2019 All-Florida Leaderboard

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Cooper, Tyrese SR Miami Norland 10.32 Florida Relays Mar 28, 2019 1.1
2 Seneca, Milledge SR Dunbar 10.34 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
3 Banks, Taylor SR Miramar 10.38 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.7
4 Smith , Arian JR Mulberry 10.39 Florida Relays Mar 28, 2019 0.9
5 Bowman, Demarkcus JR Lakeland 10.41 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
6 Fleming, Marcus JR Miami Northwestern 10.43 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.3
7 Roberts, Rantano SR Haines City 10.45 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
7 Fordham, Keyon SR Manatee 10.45 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
9 Stuart, Jaquez SR Miami Northwestern 10.50 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.6
10 Leiba, Cameron SR Dillard 10.53 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 0.6
10 Fleuristal, Bernard SR Lake Mary 10.53 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 1.9
12 Ware, Tyjuan SR Boyd Anderson 10.55 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
13 Sam, Richard SR North Miami 10.57 FHSAA 4A District 15 Apr 15, 2019 -0.4
14 Sessions, Jaylan SR Palatka 10.59 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
15 Fails, Jeremiah SR Ocoee 10.60 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.4
16 Jones, Jarvis JR Dunbar 10.64 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
17 Collier, Alex JR Orange Park 10.68 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.4
17 Wright, Jermaine SR South Dade 10.68 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.2
19 Colome, Armando SR Miami Coral Park 10.69 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.2
20 Dawson, Tarvarish SO Lehigh 10.71 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.1
20 Williams, Trayvon SR Palatka 10.71 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
20 Taylor, Jordan JR Miami Northwestern 10.71 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.2
23 Black, Suresh SR First Academy (Orlando) 10.72 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.8
23 Brown, Joseph SR Terry Parker 10.72 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
23 Bennett-Woon, Errol SR Monsignor Pace 10.72 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
26 Alls, Anthony SO Winter Haven 10.73 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
27 Brown, Kesean SO Oak Hall 10.74 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 +0.0
27 Abram, Seraiah SR Lake Mary 10.74 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 1.9
29 Collins, Keandre Sarasota 10.75 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.4
29 Jones, David JR West Orange 10.75 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
29 Jean, Taelson SR Olympia 10.75 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.4
29 Stokes, Elijah SR Lake Region 10.75 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.1
33 Chance , Jalen SR Bishop Snyder 10.76 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.9
33 Jones-Riley, Jaden SR Leon 10.76 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
33 Allen, Demarcus SO Dillard 10.76 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.3
33 Dorris , Johnnie JR East Bay 10.76 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
33 Bell, Aaron SO Terry Parker 10.76 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.4
38 Blake, Caleb SR Bishop Moore 10.77 Larry Kelly Invitational 2019 Mar 1, 2019 0.1
38 Dupuy, Pierre SR Ely 10.77 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.5
38 Wright , Dante SR Navarre 10.77 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 1.3
38 Chaney, Donald JR Belen Jesuit Prep 10.77 Belen Home Meet #1 Feb 26, 2019
42 Holmes, Caziah JR Cocoa 10.78 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.6
42 Shippy, Brenton JR Homestead 10.78 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.7
42 Thurston, Takori SO Monsignor Pace 10.78 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
45 McDoom, Matthew FR West Orange 10.79 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 -0.3
45 Reaves, Psaveon SR Admiral Farragut 10.79 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
45 Walden, Justin JR North Miami 10.79 FHSAA 4A District 15 Apr 15, 2019 -0.4
48 Deas, Darnell JR Ely 10.80 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.5
48 Leary, Christian SO Edgewater 10.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
48 Richards, Chadrick SO Lake Brantley 10.80 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 2.5
48 Wright, Nayquan SR Miami Carol City 10.80 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 2.8
52 Parodie, Roman JR Cardinal Gibbons 10.81 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
52 Purnell, Kevon SR Palm Beach Lakes 10.81 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
52 Richardson, Johnny JR Lake Wales 10.81 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
52 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 10.81 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
52 Floyd, Marcus SR Middleburg 10.81 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 2.5
57 Lewis, Darius SR First Coast 10.82 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.1
57 Charleston, Deqavious JR Gadsden County 10.82 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.1
57 Cruickshank, Derrick JR Palm Beach Central 10.82 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
57 Abraham, Micah SR East Lake 10.82 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.4
57 Walton, Darius SR South Dade 10.82 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 1.6
62 Edwards, Khaishef JR Largo 10.83 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.9
62 Shannon, Malachi JR Lake Minneola 10.83 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.4
62 Williams, Roger JR Lake Wales 10.83 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
62 Powell, Stephen SR Douglas 10.83 FHSAA 4A District 12 Apr 10, 2019 1.2
66 Desir, Clifford JR Park Vista 10.84 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
66 Wilson, Malachi SR Osceola (Kissimmee) 10.84 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
66 Duhaney, Alec JR West Orange 10.84 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.4
66 Grennell, Giovanni SR Monarch 10.84 FHSAA 4A District 12 Apr 10, 2019 1.2
66 Stokes, Jaelen SO Auburndale 10.84 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.4
71 Williams, Alex JR East Ridge 10.85 Florida Relays Mar 28, 2019 0.9
71 Dawson, Maurice JR First Coast 10.85 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.3
71 Charles, Johnathan SR North Fort Myers 10.85 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 0.6
74 Smith, Paris SR Lakewood 10.86 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 1.2
74 Thomas, Christian SR DeLand 10.86 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.5
74 Mitchell, Quinyon SR Williston 10.86 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
77 Guerrier, Shawn JR North Miami 10.87 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.7
77 Baptiste, Weston SO Montverde Academy 10.87 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
77 Desir, Oberde SR Monsignor Pace 10.87 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
80 kennedy, Tyrel SR Dunbar 10.88 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
80 Laidler, Antonio SR Glades Central 10.88 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 2.5
80 Barber, Jarvis SR North Marion 10.88 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
80 White, Trevor SR Northeast (OP) 10.88 Broward Elite Athletic Club Showcase May 17, 2019 2.6
84 Davis, Vincent SR Cardinal Gibbons 10.89 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 2.2
84 Robinson, Domictress SO Ribault 10.89 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.4
84 Elam, Kaiir SR Benjamin School 10.89 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
84 Jackson, Javon JR Atlantic (Delray) 10.89 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
84 Housey, Jeremiah SO Viera 10.89 Bill Wilson Invitational Mar 9, 2019 -0.5
84 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 10.89 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.1
84 Daley, Tyerique JR Boyd Anderson 10.89 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.6
91 Andrews Powley, Derrick JR Tampa Bay Tech 10.90 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 0.1
91 Tirado Bocanegra, Jadon SR Winter Park 10.90 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 1.8
91 Bowen, Patrick JR Dillard 10.90 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.5
91 Daniel, Cameron SR Miami Columbus 10.90 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 2.3
91 Moore, Ken FR Miami Columbus 10.90 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
96 Ward, Jayden SO University (Orlando) 10.91 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
96 Tate, Demorie JR Freedom (Orlando) 10.91 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
96 Odom Walker, Brandon JR Tampa Bay Tech 10.91 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.5
99 Guinyard , Isiah SR Mulberry 10.92 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.2
99 Francis, Jyrhen SR Anclote 10.92 Sunshine Athletic Conference West Apr 3, 2019
99 Harrigan, Makhi SR Boyd Anderson 10.92 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
99 McKee, Justin SR Episcopal 10.92 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 1.5
99 Hartman, Jacorey SR Springstead 10.92 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
104 Murphy, Christian SR Gulf Breeze 10.93 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 1.5
104 Roberts, Christian JR Boone 10.93 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 0.2
104 Sinclair, Craig JR Bartram Trail 10.93 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 2.3
104 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 10.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
108 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 10.94 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
108 Rudolph, Jaden JR George Jenkins 10.94 George Jenkins Senior Night Apr 3, 2019
108 Williams, Malik SR Palmetto 10.94 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.5
111 Bent, Malichi SO Pahokee 10.95 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 +0.0
111 Everette, Damarkus SR Dillard 10.95 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 2.0
111 Pierre, Emmanuel FR Dr. Phillips 10.95 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 -0.3
114 Boone, Jahbril JR Tampa Bay Tech 10.96 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
114 Brown, Tayvon SR Central (Brooksville) 10.96 Springstead Invitational Feb 15, 2019
114 Cromwell, Niles SR Gainesville 10.96 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
114 Gantt, Carlton SR Ribault 10.96 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
114 Mosley, Connell SR Mandarin 10.96 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
114 Stephens , Ronald JR Dillard 10.96 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 3.1
114 Williams, Tahj SR Lake Placid 10.96 Moore Haven Apr 4, 2019
121 Bryant, Aubrey SO Paxon 10.97 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
121 Dyges, Jermaine JR Northeast (OP) 10.97 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
121 Mullen, Taiwan SR Coconut Creek 10.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
121 Phillips, Christopher SO Boca Ciega 10.97 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.5
121 Poole, Granits SR Chaminade-Madonna 10.97 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
121 White, Tracy JR Baker County 10.97 FHSAA 2A District 3 Apr 13, 2019
121 Williams, Shemar JR Manatee 10.97 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
128 Alvarez, Gianni SR Miami Coral Park 10.98 FHSAA 4A District 15 Apr 15, 2019 0.5
128 Butler, Logan JR Clearwater 10.98 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.5
128 Hines, T.J. SR Buchholz 10.98 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.5
128 Johnson, Galen SO Lincoln 10.98 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
128 Nelson, Theodore SR Poinciana 10.98 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
128 Spann Jr., Gregory JR Lakewood 10.98 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.4
134 Harris, David SO Mount Dora 10.99 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 1.9
134 Shawah, Zach SR Spanish River 10.99 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 0.9
134 Yirmyah, . SR Apopka 10.99 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 -0.8
137 burley, clarence SR American Heritage 11.00 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.0
137 Altidor, Glainst JR Winter Haven 11.00 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.2
137 Couch, Te'Cory SR Chaminade-Madonna 11.00 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
137 Harrigan, Malakhi JR Boyd Anderson 11.00 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.0
137 Harrison, Tyreke SR Plant City 11.00 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.6
137 Payoute, Justin SO Champagnat 11.00 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
137 Taylor, DeAngelo JR Tampa Catholic 11.00 Henry Strapp Memorial Invitational 2019 Feb 16, 2019 2.4
137 Vaughn, Jeremiah SR Bradford 11.00 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
145 Adegborioye, Adefemi SO Western 11.01 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 4.0
145 Alexis, Jaden SO Monarch 11.01 Monarch BCAA Regular Season Mar 12, 2019
145 Brown, Jeremiah SR Tampa Bay Tech 11.01 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.4
145 Cowans, Austin JR George Jenkins 11.01 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
145 Grant, Chrisean SR Fort Lauderdale 11.01 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 0.2
145 McBurrowws, Jaden JR St. Thomas Aquinas 11.01 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 0.5
145 Willis, Tristan SR Menendez 11.01 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.2
152 Bass, Alex SR North Florida Educational 11.02 Bolles Last Chance Meet Apr 3, 2019 2.5
152 CAREY, THAILAND JR East Lee County 11.02 FHSAA 3A District 12 Apr 15, 2019
152 Cashe, Tyler SO Lake Mary Prep 11.02 The Buffalo Invitational Mar 30, 2019
152 Estephere, Ishma SO Freedom (Orlando) 11.02 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 1.5
152 Robbins, Larry SR Miami Northwestern 11.02 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 2.8
157 Pena, Samuel SR Lake Minneola 11.03 Florida Relays Mar 28, 2019 1.9
157 Craig, Eddie SO Pace 11.03 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
157 Desnor, Djerwensky SO Golden Gate 11.03 FHSAA 3A District 12 Apr 15, 2019
157 Escotto, Rodrigo SR IMG Academy 11.03 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019
157 Gonzalez, Dylan JR Lake Mary 11.03 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 1.9
157 Odenat, Lino SR Holy Trinity 11.03 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 +0.0
163 Brown, Yulkeith SO Gulliver Prep 11.04 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -0.1
163 Ellis, Lake JR First Academy (Orlando) 11.04 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
163 Grant, Shavary JR John I. Leonard 11.04 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
163 Johnson, Adreal SR Rockledge 11.04 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
163 Mungin, Romain SR Plant 11.04 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
163 Reynolds, Christian JR Everglades 11.04 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 1.8
163 Williams, Cornelius SR Apopka 11.04 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 0.6
163 Williamson, James SO Columbia 11.04 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
163 Wright, Elijah SR Naples 11.04 CCAC Track Meet Apr 6, 2019
163 Wright, Rasmus JR Hallandale 11.04 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
173 Fourie, Regart SO IMG Academy 11.05 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.5
173 Lawrence, Shomari JR Ely 11.05 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.9
173 Watkins, Leon JR Santa Fe 11.05 FHSAA 2A District 5 Apr 12, 2019
173 Weatherly, Eric FR Bartram Trail 11.05 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 2.3
173 Wright Jr, Antonio SO Melbourne 11.05 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
178 Exil, Isaiah JR Olympia 11.06 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 0.6
178 Gainer, Henri SR Arnold 11.06 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
178 Henderson, Xzavier JR Miami Columbus 11.06 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.2
178 Peterson, Tyrice JR Raines 11.06 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
182 Ramsay, Robert SR FAU High 11.07 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 0.5
182 Cooper, Trai SR Ridgeview 11.07 FHSAA 2A District 4 Apr 12, 2019 0.2
182 Larry, Dominic SO Lincoln 11.07 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
182 Noel, Ritch SR Dr. Krop 11.07 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 1.6
182 St. Julien, Tommy SR Cardinal Newman 11.07 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
187 Chatman, Tequon JR Bishop Verot 11.08 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 2.2
187 Pierre-Louis, Joshua JR Benjamin School 11.08 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.3
187 Powell, Tevaris SR Pahokee 11.08 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
187 Restall, Keanan SR Orange Park 11.08 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 2.5
187 Shropshire, Jaylen SR Navarre 11.08 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
187 Spells, Jacolby FR American Heritage 11.08 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
193 Baker, Dyshawn SR Osceola (Kissimmee) 11.09 Orange Belt Conference Championships Apr 4, 2019
193 Cooks, Cornelius SO Ed White 11.09 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
193 Davenport, Kyshone JR Fort Walton Beach 11.09 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
193 Douglas, Tyrone SR Monsignor Pace 11.09 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
193 Durham, Devon JR New Smyrna Beach 11.09 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 3.5
193 Garrett, Courtavious SR Sneads 11.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 2.4
193 Graham, Fenley JR Lakeland 11.09 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.3
193 Higgins, Emmanuel SR Largo 11.09 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 0.8
193 Hope , Jayden SO Palm Beach Central 11.09 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
193 Thomas, Lamel SR Westminster Academy 11.09 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 -0.7
193 Wright, Brandon SO West Orange 11.09 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
204 Acevedo, Jorge FR Westminster Christian 11.10 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.6
204 Brown, Jayden JR Nova 11.10 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 0.2
204 Jean, Isaih SR Newsome 11.10 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
204 McWilliams, Dacarrion JR Pine Forest 11.10 FHSAA 3A District 1 Apr 16, 2019
204 Milhomme, Marvens SR Northeast (OP) 11.10 Broward Elite Athletic Club Showcase May 17, 2019 2.6
204 Mosley, Justin FR Cardinal Gibbons 11.10 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
204 Williams, Malik SO St. Petersburg 11.10 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 2.9
211 Blake, Kesean SR Deerfield Beach 11.11 FHSAA 4A District 12 Apr 10, 2019 1.2
211 Fearon, Chester SO Miami Carol City 11.11 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.8
211 Harris, Dante JR Middleton 11.11 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.1
211 McQueen, Darren FR Coral Gables 11.11 FHSAA 4A District 15 Apr 15, 2019 -0.4
211 Rowls, JayShawn SR Leon 11.11 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
211 Sutton, Isaiah SR Apopka 11.11 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.4
217 Campbell, Dammon SR Frostproof 11.12 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.5
217 Green, DJ SR Wharton 11.12 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
217 Hughes, O'Khari SR North Broward Prep 11.12 Cardinal Gibbons Meet #2 Feb 27, 2019
217 Janvier, J'qway SR Mater Academy 11.12 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.0
217 Parnell, Kamren SR Paxon 11.12 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 2.1
217 Roberson, Kione FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.12 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.8
217 Roth, Klayton JR Riverdale 11.12 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 0.6
217 tanelus, jalen SR Everglades 11.12 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 1.4
217 Walker, Lazavien SR Palmetto 11.12 Larry Richardson Memorial Invitational Mar 1, 2019 -0.5
217 Wallace, Adrian JR King 11.12 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.8
217 Warren, Stephen SO Miami Central 11.12 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.6
228 Acevedo, Juan-Carlos SR Westminster Christian 11.13 FHSAA 1A District 16 Apr 16, 2019 0.5
228 Chuparkoff, Christopher JR IMG Academy 11.13 George Jenkins Invitational Feb 16, 2019 -0.2
228 Demostheme, Rotchild SR Atlantic (Delray) 11.13 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
228 Dunbar, Jabri SO Palmetto 11.13 FHSAA 3A District 10 Apr 16, 2019 2.7
228 Jones, Tyler SO Spanish River 11.13 FHSAA 4A District 11 Apr 17, 2019 0.9
228 Mathieu, Justin JR St. John Neumann 11.13 Naples Quad Meet Mar 20, 2019
228 Owens, Tristen JR Plant 11.13 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.4
228 Saunders, Christian JR John I. Leonard 11.13 Warrior Invitational Mar 1, 2019 -0.9
228 Smith, Victor JR Palm Beach Lakes 11.13 FHSAA 3A District 14 Apr 16, 2019 0.1
228 Strong, Cartrell SR Zephyrhills 11.13 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -1.6
228 Trammel, Isaac SR Newsome 11.13 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
239 Bailey-Vice, Karlis Micheal SO Timber Creek 11.14 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.7
239 Campbell, Aaron SO Piper 11.14 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 0.2
239 Hall, Agiye SO Armwood 11.14 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
239 Harris, Damon SR West Nassau 11.14 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.1
239 Holland, Nivon JR Dr. Phillips 11.14 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
239 Jones, Aaron SO Bartram Trail 11.14 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 2.3
239 McMinn, Robert SO Miami Norland 11.14 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 1.0
239 Porter, Winfred SO Douglas 11.14 FHSAA 4A District 12 Apr 10, 2019 1.2
239 Stroup, Michael FR NSU University School 11.14 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.6
239 Williams, Michael SR Buchholz 11.14 East Coast Classic Feb 22, 2019 0.1
249 Daffin, Shawn SR Mainland 11.15 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 2.0
249 Dennis, Kendall JR Kathleen 11.15 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.8

100 Meters (Girls)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Davis, Tamari SO Oak Hall 11.27 Florida Relays Mar 28, 2019 2.0
2 Carter, Jassani FR Flanagan 11.53 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
3 Hargrove, LaSarah SR Gaither 11.57 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 +0.0
4 Sears, Jacious SR Palm Beach Gardens 11.65 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.5
5 Mills, Makhaila SO Creekside 11.66 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.7
6 Wells, Ani SR Armwood 11.70 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
7 Bolden, Dianisty SR Largo 11.74 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
8 Allers, Zahria JR St. Thomas Aquinas 11.76 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
9 Wright, Cydney SO Mainland 11.80 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
10 Cooper, Essence SR Hallandale 11.85 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
11 Jack, Zayne JR George Steinbrenner 11.87 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.0
12 Johnson, Alliann JR Osceola (Kissimmee) 11.88 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.0
12 Scille, Kameron JR Wellington 11.88 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
14 Alderman, Jazmine SR Admiral Farragut 11.89 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
15 Brown, Jermecia JR St. Thomas Aquinas 11.90 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.4
15 Thompson, Zatoria JR St. Thomas Aquinas 11.90 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -1.0
15 Douglas, Hannah SO Olympia 11.90 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.5
15 Townsend, Janiyah JR Jones 11.90 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
15 Smith, De'aria JR Miami Killian 11.90 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 1.3
20 Stewart, Teera JR Dunbar 11.91 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
21 Henderson, Ke'Aria SO North Marion 11.92 FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2 Apr 27, 2019 -0.3
22 Burton, Jacoria JR Miami Northwestern 11.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
22 Cadet, Myrka SO American Heritage 11.93 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
24 Norton, Sherri-Ann SO American Heritage 11.94 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.3
24 Daniel, Leah SR King 11.94 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
26 Bush, JaQual SR Seminole (Sanford) 11.96 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 2.9
27 Laflauer, Bernadette FR Hallandale 11.97 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 0.7
27 Harper, Aniya JR Westside 11.97 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.1
29 Washington, Lamaria SO Miami Northwestern 11.98 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.7
29 Castillo, Destiny SR Hallandale 11.98 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
31 Kingcade, Christon SR Miami Northwestern 11.99 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
31 Sanders, M'kynzi SO Miami Killian 11.99 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
33 Pascal, Tiara SR Dillard 12.00 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
34 Scott , Pebbles SO Miami Norland 12.01 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.9
34 Collins, Asherah JR Columbia 12.01 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
36 Charles, Destiny SR Cocoa 12.02 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.3
36 Bostick, Faith SR Rockledge 12.02 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
38 Williams-Gould, Autaliah SO Pine Forest 12.03 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
39 Jones, Alyssa FR Miami Southridge 12.04 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.4
39 Smith, Anquinterriana SR Rockledge 12.04 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
39 Hollie, Jaela SR Jones 12.04 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
42 Allwood, Alliyah SR Ocoee 12.06 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 -0.8
42 Miranda-Rosado, Sarianna SR Pompano Beach 12.06 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 2.4
42 Walkes, Saraiah SO Out-of-Door 12.06 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
45 Wilson, I'Asia SO Lakeland 12.08 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.0
46 Fisher , Aaliayah SR American 12.09 Miami Hurricane Invitational Mar 15, 2019 3.8
46 Gadson, Kennaria JR Wharton 12.09 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
46 Bostick, D'Janai SO Belleview 12.09 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.9
46 Benjamin, Shaniyah JR Alonso 12.09 Wharton Wildcat Invite Feb 23, 2019
50 Harvey, Kilani SR Jones 12.10 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
51 Oliveira, Moriah JR Evangelical Christian 12.11 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
52 Bozeman, Germanie JR Trinity Christian (Jax) 12.12 FHSAA 1A District 4 Apr 10, 2019 1.2
52 Blake, Jade JR Olympia 12.12 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 -0.8
52 Mosley, Tariah SO Lincoln 12.12 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
52 Tillman, Saniyah SO Auburndale 12.12 Bob English Relays 2019 Mar 2, 2019 -2.4
56 Davis, Ra'Kiria SR Ely 12.13 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019 2.1
56 Hall, Alaina JR East Bay 12.13 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
58 Flowers, Kali SR South Plantation 12.14 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 1.7
59 Kier, Amaya SR Largo 12.15 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
59 Pantilitz, Abigail JR Navarre 12.15 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.7
61 Patrice, Shenya SO Timber Creek 12.16 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
61 Karr, Victoria JR Coral Reef 12.16 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
61 McCray, Kayla JR North Miami 12.16 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
61 Banton , Teona FR McArthur 12.16 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 1.7
61 Isaac, Knyah SO Pembroke Pines Charter 12.16 John Battle III All Star Mar 2, 2019 1.2
66 Thomas, Tori FR Cardinal Gibbons 12.17 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
67 Burton, Jenyia SO Jones 12.18 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
67 Lane, Endeyah FR American Heritage 12.18 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.9
69 Berry, Shaniya JR Paxon 12.19 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
69 Weaver, Lucheyona SO Dunbar 12.19 Viking Elite Classic 2019 Feb 22, 2019 3.1
71 Bent, Delicia FR Coral Springs 12.20 2019 BCAA Championships Mar 22, 2019 0.9
71 Tennant, Ella FR River Ridge 12.20 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 0.7
71 Bonner, Trinity SR West Port 12.20 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 -0.8
74 Burrows, Kyndell JR Auburndale 12.21 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
74 West, Anylah SO Coral Reef 12.21 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 3.3
74 Francois, Tatiani JR Dillard 12.21 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
77 Lewis, Isis FR Cardinal Gibbons 12.22 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 2.4
77 Hagley, Nicola SR Coral Reef 12.22 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 2.1
77 O'Banner, A'Kyrah JR Godby 12.22 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
77 Lewis, Jacquell JR Florida High 12.22 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
77 Farinas, Victoria SO Ferguson 12.22 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
77 Hastings, Jiya SO DeLand 12.22 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 4.0
77 Ramsey, Kamala JR South Plantation 12.22 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 1.7
77 Peoples, Tahja SR Oakleaf 12.22 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.0
77 Glasco, Alexis SO St. Thomas Aquinas 12.22 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.0
86 Campbell, Charity SR Atlantic Coast 12.23 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 0.9
86 Dore, Shakaeja SO Dr. Phillips 12.23 FHSAA 4A District 4 Apr 9, 2019 0.2
88 Frost, Naveyh SO Godby 12.24 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
88 Toledo, Anabel JR Immaculata-LaSalle 12.24 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
90 Green, Leiya JR Raines 12.25 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
90 Patton, Mikera JR Shorecrest Prep 12.25 Shorecrest Senior Night Mar 26, 2019
90 Henry, Taryn JR Lincoln 12.25 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
93 Johnson, Miracle FR Ocoee 12.28 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 -0.3
93 Edwards, Kiari JR Lake Worth 12.28 Boynton Beach Invitational Mar 5, 2019 2.1
95 Kirkland, Kai'lyn JR Raines 12.29 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.9
96 Mathis, Rayanna FR Dr. Phillips 12.30 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 2.1
96 White, Azaria SO Jones 12.30 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
98 Lemon, Leah FR Cardinal Gibbons 12.31 Florida Relays Mar 28, 2019 0.7
98 Close, Nataki SR Lincoln 12.31 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
100 King, Janee JR Lennard 12.32 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
100 Musick, Britain JR Lakeland Christian 12.32 Polk County Championship 2019 Mar 16, 2019 1.3
102 Kelsey, Zahra SO St. Thomas Aquinas 12.33 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 2.4
102 Marshall, Alyssa SO Park Vista 12.33 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 2.5
102 Rain, Claire SO Plant 12.33 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
102 Ramos, Briana SR Lehigh 12.33 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 1.7
106 King, Ashanti FR Winter Haven 12.34 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.9
107 Butler, Aaliyah FR Piper 12.35 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019 -1.3
107 Jahmeia, Henry SO Miami Norland 12.35 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
107 White, Denise SR Bay 12.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
110 Ali, Ameerah SO Dr. Krop 12.36 GMAC Track & Field Championship Mar 22, 2019 3.3
110 Williams, Shakell JR Miami Southridge 12.36 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
112 Brown, Tah'trhea SR St. Petersburg 12.37 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.1
112 Washington, Shanyah FR McArthur 12.37 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 2.4
114 King, Madison JR Godby 12.38 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -1.0
115 Ivey, Kierra JR Bartram Trail 12.39 Florida Relays Mar 28, 2019 4.1
115 Jimenez, Estefania SR Westminster Christian 12.39 Westminster Christian Invitational Mar 9, 2019 1.7
115 McKenzie, Kayla SR Apopka 12.39 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 -0.8
118 Clark, Jewel SR Miramar 12.41 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
118 Glasco, Tykira FR Rockledge 12.41 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
118 McNinch, Madeline JR Lakewood Ranch 12.41 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
118 Showers, Jordyn JR Calvary Christian (Clr) 12.41 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
118 Smith , Jada FR Palm Beach Central 12.41 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
123 Gibson, Derica SR John Carroll 12.42 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.4
123 Lewis, Analise JR Bishop Verot 12.42 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019 +0.0
123 Mitchell, Treciyah SO Miami Northwestern 12.42 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.9
126 Atkinson, Maisha FR FAU High 12.43 Palm Beach County Championships Apr 3, 2019 0.8
126 Gordon, Jhanel SR Oak Ridge 12.43 Sanford Seminole Open at the NTC Feb 16, 2019 2.9
126 Thompson, Miracle SR Hardee 12.43 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.2
129 Harden, Miahna SO Lincoln 12.44 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
129 Haag, Sophie 8 Carrollwood 12.44 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
129 Jean, Avrel JR Plant 12.44 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
129 Thomas, Shaniya SR Cocoa 12.44 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
129 Vigilance, Princess SO Evans 12.44 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.5
134 Cross, Lily SR Nova 12.46 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 3.4
134 Palmer, Jayla SR Dillard 12.46 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.4
136 Fearon, Drewann SR Miramar 12.47 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.7
137 Jacobs , Alandi SR Liberty 12.48 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.6
137 Jimenez, Jasmine FR Cape Coral 12.48 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
137 Mundell, Melissa SO Nova 12.48 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
140 Drew, Kristina SR The Rock 12.49 Donell Butler Relays Mar 9, 2019 1.4
140 Graham, Alexis SO Braden River 12.49 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
140 McCloud, Ranyah JR Dr. Krop 12.49 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.1
140 Wade, Justice JR Rockledge 12.49 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 0.6
144 Architetto, Emma JR Carrollwood 12.50 FHSAA 2A Region 3 and FHSAA 1A Region 2 Apr 27, 2019
144 Brown, Shaliyah JR Windermere 12.50 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 0.2
144 Harrison, Samiya JR Northeast (OP) 12.50 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 1.3
144 Valentines, Cartashous SO Palatka 12.50 Raiders Fr/So Invitational Mar 13, 2019 2.2
144 Watson, Makayla FR Lake Howell 12.50 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 2.7
144 Wilson, Zharia JR Wesley Chapel 12.50 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.9
150 Jean, Daham-Shel JR North Port 12.51 Florida Relays Mar 28, 2019 1.6
150 Johnson, Deaundra SO Pine Forest 12.51 FHSAA 3A Region 1 Apr 27, 2019
150 Nelms, Faith SR Admiral Farragut 12.51 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
150 O'Brien, Maegan JR Bartram Trail 12.51 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 0.9
150 Wright, Camron SR Mainland 12.51 FHSAA 3A District 6 Apr 16, 2019 1.9
155 Whitehurst, Azaria 8 Fort Meade 12.52 FHSAA 1A District 10 Apr 10, 2019 0.9
156 Fortilien, Ebone SR Dr. Phillips 12.53 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 3.6
156 Howarth, Haley SR Oxbridge Academy 12.53 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 4.2
156 Love, Gariona SO Armwood 12.53 Hillsborough County National Division Western Conference Mar 27, 2019
159 Fortunato, Deyanira SR Dr. Krop 12.54 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 +0.0
160 Downie, Jhana JR Piper 12.55 Coral Springs Meet #4 Apr 3, 2019 -1.3
160 Dyer, Thalia JR American Heritage 12.55 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
162 Elam, Abraiya SO Cardinal Newman 12.56 FHSAA 2A District 14 Apr 8, 2019 1.7
162 Fitzpatrick, Promise FR St. Thomas Aquinas 12.56 FHSAA 4A District 13 Apr 16, 2019 0.8
162 Johnson, Nayah SR Seminole (Sanford) 12.56 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 0.9
162 Snipes, Carrie SO North Miami 12.56 FHSAA 4A District 15 Apr 15, 2019 0.5
166 Dooling, Kirstin SR Venice 12.57 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 2.2
166 Mallicote Sallab, Giovanna SR George Steinbrenner 12.57 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
166 Tate, Lauryn JR Tampa Catholic 12.57 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 2.1
166 Thomas, Janae JR Northeast (OP) 12.57 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
166 Travis, Jada JR Benjamin School 12.57 FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3 Apr 27, 2019 -1.8
171 Boyd, Rachel SR Master's Academy (Oviedo) 12.58 Calvary Christian Invitational 2019 Apr 4, 2019 1.5
171 Flowers, Antoinette SR Palm Bay 12.58 Cape Coast Conference Championship Apr 4, 2019
171 Gillespie, Delcina JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.58 Sunshine Athletic Conference East 2019 Apr 3, 2019 0.8
171 Wilson, Amil SO Wildwood 12.58 South Sumter Raider Open Feb 28, 2019
175 Baker , Sophie SO Palm Beach Central 12.60 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
175 Collins, Shardajah SR Winter Haven 12.60 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.0
175 Dean, Stephanique FR Tabernacle Baptist Academy 12.60 Spartan Invitational - Miami Southridge Feb 23, 2019 -1.9
175 Parker, Sydney SR Brandon 12.60 49th Nash Higgins Relays Mar 2, 2019 -0.7
175 Robinson, Amoy SO Nova 12.60 Cardinal Gibbons Last Chance Meet Apr 6, 2019
180 Anderson Prater, Annabelle JR Charlotte 12.61 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 0.8
180 Cambell, Davine SR Colonial 12.61 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 0.4
180 Claybrook, Vashti JR Ransom Everglades 12.61 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -1.1
180 Eason, Arianna FR Oakleaf 12.61 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 2.8
180 Everhart, Yessenia JR Gibbs 12.61 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
180 jean mary, keysha-lynn SO John I. Leonard 12.61 FHSAA 4A Region 3 and FHSAA 3A Region 4 Apr 27, 2019
180 John, Jayla JR Riverview 12.61 FHSAA 4A District 7 Apr 8, 2019 2.4
180 Jordan, Sophia SO Boone 12.61 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 0.3
180 Lordeus, D'aja JR Miami Southridge 12.61 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.7
180 Mitchell, Jennifer SR Bishop McLaughlin 12.61 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
180 Teague, Eriana JR Wekiva 12.61 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 -0.8
180 Williams, Travia Plantation 12.61 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019 0.1
192 Campbell, Sydney FR Creekside 12.62 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 0.9
192 Gary, Tarriyonna JR Carrollwood 12.62 FHSAA 1A District 6 Apr 11, 2019
192 Gosa, Kailah JR Tampa Bay Tech 12.62 57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational Mar 9, 2019 1.1
192 Roberts, Na' Mya JR Fort Lauderdale 12.62 BCAA North Central Qualifier Mar 18, 2019 0.1
192 Rockymore, Jalynn SR Port Charlotte 12.62 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 1.7
197 Buckle, kylah FR North Port 12.63 Charlotte Invitational Mar 8, 2019
197 Peterson, Terren FR Mandarin 12.63 Gateway Conference Championship Mar 28, 2019
197 Roberts, Erica FR Indian Rocks Christian 12.63 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
197 Shackleford, Shammae JR Doctor's Charter 12.63 CCA Eagles 6th Annual Invitational Mar 8, 2019 2.9
197 Soto, Cristina SR Archbishop McCarthy 12.63 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
202 Brown, Oceana 8 Florida Deaf and Blind 12.64 Dragon Invitational Mar 28, 2019 6.3
202 Buie, Alaijah JR Tavares 12.64 Mount Dora Quad Meet 2 Mar 4, 2019
204 Bell, Jada JR Pembroke Pines Charter 12.65 John Battle III All Star Mar 2, 2019 2.0
204 Edwards, Derreka SR Miami Southridge 12.65 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.1
204 Hogan, Vernetta SR Plant City 12.65 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 0.1
204 McGuire, Madison JR Trinity Prep 12.65 FHSAA 2A District 8 Apr 12, 2019 0.1
204 Richardson, Aleaha SR DeSoto County 12.65 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 0.2
204 Ward, Clyana SR Pahokee 12.65 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
210 Bigby, Michelle SR Western 12.66 City of Miramar 11th Annual High School Invitational Mar 9, 2019 2.3
210 Bostick, Sydni SR Admiral Farragut 12.66 FHSAA 1A District 7 Apr 11, 2019
210 Donahoo, Kywana JR Niceville 12.66 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
210 Hemmings, Dinae FR Seminole (Sanford) 12.66 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 3.1
210 Madson, Gabriella SR Ponte Vedra 12.66 FHSAA 3A District 4 Apr 16, 2019 1.0
210 Thomas, Janaye JR Stranahan 12.66 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
210 Wilson, Aaliyah SR Wildwood 12.66 Raider Invitational at South Sumter High School Mar 22, 2019
217 Brown, Kendall 8 Wildwood 12.67 Wildwood Middle High School Early Season Rev UP Feb 14, 2019
217 Johnson, Kaylah SO Lennard 12.67 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
217 Marion, Ciera FR Osceola (Seminole) 12.67 Warhawk Invitational Feb 15, 2019
217 Pollock, Krista JR Heritage 12.67 Melbourne Central Catholic Invitational Mar 29, 2019
217 Whiddon, Olivia SR Palm Harbor University 12.67 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
217 Wilson, Alexus SR Nease 12.67 East Coast Classic Feb 22, 2019 -0.5
223 Washington, Rondajai SR St. Thomas Aquinas 12.68 7th Annual Fort Lauderdale City Track & Field Championships Apr 3, 2019 -2.3
224 Davis, Chloe SR Berkeley Prep 12.69 Indian Rocks Cavonis Invitational Mar 29, 2019
224 Fernandez, Linette SR University (Orlando) 12.69 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
224 Hickman, Da'Keeja 7 Pahokee 12.69 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
224 Klein, Ava JR Lakewood Ranch 12.69 FHSAA 4A District 8 Apr 13, 2019 -0.9
224 Small, Saterria SR Ed White 12.69 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
229 Eicholtz, Rebekah SR Holy Names 12.70 FHSAA 2A District 10 Apr 12, 2019 1.5
229 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 12.70 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
229 Johnson, Tyjai JR Tampa Bay Tech 12.70 George M. Steinbrenner Track and Field Invitational 2019 Mar 30, 2019 2.3
229 Martin, Ashliona JR Tampa Bay Tech 12.70 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 +0.0
229 Shelton, Margaux SO Plant 12.70 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 2.3
234 DeJean, Kareine JR Charlotte 12.71 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 1.7
234 Dumas, Erin JR Montverde Academy 12.71 44th Annual Eagle Invitational Mar 2, 2019
234 Gomez, Olga SO Dunnellon 12.71 Villages/ Marion County Meet Feb 9, 2019
234 Grieves, Kerrisa JR Bell 12.71 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
234 Nix, Elizabeth SR Winter Park 12.71 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 0.8
239 Bradley, Cymiah JR Lake Mary 12.72 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 0.9
239 Haggins, Amelia 7 Maclay 12.72 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
239 Larose, Staicha JR Somerset Canyons 12.72 2019 Walter Dix Invitational Relays Feb 16, 2019
239 Morgan, Sapphire JR Park Vista 12.72 Palm Beach County Central Conference Mar 27, 2019
239 Wilson, Ayeniah JR Plant City 12.72 Hillsborough County Federal Division Western Conference Mar 27, 2019
244 Forbes, Destiny SO Godby 12.73 Florida Relays Mar 28, 2019 1.5
244 Williams, Jakell SR Rickards 12.73 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
244 Colston, Olecia FR South Broward 12.73 BCAA South Qualifier Mar 19, 2019 0.9
244 Guilbeau, Karis FR Lyman 12.73 FHSAA 4A District 2 Apr 10, 2019 3.1
244 Montgomery, Tymiah SR Oak Hall 12.73 FHSAA 1A District 5 Apr 10, 2019 -1.0
244 Scott, Jhamiah SO Raines 12.73 29th Annual Chandra Cheeseborough Invitational Apr 6, 2019 -0.1
250 Bowers, Sania SO Central (Brooksville) 12.74 Cypress Creek Invitational 2019 Mar 7, 2019 0.6

200 Meters (Boys)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Leiba, Cameron SR Dillard 20.94 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 0.1
2 Cooper, Tyrese SR Miami Norland 20.99 Sam Burley Hall of Fame Invitational Mar 1, 2019 -0.5
2 Banks, Taylor SR Miramar 20.99 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.6
4 Fleming, Marcus JR Miami Northwestern 21.01 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -0.3
5 Stuart, Jaquez SR Miami Northwestern 21.10 FHSAA 3A District 16 Apr 16, 2019 0.4
6 Smith , Arian JR Mulberry 21.14 FHSAA 2A District 9 Apr 12, 2019 1.5
7 White, Timothy SO Monsignor Pace 21.21 Belen Home Meet #2 Mar 12, 2019
8 Ware, Tyjuan SR Boyd Anderson 21.27 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 0.1
9 Daniel, Cameron SR Miami Columbus 21.45 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
10 Henderson, Xzavier JR Miami Columbus 21.53 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
11 Younge-Humphrey, Jordan SR Rockledge 21.54 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
12 Dawson, Tarvarish SO Lehigh 21.55 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 3.6
13 Seneca, Milledge SR Dunbar 21.56 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.6
13 Robinson, Domictress SO Ribault 21.56 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
13 Wilson, Nicholas SR Cypress Bay 21.56 Louie Bing Classic Feb 15, 2019 -0.7
16 Taylor, Jordan JR Miami Northwestern 21.59 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.1
16 Sessions, Jaylan SR Palatka 21.59 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 0.9
18 Fleuristal, Bernard SR Lake Mary 21.60 Charlie Harris Relays 2019 Mar 15, 2019 1.1
18 Holmes, Caziah JR Cocoa 21.60 FHSAA 2A District 13 Apr 12, 2019 -1.0
18 Allen, Demarcus SO Dillard 21.60 City of Miramar 10th Annual High School Relays Mar 30, 2019 1.9
21 Shannon, Malachi JR Lake Minneola 21.61 Royal Invitational 2019 Mar 16, 2019 1.1
21 Brooks, Marlon SR Raines 21.61 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
23 Shippy, Brenton JR Homestead 21.63 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
23 Jones-Riley, Jaden SR Leon 21.63 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
25 Francis, Jyrhen SR Anclote 21.65 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.4
26 Knighton, Erriyon FR Hillsborough 21.67 FHSAA 3A Region 3 Apr 27, 2019 +0.0
27 Williams, Trayvon SR Palatka 21.68 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.8
27 Lewis, Darius SR First Coast 21.68 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.1
27 Roberts, Rantano SR Haines City 21.68 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 1.5
30 Bell, Aaron SO Terry Parker 21.70 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 0.1
31 Fails, Jeremiah SR Ocoee 21.71 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 1.0
32 Chance , Jalen SR Bishop Snyder 21.72 Bob Hayes Invitational Mar 16, 2019 0.3
33 Colome, Armando SR Miami Coral Park 21.75 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 2.3
33 Charles, Johnathan SR North Fort Myers 21.75 FHSAA 3A District 11 Apr 16, 2019 3.6
35 Brown, Kesean SO Oak Hall 21.76 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -0.7
36 Alvarez, Gianni SR Miami Coral Park 21.78 Miami Dade Youth Fair Invite Apr 6, 2019 -0.3
36 Black, Suresh SR First Academy (Orlando) 21.78 Silverhawk Open 2019 Mar 13, 2019 -0.3
36 Stokes, Elijah SR Lake Region 21.78 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
39 Jackson, Markevus SO Osceola (Kissimmee) 21.79 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 0.3
39 Fourie, Regart SO IMG Academy 21.79 IMG Academy Invitational Mar 16, 2019 1.0
39 Cruickshank, Derrick JR Palm Beach Central 21.79 Palm Beach County West Conference Mar 28, 2019
42 Sol, Donte SR Wesley Chapel 21.82 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.9
43 Nelson, Theodore SR Poinciana 21.84 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 2.9
44 Williams, Malik SR Palmetto 21.85 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -0.1
45 Doston, Terence SR Hillsborough 21.86 FHSAA 3A District 9 Apr 15, 2019 1.9
45 Brown, Joseph SR Terry Parker 21.86 FHSAA 3A District 3 Apr 15, 2019
45 Jean, Taelson SR Olympia 21.86 Metro West Championship 2019 Apr 6, 2019 1.0
48 Tirado Bocanegra, Jadon SR Winter Park 21.87 Saint Cloud Invitational 2019 Feb 23, 2019 4.6
48 McDoom, Matthew FR West Orange 21.87 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.3
50 Alls, Anthony SO Winter Haven 21.88 FHSAA 3A District 8 and 4A District 5 Apr 16, 2019 2.2
50 Abraham, Micah SR East Lake 21.88 Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019 Apr 4, 2019 1.8
52 Guerrier, Shawn JR North Miami 21.89 FHSAA 4A Region 4 and FHSAA 1A Region 4 Apr 27, 2019 0.5
52 Mosley, Connell SR Mandarin 21.89 River City Distance Carnival & Track Classic Mar 8, 2019
52 Richardson, Johnny JR Lake Wales 21.89 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -2.1
52 Wright, Rasmus JR Hallandale 21.89 FHSAA 2A District 15 Apr 13, 2019 1.3
52 Sam, Richard SR North Miami 21.89 GMAC Qualifier Mar 20, 2019 1.3
57 Thomas, Christian SR DeLand 21.90 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 3.2
58 Richards, Chadrick SO Lake Brantley 21.91 Kowboy Invitational 2019 Mar 9, 2019 1.9
58 Wright , Dante SR Navarre 21.91 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019 -0.2
60 Leary, Christian SO Edgewater 21.92 Windermere Meet of Champions 2019 Feb 23, 2019 -0.1
61 Jones, David JR West Orange 21.93 Spruce Creek George Janan Invitational Mar 2, 2019
61 Barber, Jarvis SR North Marion 21.93 FHSAA 2A District 6 Apr 12, 2019
61 Wilson, Leroy SR Monsignor Pace 21.93 Belen Home Meet #4 Apr 1, 2019
64 Lawrence, Shomari JR Ely 21.94 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.2
64 Collins, Keandre JR Sarasota 21.94 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
66 Harris, Michael SR IMG Academy 21.96 Lake Wood Ranch Invite Mar 2, 2019
66 Ward, Jayden SO University (Orlando) 21.96 Boone Invitational 2019 Mar 30, 2019 -0.1
68 Owens, Tristen JR Plant 21.97 FHSAA 4A Region 2 and FHSAA 3A Region 2 Apr 27, 2019 1.1
68 Walton, Darius SR South Dade 21.97 FHSAA 4A District 16 Apr 17, 2019 0.5
70 Pierre, Emmanuel FR Dr. Phillips 21.98 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -1.1
71 Duhaney, Alec JR West Orange 21.99 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 1.0
72 Williams, Roger JR Lake Wales 22.00 Berkeley Track and Field Invitational Feb 23, 2019 3.1
72 Collier, Alex JR Orange Park 22.00 Danny Brown Invitational Feb 22, 2019 -0.3
72 Deas, Darnell JR Ely 22.00 BCAA North Qualifier Mar 19, 2019
75 Williams, Alex JR East Ridge 22.01 FHSAA 4A District 3 Apr 13, 2019 +0.0
76 Williams, Kevar FR DeLand 22.02 Embry-Riddle Spike's Classic (high School) Mar 30, 2019 3.2
77 Shropshire, Jaylen SR Navarre 22.05 Aggie Invitational Mar 9, 2019
77 Cox, Torrie SO Chaminade-Madonna 22.05 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 2.1
77 Harris, Adrian SR Northside Christian 22.05 2019 FHSAA State Track & Field Championships May 3, 2019 -0.7
77 Dyges, Jermaine JR Northeast (OP) 22.05 FHSAA 3A District 15 Apr 15, 2019 2.7
81 Phillips, Christopher SO Boca Ciega 22.06 FHSAA 3A District 10 Apr 16, 2019 -0.3
81 Miley, Jacob SR Flagler Palm Coast 22.06 UNF Pre-State High School Meet Mar 23, 2019 1.8
83