Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2024)
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2023)
FHSAA 1A Region 3 Qualifiers (2023)
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2022)
FHSAA 1A Region 3 Qualifiers (2022)
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2021)
FHSAA 1A Region 3 Qualifiers (2021)
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2020)
FHSAA 1A Region 3 Official Rankings (2019)
FHSAA 1A Region 3 Qualifiers (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Ahfachkee
Atlantic Christian
Benjamin School
Berean Christian
Brevard HEAT
Circle Christian
City of Life Christian
Covenant Christian
Father Lopez
First Academy (Leesburg)
First Academy (Orlando)
Florida Prep
Fort Meade
Foundation Academy
Geneva School
Glades Day
Holy Trinity
International Community
John Carroll
Jupiter Christian
Lake Mary Prep
Lakeland Christian
Master's Academy (Oviedo)
Morningside
Mount Dora Christian
New Dimensions
Odyssey Charter
Orangewood Christian
Orlando Christian Prep
Pahokee
Pine School
Santa Fe Catholic
Trinity Christian (Deltona)
Trinity Christian (LW)
Vanguard (LW)
Victory Christian (LL)
Warner Christian
Windermere Prep
FILTER BY ATHLETE(S)
Abrams, Kendall (F) - Mount Dora Christian
Acevedo, Lilian (F) - Victory Christian (LL)
Ackley, Hunter (F) - Covenant Christian
Adames, Jeremy (M) - Father Lopez
Adames, John (M) - Santa Fe Catholic
Adams, Hunter (M) - Lakeland Christian
Afram-Gyening, Cameron (M) - First Academy (Orlando)
Afram-Gyening, Courtney (F) - First Academy (Orlando)
Ageeb, Joseph (M) - John Carroll
Albers, Brandon (M) - First Academy (Orlando)
Alcida, Nicky (F) - New Dimensions
Alexander, Breanna (F) - Victory Christian (LL)
Alexander, Gabe (M) - Mount Dora Christian
Alilin, Jay (M) - Geneva School
Allen, Matthew (M) - Holy Trinity
Allen, Najji (M) - Windermere Prep
Allen, Tyler (M) - Mount Dora Christian
Alley, Anthea (F) - City of Life Christian
Alley, Noah (M) - City of Life Christian
Altenor, Smarlensly (F) - John Carroll
Altman, Sullivan (M) - Holy Trinity
Alvarez, Josias (M) - Lakeland Christian
Alves, Chris (M) - Trinity Christian (LW)
Alves, David (M) - Morningside
Anderson , Shamalrea (F) - Fort Meade
Anderson, Audri (F) - Lakeland Christian
Anderson, Junior (M) - Master's Academy (Oviedo)
Anderson, Kiera (F) - First Academy (Leesburg)
Anderson, Maisey (F) - Mount Dora Christian
Andral-Colon, Jaden (M) - Foundation Academy
Andreasen, Zachary (M) - Geneva School
Anthony, Keoni (M) - First Academy (Orlando)
Antoine, Gahir (M) - Berean Christian
Antoine, Jayline (F) - Santa Fe Catholic
Aponte, Andrew (M) - Orangewood Christian
Aqui, Grace (F) - Lakeland Christian
Aramino, Marilana (F) - Mount Dora Christian
Are, Nathalie (F) - First Academy (Orlando)
Aristil, Tamarre (F) - New Dimensions
Arnett, Tiffany (F) - Mount Dora Christian
Ascheman, Addison (F) - Glades Day
Assam, Brandon (M) - Holy Trinity
Atkins, Christopher (M) - First Academy (Leesburg)
Atwell, Noah (M) - Circle Christian
Aviles, Angel (M) - New Dimensions
Avilla, Selena (F) - Trinity Christian (LW)
Ayer, Dylan (M) - Vanguard (LW)
Ayers, Braden (M) - Holy Trinity
Azzara, Lexi (F) - Master's Academy (Oviedo)
Azzara, Nicky (M) - Master's Academy (Oviedo)
Badolato, Lensa (F) - Holy Trinity
Bailey, Jonathan (M) - Holy Trinity
Bailey-Morgan , Psymbie (F) - Orlando Christian Prep
Bailton, Flynn (F) - Father Lopez
Bair, Carly (F) - Glades Day
Baker, Tre'Niya (F) - Fort Meade
Bangsund, Avery (F) - Foundation Academy
Banks, Bre'yanna (F) - Pahokee
Barber, Taylor (M) - Odyssey Charter
Barnes, Leilani (F) - Lake Mary Prep
Barnes, Riley (F) - Mount Dora Christian
Barnett, Katelyn (F) - First Academy (Leesburg)
Barrientos, Sebastian (M) - John Carroll
Barron, Sierra (F) - Benjamin School
Bastien, Kitchner (M) - Victory Christian (LL)
Bayes, Lauren (F) - Lakeland Christian
Bayes, Sarah (F) - Lakeland Christian
Belinger, Noah (M) - Father Lopez
Beliveau, Molly (F) - First Academy (Leesburg)
Bell, Ella (F) - Lakeland Christian
Bell, Neveah (F) - Victory Christian (LL)
Bennett, Remy (F) - Benjamin School
Benson, Alyssa (F) - Jupiter Christian
Bent, Malichi (M) - Pahokee
Benton, Brady (M) - Trinity Christian (Deltona)
Bergsman, Jack (M) - Berean Christian
Berka, Samantha (F) - Mount Dora Christian
Bernal, Sofia (F) - Father Lopez
Bernal, Sofia (F) - Father Lopez
Bienz, Lillyanna (F) - John Carroll
Billington, Carl (M) - Mount Dora Christian
Birdsall, Jadan (F) - First Academy (Leesburg)
Birdsall, Maelynn (F) - First Academy (Leesburg)
Bissoondutt, Ian (M) - Trinity Christian (Deltona)
Bivens, Diamond (F) - Atlantic Christian
Black Strain, James (M) - Holy Trinity
Black, Suresh (M) - First Academy (Orlando)
Black, Travis (M) - Father Lopez
Blake, Lee (M) - Santa Fe Catholic
Blanchard, Tara (F) - Brevard HEAT
Blum, Jason (M) - Benjamin School
Boddy, Brendan (M) - Holy Trinity
Boehning, Isabelle (F) - John Carroll
Boktor, Stephanie (F) - Master's Academy (Oviedo)
Boldin, Mahogany (F) - Glades Day
Bolton, Dallas (M) - Circle Christian
Borer, Grace (F) - Father Lopez
Bouyoucas, Gregory (M) - Holy Trinity
Bowles, Kenneth (M) - Pahokee
Bowman, Kendal (F) - Warner Christian
Boyd, Desharia (F) - Warner Christian
Boyd, Rachel (F) - Master's Academy (Oviedo)
Bradford-Chappell, Dylan (M) - Trinity Christian (LW)
Bradshaw, Eternity (F) - Master's Academy (Oviedo)
Brady, Ryland (M) - Father Lopez
Braid, Jordan (M) - New Dimensions
Branham, Emily (F) - Lakeland Christian
Branham, Rachel (F) - Lakeland Christian
Brannen, Haleigh (F) - Lakeland Christian
Brant, Jess (M) - Trinity Christian (Deltona)
Bravo, Jorge (M) - Odyssey Charter
Brennan-Martin, Sybastian (M) - Victory Christian (LL)
Bresnick, Noah (M) - Trinity Christian (LW)
Brignoni, Ella (F) - Mount Dora Christian
Brindise, Caelan (F) - Benjamin School
Brodrecht, Jarrett (M) - Geneva School
Brooks, Ethan (M) - Pine School
Brooks, Francis (F) - Santa Fe Catholic
Brown, Adrain (M) - Pahokee
Brown, Ali (F) - Benjamin School
Brown, Anthony (M) - Orlando Christian Prep
Brown, Aryana (F) - Mount Dora Christian
Brown, Elizabeth (F) - Morningside
Brown, Kayla (F) - Foundation Academy
Brown, Malachi (M) - Orlando Christian Prep
Brown, Samuel (M) - Mount Dora Christian
Brown, Siarah (F) - Orlando Christian Prep
Brown, Sumaya (F) - Glades Day
Bruni, Anthony (M) - Vanguard (LW)
Bryant, Isaiah (M) - Mount Dora Christian
Bryant, Rodney (M) - Mount Dora Christian
Bryant, Xavier (M) - Pahokee
Bueno, Julian (M) - Glades Day
Buggs, David (M) - City of Life Christian
Buggs, Debra (F) - City of Life Christian
Buggs, Reyna (F) - City of Life Christian
Burack, Michael (M) - Glades Day
Burgess, Kalen (M) - Vanguard (LW)
Butler, Josh (M) - Victory Christian (LL)
Butler, Tatiana (F) - New Dimensions
Butzberger, Bradley (M) - Berean Christian
Cabrera, Jose (M) - Glades Day
Cachaldora, Joseph (M) - John Carroll
Camacho, Esdras (M) - Master's Academy (Oviedo)
Camacho, Jacob (M) - Glades Day
Campbell , Randy (M) - Fort Meade
Campbell, Jamari (M) - New Dimensions
Campbell, Jaydan (M) - New Dimensions
Caporaso, Emma (F) - Circle Christian
Capps, Jacob (M) - Circle Christian
Caraballo Santiago, Gil (M) - New Dimensions
Cardoso, Jade (F) - Mount Dora Christian
Cargill, Christina (F) - John Carroll
Carico, Samuel (M) - Warner Christian
Carlson, Abby (F) - Warner Christian
Caroline, Sarah (F) - Benjamin School
Carr, Jalen (M) - Orlando Christian Prep
Carr, James (M) - Benjamin School
Carr, Marianella (F) - Lakeland Christian
Carr, Wells (F) - Benjamin School
Carrillo, Elysse (F) - Circle Christian
Carrillo, Isabella (F) - Circle Christian
Carter, Corben (M) - Lake Mary Prep
Casey, Ann (F) - Windermere Prep
Cashe, Tyler (M) - Lake Mary Prep
Caster, Abbey (F) - Mount Dora Christian
Castro, Maria (F) - Master's Academy (Oviedo)
Caswell, Ethan (M) - Lakeland Christian
Caswell, Gretchen (F) - Lakeland Christian
Cauldron, Wyatt (M) - City of Life Christian
Cavallo, Sophia (F) - Benjamin School
Cawthon, Arianna (F) - Mount Dora Christian
Cerra, Frankie (M) - Trinity Christian (LW)
Chamblin, Angel (F) - City of Life Christian
Chamblin, Angel (M) - City of Life Christian
Chandler, Ladarion (M) - Victory Christian (LL)
Chaney, Demariane (M) - Orlando Christian Prep
Chaney, Melanie (F) - Orlando Christian Prep
Chatman, Edwin (M) - Mount Dora Christian
Chen, Zixuan (M) - Benjamin School
Chenowith, Benji (M) - Victory Christian (LL)
Christian, Chelsea (F) - Berean Christian
Christian, Tyler (M) - Berean Christian
Civil, Gerson (M) - Atlantic Christian
Clark, Aidan (M) - Berean Christian
Clark, Richard (M) - First Academy (Leesburg)
Clark, Ryan (M) - First Academy (Leesburg)
Cleary, Katherine (F) - Victory Christian (LL)
Cleveland, Solomon (M) - Lakeland Christian
Cline, Danielle (F) - Circle Christian
Cockrell, Allie (F) - Mount Dora Christian
Cockrell, Daute (M) - Mount Dora Christian
Cole, Jon (M) - Fort Meade
Coleman, Seth (M) - Holy Trinity
Collins, Dylan (M) - Holy Trinity
Collins, Maya (F) - Holy Trinity
Collins, ReeMontae (M) - Lakeland Christian
Collins, Rhett (M) - Holy Trinity
Colter, Paris (F) - City of Life Christian
Cook, Connor (M) - John Carroll
Cook, Nia (F) - First Academy (Orlando)
Cooper, Brianna (F) - Orlando Christian Prep
Cooper, Jayden (M) - Orlando Christian Prep
Copley, Layla (F) - First Academy (Leesburg)
Cosby, Alana (F) - Holy Trinity
Costar, Emily (F) - Geneva School
Cota, Paul (M) - Circle Christian
Cota, Richard (M) - Circle Christian
Courts, Barry (M) - Pahokee
Cousin, Alexa (F) - Benjamin School
Cox, Allen (M) - First Academy (Orlando)
Crawford, Casey (M) - Benjamin School
Crawford, Elizabeth (F) - Pahokee
Crist, Isabel (F) - First Academy (Orlando)
Crocker, Zoe (F) - Morningside
Cronkhite, Caleb (M) - Brevard HEAT
Cronkhite, Joshua (M) - Brevard HEAT
Cross, Autumn (F) - Foundation Academy
Cubillos, Andres (M) - Santa Fe Catholic
Cueto, Mark (M) - Benjamin School
Cuevas, Jermias (M) - Atlantic Christian
Cuevas, Priscilla (F) - Atlantic Christian
Cummings, Kenneth (M) - City of Life Christian
Cummings, Kianie (F) - City of Life Christian
Cunningham, Alyssa (F) - Brevard HEAT
Curtis, Gabriel (M) - Mount Dora Christian
Curtis, Mitchell (M) - Mount Dora Christian
Cusano, Reece (F) - Foundation Academy
Cuttaia, Shyla (F) - Covenant Christian
Dabreo, Jaidon (M) - Vanguard (LW)
Daher, Michael (M) - Master's Academy (Oviedo)
Dalmau Descht, Daniel (M) - Lake Mary Prep
Daniel, Kailey (F) - Mount Dora Christian
Daniels, Seth (M) - Windermere Prep
Daughrity, Derrick (M) - Atlantic Christian
daughrity, derrick (M) - Atlantic Christian
Davidson, Nicolas (M) - Odyssey Charter
Davila, Sophia (F) - Santa Fe Catholic
Davis, Caroline (F) - Mount Dora Christian
Davis, Jessica (F) - Benjamin School
Davis, Ray (M) - Santa Fe Catholic
Davis, Sarah (F) - Master's Academy (Oviedo)
Davis, Sharya (F) - First Academy (Orlando)
Dawson, Alexis (F) - Father Lopez
Dawson, Lauryn (F) - Lake Mary Prep
Dean, Jada (F) - Pahokee
Deese, Destiny (F) - Lakeland Christian
Deforges, Nichola (M) - First Academy (Leesburg)
Dejesus, Grace (F) - Circle Christian
Dejesus, Jackson (M) - Circle Christian
Deleon, Sebastian (M) - Mount Dora Christian
Delgado, Antonella (F) - Victory Christian (LL)
Depalis, Markus (M) - Atlantic Christian
DePool, Camila (F) - City of Life Christian
Deyant, Boiriancorv "Brian" (M) - New Dimensions
Deyant, Saramide (F) - New Dimensions
Diab, Leanne (F) - Windermere Prep
Diaz, Christian (M) - Brevard HEAT
Diaz, Gio (M) - Victory Christian (LL)
Diaz, Lary (M) - Jupiter Christian
Diaz, Lukas (M) - Jupiter Christian
Diaz, Malary (F) - Jupiter Christian
Divanny, Jason (M) - Atlantic Christian
Dixon, Jacari (M) - Atlantic Christian
Donnelly, Jack (M) - Benjamin School
Dorcy, Bella (F) - Father Lopez
Downie , Roshaune (M) - Benjamin School
Drinkwater, Austin (M) - Mount Dora Christian
Drinkwater, Hunter (M) - Mount Dora Christian
Dugan, Olivia (F) - Master's Academy (Oviedo)
Dumerve, Nakeisha (F) - Morningside
Dunkin, Catherine (F) - Benjamin School
Dunnaway, Jessie (M) - Pahokee
Dvorak, Lucas (M) - Windermere Prep
Eady, John (M) - Santa Fe Catholic
Eaton, Nicholas (M) - Master's Academy (Oviedo)
Edgecombe, Larry (M) - Holy Trinity
Edie, Sophie (F) - Brevard HEAT
Edwards, Chloe (F) - Master's Academy (Oviedo)
Edwards, Nathan (M) - First Academy (Orlando)
Eichler, Kelsea (F) - Master's Academy (Oviedo)
Eide, Daniel (M) - Pine School
Elam, Kaiir (M) - Benjamin School
Elize, Woochy (M) - New Dimensions
Elliott, George (M) - Lakeland Christian
Ellis, KJ (M) - Mount Dora Christian
Ellis, Lake (M) - First Academy (Orlando)
Elliston, Benjamin (M) - Foundation Academy
Esterline, Thomas (M) - Santa Fe Catholic
Estronza, Carlos (M) - Holy Trinity
Estupinan, Gracie (F) - Santa Fe Catholic
Everett, Anquan (M) - Pahokee
Exume, Walentz (M) - Atlantic Christian
Fadhli, Adam (M) - Windermere Prep
Fadhli, Joseph (M) - Windermere Prep
Fagot, Anagrace (F) - Circle Christian
Falco, Ana (F) - Master's Academy (Oviedo)
Farach, Isabella (F) - Father Lopez
Fechtenburg, Jessa (F) - Mount Dora Christian
Fedderly, Taylor (M) - Santa Fe Catholic
Feipel, Christian (M) - First Academy (Orlando)
Felix, Adassa (F) - City of Life Christian
Felix, Anthony (M) - City of Life Christian
Fernandez, Carlos (M) - Berean Christian
Fernandez, Dania (F) - Windermere Prep
Ferraz, Felipe (M) - Foundation Academy
Ferrell, Paige (F) - Foundation Academy
Ferrusco, Alex (M) - Orlando Christian Prep
Fetters, Christopher (M) - Windermere Prep
Finch, Sarah (F) - Santa Fe Catholic
Fiorentino, Mioara (F) - City of Life Christian
Fischer, Garrett (M) - Covenant Christian
Fisher, Jaiden (M) - Orlando Christian Prep
Fix, Kaleigh (F) - Berean Christian
Fletcher, Julian (M) - Vanguard (LW)
Fleurigene, Tanisha (F) - Atlantic Christian
Foote, Johanna (F) - Orlando Christian Prep
Foote, Kelcy (F) - Orlando Christian Prep
Ford, Faith (F) - Foundation Academy
Foreman, Anna (F) - Geneva School
Foreman, Preston (M) - Holy Trinity
Forman, Kirsten (F) - Victory Christian (LL)
Foster, Quinn (M) - Brevard HEAT
Fought, Emma (F) - First Academy (Leesburg)
Francis, Calid (M) - John Carroll
Francois, Jaiden (M) - Mount Dora Christian
Franklin, Nyla (F) - Orlando Christian Prep
Frazier, Darico (M) - Holy Trinity
Frederic, Daniella (F) - New Dimensions
Frederic, Maxwell (M) - New Dimensions
Freeman, Antwan (M) - Holy Trinity
Fried, Molly (F) - Benjamin School
Frisbie, Christian (M) - Morningside
Frontones, Brendon (M) - City of Life Christian
Fyke, Logan (M) - Berean Christian
Fyock, Ashley (F) - Master's Academy (Oviedo)
Gachete, Pascale (F) - New Dimensions
Galarza, Sammy (M) - Atlantic Christian
Galarza, Sara (F) - Orlando Christian Prep
Galusca, Cesar (M) - Florida Prep
Gamble, Noah (M) - First Academy (Leesburg)
Garcia, Daniela (F) - Benjamin School
Garcia, Gilbert (M) - Orlando Christian Prep
Garcia, Gilbert Alexis (M) - Orlando Christian Prep
Garcia, Leonardo (M) - New Dimensions
Garcia, Mariel (F) - City of Life Christian
Garcia, Nadia (F) - Mount Dora Christian
Garcia, Yamilet (F) - Victory Christian (LL)
Garrett, Cameron (M) - Mount Dora Christian
Gaston, Nicole (F) - Lake Mary Prep
Gaston, Sergio (M) - Atlantic Christian
Gayles, Lauryn (F) - Holy Trinity
Gayoso, Tomas (M) - Master's Academy (Oviedo)
George, Jimmy (M) - Foundation Academy
German, Colby (M) - Benjamin School
German, Zachary (M) - Benjamin School
Gibbs, Terrance (M) - Master's Academy (Oviedo)
Gibson, DeAndre (M) - Fort Meade
Gibson, Derica (F) - John Carroll
Gibson, Grey (M) - Geneva School
Gibson, Nikolas (M) - Mount Dora Christian
Gilbert, Aiden (M) - Orlando Christian Prep
Gilbert, Jordan (M) - Orlando Christian Prep
Gill, Wade (M) - Berean Christian
Gillis, Josh (M) - Master's Academy (Oviedo)
Gindlesperger, Ava (F) - Father Lopez
Goetschius, Jack (M) - Benjamin School
Goldberg , Alex (M) - Benjamin School
Gonzalez Diaz, Liahneli (F) - Victory Christian (LL)
Gonzalez, David (M) - Master's Academy (Oviedo)
Gorey, Trenton (M) - Brevard HEAT
Gowins, Jadon (M) - Holy Trinity
Graham, Johnny (M) - Circle Christian
Graham, Michael (M) - Berean Christian
Grandstaff, Emily (F) - Circle Christian
Grantlin, Ulicia (F) - Pahokee
Grassi, Gabriel (M) - New Dimensions
Graves, Colin (M) - Vanguard (LW)
Gray, Trey (M) - Morningside
Graziotto, Nico (M) - Benjamin School
Greaton, Ella (F) - Benjamin School
Greaton, Gracie (F) - Benjamin School
Greene, Payton (F) - Benjamin School
Grinnell, Jackson (M) - Windermere Prep
Gunder, Grant (M) - Victory Christian (LL)
Gunn, Aaliyah (F) - Orlando Christian Prep
Gunn, Aalyssa (F) - Orlando Christian Prep
Gutta, Priya (F) - Holy Trinity
Haak, Alexander (M) - Circle Christian
Haak, Christopher (M) - Circle Christian
Haak, Matthew (M) - Circle Christian
Hagerty, Zack (M) - Santa Fe Catholic
Hall, Brianna (F) - Mount Dora Christian
Hamilton, Colton (M) - John Carroll
Harbour, Elizca (F) - Covenant Christian
Harbour, William (M) - Covenant Christian
Hardway, Roselyn (F) - Circle Christian
Harris, Justin (M) - First Academy (Orlando)
Harrison, Micah (M) - Trinity Christian (LW)
Harvey, Arielle (F) - Glades Day
Harvey, Neveah (F) - Father Lopez
Hasenhuttl-Bishop, Eva (F) - Benjamin School
Hauck, Nicholas (M) - Windermere Prep
Hawkins, Cedric (M) - Trinity Christian (Deltona)
Hawkins, Jakin (M) - Trinity Christian (Deltona)
Hawkins, Jakyrin (M) - Trinity Christian (Deltona)
Hebert, Olivia (F) - First Academy (Orlando)
Hecker, Faith (F) - Trinity Christian (Deltona)
Heisey, Henry (M) - Santa Fe Catholic
Hendrickson, Dylan (M) - John Carroll
Hendrix, Campbell (M) - Geneva School
Hendrix, Lily (F) - Geneva School
Henry, Caleb (M) - First Academy (Orlando)
Henry, Ralston (M) - Pahokee
Hernandez, Ashley (F) - New Dimensions
Hernandez, Vyanna (F) - City of Life Christian
Herndon, Jerry (M) - Florida Prep
hernendez, sarah (F) - Santa Fe Catholic
Herring, Tyneisha (F) - Berean Christian
Hersey, Madison (F) - Santa Fe Catholic
Hesseltine, Jr., Nathan (M) - Lakeland Christian
Hester, Brylee (F) - Morningside
Hickman, Att'miracle (F) - Pahokee
Hickman, Da'Keeja (F) - Pahokee
Hickman, Sha'Riyah (F) - Pahokee
Higgins, Bradley (M) - Foundation Academy
Hill, Alexys (F) - Warner Christian
Hill, Jessie (M) - Pahokee
Hill, Larry (M) - Holy Trinity
Hines, Isaac (M) - Geneva School
Hippo, Jacob (M) - Warner Christian
Hiteshew, Madison (F) - Mount Dora Christian
Hodges, Kenya (M) - Orlando Christian Prep
Hoeffner, Jacob (M) - John Carroll
Hoffman, Connor (M) - Master's Academy (Oviedo)
Hogan, Stella (F) - Vanguard (LW)
Holcomb, Sofia (F) - Lakeland Christian
Holder, Ethan (M) - Florida Prep
Holifield, Marvin (M) - Lake Mary Prep
Horan, Patrick (M) - Mount Dora Christian
Horgen, Emily (F) - Benjamin School
Horsford, Allison (F) - Mount Dora Christian
Horsford, Rachel (F) - Mount Dora Christian
Horton, MacKenzie (F) - Mount Dora Christian
Hosch, Jessie (F) - Master's Academy (Oviedo)
Houri, Kiran (F) - Benjamin School
Howard, Dearrick (M) - Fort Meade
Hudgins, Jalon (M) - Holy Trinity
Huizenga , Lyndsey (F) - Windermere Prep
Humphrey, Chrisharia (F) - Pahokee
Humphrey, Sabrina (F) - Windermere Prep
Hunter, Elijah (M) - Lakeland Christian
Hunter, Jaydon (M) - Victory Christian (LL)
Hurst, Mason (M) - Mount Dora Christian
Hyland, Reyn (M) - Pine School
Hynes, Andrew (M) - Circle Christian
Iseminger, Ella (F) - First Academy (Leesburg)
Jackson, Hannah (F) - Odyssey Charter
Jackson, Javon (M) - Warner Christian
Jackson, Tyler (M) - Pahokee
Jacobus, Lilly (F) - Master's Academy (Oviedo)
Jagen, Calvin (M) - Circle Christian
Janin, John-Vincent (M) - Benjamin School
Jean Louis, Abnelle (F) - Pahokee
Jean, Jonathan (M) - Victory Christian (LL)
Jean, Malachi (M) - John Carroll
Jean-Baptiste, Jeremiah (M) - Atlantic Christian
Jean-Simon, Gabriel (M) - Victory Christian (LL)
Jenkins, Bella (F) - Father Lopez
Jensen, Liberty (F) - First Academy (Orlando)
Johns, Khani (M) - Benjamin School
Johnsom, Wisdom (M) - Fort Meade
Johnson, Bella (F) - Holy Trinity
Johnson, Kyana (F) - Trinity Christian (Deltona)
Johnson, Matthew (M) - Holy Trinity
Johnson, Michael (M) - Mount Dora Christian
Johnson, Novryon (M) - John Carroll
Johnson, Sean (M) - First Academy (Orlando)
Johnson, Ty (M) - Holy Trinity
Jones, Anna (F) - First Academy (Leesburg)
Jones, Brandon (M) - John Carroll
Jones, Janya (F) - Victory Christian (LL)
Jones, Kassidy (F) - Santa Fe Catholic
Jones, Sage (M) - Orlando Christian Prep
Joseph, Carl (M) - Atlantic Christian
Joseph, Chris (M) - Trinity Christian (LW)
Joseph, Hoshea (F) - First Academy (Orlando)
Joseph, Jackiera (F) - Berean Christian
Joseph, Josiah (M) - Jupiter Christian
Josza, Eden (F) - Benjamin School
Kacprowicz, Evan (M) - Trinity Christian (LW)
Kamara, Nasserie (F) - Holy Trinity
Kane, Scott (M) - Glades Day
Kasyanov, Brandon (M) - Foundation Academy
Kelley, Graham (M) - John Carroll
Kelly, Mason (M) - Berean Christian
Kelly, Miles (M) - Berean Christian
Kennedy, Ashton (F) - Circle Christian
Kennedy, Caroline (F) - First Academy (Leesburg)
Kenney, Amy (F) - John Carroll
Kenney, Elizabeth (F) - John Carroll
Khan, Mohammad (M) - Windermere Prep
Kimmelman, Josh (M) - John Carroll
Kinnett, Jared (M) - Orlando Christian Prep
Kirschner, Ryan (M) - Florida Prep
Kirst, Isabella (F) - Mount Dora Christian
Kirtland, Justin (M) - Windermere Prep
Kirwan, Michael (M) - Circle Christian
Kissenberth, Emily (F) - Master's Academy (Oviedo)
Kloster, Naomi (F) - Trinity Christian (Deltona)
Knight, Bradley (M) - Orlando Christian Prep
Kolaczewski, Michal (M) - Florida Prep
Kooistra, Lexa (F) - Foundation Academy
Kornbrust, Joseph (M) - Lakeland Christian
Kountanis, Steven (M) - First Academy (Leesburg)
Kronman, Jack (M) - Florida Prep
Kronman, Nick (M) - Florida Prep
Kruger, Kasey (M) - Mount Dora Christian
Kruppenbacher, Aaron (M) - Berean Christian
Kruppenbacher, Andrew (M) - Berean Christian
Kutzler, Amy (F) - John Carroll
Kuznof, Kenya (F) - Father Lopez
Labardy, David (M) - Vanguard (LW)
Labonte, Zachary (M) - Atlantic Christian
Labossierre, Thierry (M) - Lake Mary Prep
Lackey, Robert (M) - City of Life Christian
Lapp, Alexis (F) - Holy Trinity
Larkins, Abby (F) - Father Lopez
Lasala, Alyssa (F) - Master's Academy (Oviedo)
Lasala, Andreya (F) - Master's Academy (Oviedo)
Lasala, Victoria (F) - Master's Academy (Oviedo)
Lausell, Chloe (F) - Santa Fe Catholic
Lawrence, Brandon (M) - Holy Trinity
Leach, Jack (M) - John Carroll
Leach, Tommy (M) - John Carroll
Leak, Yusef (M) - Master's Academy (Oviedo)
Lee, Sun Woo (M) - Lakeland Christian
Lehman, Chevi (F) - Trinity Christian (Deltona)
Lemmond, Rayna (F) - Victory Christian (LL)
Lennon, Matt (M) - Master's Academy (Oviedo)
Leonard, Lilie (F) - Master's Academy (Oviedo)
Lessard, Connor (M) - Father Lopez
Letsche, Alexia (F) - Benjamin School
Leware, Caleb (M) - First Academy (Leesburg)
Lewis, James (M) - Victory Christian (LL)
Lewis, Nichole (F) - Berean Christian
Lindemann, Elijah (M) - Trinity Christian (Deltona)
Linder, Sa'Nya (F) - Pahokee
Linn, Jacob (M) - Vanguard (LW)
Liu, Alicia (F) - Benjamin School
Liu, Jiayi (F) - Trinity Christian (LW)
Liverman, Brielle (F) - Victory Christian (LL)
Lloyd, Delaney (F) - Father Lopez
Lloyd, Matthew (M) - Father Lopez
Lockett, Kiaun (M) - Victory Christian (LL)
Lockhart, Chasity (F) - Atlantic Christian
Lockley, Tj (M) - Father Lopez
Lohmann, Hana (F) - Glades Day
Lohmann, Rett (M) - Glades Day
Long, Madison (F) - Circle Christian
Long, Zach (M) - Foundation Academy
Lopez, Mateo (M) - Trinity Christian (LW)
Lopez, Vincent (M) - Master's Academy (Oviedo)
Love, Leroy (M) - Pahokee
Lowe, Anthony (M) - Pahokee
Lowe, Sarah (F) - Lakeland Christian
Lowery, Autumn (F) - Father Lopez
Lowry, Angelina (F) - Trinity Christian (Deltona)
Lubarsky, Julia (F) - Benjamin School
Lui, Lucas (M) - Florida Prep
Luke, Ashley (F) - Orangewood Christian
Lunt, Jordan (M) - Warner Christian
Lunt, Nicholas (M) - Warner Christian
Lytle, Emma (F) - City of Life Christian
Lytle, Sara (F) - City of Life Christian
Maccelon, Kevin (M) - New Dimensions
MacDonald, Caleb (M) - Lakeland Christian
Maisonet, Caleb (M) - City of Life Christian
Major, Jimmy (M) - Father Lopez
Manguel, Edrian (M) - Master's Academy (Oviedo)
Mannogian, Vahakn (M) - Orangewood Christian
March, Deiber (M) - Geneva School
March, Natasha (F) - Windermere Prep
Maria, Antonio (M) - Vanguard (LW)
Maria, Skylar (F) - Glades Day
Marie-Joseph, Joakim (M) - Vanguard (LW)
Marques Fernandes, Felipe (M) - Windermere Prep
Marsh, Mark (M) - First Academy (Orlando)
Marshall, Jazmin (F) - Lake Mary Prep
Martin, Jaiden (F) - Holy Trinity
Martin, Oliva (F) - First Academy (Orlando)
Martin, Wade (M) - Windermere Prep
Martinez, Amanda (F) - Master's Academy (Oviedo)
Martinez, Seth (M) - Lakeland Christian
Marvine, Dee (M) - Holy Trinity
Mason, Dalton (M) - First Academy (Orlando)
Mason, Trent (M) - Lakeland Christian
Massey, Tyjuan (M) - Orlando Christian Prep
Mateo, Brian (M) - Father Lopez
Matos, Lionel (M) - Lake Mary Prep
Mayne, Andrew (M) - Victory Christian (LL)
Mayr, Jake (M) - Father Lopez
Mazza, Juliana (F) - Warner Christian
McArdle, Tyler (M) - First Academy (Orlando)
McCain, James (M) - Warner Christian
McCall, Anniston (F) - Mount Dora Christian
McCall, Grady (M) - Mount Dora Christian
McCrady, Matthew (M) - Orangewood Christian
McCreary, Alexis (F) - Mount Dora Christian
McCullon, Daniel (M) - Benjamin School
McDaniel , Lauren (F) - Geneva School
McDaniel, Matthew (M) - Master's Academy (Oviedo)
McDermott, Don'kerria (F) - Pahokee
McDonald, Hennessy (M) - Vanguard (LW)
McDonnell, Claire (F) - Father Lopez
McDonnell, Colin (M) - Father Lopez
McEwen, Brooke (F) - Circle Christian
Mckay, Joshua (M) - Geneva School
Mckenzie, T.J. (M) - Benjamin School
McLeod, Shiyanna (F) - Benjamin School
McMann, Mary (F) - Santa Fe Catholic
McNatt, Julia (F) - Holy Trinity
McPhee, Anthony (M) - Glades Day
Melendez, Joshua (M) - City of Life Christian
Menke, Cody (M) - John Carroll
Mera, Joey (M) - First Academy (Leesburg)
Merly, Zach (M) - Master's Academy (Oviedo)
Merodis, Arianna (F) - Warner Christian
Mesa, Olivia (F) - Santa Fe Catholic
Messemer, Grace (F) - Master's Academy (Oviedo)
Messemer, Sarah (F) - Master's Academy (Oviedo)
Methot, James (M) - Warner Christian
Michel, Stevenson (M) - Pahokee
Middleton, Jalen (M) - First Academy (Orlando)
Mifsud, Adam (M) - Vanguard (LW)
Milam, Elizabeth (F) - First Academy (Leesburg)
Milam, Sims (M) - First Academy (Leesburg)
Miller, Adriana (F) - Orlando Christian Prep
Miller, Gordon (M) - Father Lopez
Miller, Grace (F) - Geneva School
Miller, Hunter (M) - Fort Meade
Miller, Jenny (F) - John Carroll
Miller, Joseph (M) - Geneva School
Miller, Katherine (F) - Lakeland Christian
Miller, Sean (M) - Fort Meade
Milo, Preston (M) - Holy Trinity
Miranda, Mirabella (F) - Windermere Prep
Mitchell, Brady (M) - Geneva School
Mobley, Tyson (M) - Master's Academy (Oviedo)
Moen, Cody (M) - Master's Academy (Oviedo)
Montoya, Jacob (M) - Florida Prep
Moore, Laquad (M) - Pahokee
Moore, Laquandra (F) - Pahokee
Morgera, Owen (M) - Trinity Christian (LW)
Mortula, Adrionna (F) - Father Lopez
Moseley, Terrence (M) - First Academy (Orlando)
Motsch, Mark (M) - Santa Fe Catholic
Moury, Hannah (F) - Circle Christian
Mukoie-Carcamo, Diana (F) - Master's Academy (Oviedo)
Mundo, Jose (M) - New Dimensions
Murray, Jamie (F) - Lakeland Christian
Murray, Lily (F) - Geneva School
Musick, Britain (F) - Lakeland Christian
Musick, Kaysie (F) - Lakeland Christian
Musick, Remington (M) - Lakeland Christian
Myers, Julia (F) - Trinity Christian (Deltona)
Neal, Mckenzi (F) - First Academy (Orlando)
Neder, Charles (M) - Father Lopez
Neeld, Thomas (M) - Circle Christian
Neeld, Will (M) - Circle Christian
Neher, Caleb (M) - Trinity Christian (Deltona)
Neil, Lydegail (F) - Warner Christian
Neisius, Landon (M) - Warner Christian
Nelson, Azsean (M) - Trinity Christian (LW)
Nero, Mariah (F) - Pahokee
Nero, Robert (M) - Pahokee
Nesmith, Isaiah (M) - Benjamin School
Newberg, Breanna (F) - Lakeland Christian
Newman, Maria (F) - Master's Academy (Oviedo)
Nguyen, Hannah (F) - Morningside
Nichelson, Bradley (M) - Atlantic Christian
Nichols, Maliyah (F) - Fort Meade
Nicholson, Kaden (M) - Berean Christian
Nicks, Benjamin (M) - Holy Trinity
Nieves, Annie (F) - Trinity Christian (Deltona)
Nixon, Shania (F) - Father Lopez
Noel, Joel (M) - Windermere Prep
Noel, Kelly (F) - Atlantic Christian
Norris, Jamal (M) - Vanguard (LW)
Norris, Kiara (F) - Holy Trinity
Nyland, Andrew (M) - Foundation Academy
O'Quinn, Brendan (M) - Father Lopez
Odenat, Lino (M) - Holy Trinity
Oldham, Caroline (F) - Mount Dora Christian
Olivas, Austin (M) - Holy Trinity
Oliver, Willie (M) - Orlando Christian Prep
Onusz, Ethan (M) - Victory Christian (LL)
Ortilaz, Gracie (F) - Orlando Christian Prep
Overby , Nia (F) - Orlando Christian Prep
Overholt, Jackson (M) - Lakeland Christian
Pach, Tanya (F) - Atlantic Christian
Padilla, Jason (M) - New Dimensions
Palenzuela, Alesia (F) - Lake Mary Prep
Pan, Peter (M) - Windermere Prep
Pangio, Tristan (M) - Father Lopez
Papa, Gina (F) - Lake Mary Prep
Parker, Archike (F) - Circle Christian
Parker, Isaiah (M) - Circle Christian
Parker, Mulunesh (F) - Circle Christian
Parker, Samuel (M) - Circle Christian
Parker, Sinkenesh (F) - Circle Christian
Parrow, Connor (M) - Victory Christian (LL)
Parry, Cooper (M) - Jupiter Christian
Parsons, Claire (F) - Geneva School
Patel, Esha (F) - Holy Trinity
Patel, Milli (F) - Holy Trinity
Paul, Jayden (M) - Victory Christian (LL)
Paul, Jeremiah (M) - Victory Christian (LL)
Pauling, Donald (M) - Victory Christian (LL)
Pawelka, Filip (M) - Vanguard (LW)
Payton, Kenny (M) - City of Life Christian
Payton, Omega (F) - City of Life Christian
Paz, Diana (F) - Atlantic Christian
Pearson, Sarah (F) - Circle Christian
Peck, Lindsey (F) - Father Lopez
Peck, Mary (F) - Father Lopez
Perdue, Kristianne (F) - Lake Mary Prep
Pereira, Lucas (M) - Pine School
Peres, Mathews (M) - Windermere Prep
Perez, Joseph (M) - Warner Christian
Perez, Layla (F) - Pahokee
Perez, Natalya (F) - City of Life Christian
Perez, Ruben (M) - Benjamin School
Petit-Frere, Matthew (M) - Berean Christian
Phelps, Elijah (M) - Brevard HEAT
Phelps, Hezekiah (M) - Brevard HEAT
Picchiello, Dante (M) - Father Lopez
Pickup, Jeremiah (M) - Ahfachkee
Pierre-Louis, Joshua (M) - Benjamin School
Pinion, Kendrick (M) - Victory Christian (LL)
Pinner, Terra (F) - Warner Christian
Pita, Issy (F) - Victory Christian (LL)
Poe, Caleb (M) - Victory Christian (LL)
Pollard, Scott (M) - Berean Christian
Pontes-Reis, Lucas (M) - Lake Mary Prep
Poredes, Enicro (M) - Father Lopez
Porter, Jordan (M) - Master's Academy (Oviedo)
Postman, Matthew (M) - Benjamin School
Pound, Honoree (M) - Holy Trinity
Powell, Griffin (M) - Lakeland Christian
Powell, Ja'Corey (M) - Victory Christian (LL)
Powell, Tevaris (M) - Pahokee
Powelson, Emily (F) - First Academy (Orlando)
Premji, Eshaan (M) - Windermere Prep
Prevatt, Brooke (F) - Victory Christian (LL)
Preziosi, Amari (F) - Odyssey Charter
Preziosi, Amari (F) - Odyssey Charter
Providence, Elishama (F) - Orlando Christian Prep
Providence, Warren (M) - Orlando Christian Prep
Pruim, Jackson (M) - Mount Dora Christian
Purcell, Jack (M) - John Carroll
Quint, James (M) - Lakeland Christian
Quiones, Jacobo (M) - Father Lopez
Raesly, Ella (F) - Geneva School
Ragsdale, Tristen (F) - Foundation Academy
Ramakrishna, Shanthi (F) - Windermere Prep
Ramakrishna, Suveda (F) - Windermere Prep
Ramgeet, Stephon (M) - Orlando Christian Prep
Ramirez, David (M) - Trinity Christian (Deltona)
Ramirez, Hailey (F) - Morningside
Ramirez, Ivana (F) - Pahokee
Ramirez, Justin (M) - New Dimensions
Rebeix, Jessie (F) - Florida Prep
Reddick, Palmer (M) - Vanguard (LW)
Redman, Deborah (F) - Benjamin School
Reed, Shayla (F) - Mount Dora Christian
Reicks, Margaret (F) - Father Lopez
Reineke, Greer (F) - First Academy (Orlando)
Remmers, Alexis (F) - Warner Christian
Reyes, Matthew (M) - Trinity Christian (Deltona)
Reyes, Tristian (M) - Victory Christian (LL)
Reynolds, Isaiah (M) - Victory Christian (LL)
Richards, An'Tajah (F) - Pahokee
Richards, Ryan (M) - Berean Christian
Richardson , James (M) - Benjamin School
Riechers, Bella (F) - Master's Academy (Oviedo)
Riggs, Jackson (M) - Holy Trinity
Riley, Dytreyveon (M) - Victory Christian (LL)
Riley, Jazi (F) - Victory Christian (LL)
Riley, Samuel (M) - Lakeland Christian
Rios, Esteban (M) - First Academy (Orlando)
Rivas, Alondra (F) - New Dimensions
Rivera, Ajalae (F) - Holy Trinity
Rivera, Chrisian (M) - Odyssey Charter
Rivera, Eliyzha (M) - Holy Trinity
Rivera, Gabriel (M) - City of Life Christian
Rivera, Moises (M) - City of Life Christian
Rivera-Sears, Geliya (F) - John Carroll
Roberts, Dimmel (M) - Mount Dora Christian
Robertson, Hayden (M) - Mount Dora Christian
Robinson, Dylan (M) - Orangewood Christian
Robinson, Jaylan (M) - First Academy (Orlando)
Robinson, Jonathan (M) - First Academy (Orlando)
Robinson, Taneja (F) - Father Lopez
Rocha, Maria (F) - Windermere Prep
Rodgers, Lindsey (F) - Father Lopez
Rodriguez, Alejandro (M) - New Dimensions
Rodriguez, Alexander (M) - New Dimensions
Rodriguez, Brianna (F) - New Dimensions
Rodriguez, Eduardo (M) - Atlantic Christian
Rodriguez, Isabella (F) - Father Lopez
Rodriguez, Melane (F) - City of Life Christian
Rodriguez, Melissa (F) - City of Life Christian
Rodriguez, Zach (M) - Master's Academy (Oviedo)
Rodriguez, Zhane (M) - Master's Academy (Oviedo)
Rodriguez-Martinez, Nicole (F) - Geneva School
Rohrbough, Brodie (M) - John Carroll
Rohrbough, Zachariah (M) - John Carroll
Roman, Idalys (F) - New Dimensions
Rosa, Chris (M) - Trinity Christian (LW)
Rosado, Gladieliz (F) - City of Life Christian
Rosolino, Tanner (M) - Father Lopez
Ross, Knykolas (M) - Orlando Christian Prep
Row, Gary (M) - Pahokee
Rubin, Robert (M) - Benjamin School
Rudolph, Sarah (F) - Circle Christian
Ruffi, Abigail (F) - Santa Fe Catholic
Ruiz-Feliz, Armando (M) - New Dimensions
Runyon, Lanie (F) - Victory Christian (LL)
Rusin, Maria (F) - Santa Fe Catholic
Ryan, Blaine (M) - John Carroll
Rydson, Georgia (F) - Holy Trinity
Sagear, Ethan (M) - Vanguard (LW)
Saglimbeni, Jeremy (M) - Brevard HEAT
Sakata, Aidan (M) - Windermere Prep
Samayoa, Derek (M) - Mount Dora Christian
Sanchez, Kenneth (M) - Atlantic Christian
Sanders, Danyla (F) - Pahokee
Sanders, Sakobe (M) - First Academy (Leesburg)
Sanderson, Monroe (M) - Orlando Christian Prep
Santiago, Celestino (M) - Orlando Christian Prep
Sarratt, Alinah (F) - Holy Trinity
Scellato, Michael (M) - Benjamin School
Schiller, Jillian (F) - Santa Fe Catholic
Schillinger, Emma (F) - Covenant Christian
Scott, Tyrique (M) - Trinity Christian (Deltona)
Sees, Jenna (F) - Mount Dora Christian
Segraves, Katherine (F) - Father Lopez
Seissigei, Dylan (M) - John Carroll
Seppala, Cole (M) - First Academy (Orlando)
Serrano, Gabriella (F) - Master's Academy (Oviedo)
Severe-Williams, Bianca (F) - Orlando Christian Prep
Shafer, Nick (M) - Geneva School
Sharma, Avi (M) - Holy Trinity
Shasteen, Mackenzie (F) - Trinity Christian (Deltona)
Shaw, Cornelius (M) - Victory Christian (LL)
Shemansky, Hannah (F) - Santa Fe Catholic
Shields, Alexander (M) - First Academy (Orlando)
Shipley, Christopher (M) - Berean Christian
Shoda, Ethan (M) - Brevard HEAT
Shore, Bregan (F) - Mount Dora Christian
Shurley, Elizabeth (F) - First Academy (Leesburg)
Siegel, Carly (F) - Windermere Prep
Simpson, Ella (F) - First Academy (Orlando)
Simpson, Evan (M) - Master's Academy (Oviedo)
Simpson, Everett (M) - First Academy (Orlando)
Sims, Braden (M) - Fort Meade
Sley, Heather (F) - Benjamin School
Small, Caroline (F) - Benjamin School
Small, Matilda (F) - Pine School
Smith, Anaijah (F) - Mount Dora Christian
Smith, Ben (M) - Foundation Academy
Smith, Elijah (M) - Pahokee
Smith, Emeline (F) - Benjamin School
Smith, Jack (M) - Lakeland Christian
Smith, Jude (M) - City of Life Christian
Smith, Mary Claire (F) - First Academy (Leesburg)
Smith, Omari J (M) - Mount Dora Christian
Smith, Raquel (F) - Geneva School
Snow, Alex (M) - Berean Christian
Soh, Christian (M) - Holy Trinity
Song, Jackie (M) - Windermere Prep
Sorenson, Sage (F) - Benjamin School
Sowers, Leah (F) - Mount Dora Christian
Spalding, Jake (M) - Jupiter Christian
Sparkman, Syni (F) - Trinity Christian (Deltona)
St. Germain, Valens (M) - Geneva School
St. Remy, Edward (M) - New Dimensions
St. Remy, Isaac (M) - New Dimensions
Stabler, Jeremiah (M) - Lakeland Christian
Stahl, Alyssa (F) - Lakeland Christian
Stanley, Anisa (F) - Odyssey Charter
Stegall, Maddison (F) - Berean Christian
Stein, Jaron (M) - Victory Christian (LL)
Stephans, Devan (F) - Lake Mary Prep
Stewart, William (M) - Orangewood Christian
Stillwell, Blake (M) - Orlando Christian Prep
Stites, Emma (F) - Trinity Christian (Deltona)
Stjohn, Ava (F) - Lakeland Christian
Streets, Vivian (F) - Lakeland Christian
Stubbs, Joe (M) - Santa Fe Catholic
Suarez, Anthony (M) - New Dimensions
Suiz, Camilo (M) - Benjamin School
Summers, Kamron (M) - First Academy (Orlando)
Sun, Stephanie (F) - Windermere Prep
Sundermeyer, Emma (F) - Foundation Academy
Susla, Rylan (M) - Orangewood Christian
Sutton, Oliver (M) - Brevard HEAT
Swafford, Brenely (F) - Geneva School
Swanson, Andrew (M) - Atlantic Christian
Sweet, Joy (F) - Glades Day
Tafur, David (M) - Father Lopez
Tallis, Parker (M) - Foundation Academy
Tanner, Martha (F) - Master's Academy (Oviedo)
Tawam, Marya (F) - Windermere Prep
Taylor, Chauncy (M) - Warner Christian
Taylor, Crystelle (F) - Morningside
Taylor, Marseille (M) - First Academy (Orlando)
Taylor, Mia (F) - Jupiter Christian
Tedeschi, Matthew (M) - Santa Fe Catholic
Teetsel, Griffin (M) - Circle Christian
Tehasse, Maurice (M) - John Carroll
Tejada, Luis (M) - Orlando Christian Prep
Temprano, Elizabeth (F) - Orlando Christian Prep
Thomas, Abby Grace (F) - Geneva School
Thomas, Mason (M) - Orangewood Christian
Thomas, Shawna (F) - City of Life Christian
Thompson, Aaliyah (F) - Berean Christian
Thompson, Gerrod (M) - Pahokee
Thompson, Markesha (F) - John Carroll
Thompson, Roman (M) - Glades Day
Thompson, Tamaria (F) - Fort Meade
Toledo, Olivia (F) - Father Lopez
Toro, Jaydalisse (F) - City of Life Christian
Torres, Julia (F) - Mount Dora Christian
Torres, Leo (M) - Trinity Christian (LW)
Torres-Gomez, Sofia (F) - Master's Academy (Oviedo)
Tracey, Jaeze (M) - Pahokee
Travis, Jada (F) - Benjamin School
Trillo, Hailey (F) - Odyssey Charter
Troncoso, Mario (M) - Florida Prep
Troncoso, Smryna (F) - Florida Prep
Trover, Chloe (F) - City of Life Christian
Tweedie, Madison (F) - Mount Dora Christian
Twyman, Ted (M) - Benjamin School
Ulloa-Melendez, Carlos (M) - Victory Christian (LL)
Underhill, Jacob (M) - Holy Trinity
Valbh, Aanika (F) - Lake Mary Prep
Valdez, Bernardo (M) - Santa Fe Catholic
Valente, Olivia (F) - Mount Dora Christian
Valente, Tom (M) - Mount Dora Christian
Vallee, Wyatt (M) - Glades Day
van der Riet, Cullen (M) - Foundation Academy
VanMaggelen, Thea (F) - Circle Christian
Vargas, Adam (M) - City of Life Christian
Vargas, Josemiguel (M) - Victory Christian (LL)
Vega, Sammy (M) - Master's Academy (Oviedo)
Velez, Julianna (F) - Santa Fe Catholic
Venegas, Esteban (M) - First Academy (Orlando)
Ventura, Mya (F) - City of Life Christian
Vickers, Lavonte (M) - Victory Christian (LL)
Vidal, Ethan (M) - Glades Day
Viera, Melody (F) - Glades Day
Vihlen, Alex (M) - Lake Mary Prep
Vilarson, Johanna (F) - Mount Dora Christian
Virgil, Reggie (M) - Mount Dora Christian
Wadda, Samsudeen (M) - Florida Prep
Wagner Jr., Barry (M) - Orlando Christian Prep
Wakefield, James (M) - Mount Dora Christian
Walcott, Rick (M) - Windermere Prep
Wall, Weston (M) - Foundation Academy
Walls, Gavin (M) - First Academy (Leesburg)
Walston, David (M) - Geneva School
Walton, Nathan (M) - Warner Christian
Ward, Clyana (F) - Pahokee
Waters, Leeley (F) - Foundation Academy
Watkins, Ramsey (F) - Lakeland Christian
Watson, Alex (M) - Warner Christian
Watters, Jordan (M) - Berean Christian
Wattles, Ethan (M) - International Community
Weakley, Jules (F) - Foundation Academy
Weber, Emilie (F) - First Academy (Leesburg)
Webster, Jack (M) - Mount Dora Christian
Wegelewski, Hunter (M) - John Carroll
Weiner, Isabella (F) - Holy Trinity
Wells, Caleb (M) - Berean Christian
Wells, Jacob (M) - Berean Christian
Wermuth, Beatrice (F) - Geneva School
West, Dontavius (M) - Victory Christian (LL)
White, Cesar (M) - Geneva School
White, Martin (M) - Geneva School
Whitehurst, Azaria (F) - Fort Meade
Whittenton, Kaylie (F) - Victory Christian (LL)
Wiechecki Vergara, Alesandra (F) - Holy Trinity
Wiggins, Jonathan (M) - First Academy (Orlando)
Wilbanks, Josh (M) - Master's Academy (Oviedo)
Wilder, Chandler (F) - Father Lopez
Wilford, Keemya (F) - Trinity Christian (Deltona)
William, Aviance (M) - Orangewood Christian
William, Sha'Niya (F) - Pahokee
Williams, Alden (M) - Victory Christian (LL)
Williams, Daniel (M) - Father Lopez
Williams, Idris (M) - Lakeland Christian
Williams, Jayden (M) - Windermere Prep
Williams, Jazmin (F) - Father Lopez
Williams, Jeremiah (M) - Pahokee
Williams, Jessica (F) - Foundation Academy
Williams, Kaela (F) - Circle Christian
Williams, Lavonski (M) - Pahokee
Williams, Mikilyia (F) - Pahokee
Williams, Selah (F) - Circle Christian
Williams, Taylor (F) - Father Lopez
Williams, Wesley (M) - Berean Christian
Williams, Zavien (M) - Windermere Prep
Williamson, James (M) - Odyssey Charter
Willis, Rhian (F) - Glades Day
Wilshire, Stone (M) - Pine School
Wilson, Alexa (F) - Master's Academy (Oviedo)
Wilson, Courtnei (F) - Mount Dora Christian
Wilson, Cylee (F) - Lakeland Christian
Wilson, Jalen (M) - Trinity Christian (Deltona)
Wilson, Jayde (F) - First Academy (Orlando)
Wilson, Justin (M) - Father Lopez
Wilson, Maddie (F) - Lake Mary Prep
Wilson, Ryleigh (F) - Master's Academy (Oviedo)
Winters, Jessica (F) - Master's Academy (Oviedo)
Winters, Michael (M) - Master's Academy (Oviedo)
Wisdom, Knadirah (F) - Master's Academy (Oviedo)
Woodbine, Jonah (M) - Master's Academy (Oviedo)
Woods, Victoria (F) - Father Lopez
Woods, Virginia (F) - Father Lopez
Workowski, Joshua (M) - Circle Christian
Woulard, Daven (M) - Trinity Christian (Deltona)
Wright, Braden (M) - City of Life Christian
Wright, Jasmine (F) - Morningside
Wright, Jasmyne (F) - Orlando Christian Prep
Wyant, Ava (F) - Master's Academy (Oviedo)
Yamnitz, Bryson (M) - Lakeland Christian
Yang, Harry (M) - Father Lopez
Yates, Alexander (M) - New Dimensions
Yates, Christopher (M) - New Dimensions
Young, Michael (M) - Master's Academy (Oviedo)
Young, Patrick (M) - Jupiter Christian
Zahn, Carter (M) - Victory Christian (LL)
Zapata, Sean (M) - City of Life Christian
Zavala, Dylan (M) - New Dimensions
Zelaya, Eva (F) - Trinity Christian (LW)
Zhan, Feng Zhou (M) - Morningside
Zoffinger, James (M) - Victory Christian (LL)
Zuk, Linda (F) - Father Lopez
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Black, Suresh
SR
First Academy (Orlando)
10.72
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
-0.8
2
Elam, Kaiir
SR
Benjamin School
10.89
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
-0.9
3
Bent, Malichi
SO
Pahokee
10.98
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
4
Cashe, Tyler
SO
Lake Mary Prep
11.02
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
+0.0
5
Ellis, Lake
JR
First Academy (Orlando)
11.04
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
6
Powell, Tevaris
SR
Pahokee
11.08
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
6
Pierre-Louis, Joshua
JR
Benjamin School
11.08
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
2.3
8
Odenat, Lino
SR
Holy Trinity
11.12
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
9
Foreman, Preston
SO
Holy Trinity
11.22
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
10
Carr, Jalen
SR
Orlando Christian Prep
11.23
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-0.1
11
Love, Leroy
SR
Pahokee
11.25
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.5
12
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
11.27
Jeff Wentworth Relays 2019
Mar 1, 2019
-0.8
13
Johnson, Matthew
JR
Holy Trinity
11.32
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
1.5
14
Williams, Lavonski
SR
Pahokee
11.34
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.8
15
Kronman, Jack
SO
Florida Prep
11.36
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
16
Smith, Omari J
FR
Mount Dora Christian
11.41
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
3.7
17
Mckenzie, T.J.
SR
Benjamin School
11.43
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.8
18
Shaw, Cornelius
SO
Victory Christian (LL)
11.44
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
19
Lockley, Tj
SO
Father Lopez
11.45
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
-0.6
20
Bowles, Kenneth
JR
Pahokee
11.46
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
21
Bailey, Jonathan
FR
Holy Trinity
11.49
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
22
Anderson, Junior
JR
Master's Academy (Oviedo)
11.50
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.5
23
Mason, Trent
SR
Lakeland Christian
11.51
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
0.6
24
Poe, Caleb
JR
Victory Christian (LL)
11.52
Storm Relays
Mar 12, 2019
+0.0
25
McArdle, Tyler
SO
First Academy (Orlando)
11.55
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
26
Powell, Ja'Corey
JR
Victory Christian (LL)
11.58
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
27
Martin, Wade
SO
Windermere Prep
11.60
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
28
Musick, Remington
SR
Lakeland Christian
11.61
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.4
29
Jean, Jonathan
SO
Victory Christian (LL)
11.66
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
29
Anthony, Keoni
JR
First Academy (Orlando)
11.66
Silverhawk Open 2019
Mar 13, 2019
1.9
29
Daniels, Seth
JR
Windermere Prep
11.66
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
-2.3
32
Kirschner, Ryan
JR
Florida Prep
11.67
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
33
McPhee, Anthony
JR
Glades Day
11.68
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.5
33
Khan, Mohammad
SR
Windermere Prep
11.68
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
35
Altman, Sullivan
SR
Holy Trinity
11.70
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
35
Coleman, Seth
SR
Holy Trinity
11.70
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
3.9
37
Estronza, Carlos
SO
Holy Trinity
11.71
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
1.5
38
Williams, Idris
FR
Lakeland Christian
11.72
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
2.3
38
Taylor, Marseille
SO
First Academy (Orlando)
11.72
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
-0.8
40
Wilson, Jalen
SO
Trinity Christian (Deltona)
11.73
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
40
Mitchell, Brady
SO
Geneva School
11.73
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
0.9
42
Gibbs, Terrance
FR
Master's Academy (Oviedo)
11.80
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
43
Hawkins, Jakyrin
FR
Trinity Christian (Deltona)
11.85
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
+0.0
44
Cole, Jon
FR
Fort Meade
11.88
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
1.2
45
Hill, Larry
JR
Holy Trinity
11.89
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
45
Wadda, Samsudeen
8
Florida Prep
11.89
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
47
Bryant, Rodney
SO
Mount Dora Christian
11.90
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
+0.0
48
Allen, Tyler
JR
Mount Dora Christian
11.94
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
+0.0
49
Bryant, Isaiah
8
Mount Dora Christian
11.97
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
+0.0
50
Alilin, Jay
SO
Geneva School
12.01
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
0.2
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Musick, Britain
JR
Lakeland Christian
12.32
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
1.3
2
Gibson, Derica
SR
John Carroll
12.44
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.0
3
Whitehurst, Azaria
8
Fort Meade
12.52
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
4
Travis, Jada
JR
Benjamin School
12.57
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.8
5
Boyd, Rachel
SR
Master's Academy (Oviedo)
12.58
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.5
6
Ward, Clyana
SR
Pahokee
12.65
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
7
Hickman, Da'Keeja
7
Pahokee
12.69
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
8
Williams, Taylor
SR
Father Lopez
12.80
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
2.8
9
Redman, Deborah
SO
Benjamin School
12.82
Jeff Fossen Invitational (PV Invite)
Mar 8, 2019
0.3
10
Collins, Maya
7
Holy Trinity
12.97
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
11
Anderson , Shamalrea
SO
Fort Meade
12.99
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
1.4
12
Rivera-Sears, Geliya
SO
John Carroll
13.07
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
13
Davis, Sharya
JR
First Academy (Orlando)
13.11
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
-0.3
14
Marshall, Jazmin
SO
Lake Mary Prep
13.32
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-2.3
15
Powelson, Emily
8
First Academy (Orlando)
13.37
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
16
Nero, Mariah
Pahokee
13.38
Royal Palm Beach Invitational
Feb 16, 2019
-0.7
17
Herring, Tyneisha
SO
Berean Christian
13.39
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.8
18
Baker, Tre'Niya
JR
Fort Meade
13.43
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
2.1
18
Garcia, Daniela
SR
Benjamin School
13.43
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-1.7
20
Robinson, Taneja
JR
Father Lopez
13.45
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-3.1
21
Wilson, Courtnei
SR
Mount Dora Christian
13.46
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
22
Alexander, Breanna
SR
Victory Christian (LL)
13.47
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.2
23
Brown, Sumaya
FR
Glades Day
13.49
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-1.2
24
Liverman, Brielle
JR
Victory Christian (LL)
13.54
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.1
25
Lockhart, Chasity
SO
Atlantic Christian
13.56
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-1.2
26
Hebert, Olivia
8
First Academy (Orlando)
13.61
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
1.4
27
Thompson, Aaliyah
SO
Berean Christian
13.64
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
0.2
28
Branham, Emily
JR
Lakeland Christian
13.66
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
29
Brown, Siarah
8
Orlando Christian Prep
13.69
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
30
Wright, Jasmyne
FR
Orlando Christian Prep
13.77
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
31
Anderson, Kiera
FR
First Academy (Leesburg)
13.79
Wildwood Middle High School Early Season Rev UP
Feb 14, 2019
+0.0
32
Pita, Issy
FR
Victory Christian (LL)
13.80
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.2
33
Payton, Omega
SO
City of Life Christian
13.83
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
+0.0
34
Lasala, Victoria
SR
Master's Academy (Oviedo)
13.89
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.7
35
March, Natasha
SR
Windermere Prep
13.90
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
36
Badolato, Lensa
7
Holy Trinity
13.92
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
37
Fernandez, Dania
SR
Windermere Prep
13.93
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
38
Seavers, Katherine
FR
Father Lopez
13.94
Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 30, 2019
1.8
39
Carrillo, Isabella
SO
Circle Christian
13.97
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
+0.0
40
Riechers, Bella
SO
Master's Academy (Oviedo)
13.98
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.1
41
Cooper, Brianna
FR
Orlando Christian Prep
13.99
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.9
42
Wilson, Alexa
FR
Master's Academy (Oviedo)
14.01
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
-0.1
43
Bienz, Lillyanna
JR
John Carroll
14.02
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
2.5
44
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
14.03
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
45
Iseminger, Ella
FR
First Academy (Leesburg)
14.04
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
+0.0
46
Woods, Virginia
FR
Father Lopez
14.05
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
2.5
46
Richards, An'Tajah
7
Pahokee
14.05
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
46
Christian, Chelsea
8
Berean Christian
14.05
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.6
49
Rusin, Maria
JR
Santa Fe Catholic
14.08
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
50
Carrillo, Elysse
SR
Circle Christian
14.11
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
-0.9
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Black, Suresh
SR
First Academy (Orlando)
21.78
Silverhawk Open 2019
Mar 13, 2019
-0.3
2
Edwards, Nathan
SR
First Academy (Orlando)
22.11
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
1.8
3
Cashe, Tyler
SO
Lake Mary Prep
22.17
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
+0.0
4
Pierre-Louis, Joshua
JR
Benjamin School
22.27
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-1.5
5
Powell, Tevaris
SR
Pahokee
22.44
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
1.6
6
Elam, Kaiir
SR
Benjamin School
22.55
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
2.0
7
Bent, Malichi
SO
Pahokee
22.60
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
8
Carr, Jalen
SR
Orlando Christian Prep
22.63
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
9
Anderson, Junior
JR
Master's Academy (Oviedo)
22.77
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
0.1
10
Love, Leroy
SR
Pahokee
23.00
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
+0.0
11
Anthony, Keoni
JR
First Academy (Orlando)
23.02
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
+0.0
12
Bowles, Kenneth
JR
Pahokee
23.12
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.4
13
Mitchell, Brady
SO
Geneva School
23.13
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
0.9
14
Ellis, Lake
JR
First Academy (Orlando)
23.14
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
-0.5
15
Smith, Omari J
FR
Mount Dora Christian
23.17
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
+0.0
16
Kronman, Jack
SO
Florida Prep
23.25
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.7
17
Khan, Mohammad
SR
Windermere Prep
23.27
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
18
William, Aviance
FR
Orangewood Christian
23.30
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.7
19
McArdle, Tyler
SO
First Academy (Orlando)
23.41
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
0.7
20
Poe, Caleb
JR
Victory Christian (LL)
23.48
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.9
21
Hudgins, Jalon
SO
Holy Trinity
23.52
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
22
Cole, Jon
FR
Fort Meade
23.53
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
-0.3
23
Mckenzie, T.J.
SR
Benjamin School
23.59
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
-0.6
24
Martin, Wade
SO
Windermere Prep
23.74
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
25
Collins, Dylan
FR
Holy Trinity
23.82
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
26
Estronza, Carlos
SO
Holy Trinity
23.93
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
27
Williams, Idris
FR
Lakeland Christian
24.06
George Jenkins Invitational
Feb 16, 2019
-0.5
28
Williams, Zavien
SO
Windermere Prep
24.07
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
29
Gibbs, Terrance
FR
Master's Academy (Oviedo)
24.09
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.9
30
Henry, Caleb
SR
First Academy (Orlando)
24.11
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
0.5
31
McPhee, Anthony
JR
Glades Day
24.14
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.4
31
Dunnaway, Jessie
SR
Pahokee
24.14
Royal Palm Beach Invitational
Feb 16, 2019
-0.6
33
Cauldron, Wyatt
SR
City of Life Christian
24.17
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
34
Paul, Jeremiah
JR
Victory Christian (LL)
24.20
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
1.7
35
Alilin, Jay
SO
Geneva School
24.25
Carl Friedland Memorial 2019
Feb 15, 2019
1.3
36
Bravo, Jorge
SO
Odyssey Charter
24.30
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
37
Mobley, Tyson
JR
Master's Academy (Oviedo)
24.33
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.8
38
Wagner Jr., Barry
JR
Orlando Christian Prep
24.34
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.9
39
Hunter, Elijah
SO
Lakeland Christian
24.36
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
0.5
40
Williams, Jeremiah
SO
Pahokee
24.37
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
+0.0
40
Noel, Joel
SR
Windermere Prep
24.37
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
0.3
42
McDonald, Hennessy
JR
Vanguard (LW)
24.41
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
-0.4
43
Tallis, Parker
JR
Foundation Academy
24.45
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
44
Bryant, Rodney
SO
Mount Dora Christian
24.51
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
45
Peres, Mathews
SR
Windermere Prep
24.52
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
2.0
45
Campbell , Randy
SO
Fort Meade
24.52
The Ridge Invitational
Mar 9, 2019
-1.1
47
Holifield, Marvin
SR
Lake Mary Prep
24.56
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
1.8
48
Garcia, Gilbert Alexis
7
Orlando Christian Prep
24.58
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
+0.0
49
Fisher, Jaiden
JR
Orlando Christian Prep
24.61
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
-1.0
50
March, Deiber
SR
Geneva School
24.62
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
0.3
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Gibson, Derica
SR
John Carroll
25.18
St. Lucie County Championship
Mar 28, 2019
2.6
2
Musick, Britain
JR
Lakeland Christian
25.30
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
3
Hickman, Da'Keeja
7
Pahokee
26.16
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
2.9
4
Whitehurst, Azaria
8
Fort Meade
26.25
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
0.2
5
Ward, Clyana
SR
Pahokee
26.35
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
6
Williams, Taylor
SR
Father Lopez
26.36
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
0.7
6
Boyd, Rachel
SR
Master's Academy (Oviedo)
26.36
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
8
Travis, Jada
JR
Benjamin School
26.63
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
-1.4
9
Afram-Gyening, Courtney
JR
First Academy (Orlando)
26.67
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
2.0
10
Davis, Sharya
JR
First Academy (Orlando)
26.85
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
11
Brown, Siarah
8
Orlando Christian Prep
26.88
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
12
Redman, Deborah
SO
Benjamin School
26.90
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.2
13
Rivera-Sears, Geliya
SO
John Carroll
27.06
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
0.5
14
Shemansky, Hannah
SR
Santa Fe Catholic
27.15
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
0.3
15
Robinson, Taneja
JR
Father Lopez
27.32
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.8
16
Carrillo, Elysse
SR
Circle Christian
27.63
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
0.2
17
Collins, Maya
7
Holy Trinity
27.82
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
0.2
18
Marshall, Jazmin
SO
Lake Mary Prep
27.86
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
-0.9
19
Anderson , Shamalrea
SO
Fort Meade
27.90
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
20
Nero, Mariah
7
Pahokee
28.01
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.6
21
Wilson, Courtnei
SR
Mount Dora Christian
28.10
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
22
Fernandez, Dania
SR
Windermere Prep
28.28
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
23
Anderson, Kiera
FR
First Academy (Leesburg)
28.32
Wildwood Middle High School Invitational
Feb 22, 2019
+0.0
24
Hebert, Olivia
8
First Academy (Orlando)
28.33
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
1.2
25
Fought, Emma
FR
First Academy (Leesburg)
28.40
Wildwood Middle High School Invitational
Feb 22, 2019
+0.0
26
Payton, Omega
SO
City of Life Christian
28.48
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
27
Baker, Tre'Niya
JR
Fort Meade
28.57
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
-0.7
28
Herring, Tyneisha
SO
Berean Christian
28.62
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-1.3
29
Tanner, Martha
SR
Master's Academy (Oviedo)
28.66
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
-1.2
29
Cooper, Brianna
FR
Orlando Christian Prep
28.66
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
31
Riechers, Bella
SO
Master's Academy (Oviedo)
28.69
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
-0.9
32
Bernal, Sofia
FR
Father Lopez
28.70
Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 30, 2019
3.4
33
Lasala, Victoria
SR
Master's Academy (Oviedo)
28.72
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
0.3
34
Joseph, Hoshea
8
First Academy (Orlando)
28.77
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
1.2
35
Carrillo, Isabella
SO
Circle Christian
28.82
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
-0.3
36
DePool, Camila
7
City of Life Christian
28.84
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
37
Newberg, Breanna
FR
Lakeland Christian
28.87
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
38
Christian, Chelsea
8
Berean Christian
28.88
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
-2.1
38
Garcia, Daniela
SR
Benjamin School
28.88
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.6
40
Thompson, Aaliyah
SO
Berean Christian
28.89
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
0.1
41
Linder, Sa'Nya
7
Pahokee
28.91
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
41
Seavers, Katherine
FR
Father Lopez
28.91
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
0.2
41
Hendrix, Lily
JR
Geneva School
28.91
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
-1.0
44
Woods, Virginia
FR
Father Lopez
28.93
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
+0.0
45
Powelson, Emily
8
First Academy (Orlando)
28.94
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
46
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
29.02
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
47
Lockhart, Chasity
SO
Atlantic Christian
29.10
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
1.2
48
Gachete, Pascale
SR
New Dimensions
29.15
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
+0.0
49
Wilson, Alexa
FR
Master's Academy (Oviedo)
29.21
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
0.3
50
March, Natasha
SR
Windermere Prep
29.23
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
-1.2
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Black, Suresh
SR
First Academy (Orlando)
49.43
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
2
Edwards, Nathan
SR
First Academy (Orlando)
49.82
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
3
Pierre-Louis, Joshua
JR
Benjamin School
50.60
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Pound, Honoree
JR
Holy Trinity
51.03
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Bowles, Kenneth
JR
Pahokee
51.52
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Khan, Mohammad
SR
Windermere Prep
51.63
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Santiago, Celestino
JR
Orlando Christian Prep
51.72
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
8
Smith, Omari J
FR
Mount Dora Christian
51.93
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
9
Mitchell, Brady
SO
Geneva School
52.03
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
10
Everett, Anquan
SR
Pahokee
52.17
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
11
Williams, Zavien
SO
Windermere Prep
52.19
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
12
Mayr, Jake
SR
Father Lopez
52.43
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
12
Tallis, Parker
JR
Foundation Academy
52.43
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
14
Gillis, Josh
SO
Master's Academy (Oviedo)
52.55
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
15
Peres, Mathews
SR
Windermere Prep
52.57
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
16
William, Aviance
FR
Orangewood Christian
52.58
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
17
Robinson, Jaylan
SO
First Academy (Orlando)
52.61
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
18
German, Zachary
FR
Benjamin School
53.48
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
19
Rodriguez, Alexander
SR
New Dimensions
53.68
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
20
Brown, Anthony
FR
Orlando Christian Prep
53.97
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
21
Bryant, Rodney
SO
Mount Dora Christian
54.25
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
22
Mason, Trent
SR
Lakeland Christian
54.31
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
23
McArdle, Tyler
SO
First Academy (Orlando)
54.38
Silverhawk Open 2019
Mar 13, 2019
24
Holifield, Marvin
SR
Lake Mary Prep
54.42
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
24
Young, Patrick
JR
Jupiter Christian
54.42
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
26
Lockley, Tj
SO
Father Lopez
54.45
Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019
Feb 27, 2019
27
Bresnick, Noah
SR
Trinity Christian (LW)
54.48
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
28
Dunnaway, Jessie
SR
Pahokee
54.66
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
29
Cauldron, Wyatt
SR
City of Life Christian
54.68
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
29
Labardy, David
SR
Vanguard (LW)
54.68
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
31
Noel, Joel
SR
Windermere Prep
54.98
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
32
Wells, Caleb
SR
Berean Christian
55.10
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
32
Divanny, Jason
JR
Atlantic Christian
55.10
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
34
Gayoso, Tomas
SR
Master's Academy (Oviedo)
55.16
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
35
Hendrickson, Dylan
SR
John Carroll
55.17
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
36
Nelson, Azsean
8
Trinity Christian (LW)
55.22
Jeff Fossen Invitational (PV Invite)
Mar 8, 2019
37
White, Cesar
JR
Geneva School
55.26
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
38
Yamnitz, Bryson
SR
Lakeland Christian
55.76
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
39
Payton, Kenny
SR
City of Life Christian
55.80
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
39
Virgil, Reggie
FR
Mount Dora Christian
55.80
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
41
Frederic, Maxwell
JR
New Dimensions
55.81
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
42
Lee, Sun Woo
SO
Lakeland Christian
55.87
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
43
Brown, Malachi
JR
Orlando Christian Prep
55.98
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
44
Moore, Laquad
JR
Pahokee
56.04
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
45
Fetters, Christopher
JR
Windermere Prep
56.05
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
46
Melendez, Joshua
JR
City of Life Christian
56.27
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
47
Johnson, Sean
SO
First Academy (Orlando)
56.32
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
48
Cockrell, Daute
FR
Mount Dora Christian
56.33
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
49
Cox, Allen
JR
First Academy (Orlando)
56.54
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
50
Holder, Ethan
SO
Florida Prep
56.76
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Boyd, Rachel
SR
Master's Academy (Oviedo)
58.56
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2
Ward, Clyana
SR
Pahokee
59.42
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
3
Afram-Gyening, Courtney
JR
First Academy (Orlando)
1:00.19
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
4
Carrillo, Elysse
SR
Circle Christian
1:00.29
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
5
William, Sha'Niya
SR
Pahokee
1:02.15
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
6
Simpson, Ella
JR
First Academy (Orlando)
1:02.36
Boone HS Quad 2019
Feb 20, 2019
7
Horgen, Emily
JR
Benjamin School
1:03.21
Cardinal Gibbons Last Chance Meet
Apr 6, 2019
8
Gibson, Derica
SR
John Carroll
1:03.22
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
9
Sarratt, Alinah
7
Holy Trinity
1:03.31
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Fernandez, Dania
SR
Windermere Prep
1:03.52
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
11
Wright, Jasmyne
FR
Orlando Christian Prep
1:03.60
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
12
Tanner, Martha
SR
Master's Academy (Oviedo)
1:03.83
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
13
Riechers, Bella
SO
Master's Academy (Oviedo)
1:03.99
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
14
Perez, Layla
8
Pahokee
1:04.20
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
15
Payton, Omega
SO
City of Life Christian
1:04.28
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
16
Brown, Sumaya
FR
Glades Day
1:04.31
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
17
Seavers, Katherine
FR
Father Lopez
1:04.70
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
18
Lausell, Chloe
SO
Santa Fe Catholic
1:05.21
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
18
Hendrix, Lily
JR
Geneva School
1:05.21
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
20
Grandstaff, Emily
FR
Circle Christian
1:05.29
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
21
Wilson, Ryleigh
7
Master's Academy (Oviedo)
1:05.33
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
22
Fagot, Anagrace
FR
Circle Christian
1:05.56
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
23
Linder, Sa'Nya
7
Pahokee
1:05.64
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
24
Woods, Victoria
FR
Father Lopez
1:05.71
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
25
Shemansky, Hannah
SR
Santa Fe Catholic
1:05.73
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
26
Wilson, Courtnei
SR
Mount Dora Christian
1:05.74
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
27
Gunn, Aalyssa
8
Orlando Christian Prep
1:06.38
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
28
Hall, Brianna
SR
Mount Dora Christian
1:06.83
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
29
Fought, Emma
FR
First Academy (Leesburg)
1:06.93
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
30
Carrillo, Isabella
SO
Circle Christian
1:06.94
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
31
Borer, Grace
SR
Father Lopez
1:06.99
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
32
Lockhart, Chasity
SO
Atlantic Christian
1:07.15
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
33
Josza, Eden
FR
Benjamin School
1:07.26
Jeff Fossen Invitational (PV Invite)
Mar 8, 2019
34
Jones, Kassidy
SO
Santa Fe Catholic
1:07.33
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
35
Williams, Kaela
FR
Circle Christian
1:07.34
Satellite High Invitational
Feb 22, 2019
36
Cousin, Alexa
FR
Benjamin School
1:07.59
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
37
Foreman, Anna
SO
Geneva School
1:07.87
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
38
Lasala, Victoria
SR
Master's Academy (Oviedo)
1:08.25
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
39
Ford, Faith
7
Foundation Academy
1:08.47
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
40
Murray, Lily
JR
Geneva School
1:08.91
Highlander Invitational 2019
Feb 22, 2019
41
Costar, Emily
JR
Geneva School
1:09.15
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
42
Viera, Melody
SO
Glades Day
1:09.31
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
43
Williams, Jessica
8
Foundation Academy
1:09.58
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
44
Beliveau, Molly
7
First Academy (Leesburg)
1:09.75
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
45
Kuznof, Kenya
SR
Father Lopez
1:10.04
Spruce Creek Developmental Meet 1 Feb 20 2019
Feb 20, 2019
46
Dawson, Alexis
JR
Father Lopez
1:10.10
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
46
Woods, Virginia
FR
Father Lopez
1:10.10
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
48
Shore, Bregan
SR
Mount Dora Christian
1:10.13
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
49
Nichols, Maliyah
SO
Fort Meade
1:10.16
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
50
Wilson, Alexa
FR
Master's Academy (Oviedo)
1:10.71
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Curtis, Gabriel
SR
Mount Dora Christian
1:56.73
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
2
Pruim, Jackson
SR
Mount Dora Christian
1:59.49
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
3
Gillis, Josh
SO
Master's Academy (Oviedo)
1:59.55
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Curtis, Mitchell
SO
Mount Dora Christian
2:01.00
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
5
Virgil, Reggie
FR
Mount Dora Christian
2:01.65
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
6
Fetters, Christopher
JR
Windermere Prep
2:02.23
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Young, Patrick
JR
Jupiter Christian
2:03.52
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
8
Yamnitz, Bryson
SR
Lakeland Christian
2:05.35
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
9
Khan, Mohammad
SR
Windermere Prep
2:05.81
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
10
Frederic, Maxwell
JR
New Dimensions
2:06.04
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
11
Rohrbough, Zachariah
SR
John Carroll
2:06.07
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
12
O'Quinn, Brendan
SO
Father Lopez
2:06.16
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
13
Mayr, Jake
SR
Father Lopez
2:06.20
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
14
Brown, Anthony
FR
Orlando Christian Prep
2:06.94
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
Peres, Mathews
SR
Windermere Prep
2:06.99
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
16
Williams, Zavien
SO
Windermere Prep
2:07.53
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
17
Lee, Sun Woo
SO
Lakeland Christian
2:09.37
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
18
Payton, Kenny
SR
City of Life Christian
2:09.77
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
19
Woodbine, Jonah
SO
Master's Academy (Oviedo)
2:09.93
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
20
Wattles, Ethan
SO
International Community
2:10.02
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
21
Fischer, Garrett
SR
Covenant Christian
2:10.15
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
21
Pereira, Lucas
JR
Pine School
2:10.15
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
23
Workowski, Joshua
JR
Circle Christian
2:10.23
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
24
Johnson, Sean
SO
First Academy (Orlando)
2:10.91
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
25
Hill, Jessie
SR
Pahokee
2:11.10
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
26
Suarez, Anthony
JR
New Dimensions
2:11.14
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
27
Henry, Caleb
SR
First Academy (Orlando)
2:11.49
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
28
George, Jimmy
SO
Foundation Academy
2:12.51
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
29
Gibson, Grey
FR
Geneva School
2:12.62
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
30
Johnson, Ty
SO
Holy Trinity
2:12.81
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
31
Rodriguez, Alexander
SR
New Dimensions
2:13.11
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
32
Haak, Alexander
SR
Circle Christian
2:13.53
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
33
Dejesus, Jackson
8
Circle Christian
2:13.62
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
34
Rodriguez, Alejandro
FR
New Dimensions
2:13.67
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
35
Twyman, Ted
SR
Benjamin School
2:13.94
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
36
Gibson, Nikolas
SO
Mount Dora Christian
2:14.40
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
37
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
2:14.57
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
38
Cachaldora, Joseph
SR
John Carroll
2:14.62
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
39
Haak, Christopher
SR
Circle Christian
2:14.66
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
40
Dvorak, Lucas
FR
Windermere Prep
2:14.79
Windermere Prep Home Meet #1
Mar 25, 2019
41
Wakefield, James
JR
Mount Dora Christian
2:15.28
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
42
Brown, Adrain
JR
Pahokee
2:15.61
Royal Palm Beach Invitational
Feb 16, 2019
43
Hendrickson, Dylan
SR
John Carroll
2:15.64
St. Lucie County Championship
Mar 28, 2019
44
Wilshire, Stone
FR
Pine School
2:15.73
Bulldog Showdown
Mar 8, 2019
45
Valente, Tom
JR
Mount Dora Christian
2:15.75
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
46
Gayoso, Tomas
SR
Master's Academy (Oviedo)
2:15.98
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
47
White, Martin
SO
Geneva School
2:16.33
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
48
Harris, Justin
JR
First Academy (Orlando)
2:17.45
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
49
Cox, Allen
JR
First Academy (Orlando)
2:17.53
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
50
Williams, Alden
SO
Victory Christian (LL)
2:17.66
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Horgen, Emily
JR
Benjamin School
2:22.36
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
2
Fagot, Anagrace
FR
Circle Christian
2:23.53
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
3
Small, Caroline
JR
Benjamin School
2:23.81
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
McEwen, Brooke
JR
Circle Christian
2:24.88
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
5
McDonnell, Claire
JR
Father Lopez
2:26.62
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Carrillo, Elysse
SR
Circle Christian
2:27.13
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
7
Moore, Laquandra
SO
Pahokee
2:27.19
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
8
Hall, Brianna
SR
Mount Dora Christian
2:27.57
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
9
Hendrix, Lily
JR
Geneva School
2:27.93
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Parker, Sinkenesh
SO
Circle Christian
2:28.04
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
11
Simpson, Ella
JR
First Academy (Orlando)
2:29.50
Silverhawk Open 2019
Mar 13, 2019
12
Caswell, Gretchen
8
Lakeland Christian
2:33.14
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
13
Tanner, Martha
SR
Master's Academy (Oviedo)
2:34.78
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
14
Peck, Mary
FR
Father Lopez
2:34.89
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
15
Parker, Archike
SO
Circle Christian
2:35.73
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
16
Grandstaff, Emily
FR
Circle Christian
2:36.07
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
17
Grantlin, Ulicia
SO
Pahokee
2:36.83
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
18
Crist, Isabel
JR
First Academy (Orlando)
2:36.90
Boone HS Quad 2019
Feb 20, 2019
19
Benson, Alyssa
8
Jupiter Christian
2:37.74
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
20
Parker, Mulunesh
JR
Circle Christian
2:39.40
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
21
Foreman, Anna
SO
Geneva School
2:40.23
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
22
Smith, Raquel
SR
Geneva School
2:40.28
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
23
Jacobus, Lilly
7
Master's Academy (Oviedo)
2:41.29
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
24
Bienz, Lillyanna
JR
John Carroll
2:41.65
Bulldog Showdown
Mar 8, 2019
25
Kutzler, Amy
SO
John Carroll
2:41.66
Bulldog Showdown
Mar 8, 2019
26
Chamblin, Angel
8
City of Life Christian
2:42.06
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
27
Miranda, Mirabella
SO
Windermere Prep
2:42.22
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
28
Horsford, Rachel
7
Mount Dora Christian
2:42.45
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
29
Messemer, Grace
SR
Master's Academy (Oviedo)
2:42.59
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
30
Banks, Bre'yanna
SO
Pahokee
2:42.76
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
31
Bayes, Lauren
6
Lakeland Christian
2:42.80
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
32
Rudolph, Sarah
FR
Circle Christian
2:42.87
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
33
Reineke, Greer
8
First Academy (Orlando)
2:43.19
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
34
Lloyd, Delaney
SR
Father Lopez
2:43.27
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
35
Woods, Victoria
FR
Father Lopez
2:44.44
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
36
William, Sha'Niya
SR
Pahokee
2:45.05
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
37
Casey, Ann
FR
Windermere Prep
2:45.45
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
38
Watkins, Ramsey
SO
Lakeland Christian
2:45.56
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
39
Swafford, Brenely
FR
Geneva School
2:46.20
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
40
Costar, Emily
JR
Geneva School
2:46.83
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
41
Williams, Kaela
FR
Circle Christian
2:47.52
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
42
Gunn, Aaliyah
FR
Orlando Christian Prep
2:49.83
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
43
Kennedy, Caroline
SR
First Academy (Leesburg)
2:50.29
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
44
Sun, Stephanie
SO
Windermere Prep
2:51.21
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
45
Cargill, Christina
SR
John Carroll
2:51.25
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
46
Horsford, Allison
8
Mount Dora Christian
2:51.29
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
47
Shemansky, Hannah
SR
Santa Fe Catholic
2:51.56
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
48
DePool, Camila
7
City of Life Christian
2:51.95
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
49
Jones, Kassidy
SO
Santa Fe Catholic
2:52.05
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
50
Cawthon, Arianna
SO
Mount Dora Christian
2:52.54
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Curtis, Gabriel
SR
Mount Dora Christian
4:22.00
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
2
Pruim, Jackson
SR
Mount Dora Christian
4:29.82
Bolles Bulldog Classic
Mar 1, 2019
3
Yamnitz, Bryson
SR
Lakeland Christian
4:29.86
Florida Relays
Mar 28, 2019
4
Twyman, Ted
SR
Benjamin School
4:32.96
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
5
Curtis, Mitchell
SO
Mount Dora Christian
4:34.38
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
6
Young, Patrick
JR
Jupiter Christian
4:39.17
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Wattles, Ethan
SO
International Community
4:41.09
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
8
Gillis, Josh
SO
Master's Academy (Oviedo)
4:41.89
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
9
Camacho, Esdras
SR
Master's Academy (Oviedo)
4:41.92
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
10
Pereira, Lucas
JR
Pine School
4:44.52
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
11
Valente, Tom
JR
Mount Dora Christian
4:48.82
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
12
Workowski, Joshua
JR
Circle Christian
4:48.95
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
13
Martinez, Seth
JR
Lakeland Christian
4:49.31
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
14
Rosolino, Tanner
SR
Father Lopez
4:52.58
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
15
Frederic, Maxwell
JR
New Dimensions
4:53.50
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
16
Gibson, Grey
FR
Geneva School
4:54.39
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
17
Diaz, Lukas
SO
Jupiter Christian
4:55.20
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
18
Major, Jimmy
JR
Father Lopez
4:55.51
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
19
Dvorak, Lucas
FR
Windermere Prep
4:55.92
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
20
Dejesus, Jackson
8
Circle Christian
4:56.17
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
21
Suarez, Anthony
JR
New Dimensions
4:59.31
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
22
Gibson, Nikolas
SO
Mount Dora Christian
4:59.36
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
23
Hyland, Reyn
FR
Pine School
4:59.55
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
24
Galarza, Sammy
SO
Atlantic Christian
4:59.56
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
25
Mckay, Joshua
FR
Geneva School
4:59.76
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
26
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian
5:02.71
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
27
Higgins, Bradley
SO
Foundation Academy
5:03.38
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
28
Caswell, Ethan
SO
Lakeland Christian
5:03.79
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
29
Woodbine, Jonah
SO
Master's Academy (Oviedo)
5:04.03
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
30
Neeld, Thomas
8
Circle Christian
5:06.63
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
31
O'Quinn, Brendan
SO
Father Lopez
5:07.62
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
32
Merly, Zach
FR
Master's Academy (Oviedo)
5:07.72
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
33
Haak, Christopher
SR
Circle Christian
5:07.84
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
34
Williams, Alden
SO
Victory Christian (LL)
5:08.14
Storm Relays
Mar 12, 2019
35
McDonnell, Colin
SO
Father Lopez
5:08.34
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
36
Harris, Justin
JR
First Academy (Orlando)
5:08.38
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
37
Haak, Alexander
SR
Circle Christian
5:08.48
Satellite High Invitational
Feb 22, 2019
38
Carr, James
FR
Benjamin School
5:09.32
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
39
Ageeb, Joseph
SO
John Carroll
5:11.56
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
40
Gorey, Trenton
SO
Brevard HEAT
5:12.22
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
41
Allen, Matthew
SO
Holy Trinity
5:12.34
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
42
Neeld, Will
6
Circle Christian
5:13.82
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
43
Overholt, Jackson
FR
Lakeland Christian
5:14.44
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
44
Snow, Alex
JR
Berean Christian
5:17.53
Westminster Academy Invitational 2019
Mar 23, 2019
45
Albers, Brandon
FR
First Academy (Orlando)
5:18.26
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
46
Wilshire, Stone
FR
Pine School
5:18.27
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
47
Venegas, Esteban
SO
First Academy (Orlando)
5:18.40
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
48
Atwell, Noah
FR
Circle Christian
5:19.22
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
49
Ruiz-Feliz, Armando
SO
New Dimensions
5:20.44
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
50
Davis, Ray
JR
Santa Fe Catholic
5:21.31
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Parker, Sinkenesh
SO
Circle Christian
5:14.24
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
2
McEwen, Brooke
JR
Circle Christian
5:16.44
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
3
McDonnell, Claire
JR
Father Lopez
5:22.69
Florida Relays
Mar 28, 2019
4
Fagot, Anagrace
FR
Circle Christian
5:24.71
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
5
Horgen, Emily
JR
Benjamin School
5:29.16
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
6
Peck, Mary
FR
Father Lopez
5:30.33
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
7
Caswell, Gretchen
8
Lakeland Christian
5:32.73
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
8
Parker, Archike
SO
Circle Christian
5:33.69
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
9
Wiechecki Vergara, Alesandra
SR
Holy Trinity
5:37.56
Astronaut Invitational 2019
Mar 29, 2019
10
Bayes, Lauren
6
Lakeland Christian
5:41.23
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Taylor, Mia
8
Jupiter Christian
5:42.52
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
12
Crist, Isabel
JR
First Academy (Orlando)
5:42.53
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
13
Bayes, Sarah
8
Lakeland Christian
5:44.07
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
14
Small, Caroline
JR
Benjamin School
5:44.45
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
15
Parker, Mulunesh
JR
Circle Christian
5:49.81
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
16
Benson, Alyssa
8
Jupiter Christian
5:50.88
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
17
Hall, Brianna
SR
Mount Dora Christian
5:53.25
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
18
Grandstaff, Emily
FR
Circle Christian
5:55.19
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
19
Hendrix, Lily
JR
Geneva School
5:55.44
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
20
Wyant, Ava
7
Master's Academy (Oviedo)
5:56.05
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
21
Dejesus, Grace
7
Circle Christian
5:59.73
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
22
Horsford, Rachel
7
Mount Dora Christian
6:01.85
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
23
Smith, Raquel
SR
Geneva School
6:04.73
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
24
Miranda, Mirabella
SO
Windermere Prep
6:05.00
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
25
Rudolph, Sarah
FR
Circle Christian
6:05.31
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
26
Pach, Tanya
8
Atlantic Christian
6:10.90
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
27
Lloyd, Delaney
SR
Father Lopez
6:11.54
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
28
Raesly, Ella
7
Geneva School
6:15.59
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
29
Casey, Ann
FR
Windermere Prep
6:15.66
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
30
Wermuth, Beatrice
7
Geneva School
6:15.75
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
31
Castro, Maria
SR
Master's Academy (Oviedo)
6:21.20
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
32
Weiner, Isabella
SO
Holy Trinity
6:23.72
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
33
Diaz, Malary
6
Jupiter Christian
6:24.57
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
34
Valente, Olivia
SO
Mount Dora Christian
6:25.01
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
35
Chamblin, Angel
8
City of Life Christian
6:26.21
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
36
Cargill, Christina
SR
John Carroll
6:27.40
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
37
Sundermeyer, Emma
7
Foundation Academy
6:31.27
Raider Invitational at South Sumter High School
Mar 22, 2019
38
Cuttaia, Shyla
7
Covenant Christian
6:31.95
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
39
DePool, Camila
7
City of Life Christian
6:32.64
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
40
Miller, Grace
7
Geneva School
6:33.72
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
41
Swafford, Brenely
FR
Geneva School
6:34.88
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
42
Cunningham, Alyssa
7
Brevard HEAT
6:35.02
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
43
Horsford, Allison
8
Mount Dora Christian
6:35.30
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
44
Schiller, Jillian
JR
Santa Fe Catholic
6:37.77
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
45
Stegall, Maddison
FR
Berean Christian
6:38.67
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
46
Ascheman, Addison
8
Glades Day
6:39.48
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
47
Copley, Layla
FR
First Academy (Leesburg)
6:40.40
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
48
Martin, Jaiden
SO
Holy Trinity
6:42.40
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
49
Lemmond, Rayna
FR
Victory Christian (LL)
6:43.31
Storm Relays
Mar 12, 2019
50
Anderson, Audri
FR
Lakeland Christian
6:43.47
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Curtis, Gabriel
SR
Mount Dora Christian
9:19.70
Bolles Bulldog Classic
Mar 1, 2019
2
Pruim, Jackson
SR
Mount Dora Christian
9:35.39
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
3
Twyman, Ted
SR
Benjamin School
9:55.03
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Martinez, Seth
JR
Lakeland Christian
9:59.12
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Valente, Thomas
JR
Mount Dora Christian
10:05.81
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Rosolino, Tanner
SR
Father Lopez
10:09.81
Florida Relays
Mar 28, 2019
7
Pereira, Lucas
JR
Pine School
10:11.18
Bulldog Showdown
Mar 8, 2019
8
Yamnitz, Bryson
SR
Lakeland Christian
10:21.13
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
9
Wattles, Ethan
SO
International Community
10:22.87
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
10
Rohrbough, Zachariah
SR
John Carroll
10:26.82
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
11
Dejesus, Jackson
8
Circle Christian
10:29.61
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
12
Curtis, Mitchell
SO
Mount Dora Christian
10:32.58
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
13
Camacho, Esdras
SR
Master's Academy (Oviedo)
10:44.31
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
14
Gibson, Nikolas
SO
Mount Dora Christian
10:45.55
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
15
Major, Jimmy
JR
Father Lopez
10:46.17
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
16
Workowski, Joshua
JR
Circle Christian
10:52.14
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
17
Galarza, Sammy
SO
Atlantic Christian
10:52.45
Harry Howell Frosh Soph Invitational
Mar 12, 2019
18
Parker, Isaiah
8
Circle Christian
10:53.31
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
19
Mckay, Joshua
FR
Geneva School
10:54.08
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
20
Ageeb, Joseph
SO
John Carroll
10:57.49
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
21
Gibson, Grey
FR
Geneva School
10:58.60
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
22
Diaz, Lukas
SO
Jupiter Christian
11:00.45
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
23
Suarez, Anthony
JR
New Dimensions
11:08.91
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
24
Neeld, Will
6
Circle Christian
11:09.69
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
25
Caswell, Ethan
SO
Lakeland Christian
11:20.18
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
26
Diaz, Christian
SO
Brevard HEAT
11:20.70
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
27
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian
11:22.32
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
28
Jagen, Calvin
7
Circle Christian
11:24.28
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
29
Brodrecht, Jarrett
SO
Geneva School
11:24.89
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
30
McDonnell, Colin
SO
Father Lopez
11:25.89
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
31
Wilbanks, Josh
SO
Master's Academy (Oviedo)
11:26.31
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
32
Overholt, Jackson
FR
Lakeland Christian
11:31.27
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
33
Williams, Alden
SO
Victory Christian (LL)
11:36.50
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
34
Foster, Quinn
6
Brevard HEAT
11:36.73
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
35
Ruiz-Feliz, Armando
SO
New Dimensions
11:43.68
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
36
Allen, Matthew
SO
Holy Trinity
11:44.10
Astronaut Invitational 2019
Mar 29, 2019
37
Thomas, Mason
SR
Orangewood Christian
11:58.26
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
38
Dvorak, Lucas
FR
Windermere Prep
12:05.18
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
39
Merly, Zach
FR
Master's Academy (Oviedo)
12:09.38
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
40
Gorey, Trenton
SO
Brevard HEAT
12:09.45
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
41
Sutton, Oliver
FR
Brevard HEAT
12:11.82
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
42
Daher, Michael
FR
Master's Academy (Oviedo)
12:16.43
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
43
Stewart, William
FR
Orangewood Christian
12:19.28
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
44
Carr, James
FR
Benjamin School
12:20.26
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
45
Cachaldora, Joseph
SR
John Carroll
12:22.87
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
46
Premji, Eshaan
JR
Windermere Prep
12:31.76
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
47
Nicholson, Kaden
8
Berean Christian
12:32.39
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
48
Marsh, Mark
8
First Academy (Orlando)
12:36.73
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
49
Wells, Jacob
8
Berean Christian
12:45.85
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
50
Braid, Jordan
JR
New Dimensions
12:51.96
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Parker, Sinkenesh
SO
Circle Christian
11:05.68
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
2
McEwen, Brooke
JR
Circle Christian
11:22.03
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
3
McDonnell, Claire
JR
Father Lopez
11:25.09
Florida Relays
Mar 28, 2019
4
Peck, Mary
FR
Father Lopez
11:27.06
Florida Relays
Mar 28, 2019
5
Caswell, Gretchen
8
Lakeland Christian
11:29.95
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Parker, Mulunesh
JR
Circle Christian
11:57.37
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
7
Parker, Archike
SO
Circle Christian
12:03.58
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
8
Bayes, Sarah
8
Lakeland Christian
12:07.67
Florida Relays
Mar 28, 2019
9
Wiechecki Vergara, Alesandra
SR
Holy Trinity
12:17.66
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Bayes, Lauren
6
Lakeland Christian
12:17.96
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Taylor, Mia
8
Jupiter Christian
12:24.68
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
12
Crist, Isabel
JR
First Academy (Orlando)
12:26.22
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
13
Hall, Brianna
SR
Mount Dora Christian
12:27.03
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
14
Dejesus, Grace
7
Circle Christian
12:45.24
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
15
Raesly, Ella
7
Geneva School
12:56.81
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
16
Horsford, Rachel
7
Mount Dora Christian
13:05.05
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
17
Castro, Maria
SR
Master's Academy (Oviedo)
13:07.35
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
18
Pach, Tanya
8
Atlantic Christian
13:08.66
Harry Howell Frosh Soph Invitational
Mar 12, 2019
19
Benson, Alyssa
8
Jupiter Christian
13:10.90
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
20
Rudolph, Sarah
FR
Circle Christian
13:14.02
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
21
Miranda, Mirabella
SO
Windermere Prep
13:14.67
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
22
Wyant, Ava
7
Master's Academy (Oviedo)
13:15.07
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
23
Valente, Olivia
SO
Mount Dora Christian
13:35.54
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
24
Newman, Maria
7
Master's Academy (Oviedo)
13:43.71
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
25
Smith, Raquel
SR
Geneva School
13:56.36
Carl Friedland Memorial 2019
Feb 15, 2019
26
Eichler, Kelsea
SR
Master's Academy (Oviedo)
13:59.60
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
27
Weiner, Isabella
SO
Holy Trinity
14:05.15
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
28
Hendrix, Lily
JR
Geneva School
14:10.07
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
29
Diaz, Malary
6
Jupiter Christian
14:12.96
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
30
Wermuth, Beatrice
7
Geneva School
14:19.95
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
31
Miller, Grace
7
Geneva School
14:49.73
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
32
Martin, Jaiden
SO
Holy Trinity
14:55.39
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
33
Ramirez, Ivana
JR
Pahokee
15:00.05
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
34
Ventura, Mya
7
City of Life Christian
15:34.81
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
35
Davis, Caroline
JR
Mount Dora Christian
15:43.99
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
36
Winters, Jessica
SR
Master's Academy (Oviedo)
15:44.88
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
37
Lemmond, Rayna
FR
Victory Christian (LL)
15:46.38
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
38
Ascheman, Addison
8
Glades Day
15:49.43
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
39
Tweedie, Madison
6
Mount Dora Christian
16:03.60
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
40
Bangsund, Avery
6
Foundation Academy
16:13.07
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
41
Hosch, Jessie
SR
Master's Academy (Oviedo)
16:14.61
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
42
Trover, Chloe
6
City of Life Christian
16:26.24
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
43
Ortilaz, Gracie
FR
Orlando Christian Prep
16:36.07
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
44
Schillinger, Emma
6
Covenant Christian
16:40.04
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
45
Rivas, Alondra
SO
New Dimensions
19:53.74
Charger Invitational
Mar 23, 2019
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Musick, Britain
JR
Lakeland Christian
15.46
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
0.6
2
Gayles, Lauryn
JR
Holy Trinity
15.98
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.6
3
Altenor, Smarlensly
JR
John Carroll
17.08
St. Lucie County Championship
Mar 28, 2019
4.9
4
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
17.66
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.6
5
Williams, Taylor
SR
Father Lopez
17.70
Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 30, 2019
1.1
6
Perez, Layla
8
Pahokee
17.75
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.6
7
Noel, Kelly
SO
Atlantic Christian
18.15
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.5
8
Dawson, Alexis
JR
Father Lopez
18.30
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-0.2
9
Moury, Hannah
SO
Circle Christian
18.49
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-0.2
10
Forman, Kirsten
SR
Victory Christian (LL)
18.51
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
11
Mukoie-Carcamo, Diana
SO
Master's Academy (Oviedo)
18.54
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-1.8
12
Dorcy, Bella
SO
Father Lopez
18.70
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
+0.0
13
Kissenberth, Emily
JR
Master's Academy (Oviedo)
18.74
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.9
14
Buggs, Reyna
SR
City of Life Christian
18.78
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.1
15
Boehning, Isabelle
JR
John Carroll
19.36
St. Lucie County Championship
Mar 28, 2019
4.9
16
Murray, Jamie
SO
Lakeland Christian
19.39
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
1.5
17
Dean, Jada
JR
Pahokee
19.44
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.5
18
Rodriguez, Isabella
SO
Father Lopez
19.52
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
0.7
19
Prevatt, Brooke
SR
Victory Christian (LL)
19.81
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.1
20
Weber, Emilie
FR
First Academy (Leesburg)
19.85
Wildwood Middle High School Early Season Rev UP
Feb 14, 2019
+0.0
21
Riley, Jazi
SO
Victory Christian (LL)
19.99
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.3
22
Willis, Rhian
8
Glades Day
20.02
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-1.7
23
Alley, Anthea
8
City of Life Christian
20.23
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.1
24
Carr, Marianella
6
Lakeland Christian
20.32
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
1.8
25
Davis, Sarah
SR
Master's Academy (Oviedo)
20.45
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
0.3
26
Houri, Kiran
JR
Benjamin School
20.96
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.5
27
Martinez, Amanda
SR
Master's Academy (Oviedo)
21.02
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-0.2
28
Tawam, Marya
SR
Windermere Prep
22.44
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
+0.0
29
Miller, Katherine
FR
Lakeland Christian
23.84
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
30
Alcida, Nicky
SR
New Dimensions
24.05
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
+0.0
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
14.21
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
2
Lopez, Vincent
SR
Master's Academy (Oviedo)
15.43
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
3
Taylor, Marseille
SO
First Academy (Orlando)
15.49
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-1.4
4
Burack, Michael
SR
Glades Day
15.75
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-0.4
5
Bastien, Kitchner
SR
Victory Christian (LL)
16.29
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
2.2
6
Kornbrust, Joseph
SR
Lakeland Christian
16.49
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
7
Pickup, Jeremiah
FR
Ahfachkee
16.68
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
8
Coleman, Seth
SR
Holy Trinity
16.69
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
-2.4
9
Leak, Yusef
SO
Master's Academy (Oviedo)
16.92
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-0.4
10
Mayne, Andrew
SR
Victory Christian (LL)
17.20
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-1.4
11
Wiggins, Jonathan
SR
First Academy (Orlando)
17.31
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-1.4
12
Riley, Dytreyveon
SO
Victory Christian (LL)
17.59
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-1.9
13
Sanders, Sakobe
SR
First Academy (Leesburg)
17.60
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
-0.4
14
Ryan, Blaine
JR
John Carroll
18.29
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
15
Parrow, Connor
JR
Victory Christian (LL)
19.20
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.3
16
McDaniel, Matthew
JR
Master's Academy (Oviedo)
19.29
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-2.8
17
Ellis, KJ
SO
Mount Dora Christian
19.43
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
-2.8
18
Rodriguez, Alexander
SR
New Dimensions
19.56
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-1.9
19
Neder, Charles
JR
Father Lopez
19.84
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
2.8
20
Maccelon, Kevin
JR
New Dimensions
19.93
Storm Relays
Mar 12, 2019
+0.0
21
Gonzalez, David
JR
Master's Academy (Oviedo)
20.22
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
-1.7
22
Elliott, George
JR
Lakeland Christian
20.31
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
-0.5
23
Scellato, Michael
SO
Benjamin School
20.46
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
24
Massey, Tyjuan
8
Orlando Christian Prep
20.75
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.3
25
Chenowith, Benji
FR
Victory Christian (LL)
21.07
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
26
Rubin, Robert
SR
Benjamin School
21.20
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
0.7
27
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian
21.28
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
+0.0
28
Campbell, Jamari
JR
New Dimensions
21.30
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
29
Wright, Braden
8
City of Life Christian
21.32
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
-0.3
29
German, Zachary
FR
Benjamin School
21.32
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
-2.0
31
Richardson , James
JR
Benjamin School
22.00
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
32
Williams, Jayden
FR
Windermere Prep
22.15
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
3.1
33
St. Remy, Isaac
FR
New Dimensions
22.63
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
34
St. Remy, Edward
FR
New Dimensions
24.57
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
+0.0
300 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
39.59
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
2
Lopez, Vincent
SR
Master's Academy (Oviedo)
40.05
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
3
Burack, Michael
SR
Glades Day
40.44
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
4
Bryant, Rodney
SO
Mount Dora Christian
41.34
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Courts, Barry
SO
Pahokee
42.83
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
6
Leak, Yusef
SO
Master's Academy (Oviedo)
42.91
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
7
Bastien, Kitchner
SR
Victory Christian (LL)
43.53
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
8
Taylor, Marseille
SO
First Academy (Orlando)
43.70
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
9
Nero, Robert
SO
Pahokee
44.03
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
10
Elliott, George
JR
Lakeland Christian
44.69
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
11
Riley, Dytreyveon
SO
Victory Christian (LL)
44.86
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
12
Neder, Charles
JR
Father Lopez
44.93
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
13
Sanders, Sakobe
SR
First Academy (Leesburg)
45.29
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
14
Mayne, Andrew
SR
Victory Christian (LL)
45.40
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
Maccelon, Kevin
JR
New Dimensions
45.57
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
16
Ryan, Blaine
JR
John Carroll
45.79
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
16
Adams, Hunter
SR
Lakeland Christian
45.79
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
18
Collins, Dylan
FR
Holy Trinity
45.89
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
19
Joseph, Carl
SO
Atlantic Christian
45.92
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
20
Bryant, Isaiah
8
Mount Dora Christian
46.86
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
21
Davidson, Nicolas
JR
Odyssey Charter
46.93
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
22
Kornbrust, Joseph
SR
Lakeland Christian
47.09
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
23
Williams, Jayden
FR
Windermere Prep
47.42
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
24
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian
47.44
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
25
Hunter, Elijah
SO
Lakeland Christian
47.52
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
26
Scellato, Michael
SO
Benjamin School
47.60
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
27
McDaniel, Matthew
JR
Master's Academy (Oviedo)
47.64
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
28
Ferraz, Felipe
SR
Foundation Academy
47.89
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
29
Downie , Roshaune
JR
Benjamin School
47.91
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
30
Henry, Ralston
SR
Pahokee
48.05
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
31
Ellis, KJ
SO
Mount Dora Christian
48.43
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
32
Cockrell, Daute
FR
Mount Dora Christian
48.63
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
33
Civil, Gerson
SO
Atlantic Christian
48.64
Boynton Beach Invitational
Mar 5, 2019
34
Rubin, Robert
SR
Benjamin School
48.82
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
35
Divanny, Jason
JR
Atlantic Christian
48.84
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
36
Paul, Jayden
FR
Victory Christian (LL)
48.96
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
37
Gonzalez, David
JR
Master's Academy (Oviedo)
49.02
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
38
Song, Jackie
FR
Windermere Prep
49.22
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
39
Kirtland, Justin
SR
Windermere Prep
49.45
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
40
Alexander, Gabe
JR
Mount Dora Christian
49.95
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
41
Wiggins, Jonathan
SR
First Academy (Orlando)
50.01
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
42
Diaz, Lary
SO
Jupiter Christian
51.43
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
43
Leach, Jack
JR
John Carroll
52.19
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
44
Richardson , James
JR
Benjamin School
53.12
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
44
Chenowith, Benji
FR
Victory Christian (LL)
53.12
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
46
Campbell, Jamari
JR
New Dimensions
53.34
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
47
Wright, Braden
8
City of Life Christian
53.35
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
48
Kirwan, Michael
FR
Circle Christian
53.53
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
49
Williams, Daniel
JR
Father Lopez
55.49
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
50
Parry, Cooper
FR
Jupiter Christian
58.59
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
300 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Musick, Britain
JR
Lakeland Christian
45.67
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
2
Altenor, Smarlensly
JR
John Carroll
49.76
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
3
Perez, Layla
8
Pahokee
50.07
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Mukoie-Carcamo, Diana
SO
Master's Academy (Oviedo)
50.24
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Paz, Diana
JR
Atlantic Christian
51.33
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Fyock, Ashley
FR
Master's Academy (Oviedo)
51.74
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Dawson, Alexis
JR
Father Lopez
51.85
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
8
Lohmann, Hana
8
Glades Day
52.31
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
9
Fleurigene, Tanisha
SO
Atlantic Christian
52.62
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
10
Moury, Hannah
SO
Circle Christian
52.93
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
11
Boehning, Isabelle
JR
John Carroll
53.30
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
12
Gachete, Pascale
SR
New Dimensions
53.49
Storm Preview
Feb 14, 2019
13
Murray, Jamie
SO
Lakeland Christian
53.81
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
14
Noel, Kelly
SO
Atlantic Christian
53.84
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
15
Davis, Sarah
SR
Master's Academy (Oviedo)
53.86
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
16
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
55.12
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
17
Dorcy, Bella
SO
Father Lopez
55.15
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
18
Forman, Kirsten
SR
Victory Christian (LL)
55.33
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
19
Bangsund, Avery
6
Foundation Academy
55.80
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
20
Martinez, Amanda
SR
Master's Academy (Oviedo)
56.05
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
21
Rodriguez, Isabella
SO
Father Lopez
56.14
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
22
Woods, Victoria
FR
Father Lopez
56.24
Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 30, 2019
23
Rodgers, Lindsey
SR
Father Lopez
56.46
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
24
Aqui, Grace
SO
Lakeland Christian
56.56
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
25
Dean, Jada
JR
Pahokee
56.86
Boynton Beach Invitational
Mar 5, 2019
26
Prevatt, Brooke
SR
Victory Christian (LL)
58.10
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
27
Weber, Emilie
FR
First Academy (Leesburg)
58.17
Wildwood Middle High School Early Season Rev UP
Feb 14, 2019
28
Ackley, Hunter
SO
Covenant Christian
58.38
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
29
Deese, Destiny
JR
Lakeland Christian
59.23
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
30
Buggs, Reyna
SR
City of Life Christian
59.35
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
31
Alley, Anthea
8
City of Life Christian
59.83
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
32
Tawam, Marya
SR
Windermere Prep
1:00.20
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
33
Cunningham, Alyssa
7
Brevard HEAT
1:00.29
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
34
Riley, Jazi
SO
Victory Christian (LL)
1:00.64
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
35
Lemmond, Rayna
FR
Victory Christian (LL)
1:02.07
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
36
Houri, Kiran
JR
Benjamin School
1:03.21
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
37
Alcida, Nicky
SR
New Dimensions
1:03.25
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
38
Brindise, Caelan
FR
Benjamin School
1:03.54
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
38
Long, Madison
SR
Circle Christian
1:03.54
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
40
Rosado, Gladieliz
SO
City of Life Christian
1:03.56
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
41
Cuttaia, Shyla
7
Covenant Christian
1:04.68
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
42
Miller, Katherine
FR
Lakeland Christian
1:05.12
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
43
Smith, Mary Claire
JR
First Academy (Leesburg)
1:06.82
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
44
Cross, Autumn
7
Foundation Academy
1:07.53
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
45
Willis, Rhian
8
Glades Day
1:08.63
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
46
Edwards, Chloe
SR
Master's Academy (Oviedo)
1:10.48
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Pahokee
42.78
Williams
,
Bent
,
Love
,
Powell
Royal Palm Beach Invitational
Feb 16, 2019
2
Holy Trinity
42.98
Johnson
,
Foreman
,
Coleman
,
Odenat
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
3
Benjamin School
43.21
Downie
,
Mckenzie
,
Pierre-Louis
,
Elam
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
First Academy (Orlando)
43.24
Taylor
,
Edwards
,
McArdle
,
Ellis
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Victory Christian (LL)
44.08
Powell
,
Poe
,
Jean
,
Shaw
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Master's Academy (Oviedo)
44.78
Simpson
,
Gibbs
,
Mobley
,
Anderson
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
7
Geneva School
45.01
Alilin
,
March
,
St. Germain
,
Mitchell
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
8
Orlando Christian Prep
45.38
Carr
,
Ferrusco
,
Stillwell
,
Sanderson
Jeff Wentworth Relays 2019
Mar 1, 2019
9
Windermere Prep
45.46
Noel
,
Daniels
,
Allen
,
Martin
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
10
Mount Dora Christian
45.57
Bryant
,
Cockrell
,
Bryant
,
Allen
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Lakeland Christian
45.79
Hunter
,
Mason
,
Collins
,
Musick
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
12
Berean Christian
46.00
Christian
,
Graham
,
Antoine
,
Richards
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
13
Florida Prep
46.20
Galusca
,
Kirschner
,
Wadda
,
Kronman
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
14
Lake Mary Prep
46.32
Matos
,
Cashe
,
Holifield
,
Pontes-Reis
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
15
City of Life Christian
46.69
Rivera
,
Payton
,
Melendez
,
Cauldron
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
16
Trinity Christian (LW)
48.05
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
17
Father Lopez
48.50
Brady
,
Lockley
,
Quiones
,
Whipple
Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019
Feb 27, 2019
18
Vanguard (LW)
48.52
Pawelka
,
Norris
,
Labardy
,
Knowles
Storm Relays
Mar 12, 2019
19
New Dimensions
48.75
Aviles
,
Campbell
,
Deyant
,
Rodriguez
Storm Relays
Mar 12, 2019
20
Foundation Academy
48.77
Andral-Colon
,
van der Riet
,
Wall
,
Ferraz
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
21
Atlantic Christian
48.83
Civil
,
Exume
,
Joseph
,
Labonte
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
22
John Carroll
49.11
Johnson
,
Francis
,
Hamilton
,
Tehasse
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
23
Warner Christian
49.28
Taylor
,
Hippo
,
Perez
,
McCain
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
24
Trinity Christian (Deltona)
51.45
Hawkins
,
Scott
,
Woulard
,
Hawkins
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
25
Morningside
55.68
Alves
,
Frisbie
,
Gray
,
Vongveeranonchai
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
26
First Academy (Leesburg)
1:05.07
Stanage
,
Smith
,
Graham
,
Vandyken
Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet
Mar 26, 2019
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Pahokee
50.17
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
2
Benjamin School
50.31
Hasenhuttl-Bishop
,
Garcia
,
Travis
,
Redman
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
3
Master's Academy (Oviedo)
50.50
Lasala
,
Tanner
,
Riechers
,
Boyd
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Fort Meade
50.51
Baker
,
Anderson
,
Nichols
,
Whitehurst
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
John Carroll
50.98
Altenor
,
Rivera-Sears
,
Boehning
,
Gibson
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Father Lopez
51.57
Robinson
,
Seavers
,
Kuznof
,
Williams
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Victory Christian (LL)
52.36
Alexander
,
Acevedo
,
Pita
,
Liverman
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
8
Atlantic Christian
52.49
Noel
,
Lockhart
,
Paz
,
Fleurigene
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
9
Berean Christian
53.68
Herring
,
Christian
,
Thompson
,
Stegall
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Circle Christian
54.24
Carrillo
,
Williams
,
Williams
,
Hardway
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Orlando Christian Prep
54.28
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
12
First Academy (Orlando)
54.85
Cook
,
Wilson
,
Martin
,
Davis
Silverhawk Open 2019
Mar 13, 2019
13
Windermere Prep
55.21
Ramakrishna
,
Fernandez
,
Humphrey
,
March
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
14
First Academy (Leesburg)
55.45
Weber
,
Anderson
,
Fought
,
Kennedy
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
15
Mount Dora Christian
55.74
Abrams
,
Kirst
,
Wilson
,
Shore
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
16
City of Life Christian
56.55
Buggs
,
Buggs
,
De Pool
,
Payton
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
17
Warner Christian
56.99
Pinner
,
Williams
,
Pereira
,
Guinn
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
18
Lake Mary Prep
57.55
Perdue
,
Stephans
,
Gaston
,
Marshall
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
19
New Dimensions
57.90
Deyant
,
Butler
,
Frederic
,
Gachette
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
20
Foundation Academy
1:00.60
Storm Preview
Feb 14, 2019
21
Trinity Christian (Deltona)
1:00.99
Johnson
,
Kloster
,
Shasteen
,
Sparkman
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
22
Morningside
1:03.88
Dumerve
,
Marrero
,
Brown
,
Hester
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
First Academy (Orlando)
3:25.21
Florida Relays
Mar 28, 2019
2
Windermere Prep
3:30.13
Khan
,
Peres
,
Fetters
,
Williams
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
3
Pahokee
3:30.69
Everett
,
Jordan
,
Nelson
,
Bent
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
4
Mount Dora Christian
3:31.29
Curtis
,
Curtis
,
Pruim
,
Smith
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
5
Orlando Christian Prep
3:35.88
Santiago
,
Brown
,
Wagner Jr.
,
Garcia
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
6
Master's Academy (Oviedo)
3:36.98
Gillis
,
Anderson
,
Lopez
,
Darling
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
7
City of Life Christian
3:40.18
Rivera
,
Melendez
,
Payton
,
Calderon
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
8
Father Lopez
3:42.58
Adames
,
Poredes
,
Pagano
,
O'Quinn
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
9
Victory Christian (LL)
3:44.89
Bastien
,
Poe
,
Ulloa-Melendez
,
Williams
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
10
Vanguard (LW)
3:47.06
Fletcher
,
Labardy
,
McDonald
,
Pawelka
Storm Relays
Mar 12, 2019
11
Geneva School
3:48.06
White
,
March
,
St. Germain
,
Mitchell
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
12
Lakeland Christian
3:48.15
Kornbrust
,
Elliott
,
Mason
,
Yamnitz
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
13
New Dimensions
3:50.03
Aviles
,
Campbell
,
Deyant
,
Frederic
Storm Relays
Mar 12, 2019
14
Atlantic Christian
3:50.92
Divanny
,
Civil
,
Exume
,
Galarza
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
15
Benjamin School
3:51.80
Chen
,
McCullon
,
German
,
Twyman
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
16
Berean Christian
3:53.23
Kelly
,
Snow
,
Bergsman
,
Wells
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
17
Circle Christian
3:53.60
Atwell
,
Haak
,
Haak
,
Workowski
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
18
Foundation Academy
4:01.17
Ferraz
,
van der Riet
,
George
,
Tallis
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
19
John Carroll
4:01.34
Cook
,
Francis
,
Jean
,
Leach
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
20
Florida Prep
4:02.84
Galusca
,
Montoya
,
Herndon
,
Holder
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
21
Jupiter Christian
4:10.09
Diaz
,
Young
,
Joseph
,
Diaz
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
22
Trinity Christian (LW)
4:36.22
Alves
,
Kacprowicz
,
Torres
,
Bradford-Chappell
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
23
First Academy (Leesburg)
5:33.07
Deforges
,
Carroll
,
Walls
,
Mera
Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet
Mar 26, 2019
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Pahokee
4:07.97
Grantlin
,
Moore
,
William
,
Ward
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
2
Master's Academy (Oviedo)
4:11.55
Tanner
,
Lasala
,
Riechers
,
Boyd
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
3
First Academy (Orlando)
4:19.28
Are
,
Simpson
,
Davis
,
Afram-Gyening
Boone HS Quad 2019
Feb 20, 2019
4
Circle Christian
4:20.41
Carrillo
,
Fagot
,
Grandstaff
,
Parker
Astronaut developmental meet #2
Mar 8, 2019
5
Benjamin School
4:23.42
Cousin
,
Hasenhuttl-Bishop
,
Small
,
Horgen
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Mount Dora Christian
4:25.90
Kirst
,
Wilson
,
Hall
,
Shore
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Lakeland Christian
4:29.01
Musick
,
Murray
,
Deese
,
Branham
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
8
Geneva School
4:29.29
Hendrix
,
Costar
,
Smith
,
Foreman
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
9
Father Lopez
4:31.80
Dawson
,
Borer
,
Seavers
,
Woods
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
10
Victory Christian (LL)
4:34.82
Pita
,
Lemmond
,
Whittenton
,
Forman
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Atlantic Christian
4:36.72
Lockhart
,
Noel
,
Fleurigene
,
Paz
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
12
Windermere Prep
4:38.79
March
,
Ramakrishna
,
Humphrey
,
Casey
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
13
Orlando Christian Prep
4:41.05
Gunn
,
Foote
,
Wright
,
Brown
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
14
Foundation Academy
4:56.63
Ford
,
Cross
,
Bangsund
,
Williams
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
City of Life Christian
4:57.70
Buggs
,
DePool
,
Payton
,
Buggs
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
16
Berean Christian
5:08.41
Herring
,
Thompson
,
Christian
,
Stegall
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
17
John Carroll
5:16.75
Kenney
,
Miller
,
Weideman
,
Boehning
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
18
Morningside
5:21.07
Brown
,
Taylor
,
Crocker
,
Nguyen
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
19
New Dimensions
5:27.15
Alcida
,
Frederic
,
Hernandez
,
Rivas
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
20
First Academy (Leesburg)
5:31.12
Birdsall
,
Copley
,
Barnett
,
Beliveau
Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet
Mar 26, 2019
21
Covenant Christian
5:32.21
Ackley
,
Cuttaia
,
Harbour
,
Schillinger
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Mount Dora Christian
8:16.08
Curtis
,
Curtis
,
Deleon
,
Pruim
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
2
Master's Academy (Oviedo)
8:29.73
Woodbine
,
Camacho
,
Gayoso
,
Gillis
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
3
Father Lopez
8:39.76
Mayr
,
Rosolino
,
Major
,
O'Quinn
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Circle Christian
8:40.41
Haak
,
Dejesus
,
Haak
,
Workowski
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
New Dimensions
8:42.07
Suarez
,
Ruiz-Feliz
,
Rodriguez
,
Frederic
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
6
John Carroll
8:58.05
Hendrickson
,
Cachaldora
,
Leach
,
Rohrbough
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Geneva School
8:59.39
Gibson
,
White
,
Miller
,
Mckay
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
8
Victory Christian (LL)
9:08.33
Brennan-Martin
,
Lewis
,
Williams
,
Zahn
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
9
First Academy (Orlando)
9:08.46
Harris
,
Henry
,
Cox
,
Johnson
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
10
Foundation Academy
9:15.14
Higgins
,
Smith
,
Tallis
,
George
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
11
Atlantic Christian
9:17.89
Galarza
,
Exume
,
Civil
,
Divanny
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
12
Berean Christian
9:20.36
Snow
,
Wells
,
Fernandez
,
Bergsman
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
13
Orlando Christian Prep
9:20.90
Brown
,
Santiago
,
Oliver
,
Gilbert
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
14
Windermere Prep
9:22.29
Hauck
,
Marques Fernandes
,
Williams
,
Song
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
Lakeland Christian
9:25.03
Caswell
,
Smith
,
Lee
,
Overholt
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
16
Pine School
9:37.70
Hyland
,
Brooks
,
Wilshire
,
Pereira
Bulldog Showdown
Mar 8, 2019
17
Pahokee
9:44.32
Michel
,
Moore
,
Row
,
Thompson
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
18
Jupiter Christian
10:11.45
Diaz
,
Diaz
,
Joseph
,
Parry
Westminster Academy Varsity Home Meet 2
Feb 25, 2019
19
Benjamin School
10:25.10
Carr
,
Crawford
,
Goldberg
,
Blum
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
20
City of Life Christian
10:47.06
Maisonet
,
Vargas
,
Chamblin
,
Rivera
Storm Relays
Mar 12, 2019
21
Morningside
10:48.54
Alves
,
Gray
,
Vongveeranonchai
,
Zhan
Cobra Relays
Mar 7, 2019
22
Florida Prep
11:08.93
Holder
,
Herndon
,
Montoya
,
Galusca
Cobra Relays
Mar 7, 2019
23
Vanguard (LW)
11:28.25
Graves
,
Maria
,
Sagear
,
Linn
Storm Relays
Mar 12, 2019
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Circle Christian
9:49.87
McEwen
,
Fagot
,
Parker
,
Carrillo
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
2
Father Lopez
10:26.36
McDonnell
,
Peck
,
Dawson
,
Lloyd
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
3
Geneva School
10:34.73
Foreman
,
Smith
,
Costar
,
Hendrix
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Master's Academy (Oviedo)
10:37.15
Messemer
,
Castro
,
Jacobus
,
Tanner
Florida Relays
Mar 28, 2019
5
Pahokee
10:37.70
Grantlin
,
William
,
Linder
,
Moore
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
6
Lakeland Christian
10:42.34
Bayes
,
Bayes
,
Watkins
,
Caswell
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
7
First Academy (Orlando)
10:58.98
Afram-Gyening
,
Are
,
Simpson
,
Crist
Boone HS Quad 2019
Feb 20, 2019
8
Windermere Prep
11:02.25
Sun
,
Casey
,
Miranda
,
Laitinen
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
9
Mount Dora Christian
11:05.74
Hall
,
Horsford
,
Horsford
,
Abrams
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
10
Victory Christian (LL)
11:24.36
Whittenton
,
Lemmond
,
Prevatt
,
Garcia
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
First Academy (Leesburg)
11:28.50
Fought
,
Birdsall
,
Copley
,
Kennedy
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
12
Atlantic Christian
11:35.26
Pach
,
Bivens
,
Cuevas
,
Paz
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
13
Foundation Academy
11:37.05
Bangsund
,
Waters
,
Sundermeyer
,
Williams
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
14
Glades Day
12:06.37
Ascheman
,
Lohmann
,
Viera
,
Brown
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
15
Holy Trinity
12:08.37
Rydson
,
Martin
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
16
Benjamin School
12:11.01
Sorenson
,
Greaton
,
Cavallo
,
Greaton
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
17
City of Life Christian
12:18.31
De Pool
,
Payton
,
Colter
,
Perez
Storm Relays
Mar 12, 2019
18
Trinity Christian (Deltona)
12:29.47
Adcock
,
Lehman
,
Stites
,
Kloster
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
19
Orlando Christian Prep
12:52.09
Temprano
,
Providence
,
Gunn
,
Chaney
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
20
Morningside
13:10.74
Crocker
,
Marrero
,
Nguyen
,
Taylor
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
21
New Dimensions
13:26.61
Alcida
,
Frederic
,
Hernandez
,
Rivas
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Marvine, Dee
JR
Holy Trinity
1.95m
6' 4.75"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
2
Garrett, Cameron
JR
Mount Dora Christian
1.92m
6' 3.5"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
3
Williams, Zavien
SO
Windermere Prep
1.87m
6' 1.5"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
4
Collins, ReeMontae
SR
Lakeland Christian
1.83m
6' 0"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
4
Mason, Trent
SR
Lakeland Christian
1.83m
6' 0"
George Jenkins Invitational
Feb 16, 2019
6
Chatman, Edwin
JR
Mount Dora Christian
1.82m
5' 11.5"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
6
Adams, Hunter
SR
Lakeland Christian
1.82m
5' 11.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
8
Freeman, Antwan
JR
Holy Trinity
1.80m
5' 10.75"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
9
Deyant, Boiriancorv "Brian"
SR
New Dimensions
1.78m
5' 10"
Storm Preview
Feb 14, 2019
9
Hippo, Jacob
FR
Warner Christian
1.78m
5' 10"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
9
Norris, Jamal
SO
Vanguard (LW)
1.78m
5' 10"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
12
Vickers, Lavonte
JR
Victory Christian (LL)
1.77m
5' 9.75"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
13
Ellis, KJ
SO
Mount Dora Christian
1.75m
5' 8.75"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
14
Summers, Kamron
JR
First Academy (Orlando)
1.73m
5' 8"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
Downie , Roshaune
JR
Benjamin School
1.72m
5' 7.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
15
Hudgins, Jalon
SO
Holy Trinity
1.72m
5' 7.75"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
15
Song, Jackie
FR
Windermere Prep
1.72m
5' 7.75"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
15
Lopez, Vincent
SR
Master's Academy (Oviedo)
1.72m
5' 7.75"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
19
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
1.68m
5' 6"
Bob Mosher Wildcat Open 2019
Feb 18, 2019
20
Parrow, Connor
JR
Victory Christian (LL)
1.67m
5' 5.75"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
20
Massey, Tyjuan
8
Orlando Christian Prep
1.67m
5' 5.75"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
20
Tallis, Parker
JR
Foundation Academy
1.67m
5' 5.75"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
20
Porter, Jordan
SO
Master's Academy (Oviedo)
1.67m
5' 5.75"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
24
Riley, Dytreyveon
SO
Victory Christian (LL)
1.65m
5' 5"
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
25
Kimmelman, Josh
SR
John Carroll
1.64m
5' 4.5"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
26
Williams, Jayden
FR
Windermere Prep
1.62m
5' 3.75"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
26
McCullon, Daniel
JR
Benjamin School
1.62m
5' 3.75"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
26
Gonzalez, David
JR
Master's Academy (Oviedo)
1.62m
5' 3.75"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
29
Graham, Johnny
JR
Circle Christian
1.58m
5' 2.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
29
Cockrell, Daute
FR
Mount Dora Christian
1.58m
5' 2.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
29
Pawelka, Filip
JR
Vanguard (LW)
1.58m
5' 2.25"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
29
Maccelon, Kevin
JR
New Dimensions
1.58m
5' 2.25"
St. Cloud Tuesday Night Madness
Feb 19, 2019
33
Moen, Cody
SR
Master's Academy (Oviedo)
1.57m
5' 1.75"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
33
Robertson, Hayden
JR
Mount Dora Christian
1.57m
5' 1.75"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
33
Chandler, Ladarion
8
Victory Christian (LL)
1.57m
5' 1.75"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
33
Cota, Richard
SR
Circle Christian
1.57m
5' 1.75"
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
33
Mayne, Andrew
SR
Victory Christian (LL)
1.57m
5' 1.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
38
Nesmith, Isaiah
FR
Benjamin School
1.55m
5' 1"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
39
Rodriguez, Zach
SR
Master's Academy (Oviedo)
1.52m
4' 11.75"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
39
Chenowith, Benji
FR
Victory Christian (LL)
1.52m
4' 11.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
41
Chen, Zixuan
JR
Benjamin School
1.50m
4' 11"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
42
Fletcher, Julian
JR
Vanguard (LW)
1.48m
4' 10.25"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Williams, Taylor
SR
Father Lopez
1.63m
5' 4.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
2
Newberg, Breanna
FR
Lakeland Christian
1.62m
5' 3.75"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
2
Wilson, Cylee
SO
Lakeland Christian
1.62m
5' 3.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
4
McLeod, Shiyanna
SR
Benjamin School
1.57m
5' 1.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
5
Travis, Jada
JR
Benjamin School
1.55m
5' 1"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
6
Woods, Victoria
FR
Father Lopez
1.53m
5' 0.25"
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
7
Jones, Kassidy
SO
Santa Fe Catholic
1.52m
4' 11.75"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
7
Cummings, Kianie
SR
City of Life Christian
1.52m
4' 11.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Moore, Laquandra
SO
Pahokee
1.52m
4' 11.75"
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
10
Davis, Sarah
SR
Master's Academy (Oviedo)
1.48m
4' 10.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
10
Hiteshew, Madison
JR
Mount Dora Christian
1.48m
4' 10.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
12
Whittenton, Kaylie
8
Victory Christian (LL)
1.47m
4' 9.75"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
13
Dean, Jada
JR
Pahokee
1.45m
4' 9"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
14
Fyock, Ashley
FR
Master's Academy (Oviedo)
1.43m
4' 8.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
14
Kissenberth, Emily
JR
Master's Academy (Oviedo)
1.43m
4' 8.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
16
Riley, Jazi
SO
Victory Christian (LL)
1.42m
4' 7.75"
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
17
Hardway, Roselyn
8
Circle Christian
1.40m
4' 7"
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
18
Mukoie-Carcamo, Diana
SO
Master's Academy (Oviedo)
1.38m
4' 6.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
18
Rodgers, Lindsey
SR
Father Lopez
1.38m
4' 6.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
18
Palenzuela, Alesia
SR
Lake Mary Prep
1.38m
4' 6.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
21
Perez, Layla
8
Pahokee
1.37m
4' 6"
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
21
Streets, Vivian
SR
Lakeland Christian
1.37m
4' 6"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
23
Gachete, Pascale
SR
New Dimensions
1.32m
4' 4"
Storm Preview
Feb 14, 2019
23
Miranda, Mirabella
SO
Windermere Prep
1.32m
4' 4"
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
23
Gonzalez Diaz, Liahneli
SR
Victory Christian (LL)
1.32m
4' 4"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
26
Lemmond, Rayna
FR
Victory Christian (LL)
1.27m
4' 2"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
26
Gunn, Aalyssa
8
Orlando Christian Prep
1.27m
4' 2"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
26
Overby , Nia
8
Orlando Christian Prep
1.27m
4' 2"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
29
Harvey, Arielle
SO
Glades Day
1.25m
4' 1.25"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
30
Kenney, Elizabeth
JR
John Carroll
1.22m
4' 0"
Walter Jshombach Memorial Invitational
Feb 15, 2019
31
Miller, Jenny
FR
John Carroll
1.17m
3' 10"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
31
Greene, Payton
JR
Benjamin School
1.17m
3' 10"
Benjamin Meet #2
Feb 19, 2019
Pole Vault (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Riley, Samuel
SR
Lakeland Christian
4.50m
14' 9"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
2
Musick, Remington
SR
Lakeland Christian
4.30m
14' 1.25"
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
Donnelly, Jack
SR
Benjamin School
4.00m
13' 1.5"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
4
Cota, Richard
SR
Circle Christian
3.88m
12' 8.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
5
Lennon, Matt
JR
Master's Academy (Oviedo)
3.45m
11' 3.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Quint, James
JR
Lakeland Christian
3.15m
10' 4"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian
2.75m
9' 0.25"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
8
Labossierre, Thierry
JR
Lake Mary Prep
2.59m
8' 6"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
9
Gibson, Nikolas
SO
Mount Dora Christian
2.55m
8' 4.25"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
10
Cota, Paul
8
Circle Christian
2.15m
7' 0.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
11
McCall, Grady
FR
Mount Dora Christian
1.85m
6' 0.75"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
12
Francois, Jaiden
SO
Mount Dora Christian
1.68m
5' 6"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
Pole Vault (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Branham, Emily
JR
Lakeland Christian
3.66m
12' 0"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
2
Jensen, Liberty
JR
First Academy (Orlando)
2.90m
9' 6.25"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
3
Brannen, Haleigh
JR
Lakeland Christian
2.48m
8' 1.5"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
4
Wilson, Cylee
SO
Lakeland Christian
2.45m
8' 0.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
5
Bailton, Flynn
SO
Father Lopez
2.43m
7' 11.5"
Spruce Creek Developmental Meet 1 Feb 20 2019
Feb 20, 2019
6
Lowe, Sarah
JR
Lakeland Christian
2.28m
7' 5.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
7
Holcomb, Sofia
7
Lakeland Christian
1.83m
6' 0"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
8
Fechtenburg, Jessa
SR
Mount Dora Christian
1.70m
5' 7"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
9
Cawthon, Arianna
SO
Mount Dora Christian
1.55m
5' 1"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Johnson, Matthew
JR
Holy Trinity
7.17m
23' 6.25"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
2
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
7.00m
22' 11.75"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
3
Deyant, Boiriancorv "Brian"
SR
New Dimensions
6.50m
21' 4"
Storm Preview
Feb 14, 2019
+0.0
4
Coleman, Seth
SR
Holy Trinity
6.47m
21' 2.75"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
5
Henry, Caleb
SR
First Academy (Orlando)
6.38m
20' 11.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
6
Payton, Kenny
SR
City of Life Christian
6.28m
20' 7.25"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
7
Jean, Jonathan
SO
Victory Christian (LL)
6.24m
20' 5.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
8
Mason, Trent
SR
Lakeland Christian
6.22m
20' 5"
George Jenkins Invitational
Feb 16, 2019
+0.0
9
Paul, Jeremiah
JR
Victory Christian (LL)
6.19m
20' 3.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
10
Hill, Larry
JR
Holy Trinity
6.16m
20' 2.5"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
+0.0
11
Martin, Wade
SO
Windermere Prep
6.15m
20' 2.25"
Windermere Prep Home Meet #1
Mar 25, 2019
+0.0
11
Mobley, Tyson
JR
Master's Academy (Oviedo)
6.15m
20' 2.25"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
+0.0
13
Noel, Joel
SR
Windermere Prep
6.10m
20' 0.25"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
14
Milo, Preston
SR
Holy Trinity
6.05m
19' 10.25"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
15
Adams, Hunter
SR
Lakeland Christian
5.94m
19' 6"
George Jenkins Invitational
Feb 16, 2019
+0.0
16
Powell, Ja'Corey
JR
Victory Christian (LL)
5.93m
19' 5.5"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
16
Garrett, Cameron
JR
Mount Dora Christian
5.93m
19' 5.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
18
Rodriguez, Zach
SR
Master's Academy (Oviedo)
5.87m
19' 3.25"
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
+0.0
19
Nero, Robert
SO
Pahokee
5.85m
19' 2.5"
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
+0.0
19
Stubbs, Joe
JR
Santa Fe Catholic
5.85m
19' 2.5"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
21
Camacho, Jacob
SO
Glades Day
5.81m
19' 0.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
22
Holifield, Marvin
SR
Lake Mary Prep
5.75m
18' 10.5"
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
+0.0
23
Williams, Jeremiah
SO
Pahokee
5.70m
18' 8.5"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
24
Howard, Dearrick
SR
Fort Meade
5.69m
18' 8"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
24
Woulard, Daven
SO
Trinity Christian (Deltona)
5.69m
18' 8"
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
+0.0
26
Powell, Griffin
SO
Lakeland Christian
5.64m
18' 6"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
27
Garcia, Gilbert Alexis
7
Orlando Christian Prep
5.63m
18' 5.75"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
27
Tallis, Parker
JR
Foundation Academy
5.63m
18' 5.75"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
+0.0
27
Joseph, Carl
SO
Atlantic Christian
5.63m
18' 5.75"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
+0.0
27
Song, Jackie
FR
Windermere Prep
5.63m
18' 5.75"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
+0.0
31
Scellato, Michael
SO
Benjamin School
5.60m
18' 4.5"
Benjamin Meet #2
Feb 19, 2019
+0.0
32
Ellis, KJ
SO
Mount Dora Christian
5.59m
18' 4.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
33
Gibson, DeAndre
JR
Fort Meade
5.57m
18' 3.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
34
McPhee, Anthony
JR
Glades Day
5.55m
18' 2.5"
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
+0.0
35
Moen, Cody
SR
Master's Academy (Oviedo)
5.52m
18' 1.5"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
36
Bryant, Rodney
SO
Mount Dora Christian
5.50m
18' 0.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
36
Civil, Gerson
SO
Atlantic Christian
5.50m
18' 0.5"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
38
Dalmau Descht, Daniel
JR
Lake Mary Prep
5.48m
17' 11.75"
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
+0.0
39
Tejada, Luis
JR
Orlando Christian Prep
5.46m
17' 11"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
40
Carr, Jalen
SR
Orlando Christian Prep
5.45m
17' 10.75"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
41
Cota, Richard
SR
Circle Christian
5.40m
17' 8.75"
Trinity Prep Invitational 2019
Feb 13, 2019
+0.0
42
Cueto, Mark
FR
Benjamin School
5.39m
17' 8.25"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
+0.0
42
Fletcher, Julian
JR
Vanguard (LW)
5.39m
17' 8.25"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
+0.0
42
Dunnaway, Jessie
SR
Pahokee
5.39m
17' 8.25"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
42
Leak, Yusef
SO
Master's Academy (Oviedo)
5.39m
17' 8.25"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
46
McCullon, Daniel
JR
Benjamin School
5.38m
17' 8"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
46
McDaniel, Matthew
JR
Master's Academy (Oviedo)
5.38m
17' 8"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
+0.0
48
van der Riet, Cullen
JR
Foundation Academy
5.37m
17' 7.5"
Windermere Prep Home Meet #1
Mar 25, 2019
+0.0
49
Wiggins, Jonathan
SR
First Academy (Orlando)
5.34m
17' 6.25"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
+0.0
49
Kronman, Jack
Florida Prep
5.34m
17' 6.25"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Robinson, Taneja
JR
Father Lopez
5.46m
17' 11"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
2
Ward, Clyana
SR
Pahokee
5.22m
17' 1.5"
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
+0.0
2
Afram-Gyening, Courtney
JR
First Academy (Orlando)
5.22m
17' 1.5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
4
Hasenhuttl-Bishop, Eva
SR
Benjamin School
5.18m
17' 0"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
5
Gibson, Derica
SR
John Carroll
5.08m
16' 8"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
6
Stjohn, Ava
JR
Lakeland Christian
5.02m
16' 5.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
6
March, Natasha
SR
Windermere Prep
5.02m
16' 5.75"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
8
Shemansky, Hannah
SR
Santa Fe Catholic
5.01m
16' 5.25"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
9
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
4.84m
15' 10.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
9
Gachete, Pascale
SR
New Dimensions
4.84m
15' 10.5"
Kowboy Developmental Meet
Feb 28, 2019
+0.0
11
Dugan, Olivia
SR
Master's Academy (Oviedo)
4.80m
15' 9"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
+0.0
12
Newberg, Breanna
FR
Lakeland Christian
4.76m
15' 7.5"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
12
Sarratt, Alinah
7
Holy Trinity
4.76m
15' 7.5"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
14
Brown, Sumaya
FR
Glades Day
4.75m
15' 7"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
14
Gayles, Lauryn
JR
Holy Trinity
4.75m
15' 7"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
16
Rivera-Sears, Geliya
SO
John Carroll
4.64m
15' 2.75"
St. Lucie County Championship
Mar 28, 2019
+0.0
17
Kuznof, Kenya
SR
Father Lopez
4.63m
15' 2.25"
Embry-Riddle Spike's Classic (high School)
Mar 30, 2019
+0.0
18
Powelson, Emily
8
First Academy (Orlando)
4.55m
14' 11.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
19
Iseminger, Ella
FR
First Academy (Leesburg)
4.54m
14' 10.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
19
Hickman, Da'Keeja
7
Pahokee
4.54m
14' 10.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
21
Wilson, Cylee
SO
Lakeland Christian
4.53m
14' 10.5"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
+0.0
22
Fleurigene, Tanisha
SO
Atlantic Christian
4.51m
14' 9.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
22
Williams, Selah
SO
Circle Christian
4.51m
14' 9.75"
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
+0.0
24
Lockhart, Chasity
SO
Atlantic Christian
4.50m
14' 9.25"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
25
Hiteshew, Madison
JR
Mount Dora Christian
4.48m
14' 8.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
26
Nero, Mariah
7
Pahokee
4.45m
14' 7.25"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
26
Norris, Kiara
8
Holy Trinity
4.45m
14' 7.25"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
28
Kissenberth, Emily
JR
Master's Academy (Oviedo)
4.43m
14' 6.5"
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
+0.0
28
Mukoie-Carcamo, Diana
SO
Master's Academy (Oviedo)
4.43m
14' 6.5"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
+0.0
30
Cousin, Alexa
FR
Benjamin School
4.41m
14' 5.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
31
Noel, Kelly
SO
Atlantic Christian
4.36m
14' 3.75"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
+0.0
32
Pita, Issy
FR
Victory Christian (LL)
4.35m
14' 3.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
33
McLeod, Shiyanna
SR
Benjamin School
4.33m
14' 2.5"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
34
Streets, Vivian
SR
Lakeland Christian
4.32m
14' 2.25"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
35
Perdue, Kristianne
FR
Lake Mary Prep
4.29m
14' 1"
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
+0.0
35
Liu, Jiayi
SR
Trinity Christian (LW)
4.29m
14' 1"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
37
Moury, Hannah
SO
Circle Christian
4.25m
13' 11.5"
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
+0.0
38
Ramakrishna, Suveda
FR
Windermere Prep
4.24m
13' 11"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
39
Paz, Diana
JR
Atlantic Christian
4.23m
13' 10.5"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
40
Boehning, Isabelle
JR
John Carroll
4.19m
13' 9"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
41
Garcia, Daniela
SR
Benjamin School
4.18m
13' 8.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
42
Aqui, Grace
SO
Lakeland Christian
4.10m
13' 5.5"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
43
Daniel, Kailey
SR
Mount Dora Christian
4.07m
13' 4.25"
Kowboy Invitational 2019
Mar 9, 2019
+0.0
44
Rusin, Maria
JR
Santa Fe Catholic
4.06m
13' 4"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
45
Kirst, Isabella
7
Mount Dora Christian
4.04m
13' 3.25"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
+0.0
46
Cooper, Brianna
FR
Orlando Christian Prep
4.02m
13' 2.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
47
Deyant, Saramide
FR
New Dimensions
4.01m
13' 2"
St. Cloud Mini Meet 2
Mar 4, 2019
+0.0
48
Brown, Kayla
SO
Foundation Academy
4.00m
13' 1.5"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
+0.0
49
Beliveau, Molly
7
First Academy (Leesburg)
3.99m
13' 1.25"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
+0.0
50
Antoine, Jayline
FR
Santa Fe Catholic
3.98m
13' 0.75"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
+0.0
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Ellis, Lake
JR
First Academy (Orlando)
13.88m
45' 6.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
2
Jean, Jonathan
SO
Victory Christian (LL)
13.50m
44' 3.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
3
Vickers, Lavonte
JR
Victory Christian (LL)
13.31m
43' 8"
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
+0.0
4
Freeman, Antwan
JR
Holy Trinity
13.27m
43' 6.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
5
Wiggins, Jonathan
SR
First Academy (Orlando)
12.93m
42' 5.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
6
Lopez, Vincent
SR
Master's Academy (Oviedo)
12.84m
42' 1.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
7
Deyant, Boiriancorv "Brian"
SR
New Dimensions
12.66m
41' 6.5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
8
Downie , Roshaune
JR
Benjamin School
12.17m
39' 11.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
9
Camacho, Jacob
SO
Glades Day
11.92m
39' 1.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
10
Ellis, KJ
SO
Mount Dora Christian
11.74m
38' 6.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
11
Powell, Griffin
SO
Lakeland Christian
11.69m
38' 4.25"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
+0.0
12
Johnson, Matthew
JR
Holy Trinity
11.65m
38' 2.75"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
+0.0
13
McDaniel, Matthew
JR
Master's Academy (Oviedo)
11.60m
38' 0.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
14
McPhee, Anthony
JR
Glades Day
11.56m
37' 11.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
15
Collins, ReeMontae
SR
Lakeland Christian
11.50m
37' 8.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
16
Moen, Cody
SR
Master's Academy (Oviedo)
11.43m
37' 6"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
17
Pawelka, Filip
JR
Vanguard (LW)
11.40m
37' 5"
Storm Relays
Mar 12, 2019
+0.0
18
Adams, Hunter
SR
Lakeland Christian
11.36m
37' 3.25"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
+0.0
19
Garrett, Cameron
JR
Mount Dora Christian
11.22m
36' 9.75"
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
+0.0
20
Johnson, Wisdom
SR
Fort Meade
11.20m
36' 9"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
21
Paul, Jayden
FR
Victory Christian (LL)
11.17m
36' 7.75"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
22
Milo, Preston
SR
Holy Trinity
10.95m
35' 11.25"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
+0.0
23
Nesmith, Isaiah
FR
Benjamin School
10.90m
35' 9.25"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
24
Sanders, Sakobe
SR
First Academy (Leesburg)
10.87m
35' 8"
Wildwood Middle High School Early Season Rev UP
Feb 14, 2019
+0.0
25
Middleton, Jalen
SO
First Academy (Orlando)
10.81m
35' 5.75"
Boone HS Quad 2019
Feb 20, 2019
+0.0
26
Chatman, Edwin
JR
Mount Dora Christian
10.80m
35' 5.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
27
Zoffinger, James
SO
Victory Christian (LL)
10.66m
34' 11.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
28
Galusca, Cesar
SR
Florida Prep
10.63m
34' 10.5"
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
29
Gibson, Nikolas
SO
Mount Dora Christian
10.58m
34' 8.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
30
German, Zachary
FR
Benjamin School
10.53m
34' 6.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
31
Young, Michael
SR
Master's Academy (Oviedo)
10.32m
33' 10.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
32
Odenat, Lino
SR
Holy Trinity
9.98m
32' 9"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
+0.0
33
Afram-Gyening, Cameron
JR
First Academy (Orlando)
9.96m
32' 8.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
34
Manguel, Edrian
JR
Master's Academy (Oviedo)
9.64m
31' 7.5"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
+0.0
35
Scellato, Michael
SO
Benjamin School
9.52m
31' 3"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
36
Brady, Ryland
SO
Father Lopez
8.58m
28' 1.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
37
Smith, Jude
8
City of Life Christian
8.48m
27' 10"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Hasenhuttl-Bishop, Eva
SR
Benjamin School
10.68m
35' 0.5"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
2
Afram-Gyening, Courtney
JR
First Academy (Orlando)
10.49m
34' 5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
3
Stjohn, Ava
JR
Lakeland Christian
10.39m
34' 1.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
4
McLeod, Shiyanna
SR
Benjamin School
10.38m
34' 0.75"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
+0.0
5
Gayles, Lauryn
JR
Holy Trinity
10.09m
33' 1.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
6
Buggs, Debra
SR
City of Life Christian
9.89m
32' 5.5"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
7
Gachete, Pascale
SR
New Dimensions
9.87m
32' 4.75"
Storm Relays
Mar 12, 2019
+0.0
8
Brown, Sumaya
FR
Glades Day
9.84m
32' 3.5"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
+0.0
9
Newberg, Breanna
FR
Lakeland Christian
9.66m
31' 8.5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
10
Liverman, Brielle
JR
Victory Christian (LL)
9.64m
31' 7.5"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
+0.0
11
Lohmann, Hana
8
Glades Day
9.40m
30' 10.25"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
+0.0
12
Davis, Sarah
SR
Master's Academy (Oviedo)
9.34m
30' 7.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
13
Dorcy, Bella
SO
Father Lopez
9.28m
30' 5.5"
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
+0.0
14
Buggs, Reyna
SR
City of Life Christian
9.20m
30' 2.25"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
+0.0
15
Edwards, Chloe
SR
Master's Academy (Oviedo)
8.90m
29' 2.5"
Charlie Harris Relays 2019
Mar 15, 2019
+0.0
16
Dugan, Olivia
SR
Master's Academy (Oviedo)
8.86m
29' 1"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
+0.0
17
Larkins, Abby
SR
Father Lopez
8.65m
28' 4.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
18
Acevedo, Lilian
SO
Victory Christian (LL)
8.61m
28' 3"
Highlander Classic 2019
Mar 15, 2019
+0.0
19
Daniel, Kailey
SR
Mount Dora Christian
8.20m
26' 11"
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
+0.0
20
Streets, Vivian
SR
Lakeland Christian
8.14m
26' 8.5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
+0.0
21
Rodriguez, Isabella
SO
Father Lopez
8.13m
26' 8.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
22
Leonard, Lilie
SR
Master's Academy (Oviedo)
8.00m
26' 3"
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
+0.0
23
Shore, Bregan
SR
Mount Dora Christian
7.42m
24' 4.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
+0.0
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Hoeffner, Jacob
SR
John Carroll
16.33m
53' 7"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
2
Azzara, Nicky
SR
Master's Academy (Oviedo)
14.40m
47' 3"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
3
Hesseltine, Jr., Nathan
SO
Lakeland Christian
14.36m
47' 1.5"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
4
Nicks, Benjamin
JR
Holy Trinity
13.61m
44' 8"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
5
Purcell, Jack
SR
John Carroll
13.47m
44' 2.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Lockett, Kiaun
JR
Victory Christian (LL)
13.22m
43' 4.5"
Storm Relays
Mar 12, 2019
7
Gibbs, Terrance
FR
Master's Academy (Oviedo)
13.20m
43' 3.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
8
Hunter, Jaydon
JR
Victory Christian (LL)
12.88m
42' 3.25"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
9
Samayoa, Derek
JR
Mount Dora Christian
12.82m
42' 0.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Marie-Joseph, Joakim
SR
Vanguard (LW)
12.78m
41' 11.25"
Storm Relays
Mar 12, 2019
11
Elam, Kaiir
SR
Benjamin School
12.57m
41' 3"
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
12
Norris, Jamal
SO
Vanguard (LW)
12.48m
40' 11.5"
Storm Relays
Mar 12, 2019
13
Menke, Cody
FR
John Carroll
12.41m
40' 8.75"
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
14
Shields, Alexander
JR
First Academy (Orlando)
12.06m
39' 7"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
15
Wegelewski, Hunter
SR
John Carroll
11.92m
39' 1.25"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
16
Frazier, Darico
SO
Holy Trinity
11.58m
38' 0"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
17
Eaton, Nicholas
JR
Master's Academy (Oviedo)
11.55m
37' 10.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
18
Perez, Ruben
SR
Benjamin School
11.50m
37' 8.75"
Kings Academy Invitational
Mar 11, 2019
19
Labardy, David
SR
Vanguard (LW)
11.40m
37' 5"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
20
Kolaczewski, Michal
JR
Florida Prep
11.31m
37' 1.25"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
21
Lowe, Anthony
SR
Pahokee
11.20m
36' 9"
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
22
Grinnell, Jackson
SR
Windermere Prep
11.15m
36' 7"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
23
Afram-Gyening, Cameron
JR
First Academy (Orlando)
10.98m
36' 0.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
24
Jean-Simon, Gabriel
SO
Victory Christian (LL)
10.96m
35' 11.5"
Storm Relays
Mar 12, 2019
25
Altman, Sullivan
SR
Holy Trinity
10.85m
35' 7.25"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
26
Neher, Caleb
SR
Trinity Christian (Deltona)
10.73m
35' 2.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
27
Kelley, Graham
JR
John Carroll
10.72m
35' 2"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
28
Troncoso, Mario
JR
Florida Prep
10.55m
34' 7.5"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
29
Henry, Caleb
SR
First Academy (Orlando)
10.37m
34' 0.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
30
MacDonald, Caleb
FR
Lakeland Christian
10.30m
33' 9.5"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
31
Frontones, Brendon
JR
City of Life Christian
10.26m
33' 8"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
32
Leach, Tommy
FR
John Carroll
10.20m
33' 5.75"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
33
Roberts, Dimmel
SO
Mount Dora Christian
10.18m
33' 4.75"
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
34
Ramgeet, Stephon
JR
Orlando Christian Prep
10.17m
33' 4.5"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
35
Vega, Sammy
FR
Master's Academy (Oviedo)
10.10m
33' 1.75"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
36
Nesmith, Isaiah
FR
Benjamin School
10.04m
32' 11.25"
Dwyer Panther Relays
Mar 14, 2019
37
Carter, Corben
JR
Lake Mary Prep
10.02m
32' 10.5"
Windermere Prep Home Meet #1
Mar 25, 2019
38
Hoffman, Connor
SR
Master's Academy (Oviedo)
10.00m
32' 9.75"
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
39
Stein, Jaron
JR
Victory Christian (LL)
9.90m
32' 5.75"
Storm Relays
Mar 12, 2019
40
Milam, Sims
JR
First Academy (Leesburg)
9.86m
32' 4.25"
Wildwood Middle High and First Academy Dual Meet
Mar 26, 2019
41
Yates, Alexander
SR
New Dimensions
9.84m
32' 3.5"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
41
Lui, Lucas
JR
Florida Prep
9.84m
32' 3.5"
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
43
Drinkwater, Austin
SO
Mount Dora Christian
9.71m
31' 10.25"
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
44
Lindemann, Elijah
SO
Trinity Christian (Deltona)
9.68m
31' 9.25"
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
45
Ross, Knykolas
FR
Orlando Christian Prep
9.67m
31' 8.75"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
46
Diaz, Gio
FR
Victory Christian (LL)
9.66m
31' 8.5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
47
Pan, Peter
SO
Windermere Prep
9.64m
31' 7.5"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
47
Johns, Khani
SO
Benjamin School
9.64m
31' 7.5"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
49
Walcott, Rick
JR
Windermere Prep
9.53m
31' 3.25"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
50
Middleton, Jalen
SO
First Academy (Orlando)
9.49m
31' 1.75"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Neal, Mckenzi
JR
First Academy (Orlando)
10.73m
35' 2.5"
Boone Invitational 2019
Mar 30, 2019
2
McDermott, Don'kerria
SO
Pahokee
10.70m
35' 1.25"
Boynton Beach Invitational
Mar 5, 2019
3
Hiteshew, Madison
JR
Mount Dora Christian
10.63m
34' 10.5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
4
Humphrey, Chrisharia
SR
Pahokee
10.55m
34' 7.5"
Lake Worth Invitational
Mar 11, 2019
5
Redman, Deborah
SO
Benjamin School
9.90m
32' 5.75"
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
6
Sanders, Danyla
8
Pahokee
9.77m
32' 0.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Newberg, Breanna
FR
Lakeland Christian
9.69m
31' 9.5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
8
Severe-Williams, Bianca
SR
Orlando Christian Prep
9.67m
31' 8.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
9
Cockrell, Allie
SR
Mount Dora Christian
9.65m
31' 8"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
10
Crawford, Elizabeth
JR
Pahokee
9.24m
30' 3.75"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
11
Bradshaw, Eternity
SO
Master's Academy (Oviedo)
9.22m
30' 3"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
12
Wilson, Maddie
SR
Lake Mary Prep
8.84m
29' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2019
Mar 9, 2019
13
Branham, Rachel
SO
Lakeland Christian
8.70m
28' 6.5"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
14
Bell, Neveah
SR
Victory Christian (LL)
8.69m
28' 6.25"
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
15
Sparkman, Syni
JR
Trinity Christian (Deltona)
8.40m
27' 6.75"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
16
Sees, Jenna
SO
Mount Dora Christian
8.02m
26' 3.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
17
Sley, Heather
JR
Benjamin School
7.99m
26' 2.75"
Warrior Invitational
Mar 1, 2019
18
Gaston, Nicole
SO
Lake Mary Prep
7.89m
25' 10.75"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
19
Lytle, Emma
SR
City of Life Christian
7.88m
25' 10.25"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
20
Williams, Jazmin
JR
Father Lopez
7.76m
25' 5.5"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
21
Wilford, Keemya
SO
Trinity Christian (Deltona)
7.66m
25' 1.75"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
22
Lewis, Nichole
SR
Berean Christian
7.64m
25' 0.75"
South Fork Last Chance
Apr 5, 2019
23
Miller, Adriana
FR
Orlando Christian Prep
7.44m
24' 5"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
24
Azzara, Lexi
JR
Master's Academy (Oviedo)
7.29m
23' 11"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
25
Stahl, Alyssa
8
Lakeland Christian
7.27m
23' 10.25"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
26
Hill, Alexys
SO
Warner Christian
7.23m
23' 8.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
27
Boktor, Stephanie
SO
Master's Academy (Oviedo)
7.22m
23' 8.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
28
Sweet, Joy
JR
Glades Day
7.18m
23' 6.75"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
29
Lowery, Autumn
SO
Father Lopez
7.13m
23' 4.75"
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
30
Runyon, Lanie
SO
Victory Christian (LL)
7.09m
23' 3.25"
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
31
Harvey, Neveah
JR
Father Lopez
7.08m
23' 2.75"
Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019
Feb 27, 2019
32
Hernandez, Vyanna
FR
City of Life Christian
7.05m
23' 1.75"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
33
Pita, Issy
FR
Victory Christian (LL)
7.00m
22' 11.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
34
Wisdom, Knadirah
SR
Master's Academy (Oviedo)
6.99m
22' 11.25"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
35
Ruffi, Abigail
SO
Santa Fe Catholic
6.96m
22' 10"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
36
Reicks, Margaret
SR
Father Lopez
6.95m
22' 9.75"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
37
Nixon, Shania
FR
Father Lopez
6.94m
22' 9.25"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
38
Barron, Sierra
JR
Benjamin School
6.90m
22' 7.75"
Benjamin Invite
Feb 12, 2019
39
Vilarson, Johanna
SR
Mount Dora Christian
6.88m
22' 7"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
40
March, Natasha
SR
Windermere Prep
6.86m
22' 6.25"
Windermere Meet of Champions 2019
Feb 23, 2019
41
Winters, Jessica
SR
Master's Academy (Oviedo)
6.79m
22' 3.5"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
42
Hersey, Madison
SO
Santa Fe Catholic
6.78m
22' 3"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
43
Milam, Elizabeth
FR
First Academy (Leesburg)
6.73m
22' 1"
Lake Sumter County Championships
Apr 2, 2019
44
Boldin, Mahogany
8
Glades Day
6.61m
21' 8.25"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
45
Barnes, Leilani
SO
Lake Mary Prep
6.58m
21' 7.25"
Larry Kelly Invitational 2019
Mar 1, 2019
46
Reed, Shayla
JR
Mount Dora Christian
6.57m
21' 6.75"
Mt Dora Christian Invitational
Mar 15, 2019
47
Stephans, Devan
SR
Lake Mary Prep
6.56m
21' 6.25"
Royal Open 2019
Feb 22, 2019
48
Toro, Jaydalisse
8
City of Life Christian
6.55m
21' 6"
Storm Relays
Mar 12, 2019
49
Lubarsky, Julia
SO
Benjamin School
6.50m
21' 4"
Benjamin Invite
Feb 12, 2019
50
Mesa, Olivia
FR
Santa Fe Catholic
6.42m
21' 0.75"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Hoeffner, Jacob
SR
John Carroll
57.52m
188' 8"
Cobra Relays
Mar 7, 2019
2
Purcell, Jack
SR
John Carroll
45.09m
147' 11"
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
3
Azzara, Nicky
SR
Master's Academy (Oviedo)
41.80m
137' 2"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
4
Hesseltine, Jr., Nathan
SO
Lakeland Christian
36.94m
121' 2"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
5
Wegelewski, Hunter
SR
John Carroll
36.80m
120' 9"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
6
Pauling, Donald
SO
Victory Christian (LL)
35.63m
116' 11"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
7
Menke, Cody
FR
John Carroll
35.09m
115' 1"
Bonita Williams Invitational
Apr 4, 2019
8
Kolaczewski, Michal
JR
Florida Prep
35.07m
115' 1"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
9
Perez, Ruben
SR
Benjamin School
33.77m
110' 9"
Palm Beach County Championships
Apr 3, 2019
10
Hoffman, Connor
SR
Master's Academy (Oviedo)
33.66m
110' 5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
11
Hunter, Jaydon
JR
Victory Christian (LL)
33.17m
108' 10"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
12
Eaton, Nicholas
JR
Master's Academy (Oviedo)
32.25m
105' 10"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
13
Troncoso, Mario
JR
Florida Prep
31.60m
103' 8"
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
14
Yates, Alexander
SR
New Dimensions
31.44m
103' 2"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
15
Andreasen, Zachary
SO
Geneva School
31.30m
102' 8"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
16
Jean-Simon, Gabriel
SO
Victory Christian (LL)
31.21m
102' 5"
Calvary Christian Invitational 2019
Apr 4, 2019
17
Samayoa, Derek
JR
Mount Dora Christian
31.12m
102' 1"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
18
Picchiello, Dante
JR
Father Lopez
31.09m
102' 0"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
19
Graham, Johnny
JR
Circle Christian
30.42m
99' 10"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
20
MacDonald, Caleb
FR
Lakeland Christian
30.08m
98' 8"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
21
Marie-Joseph, Joakim
SR
Vanguard (LW)
29.53m
96' 10"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
22
Horan, Patrick
SR
Mount Dora Christian
29.45m
96' 7"
44th Annual Eagle Invitational
Mar 2, 2019
23
Leach, Tommy
FR
John Carroll
29.43m
96' 7"
Satellite High Reggie Johnson Memorial Classic 2019
Mar 15, 2019
24
Smith, Ben
SR
Foundation Academy
29.19m
95' 9"
Raider Invitational at South Sumter High School
Mar 22, 2019
25
Frazier, Darico
SO
Holy Trinity
28.15m
92' 4"
Deltona Last Chance Meet
Apr 5, 2019
26
Gunder, Grant
FR
Victory Christian (LL)
28.10m
92' 2"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
27
Neher, Caleb
SR
Trinity Christian (Deltona)
27.94m
91' 8"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
28
Ramirez, Justin
SR
New Dimensions
27.58m
90' 6"
Tohopekaliga Tigers Invitational
Mar 13, 2019
28
Labardy, David
SR
Vanguard (LW)
27.58m
90' 6"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
30
Lockett, Kiaun
JR
Victory Christian (LL)
27.56m
90' 5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
31
Ross, Knykolas
FR
Orlando Christian Prep
27.55m
90' 5"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
32
Drinkwater, Hunter
JR
Mount Dora Christian
27.54m
90' 4"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
33
Jones, Brandon
JR
John Carroll
27.48m
90' 2"
Saint Cloud Invitational 2019
Feb 23, 2019
34
Bolton, Dallas
JR
Circle Christian
27.14m
89' 0"
The Buffalo Invitational
Mar 30, 2019
35
Soh, Christian
FR
Holy Trinity
27.13m
89' 0"
FHSAA 1A District 11
Apr 10, 2019
36
Bissoondutt, Ian
SO
Trinity Christian (Deltona)
26.54m
87' 1"
Mount Dora Quad Meet 3
Mar 11, 2019
37
Middleton, Jalen
SO
First Academy (Orlando)
25.65m
84' 2"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
38
Parker, Samuel
8
Circle Christian
25.31m
83' 0"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
39
Lindemann, Elijah
SO
Trinity Christian (Deltona)
25.30m
83' 0"
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
40
Black Strain, James
SO
Holy Trinity
25.17m
82' 7"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
41
Lowe, Anthony
SR
Pahokee
24.88m
81' 7"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
42
Richardson , James
JR
Benjamin School
24.81m
81' 5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
43
Walston, David
JR
Geneva School
24.61m
80' 9"
UNF Pre-State High School Meet
Mar 23, 2019
44
Chen, Zixuan
JR
Benjamin School
24.58m
80' 8"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
44
Kasyanov, Brandon
SO
Foundation Academy
24.58m
80' 8"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
46
Drinkwater, Austin
SO
Mount Dora Christian
24.50m
80' 4"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
47
Rodriguez, Zach
SR
Master's Academy (Oviedo)
24.21m
79' 5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
47
Milam, Sims
JR
First Academy (Leesburg)
24.21m
79' 5"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
49
Lui, Lucas
JR
Florida Prep
23.62m
77' 6"
Melbourne Central Catholic Invitational
Mar 29, 2019
50
Pawelka, Filip
JR
Vanguard (LW)
23.30m
76' 5"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Hiteshew, Madison
JR
Mount Dora Christian
39.80m
130' 7"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
2
Jones, Kassidy
SO
Santa Fe Catholic
33.22m
109' 0"
Winter Haven Invitational
Apr 5, 2019
3
Caporaso, Emma
SR
Circle Christian
29.14m
95' 7"
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
4
Wilson, Maddie
SR
Lake Mary Prep
28.88m
94' 9"
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
5
Sees, Jenna
SO
Mount Dora Christian
28.27m
92' 9"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
6
Humphrey, Chrisharia
SR
Pahokee
28.15m
92' 4"
Palm Beach County West Conference
Mar 28, 2019
7
Neal, Mckenzi
JR
First Academy (Orlando)
28.08m
92' 1"
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
8
Hasenhuttl-Bishop, Eva
SR
Benjamin School
27.70m
90' 10"
Benjamin Meet #2
Feb 19, 2019
9
McDermott, Don'kerria
SO
Pahokee
26.52m
87' 0"
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
10
Lytle, Emma
SR
City of Life Christian
26.36m
86' 6"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
11
Branham, Rachel
SO
Lakeland Christian
26.21m
86' 0"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
12
Sweet, Joy
JR
Glades Day
24.38m
80' 0"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
13
Reicks, Margaret
SR
Father Lopez
24.14m
79' 2"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
13
Cockrell, Allie
SR
Mount Dora Christian
24.14m
79' 2"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
15
Fyock, Ashley
FR
Master's Academy (Oviedo)
23.96m
78' 7"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
16
Garcia, Nadia
SO
Mount Dora Christian
23.03m
75' 7"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
17
Jean Louis, Abnelle
SO
Pahokee
22.75m
74' 8"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
18
Delgado, Antonella
JR
Victory Christian (LL)
22.56m
74' 0"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
19
Forman, Kirsten
SR
Victory Christian (LL)
22.38m
73' 5"
Bob English Relays 2019
Mar 2, 2019
20
Bivens, Diamond
SR
Atlantic Christian
22.35m
73' 4"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
21
Severe-Williams, Bianca
SR
Orlando Christian Prep
21.95m
72' 0"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
22
Crawford, Elizabeth
JR
Pahokee
21.67m
71' 1"
Boynton Beach Invitational
Mar 5, 2019
23
Hersey, Madison
SO
Santa Fe Catholic
21.59m
70' 10"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
24
Sparkman, Syni
JR
Trinity Christian (Deltona)
21.42m
70' 3"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
25
Boldin, Mahogany
8
Glades Day
21.30m
69' 10"
GC Raiders Burger King Invitational
Mar 14, 2019
26
Sanders, Danyla
8
Pahokee
21.14m
69' 4"
Anquan Boldin Invitational (Pahokee)
Feb 22, 2019
27
Vilarson, Johanna
SR
Mount Dora Christian
21.11m
69' 3"
Mount Dora Christian Quad Meet
Feb 25, 2019
28
Rebeix, Jessie
SO
Florida Prep
20.55m
67' 5"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
29
Bradshaw, Eternity
SO
Master's Academy (Oviedo)
20.45m
67' 1"
Saints Invitational 2019
Mar 13, 2019
30
Azzara, Lexi
JR
Master's Academy (Oviedo)
20.35m
66' 9"
Sanford Seminole Open at the NTC
Feb 16, 2019
31
Sley, Heather
JR
Benjamin School
20.17m
66' 2"
Palm Beach County Non Conference Qualifier
Mar 27, 2019
32
Hebert, Olivia
8
First Academy (Orlando)
20.16m
66' 2"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
33
Hill, Alexys
SO
Warner Christian
18.94m
62' 2"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
34
Hosch, Jessie
SR
Master's Academy (Oviedo)
18.49m
60' 8"
FHSAA 1A District 9
Apr 11, 2019
35
Bair, Carly
8
Glades Day
18.48m
60' 7"
FHSAA 1A District 12
Apr 11, 2019
36
Zuk, Linda
FR
Father Lopez
18.15m
59' 6"
Volusia-Flagler Fr/So Meet
Apr 3, 2019
37
Kenney, Amy
FR
John Carroll
17.97m
58' 11"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
38
Mesa, Olivia
FR
Santa Fe Catholic
17.94m
58' 10"
Lakeland City Meet 2019
Mar 7, 2019
39
Boktor, Stephanie
SO
Master's Academy (Oviedo)
17.75m
58' 3"
Lake Mary Wednesday Meet #1 2019
Mar 20, 2019
40
Ruffi, Abigail
SO
Santa Fe Catholic
17.56m
57' 7"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
40
Miller, Adriana
FR
Orlando Christian Prep
17.56m
57' 7"
St. Cloud Mini Meet 3
Mar 25, 2019
42
Musick, Kaysie
6
Lakeland Christian
17.48m
57' 4"
Polk County Championship 2019
Mar 16, 2019
43
Harvey, Neveah
JR
Father Lopez
17.15m
56' 3"
Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019
Feb 27, 2019
44
Hernandez, Vyanna
FR
City of Life Christian
17.07m
56' 0"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019
45
Greene, Payton
JR
Benjamin School
16.77m
55' 0"
Benjamin Meet #2
Feb 19, 2019
46
Rivera, Ajalae
JR
Holy Trinity
16.67m
54' 8"
Holy Trinity Invitational
Mar 2, 2019
47
Thompson, Markesha
JR
John Carroll
16.66m
54' 8"
FHSAA 2A Region 4 and FHSAA 1A Region 3
Apr 27, 2019
48
Nixon, Shania
FR
Father Lopez
16.38m
53' 9"
Spruce Creek Developmental Meet 2 Feb 27 2019
Feb 27, 2019
49
Brown, Aryana
JR
Mount Dora Christian
16.29m
53' 5"
Mount Dora Quad Meet 2
Mar 4, 2019
50
Toro, Jaydalisse
8
City of Life Christian
16.19m
53' 1"
FHSAA 1A District 10
Apr 10, 2019