloe 6 Beaches Chapel 30.04 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
65 Gugia, Rogela 7 Trinity Christian (Jax) 30.08 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
66 Gortemoller, Madelyn FR Port St. Joe 30.10 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
66 Graham, Janiaya SR Jefferson County 30.10 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
68 Walker, Christina 7 Jefferson County 30.11 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
69 Jones, Aja SO Bishop Snyder 30.12 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.6
70 Mitchell, Phoebe FR Duval Charter 30.13 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
71 Fleming, Bethany 8 Paxton 30.15 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
72 Mims, Jennifer 7 Pensacola Christian 30.16 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
73 Moss, John'niah 7 North Florida Educational 30.17 Don Hall Invitational Mar 29, 2019 0.2
74 Starr, Emma FR Providence 30.21 Bear Classic Mar 1, 2019
75 Garlington, Olivia 8 Graceville 30.26 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
76 Lashley, Taylor SO Northview 30.27 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
77 Bush, Karissa SO Central (Milton) 30.29 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
78 Wilkerson, Haley JR First Coast Christian 30.37 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.0
79 Collier, Sloane JR Bishop Snyder 30.40 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.4
80 Meeker, Madalena 8 Maclay 30.41 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
81 Whittington, Jane-Kathryn SO Maclay 30.43 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
82 Cox, Deborah SO Bishop Snyder 30.45 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019 1.3
83 Keith, Janiah FR Wewahitchka 30.47 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
84 Dees, Christine JR Trinity Christian (Jax) 30.49 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019 0.8
84 Merritt, Kathryn SO Maclay 30.49 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
86 Dover, Hallee FR Hilliard 30.50 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.6
87 Wilson, Morgan FR Community Christian (Tal) 30.55 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
88 Findley, Ivy SR Baker 30.56 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
89 Singleton, Desmon'na SR Hilliard 30.72 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.3
90 Almeida, Mia SO St. Joseph 30.81 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.6
90 Anderson, Kennedy SO FAMU DRS 30.81 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
92 Dessi, Katelyn SO Maclay 30.91 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
92 Galmore, Journi 6 Trinity Christian (Jax) 30.91 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.3
94 Glover, Bentley 8 Jay 30.94 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
95 August, Bridget JR St. Joseph 30.95 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
96 Kim, Veronica 8 Duval Charter 31.16 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019 0.6
96 Martin, Niyaa SO Graceville 31.16 Seahawk Open Feb 16, 2019
98 Fuller, Faith SO Community Christian (Tal) 31.17 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
99 Swanson, Jerzie 7 Central (Milton) 31.20 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
100 Jackson, Shakayla 8 Graceville 31.21 Bozeman Invitational Mar 12, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Nealy, Detrevian JR Jefferson County 49.89 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
2 Isley, Jett SR St. Johns Country Day 51.14 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Hall, Eugene SO Paxton 51.23 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
4 Langston, Tredarious SR North Florida Christian 51.30 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
5 McDaniels, Corey SR St. Johns Country Day 51.57 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Lawton, Ty'vorus JR St. Joseph 51.82 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
7 McLaughlin, Khalil SO Bishop Snyder 52.75 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Chance , Jalen SR Bishop Snyder 52.77 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
9 Hughes, Jaquez SO Jefferson County 53.54 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
9 Pichard, Jordan SR Maclay 53.54 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
11 Fulford, Benjamin JR Pensacola Christian 53.57 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
12 Henderson, Quidarius JR Cottondale 53.58 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
13 Georges, Stanley SR St. John Paul Catholic 53.62 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Rosalis, Isaiah JR Bozeman 53.79 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
15 Ketter, JaQuez SR North Florida Educational 54.11 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
16 Zerr, Brian SR Bozeman 54.31 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
17 Hof, Andrew SO Central (Milton) 54.34 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
18 Keen, David JR North Florida Christian 54.47 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
19 Parker-Crawford, Robert SR Maclay 54.55 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
20 Lee, Zachary SR Maclay 54.60 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
21 Bain, Ricardo JR North Florida Christian 54.63 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
22 Heuchan, Brecht JR Maclay 54.64 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Bitencourt, Matrus SO Maclay 55.03 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
24 Martin, T. Rives SO Providence 55.09 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
25 Cherry, Matthew 8 University Christian 55.14 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019
26 Nobles, Dylan FR Providence 55.19 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
27 Merced, Luis FR Florida Deaf and Blind 55.22 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
28 Mitchell , Nosaj JR Bishop Snyder 55.32 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
29 Salis, Demonta FR Pensacola Christian 55.35 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
30 Steen, Jamichael JR Jefferson County 55.42 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
31 Kimbrel, Tanner FR Baker 55.52 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
32 Alexander, Damarius JR Jefferson County 55.58 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
32 Green, Joell SO Graceville 55.58 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
34 Clemons, Devin JR Wakulla Christian 55.62 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
35 Flewellyn, Robert FR Central (Milton) 55.70 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
36 Grush, Eric SO Jefferson County 55.75 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
37 Tabah, Owen JR Maclay 55.84 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
38 Robinson, Damion SO Graceville 55.87 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
39 Brodie, Armani SO North Florida Educational 56.04 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
40 Price, Zai'vyon SR FAMU DRS 56.06 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
41 Latimer, Charles SO St. John Paul Catholic 56.10 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
42 Palmieri, Frank JR St. Joseph 56.16 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
43 Prestia, Noah SR Beaches Chapel 56.19 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
43 Thompson-Davoli, Austin JR Bishop Snyder 56.19 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
45 Rulli, Cameron FR Duval Charter 56.24 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
46 Rolle, Gavin JR Maclay 56.34 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
47 Ciarlariello, Nicholas SO Community Christian (Tal) 56.37 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
48 Haynes, Marcus JR Eagles View 56.42 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
49 McDaniel, Jacob SR Blountstown 56.50 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
50 Cartwright, Steven FR Providence 56.53 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
50 Steen, Matthew SO Jefferson County 56.53 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
52 Vargas, Elias JR Jefferson County 56.55 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
53 Murrah, John SR Maclay 56.60 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
54 Boggs, Will SO St. John Paul Catholic 56.84 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
55 Forbes, Rickey FR Port St. Joe 56.89 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
56 Ozgen, Ayberk SO Maclay 57.00 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
57 Bialick, Seth 8 Trinity Christian (Jax) 57.13 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
58 Etienne, Hanan FR First Coast Christian 57.18 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
59 McCranie, Parker SO North Florida Christian 57.33 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
60 Miller, Brady Freeport 57.45 Walton County Championship Mar 7, 2019
61 Chambers, Delvin 7 Jefferson County 57.46 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
62 Rolle, Garrett SO Maclay 57.47 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
63 Tyler, Dallas SO Sneads 57.49 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
64 Smereczynsky, Javin FR Florida Deaf and Blind 57.73 FSDB Invitational Feb 28, 2019
65 Crooms, Tori JR North Florida Educational 57.75 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
66 Kruger, Hunter SR Bozeman 57.83 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
67 Desrosier, Jaylen SR Wewahitchka 57.93 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
67 McClain, Trevon SR Duval Charter 57.93 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
69 Kalka, Reese SR Bishop Snyder 57.97 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
70 Still, Chris FR Baker 58.00 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
71 Geiselman, Blane SR Freeport 58.02 Seahawk Open Feb 16, 2019
72 Crews, Jacob JR Hilliard 58.04 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
73 Boyd, Jack FR Providence 58.21 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
74 Binder, Zach SR St. Joseph 58.43 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
75 Amde, Theodros JR Trinity Christian (Jax) 58.49 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
76 Luxenberg, Joseph JR Trinity Christian (Jax) 58.52 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
77 Burkhardt, Brookes JR St. Joseph 58.64 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
77 Layne, Adam FR Bozeman 58.64 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
79 Martin, Richard SO Bishop Snyder 58.66 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
80 Gibbs, Dev'eion JR FAMU DRS 58.68 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
81 King, Kamarrian 8 Jefferson County 58.79 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
82 Widener, Ian JR Maclay 58.87 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
83 Grey, Orel 8 University Christian 58.99 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
84 Winter, Christian FR Harvest Community 59.01 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
85 Cunningham, Zachary SO Maclay 59.16 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
86 Taylor, Rodarion FR North Florida Educational 59.28 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
87 Travis, Leroy JR Jefferson County 59.33 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
88 Gibbs, Dev'eion JR FAMU DRS 59.35 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
89 Brown, Keaton JR Northview 59.37 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
90 Payne, Gavin JR Community Christian (Tal) 59.55 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
91 Bagwell, Skylar 8 Bozeman 59.61 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
92 Kirspel, Jonah 7 Rocky Bayou Christian 59.78 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
93 Peterkin, Davion JR Trinity Christian (Jax) 59.92 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
94 Washington, Xavier SR Northview 59.93 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
95 Todd, Kaleb JR Blountstown 59.96 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
96 Elder, Chad FR Harvest Community 1:00.23 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
97 Johnson , Andrew 8 Pensacola Christian 1:00.37 Tiger Invitational Feb 16, 2019
98 Davis, Sawyer 8 Maclay 1:00.40 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
99 Joseph, Jacob SO Florida Deaf and Blind 1:00.45 FSDB Invitational Feb 28, 2019
100 Lubin, Jason FR Florida Deaf and Blind 1:00.50 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cleveland, Alexandra JR University Christian 59.36 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Davis, Sarius FR Northview 59.73 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Bozeman, Germanie JR Trinity Christian (Jax) 1:00.00 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
4 Bethke, Rachel 8 Maclay 1:00.31 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
5 Brown, Oceana 8 Florida Deaf and Blind 1:01.84 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
6 Crumiel, Sanaa SO FAMU DRS 1:02.07 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Cleveland, Kayla 8 University Christian 1:02.45 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
8 Dixon, Skyy 7 Providence 1:02.74 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Doler, Zoe JR Wakulla Christian 1:02.93 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
10 Langlois, Lindy FR Providence 1:03.41 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Grant, Ramsay SO Maclay 1:03.58 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
12 Grzebin, Halle JR Providence 1:03.74 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
13 Fuller, Grace SR Community Christian (Tal) 1:04.04 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Haggins, Amelia 7 Maclay 1:04.12 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
15 Johnson, Ava 8 St. Johns Country Day 1:04.13 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
16 Gortemoller, Madelyn FR Port St. Joe 1:04.25 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
17 Smith, Avery JR Maclay 1:04.49 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
18 Sage, Courtney JR St. Johns Country Day 1:04.58 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
19 Youmans, Rhiana SO University Christian 1:04.62 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
20 Preston, Jaime 8 Trinity Christian (Jax) 1:04.73 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
21 Wilson, Morgan FR Community Christian (Tal) 1:04.79 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
22 Paredes, Daniela SO Maclay 1:04.94 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Coates, Jainey SR Maclay 1:05.30 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
24 Adams, Lauren SO Baker 1:05.34 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
25 Sheppard, Brianna FR Pensacola Christian 1:05.70 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
26 Moody, Juliet 8 St. Johns Country Day 1:06.01 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
27 Clark , Samantha FR Pensacola Christian 1:06.69 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
28 Mazziotta, Mackenzie SR Maclay 1:06.73 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
29 Thornton, Jillian SO Jay 1:06.94 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
30 Whittington, Jane-Kathryn SO Maclay 1:06.95 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Baldree, Mikalah 8 Beaches Chapel 1:07.05 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
32 Gugia, Rogela 7 Trinity Christian (Jax) 1:07.15 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
33 Kea, Emery FR Central (Milton) 1:07.37 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
33 Rimmer, Caroline FR Pensacola Christian 1:07.37 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
35 Fuller, Faith SO Community Christian (Tal) 1:07.59 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
36 Taylor, Madison 7 Bozeman 1:07.81 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
37 Barwick, Emily 8 Port St. Joe 1:07.91 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
38 Smith, Zaria SO University Christian 1:08.00 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
39 Smith, Katherine FR Maclay 1:08.16 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
40 Macri, Nicole SO Maclay 1:08.41 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
41 Slaughter, Kennedy SO Providence 1:08.43 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
42 Perkins, Madison SO Maclay 1:08.44 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
43 Merritt, Kathryn SO Maclay 1:08.51 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
44 Strickland, Camellia SR Freeport 1:08.61 Andrews Invitational Mar 29, 2019
45 Johnson, Hannah SO Bishop Snyder 1:08.74 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
46 Watson, Abigail JR Maclay 1:08.78 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
47 Steen, Jamiya JR Jefferson County 1:08.80 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
48 Everett, Krystyna JR Blountstown 1:08.82 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
49 Marseille , Unique 7 North Florida Educational 1:08.87 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
50 Adams, Ellie 7 Baker 1:08.98 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
51 Findley, Ivy SR Baker 1:09.07 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
52 Laster, Macey JR Graceville 1:09.23 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
53 Soto, Sarah Caulley FR Maclay 1:09.26 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
54 Zedaker, Elizabeth SO St. John Paul Catholic 1:09.48 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
55 Schultz, Emma 8 St. Johns Country Day 1:09.54 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
56 Olds, Mya SO Graceville 1:09.69 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
57 Uchizono, Tara 6 Maclay 1:09.71 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
58 Brooks, Josie FR Harvest Community 1:09.74 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
59 Anderson, Alana JR Bozeman 1:09.90 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
60 Cutts, Kailey SR Central (Milton) 1:09.92 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
61 Lee, Victoria SO Maclay 1:09.96 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
62 Gregson, Kelsey 6 St. Johns Country Day 1:10.23 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
63 Watkins-Cavanaugh, Ella FR Providence 1:10.49 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
64 Edmund, Miriah 8 North Florida Educational 1:10.69 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
65 Bell, Ceecee FR University Christian 1:10.84 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
65 Ramos, Ashley SO Bishop Snyder 1:10.84 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
67 Garlington, Olivia 8 Graceville 1:10.97 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
68 Walker, Christina 7 Jefferson County 1:10.99 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
69 Palm, Sophi FR Baker 1:11.01 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
70 Amison, Ashton 8 Port St. Joe 1:11.03 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
71 McConnell, Ella SO Maclay 1:11.14 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
72 Taylor, Hope 7 Trinity Christian (Jax) 1:11.19 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
73 Gist, Jalin JR University Christian 1:11.25 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
73 Lashley, Taylor SO Northview 1:11.25 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
75 Baker, Samera SR Blountstown 1:11.27 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
76 Grubbs, Laney SO Wakulla Christian 1:11.40 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
77 August, Bridget JR St. Joseph 1:11.42 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
78 Paishon, Karlee 8 Duval Charter 1:11.95 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
79 Knight, Eliexia SO FAMU DRS 1:12.02 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
80 Bouck, Katherine FR Community Christian (Tal) 1:12.26 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
81 Rust, Mary SO Maclay 1:12.29 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
82 Winter, Sarah JR Harvest Community 1:12.33 Dragon Invitational Mar 28, 2019
83 Shuler, Carlissa SO Jefferson County 1:12.34 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
84 Sergatcheva, Polina 8 Duval Charter 1:12.40 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
85 Trigg, Haley FR University Christian 1:12.48 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
86 Tychsen, Sarah 7 Community Christian (Tal) 1:12.58 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
87 Battle, India JR Blountstown 1:12.87 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
88 Jones, Emily FR Pensacola Christian 1:13.00 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
89 Hatcher, Alexandra 7 Central (Milton) 1:13.01 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
90 Burkett, Savannah SO Port St. Joe 1:13.10 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
91 Peoples, Claudia JR Wewahitchka 1:13.15 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
92 Wilson , Abigail JR Bishop Snyder 1:13.26 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
93 Ajibola, Ayomide 8 Pensacola Christian 1:13.27 Aggie Invitational Mar 9, 2019
94 Adams, Anna FR Northview 1:13.31 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
95 Dover, Emallee JR Hilliard 1:13.36 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
96 Martinez, Leticia FR St. Joseph 1:13.69 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
97 Lillie, Madeline FR Maclay 1:13.73 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
98 Williams, Olivia 8 Trinity Christian (Jax) 1:13.74 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
99 Logue, Mallory SO Bishop Snyder 1:13.81 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
100 May, Bailey JR Bishop Snyder 1:14.03 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Junious JR Maclay 1:56.99 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Lewis, Dalton JR Central (Milton) 2:00.42 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
3 Keen, David JR North Florida Christian 2:00.68 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Peralta, Brandon JR Providence 2:03.49 Bear Classic Mar 1, 2019
5 Fulford, Benjamin JR Pensacola Christian 2:04.29 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Sharpe, Benjamin SR Hilliard 2:04.35 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Ciarlariello, Nicholas SO Community Christian (Tal) 2:04.95 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
8 Paredes, Alfredo SR Maclay 2:05.95 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
9 Gonzalez, David SR St. Joseph 2:07.72 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
10 Cartwright, Steven FR Providence 2:08.08 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
11 Tabah, Owen JR Maclay 2:08.24 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Stratton, Matthew FR St. Johns Country Day 2:08.92 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
13 Way, Keir SR Freeport 2:09.14 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Monson, Hunter SO Providence 2:09.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
15 Tarantelli, Zachary JR Bishop Snyder 2:10.23 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
16 Tarantelli, Jacob FR Bishop Snyder 2:11.21 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
17 Bitencourt, Matrus SO Maclay 2:11.29 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
18 Parson, Michael JR Trinity Christian (Jax) 2:11.47 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
19 Haynes, Marcus JR Eagles View 2:12.13 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
20 Messer, Chris SR Providence 2:12.20 Bear Classic Mar 1, 2019
21 Kalka, Reese SR Bishop Snyder 2:12.52 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
22 McLaughlin, Khalil SO Bishop Snyder 2:12.58 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
23 Rogers, Jacob 8 Maclay 2:12.69 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
24 Gonzales, David SR St. Johns Country Day 2:14.32 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
25 Scott, Wesley SO Trinity Christian (Jax) 2:14.58 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
26 Hall, Eugene SO Paxton 2:14.74 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
27 Cole, Mario SO Wewahitchka 2:14.91 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
28 Puente, Saul JR Blountstown 2:14.95 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
29 Rosa, Roberto FR Blountstown 2:15.45 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
30 Gully, Grayson FR Bishop Snyder 2:15.59 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
31 Springer, Gabe JR St. Joseph 2:15.80 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
32 Kimbrel, Tanner FR Baker 2:15.87 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
33 Ward, Adrian SR Pensacola Christian 2:16.07 Aggie Invitational Mar 9, 2019
34 Williamson, Jerimiah FR Vernon 2:16.12 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
35 Roberts, Shemuel SO FAMU DRS 2:16.25 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
36 Judd, Curtis JR Trinity Christian (Jax) 2:16.43 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
37 Whitehouse, Thomas SO St. Joseph 2:16.62 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
38 Judd, Colby JR Trinity Christian (Jax) 2:17.10 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
39 Tutton, Jonathan FR Pensacola Christian 2:17.19 Aggie Invitational Mar 9, 2019
40 McDuffie, James SR Maclay 2:17.82 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
41 Thompson-Davoli, Austin JR Bishop Snyder 2:18.17 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
42 Davis, Keith SO Duval Charter 2:18.82 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
43 Dunaway, Logan SO Freeport 2:19.12 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
44 Clark, Joseph Chase SR Freeport 2:19.26 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
45 Fox, Andrew JR St. Joseph 2:19.29 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
46 Gibbs, Dev'eion JR FAMU DRS 2:20.43 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
47 Mills, Addison SR Providence 2:20.91 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
48 Springer, Luke JR St. Joseph 2:21.30 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
49 Nelson, Jacob FR Liberty County 2:21.52 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
50 Gibbs, Dev'eion JR FAMU DRS 2:22.65 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
51 Clark, Ben JR Rocky Bayou Christian 2:22.70 Andrews Invitational Mar 29, 2019
52 Rutledge, Leo SO Maclay 2:22.74 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
53 Johnson, Marc SO Pensacola Christian 2:23.35 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
54 Bowden , Timothy JR Graceville 2:23.40 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
55 Lee, Zachary SR Maclay 2:23.59 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
56 Sisak, Nick SR University Christian 2:24.26 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019
57 Kailes, Jacob SO St. Johns Country Day 2:24.35 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
58 Green, Joell SO Graceville 2:24.37 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
59 Ratliff, Johnathan JR Jay 2:24.50 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
60 Dempsey, Donald FR Bishop Snyder 2:24.67 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
61 Probst, Justin SO Duval Charter 2:24.93 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
62 Harpster, Clay 8 Baker 2:25.11 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
63 Martinez, Brian JR Blountstown 2:25.13 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
64 Palmieri, Frank JR St. Joseph 2:25.45 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
65 Hale, Jahmetrius 8 University Christian 2:25.48 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
66 Steen, Matthew SO Jefferson County 2:26.06 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
67 Corbitt, Kale JR Hilliard 2:26.74 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
68 Hodge, Micah 8 Pensacola Christian 2:27.46 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
69 lagassa, Sam FR St. Joseph 2:27.59 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
70 Lubin, Jason FR Florida Deaf and Blind 2:27.88 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
71 Ramirez, Andres SR Maclay 2:27.99 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
72 Washington, Xavier SR Northview 2:28.85 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
73 Oberry, Logan SO Central (Milton) 2:28.95 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
74 Morris, Colby JR Northview 2:29.05 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
75 Chambers, Delvin 7 Jefferson County 2:29.24 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
76 Deadman, Bruce SO Trinity Christian (Jax) 2:29.48 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
77 Joseph, Jacob SO Florida Deaf and Blind 2:29.50 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
78 Ruge, Alexander 6 Duval Charter 2:29.56 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
79 Smith, Keshawn SO North Florida Educational 2:30.07 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
80 Barrows, Jesse SO Baker 2:30.09 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
81 Mason, James JR Central (Milton) 2:30.31 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
82 Schake, Luke SO Christs Church Academy 2:30.46 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
83 Shuler, Carl 8 Jefferson County 2:30.68 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
84 McCranie, Parker SO North Florida Christian 2:30.91 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
85 Darnall, Joseph FR Duval Charter 2:31.13 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
86 Murray, Rico 8 Jefferson County 2:31.49 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
87 Hoffer, Caden FR Bishop Snyder 2:31.66 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
88 Cochran, Carstan JR Pensacola Christian 2:31.80 Tiger Invitational Feb 16, 2019
89 Amde, Theodros JR Trinity Christian (Jax) 2:32.20 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
90 Zahira, Ajani 7 Florida Deaf and Blind 2:32.79 FSDB Invitational Feb 28, 2019
91 Clark, Joseph Hunter SR Freeport 2:32.94 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
92 Mandell, Tobias FR Jay 2:33.01 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
93 Clemons, Devin JR Wakulla Christian 2:33.51 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
94 Grush, Eric SO Jefferson County 2:33.80 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
95 Coston, Dylan FR Hilliard 2:34.40 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
96 Lafakis, Dominic FR Duval Charter 2:34.42 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
97 Carroll, Roger 8 Jefferson County 2:34.72 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
98 Forbes, Rickey FR Port St. Joe 2:35.39 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
99 Copeland, Landry SR Jay 2:35.42 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
100 Keaton, Travis 7 Jefferson County 2:35.53 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Porcher, Ella 8 Maclay 2:20.46 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Watford, Laci FR University Christian 2:21.33 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Moody, Juliet 8 St. Johns Country Day 2:26.29 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Grzebin, Halle JR Providence 2:26.31 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Espinosa, Maya JR Baker 2:26.69 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Forte, Gianna SR Bishop Snyder 2:26.79 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
7 Smith, Avery JR Maclay 2:26.93 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Paredes, Sofia 8 Maclay 2:30.96 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
9 Knight, Julia 8 Baker 2:32.74 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
10 Woods, Audrey SR Providence 2:33.05 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
11 Coates, Jainey SR Maclay 2:33.55 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
12 Goodwin, Isabella JR St. Joseph 2:34.94 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
13 Paredes, Daniela SO Maclay 2:34.97 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
14 Adams, Ellie 7 Baker 2:36.05 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
15 Whitehouse, Katie FR St. Joseph 2:36.18 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
16 Tychsen, Sarah 7 Community Christian (Tal) 2:36.26 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
17 Sparkman, Sarah JR Bishop Snyder 2:36.27 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
18 Sheppard, Brianna FR Pensacola Christian 2:36.31 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
19 Wilson, Morgan FR Community Christian (Tal) 2:36.93 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
20 Lee, Victoria SO Maclay 2:37.05 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
21 Bawroski, Megan 7 Trinity Christian (Jax) 2:37.41 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
22 Van Wieren, Nephreteri Faith 8 Trinity Christian (Jax) 2:38.33 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
23 Butts, Emily 8 Paxton 2:39.09 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
24 Laywell, Natalie SR St. John Paul Catholic 2:40.35 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
25 Bouck, Katherine FR Community Christian (Tal) 2:42.52 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
26 Fuller, Grace SR Community Christian (Tal) 2:42.54 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
27 Johnson, Hannah SO Bishop Snyder 2:43.16 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
28 Arthur, Madelinde SO Freeport 2:43.24 Walton County Championship Mar 7, 2019
29 Lawson, Mackenzie SR Baker 2:44.15 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
30 May, Bailey JR Bishop Snyder 2:44.88 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
31 Frost, Kaitlyn FR Bishop Snyder 2:45.58 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
32 Fuller, Faith SO Community Christian (Tal) 2:45.62 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
33 Desotell, Karis SO Community Christian (Tal) 2:45.63 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
34 Cleveland, Kayla 8 University Christian 2:46.29 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
35 Martinez, Leticia FR St. Joseph 2:46.36 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
36 Birx, Hannah JR Pensacola Christian 2:48.36 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
37 Laster, Macey JR Graceville 2:48.44 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
38 Criswell, Karlee JR Northview 2:48.79 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
39 Cato, Landry SO Jay 2:48.86 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
40 Woods, Sydney 8 Providence 2:49.02 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
41 Bishop, Olivia 7 Maclay 2:50.08 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
42 Lynott, Lia FR Bishop Snyder 2:51.81 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
43 Cox, Deborah SO Bishop Snyder 2:52.75 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
44 Lee, Cameron SR Hilliard 2:52.91 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
45 Posey, Kailynn SO Bishop Snyder 2:53.50 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
46 Gerlach, Zoe FR Port St. Joe 2:53.83 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
47 Weil, Haley 7 Maclay 2:53.97 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
48 Gugia, Rogela 7 Trinity Christian (Jax) 2:54.03 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
49 Newkirk, Allison SR Bishop Snyder 2:54.63 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
50 Tutton, RaeAnne 7 Pensacola Christian 2:55.47 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
51 Strickland, Camellia SR Freeport 2:56.07 Andrews Invitational Mar 29, 2019
52 Chappell , Jessica SO Pensacola Christian 2:56.21 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
53 Griggs, Jennifer FR St. Joseph 2:56.69 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
54 Laywell, Savannah SR St. John Paul Catholic 2:57.69 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
55 Gerstenberger, Gigi FR Harvest Community 2:57.83 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
56 Smith, Zaria SO University Christian 2:58.29 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
57 Binder, Julianna SO St. Joseph 2:58.67 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
58 Moorer, Andrea FR Central (Milton) 2:58.68 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
59 Grubbs, Laney SO Wakulla Christian 2:59.08 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
60 Payne, Madison 7 Community Christian (Tal) 2:59.31 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
61 Arnold, Montana JR St. Joseph 2:59.56 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
62 Yanas , Ana JR Pensacola Christian 2:59.58 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
63 Torline, Grace SO Duval Charter 2:59.78 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
64 Dacosta, Hannah 7 Port St. Joe 3:00.02 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
65 Young, Savanna 8 North Florida Christian 3:00.15 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
66 George, Tiffany JR Trinity Christian (Jax) 3:00.20 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
67 Johns, Emma 6 Duval Charter 3:00.43 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
68 Freeman, Karsyn 6 Duval Charter 3:00.76 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
69 Burkett, Savannah SO Port St. Joe 3:00.82 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
70 Griner, Kaylee 8 North Florida Christian 3:01.14 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
70 Logue, Mallory SO Bishop Snyder 3:01.14 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
72 Wilson , Abigail JR Bishop Snyder 3:01.58 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
73 Mapp, Liz FR North Florida Christian 3:01.88 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
74 Murphy, Abby 8 Paxton 3:01.95 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
75 Middleton, Kennedy 7 FAMU DRS 3:02.11 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
76 Ramirez, Eva SO Graceville 3:02.39 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
77 Johnson, Ava 8 Central (Milton) 3:02.73 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
78 Moon, Gracie FR Vernon 3:03.91 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
79 Almeida, Mia SO St. Joseph 3:04.35 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
80 Barquilla, Lydia 6 Providence 3:04.70 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
81 Riveria, Tatiana 6 Jefferson County 3:04.77 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
82 Shine, Sarah SR St. John Paul Catholic 3:04.81 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
83 Hatcher, Alexandra 7 Central (Milton) 3:05.21 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
84 Vega, Hailee FR North Florida Educational 3:06.25 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
85 Faiella, Kathryn SO Providence 3:06.38 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
86 Vicente, Liliana SO Blountstown 3:06.98 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
87 Lovely, Krista 7 University Christian 3:07.06 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019
88 Compean, Diana SO Cottondale 3:07.31 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
89 Tychsen, Arden SO Community Christian (Tal) 3:07.33 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
90 Richmond, Gracie 7 Bozeman 3:07.72 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
91 Gaither, Lauren 8 Paxton 3:07.90 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
92 Wilson, Zoe SR Florida Deaf and Blind 3:09.17 FSDB Invitational Feb 28, 2019
93 Huwiler, Alexandria FR Bishop Snyder 3:09.39 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
94 Vargas, Olivia 6 Jefferson County 3:10.14 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
95 Peters, Amelia 8 Duval Charter 3:10.19 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
96 Jones, Amelia 7 Beaches Chapel 3:10.28 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
97 Teymorzadeh , Heila 8 Pensacola Christian 3:10.82 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
98 Slevin, Destiny SR Central (Milton) 3:11.57 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
99 Rush, Haleh SO North Florida Christian 3:12.61 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
100 Rothrock, Marissa JR Northview 3:13.66 Jay QB Invitational Apr 2, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brown, Junious JR Maclay 4:21.91 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
2 Keen, David JR North Florida Christian 4:31.36 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
3 Cartwright, Steven FR Providence 4:33.18 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Stratton, Matthew FR St. Johns Country Day 4:34.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Peralta, Brandon JR Providence 4:35.83 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
6 Kailes, Ben SR St. Johns Country Day 4:39.49 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
7 Monson, Hunter SO Providence 4:41.29 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
8 Peacock, Xander JR Blountstown 4:44.68 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Haynes, Marcus JR Eagles View 4:48.33 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
10 Ciarlariello, Nicholas SO Community Christian (Tal) 4:50.60 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
11 Rutledge, Leo SO Maclay 4:51.05 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
12 Tutton, Jonathan FR Pensacola Christian 4:51.16 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
13 Anderson, Philip JR Paxton 4:51.85 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 McDuffie, James SR Maclay 4:51.94 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
15 Rogers, Jacob 8 Maclay 4:52.77 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Cochran, Carstan JR Pensacola Christian 4:53.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
17 Gonzalez, David SR St. Joseph 4:53.56 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
17 Whitehouse, Thomas SO St. Joseph 4:53.56 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
19 Tarantelli, Zachary JR Bishop Snyder 4:56.30 Bear Classic Mar 1, 2019
20 Moorer, Gary SO Central (Milton) 4:56.56 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
21 Gonzales, David SR St. Johns Country Day 4:56.75 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
22 Bitencourt, Matrus SO Maclay 4:57.17 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
23 Messer, Chris SR Providence 4:57.24 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
24 Judd, Curtis JR Trinity Christian (Jax) 4:57.58 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
25 Springer, Luke JR St. Joseph 4:57.96 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
26 Paredes, Alfredo SR Maclay 4:58.19 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
27 Gully, Grayson FR Bishop Snyder 4:58.74 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
28 Kailes, Jacob SO St. Johns Country Day 4:58.99 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
29 Fox, Andrew JR St. Joseph 4:59.56 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
30 Nunez, Jake SR Christs Church Academy 4:59.75 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
31 Chapman, Garrett SO Trinity Christian (Jax) 5:01.13 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
32 Parson, Michael JR Trinity Christian (Jax) 5:01.28 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
33 Judd, Colby JR Trinity Christian (Jax) 5:01.29 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
34 Scott, Wesley SO Trinity Christian (Jax) 5:03.36 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
35 Mills, Addison SR Providence 5:04.72 Bear Classic Mar 1, 2019
36 Tarantelli, Jacob FR Bishop Snyder 5:05.49 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
37 Hall, Eugene SO Paxton 5:05.69 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
38 Puente, Saul JR Blountstown 5:06.32 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
39 Pais, Elier SO Blountstown 5:07.60 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
40 McFarland, Zach JR Wewahitchka 5:09.83 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
41 lagassa, Sam FR St. Joseph 5:16.46 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
42 Freeland, Carson 7 Community Christian (Tal) 5:17.11 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
43 Palmieri, Frank JR St. Joseph 5:19.30 Nease Relays Feb 15, 2019
44 Hoffer, Caden FR Bishop Snyder 5:19.79 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
45 Davis, Keith SO Duval Charter 5:20.00 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
46 Mauch, Lucas 8 Maclay 5:20.22 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
47 Dunaway, Logan SO Freeport 5:21.10 Walton County Championship Mar 7, 2019
48 Vasquez, Sincere 8 Florida Deaf and Blind 5:22.18 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
49 Mathews, Thomas JR Bishop Snyder 5:23.07 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
50 Winchester, Charlee SO Franklin County 5:24.53 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
51 Hopkins, Samuel 8 St. Johns Country Day 5:24.71 Providence Invite 1 Feb 21, 2019
52 Hood, Josiah SR Rocky Bayou Christian 5:24.75 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
53 Tidwell, Keelan FR Community Christian (Tal) 5:24.96 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
54 Jones, Layne SR Baker 5:25.12 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
55 Trip, Cooner 8 Hilliard 5:25.30 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
56 Nelson, Jacob FR Liberty County 5:26.12 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
57 Clark, Ben JR Rocky Bayou Christian 5:26.71 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
58 Hundley, Damian JR Maclay 5:27.02 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
59 Johnson, Marc SO Pensacola Christian 5:28.09 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
60 Kalka, Reese SR Bishop Snyder 5:29.11 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
61 Guillou, Marcus SO Florida Deaf and Blind 5:30.02 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
62 Payne, Gavin JR Community Christian (Tal) 5:30.03 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
63 Hodge, Micah 8 Pensacola Christian 5:30.28 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
64 Thornton, Chance 8 Jay 5:32.13 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
65 Holeva, Jake 8 Christs Church Academy 5:32.24 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
66 Ruge, Alexander 6 Duval Charter 5:33.37 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
67 Cherry, Matthew 8 University Christian 5:35.90 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
68 Deadman, Bruce SO Trinity Christian (Jax) 5:36.15 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
69 Jones, Casey 8 Providence 5:36.33 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
70 Steen, Jamichael JR Jefferson County 5:37.75 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
71 Bowden , Timothy JR Graceville 5:38.06 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
72 McCann, Sean-Patrick SO Maclay 5:39.15 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
73 Abdelmalik, George 7 St. Johns Country Day 5:40.39 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
74 Castiglia, Rayn SO St. Joseph 5:40.47 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
75 Newkirk, Steven FR Bishop Snyder 5:40.61 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
76 Springer, Gabe JR St. Joseph 5:40.98 Nease Relays Feb 15, 2019
77 Tychsen, Chris 7 Community Christian (Tal) 5:41.07 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
78 Hope, Terrell SR Blountstown 5:41.18 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
79 Heaton, Coleman FR Providence 5:42.03 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
80 Harpster, Clay 8 Baker 5:42.13 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
81 Lang, Austin SR Jay 5:44.33 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
82 Bashore, John FR Northview 5:45.19 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
83 Bengry , Trevor SR Graceville 5:45.84 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
84 Spooner, Nick 8 Bozeman 5:46.03 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
85 Wynn, Micah JR Rocky Bayou Christian 5:46.69 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
86 Sisak, Nick SR University Christian 5:47.33 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
87 Smereczynsky, Javin FR Florida Deaf and Blind 5:48.05 FSDB Invitational Feb 28, 2019
88 Hamilin, Bryce FR Hamilton County 5:48.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
89 Alghali, Pasha 6 University Christian 5:48.68 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
90 Roberts, Shemuel SO FAMU DRS 5:48.91 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
91 Deveaux, Marque FR Sneads 5:49.55 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
92 Probst, Justin SO Duval Charter 5:49.79 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
93 Merritt, Ira FR Eagles View 5:51.03 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
94 Guillen, Angel 6 Florida Deaf and Blind 5:51.82 FSDB Invitational Feb 28, 2019
95 Ramirez, Eladio 7 Graceville 5:51.96 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
96 Jetton, William 8 Rocky Bayou Christian 5:52.30 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
97 Deison Jr., Thomas JR Maclay 5:52.86 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
98 Amato, Livio FR St. Joseph 5:53.72 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
99 Clemons, Devin JR Wakulla Christian 5:54.15 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
100 Mears, Eli FR Maclay 5:54.77 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Watford, Laci FR University Christian 5:12.91 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019
2 Porcher, Ella 8 Maclay 5:15.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Forte, Gianna SR Bishop Snyder 5:21.95 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Woods, Audrey SR Providence 5:25.56 Florida Relays Mar 28, 2019
5 Tychsen, Sarah 7 Community Christian (Tal) 5:35.93 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
6 Paredes, Sofia 8 Maclay 5:41.96 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
7 Whitehouse, Katie FR St. Joseph 5:44.21 Friday Night Spikes Apr 5, 2019
8 Koeppel, Susan 7 Maclay 5:48.85 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
9 Conde, Sofia 7 St. Johns Country Day 5:49.49 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
10 Knight, Julia 8 Baker 5:53.21 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
11 Olivarez, Kaylin 6 Baker 5:53.71 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
12 Whitlock, Hannah SO Jay 5:55.11 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
13 Bouck, Katherine FR Community Christian (Tal) 5:55.23 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
14 Sparkman, Sarah JR Bishop Snyder 5:56.23 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
15 Laywell, Natalie SR St. John Paul Catholic 5:56.40 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
16 Frost, Kaitlyn FR Bishop Snyder 5:57.29 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
17 Woods, Sydney 8 Providence 5:58.18 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
18 Moorer, Andrea FR Central (Milton) 6:06.70 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
19 Lee, Victoria SO Maclay 6:08.10 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
20 Roy, Alexis FR Hilliard 6:09.05 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
21 Newkirk, Allison SR Bishop Snyder 6:09.70 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
22 Perkins, Madison SO Maclay 6:10.15 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
23 Desotell, Karis SO Community Christian (Tal) 6:11.12 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
24 Yanas , Ana JR Pensacola Christian 6:12.11 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
25 Goodwin, Isabella JR St. Joseph 6:12.77 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
26 Jackson, Emily SR St. Joseph 6:12.90 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
27 Faiella, Kathryn SO Providence 6:14.89 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
28 Tutton, RaeAnne 7 Pensacola Christian 6:16.95 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
29 Espinosa, Gabriela FR Baker 6:17.51 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
30 Arthur, Madelinde SO Freeport 6:19.00 Walton County Championship Mar 7, 2019
31 Griggs, Jennifer FR St. Joseph 6:19.10 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
32 Binder, Julianna SO St. Joseph 6:23.61 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
33 Chappell , Jessica SO Pensacola Christian 6:23.95 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
34 Butler, Eliana 8 Baker 6:24.10 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
35 Mapp, Liz FR North Florida Christian 6:28.27 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
36 Barquilla, Lydia 6 Providence 6:29.32 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
37 Tychsen, Arden SO Community Christian (Tal) 6:29.94 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
38 Arnold, Montana JR St. Joseph 6:31.26 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
39 Payne, Madison 7 Community Christian (Tal) 6:34.52 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
40 Lovely, Krista 7 University Christian 6:37.81 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
41 Gerstenberger, Gigi FR Harvest Community 6:38.45 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
42 Bishop, Olivia 7 Maclay 6:38.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
43 Evans, Katherine JR St. John Paul Catholic 6:39.01 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
44 Lynott, Lia FR Bishop Snyder 6:42.01 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
45 Birx, Hannah JR Pensacola Christian 6:42.57 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
46 Boudreau, Riley JR Trinity Christian (Jax) 6:48.62 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
47 Freeman, Karsyn 6 Duval Charter 6:48.80 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
48 Elphinstone, Quinci SR Port St. Joe 6:50.31 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
49 Gerlach, Zoe FR Port St. Joe 6:50.46 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
50 Dacosta, Hannah 7 Port St. Joe 6:51.67 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
51 Ramirez, Eva SO Graceville 6:52.87 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
52 Grubbs, Laney SO Wakulla Christian 6:54.20 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
53 Etheridge, Madilyn 8 Wewahitchka 6:55.28 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
54 Johns, Emma 6 Duval Charter 6:57.72 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
55 Teymorzadeh , Heila 8 Pensacola Christian 6:58.08 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
56 Phillips, Kaitlyn 8 St. Johns Country Day 6:59.63 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019
57 Jackson, Sarah JR Trinity Christian (Jax) 7:00.64 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
58 Vicente, Liliana SO Blountstown 7:04.48 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
59 George, Tiffany JR Trinity Christian (Jax) 7:05.10 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
60 Almeida, Mia SO St. Joseph 7:09.04 Nease Relays Feb 15, 2019
61 Stiles, Madelyn JR St. John Paul Catholic 7:09.96 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
62 Laywell, Savannah SR St. John Paul Catholic 7:10.08 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
63 Rush, Haleh SO North Florida Christian 7:12.75 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
64 Huwiler, Alexandria FR Bishop Snyder 7:13.44 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
65 Butler, Ava 7 Bozeman 7:15.73 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
66 Braddock, Destiny SR Northview 7:16.41 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
67 Hoffer, Grace SR Bishop Snyder 7:17.27 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
68 Fuentes, Isabel 6 University Christian 7:18.44 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
69 Schwiekert, Kaylee 7 Port St. Joe 7:22.90 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
70 Hagler, Annabelle 7 Bozeman 7:26.92 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
71 Francis, Prez 8 North Florida Christian 7:27.05 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
72 Barber, Adia FR Franklin County 7:27.28 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
73 Young, Savanna 8 North Florida Christian 7:29.68 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
74 Marquez, Chloe 7 Bozeman 7:29.84 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
75 Shine, Sarah SR St. John Paul Catholic 7:30.27 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
76 Geoghagan, Gracie 7 Paxton 7:34.58 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
77 Hovin, Angie FR Pensacola Christian 7:44.95 Aggie Invitational Mar 9, 2019
78 Easter, Kaylee FR Wewahitchka 7:46.63 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
79 Tucker, Marlee FR Franklin County 7:48.91 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
80 Burch, Karen JR Wewahitchka 7:50.83 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
81 Trzaska, Natalia 6 Bozeman 8:00.14 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
82 DeLosSantos, Caroline 6 University Christian 8:07.59 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
83 Bowman, Sarah JR North Florida Christian 8:11.89 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
84 Harknett, Tia JR Freeport 8:19.76 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
85 Hyatt, Veronica SO Florida Deaf and Blind 8:20.94 Nease Freshmen Sophomore Championship Mar 27, 2019
86 Barragan, Faviola FR Blountstown 8:28.97 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
87 White, Ariana JR St. John Paul Catholic 8:34.55 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
88 Langley, Tyra SO Blountstown 8:46.15 Bay County Open Feb 20, 2019
89 Valdez, Isabella SO Blountstown 8:49.61 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
90 Taylor, Hope 7 Trinity Christian (Jax) 8:58.90 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
91 Williams, Brianna JR First Coast Christian 9:25.86 Donell Butler Relays Mar 9, 2019
92 Varner, Makayla SO Franklin County 9:47.00 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
93 Wilson, Savanna SR Bozeman 10:35.73 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cartwright, Steven FR Providence 9:40.39 Florida Relays Mar 28, 2019
2 Stratton, Matthew FR St. Johns Country Day 9:45.26 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Peacock, Xander JR Blountstown 9:57.93 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Brown, Junious JR Maclay 9:58.23 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
5 Kailes, Ben SR St. Johns Country Day 10:04.49 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Cochran, Carstan JR Pensacola Christian 10:16.75 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Anderson, Philip JR Paxton 10:22.85 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Fox, Andrew JR St. Joseph 10:38.11 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
9 Springer, Luke JR St. Joseph 10:42.28 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
10 Judd, Colby JR Trinity Christian (Jax) 10:47.19 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
11 McFarland, Zach JR Wewahitchka 10:47.39 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
12 Tutton, Jonathan FR Pensacola Christian 10:47.56 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
13 Whitehouse, Thomas SO St. Joseph 10:49.95 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
14 Rogers, Jacob 8 Maclay 10:55.50 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
15 Gully, Grayson FR Bishop Snyder 10:57.10 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
16 Dunaway, Logan SO Freeport 11:00.90 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
17 Hoffer, Caden FR Bishop Snyder 11:01.42 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
18 Chapman, Garrett SO Trinity Christian (Jax) 11:04.88 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
19 Keen, David JR North Florida Christian 11:06.74 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Rutledge, Leo SO Maclay 11:08.76 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
21 Scott, Wesley SO Trinity Christian (Jax) 11:17.45 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
22 Jones, Layne SR Baker 11:26.79 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
23 Pais, Elier SO Blountstown 11:34.01 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
24 McDuffie, James SR Maclay 11:34.85 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
25 Mauch, Lucas 8 Maclay 11:36.14 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Vasquez, Sincere 8 Florida Deaf and Blind 11:38.64 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
27 Hope, Dartanion JR Blountstown 11:39.40 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
28 Tidwell, Keelan FR Community Christian (Tal) 11:39.98 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Thornton, Chance 8 Jay 11:53.24 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
30 Tarantelli, Zachary JR Bishop Snyder 11:57.30 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
31 Hood, Josiah SR Rocky Bayou Christian 12:03.93 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
32 Trip, Cooner 8 Hilliard 12:06.93 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
33 lagassa, Sam FR St. Joseph 12:08.65 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
34 Castiglia, Rayn SO St. Joseph 12:10.32 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
35 Clark, Ben JR Rocky Bayou Christian 12:11.49 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
36 Paredes, Alfredo SR Maclay 12:12.73 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
37 Lamb, David SO Northview 12:13.01 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
38 Freeland, Carson 7 Community Christian (Tal) 12:14.08 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
39 Dornan, Ezekiel FR Pensacola Christian 12:14.18 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
40 Tychsen, Chris 7 Community Christian (Tal) 12:18.41 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
41 Johnson, Marc SO Pensacola Christian 12:22.17 Aggie Invitational Mar 9, 2019
42 Ramirez, Eladio 7 Graceville 12:25.61 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
43 Engelman, Micah 7 Florida Deaf and Blind 12:25.86 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
44 Wynn, Micah JR Rocky Bayou Christian 12:26.00 Andrews Invitational Mar 29, 2019
45 Ciarlariello, Nicholas SO Community Christian (Tal) 12:27.18 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
46 Hamilin, Bryce FR Hamilton County 12:30.75 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
47 Jetton, William 8 Rocky Bayou Christian 12:31.78 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
48 Roller, Jonathan JR Baker 12:32.03 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
49 Thompson, Isaac FR Rocky Bayou Christian 12:56.72 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
50 Bengry , Trevor SR Graceville 12:57.15 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
51 Hunt, Dracob 6 Florida Deaf and Blind 12:58.59 FSDB Invitational Feb 28, 2019
52 Deadman, Bruce SO Trinity Christian (Jax) 13:04.17 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
53 Grundy, David SO Harvest Community 13:11.27 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
54 Clark, Joseph Hunter SR Freeport 13:21.37 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
55 Forrest, Jacob 6 Rocky Bayou Christian 13:38.10 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
56 Hanlon, Zander SO Wewahitchka 13:39.95 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
57 Brown, Logan 7 Trinity Christian (Jax) 13:45.37 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
58 Oberry, Logan SO Central (Milton) 13:48.88 Frank Lay Patriot Invitational Mar 1, 2019
59 Rosebud, Malcolm FR Florida Deaf and Blind 13:52.37 FSDB Invitational Feb 28, 2019
60 Centeno, Roberto 7 Florida Deaf and Blind 14:02.73 FSDB Invitational Feb 28, 2019
61 Bishop, Lawrence FR Maclay 14:13.59 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
62 Hanlon, Zeth SO Wewahitchka 14:17.20 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
63 Spooner, Nick 8 Bozeman 14:17.76 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
64 Carroll, Roger 8 Jefferson County 14:28.51 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
65 Mears, Eli FR Maclay 14:31.11 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
66 Scott, Connor 7 Trinity Christian (Jax) 14:35.49 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
67 Thacker, Spencer 6 Community Christian (Tal) 14:44.29 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
68 Burch, Adam JR Graceville 14:51.11 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
69 Brookins, David SO Jefferson County 15:00.96 Jimmy Everett Invitational Mar 1, 2019
70 Oswald, Trevor 7 Bozeman 15:12.64 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
71 Chapman, Wesley SO Port St. Joe 15:12.65 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
72 Davis, Allen 7 Florida Deaf and Blind 15:12.76 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
73 Yates, Matthew FR Trinity Christian (Jax) 15:13.65 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
74 Patterson, Lincoln 7 Bozeman 15:15.04 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
75 Cassen, Daren 6 Florida Deaf and Blind 15:17.32 FSDB Invitational Feb 28, 2019
76 Olen, Caleb 6 Trinity Christian (Jax) 15:39.90 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
77 Wolfkill, Matthew 7 Community Christian (Tal) 15:44.82 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
78 Wilson, Zachary JR Paxton 15:57.31 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
79 Payne, Grant FR Community Christian (Tal) 15:58.59 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
80 Manning, Cole 8 Community Christian (Tal) 16:04.36 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
81 Square, Michael FR Franklin County 16:14.78 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
82 Spencer, Jarrett 7 Bozeman 16:15.97 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
83 Taylor, Joshua 6 Bozeman 16:24.44 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
84 Phillips, Jeremiah FR Community Christian (Tal) 16:36.87 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
85 Philley, Caden SO Community Christian (Tal) 16:46.24 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
86 Polous, Brendon FR Franklin County 16:47.39 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
87 Peterson, Lance 7 Franklin County 16:51.43 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
88 Hedges, Thomas 7 Bozeman 16:54.62 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
89 Leland, Caleb 8 Community Christian (Tal) 16:55.26 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019

3200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Watford, Laci FR University Christian 11:21.81 Creekside High School Friday Knight Invite 2019 Mar 15, 2019
2 Forte, Gianna SR Bishop Snyder 11:28.29 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
3 Woods, Audrey SR Providence 11:53.86 Florida Relays Mar 28, 2019
4 Koeppel, Susan 7 Maclay 12:05.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Paredes, Sofia 8 Maclay 12:15.38 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
6 Espinosa, Maya JR Baker 12:16.49 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Tychsen, Sarah 7 Community Christian (Tal) 12:35.19 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
8 Olivarez, Kaylin 6 Baker 12:35.31 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Whitehouse, Katie FR St. Joseph 12:36.60 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019
10 Frost, Kaitlyn FR Bishop Snyder 12:45.35 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
11 Desotell, Karis SO Community Christian (Tal) 12:47.18 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
12 Jackson, Emily SR St. Joseph 13:11.78 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019
13 Newkirk, Allison SR Bishop Snyder 13:14.38 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
14 Goodwin, Isabella JR St. Joseph 13:15.18 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
15 Laywell, Natalie SR St. John Paul Catholic 13:21.94 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
16 Tutton, RaeAnne 7 Pensacola Christian 13:30.71 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
17 Woods, Sydney 8 Providence 13:38.02 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
18 Arnold, Montana JR St. Joseph 13:42.86 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
19 Yanas , Ana JR Pensacola Christian 13:51.96 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Butler, Eliana 8 Baker 14:17.89 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
21 Mapp, Liz FR North Florida Christian 14:24.25 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
22 Arthur, Madelinde SO Freeport 14:24.74 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Birx, Hannah JR Pensacola Christian 14:52.63 Aggie Invitational Mar 9, 2019
24 Chappell , Jessica SO Pensacola Christian 14:54.50 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
25 Boudreau, Riley JR Trinity Christian (Jax) 15:13.32 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
26 Jackson, Sarah JR Trinity Christian (Jax) 15:28.38 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
27 Schwiekert, Kaylee 7 Port St. Joe 15:30.18 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
28 Plankett, Audrey 7 Baker 15:36.08 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
29 Rush, Haleh SO North Florida Christian 15:45.69 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
30 Tychsen, Arden SO Community Christian (Tal) 15:46.35 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
31 Payne, Madison 7 Community Christian (Tal) 16:12.39 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
32 Braddock, Destiny SR Northview 16:14.07 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
33 Harknett, Tia JR Freeport 16:18.73 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
34 Marquez, Chloe 7 Bozeman 16:32.00 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
35 Hagler, Annabelle 7 Bozeman 17:00.72 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
36 Richmond, Gracie 7 Bozeman 17:04.17 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
37 Barragan, Faviola FR Blountstown 17:04.40 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
38 Valdez, Isabella SO Blountstown 17:12.95 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
39 Hoffer, Grace SR Bishop Snyder 17:14.01 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
40 Burch, Karen JR Wewahitchka 17:15.91 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
41 Fleming, Mary 7 Paxton 17:22.44 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
42 Francis, Prez 8 North Florida Christian 17:33.85 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
43 Penix, Rayanna SR Wewahitchka 19:06.27 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cleveland, Kayla 8 University Christian 15.16 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
2 Moore , Ashley SR Bishop Snyder 15.29 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
3 Sage, Courtney JR St. Johns Country Day 16.06 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 +0.0
4 Romero, Hannah FR Pensacola Christian 16.60 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
5 Cox, Teriona SO Liberty County 16.94 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.4
6 Ramos, Ashley SO Bishop Snyder 17.35 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
7 Stricklin, Ciara JR Paxton 17.38 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.4
8 Chavis, Alyssa SR Jay 17.52 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
9 Kersten , Sarah JR Bishop Snyder 17.53 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
10 Murray, Madison SR Providence 17.66 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 0.1
11 Mathews, Morgan FR Central (Milton) 17.94 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
12 Smith, Katherine FR Maclay 18.06 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.1
13 Cothan, Jade JR Port St. Joe 18.19 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 +0.0
14 Baggett, Taylor FR Central (Milton) 18.23 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
15 Stricklin, Jacqueline JR Paxton 18.31 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
16 Frankowski, Karyssa SO Bozeman 18.36 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 +0.0
17 Cox, Destiny SO Bishop Snyder 19.11 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
18 Criswell, Karlee JR Northview 19.33 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
19 Lewis-Tubre, Isabella 8 Providence 19.39 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.6
20 Griffin, Penelope 8 Central (Milton) 19.65 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
21 Orr, Zoe FR Providence 19.66 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.5
22 Dodson, Sara Grace 8 Maclay 19.73 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
23 Winter, Sarah JR Harvest Community 19.78 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 1.0
24 Merritt, Kathryn SO Maclay 19.91 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 May, Bailey JR Bishop Snyder 20.03 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019 1.7
26 Lillie, Madeline FR Maclay 20.04 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
27 Graves, Jenna 8 Hilliard 20.20 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
28 Hosford, Mary Emma SO Liberty County 20.26 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
29 Johnson, Mari 8 Port St. Joe 20.57 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
30 Carter, Grace FR Beaches Chapel 20.67 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
31 Paishon, Karlee 8 Duval Charter 20.70 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019 -0.2
32 Oswald, Sarah 8 Bozeman 21.01 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
33 Derr, Carly FR Providence 21.02 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.7
34 Webb, Hanna 8 Duval Charter 21.03 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019 -0.9
35 Nunery, Amelia FR Bozeman 21.12 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
36 Weldon, Kayla SR Freeport 21.15 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
37 Rudd, Rilee FR Liberty County 21.32 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
38 Christensen, Baylee SR Bozeman 21.42 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
39 Smalley, Shelby SR First Coast Christian 21.67 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019 -0.3
40 Barber, Allison SR Hilliard 21.78 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 0.6
41 Gugia, Rogela 7 Trinity Christian (Jax) 21.97 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 1.1
42 Steifel, Lindsey SO Franklin County 21.99 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
43 Murphy, Elizabeth SO Pensacola Christian 22.33 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
44 Vargas, Olivia 6 Jefferson County 22.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
45 Schultz, Emma 8 St. Johns Country Day 22.53 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.5
46 Santiago, Hamalielyz FR Rocky Bayou Christian 22.64 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
47 Peters, Amelia 8 Duval Charter 22.68 Bolles Middle School Invitational Mar 8, 2019 -0.1
48 Wilson, Zoe SR Florida Deaf and Blind 23.40 Dragon Invitational Mar 28, 2019 4.6
49 Myers, Savannah SO Liberty County 23.81 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
50 Teymorzadeh , Heila 8 Pensacola Christian 24.23 Aggie Invitational Mar 9, 2019

110 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Mills, Darian FR Blountstown 15.23 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
2 Williams , Albert JR Bishop Snyder 15.57 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
3 Brown, Anthony JR FAMU DRS 15.87 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
4 Rolle, Gavin JR Maclay 15.93 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
5 Vargas, Elias JR Jefferson County 16.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
6 Bates, Tyler SR Bozeman 16.23 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
7 Conner, Anthony JR Hilliard 16.63 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.1
8 McCray, Deandrae SO North Florida Christian 16.77 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.2
9 Roberts, Connor JR Jay 16.90 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
10 Reed, Jataevion SR Port St. Joe 17.09 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
11 Jones, Zarek SR Trinity Christian (Jax) 17.22 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.2
12 James, Isaac JR Bishop Snyder 17.23 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
13 Vinta, Brandon SR Bozeman 17.45 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
14 Van Wieren, Jacob SR Trinity Christian (Jax) 17.56 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
15 Brownlee, David SR Bozeman 17.64 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
16 Sparks, Olatunde JR North Florida Christian 17.92 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
17 Nealy, Detrevian JR Jefferson County 17.96 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
18 Brown, Andrea SR Graceville 17.97 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
19 Murrah, John SR Maclay 18.04 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
20 Steen, Matthew SO Jefferson County 18.19 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
21 Kelly, Kemarl SO Bishop Snyder 18.45 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
22 Ates, Jimmie FR Central (Milton) 18.62 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.2
23 Williams, Nate FR Trinity Christian (Jax) 18.77 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
24 Larson, Daniel SR Pensacola Christian 18.91 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.3
25 Thompson-Davoli, Quintin FR Bishop Snyder 19.45 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.4
26 Walker, Randy 8 Jefferson County 19.53 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
27 Shuler, Carl 8 Jefferson County 19.61 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
28 Baldwin, Casey SO Blountstown 19.80 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
29 Hope, Dartanion JR Blountstown 19.94 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
30 Hyojoon, Kim 8 Pensacola Christian 20.11 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
31 Martin, Richard SO Bishop Snyder 20.14 First Coast JV Championships Mar 13, 2019
32 McCorvey, Micah FR North Florida Christian 20.15 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
33 Ashworth, Nicholas FR Rocky Bayou Christian 20.31 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
34 Harnage, Chance SO Christs Church Academy 20.36 Friday Night Spikes Apr 5, 2019 -2.1
35 Maas, Jacob JR North Florida Christian 20.40 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
36 Cleland, Benjamin SO Christs Church Academy 20.60 Friday Night Spikes Apr 5, 2019 0.2
37 Mixon, Matthew FR Rocky Bayou Christian 20.72 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
38 Robinson, Luke SO St. Johns Country Day 20.78 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 +0.0
39 Mitchell, Nathan FR Pensacola Christian 20.84 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
40 Riffel, Michael SO Pensacola Christian 21.09 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
41 James, Cyprian SR Graceville 21.55 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
42 Bialick, Seth 8 Trinity Christian (Jax) 21.91 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.3
43 Horton, Lukas SO Florida Deaf and Blind 22.07 FSDB Invitational Feb 28, 2019
44 Wilson, James SO St. Johns Country Day 22.11 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.7
45 Smith, Aaron FR Rocky Bayou Christian 22.23 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
46 Jean-Francois, Felipe 7 First Coast Christian 22.35 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
47 Soffler, Joshua JR St. Johns Country Day 22.50 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019 -0.8
48 Dickerman, Nathan FR Pensacola Christian 22.89 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
49 Mulder, Treyson JR Blountstown 23.07 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
50 Mouzon, Iverson JR Graceville 23.11 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
51 Rossell, Gideon 7 Rocky Bayou Christian 23.18 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
52 Steen, Jamichael JR Jefferson County 23.29 Maclay Mini Meet 3 Mar 27, 2019
53 Beauchamp, Christian SR Pensacola Christian 23.49 Aggie Invitational Mar 9, 2019
54 Waters, Jekeil 8 Graceville 23.51 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
55 McKinnie, Xavier FR Graceville 23.67 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
56 Rossell, Gabriel 8 Rocky Bayou Christian 24.46 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
57 Zeitouni, James SO Pensacola Christian 25.08 Tiger Invitational Feb 16, 2019
58 Clark, Joseph Hunter JR Freeport 27.43 Walton County Championship Mar 7, 2019

300 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Reed, Jataevion SR Port St. Joe 41.19 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Brown, Anthony JR FAMU DRS 41.97 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Rolle, Gavin JR Maclay 42.02 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Williams , Albert JR Bishop Snyder 42.35 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
5 Roberts, Connor JR Jay 42.41 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Vargas, Elias JR Jefferson County 42.76 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Bates, Tyler SR Bozeman 42.87 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
8 Rimmer, Blake SR Pensacola Christian 43.16 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
9 Vinta, Brandon SR Bozeman 43.41 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
10 Nealy, Detrevian JR Jefferson County 43.43 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
11 Van Wieren, Jacob SR Trinity Christian (Jax) 43.54 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
12 Langston, Tredarious SR North Florida Christian 43.86 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
13 McDermitt, Logan JR Eagles View 44.37 Bolles Bulldog Classic Mar 1, 2019
14 McClain, Trevon SR Duval Charter 44.61 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
15 Sparks, Olatunde JR North Florida Christian 44.98 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
16 Jones, Zarek SR Trinity Christian (Jax) 45.23 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
17 Ates, Jimmie FR Central (Milton) 45.38 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
18 Shuler, Carl 8 Jefferson County 45.44 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
19 Thompson-Davoli, Quintin FR Bishop Snyder 45.50 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
20 Conner, Anthony JR Hilliard 45.53 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
21 James, Isaac JR Bishop Snyder 46.05 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
22 Steen, Matthew SO Jefferson County 46.15 Chiefland Home Meet 2 Mar 19, 2019
23 Brown , Hayden SR Pensacola Christian 46.40 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
24 Rolle, Garrett SO Maclay 46.55 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
25 Murrah, John SR Maclay 47.21 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
26 Kelly, Kemarl SO Bishop Snyder 47.47 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
27 Baldwin, Casey SO Blountstown 47.93 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
28 Johnson , Andrew 8 Pensacola Christian 48.02 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
29 Hope, Dartanion JR Blountstown 48.05 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
30 Walker, Randy 8 Jefferson County 48.20 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
31 Robinson, Luke SO St. Johns Country Day 48.69 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
32 Tomotio, Joab SO Beaches Chapel 48.72 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
33 Williams, Nate FR Trinity Christian (Jax) 48.92 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
34 Maas, Jacob JR North Florida Christian 49.06 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
35 Martin, Richard SO Bishop Snyder 49.19 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
36 Ashworth, Nicholas FR Rocky Bayou Christian 49.20 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
37 McCray, Deandrae SO North Florida Christian 49.38 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
38 Mulder, Treyson JR Blountstown 49.84 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
39 Stibolt, Connor SR Pensacola Christian 50.69 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
40 Bagwell, Skylar 8 Bozeman 51.02 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
41 Mixon, Matthew FR Rocky Bayou Christian 51.21 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
42 Scott, Jeremy FR Providence 51.35 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
43 Merced, Luis FR Florida Deaf and Blind 51.84 Nease Freshmen Sophomore Championship Mar 27, 2019
44 McCranie, Parker SO North Florida Christian 51.91 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
45 Green, Tyler SR Providence 52.20 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
46 Wilson, James SO St. Johns Country Day 52.29 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
47 Carvajal, Antonio FR Maclay 52.50 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
48 Soffler, Joshua JR St. Johns Country Day 52.52 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
49 Bodiker, Garrett SO Northview 52.54 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
50 Smith, Aaron FR Rocky Bayou Christian 52.65 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
51 Murrah, James 8 Maclay 53.42 Chiles Track & Field Relays Feb 16, 2019
52 Larson, Daniel SR Pensacola Christian 53.68 Tiger Invitational Feb 16, 2019
53 Finklea , Demarius SO Graceville 54.35 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
54 Dean, Cameron SO Pensacola Christian 54.89 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
55 Mitchell, Nathan FR Pensacola Christian 55.05 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
56 Davis, Jaquez SR Graceville 55.22 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
57 Whitten, Jack FR Providence 55.27 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
58 Rossell, Gideon 7 Rocky Bayou Christian 55.45 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
59 Wilder, Bryce JR Bozeman 55.64 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
60 Gonzalez, Jacob JR Jay 56.00 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
61 Mouzon, Iverson JR Graceville 56.13 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
62 Rulli, Cameron FR Duval Charter 56.18 Ed White Mini Meet 3 Mar 5, 2019
63 McKinnie, Xavier FR Graceville 56.94 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
64 Bradley, Samuel SO Northview 57.20 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
65 Trejo - Gonzalez, Felipe JR Blountstown 57.33 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
66 Lamb, David SO Northview 58.03 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
67 Riffel, Michael SO Pensacola Christian 58.23 Aggie Invitational Mar 9, 2019
68 Bashore, John FR Northview 58.72 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
69 Rossell, Gabriel 8 Rocky Bayou Christian 58.85 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
70 Layne, Adam FR Bozeman 1:00.63 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
71 Casey, Nolan JR Providence 1:08.38 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019

300 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Sage, Courtney JR St. Johns Country Day 45.45 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
2 Moore , Ashley SR Bishop Snyder 48.43 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
3 Mathews, Morgan FR Central (Milton) 48.68 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Romero, Hannah FR Pensacola Christian 49.29 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
5 May, Bailey JR Bishop Snyder 49.96 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
6 Rimmer, Caroline FR Pensacola Christian 50.46 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Mazziotta, Mackenzie SR Maclay 50.79 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Ramos, Ashley SO Bishop Snyder 51.56 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
9 Cox, Teriona SO Liberty County 51.69 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
10 Scales, Ricquel SR Blountstown 51.86 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
11 Winter, Sarah JR Harvest Community 52.57 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
12 Kersten , Sarah JR Bishop Snyder 52.87 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
13 Stricklin, Ciara JR Paxton 53.07 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
14 Frankowski, Karyssa SO Bozeman 53.37 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
15 Cox, Destiny SO Bishop Snyder 53.54 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
16 Oswald, Sarah 8 Bozeman 53.93 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
17 Merritt, Kathryn SO Maclay 54.29 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
18 Baggett, Taylor FR Central (Milton) 54.43 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
19 Espinosa, Gabriela FR Baker 54.77 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
20 Criswell, Karlee JR Northview 54.90 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
21 Cothan, Jade JR Port St. Joe 55.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
22 Lillie, Madeline FR Maclay 55.20 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
23 Johnson, Mari 8 Port St. Joe 56.69 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
24 Mims, Jennifer 7 Pensacola Christian 57.02 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
25 Stanley, Mary FR Bishop Snyder 57.08 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
26 Bouington, Kristen FR Port St. Joe 57.43 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
27 Wuerffel, Audrey SO Harvest Community 57.48 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019
28 Griffin, Penelope 8 Central (Milton) 58.24 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
29 Adams, Anna FR Northview 59.16 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
30 Schultz, Emma 8 St. Johns Country Day 59.21 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019
31 Adams, Ellie 7 Baker 59.24 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
32 Brown, Lindsey SR Pensacola Christian 59.68 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
33 Cobb, Megan 8 Bozeman 59.82 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
34 Graves, Jenna 8 Hilliard 59.92 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
35 Hutto, Sarah 8 Bozeman 1:00.44 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
36 Brown , Lindsey FR Pensacola Christian 1:00.57 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
36 Teymorzadeh , Heila 8 Pensacola Christian 1:00.57 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
38 Peters, Amelia 8 Duval Charter 1:00.64 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
39 Hammond, Heidi FR Baker 1:00.70 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
40 Marlatt, Sage SR North Florida Christian 1:00.79 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
41 Crapps, Elizabeth FR Maclay 1:00.92 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
42 Orr, Zoe FR Providence 1:00.96 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
43 Paishon, Karlee 8 Duval Charter 1:01.31 Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
44 Rudd, Rilee FR Liberty County 1:01.99 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
45 Hosford, Mary Emma SO Liberty County 1:02.23 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
46 Dodson, Sara Grace 8 Maclay 1:02.62 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
47 Vargas, Olivia 6 Jefferson County 1:04.68 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
48 Richmond, Gracie 7 Bozeman 1:06.60 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
49 Santiago, Hamalielyz FR Rocky Bayou Christian 1:06.62 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
50 Mitchell, Phoebe FR Duval Charter 1:07.41 Ed White Mini Meet 3 Mar 5, 2019
51 Steifel, Lindsey SO Franklin County 1:08.44 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
52 Graham, Isabella 8 Duval Charter 1:08.45 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
53 Taylor, Madison 7 Bozeman 1:10.12 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
54 Laue, Evelyn SO Freeport 1:11.93 Seahawk Open Feb 16, 2019

4 x 100 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Maclay 43.01 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 North Florida Christian 43.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
3 Providence 44.08 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 North Florida Educational 44.25 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
5 Jefferson County 44.59 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
6 Northview 44.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Graceville 44.99 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Harvest Community 45.18 Dragon Invitational Mar 28, 2019
9 Trinity Christian (Jax) 45.20 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
10 FAMU DRS 45.25 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
10 Bishop Snyder 45.25 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
12 Bozeman 45.41 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
13 Sneads 45.60 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
14 Pensacola Christian 45.66 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Blountstown 45.66 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
16 Hilliard 45.90 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
17 Port St. Joe 46.08 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
18 Beaches Chapel 46.15 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
19 Duval Charter 46.47 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
20 Jay 46.49 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
21 Freeport 46.86 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
22 Florida Deaf and Blind 48.04 Dragon Invitational Mar 28, 2019
23 Rocky Bayou Christian 48.13 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
24 St. John Paul Catholic 50.00 Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
25 Franklin County 50.13 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
26 Paxton 50.33 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
27 First Coast Christian 51.49 Don Hall Invitational Mar 29, 2019
28 St. Johns Country Day 52.27 Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
29 Community Christian (Tal) 59.69 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019

4 x 100 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Maclay 50.74 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Northview 51.46 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Blountstown 51.63 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Providence 51.93 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Harvest Community 52.41 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 FAMU DRS 52.49 FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
7 Sneads 52.56 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Graceville 53.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Pensacola Christian 53.28 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
10 Central (Milton) 53.75 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Hilliard 54.04 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
12 Bishop Snyder 54.09 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
13 Bozeman 54.12 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
14 Jefferson County 54.52 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
15 Florida Deaf and Blind 54.62 Dragon Invitational Mar 28, 2019
16 Beaches Chapel 54.87 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
17 Jay 55.37 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
18 Duval Charter 55.61 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
19 Rocky Bayou Christian 56.11 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
20 Freeport 56.19 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
21 North Florida Educational 56.53 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
22 First Coast Christian 56.56 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
23 Community Christian (Tal) 56.67 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
24 Wewahitchka 56.68 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
25 North Florida Christian 57.14 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
26 Port St. Joe 58.08 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
27 Paxton 58.21 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
28 Baker 59.16 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
29 Franklin County 1:00.06 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
30 St. Johns Country Day 1:05.13 Providence Invite 1 Feb 21, 2019

4 x 400 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jefferson County 3:31.68 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Bishop Snyder 3:33.96 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
3 Maclay 3:34.90 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 North Florida Christian 3:35.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Providence 3:36.90 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Port St. Joe 3:37.72 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Central (Milton) 3:39.41 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Pensacola Christian 3:41.50 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Harvest Community 3:41.50 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
10 Northview 3:43.43 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Rocky Bayou Christian 3:43.60 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
12 FAMU DRS 3:44.25 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
13 Blountstown 3:44.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 St. Joseph 3:46.45 5th Annual Craig Speziale Invitational Mar 2, 2019
15 Trinity Christian (Jax) 3:48.04 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
16 Graceville 3:50.15 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
17 Freeport 3:52.87 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
18 Wewahitchka 3:55.15 FHSAA 1A District 2 Apr 10, 2019
19 North Florida Educational 3:55.71 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
20 Hilliard 3:58.79 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
21 St. Johns Country Day 3:58.87 Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
22 University Christian 4:04.76 St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
23 Florida Deaf and Blind 4:05.56 Ridgeview Panther Invitational Feb 14, 2019
24 Jay 4:13.07 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
25 Baker 4:15.30 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
26 Sneads 4:16.47 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
27 Community Christian (Tal) 4:17.66 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
28 First Coast Christian 4:24.19 St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
29 Bozeman 4:26.60 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019

4 x 400 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Maclay 4:14.44 Maclay Mini Meet 1 Feb 27, 2019
2 University Christian 4:18.37 Prince and Sibil Zachariah Invitational Mar 8, 2019
3 Pensacola Christian 4:19.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Providence 4:20.73 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
5 St. Johns Country Day 4:21.60 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
6 Bishop Snyder 4:22.01 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
7 Trinity Christian (Jax) 4:23.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Baker 4:23.29 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
9 Northview 4:31.32 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
10 Community Christian (Tal) 4:32.35 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Central (Milton) 4:33.82 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
12 Port St. Joe 4:37.30 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
13 Blountstown 4:43.45 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
14 Jay 4:45.27 FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
15 FAMU DRS 4:46.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
16 Jefferson County 4:51.18 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
17 Graceville 4:52.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
18 St. Joseph 4:54.74 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
19 Freeport 4:58.49 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
20 Hilliard 4:59.06 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
21 North Florida Christian 5:00.92 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
22 Wewahitchka 5:01.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
23 Bozeman 5:21.84 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
24 St. John Paul Catholic 5:29.90 Wakulla Home Meet 3 Apr 2, 2019
25 Paxton 5:31.05 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
26 Beaches Chapel 5:33.64 Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
27 Sneads 5:33.93 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
28 Florida Deaf and Blind 5:35.63 Dragon Invitational Mar 28, 2019

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Maclay 8:24.51 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Bishop Snyder 8:40.20 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
3 Providence 8:42.08 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Pensacola Christian 8:48.21 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 St. Joseph 8:48.87 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
6 Trinity Christian (Jax) 8:49.18 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
7 Blountstown 8:56.67 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
8 Central (Milton) 9:18.32 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Freeport 9:19.11 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
10 Hilliard 9:20.48 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019
11 Jefferson County 9:20.94 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
12 Wewahitchka 9:26.99 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
13 Florida Deaf and Blind 9:40.13 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
14 North Florida Christian 9:46.15 Maclay Last Chance Relays Apr 4, 2019
15 Rocky Bayou Christian 9:49.45 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
16 Duval Charter 9:56.21 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019
17 Northview 10:17.13 Jay QB Invitational Apr 2, 2019
18 FAMU DRS 10:19.80 Tariq Barfield Invitational Mar 8, 2019
19 Graceville 10:21.68 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
20 Community Christian (Tal) 10:26.98 Wakulla Quad Meet 2 Mar 26, 2019
21 Christs Church Academy 10:59.08 Mandarin Mustang Last Chance Mini-Meet Apr 2, 2019
22 Bozeman 11:25.91 Bozeman Invitational Mar 12, 2019
23 Franklin County 12:02.91 Wakulla Home Meet 1 Feb 28, 2019
24 First Coast Christian 13:25.34 Episcopal Eagle Open Feb 15, 2019

High Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Langston, Tredarious SR North Florida Christian 1.85m 6' 0.75" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2 Apr 13, 2019
1 Ward, Adrian SR Pensacola Christian 1.85m 6' 0.75" FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
3 James, Cyprian SR Graceville 1.82m 5' 11.5" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Zeitouni, James SO Pensacola Christian 1.80m 5' 10.75" FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
5 Athearn, Parker SR Rocky Bayou Christian 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Brathwaite, Simon SR Franklin County 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Conner, Anthony JR Hilliard 1.77m 5' 9.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
5 Howard, Caleb SO Blountstown 1.77m 5' 9.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
9 Horton, Lukas SO Florida Deaf and Blind 1.75m 5' 8.75" FSDB Invitational Feb 28, 2019
9 Scott, Jeremy FR Providence 1.75m 5' 8.75" Episcopal JV Championships Mar 28, 2019
11 Brown, Stone SR Jay 1.72m 5' 7.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
11 Mackenzie, Cameron FR St. Johns Country Day 1.72m 5' 7.75" Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
13 Burkhardt, Brookes JR St. Joseph 1.70m 5' 7" Friday Night Spikes Apr 5, 2019
13 Cowherd, Stanley FR St. Johns Country Day 1.70m 5' 7" St. John's Country Day Mini-Meet 1 Mar 12, 2019
13 Murrah, John SR Maclay 1.70m 5' 7" Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
16 Rizk, Aidan JR Bishop Snyder 1.69m 5' 6.5" Providence Pre-District Meet Apr 2, 2019
17 Lawton, Ty'vorus JR St. Joseph 1.68m 5' 6" Pedro Menendez Falcon Friday Mar 8, 2019
18 Brown, Andrea SR Graceville 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
18 Culp, Palmer FR North Florida Christian 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
18 Jarrett , Jadon SR Bishop Snyder 1.67m 5' 5.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
18 Pham, Chris SR North Florida Christian 1.67m 5' 5.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
22 Dickerman, Nathan FR Pensacola Christian 1.62m 5' 3.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Jones, Zarek SR Trinity Christian (Jax) 1.62m 5' 3.75" St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
22 Lewis, Austin SO Bishop Snyder 1.62m 5' 3.75" Oak Hall Mini-Meet 1A/2A Schools Mar 27, 2019
22 Newsome, Raishad SO University Christian 1.62m 5' 3.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
26 Bush, Rayvon SR Northview 1.60m 5' 3" FHSAA 1A District 1 Apr 10, 2019
26 Heuchen, Caleb 8 Maclay 1.60m 5' 3" Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
26 Mandell, Tobias FR Jay 1.60m 5' 3" Jay QB Invitational Apr 2, 2019
26 Okoroji, Chukwuma SR Maclay 1.60m 5' 3" Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
26 Zeitouni, John SR Pensacola Christian 1.60m 5' 3" Jay QB Invitational Apr 2, 2019
31 Geiger, Gant 8 Hilliard 1.57m 5' 1.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
31 Scott, Wesley SO Trinity Christian (Jax) 1.57m 5' 1.75" St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
33 Alexander, Damarius JR Jefferson County 1.55m 5' 1" Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
33 Bodiker, Garrett SO Northview 1.55m 5' 1" Jay QB Invitational Apr 2, 2019
33 James, Isaac JR Bishop Snyder 1.55m 5' 1" 2019 Bolles Relays Mar 14, 2019
33 Ratliff, Johnathan JR Jay 1.55m 5' 1" Jay QB Invitational Apr 2, 2019
33 Widener, Ian JR Maclay 1.55m 5' 1" Maclay Mini Meet 2 Mar 13, 2019
38 Dugan, Zion FR St. Johns Country Day 1.52m 4' 11.75" St Johns Country Day School Mini-Meet 2 Apr 3, 2019
38 Grundy, David SO Harvest Community 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
38 Harnage, Chance SO Christs Church Academy 1.52m 4' 11.75" FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019
41 Bradley, Samuel SO Northview 1.50m 4' 11" Jay QB Invitational Apr 2, 2019
41 Hardy, Malachi 8 FAMU DRS 1.50m 4' 11" FHSAA 1A District 3 and 2A District 2